Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

betatka
9. dec 2009

Ahojte

tak mi tiež vystrájame ako sa Lejke zachce...raz rozpráva pekne inokedy nepovie ani slovo...a začala sa hambiť vonku tak sa ku mne pritisne a ani hlásku nevydá...predtým vykrikovala už dopredu - teta, ujo.

ovocie je už všetko - kiwi jej teraz ale nejak nešmakuje ale mandarínky sú č.1. 😀

A tak iso vymýšla veci čo by nemala...tiež sa popálila na panvici a odvtedy tiež príde a hovorí pá. ale aj tak si ide chytiť trúbu či už je horúca a tak isto aj poháre ked je tam káva 😝

A začína žiarliť a opakovať všetko ako Danielko aby dosiahla to že ju vezmem na ruky...reve ked ju prebalujem a trepe nohami (lebo aj malý to robí tak prečo ona nie 😝 ). Na ruky chce ísť zásadne vtedy ked kojím, driape sa na fotelku a na mna. A reve totalne bez príčiny ved aj Danielko plače tak prečo ona nie že...to aby mama mala stereo 😅 Ale inak ho lúbi lebo ked zaplače ide skontrolovať či mu nevypadol dudel a ak ano tak už sa trepe do posietlky alebo na gauč a chce mu ho narvať do pusy. Dnes som ju pristihla tak že ležala skoro na nom...ale nekričala som na nu ani nič aby mu to nerobila naročky len som ju vzala a snažila sa vysvetliť že takto sa k nemu nemôže ísť. Aj tak si myslím že ma ma naháku 😝

betatka
9. dec 2009

jaj a dnes som stihla upiecť aspoň nejaké sucháre na vianoce...darčeky sú kúpené...lebo ich vela nebolo len Lejke ich nejako ešte zabalím. Okná umývať asi už nebudem ale musím na medziposchodí lebo nam ich menili za plastové a suseda má operovanú nohu tak ona nemôže aj ked má službu.

basika
9. dec 2009

ahojte som tu zas 😀
som pridala večerné kúpacie zmývacie foto..takto vyzerá Lívia po vysušení vlasov 😵
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

no ja neviem ale aj vám tak hrozne sa tie eurá kotúľajú preč..no des..

betatka - vitaj...milé, že si prišla poinfo

zuzka.sk
9. dec 2009

Basika 🙂))))) mala jaka hipisacka!!!! no tak na toto sa Saska nechyta 🙂)))) Hehe, by si videla ako by jej to v nasich jasliach pozapletali... super fotka.... "diva bara".

Betatka - no mas moj velky obdiv, ja by som to s dalsim mimcom momentalne asi nezvladala. Aj ked ... ked to pride, clovek toto neriesi... 🙂 Dufam, ze nedopadnem ako suseda, ze maly ma 4 roky a uz nechcu dalsie, ze uz nech maju pokoj... ja by som este jedno vonave chcela. 🙂

No a Saske vobec nechutia citrusy... zato zavaranu uhorku si vypyta a celu ju aj zje... nechapem, ze ju potom neboli brucho. Po kom to dite je 🙂

Ale musim sa priznat, ze my to so spankom mame desne..... neviem ako spinkate vy, ale my sme na tom velmi zle... sme si ju zhyckali a mame to ! Vecer o 19.15 kupanie a potom mlieko a zaspavanie vo velkej posteli, dokial nezaspi, rozpravka na dobru noc, a musim tam lezat, ked zbada, ze som odisla, tak to je krik, ze "mamickaaaa kam islaaaa, kde siiii, mamickaaaa, plac a slzy a sopel, tak uz to neskusam, v postielke nula bodov, proste... spi s nami, vecer sama, kamera na nu nastavena, pozerame telku a kukame, ci spinka, ked sa budi, musim si ist lahnut k nej a spi dalej. Castokrat zaspim uz pri uspavani s nou... A spime do 6.15 - 7.30. Dlhsie sa podarilo mozno 3 x. Takze uplne zle sme to zariadili, skusali sme vsetko, nic nezabralo, tak sme to vzdali. Neviem ako to mate vy... ale asi lepsie. ☹

basika
9. dec 2009

no ja som ešte tu..tak zareagujem na zaspávanie

zuzka - tiež zaspáva vo veľkej manželskej posteli so mnou ...ale keď odídem tak väčšinou si to už nevšimne spí až do rána cca 7:30-8:00..teraz ju vnoci ale zasa otravuje to dýchanie kvoli tým mandliam. Ale inak OK, nesťažujem si. (Dúfam, že sa to nepokazí)

kety80
9. dec 2009

bei - no mas veselo ale to prejde ja mam starsiu a tiez obcas ziarlila to k tomu akosi patri 🙂 ale aj tak ta obdivujem ako to zvladas mas mensi rozdiel vekovy medzi nimi ako ja
zuzka - maly spi v postielke ja som ani kiku ani kubka neuspavala odmalicka spali v postielke zhasla svetlo a spali iba ked boli chory alebo sa nieco zle snivalo tak spali s nami a skusali ste ju dat zvlast do svojej izby s vacsou postelov mozno by to zabralo 😉

ka77ka
9. dec 2009

Ahojte...ja zas ako take nocne vtaca, ale ina uz nebudem 😀
S upratovanim som na tom asi ako kety a zuzka...vysavam doobedu popri eliske, zmyjem dlazky potom ked spinka, prach utieram v obyvke skoro kazdy den-nakolko z krbu sa strasne prasi ☹ ..tiez mi to uz ide obcas na city, ale ked chcem mat cisto...

Eliska spinka uz od sept. v detskej izbe s Terezkou...preniesli sme jej tam postielku a krasne si zvykla.Spinka uz pekne bez zobudenia az do rana-nad ranom dostane mlieko a potiahne do tej 7,30-8-mej. 😉
K spaniu v manzelskej posteli len tolko: veru zienky moje, zle ste si drobcov naucili, bude sa vam tazko odnaucat ich od toho...naozaj, pokial je dieta v pohode, ze neni chore, nedovolim mu spat pri nas. 😉

beti...lea je este moc malicka, to preto ziarli...ono to prejde, uvidis. 😉terezka nastastie neziarlila, ale vsak uz bola rozumna, ked sa eli narodila.

fotky su krasne...basika, tak Livka ma teda poriadne haro...to sa my nechytame ani zdaleka na vas. 🙂
tak vam prajem dobru noc a pekny zajtrajsi den. 🙂

ka77ka
9. dec 2009
zuzka.sk
10. dec 2009

Ahojte, no tak som rada, ze nie som sama, s tym spanim vo velkej manzelskej posteli. Ale ja si myslim, ze to casom prejde, to budenie sa a plac a vsetko.
Kety , skusali sme ju dat aj do detskej, preniesli sme tam postielku, ale nefungovalo to, v destkej ma aj velku postel, ale to sa bojime, lebo ona aj ked je oblozena perinami, ona to nejako vo sne prelezie a treskne na zem, uz neraz sme riesili aj v noci, ze nam capla, raz mna preliezla a ja ked som to zacitila, ze lezie po mne, som sa pohla, chcela som ju zachytit a prave to ju posunulo viac a padla. No des. Ja mam z tohto nocnu moru, ona sa toci jak helikoptera v tej posteli.... 🙂 Tak ved este mame cas, nieco vymyslime a mozno sa jedneho dna odputa a sama vypyta spat do detskej. Necham to zatial na nu 🙂

Pekny den zatim baby, idem makat.
Ka77 - fotky su super 🙂 ja som ich tusim videla aj na FB 🙂 ze?

katuskapd
10. dec 2009

ahojte
zatial dakujem za reakcie, a odpovede, dnes nemam cas odpisat, tak nabuduce.
fotky krasne 😉

eviku78
10. dec 2009

ahojte.
to vam naozaj vsetkym deticky spia do 7.30 -8.00? 😲 ta nasa zaba zaspi okolo 21 a rano o 6 uz buntosi. 😠
ale spi sama v izbe, zatial v postielke. pokazilo sa nam uspavanie. musime byt stale pri nej, kym nezaspi. ☹

ale snad je to tiez len obdobie.
a dnes ficim na moravu do sklipku na vianocny vecierok. tak sa tesiiiiim. snad to doma zvladnu bez ujmy. 😀

eviku78
10. dec 2009

basika, som sa narehotala, ze "diva bara" 😀 😀 😀

ka77ka
10. dec 2009

ahojte 🙂
este k tej manz.posteli...som to napisala tak, ako by som svoje dete ani rada nemala 😀 ...to aby ste si zle nevysvetlili...jednoducho ich ucime, ze kazdy ma svoju postel a musi spinkat len vo svojej. 😉

zuzka.sk...ano, mam ich aj na FB 🙂

Dnes je v Rk vianocny coca-cola kamion, tak ideme s detmi...a ja sa tiez tesim.bude predvianocna atmoska v meste-to ja mam velmi rada. 🙂 🙂 🙂

andula30
10. dec 2009

ahojte
tak fotyk podarene 😉 Livka moze robit reklamu na Sampony 😉 a sestricky su zlate ako rovnako pozeraju 😉 sestra stale nic 😝 zaspava v nasej postely musi byt niekto pri noum a potom ho prelozime a postielky a tam pokial mu nic neni prespi s prestavkami do rana niekedy nadranom vymysla a tak ho zoberiem ku sebe a pospime si este. Ked bol maly zaspaval sam a ja som bola spokojna ale od urciteho casu nechcel sam zaspavat a trva to dodnes.

basika
10. dec 2009

Ahojte,

dík za Livi

ka77ka - fotky pekné, sestričky vidno, že sa majú radi

andul - fúha...ešte nič..a to jej normálne už žilou dávajú oxitocín? Lebo pokiaľ len čípky a injekcie tam mne tak 4 dni...

nám už prišiel dnes Ježiško..- Livke kuchynka...ja nevydržím už do vianoc..xixi

basika
10. dec 2009

neviete čo je s Anjelok? 😨

anamor
10. dec 2009

ahojte baby,
slubujem ze aj ja pridam fotky, naposledy som pridala zhruba pred pol rokom, co je hamba teda 🤐
na vela som chcela reagovat, ale zabudla som, dolezite je ze livka od basiky bude ok a drzte sa, ja by som sa asi rozhodla rovnako 😉
pecenie - este nic, ale uz sa asi tyzden chystam 😅 , upratovat som uz pokrocila, takze fajn, aj vyzdoba uz je, darceky takmer kompletne, takze stiham da sa povedat.
spanie u nas tiez tak do 7,30, zaspava okolo osmej, ale cez den spi cez obed maximalne 1,5hodky, zlepsilo sa to ako nekojime 😵 takze uz takmer prespavame noci, iba ak niekedy dudka chyba tak nie... tych par zobudeni je oproti budenie za stavu kojacieho velka parada 😉
zuzi cauko teba som davno nezazrela a saska ma super foto 😉 myslim ze kazdy bol spokojny takmer u nej.
A baby vase kocky maju krasne vlasy, my stale kratucke, ale nemam starost aspon, ale aj tak by som uz copikovala, sak budem ,ale neskor, sak na foto bude vidno, slubujem ze hodim 😒 😅
katka tiez krasne foto
evi uzi si vecierok ,tiez by som sla 🙂
beatka zvykne to byt ze starsi surodenec sa "pribrzdi" mladsim a nenapreduje, ale vraj to netrva dlho a vsetko by malo byt po starom, drzte sa

misanik
10. dec 2009

Ahojte,
no k manzelskej posteli: u nas este lepsie, maly spi vo svojej izbe, cas noci sm v postielke a zvysok so mnou alebo matom na velkej posteli v jeho izbe. Neberieme ho uz spat do spalne, ale jeden ide k nemu lahnut. Niekedy zaspaval sam krasne v postielke, pripadne v postielke a ja som len sedela pri nom. Potom sa to dajak pokaslalo, asi ked som ho odstavila a musim s nim lezat. Hlavne obedny spanok sa uuplne pokaslal, uspavala som ho aj 1.5 hodiny, stale utekal, nosil mi hracky, vymyslal, minuly tyzdne som ho uz musela zufala uspat okolo 14.30 aspon v kociku na 30 min, tak som zakrocila. Som ho jednoducho dala do postielky. Reval ako tur, skusila som odist z izby, to reval este par sekund a uz sa len zlostil a vykrikoval. Neplakal, ale stal tam lomcoval postielkou a krical, asi tak 5 minut, potom si lahol a zaspal. Dalsi den uz len krical lomcoval postielkou bez revu a teraz zrazu dam do postielky, lahne a spi do 5 minut 🙂 Vecer liham stale k nemu, lebo som skusila dat do postielky, tak pri tom ako zacal vykrikovat a lomcovat postielkou sa mi hned povracal z mlieka, tak uz nemam odvahu. Ale vecer zaspava tka okolo 20-20.30 a zvycajne tak do 15 mnut, to sa da, potom prelozime do postielky. Rano vstava akolo 6-tej, niekedy aj 6.30 pre mna je to momentalne uplne krasne vstavanie 😵
basika, ja som tiez nevydrzala a kufrik s naradim uz priniesol mikulas, tka enviem, ci este neico dokupime, ci necham tak... 🙂

misanik
10. dec 2009

romi, tak sa podarilo 😵 tesim sa s vami
beti, leuska si zvykne, asi to chce cas. 😉 Citala som, ze ja danielko vecer nespinka, neboli ho brusko? Nam zabral Infacol, drzim palce nech to obdobie prejde cim skor. A supis, ze kojite a krasne pribera, si sikulka 😵
mne uz niekto somre vo vysielacke, tak neviem ci uz dospal... 😠

basika
10. dec 2009

misi - no možno do krabice nakukneme...len to treba zložiť, tak to nebudeme skladať..ale už sa tešííííííííííííím, sa minule manža na mne bavil, keď sme boli v dráčiku..obzerala som kuchynku a tak..a ona len po potorkácha a blikacích prilbách bažila...ale včera sme kúpili detský valček, tĺčik a doštičku tak sobotu ideme piecť medovníčky 🙂

basika
10. dec 2009

ja čítam, čítam...a čo sa romi podarilo? nechrápem 😖

anamor
10. dec 2009

miska k ipcku som sa nedostala, ale napisem 😉
k tomu spaniu vo velkej posteli som este aj ja chcela, u nas sa do dokojenim tiez pokazilo,mala chce lezat NA MNE, viete si predstavit... ale zaspi a dam vedla seba, prip. prelozim do postielky, v noci sa zobudi, zvacsa nadranom uz a vstane si a krici, mam tam naka 😉 a ukazuje na nasu postel, spi za par sekund, s nami, vecer lezim s nou v nasej posteli, zaspi a potom prelozim, cez obed detto, tam je tozvacsa rychle, ked sa ustali dokojenie chcem sa vratit k polozeniu do postielky a samotnemu zaspavaniu, uvidime 😉

misanik
10. dec 2009

romi, norko na mne hlavicku, tricko vyhrnute, licko na mojom bruchu, im asi chyba ten kontakt co bol pri kojeni 😀
no utekam, uz je fakt hore uz tam vykecava vo velkom

basika
10. dec 2009

čo s spania týka..mne to nevadí, že s ňou zaspávam...to som písala už, že sa niekedy v duchu tak nasmejem..

inak neviem čo Livka vyžaruje na deti..ale veľké percento detí čo sa Lívia s nimi stretne tak jej idú capnúť po tváry..akože nechápem, prečo? Ale už to vníma teda asi aj ona riadne lebo minule keď zaspávala ( aj dnes som si to všimla v zápale hry to robila) tak sa hrala s mackom a jeho labkou si dávala po líčku..a pritom ho potom hršila "no no no" no neskutočná momentka...ako sa pri tom tvárila

kety80
10. dec 2009

ahojte 🙂
dnes sme boli s kubkom na kontrole u dr. s tymi nozickami co tak vytacal ale uz je to v pohode len nas poslala este preistotu na neurologiu tak dufam ze nic vazne 😔
anamor - to je super ze sa vam to podarilo s tym kojenim
ka77ka - super fotky terezka chbaju zubky ako nasej kike chuda uz nevie ani jest
my chodime spat vecer okolo 20.00 a vstava medzi 7.30 a 8.00 niekedy potiahne aj do 8.30 a poobede spi tak 1.5 h. az 2 hodky ako kedy 😉

verulka
10. dec 2009

cafte
baby, ma nese...s tym spankom 😅 ze sa stazujete..ja mam doma novorodenca s halsom 5rocneho ditka..nase noci su permanentne prebdene...ako som sa chvalila, ze spal 5h vkuse, tak osm to opat uriekla..on je hore minimlane raz za 2h, repsnie vzdy je hore ,ale staci ze chyti des a ruci ako besny..uz fakt neviem, co mam robit..i ked viem, ze jednine vydrzat 😉 takze ak by mi spal od napr 23 do 6tej vkuse, tak som happy 😉
zuzi, neveim, preco by si mala spravit chybu, ja osobne si mylsim, ze je pre dieta upln e super spat s rodicmi...je to istota. Saska ma kopu podnetov, takze je uplne prirodzene, ze chce byt s tebou 😉 ja mam odskusane, ze to netrva tak dlho, kym sa deti "odstahuju" z manzelskej postele, tak jej to dopraj 😉
take, ze ulozit do postele, zhasnut a spi sa, to nepoznam, kedze moje deti nepotrebuju spanok..velkaci pekne lahnu, ale zaspia najskor o pol hodinu az hodinu...ja som v tomto taka, ze vyhoviem detom..Ronko ma svoju postielku, ale poobede spime v radkovej, vecer si vyberame, kazdy furt koluje, je to sranda 😀 ron v noci chodi ku nam, alebo ma vola k sebe..je to rozne...
dlzku obedneho spanku vobec nekomentujem 😉
j oa co sa yvzdoby tyka, to nie je moja praca, ja mam na to lidi 😎
andul, doverne pozname takych vymyslenikov...u nas je fajn, ze nakoniec s apouci..niekedy to trva dlhsie, ale ja fakt nemam sancu ho uhlidat 😅 segre drzime palce 😵
anamor, cize aj u vas dokojeno jest?
co sieste pamatam? jaaaj hracky- u nas nie je problem poslednou dobou..pekne po dohovore pozicia (jasne ze nie vsetko) a ked vrati, tak povie diky 😀 ale u nas je to ovplyvnene poctom deti, oni sa musia delit v jednom kuse 😉

kety80
10. dec 2009

no verul mas to perne v jednom kole dufam ze sa uz vyspis 😉 ty to urcite vydrzis a ronko bude v pohode 🙂
a baby uz sa ozvala anjelok dlho tu nebola dufam ze je vsetko u nich o ok 😉 idem uz lahnut dobru noc 🙂

jankapo
11. dec 2009

Ahojky 😵

tiez sme sa par dni neukazali, ale zijeme si, a sme zdravi.
precitala som si vas, ale uz neviem kto co pisal tak sa mi bude asi tazko osobne reagovat 😕
Ju, basi, tebe ze s tou operaciou drzim palce, podla mna si sa dobre rozhodla, kebyze nejdete, budes furt rozmyslat, ci by ste nemali...a tak to poriesia a kebyze to nevyjde, tak povies ze si urobila maximum pre nu...ale ja si myslim ze to vyjde a bude vsetko ok, aj s papanim. 😉
zuzka, saska je sidielko teba 😅 a spanie je v posteli neries, pokial by sme my mali mega postel a nie tu trapnu 160tku (sa nam vacsia nezmesti), tak spime spolu vsetci ako haringy 🙂
u nas spanie- hahaha-akoze nie som z nudy na nete o pol piatej, verte mi... 😝
co sa matula tyka, uspavanie je take ze chce moju pritomnost, ale uz pri mne nezaspi, tak musim byt pri nom a vystihnut sporavnu chvilu na odchod ked neprotestuje..potom uz zaspi sam...ak odidem skor nez je ready, tak rev,des, bes...v noci vykrikuje, ale tak 75perc. je to zo sna, zvysok ideme my k nemu do izby, teda marek hlavne a stava sa ze tam zalomi a spia spolu aj do rana... 🙂
no a babo Tomi spi jak babo..celkovo je uuuplne iny jak Matu so spankom, ten cez den nespal nic, ale vecer o osmej zalomil a bolo. Tomi chce s nami zit, no a rano takto po 4tej, to ma svoju hodinku, vacsinou sa ale obetuje marek pokukaju telku hodku a vratia sa spat. dnes som prevzala sluzbu ja... 🙂
nestazujem sa.nemam narok. 😉
nemam ani upratane,ani upecene, s pratanim je to tak ze bezne upratane mam furt, pre mna velke upratovanie znamena ze sa povyhadzuje vsetko v skrini, skrina sa povytiera a vsetko sa krasne pouklada spat a este vytriedi co sa vyhodi a co ponecha...no na toto nemam cas,resp. by som to robila na ukor deti a mareka, a to ja nechcem.proste u mna sa nekona ze zbalit deti, muza, idem upratovat...uz nieee 😎
takze ak sa podari,poumyvam okna a bezne upracem co furt robim a hotovo.
upecene nemam, a toto ma tak trosku skrie, to ma bavi a nerobim to zas kazdy den. takze daco upeciem urcite, nech prevonia byt, a matusko sa moze bavkat s cestom 😵 celkom sa tesim ako bude reagovat
u nas vychovne s matulom dost tazko, a mozno len ja to prezivam. drga do deti, vsetkych...a s jeho silou je to probleem. 😖 hracky pozicia, s nevolou sice ale hej. inak vystraja a provokuje, proste presne vie, kde je maminkine slabe miesto... 😖
Tomi uz chce spinkat, idem ho umojkat a mozno este pospim aj ja dnes...tak idem, zas som polku nenapisala co som chcela, snad coskoro.
Pa zatim

zuzka.sk
11. dec 2009

Baby, diky za vsetky reakcie ohladne spania, len som sa chcela usitit, ze to neriesime sami... teda ako my to vobec neriesime, lebo to nema vyznam, tak aspon mam dobry pocit, ze aj vy taketo mate 🙂)))))) Hehehehehe.

Kety - cislo som poslala do IP

Verul - jasneeee, ja sa inak z toho tesim, mne je to prijemne mat malu pri sebe, uz sme si zvykli, len castokrat mam otazky okolia, ze " a ako spava? sama v postielke" kukam na nich, ze nie. S nami. V postielke si uz odspala a teraz chce byt s nami, tak co? Nam to neva a jej je dobre. Tak potom som z toho taka, ze asi ine deti spia pekne same v postielke a len nasa ne? tak som vam napisala, co vy na to. Inak aj v jasliach mi sefka povedala, ze to nemam riesit, ze oni mali dlhoooo maleho pri sebe, ze nemala srdce ho nechat sameho. Ale viete kolko mudrlantov denne aj mne aj mojmu muzovi povie, ze ... nechali sme vyplakata a zistil/a, ze proste inak sa neda, tak spi sam/a v postielke. Hm..... no tak my sme nevydrzali ju trapit. 🙂))
A tie prebdene noci, Verul , JankaPo- ja kukam, ze o 05.00 prispevok, to uz je teda co povedat, nezelam nikomu, aj my sme mali obdobie, ze vstala o 4.30-5.00 a bolo dospane. Teraz posledne noci spink/a do 6.15 a uz krici "tejka, zapnut, Mikijaus klubiiik" a uz kukame na rano Mickey-ho a tancuje v posteli, no tak co? Je to ranne vtaca.

Dnes maju v jaslickach Mikulasa, posunuli to, lebo minuly tyzden bolo z 10 deti 7 chorych, teraz su tam komplet, tak to maju dnes. Uz od rana tam vladla vianocna atmoska, sefka na hlave sobie parohy... vsade svetielka, nafuknuty Mikulas je tam uz 2 tyzdne a dnes dostanu aj darceky. Strasne sa mi to pacilo.

No a este som chcela, ze tie, co maju muzov permanentne niekde na sluzobkach, tak nezavidim, ja som teraz s malou vkuse sama, lebo moj muz bol dost chory, angina so slabym zapalom stredneho ucha a od piatku ficim s nou sama , kupanie, spanie, papanie, jasle, robota a dokola a uz normalne citim unavu... takze neni to lahke, ked je zena sama. A to mi ide v nedelu na sluzobku, tak aj ked uz je jaks taks zdravy, tak zase bude fuc... 🙂 Ale Saska mi dodava energiu, ktoru aj potom pri nej spalim, hehee.
No uz som sa vykecala, este dnes kuknem, idem rychlo makat, packo zatim 🙂

andula30
11. dec 2009

Ahojte
Tak sestra stale nic Basika davaj ju zatial len inekcie do zadku 😝 uz aby to mala chuda za sebou, spanie ja sa nestazujem neni to najlepsie este nikdy neprespal noc ale viem ze deti spia aj horsie a ja som si v podstate zvykla spavat na estapy 😀 Verul o tom hlase mi nieco hovor nas ho ma tiez uz od narodenia poriadny ine deti uz v nemocke plakali ako babatka ledva ich bolo pocut a nas ako sirena 😀 aj dnes ked ma zachvaty revu tak mam obcas pocit ze mi bubienky popraskaju 😀 😝 ; 😝 😀 Zuzka na blbe otazky nereaguj nas Simi hlavicku zacal dvihat ked ine deti uz stvornozkovali stvornozkovanie pre istotu ani neabsolvoval chodit zacal skoro v 15 mesiacoch uspavam ho ja obcas spava pri mne nepovie este ani mama...... 😀 😀 pre mna je pohodak co ma na vsetko cas pre ostatnych je tercom blbych otazok a este blbsich reakcii Jani Verul vy ste pre mna len prikladom pred vami len kslapam usi 😀 😀