Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
4. mar 2010

misi neviem ale v kontraindikaciach je napisane, ze sa nesmie podavat detom mladsim ako 2 roky. smectu som skusala vcera, ale neviem ju do nej dostat. v minulosti som ju nejak osalila, ze som jej to dala s bananom, ale teraz banany nelubi 😒 skusim este dnes. ale od rana zatial nekakala, ani dnes negrckala, tak snad sme na dobrej ceste.
idem lahnut..pekny dnik vsetkym a hlavne, nech ste zdravi 😉

kety80
4. mar 2010

ahojte 🙂
no muz presedel celu noc na zachode ale rano mu uz bolo lepsie tak snad to nechyti zas nas 😒 a som rada anjelok ze uz aj tebe je lepsie 😉
ja si myslim ze ten hylak je v pohode aj ked je tam napisane ze od 2 rokov to im urcite neublizi
a ta nova verzia konika sa dajako zvlast instaluje 😉
😉 tak sa vsetci drzte a nech ste zdravucky 🙂

kety80
4. mar 2010

a este som zabudla zajtra idem s kristinkou k zubarovi budu jej pecatit zubky tie trvale co ma stolicky vzadu tak som zvedava ako to zvladneme len dufam ze to neboli 😔

anjelok
4. mar 2010

kety pecatit zubky? to som este nepocula 😕 tak nech to prezijete v pohode a muz nech je ok. a neboj, naspat to uz nechytite 🙂

kety80
4. mar 2010

anjelok - ja som to tiez prvy krat pocula ze ked detom vyjdu trvale zubky tak ich pecatia aby sa tak skoro nekazili sice je to dost drahe ale radsej lebo bolest zubov je hnus 😝 a dakujem ze na nas myslite dnes som kubkovi nasadila imunoglukan na imunitu tak snad budeme do 10 fit a uz sa to CT podari 😉

basika
5. mar 2010

ahojte,

leni - tak je dobre, že je už lepšie....

kety - tiež počujem prvýkrát o pečatení zubov..a v čom to spočíva? Čo sa vlastne robí so zubami?

anjelok
5. mar 2010

kety tak to znie zaujimavo, drzim palce, nech to kika dobre zvladne.
ja vlastne ani neviem ako na tom sme. ja uz lepsie, dnes som si dala aj vyvar a uvarene kuracie maso so suchou ryzou. len juraj dostal v noci hnacky 😒 ale neciti sa tak zle, ako som sa citila ja. no a natalka dnes nastastie nekakala (od vcera rana), ale zobudila sa uplne spotena, s placom a cely den je taka nijaka, ani vonku sme neboli a rano sa stazovala, ze ju boli brusko. na ranajky ale spapala skoro cely rozok, aj na obed cosi zjedla. jest pyta, tak hadam to u nej nejak vyraznejsie uz neprepukne. esteze ide vikend. snad sa uz dame vsetci dokopy
😔

kats
5. mar 2010

ahojte, my sme si dnes dopriali trosku vzrusa....
ranna klasicka prechadzka do parku, matus na odrazadle - motorke, pekne si fici, obcas pri nom aj pobehnut musim.... Uz sme prechadzali k parku, matusko rozpeckoval motorku aaaaa nezabrzdil pri obrubniku - vrazil donho zletel z motorky rovno na nosom a ustami do obrubnika... rev strasny, 10 minut sme tam stali a utesovali, krvicka tiekla... tak s revom domov na rukach, doma stale rev, nos vacsi a fialovejsi, volala som muzovi - to som sa mu rozrevala do telefonu nech pride ze zlomeny nos a musime na chirurgiu... chudak prisiel v rekordnom case... to sa uz matus konecne ukludnil a zacal mi ale zaspavat na rukach tak este vacsi stres, ved sa buchol na najhorsie miesto pod nosom.... 😝 tak sme leteli najskor na polikliniku... detsky chirurg si dnes dal volno, dospelacky len pozrel ci nieco nezasije... poslal nas jasne na kramare ze musia spravit rengen sanky, nosa a neviem coho... tak sme tam leteli.. pekne uz nabral rozne farby a riadne opuchol... tu na URL mu skontroloval zubky, sanku aj nos, ... nebol si uplne isty ci nema zlomenu spicku nosa... ale kedze matus drzal ako partizan a ani nemukol, predpoklada ze neni zlomeny... 🙂 🙂 to mne vtedy prislo tak zle, hucalo v usiach ze som im tam skoro odpadla 😝 takze zacali kriesit mna 😀 😀 mame ho pozorovat a davat pozor ci sa mu nespravi podliatina aj zvnutra nosa, ak ano okamzite na pohotovost...
chudatko ma teraz meganos, odrety a obrovsku odutu peru, tiez celu odretu, ale pekne papal aj pil tak snad bude ok..
idem vas precitat ked uz som sa vyrozpravala 😅

andula30
5. mar 2010

Kats 😝 😀 😝 😀 zazitok 😝 ale tovoje prerozpravanie prepac ja som sa smala 😀 verim ale ze mu nic nebude drzim prsty nech mu to rychlo prejde 😉 Leni uz by tiez stacilo nie 😉 Kety drzim prsty ale myslim ze to neboli a bude ich mat potom krasne a hlavne zdrave, ale to sa robia len stolicky nie?

kats
5. mar 2010

leni to co ste nachytali za hnusobu 😝 snad uz bude dobre 😉 zajtra ste vsetci fit 🙂
kety myslim ze to pecatenie neboli a hlavne zubky potom pekne dlho vydrzia
andul - ved uz aj ja sa nad tym usmievam, ale ked ho takeho fialoveho vidim 😅 najsmiesnejsie mi prislo ako museli mna kriesit 😀 😀 ale sorac mali tam taky vydychany vzduch 😝

andula30
5. mar 2010

kats asi to mi prislo smiesne lebo som si spomenula ako bol moj muz u zubarky len na prehliadke a odpadol im tam v kresle ja som sedela zatial v cakarni ked som pocula ten ruch v ambulancii tak som bola prekvapkana kedze som vedela ze mu nic nerobbia asi tiez vydychachachany vzduch 😉

misanik
5. mar 2010

Ahojte, prisla mi sms Nasa moni ma Lenku 3150g a 49cm, narodila sa 10.55, gratulujeme.
Kats 😲 chudatko matusko, posielam jemnu pusinku na bolavy nostek.
Noro dnes uplne odmietol ist spat cez den 😠 ked mi niekto ponukne nieco uzitocne do domacnosti menim ho za to 😠

kats
5. mar 2010

proti trendu som pridala fotky 😉 aj ked tu krasnu zelenofialovu nie je dobre vidiet 😅
misi tak ako ? niekto vzal vymenu ? 😀 snad len dnes nespal a nie je to novy trend, to by aj mna porazilo 😝 aspon tu hodinu denne potrebujem 😀
andul - ja som sa vyhovorila ze som prudko tehotna ale co tvoj drahy 😀 😀

kety80
5. mar 2010

ahojte 🙂
tak zubky mame zapecatene vobec to nebolelo vycicstili jej zubky a dali taky gel a vysusili ze je to ako lak na zubky ktory vydrzi dost dlho niektorym az do konca zivota aspon nebude mat pokazene zubky ale robi sa to zevraj len na stolicky s asi nam bude hrozizt aj strojcek na zubky 😝 no neviem si to predstavit ako si na to zvykneme ja som ho nemala tak ani neviem ake je to ja som o tom pecateni tiez nic nevedela ale je to velmi dobre nekazia sa zubky a to je hlavne 🙂
kats - je mi matuska velmi luto videla som aj fotku no chudatko ma to hrozne posielam pusinku na uhojenie az aj mna nos rozbolel a dufam ze uz na pohotovost nemusite
anjelok - tak sa drzte my sme uz v pohode mna to zatial nechytilo tak snad je to za nami

andula30
6. mar 2010

kety vidis ani nebolelo a strojcek tiez dako rozchodite 😉 Kats podla fotocky sa to rychlo zahoji a neboj ozenis ho, inac si ma velmi potesila ze si hodila fotku lebo Simi tu ma kamosa lotysa Edka, ktory je o par mesiacov este mladsi ale vzdy ked su spolu ja mam depku lebo vyzeraju ako David a Golias 😀 A podla vasej fotky vidim ze nie Simi je maly ale Educi je velky 😀 😀 😀 Misi aj my sme maly ce tyzden jeden den ze odmietol spat ale na druhy bolo uz dobre, to nam len ukazuju aky su oni dobrucky a ake by sme boli my zle keby nespali 😀

anjelok
6. mar 2010

cafte,
jeee kati co to citam..chudatko matusko ☹ to muselo poriadne boliet. ale hrdina statocny bol ako citam 😉
no a co, ze ta kriesili? ved to nie je sranda taketo soky pre zenu v tvojom stave 😀 😝
potesila ma lenka 😵 😵 😵 gratulujeeeeem
kety no vidis..musim sa popytat zubara, ci sa to da aj dospelym.
my uz sme ok, natalka to zatial chvalabohu nechytila, jurajovi je uz lepsie a uz budeme mat aj normalnejsi obed ako suchu ryzu 😝 😀
misi 😀 neboj, zajtra to dospi 😉 ..idem jest 😵

basika
6. mar 2010

Ahojte,

tak v rýchlosti som prebehla...

kats - au ☹ ...no teda ne veľmi milá story, ale už je to za vami a bude sa len noštek hojiť.

leni - fajn, že už aj vám je lepšie.

obedný spánok - no veru, intuitívne cítim, že u nás je to len otázka času, keď nebude chcieť cez obed spávať. Lebo od tej choroby čo mala po operácii, je to dosť naklonené...už zaspávanie nie je také ako predtým. Psychicky sa na to pripravujem, že budem mať potom zasa viac času večer pre seba. Ale aj tak hodina cez obed je stále dobrá a navyše sa inak posledné dni budí vždy s plačom, zavesí sa na mňa a musíme ísť pozerať vláčiky na počítači...tak sa dostane potom do formy.

zuby stoličky - idú na straaaaašne dlho, začali ísť horné medzi časom stihli vyjsť aj dolné..a horné stále niesú vonku.

stolica - a inak mali sme resp. riešime práve. Livku dosť zapeká, teda nevyhrotilo sa to až tak, že by plakala pri kakaní, ale tlačí, hovienko je tvrdé..a minule tam mala trošku krvi ☹ tak som hneď zavolala Dr. tak sme dali hovienko na kultiváciu a vyšli jej patologické E.coli, ktoré mávajú ale detičky pri hnačkách - zaujímavé, ale jej dávam dosť dlhodobo probiotiká..tak je to možno tým, že nehnačkuje.

ludka_r
6. mar 2010

Ahojte,
Tak som pridala fotku ostrihaného Vilka. Dala som tam aj pár najaktuálnejších fotiek pred ostrihaním.. 😀
Už som si na neho ale zvykla, a tie dlhé vlasy mi teraz prídu divné.
A KONEČNE už na neho hovoria, že je chlapec.. 😀 Tiež som ho mohla obliecť aj do čierneho, aj tak to bolo dievčatko...

Dnes sme boli v Tescu a Vilko pribehol k nejakému chlapovi, a šiel mu z košíka vyberať sladkosti. A ten chlap šiel potom za mnou aj s telefónom, že či si môže malého odfotiť.. No, skoro zle mi prišlo 😖 To by mi tak chýbalo.

basika
6. mar 2010

ludka - no zlatý chlapček..ale aj tak ešte má dlhé vlásky..

tak teda aj ja som čosi pridala..tiež aktuálne fotky..ako vyzerá Lívia keď mi zdrhne z česania...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

anjelok
7. mar 2010

ahojte, pekne fotecky ste popridavali 🙂 ludka, ked si pisala o ostrihani vilka, tak ja som myslela, ze nejak nakratko 😀 ale fakt ich mal predtym dost dlhe, sa necudujem, ze si ho plietli 😅
my este vyzerame s obednym spankom ok, chvalabohu 😅
ozaj kati tebe som chcela..vidim, ze uz mate vybrate meno. velmi dobre ste vybrali 😵 super, tesim sa uz na misku 😵

kats
7. mar 2010

kety, stojcek zvladnete 😉
andula 🙂 mas spravny pristup 😀 nasi su v norme a vsetky vacsie detu su proste vacsie 😀
leni tak co v pondelok dame konecne rande? 😉
ludka ja som hladala ze kde je ta fotka s ostrihanym vilkom 😅 my ked strihame tak to berieme so strojcekom 😀 😀
bas to su ale vlasiska 😵
obedny spanok nam snad pekne este vydrzi 🙂 nos a pod ocami je zo dna na den fialovomodrejsi a tmavsi 😝 vsetci ludia na nas tak divne pozeraju 😀

kety80
7. mar 2010

ahojte 🙂
zajta ideme na kontolu ci je maly zdravy a moze na to ct tak dufam ze bude vsetko ok 😉
basika , ludka - krasne fotky - ludka maly mal teda krasne vlasky to ani moja kika take nemala ked bola malinka ona bola tak bezvlasa 😅

andula30
8. mar 2010

Ahojte Kety drzim prsty 😉 Kats aj my strojcekom 😉 Ludka moj muz zbadal fotku tvojho maleho a povedal aky dlhovlasy chlapcek / povedal to na tu ostrihanu 😀 😀 / a pre teba pozitivne na prvy pohlad si vsimol ze je to chlapcek 😉 😉 ale ked mal take dlhe vlasky tak sa necudujem ze si ho zamienali s dievcatkom v takomto veku aj ja mam obcas problem urcit pohlavie dietatka kedze mnohe dievcatka este nemaju vlasky a v modrom ciernom chodia aj dievcatka 😉 Bas Livka ma neskutocne haro 😉 😉 a nieco na pobavenie http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=273... k tomu dnu zenskych vsetko naj 😉 😉

misanik
8. mar 2010

Ahojte,

tak sme si zatial norka nechali, aj ekd cez vikend mal na male, sice spal denny spanok 3 hodiny, ale sobotu aj nedelu vstal o 4-tej 😠 Dnes vstal o 6-tej, teda vtedy sme ho poculi vo vysielacke rozpravat, po prichode do izby sme vsak videli: vyzleceny kompletka do naha, aj plienka zhodena. Cely bol ladovy ako zaba 😠 A to am od vcera zasa dajaku sviecku pod nosom 😝 Ja len dufam, ze toto ho prestane bavit.
Ludka, tak ja som kukla ostrihanu fotkua hladam, reku kde dala tu ako ho ostrihali 😀 no prekrasne babo, fakt fesak vlasacik 😵
Livka tiez, to je parada tie vlasky 😵
U nas strojcekom a casto precasto, ked mu oznamim ze ideme strihat nechty vzdy mi povie ze ano a opyta sa ci aj hlavuideme strihat. Taky je s tym uz zmiereny 😀
A to najdolezitejsie: kats, teda vy ste vybrali krasne meno 😵 mala miska je uz teraz moja favoritka 😵
kety tfuj tfuj nech to len dobre dopadne, halvne nech uz to mate za sebou, vysledky budu istotne dobre 😉
Norko mi dnes zaspal cestou domou v kociku, som ho spiaceho povyzliekala a dala do postielky spi od 11.30 tak som zvedava do kedy, ved ani nejdol 😝
V sobotu sme dostali pokutu od policajtov 😠

eviku78
8. mar 2010

ahojte mamule.
po 100 rokoch sa hlasim. 😉
absolvovalmi sme prahu, boli sme aj na navsteve u efcso. olili je uzasna a domcek maju naozaj krasny a utulny.
potom sme absolvovali oravu, odkial mame super zazitok. dieta sa nam zamklo potme v izbe. 😲 poviem vam, tie soky neprajem nikomu. mm musel vyrazit dvere. ale bola zlata, ked som jej hovorila, aby skusila odomknut, tak zamkla este aj na druhy zamok. 😀 a ked som ju poprosila, aby si sadla na postel a isla prec od dveri, tak posluchla. zlata bola. 😉

najprv vsetko naj k dnesnemu dnu zien nam prajem. 😀 😎
chorym skore uzdravenie a vsetkym vlasatym zavidime a dufame, ze aj emmici take narastu. 😅
ja som jej chcela pred 2 dnami podstrihnut to paperie a skoncilo to tak, ze som jej tam riadne zastrihla a je dobre vysticovana a mame po krasnych jemnych kucierkach. 😠 😲 😢

kati, najskor ma tvoj prispevok tiez trosku pobavil, lebo napriek hroznej veci, co sa matuskovi stala, si to popisala vtipne. ale ked som si pozrela jeho fotku, tak ma ten smiech presiel a nedivim sa ti, ze si skolabovala. mna by tiez urcite odviezli. 😖 😢 ☹ ale dufam, ze uz je to ok a nostek odpucha.

basika
8. mar 2010

ahojte,

kety - držím palce na CT..nech je to za vami..a výsledok negatívny..ň

eviku - uf zamknutie v izbe...ale Emka to zvládla dobre..

misi - neboj Norko sa ti vráti, každý potrebuje občas vypnúť.. 😉

a díky za Livku a jej vlasy...

kats
8. mar 2010

no kocky, naposledy som prehlasila ze so zaspavanim na obed nie je problem... tak uz je 😠 teraz z izby vyhrava auticko, uz aj dvere sa otvaraju .... 😠 najvacsia zabava 😝 ale vydrzal nezaspat uz vyse hodiny a to sa sam hral v izbe 🙂 aspon nieco 😀 tak ficim sa zabavat ....

verulka
8. mar 2010

cafte,
tak aj ja sa hlasim 😅 prestahovani, vylyzovani...vcelku fajn sa dari.
ron je uz komplet odplienkovani, na lyzovacke som mu davala- brali sme 10ks plienok, z toho 2pocvrkal, 2sme doniesli spat a zvysne som vyhodila suche, ale uz neboli pouzitelne..tak sa tesim 😀 novinka je, ze sme bez dudky- v piaotk ju zamerne rozhryzol na cucky, dalsiu nemame. Zaspavanie na obed des, v podstate docasne vynechavame poobedny spanok, vecer do 45min zaspi, len este si musi zvyknu...a halvne v noci sa teraz 3x zobudil len 1x a aj to nadranom 😵 strasne sa tesim, ale zase uz nemam doma babatko 😢 jedine co robim, j ze ho musim obliect..
kats, paraaaadne meno 😵
kety na vas myslim veeela, drzte sa 😉
ludka a nebolo vam luto ostrihat vlasky? ron ma uz riadnu hunu na hlave (i ked my sme ho uz viac krat strihali) a mne je zle uz len pri pomysleni, ze to mam strihat 😅 ale fesak je vilko uzasny.
evi, pekne rusne obdobie ste tiez mali 😉 a navstevu u ef ti zavidim..musim sa aj ja konecne dotrepat 😅

kety80
8. mar 2010

ahojte 🙂
boli sme dnes u dr. tak mali je zdravi krv v pohode tak v stredu mozme nastupit do nemocnice tak este jeden den vdrzat 😔 a dakujem vam vsetkym ze na nas myslite 🙂
a dufam ze muzici na vas dnes nezabudli k sviatku zien 😵 a co sa tyka strihania tak to zvladame super vobec neprotestuje skor sa mu to paci ze ho to skrabka na hlave a nechty tiez niesu problem 😉
evi - k tomu zamknutiu u mna mi bola panika este ze emka ta pocuvla sikulka ja mam pre istotu kluce vybrate poucila som sa tiez pri kike dvere sme nevykopli nastatie to odomkla ale bola uz starsia
verul - no plienky a dudku zavidim ze ste oducili a vobec si ju teraz nepyta my mame dudku na zaspavanie len ale nechcem to teraz riesit asi okolo druhe roky sa do toho dame 😕 no ronko je sikulka uz velkac 🙂
teraz s kubkom mame dajake zvlastne obdobie stale place neche sa nechat nakrmit len s muzom alebo babku za som pride len ked chce ist na ruky no neviem co to ma za obdobie ale ked odidem tak hysak stale sa zadze za vsetko na zem no otras 😖 no to budu mat z nas radost v nemocnici ☹

kety80
8. mar 2010

chcela som napisat ze za mnou pride len ked chce ist na ruky 😀