Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
5. máj 2009

romi 😀
no denisko chodi a samko ad ajajky dnes oslavuje rocik, vacsina z nas pribor enutiera, to je v skratke tych 7 stran 😀

ka77ka
5. máj 2009

ahojte zienky. 🙂
tak u nas pocasie pod psa, co nam samozrejme max.vyhovuje, kedze nemozeme ani petu vonku vystrcit. 😝 po ditiadene mi terezka prespala celu noc. 😉 za to eliska sa rozhodla mat o 1 nocnu zurku, a do 3 sme boli hore. 😀 ked jedno dieta spi, druhe musi vystrajat.ach jaj.
basika..ja jej ich potieram 60%liehom, a proti svrbeniu mame tekuty puder s mentolom.ale dakujem za radu. 🙂

moni...my uz davno nepouzivame ohradku, bo eliska v nej vydrzala minimum...ona sa mi skor vyhra v detskej izbe, nahadzem okolo nej hracky, a vydrzi sama aj vyse hodky. 🙂

umyvacku nemam, ked budem niekedy prerabat kuchynu, urcite si kupim, ale zatial si musim vystacit s rucnym umyvanim riadu. 😀
samkovi prajeme vsetko najlepsie k 1.rociku, a aj ku chodeniu. 🙂 tusim aj denisko od moni uz chodi, ze?-tiez gratulujeme. 🙂

anamor
5. máj 2009

miska dik, mas to u mna 😉
k priboru sa pripajam.
Denisko super k chodeniu!
cest. postielku pouzivam a ako ty moni neviem si bez nej predstavit zivot, mala je na nu zvyknuta, niekedy ju nerespektuje, vtedy ju tam nenunim, ale rada sa tam prehra, je to jej priestor, kde sedi pozera knizky a pod... vacsinu dna ma vybeh vonku na dvore, kde je nam fajn....

anamor
5. máj 2009

juj a Samkovi vsetko naj k rociku 😵

klba
5. máj 2009

baby, neuverite my, ale my stale pouzivame na vecerne uspavanie baby vak 😀
dlho sme ho nepouzivali, ale ako som ho raz chytila do ruky a simi to zbadal, zacal sa nahlas smiat a dozadoval sa nech ho tam dam a odvtedy sa vzdy tesi ked ho uvidi, i ked sa tam ledva zmesti, ale je to proste jeho oblubena vec a zaspava v nom s usmevom, on si ho sam stiahne z postielky, ulozi na zem a lahne do neho, je podareny 😵

ajkabezka
5. máj 2009

pekne poobedie konikarkam.. 😉
basi my uz mame dve balenia nutr+hrncek avent doma 😉 uz sme aj presli a chuti kubovi, uvazujem nad tretim- zlty hrncek este nemame 😀 - mame fialovy a zeleny..kuba uz absolut nevie z normalneho cumla 😲 , tak pije iba aventy s naustkom..jedlo je s nami-korenene- malicko, bez korenia by to nezjedol 😖 ..mliecko iba vecer pred spanim..uspavame na kline po sediacky- zapichne tvaricku mne na krk a zpievam mu 😵 ..za 5 mint hotovo, ukladam do hajan 😉
chcela som ist k nasim, ale su chori tak nikam nejdeme 😖 ...a taaaak som sa tesila 😢 😢 😢 😢 😢 , uz som tam rok nebola... 🤐
kuba pekne cita knizky, dost sa nasmeje na fotkach danho ked bol maly, hovori tata, na daniho vola daaa daaa, hodiny su ti taaa, deda je dedeee, babka je babiii a ja som ini ini 😅 - ze vraj preto, lebo mamka je nieco ine takze vrraj ini 😀 ..a pekne sa s danim lubkaju, pusinkuju sa jooj kraasne na nich pozerat...ale obcas sa aj skaredia na seba- kuba sa nenecha provokovat, hned danim jednu streli 😅
tak krasny dnik, aj ked je chladnejsie 😉 🙂 🙂

barny
5. máj 2009

vsetko naj oslavencom 🙂
moj maly ignoruje hrncek, len cumel, uz neviem ako ho to naucit

klba
5. máj 2009

ajka, som sa nasmiala na tvojom prispevku, hlavne to ini ma rozveselilo 😀 a kubko je sikovny, ked uz tak dzavoce o sto sest 😵
a baby co pouzivate naustky avent, uz ste skusali aj ten sosacikovy naustok bez dierok?
my zatial pouzivame tie tvrde zelene, predtym sme mali biele makke.

ajkabezka
5. máj 2009

barny kupila som makky avent a ten ho naucil..zkus aj ty. hodim lnk kuk http://www.mojalekaren.sk/avent-naustok-makky-b...

klba
5. máj 2009

barny, ja som simimu jeden den miesto dudla dala hrncek, ked bol smadny musel skusit pit cez naustok, ked sa nedarilo skusila som o niekolko dni znovu a potom si zvykol na zmenu.
drzim palce nech sa ti trpezlivost vyplati 😉

misanik
5. máj 2009

barny, ja som kupila od CP flasku so slamkou, krasne z toho pije 😉

klba
5. máj 2009

ajka ma pravdu, tie aventacke naustky su super, biele su makke gumenne a poddajne pusine, simimu sluzia aj ako hryzatko 😀 , tie klasik flasky s plast. naustkom su velmi tvrde a z toho odmietal pit, na aventacke nedam dopustit

stanka26
5. máj 2009

ahojte.ako tu čítam tak všetky detičky sú narodené v máji.môžem sa k vám pridať? 🙂

betatka
5. máj 2009

Ahojte
tak vy ste sa teda včera pekne rozpísali...skoro hodinu mi trvalo kým so to dočítala...aj som sa zasmiala 🙂

Ajajka - všetko naj k ročiku Samkovi...kočku nevestu si vybral 😀

a taktiež všetkým oslávencom všetko naj

choroby preč...sople, kiahne a podobné neduhy

Naša kráska už tiež chodí ale po byte moc nie to chce stálu ruku ale vonku a hlavne na námestí sa ukazuje ako ona pekne chodí niekedy až letí a ked ju chcem chytiť za ruku tak ma trieska po ruke akože mama ved ja idem sama čo chceš 😵

No a dnes ráno super zobudenie...inak každé ráno okolo 6,00 budíček rev z postielky..vyber ma mama a hned so mnou behaj po byte...tak dnes bolo ticho a len tak som o 7,00 kuk že čo robí lebo hore už bola od takej pol 7 a ona poodopínané pyžamo roztvorená plienka a trhala tie pásiky ktorýmis a plienka zapína...tak som ju odtial vybrala a samoška že pyžamo pocikané a mláčka v postielke.

Aj my sa budíme ešte 2-3 krát v noci a to dávame čajík alebo len dudku, väčšinou ju ale musím aj vybrať z postielky a pomojkať.

barny
5. máj 2009

ajka ten makky naustok mame, ma hrncek avent s nim, len ho okusuje a zahodi, skusala som tam dat mlieko, caj, vodu no ani za svet aj ked bol hladny, mlieko radsej nepil, preliala som to do flase a hned tahal

klba asi budem musiet skusat dalej, uz som mu ho dala aj tak nech sa hra ale to skusil raz zahodil na zem a rucal za flasou

a misi dik za radu skusim kupit ten pohar so slamokou, mozno to zaberie, to mi nenapadlo, lebo ked sa hra s flasou, tak si ju polozi a taha z cumla naprazdno

stanka26
5. máj 2009

no my stým chodením zatiaľ len za jednu ruku.nejako sa mu nechce.
inak v noci spávame dobre zobudí sa len jeden krát na mliečko a spíme dalej.

betatka
5. máj 2009

čo sa týka pitia tak ja som kupila ten Nubi čo tu všetky dm drogerie propagovali a naša milá dáma sa mi naň z vysoka a mama daj moju flašku...inak aj jej nalejem čaj do inej flašky tak vobec necche piť takže som na mrtvom bode čo idem dalej robiť.

My ideme vo štvrtok na očkovanie tak už sa teším ako bude vrešťať u doktorky a potom zbytok dna a celú noc.

A všimla som si že ked cez den vela chodí sama potom v noci nekludnejšie spinká...môže to byť tým? čo vy na to?

stanka26 kludne sa pridaj

stanka26
5. máj 2009

dakujem .
no my zatial stále pijeme z fľašky,ale keď máme po ruke slamku tak sa napije z tej.
žiadne hrnčeky na učenie som nekupovala lebo Sabína z nich piť nechcela,tak som neskúšala ani pri Šimikovi.

ka77ka
5. máj 2009

tak my mame tiez ten hrncek z DM-ky, a luzi nam tak akurat ako hracka.Eli sa nevie z neho napit...lepsie sa napije zo salky, ako z tohto hrnceka.no a z flasky samozrejme. 😉
stanka26-kludne sa pridaj. 🙂

betatka...podla mna to moze byt tym, i ked malo by to byt naopak, ze ked sa viac unavia, mali by lepsie spat. 😝

zuzka.sk
5. máj 2009

Tak baby, nasa Alexandra ma dnes 1 rok. Tesime sa z nej, chodi, beha, snupe v suflikoch, prenasa, papa zeminu, hadze veci do zachoda, nadava, rozprava, kope lop 🙂
Hovorime slova ako tatko, mama, mamatka, krsna, krsny, no to "r" tam neni uplne, ale je to parada, krtko, havko, auto, koliesko, pupok, babka, lopta, dedko, ... atd. Tancujeme, najoblubenesi tanecny film Mama Mia 🙂
A uz bezim, lebo mi spravi z obyvacky kulnicku na drevo... pozdravujem a vsetkym oslavencom vsetko naj. Cmuk cmuk a dakujeme. 🙂

ka77ka
5. máj 2009

ahoj zuzi. 🙂 tak srdecna gratulacia aj Saske k 1.rociku...teeda, ja len cumim, co ti mala vsetko vie povedat 😎 ..Eliska povie mama, ockovi povie tiez mama 😀 , papa, ham,mnam...a potom take skomoleniny, ktorym ani svety nerozumie. 😀

stanka26
5. máj 2009

my máme zajtra 1rok.Alexandre prajeme všetko naj naj. tak zuzi to obdivujem aj ja čo tá tvoja všetko rozpráva. 🙂
ten náš povie akurát mama,ham,havo,haf...

zuzka.sk
5. máj 2009

Baby, dakujem, kazdy sa divi a cumi... ja tiez, normalne som na nu hrda 🙂
Stanka vsetko naaaaaj 🙂

stanka26
5. máj 2009

Ďakujeme.inak máte pekný dátum 5.5.

barny
5. máj 2009

zuzka tak to mas doma sikulu riadnu, nas len g, agu, ba a to je vse ale ved niet sa co cudovat, jeho bratranec bude mat dva roky 18.5 a tiez len ukazuje a hovorit ani za svet, rozumiet rozumie, ale rozpravat nechce a tiez zelame vsetkooooooooo naj, nas to caka v sobotu 😵

enajka
5. máj 2009

vsetko naj oslavencom k 1 rociku 😀 😀 😀 😀

verulka
5. máj 2009

cafte,
oslavencom vsetko naj 😉
moni, kuk 2x IP 😀
baby, vsak flaska nie je problem, ci hej? vsak ja by som davala cokolvek, ak by chcel z toho pit..nubi hrncek rozbil, teraz akotak fici avent, ale len tvrdy naustok( aj to asi posledne 2t) dovtedy mal flasku ,ale zacal odmietat...ak piju z dudla, tak v pohde..este su malinki 😉 jo a etse je parada skusit ponuknut flasky s cucakom- rajec, jupik a pod...sice budu mokri ale aspon u nas to zabera..vsacu rozne flase s vodou 😀 ked ideme na vylet, tak pije len s riskovej flase bez nicoho...ale je trochu mokry 😅
zuzi, paradne ti rozprava...super
klba, mne 3h cez den spal len ked bol chory 😀 ked dosiahne 2hodky( jasne ze nie vkuse) tak oslavujem 😉

zuzka.sk
5. máj 2009

Verul, diky.
Este Vam poviem, co mi posledne dni vystraja. Objavila zeminu v kvetinaci, kedze uz chodi,tak ma prehlad cica, tak ju zacala ochutnavat, a evidentne jej chutila, lebo na druhy den hned zase... no hruza, kvetinace uz mam vsetky hore. A vcera si vybrala z komody teplacky a zrazu kukame s muzom, ze kde je a ja hladam po celom dome a ona v kupelni a sup s nimi do zachoda a akurat zaklapala dekel.. este ze som to stihla. No neostalo nam nic ine len sa smiat... Tym padom baby, uz chodim ako strazny pes za nou a odkladam, co by mohla chytit, strhnut alebo akokolvek si s tym ublizit. Uf. 🙂

stanka26
5. máj 2009

aj ten náš objavil hlinu v kvetináčoch,ale našťastie doma nemáme,tak sa máme na pozore len keď prídeme k babke.

klba
5. máj 2009

verul, tie 3 hodky spi len vonku na vzduchu, aj to raz za cas a medzitym ho hojdam o dusu, lebo mava prerusovany spanok