Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
28. apr 2009

no ja som citala niekde, ze minimalne do 2rokov kravske nie... ja aj mienim pockat. ja osobne si myslim, ze zase kazda pedina inac povie - vid priklad s jogurtom... 😒

verulka
28. apr 2009

No ja som akurat dnes bola u dr s ronom, ze oc dalej...no vyzera to s nim dobre, lebo nema ani jeden priznak, ze bude alergik, takze sa tesiiim..ale HA mlieko este cca 1-2mes, pridavat acidka a pomalicky aj syry a tvaroh. No a v lete prejdeme na klasicke UM a potom uvidime ako ho bude znasat...No odporucila mi UM minimalne do 18mes, ideal do 2r. A do varenia? ja z mlieka varim minimalne, vsade davam kys. smotanu a je to v pohode 😉
kats, v roku by som klasicke KM isto iste nedavala 😉

efcso
28. apr 2009

verulka - ved to je skvela sprava!!!!!!!! velmi ma tesi, ze ronko je zda sa nealergik!!!! 😵 😵

ja som uz presla na obyc um, cene sa nedalo odolat. som hnusna materialistka asi... 😒

basika
28. apr 2009

verul - tak super správy..

ef - nie si materialistka...určite keby zdravotný stav malej naznačoval, že to nemáš urobiť tak to neurobíš. Ja som tiež z toho istého dôvodu ako ty zmenila na klasické už dávno...

otázočka: Ako to robíte,keď niečo uvaríte a dieťaťu to nechutí... sadnete za stôl a tvári sa, že to nechce...čo urobíte? Dáte druhé hneď, alebo čakáte a neskôr?...

anjelok
28. apr 2009

verul super super 😵
basika, krasne oznamko 😵 ..a s tym jedenim. no nam uz sa to davno nestalo, ze by natalka nechcela, ona akoze vymysla, ale ked zabavam, tak nakoniec zje. niekedy papa pekne a niekedy treba zabavat.
no a keby nechcela jedno, ale druhe ano, tak ja by som dala druhe. naco nutit nieco co nechce. hlavne, ze nieco zje.

mirka20
autor
28. apr 2009

basika, rebeka vacsinou papa, co jej pripravim, ale len ked sa zabava. ale ked skusame nieco nove (napr.v poslednej dobe cisty biely jogurt) a zatvari sa, ze co to, ze bleee 😖 , tak jej to nenutim a dam nieco ine. ale po case opat vyskusam. a ked opat nie, tak zas skusam az neskor. ale s obedom, kt.je zo zeleninky, tak zatial papa bez toho vyrazu 😖 , takze toto nemusim riesit.

basika
28. apr 2009

dík za rady...

ja som to tak myslela, že niečo uvaríte venujete tomu čas.. sadnete za stôl a dieťa to nechce..máte niečo iné v zálohe čo dáte dieťaťu?

verulka
28. apr 2009

baby, diky, dufam, ze to bude dobre...
ef, nerieis, daas co uznas za vhodne...hlavne ze to nie je KM 🤐
basika, janavarim a ked nezje, tak konec...noc ine v zalohe nemam, neponukam..on si casom vypyta...podla doby, ak o hodku dostane znovu obed a ked neskor, tak proste vynecha jedlo..nutit ho nebudem a ani to njede 😀

anjelok
28. apr 2009

basika ja nemam nic v zalohe, ale ako pisem..ani si nepamatam, kedy natalka nezjedla obed (som to tu napisala a zajtra nezje 😅 )
ef...no si to ty ale matka!!! 😀 😀

katuskapd
28. apr 2009

basika matusko tiez vymysla, ked zabavam spapa, niekedy vobec nema naladu tak ani papat nechce, tak mu strcim kusok rozka, a to si spapka a potom pokracujeme olovrantom, dnes spravil to iste. Nemam nic v zalohe.

betatka
28. apr 2009

ahojky

basika my tiež nemame problem s papanim, zatial zjedla to čo som navarila okrem hovädzej polievočky to jej nešmakovalo ale to som len skušala a mala som nachystaný druhý chod. Ale ked nechce nedam...väčšinou sa vtedy dotlačí kukuričnými chrumkami. 😝

Verulka super správa pre vás...tešíme sa s Vami

Ef nie si materialistka...ja keby mala vypije tak aj nejake to mlieko UM kúpim ale nechce tak čo sa zastrelím...a každý deň má jogurt už aj syrček papala, no ale tých 500ml nedá už od januára.

My sme dnes boli na takom mini stretku...ked sa podarí pridám aj foto.

Jaj a kúpila som malej k zajtrajším meninkám dve čapičky - jednu takú so šiltom a clonou v zadu na zátylku a druhý ručníček. A včera sme kúpili sandálky na leto baby som skoro odpadla že 26EUR no ale nekúp to také boli lahulinké oproti ostatným aj pekné boli, no čo som sa buchla po vačku 😀

nicolmt
28. apr 2009

no a co uz som ja za matka! sara jedine UM co pije je DMkacke Babylove..hadam najlacnejsie co existuje 😝
ale ked ine nechce..teda ani sa jej necudujem, toto jedine nesmrdi ako mlieko a mozem ho dokonca robit aj ja 😀 tak to asi preto, uvedomele dieta 😀
no a idea bola ze UM do 2 rokov..musim sa opytat dr co ma zas za nazor 😝

verul super spravy 😅

misanik to ma prekvapilo s tym dispencigom na pohotovosti 😲 v nasom "velkomeste" ked volam na detsku pohotovost tak som sa rozpravala priamo so sestrickou co sluzi a potom s dr 🙂

narodeninove darceky...noo kupujeme len to co je prakticke a aj tak by sme kupili 😝
odrazadlo a pieskovisko uz mame v provoze 😝 este dostane nextacke oblecko co som jej objednala a daku stavebnicu ak najdem peknu od roka, lebo ona furt cosi sklada a vklada a tak podobne 😀 no a samozrejme vsetky tieto dary prerozdelim medzi rodinu 😝

nicolmt
28. apr 2009

ozaj, aj mne sa dnes podarilo kupit sare sandalky...dostali tovar do protetiky tak som hned ukoristila jedny (z celkom dvoch! parov) 19tok pre dievcata 😅

a ich test dopadol dobre 😝 uz som ich musela komplet umyt...sara ich poctivo na ihrisku skusala

a mama skleroticka to najdolezitejsie zabudla! sara chodí 😅
dnes sa na ihrisku normalne "odputala" od preliezky a vybrala sa k druhej...asi 3metre 😲 som len kukala ako puk 😝 a takto potom behala az do vecere ..sa necudujem ze o pol osmej uz zvadla 😎

a skoncili mi zlate casy 🤐

efcso
28. apr 2009

basika, vies co stve mna ohladom varenia? nedelny obed!!!!! stojis za sporakom 2 hodiny a za 10minut je po vsetkom!!!!!!! tak toto trapi mna.

betatka, hod foto aj sandaliek. aj ja som obzerala a tiez take ceny, takze nebudem sokovana, ked budem chciet kupit...

misi, dobre, ze je lepsie. ja som este nikdy s malou na pohotovosti nebola, ani nevolala, takze ani netusim, ze sa tam da pokecat s dispecingom... a kedy idete domov? norkovi aj katuske skore uzdravenie!

nikol, ty si vobec do toho zv nedobehla!!!! 😠 my sme absolvovali asi 1500 stretnuti. oc posledny den vypocital, ze ju bol kocikovat len raz,lebo sme boli stale na cestach 😅

betatka
28. apr 2009

efco odfotim zajtra teraz sa mi už nechce, robi to firma z Nedanoviec to ju 10km od nás Wanda sa volajú ale majú fakt pekné topánočky...síce drahé

a hodila som foto zo stretka, tak tie čo chcete kuk

katuskapd
28. apr 2009

efco poradim ti ja som kupovala Matuskovi sandalky aj za rozumnu cenu v Nr na kupeckej v lekarni, nadherny a velky vyber maju. tak skoc mrknut 😉

efcso
28. apr 2009

to ste kde tolko blond deti nasli?!?! 😀

a vy vsetky pozerate hokej? ;en pekne fandite, hra aj oliviin bratranec!

betatka
28. apr 2009

tak sa zadarilo 😀

efcso
28. apr 2009

katus, tam som aj ja kupovala topky, ale stali tiez cca 26.. a krasne boli vsetky. tam je najvacsi vyber. 😉

nicolmt
28. apr 2009

efcooo vsak ja som ti hlasila ze nedorazim...lebo bacilonosicky su pri detoch nevitane 😖
ale neboooj ked tam zas pojdes ja hned nastartujem grandika, nastudujem predpisy 😉 a vyrazíííííííííííím 🙂

efcso
28. apr 2009

nicol, no ha-ha!!!! 😠 , pojdeme dat sa oslavit toho 8.5., ale potom asi az v juni, alebo koncom maja, lebo nas romco nepusti 😅

eviku78
28. apr 2009

ahoj mamule.
verul, super, ze ste z toho vonku. 😉
basika, take problemy nastastie nepoznam. emmusik spapa naozaj vsetko. este aj hnusnu suchu ryzu mi zjedla. 😀 😝

sandalky aj nas cakaju, tak som zvedava, co zozeniem. ale urcite skocim pozriet do protetiky a potom lucka hovorila o nejakej dobrej predajni na dulaku. vraj boty z partizanskeho. tak pojdeme mrk aj tam. alebo este sante.

katuskapd
28. apr 2009

efco tak nase sandalky stali 15 e to asi chlapci maju lacnejsie bo nie su take pekne a vycackane ako babske 😅

efcso
28. apr 2009

ja chcem tiez neb=vycackane a obycajne, hodiace sa ku vsetkym farbam!!!!!!!!!!!! ale take asi nenajdem...

ahoj evi, nasla smykacku podla tvojuch predstav?

nicolmt
28. apr 2009

provokujete ze aky vyber topanok v nr...u nas veskery ze nijaky 😠
ale pokukujem po MMB ze by som jej druhe sandalky kupila tam...lebo ked mi bude s tymito za 20eur robit to co dnes..tak neviem neviem 😕 na chatu, do lesa a piesku hadam aj lacnejsie stacia 🤐
a maju tam aj nove...sa mi vcelku zdaju...snad ked z tychto vyrastieme.. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5561464

basika
28. apr 2009

nicolmt - radosť čítať...čo sa chodenia týka...už aby sme aj my..

ef - 😀

nicolmt
28. apr 2009

eff to nebolo osobne...ja (ne)platim furt dake pokuty za rychlost (vyhoda blond 😝 ) lebo fak ale fakt netusim ze na ktorej ceste aka rychlost a pod...iba muza vytacam ked sa ho obcas spytam ze aka je to tu teda rychlost 😝 😀 proste idem ca ako ostatni 😀 😀

no a cez oslavy budete asi na roztrhanie 😅 tak ja to do toho juna hadam vydrzim 😀

inak ja som nasla take sandalky co by sa mi feeest pacili...ale tie mozem kupit len nosene a to by som musela mat na ne stastie..tieto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5640197

no katuska ze 15eur..asi bude mat druhe chlapcenske 😝

betatka
28. apr 2009

efco tak som ich pridala do albumu

nicolmt
28. apr 2009

bet tie su krasne 😅

efcso
28. apr 2009

nadherne! neutralnej farby nemali? olivia ma kopec cervenych veci... co ma nim nosit?!?!?