Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

hodmon
23. nov 2009

drevene vkaldacky aj my mame radi, uz vieme poskladat dve a rozmyslam ze kupim dalsiu.....tak pekne si kolo toho vravi ze otocit, otocit, este trosku....ja sa bojim tych vkladaciek so stuplikmi, ved na to ked stupnem 😖

viete mi poradit ako odnaucit dieta hresit? raz pocula a odvtedy je to same do piti...spadne jej kefka, rozsypu sa klbka s ponozkami alebo staci ze sa niekto rozculuje a hned hresi.....najprv som ignorovala, ale nezabralo....teraz jej vravim, ze ako skaredo rozprava, ze hamba.....zakryje si tvar rukami, ze hamba a o chvilu zas....ked na par dni zabudne, na ulici zacuje a zas

kety80
23. nov 2009

hondon - ja ti asi poradim nevsimat si to lebo cim viac to riesis tym je to horsie a budu to robit naschval no a pockaj ked pojde do skolky no hroza skus si to chvilku nevsimat a uvidis 😔

hodmon
23. nov 2009

kety - asi bude moja barborka ta, ktora to celu skolku nauci ☹

verulka
23. nov 2009

hodmon, jedina moznost je nenadavat pred nimi..pri prvom sa to ako tak da...my sice doma nenadavame, ale napr mne za volantom casto uleti 😔 no ale ron sa uci vsetucko od surodencov..a kedze ich vek je aky je, uz vieme povedat drz hubu, debil a pod..nastatsie obdobie tych uplnych vulgarizmov nas len caka (nerobim si iluzie 🤐 ) ale zase, to im ani doma enevyleti z pusy..apson par rokov...
ale deti opakuju, to co pocuju, cize brutalna sebakontrola to spravi.. iked len docasne 😒
kety, snad reakcie nebudu...

hodmon
23. nov 2009

keby len take bolo tak v poho...ale rovno do piti? keby aspon do riti ...ale ked to teraz tak pisem, tak mozno si ludia mozu mysliet ze do riti chcela povdat 😖
so sebakontrolou nemam problem...problem je v tom, ze ona na to nejako nie a nie zabudnut

kety80
23. nov 2009

verul - dik aj ja dufam ze nebude ziadna reakcia no a stymi nadavkami ze to bude horsie si ma nepotesila ale asi sa s tym musime vyrovnat lebo sa nadava vsade okolo nas my si davame velky pozor doma co povieme ale vonku to neovplyvnime 😖
inak tie deti si vzdy zapamataju to najhorsie najlepsie ako ki stale hovori ty kokso tak mali zacal hovorit na vsetko ko ko tak ked by nahodou doplnil tak sa hambim aj ja 😒

anjelok
23. nov 2009

evi videjko super, normalne si ma inspirovala, ze musime aj my nejake urobit. kurnik sa musim nad sebou zamysliet 🙄 , lebo vsak uz ju vobec nefotim, netocim, nebudem mat ziadnu pamiatku 😒 vcera mala 18 mes. tak som si dala zavazok, ze si musim spravit fotku a spomenula som si na to az o pol deviatej vecer, ked uz spala
😒
ninka no dnes som bola v tescu a nic 😝 no ale co by som v ba cakala to keby tu mali, tak to nie je za 10 min. 😅 obzerala som aj tie mag. knizky a som sa rozhodla, ze este nie. ale kupila som drevene puzzle za 1.5 eur 😅 dostane na mikulasa.
ozaj, som sa chcela spytat, jedia uz vase dietky cokoladu? planujem dat natalke prvy krat na mikulasa kinder cokoladky. my mame sice kakao zakazane od alergol. a koznej, ale chcem vyskusat. v tej cokoladke snad nie je tolko kakaa.
nadavanie zatial nie, chvalabohu, este moc nepocula a rozpravanie jej este moc nejde, vie len par sloviciek a ostatne ukazuje, znakuje. ale najradsej hovori, ako robia zvieratka, tie vie uz pomaly vsetky 😵
kety nemas za co 😉 a drzim palce po ockovani. kika je statocnica 🙂

kety80
23. nov 2009

anjelok - ja ked som mala len kiku tak som jej cokoladu dala az 2 rokov ale pri kubkovi je to ine kikuska mu da hocico ochutnat uz sa s nim deli o lizatko raz mu dala gumene cukriky a chudak sa mu to smykalo tak nevedel co s tym tak to vyplul dala mu aj chipsy skoro sa zadusil takze my sme na tom tak 😨 ja si myslim ze jej kludne mozes dat ked by sa nahodou vyhadzala tak viez ze to bolo s cokolady ja davam brumika s tou cokoladovou naplnou a je v pohode ziadne vyrasky

andula30
24. nov 2009

Ahojte no nadavky uff 😝 kedze nas maly tak skoro rozpravat nebude tak mam zatial pokoj a ked zacne tak uz snead bude mat dost rozumu aby som mu to vysvetlila u nas sa nenadva tvrdo tak snad mu pojdeme prikladom a ked nie budem vyplachovat usta....Leni nas cokoladu obcas uz ano nie vela ale obcas ano, ale u nas zatial nebola ziadna alergia a video natoc Simi rad pozera tieto vase detske videa 😉

vs3
24. nov 2009

Dobre ranko,
tak tuna sa rozoberaju nadavky, u nas to este zatial nieje nemal to kde pocut, ale cakam aj na take obdobie tak to rieste a budem potom pripravena 😅
Leni u nas kinder cokoladka uz bola a maly v pohode, prave som pozerala aj v damskom magazine temu a vraj by sa malo vsetko s mierou vraj je zle ked mama caka do 2 rokov a je aj zle ked dava prilis skoro a vela, vsetko s mierou 😉
Inak ja som zavisla na damskom magazine 😀 😀
Kety vidis nas je krpcek a vylezie z postielky 😅
A chcela som sa spytat nepostrehla som mate niekto doma takeho jedaka? Napr. Maxim dnes vstaval o 6 o 7.50 zjedol biely jogurt zvolensky, a potom stale pytal tak zjedol polovicu z polovice rozka masloveho a este pytal banan ten som mu uz nedala a este vyjedal z misky kukuricne lupienky, ale tie som mu zobrala, bo tam je pisane ze mozu obsahovat stopy po arasidoch a vcera sa nam tak vyhadzal vecer po vianocke 😕 pusinka same cervene flaky 😕 A teraz uz po mne skace a pyta mlieko 🙄

verulka
24. nov 2009

cafte,
no nadavky maju iste obdobia- v skolke, ked deti zistia, ze to sposobuje rodicom zvlastne stavy, takze docasne budu v obchode vykrikvat kadejake veci..ale ak sa doma nenadava, a pekne sa to odkomunikuje, tak tio prejde.no a potom v dospievacom vekuje to nieco ako slang( aj ja som nadavala ako pohan) no doma nikdy...aj u nas je to tak..jasne, ze im unikne, ale musia sa viac kontrolovat,,,tak ako aj my..nadavat isto budu, teda si mylsim, len nie doma aani v nasej pritomnosti 😉
u nas je jedacie obdobie, cize vyslovene zere..vonku stlaci 2banany a jablko, niekedy aj 2, rano ma cely krajec chleba a potom jogurt..kalsika obed po spani a vecer podla toho co jedia velkaci (kedze chalani asi rastu, lebo jedia viac ako ja, presli sme doma na teple vecere- vyjde ma to lacnejsie 😀 )

anjelok
24. nov 2009

ahojte, dik za rady. tak ja teda skusim, ved ked sa vyhadze, tak jej uz nedam. aj tak neviem, ci to vobec bude jest, lebo napr. z pudingu nezjedla ani lyzicku 😕
veroni, mne sa to nezda tak vela, co pises, ja by som mu kludne dala aj banan. natalka zje doobeda kusok rozka so zeleninou alebo dzemom, potom jogurt a nejake piskotky a uz o 11.15 obeduje. dnes zjedla plny tanier. v lete doobeda k tomu co som napisala zjedla este banan (tie teraz uz nechce). poobede ovocie a piskoty (1 jablko alebo hrusku, prip. tu 200ml vyzivku) a na veceru cca 250 ml kase alebo to, co zostalo z obeda, ak jej navarim viac. a este sa 3x denne koji. v lete zjedla poobede aj 2x tolko ovocia. hrusku, broskynu, kusok melona, hrozno, piskoty, to tlacila do vecera furt daco. teraz papa menej toho ovocia ako v lete.

verulka
24. nov 2009

nahodila som nas kalendar 😉

eviku78
24. nov 2009

ahojte. tak nadavky u nas zatial nie. ale emmi toho este vela nenarozprava, tak to asi preto. 😀
iba ze by som ju naucila nejaky znak ako nadavku. 😀 😀 😀 😎
veronika a ty este kojis? a napis, co zje maximko za cely den. toto, co si napisala sa mi nezda vela.
emmi vstane 6-7, vypije mlieko, potom ma ranajky - niekedy aj cely rohlik. potom desiata - nieco lahsie a o dvanastej uz obeduje. a nezda sa mi to vela. 😅 😕

cokoladu este nedavam a ani tak skoro neplanujem. je kopec dobrot, co moze papat a chutia aj lepsie ako cokolada. taky babinkyn chutny kolacik a podobne. 😉

hodmon a do piti predsa moze znamenat aj do riti. tak sa pred ludmi nemusis az tak cervenat. 😉 😎 no nic, ty pekne otestuj, co na deti zabera a potom nam prides radit. lebo kazdy si tym budeme musiet prejst. skor, ci neskor.

misanik
24. nov 2009

ahojte, evi, ja uplne odpadavam z toho videa. Ved to je perfektne ako ona krasne znakuje. A kolko veci a zvierat pozna. Moj ignorat stale len ten havo a pavuk 😠 Som kukla aj dalsie 2 co tam mate, krasne, vecer ukazem matovi, ten bude hotovy 😵
verul, som vas videla na titulke, nadherne fotky. Velmi sa mi pacia. To fotila kamoska? By ma zaujimalo ako je mozne, ze ron tak pozovla, velkaci uz asi v pohode, nie? Strasne super napad je ten september ako kracaju do skoly 😵
leni, aj som este cokoladu nedala, aj co som cez vikend robila babovku, tak som mu len odlomila cast bez kakaa... neviem, asi este pockam aj ked nemal na nic reakciu, zatial s ami zda, ze je toho este kopec ineho co neskusil. Ale keby som trebars byvala s rodicmia dali mu tak by som sa nezblaznila, ved sa nic nedeje.
Veroni ani mne sa to nezda vela. O takej 7-mej vypije 150ml mlieka, potom velky krajec chleba dnes s maslom a dzemom, O taku hodiku cely banan a o 12-tej tak 1-1,5 taniera polievky, po zobudeni zje obed, taku clekom normalnu porciu, potom este nejake ovocie,napr. kiwi, 2 mandarinky, slivky, hrusku, podvecer milacik alebo jogurt, niekedy este kusok chleba alebo vianocky a pred spanim 270 ml mlieka s 3 odmerkami krupice. vecere ma eln take, elbo tym,z e papa druhe az po zobudeni tak obeduje okolo 15-16...... samozrejme dalej plati, ze ho zabavam kadecim, aj ked uz am na male, uz mu hrozi, ze ked neprestane pri jedle vymyslat nedam a hotovo, asi este nezazil hlad 😠
Ninka, to som len normalka rozparala vrece dole, nadlozila uterakom a usila, ked nezabudnem odfotim ... ziadne umelecke dielo, ale plni ucel a som nasla velke vrece v CaA, ale sa mi 25 eur zdalo skoda 😅
Bol u nas dopoludnia adamko so zuzkouzrzkou, zlati su 😵

nicolmt
24. nov 2009

verul ten kalendar je spicaaaa 😅
ja mam uz tiez hotovy, ale len klasika fotolab. minuly rok som davala cez happy foto a tento je omnoho krajsi. ale pre zmenu som zlenivela a pouzila len uz "stare" fotky a nefotila saru speci na kalendar. 😝
mali sme v noci zurku od druhej do piatej rano po 100 rokoch, samozrejme miro je na tyzden na sluzobke, rano cerstvo vyspata do prace 🙄 🙄 ale aj tak ju lubim 😎
boli sme rano aj u dr lebo furt hovori ze ma bo, ale su to "len" ocaky 😝 takze tak
nadavky este nie su, i ked teda susky ako som spominala uz ficia, par dni mala aj pici lebo som sa pozabudla ked som sa paradne doma prastila ruku 🤐 ale uz zabudla a ja davam uuuuplne ze pozor. len pri soferovani by som jej mala asi sluchatka davat 😝 😎

basika
24. nov 2009

Ahojte,
no nejak vás prestávam stíhať.

verul - najprv som kukla foto na titulke no perfektné nápady..každý mesiac je svetový.. 😵

eviku - Emmka je šikula

nadávky u nás nie sú (zatiaľ) jedíné čo mi ide na nervy, že Livkiny bratranci strašne často používajú "ty kokso" až príliš často, že mi to na nervy ide...hádam sa to nenaučí od nich

o jedení pomlčím - nám stačí málo.. 🙂

andula30
24. nov 2009

Verul fotky super 😉 😉 Baby nepiste co pojedia lebo chytim depku ja som bola vcelku spokojna nic moc ale som si myslela ze ved on este tolko nezjediateraz mam pocit ze neje nic 😝 teda klamala by som ovocie moze kedykolvek. No a cokoladku so ja nazacala ale nic sa nestalo tak obcas dam ale fakt len trochu to kindervajko by mal na 2-3 krat.

vs3
24. nov 2009

Tak ja som uz doma, bola som sa vyhriat na solarku sestra chvilocku Maxika postrazila, joj to je super 😵
Tak a s tym papanim tak ako tak citam papaju aj vasi tak, len na nasom to aj vidno 😀 On zje rano ako kedy bud cely jogurt s kopou burizonou v tom, pretoze mlady pan len sam chce papat 😲 😀 tak nech sa mu to lepsie nabera, alebo ma syrovy, maslovy,...rozok s miskou zeleninky, a o takej 10tej vypije plnu flasu mliecka. O 12tej si da vacsinou polievku, niekedy nie papa az po zobudeni a potom pyta stale, kukuricne chrumky, jablko, banan, ak vela je veceru uz nema az o pol 8 flasu mlieka.
Ked mne vsetci hovoria ze strasne vela je, ked on ked niekde je len by jedol stale si pyta Makimko papat 😀 On chce vsetko co maju aj oni a nasi zasa chudak nic mu nedate 🙄 aspon toto mu daj a tamto 😠
Doma tak neotravuje proste viem, ze ma dost a vymysla tak po chvilke prestane 🙂
Verul ten kalendar je 😵 😵 😵 😵 😵 aj ja chcem tolko deti, to vyzera 😵 😵 😵 😵 😵 To kto, kde ???? 😵 😵
Ninka vela sil v praci, ja som na tom so spankom podobne, ale nastastie nemusim byt v praci, to mas moj obdiv 😕 😉
Evi uz nekojim, uz sa mi to zdalo byt dlho v roku, mliecka som mala ale uz sa mi zdal byt velky 😉

anjelok
24. nov 2009

verul aj ja sa pridavam, super je to 😵

andula30
24. nov 2009

No u nas mam pocit ze je to o tom ze ho to nebavi on nevydrzi pri tom stale ho musim niecim zabavat a a j tak dlho nevydrzi. Vobec si neviem predstavit ze by jedol ako Verulka pise na normalnej stolicke ked mu na nej dovolim byt tak musim davat pozor lebo sa stale stava snazi sa ju prevratit 😝

anjelok
24. nov 2009

veroni, podla mna papa normalne. ziadny stres 😉

anjelok
24. nov 2009

misi, andul u nas je to podobne. pri jedle musi ficat telka, prip. nejake video na pc, prvu polku jedla este obsedi v stolicke, ale potom ju uz nahanam po obyvacke 😝

misanik
24. nov 2009

leni, to preto na nich nevidiet kolko jedia, lebo uz pocas jedenia vybehaju 😀
veroni, u nas jest sam nehrozi stale, on je mnam, mnam, ham a kym nezabavim aby mal plne ruky niecoho s cim sa zabava tak usta neotvori, ak dam lyzicku, kydne to niekam... 😀

verulka
24. nov 2009

dakujem za pochvalu 😵 mne sa tiez velmi paci...no a s pozovanim to bolo veeelmi narocne..niektore mesiace sli hned a niektore vobec( vid jun)...vsetko premyslene vopred, potom rychlo cvakania kopec..vlekaci boli uplne uzasni..moj naj je september 😀 no apotom chrumky, piskoty a podobne blbiny zabrali..definitva bol cumel a ziarovky 😀
andul, on ma taku vyssiu stolicku, aby dociahol ku stolu.. u nas vsetko babatkovske je neziaduce, teda ron odmieta vsetko (okrem dudky a plienok 😀 ) ani mala lyzicka nemoze byt...proste v tomto je po surodencoch..vsak od leta vo vlekej posteli, najnovsie si ju vymiena s radkom, lebo on chce uplne velku..
ja s jedlom nenahanam- ked sme doma viaceri, jeme v kuchyni, inak zacneme v kuchyni a ked ma blbu naladu, tak donesiem tanier do obyvky a nestaram sa..ale to je tym ,ze je dobre, nemame s tym problem..a ked ma nejediace obdobie, tak mu nic nepomoze 😉

ka77ka
24. nov 2009

Ahojte kočky 🙂 prisla som nakuknut, ze co nove 🙂 vonku nam leje, eli este spi, tak mam trosku casu. 😉
Pozeram, ze sa tu rozoberaju nadavky...tak zatial som nepostrehla, ze by nieco povedala-nema od koho pocut, a terezka zatial tiez nenadava 😝 teda aspon doma nie 😀 .
so samostatnym jedenim to je u nas podla toho, co ide jest 😉 polievku nehrozi, aby som jej dala jest samej, to by som mala vsade 😀 ...ale druhe papa pekne sama-dokonca jej musim dat detsku vidlicku-ale len vtedy, ked vidi terezku. 😉
z postielky zatial nevylieza-chvalabohu 😀 , ale len cakam, kedy sa jej to podari.zatial ma kratke nohy 😀 😉 .Spinka uz s terezkou v detskej izbe-asi 3 tyzdne.Na velku postel si zatial netrufam ju dat, to by som nerobila nic ine,len ju tam vykladala 😀
verulka-nebojis sa, ze ronko spadne z velkej postele?..alebo davas daku zabranu?
a krasny kalendarik mate...fotky nemaju chybu-hlavne marec a september. 🙂 🙂 🙂
eviku..tak ja len cumim, aka je emmka sikulka..eliska zatial pozna len macku, psa, konika a vtaciky-vsetkym hovori pipinky 😀 -To vase znakovanie ma teda dostalo.super. 🙂

eviku78
24. nov 2009

verul, tak este do tretice. kalendar uuuuuuzasny. 😵
msika, andula - u nas tiez musim pri jedle zabavat. citame knizky, kreslim a furt nieco nove. ale su aj dni, ked ma vlci hlad a zlupne obed za par minut. 😉

miska a to sme este nestihli natocit vsetky znaky, lebo uz sa driapala po kamere. kooopec ich tam este chyba. a sranda je ako uz rozlisuje velky a maly. zacala nasjskor zvukmi a teraz to uz aj ukaze.

verulka
24. nov 2009

eviku, ja som sttrasne zvedava ako to bude, ked zacne mmka rozpravat, mylsim ten prechod od zankov ku slovam...ze ci to bude kombinovat alebo uplne hned prejde na slova...je to uzasne, mne sa to pacilo, ale nic pre nas...emmka sikulka 😵

basika
24. nov 2009
basika
24. nov 2009

a pridala som tam ešte 2 aktuálne z dnešného večera..

inak dnes sme mali úúúúplne helloweensky večer, Lívia si všimla naše tiene...normálne sa zo začiatku bála, a stále takým plačlivým hlasom, že "ten, ten" - tieň tieň a snažila sa utekať pred ním..no milé, ale videla som že sa aj bojí tak sme to museli nejako uhrať a urobiť z toho zábavu...nechápem čo ju to tak popadlo, lebo sme sa už dávnejšie s tieňmi rúk hrali na stene...ale teraz že sa tak toho bála? No zábava.