Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
26. jan 2010

Ahojte,
kats, to snad nie, nesmie matusko chytit a teba tiez nech to obide, drobatku to neprospeje 😉
u nas snad lepsie, aj ked popoludne bolo krusne. Po zobudeni uz nezvracal, pre zmenu hnackoval. A priserne. Ale po lyzickach som davala vodu, vecer sme skocili k lekarke. Vraj je zavodneny ok, a to neprejde rano na vytery, budeme dietovat, tak uvidim. Naposledy kakal okolo 16-tej, tak duuufam, ze uz to bude lepsie. Cely den skoro nic nejedol, asi tak 3/4 rozka maximalne, tka bude isto hladnucky chudatko ☹
zuzi, kukala som videjka, zlata je a krasne ti rozprava. Norko tak cisto nerozprava, ale ekd sa chceme predviest, tak ho necham povedat "autobus" a to hovori krasne 😵 inak mu rozumieme len my 😅

kety80
26. jan 2010

ahojte 🙂
no dnes je tu smutno ☹
evi - nech vam to rychlo prejde a pustia vas domov potom daj vediet co je s vami a vedia z coho tak vracala 😔
misi,kats - rychlo sa uzdravte dufam ze to nieje nic vazne a fudete rychlo fit
zuzka - krasne videa krasne ti saska rozprava to mi sa vobec nechytame mas krasavicu doma 🙂
u nas je vsetko zatial v poriadku uz len torsku sopliky tak snad to uz bude u nas ok 😉 kristinke vypadol uz 7 zub tak chuda ledva papa a stale ju to boli tak jej vsetko teraz krajame na drobno ako kubkovi chudatko moje 😕 a dnes som bola s kristinkou u ocneho a povedala ze mala asi bude musiet nosit okuliare ze teraz jej ich neda lebo precitala vsetko len pristroj ukazal ze je kratkozraka v septembri mame ist na kontrolu a ked jej to bude v skole robit problemy tak bude musiet nosit okuliare

kats
27. jan 2010

bas - zima moze byt, sneh je super, ked je vonku -2 ci -3 tak parada ale zas nemusi to pocasie prehanat na -9 😠

zuzi - ake ma dlhe vlasky, vyzera tak velkacky 😀 pekne si skladate 😉

miska dufam ze uz ste OK 😉 evka snad dnes dofici domov 🙂

odgrcala som si noc, dnes uz pijem vodu a zvladla som aj 1 suchar 😀 babo v brusku kope ako dive - caka na ranajky a stale nic 😅

chudatko kika 😝 som si myslela ze druhe zuby su uz v pohode 😠 okuliarky, ak by ich aj teraz mala nosit moze sa to v puberte obratit 😉

pekny den a vela vela zdravicka

zuzka.sk
27. jan 2010

Ahojte baby, tak som vcera vecer akosi nestihla, ked som sa prihlasila, MK mi slo strasne pomaly, tak som to zabalila.
Pozeram, ze choroby sa rozmohli, co dodat, len aby sa vsetci, co su v nemocke, vratili domov a co su chori, nech sa rychlo z toho dostanu. Inak neni divu, dnes rano u nas (v Luznej, 7 km od BA) ukazovalo -15C, no des. Vecer sme mali doma 24 C a to som povedala muzovi ze na mna ide chlad, ze nech prikuri.
Saska uz nekaslala a dnes rano zase sa rozkaslala a cez den zase klud. Ale ma 37,2 takze neviem, ci ju pustim do jasli. Ja sa tiez necitim po tych ATB co mi dal, zrovna OK. Uf, tak sa hrame, skladame, kocikujeme, smykame - vid video. No a Saska ... ona rozprava ovela ovela viac, len natocit ju je problem, hned ide po fotaku, proste sa to neda. 🙂
Dnes mi povedala, ze "nechcem polievocku, nechutiiii, ble ble, chcem spagetky" no prave ich zlupla a este sa chvilku pohrame a pojde spinkat, lebo sa mi isla sama uz ulozit.
S tym skakanim, to aj u nas mame, ale uz jej to krasne ide - taku ma z toho strasnu radost, skace aj pol hodinu a potom musime aj my s nou 🙂
My ficime na Bambulke - uplne kazdy den kukame, uz nam sibe, ale je to neskutocny vecernicek, lebo Sasku to naucilo strasne moc. Ona cituje "dakujem a prosim" "upratat, do poriadku dat" a to sa mi moc lubi... a kopec inych veci, normalne co sa jej zidu.
A tie vlasy - ma ich az moc dlhe, uz som zvazovala strihanie, ale konecne jej idu do velkeho copu, tak to necham tak. Je to prast jak uhod asi.
Zatim koncim, lebo ma tu stale prosi, ze na ruky a na kolienka a musim sa jej venovat.
Packo.

nicolmt
27. jan 2010

caute babule. vsetkym chorim skore uzdravenie, babatkam aj maminkam chudatka 😔
strasne vela som toho chcela reagovat ale teraz ked som si koniec precitala som vsetko zabudla 😝 to bude tym vekom 😀 😀 skusim kus zas dozadu pocitat 😎

nicolmt
27. jan 2010

efcso super ze nemusis do prace 😅 nakoniec tu len ja tapa zostanem robit 😝 ale uz sa vsetkym vyhrazam ze prve jarne luce nakuknu do kanclu a vratim sa spat na RD 😀 😀
no a s kolaudaciou moc neprovokuj lebo veltrh sa blizi a tam sa ako chystam lebo novu postel dietatu aj nam do spalne treba 😅 tak ak pojdete mozeme dat aspon na veltrhu meating 😉
eviku na dufam ze dnes vas uz pustia 😕 no a to brutal mamickovske obdobie chapem a spominam. dtto sme mali my ked som bola mesiac zrazu doma na pnke a nie v praci. kriza dost, zaspavanie hroza a zazracne sa opravila ked som sa znova vratila do prace 😎
katka myslim na vas 😔 a veru aspon trochu viac snehu by nam mohli aj sem poslat 😝 ked pojdete pozriet malinkeho miska urcite sa ozvite 😉
miska ten vas spanok 😲 no uz fakt len uprimnu sustrast, toto by som fakt ze nezvladla. mna ked nenechaju vyspat a samu! sa zobudit tak je matka protivacka cely den 🤐 a super ze sa ti chce s tou skolou, aj ja by som sa mala rozhybat cosi..ale leniviem leniviem 🤐
anjelok natalka je uuuulne ze bozska. sa tesim ako si tie dve budu rozumiet 😀 😀 😀
janipo ja len ze obrovskýýýýý obdiv 😅 ked uz mam niekedy fakt ze dost si spomeniem na teba a zas je dobre 😉
sara skace, uz davnejsie a strasne nam tym a hlavne nasim susedom ide na nervy 😝 ale chapem to, proste vecer pred spanim am stav ze potrebujem maximalne vybit vsetko zostavajucu energiu aby mohla ist v klude spat 😝 takze beha po byte ako utrhnuty vagon, vykrikuje start! a musime behat s nou preteky alebo skace aj pol hodinu v kuse 😝 no ale zas lepsie ako ked za staryyyych krizovych cias ked bola novorodenec vrieskala kazdy vecer aspon 3 hodiny 😝 😎

anjelok
27. jan 2010

ahojte,
dufam, ze norkovi a katke je uz lepsie 😉 dajte vediet kocky. a evka ze dnes pojde domov. moc drzim palce.
zuzka, saska je rozkosna. krasne sikovne dievcatko mas doma 😵 naozaj pekne rozprava. minule sme stretli vonku dievcatko o tyzden mladsie od natalky a tiez asi takto rozpravalo. normalne som nechapala 😕 to ked clovek vidi na zivo 😅
nicol, no som zvedava na sarinku 😀 a ako si budu rozumiet, to vobec netusim, kedze natalka ma stale ine obdobie. momentalne ma celkom dobre, deti vonku vacsinou mojka a chce im dat pusu 😀 tak som zvedava, co bude do valentina 😝 😀
kety..tie zuby..stvu nas cely zivot 🙄 nechapem, preco nam nemohli narast bez nervov. nieco ako nechty 😅
beti caaaf 🙂 ako zvladate s krpcom?

misanik
27. jan 2010

Ahojte,
dakujem vsetkym za podporu, ste zate 😵
Dufam, ze evka s emuskou su uz doma.
Kati aj ty si uz dufam dopriala sebe a drobcekovi lahsi obedik 😉
Norko mal kludnu noc, od tej 16-tej uz nekakal. Drzime dietku, ale je to tazke, on neche rohlik, polievku, pyta len syr 😠 no vydrzime. pred spanim mal mohutnu spenenu kaku, ale to snad este budu dozvuky kym sa mu crevka popravia. Davame Hylak forte, aj smectu by sme mali, ale velmi to do neho dostat neviem, tak len po kuskoch

basika
27. jan 2010

ahojte, na skok...

zuzka - Saška je šikovnica

chorým rýchle uzdravenie..a zdravých nech choroby obchádzajú..

a už neviem čo som chcela viac.. 😖

anamor
27. jan 2010

ahojte,
takze skorym skore uzdravenie, drzte sa baby, tak vela vracat a kakat musi byt des, zazila som aj jedno aj druhe, no nie v takych neprestavajucich davkach ako pisete... nech je to za vami rychlo.
inak pri hnackach ak mozem poradit tak je super elektolyt od humany, je to taky prasok co sa do vody zarobi a doplni vitaminky co sa stratia, nasa natalka to v lete ked mala taketo problemy pila ako blazon /smectu nechcela tiez/ je to inak taky umely grc s prichutou banana a este aj umelym sladidlom /ked clovek vela cita, vela vie 😀 / ale mohlo by vam to pomoct proti degydratacii, tak skuste. A som zvedava co Evka o nemocnici napise, to by bol pre mna asi najvacsi des...
inak tu v skolke - kde sme sa boli minuly tyzden hrat vonku s deckami vraj uraduju kiahne, akosi ich neocakavam a ani neviem ci by nebolo lepsie mat to uz z krku 😅

Videjka som pozerela Saska je super, inak taketo nieco mame aj my doma /tiez neschopni natocit to/, Natalka tiez keca skoro vsetko, rozumeju jej aj cudzi a bezdetni /ak sa teda pred takymi prejavi/a je to inak super, na to ze v roku tu niektore decka aj medzi vasimi kecali o sto sest a ona ani len mama nehovorila som dost prekvapena inak.
Leni kraasne fotky zimne, viac som nestihla mrk.
vonku je inak taka kosa, ze natalka obcas strajkuje a prehovara ma: von nie, blllll, kosa tam je, zima velka 😉

basika
27. jan 2010

romi - kiahňam sa nevyhneš... no akurát, že budeš sa izolovať od takých detí a tým sa budeš snažiť znížiť šancu, že ich dostenete. Ale ja som bola raz v MC a to 1x a potom sme ich dostali, ale netvrdím, že sme ich dostali tam, lebo tam nebolo veľa detí a žiadne nemalo kiahne, ani čo som potom trochu zisťovala. Ale zvládla ta dobre. Možno teraz v zime by to bolo o to lepšie, že aj tak veľmi dlho nemôžete von kvôli takej tuhej zime. V lete keď je slniečko je to horšie.

anamor
27. jan 2010

bas no ved prave preto neviem ci by nebolo lepsie ich dostat 😉 ze lepsie teraz ako v skolke, v skole, alebo az v dospelosti. A tiez sa mi zda ze v zime je to prezitelnejsie ako v lete.

anjelok
27. jan 2010

romi no ja som prave cakala, ze natalka bude skoro hovorit, lebo ona skoro zacala take ze mama, tato..a nic..co uz, kazde dieta je ine. mame cas, este sa nakeca v zivote, ak bude po mne 😀 😝

zuzka.sk
27. jan 2010

Caute, no mala konecne buvka, to predtym sa len ukladala, ale nechcela realne spat, takze az o 13.00 klasika isla.
Baby, co mate hnacky a vracanie, to by som nechcela zazit, to musi byt chudatko to dietatko uplne unavene z toho... ach jo. Hovorila mi v jasliach, ked som volala, ze Saska nedojde, ze je vela chripky a aj crevnej chripky. A zase, tie choroby co teraz su, su z toho ze deti ked su vonku, dychaju ten ladovy vzduch, sak to ma aj dospely co robit, aby ho to nezlozilo. My teraz von nejdeme este, vydrzi aj bez toho, aj ked potom neni vobec taka unavena, ze by lahla a spala 🙂

Basika - vy uz pomaly pojdete na tu operaciu, co? Drzim moc palce.
Anjelok - ahoj 🙂 ja som minule pozerala tvoje video, tak ma to inspirovalo 🙂 Natalka je super, taka vyrehotana tam bola a uplne v klude ako sedela na tej kuchynskej linke, to by sa u nas nemohlo stat.
Romi - my sme ockovani proti kiahnam, lebo ja som ich ako dieta nemala a teda som sa musela dat zaockovat a tym padom som uz dala aj Sasku, lebo to bolo v 1 vakcine spolu s povinnym, len sa to volalo Tetra. Tak toto uz neriesim. Ale kamoska dala maleho schvalne sa hrat s chlapcekom, co ich mal, ze nech to nachyta a bude pokoj a nic. Tak bola aj napalena 🙂
Misanik - vy drzite dietu a moje dieta ju ma same od seba, proste niekedy zje veeeela a niekedy skoro uplne nic. Este ze mame Nutrilon, inak neviem, co by bolo. A drzim palce, nech sa to rychlo zlepsi, lebo nedostatok spanku.. nic moc.
Kats - som Ti chcela napisat, ze co tolko grcias, ze ci nie si tehotna, a kukam, ze si 🙂)) Tak ja uz fakt neni som v obraze. Mam toho asi moc. Robota, teraz choroba, skusky si chcem dokoncit, ale neviem, ako to zvladnem, sak som unavena jak kon.
Joj este som chcela - plienky - my este mame stale, sem tam sa vypyta a sem tam nestihne, takze stale mame plienky. Ja to nejako netlacim, vidim to tak na leto - ten uplne oducaci proces.

misanik
27. jan 2010

romi, ja ani muz sme nemali kiahne a veru ma stve, ze sme si ich ako deti neodkrutili, len ostara je s tym teraz.
No to rozpravanie je individualne, norko zacal skoro aj roprava pomerne vela, ale ako som pisala, velmi pekne nie... uz som uvazovala, ze potrebuje logopeda, nevie povedat "k" 😀 - myslim samozrejme zo srandy zatial. 😉
a veru, este nas z nich bude aj hlava boliet 🙂
romi, diky, ak este bude problem poslem mata do lekarne

anamor
27. jan 2010

ja som ockovat kiahne nedala, umyselne.... verim ze prezije lahky priebeh ako ine deti a to ockovanie dava zaruku ze kiahne dostanes, len lahsie priznaky, nie? ja nie som velmi pre ockovania, kedze v mojom okoli su dost extremne pripady co im ockovanie prinieslo... tak asi aj preto, clovek cita vela vie 😀 ako som uz vyssie spominala

leni no mala je tiez zjavne po mne 😅 tatino ked nam pride domov, tak povie, caute moje dve ukecane baby a neboj aj natalka sa rozbehne az vas bude hlava boliet, vsetko je skor ci neskor 😉 😎 a kazde dieta prekvapi niecim inym...

basika
27. jan 2010

no jaaa neviem.. každý hovorí inak..keď je zima a vlhko..tak sa šíria lepšie choroby...teraz zasa mrzne, zasa sa šíria..človek by si myslel, že všetky vírusy zamrznú...je to asi jedno..

zuzka - no na tom videjku Saška vyzera ako dieťatko ktorému riadne chutí papať, lebo je taká bucľatejšie. No a operácia sa nám veru blíži, zajtrá ideme na predoperačné na krv a v piatok na interné. A budúci týždeň vo štvrtok je ten deň D 😢 😢 ☹

misanik
27. jan 2010

zuzka, nevies mi povedat, ci je pri tej ockovacej latke proti kiahnem pre dospeleho nejaka ochranna lehota po ockovani pocas ktorej nesmiem otehotniet?
ja som tiez taky pako, ze som to skor neriesila, je to od veci teraz neviem, ci sa ockovat, ci radsej uz nie,a le ekby som otehu a dostala kiahne, tak 😲

misanik
27. jan 2010

presne a odradza ma aj co romi pise, ockovanie ma aj tak neochrani... norka sme nedali ockovat, nepovinne sme dali len pneumokoky a uvazujem este nad zltackou

anamor
27. jan 2010

no miska to skus zistit u doktorky, kedze buducorocny maj sa blizi 😉 ci ako ste to tu tie excelovske tabulky s eviku riesili 😀 inak nezavidim vam, ze ste nemali tie kiahne, fakt je to najlahsie odkrutit si to v deetstve. a inak ku K na to je cas k logopedovi este, bola som na jednej prednaske a ak do 2r dieta nehovori je to ok, vety by malo vraviet az v 3r, inak logoped, takze casu dost na vsetko...

No dnes som tu nejako dlho, idem sa malej venovat, uz je hladna ako vlk, niekedy je cely den ako vlk 😉 a niekedy uz mi na otazku ci je hladna odpovie: vlk 😀 /naco vykecavat, jedno slovo a ma by to byt jasne.../

anjelok
27. jan 2010

miska a ty ides otehu? 😲
basika tak silno idem na vas mysliet uz 😕
veru zuzi, saska nevyzera, ze by jej nieco chybalo 🙂

zuzka.sk
27. jan 2010

Basika - no prave, nevyzera podviziveno, to asi ten Nutrilon 🙂 Alebo v jasliach ked deti jedia, zje viac... nechapem sama.
No a drzim silno palce

Misanik - netusim, mne len dala recept a ja som to vyzdvihla.. nic som si necitala, lebo ja som vedela, ze toto ockovanie proste dam, lebo aj moj doktor mi to odporucil, lebo ze mal v poslednej dobe pripady dospelych s kiahnami a nic moc. Ze psycho normalne ze sa bali tmy a tak... Ale skus vygooglit, bolo Varilrix tusim. Ale uz som si neni ista, uz je to pol roka.
http://www.ovciekiahne.sk/ockovanie.html

Jo a s tym tehu, ... moj muz stale hovori... Saska by potrebovala bracekaaaaa a ja sa neviem rozhodnut. Iste je, ze mi prave skoncila antiko a dalsie nemam, nemam kedy si ist pre recept, tak sa asi nechame prekvapit 🙂

basika
27. jan 2010

leni, zuzka - dík že už od dnes na nás myslíte a držíte palce

zuzka - a koľko mliečka ti vypije za deň?

kats
27. jan 2010

ahojte, evka s emkou ostavaju v nemocke ☹ emuska zacala hnackovat 😒

misanik
27. jan 2010

leni, este nie, ale keby som v buducnosti neplanovala, tak to ockovanie ani neriesim, asi by som to nechala tak, len sa bojim aby som potom niekedy pocas tehu nebla. No ako sa romi smeje, tabulky su tabulky a mesiace neuprosne nabiehaju 😀
romi, ja som to myslela zo srandy s tym logopedom 😉

zuzka.sk
27. jan 2010

Ale baby, ja si myslim, ze je lepsie, aby to malo mierny priebeh - teda u mna dospeleho, ako ten brutalny... a inak, obe sme to zvladli bez komplikacii, takze to nelutujem. O kazdom ockovani su nejake zle prihody ... a o Rotavirusoch... a to som jej tiez dala, hlavne preto, ze isla do kolektivu. O tomto som si vypocula konkretne pripady, ked to starsie dieta dostalo a mama s nim prelezala na infekcnom a potom dala mladsieho ked sa narodil, zaockovat. A to su moje kamosky, takze nie take, ze "jedna pani povedala". Kazdy ako si uzna za vhodne, nech robi.
Ja som sa tych kiahni dost bala. 🙂)))

zuzka.sk
27. jan 2010

Basi - rano ked sa zobudi, tak chce - dame jej 180 ml, potom ked sa naobeduje, tak na spanie dostane 180 a na noc jej davam 240. ml Nutrilon 3 Vanilla, ine nechce 🙂
Vedia si tie decka vyberat uz od malicka 🙂 hehehe
No jejda, ze Emka hnackuje a ja som prave pisala o tych hnackach. Snad nema rotavirus... tak ako co mi popisovala ta kamoska, tak maly plakal v krcoch sa zvyjal a dehydrovany na infuzkach. Fu - choroby prec!

Misanik - tak mozno budeme narovnako 🙂 hehe, aj ked ja to nejako neplanujem... este sa mi nechce, necham volny priebeh...

anamor
27. jan 2010

zuzi ja to u dospeleho dost chapem zaockovat kiahne, sama som dost rada, ze som ich prekonala v detstve... /nechcela som rozvinut protiockovaciu debatu, na to su tu ine temy/.
miska viem ze si srandovala 😉
evku s ekmkou mi je luto 😢
aj ja myslim na bas a livku 😉 teda my 🙂

misanik
27. jan 2010

joj emmuska ☹ dufam, ze si neuhnala nieco v nemocke, myslime na vas nech sa cim skor odhnackuje.

basika
27. jan 2010

zuzka - fúú tak to ti toho dosť vypije...Lívia ráno dá max 60ml

a díky že na nás všetky myslíte..