Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
7. mar 2009

ahojte 🙂
tu je tak mrzko pada mokry sneh a strasny vietor do toho, ma takto super byt cely tyzden no to zas bude brutal 😠 sme radi ak ku autu zajdeme 😒

inge neboj, Filipko sa vsetko nauci ci skor ci neskor kazde dietatko ma ine tempo 😉 my tiez netrhame ziadne rekordy 😀
dnes sme kupili vedierko plne domacich zvieratiek, lebo akosi Petrik inklinuje ku zverom v poslednom case, kazdemu davat jest a chodit s nim po koberci, je to take zlatunke 😵 som myslela ze to skor dievcatka maju tendenciu nakrmit vsetko dookola, ale ked Petrik uz raz aj navari tak aj nakrmi 😀 ale zaujimave ze plysaky ho neberu, on chce skor take 'realne'.

dnes ideme kuknut tatovho kamosa poobede, asi sa bude zenit sa im cez vianoce podarilo tak robia 'zabijacku' uz sa tesiim ako sa naprasim z tych dobrot 😝 😝 😝 😀

lubi22
9. mar 2009

Dobre ranko 🙂

Este raz krasne dakujeme vsetkym 😵

Teda baby, vy nic nepisete, to musim ja z porodnice? 😀

Dnes nas pustia domkov, jupiiiii 😵 Tak sa hrozne tesim 🙂

Susy neboj sa, co chvilu sa Maxika dockas, aj mne sa zdalo, ze som este len tehotna a uz mam Filipka pri sebe. Toto druhe tehu ide omnoho rychlejsie nez to prve, clovek sa pri detickach nestiha tak pozorovat. Teraz si na rade s babulkom Ty 😵

Evi jaj zabijacka, to este dlho nebudem asi papat 😅 Vychutnaj si 😉 Takze Petrik bude asi skor taky prirodny typ, ked sa mu pacia zvieratka viac, u nas je to cista technika 🙂 Ale zase aj Samko velmi rad cita knizky o zvieratkach, farme ap. Sice najprv poobzerame traktory a kombajny a az potom zvieratka, ale som rada, ze si vsima aj tie 😉 Ale figurky zvieratiek ho neberu, nemaju kolieska, tak nic 😅

Inge Filipko ma svoje vlastne tempo, a urcite je to v poriadku. Ja si tiez myslim, ze najlespie je na dietatko netlacit, nech si ono urci, co kedy a ako. Samozrejme, ze ho pri tom usmernujem 🙂 Som zvedava, aky bude ten nas Filipko 😉

Zelam pekny den 🙂

eva4444
9. mar 2009

ahojte 🙂

lubi to je perfektne ze vas uz pustia domov, teraz sa ti zacne ozajstna makacka, ale kraaaaasna 😉 😵 😵 😵 no zabijacka bola super, nechcem byt zla ale skoda ze ste nemali 😝 nechcem maso vidiet aspon tyzden 😀 Petrik zjedol pol flase kyslich uhoriek, maso moc nechcel.

tak dnes sme sa vybrali ku jazeru krmit kacicky lebo bolo slniecko, kym sme tam prisli tak sa behom 5 minut spustila taka snehova metelica ze sme ani z auta nevysli von, este mi aj na aute zacala kontrolka vyblikovat tak sme sa zastavili u tatu v robote nech to kukne ci mozeme ist dalej alebo uz auto kazdu chvilu vybuchne. tak sme sli este ku detskej lebo Petrik ma akusi lupienku okolo nosa, ale chvalabohu nie je to ziadna prasina len ma citlivu kozu a v tomto pocasi takto reaguje dostali sme akusi mast a dala nam aj konecne poukazku ku ocnemu pojdeme konecne dat pozriet ocka ci dobre vidi. vraj takcitak sa to ma standartne okolo 2r skontrolovat.

baby vedia sa uz vase deticky 'vysmrkat'? Petrik uz cosi naznacoval nedavno ale teraz zase nevie co od neho chcem len si do rukava utiera ako spravny drsnak 😒 ... mne sa to nechce furt odsavat, hlavne ked to ma len take sopliky co kazdemu povytahuje ked je vonku zima. teraz som ho dala spinkat a mu to zblnka v nosteku.

sisa07
9. mar 2009

ahojte 🙂
Lubi, malinky je krasne babenko 😵 , este raz srdecne gratulujem k nadhernej rodinke 😵 ! Ako pokracujete s papkanim a spinkanim? Stale spinka Filipko tak dlho? Zeby to bolo ozaj pokojnejsie babulko ako Samko 😉 🙂 ?
To je super, ze uz idete domov, ale neskutocne rychlo to ubehlo.......

Evi, u nas tiez letia tie male umele zvieratka, mame plnu skatulu a z kociek alebo kniziek-leporel im robime ohradky a delime ich na africke a nase domace a vodne a tak vselijak....Adelka ma velmi rada zvieratka, po maminke 🙂 .

sisa07
9. mar 2009

Ikka, gratulujem k uspesnemu odplienkovavaniu a "strate" dudlika, to je super 🙂

Ja som sa dlhsie neozyvala, lebo mam choru Adelku aj manzela, tak som nemala cas ani energiu na nic ine. Muz ma chripku, ale dnes uz isiel do roboty a Adelka to asi chytila od neho , tak teplotujeme, soplime a pokasliavame a sme umrcani a mrzuti..... 😒

sisa07
9. mar 2009

Ahoj Evi 🙂
Uplne klasicky este smrkat nevieme, ale Adelka sa snazi a nostek cistime podla potreby,ale aj pravidelne kazdy vecer tak, ze najprv ju nechame, nech skusi smrkat a potom jej vycistim vatovou tycinkou to, co je na dosah.....
A vcera som po sto rokoch pouzila odsavacku , mala plny nostek tekutych hlienov z tej nadchy....

eva4444
9. mar 2009

sisa joj liecte sa a davaj si pozor nech to na teba neskoci ☹

sisa07
9. mar 2009

Evi, diky 🙂, len ono je to tazke, davat si pozor v takejto situacii 😅 . Len dufam, ze budem mat stastie a nechytim to, zatial som OK.....Celkove som nejaka odolnejsia, odkedy som bola tehotna s Adelkou, len to nechcem zakriknut 😔 .

sisa07
9. mar 2009

Ozaj Lubi, este mi napadlo v suvislosti s tym, ze zvieratka nemaju kolieska, tak pre Samka nie su pritazlive.....Minule dostala Adelka od mojej sestry troch dinosaurov na kolieskach 😀 . Musite hladat kolieskove zvieratka, existuju 😀 . Aj my tych nasich chudakov dinov pustame dole po doske ako auticka 🙂 .

inge23
9. mar 2009

Ahojte 🙂
Dakujem, vy ma viete tak dobre podporit a nakopnut, dakujem este raz 🙂

Lubi, to je supis, ze ...a uz isto ste domka. 🙂 Filipko bude isto sikovnucky, ale hlavne nech je zdravucky a teraz nech ma maminka veeeela mliecka 🙂 . Inak existuje aj zirafa na kolieskach, ktorej ked stalis hlavu tak sa jej tak roztvoria nohy a potom ide samo 🙂 , som to ako hotentot napisala 😀

Evi, dobry vyletik ste si spravili, mna by asi slak trafil.

Sisa, a podobne...fifo, nervak zo soplikov, ale neteplotujeme, ja som bola 2 dni v posteli odrovnana 😠 , tatino sa zatial drzi.
Tak sa drzkajte a ty si davaj cajik s medom a citronom 😉 😉

italy
9. mar 2009

ahojte kocky,,
dlho som tu nebola nakolko som nestyhala ...
pamatate si na nas?
vy ste sa tu ako rozrastli a uz mate niektore aj 2deticky 😉 idem si trosku precitat
my sa mame dobre..christian zacal z jaslami..

jajaalf
9. mar 2009

kocky ospravedlnujem sa zabudla som si vymenit nik...takze italy som bola ja 😀

ikka
9. mar 2009

Ahojte,
no tak vidim, ze nielen my sme chori ☹ Ja som uz minuly tyzden pisala, ze mi je blbo a ono to prerastlo do zapalu nosohltana (tiez som inak 2 roky nebola chora), no a Emi to chytila samozrejme odomna...ten isty priebeh. Najhorsi bol kasel, ale uz sme sa obe ako tak vystrabili a este soplime (nesmrkame, odsavame). Emi sa tvari akoze smrka a vydava taky zvuk ustami 😀 Tatinko sa nastastie drzi a 2 dni bol v pohotovosti, co ja som sa valala prevazne v posteli.
No a tak sme dnes navstivili opat solnu jaskynu a zajtra ideme zas, s presvedcenim, ze pekne este doliecime sopliky 😉 Emily bola strasne stastna, ze je po dlhsom case zas medzi ludmi, furt vykrikovala "deti budu, deti budu" 😀

Lubi, super,ze ste doma a vsetko je OK...tak sa uz tesime na nove postrehy Samka na braceka 😵

Plastove zvieratka aj my mame v oblube. Dudlik je uz navzdy prec a s plienkami (resp. bez nich) sa celkom dari 😉 No a inak aj rozpravanie nam celkom ide, zacina normalne aj sklonovat (tatinkove, maminkove, babikove 😀 ) a niekedy aj spravne pouzije minuly cas 😉

Jajaalf, pamatame...ahoj, ako sa mate? Pochval sa 😉

lubi22
9. mar 2009

Ahojte 🙂

J

lubi22
9. mar 2009

Ja sa ozyvam iba velmi kratko, idem si lahnut. Dnes sme prisli domkov z porodnice o 11, Saminko je uplne super, Filipka iba hladka, berie ho ako keby bol s nami vzdy, jednducho k nam patri. Je uzasny a ja sa ho neviem nabazit, hrozne mi chybal. Mam tu na pomoc maminku aj tatina, ale aj tak sa citim ako taka rozorvana dusa medzi dvoma detickami, ak nahodou chcu nieco v tu istu chvilu, verim ze sa zabehneme. Padam, dobru nocku 😵

susy
9. mar 2009

Ahojte. Aj ja sa teším, ako bude Lubi pisať čo nové, ako sa majú.... 😀

jajaalf a ty si na nás nezabudla? Sem tam pozriem tvoj album. Vy druhého drobca nemáte v pláne? 😉

sisa07
10. mar 2009

ahojte 🙂
Inge, dakujem 🙂 . Len ten medik nemozem- alergia na pele 🙂.

Ikka, tak sa skoro uzdravte 🙂 . Teraz je asi take blbe soplikove virusove obdobie...uz nech je konecne teplooooo!!!!

Lubi, si zlata, ze si najdes cas na nas aj v tom zhone, ved by si nam tu velmi chybala 🙂 . Ako sa citis? Co poporodna rana- hoji sa Ti to dobre, nemas problemy?
To Ti verim, ze to bude spociatku tazke, zorientovat sa medzi poziadavkami 2 deticiek. A hlavne ked kazde potrebuje maminku najviac z inych dovodov......Ale Ty si super sikovna maminka, zvladnes to urcite na jednotku 😵 , drzkaj sa, papa.

Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
10. mar 2009

ahojte ocky ja som nezabudla na vas len som uz v dvoch temach a nestiham citat vsetko..to viete maly zabere cely cas... 😅
mame sa dobre mali sme pooperacnu kontrolu neviem ci som vam min.rok pisala,ze maleho operovali na oblicku..vsetko ok .. 😉

druhe zatial neplanujeme 🤐 zatial nie 😀 😀

zuzka80
10. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 Ešte predýchavam, riadny šok 😕

monika1
10. mar 2009

zuzka ja odpadnem 😀 😀 gratulujeeeeeeeem 😵 😵 tak uz len ikka 🙂

zuzka80
10. mar 2009

Monika my budeme mať rovnaký vekový rozdiel medzi detičkami 😵

monika1
10. mar 2009

jej ano ano 🙂 a co ze ste sa tak rozhodli? chcela si vacsi vekovy rozdiel vsak? ci sa prihodilo?

eva4444
10. mar 2009

ahojte

zuziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujeme !!!!!!!!!

zuzka80
10. mar 2009

Evi ďakujem 😉 Monika my sme sa tak nerozhodli, nejak sa podarilo, ani nevieme ako, sme z toho prekvapení 😝

monika1
10. mar 2009

tak super ze sa to rozhodlo za vas 😉 prijemne tehulkovanie 🙂

sisa07
10. mar 2009

Zuziiiiii 😵 😵 😵 Gratulujeme 😵 Ty si chcela patrit do nasho novovytvoreneho klubu, priznaj sa 😀 . Tak u Vas to dopadlo tak nejak ako u nas....rozhodla vyssia moc 😀 .

Tak naozaj tu uz mame dvojtemu 🙂 .

No sranda, baby 😀. Nie je to super? Same deti a velke bruska 🙂 🙂 🙂. Jaaaaj, len nech sme tu vsetci zdravi 🙂

Pekny vecer 🙂

ikka
10. mar 2009

Zuzi, ty zradkyna 😀 😀 😀 😉 moooc gratulujeme! Taka vyssia moc, to je nieco...mozno aj nas niekedy prekvapi 🙂 Super, super 😵 😵 😵

susy
10. mar 2009

zuziiiiiiii, ty tajnostkárka, že 5 rokov

ale tešíííím sa, že je nás o jednu viac. Ak bude tehotna este jedna majovka,otvoríme novu temu. 😀

susy
10. mar 2009

jaaaj baby, aka som len rada,že sa my, čo sa všetky poznáme viac než 2 roky, sme zase všetky tehotné a budeme rodiť v tom istom roku. Zase nové zážitky... 😀 😉 😀

zuzka80
10. mar 2009

Baby ďakujem, ja tomu ešte stále nemôžem uveriť 😀