Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
8. máj 2009

ahoj Lubi 🙂
Som presvedcena o tom, ze Samko nocnicek zvladne tak rychlo ako Adelka, v mnohom su si podobni 😉 . Rozumcek mu pracuje perfektne, urcite hned pride na to, co a ako....
Dnes sme mali uplne suchu poobednajsiu spankovu plienocku a vypytala sa hned po prebudeni cikat, takze ak to takto pojde este par dni, tak uz ju Adelke nebudem ani zakladat a po par dnoch jej mozno prestanem davat aj nocnu a radsej ju v noci vezmem vycikat, ved aj tak sa dvakrat budime.....ved este uvidime. Ale ideme rychlostou blesku 🙂.
Vsetkym aktualnym dvojrockovym oslavencom prajeme hlavne nech su zdravi a stastni vo svojich rodinkach 😵 .

susy
8. máj 2009

ahojte. No my sa toto leto tiež nikam na dovolenku nedostaneme. Budeme najprv balkonovať a potom k svokrovcom k bazénu chodiť. No na buduce leto začneme na plno. Inak ma napadlo, či by ste si netrufali na buduce leto ist s deckami mapr. do Chorvatska. To by bolo aké super stretko 😀 juuuj.

susy
8. máj 2009

Dnes sme boli v Rakúsku nakúpiť detičkám veci, tak sa zase vytešujem

najjulinka
9. máj 2009

No my sme s nočnikovanim po starom... Nesadne ani na wc ani na nočník ani za svet.. .Ešte oblečen na zachod ano... Takže po starom .. .U Lucinky klasika... Ked moc otravujeme, tak ukáže, že však vie, nech neotravujeme a potom je na pár mesiacov zas klud... Všetko tak robila - otočila sa prvýkrát, postavila na štyri, postavila na nohy, začla chodiť, podskočila... všetko... je to potvora... proste predvedie, že vie, nech vieme, že nie je uplne trdlo a potom na všetko dlabe a robí si veci po starom...
Nákupy v Rakusku závidím. Ale ja sa vyteším aj z nákupu v Tescu, ked sa inak nedá 😀 😀 😀

sisa07
9. máj 2009

ahojte 🙂
Juli, kazde dietatko ma ine tempo, o par dni ci tyzdnov Vas Lucinka moze prekvapit tak ako Adelka nas......tiez by som to necakala, lebo je to maly tvrdohlavec. Takze aj Lucinka si urcite sama povie, kedy uz chce byt za "velku" a plienocky nechat len Dominike. Ved vies sama, ze to nie je ziadna sutaz, ani to nie je o sikovosti, ale skor o fyzickej zrelosti a o vnutornej pripravenosti dietata. My si tiez hovorime, ze musime byt za toto vdacni, ako to prebehlo u Adelky, u Adama budeme mozno cakat podstatne dlhsie a tiez to treba brat v pohode, ved raz sa odplienkuju vsetci 🙂 . Hlavne z toho netreba robit dramu ako niektore nase mamicky a babicky, ktore tlacili deti uz od 7mesiacov na nocnik a stresovali deti tym, ze sa najprv rok "pocikavali" kym sa odplienkovali........a ked uz bolo dieta konecne zrele, tak to brali ako svoj uspech, ze ho odplienkovali...........Na deti netreba v nicom tlacit. Jemne viest a stale ukazovat - to ano, ale nasilu tlacit nema zmysel.....Tolko moj nazor..........
A nakupy v Tescu mam rada aj ja, vzdy tam nieco pre Adelku najdeme a minule sme konecne uz kupili aj dupacky Adamkovi, tak som sa tesila, ze uz aj prenho mame nieco nove a nielen po Adelke. Adelka ked z niecoho vyrasta, tak vzdy povie " Dadinke kupime nove, staje/=stare/ dame Adamkovi", tak ju musime trosku pacifikovat 😀.

Susy, my tento rok tiez len male vylety á la Bojnice a nieco tu nablizku.......Ale buduce leto by sme do Chorvatska chceli ist hlavne kvoli Adelkinmu ekzemu. Mali sme ist na odporucanie koznej uz tento rok, len nam to Adamko posunul 🙂 . Ale samozrejme, vsetko sa uvidi o rok, podla deti, tazko teraz nieco planovat.

Pekny vikend 🙂

najjulinka
9. máj 2009

sisa ja mam také deti, že aj keby som sa pokrájala, tak tabulkové nebudú 😀 😀 😀 Akože ja to berem v pohode, ale ked Lucka sama dopredu zahlasila, že chce "pipi" (=cikať) a potom to do nočníka spravila... Potom zahlasila, že chce "kaki" a nasledne to spravila a potom ešte raz cikať sa pýtala a odvtedy odmieta zas sadnuť na zachod, tak viem že vie, len nekce.. .ale ja aj tak nesílim.. .len proste viem, že vie... ja som nemala ani v plane nejak rýchlo ju zbavovať plienky... len som presne sa tešila, že to bude ako pri kikovi už asi pol roka bolo, že občas sa vypýtal... proste len niečo za čo sme tlieskali a kričali "bravoooo" a spoločne sa tešili... akože popravde povedané mne je jednoduchšie prebaliť ako ustrážiť šerblík 😅 😀 😀 😀 Ja len, že je potvora Lucinka, ale má byť po kom 😅 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Inak má obdobie "Áno"... Takže na zlepšenie nálady sa spýtam "Je mami šikovná?" Odpoved "Ano".. ."je mami pekná" odpoved "Ano" ... atd... je to lepšie ako čarovné zrkadielko... položím správne otázky a mám fantastické odpovede 😉 Proste som dokonalá... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dnes poobede sme boli na roddinej oslave na záhrade a som povedala, že kto si chce zlepšiť náladu, žtak nech sa povypytuje a bude vychváálený do nebies 😉 😀 😀 😀 No zlaté dieťa mám... 😵 😵 😵 😵 😵

susy
9. máj 2009

to u nás je hned od rána,,nija,,nie 😀 . Ešte sa len zobudí, opytam sa či pustím rozprávky a on že nija. Stále do okola, celý den.

lubi22
10. máj 2009

Ahojte 🙂

Ja mam cas teraz na net, vegetim si, prisli sme na tyzden k svokrovcom, tak nas bude zase trosku viac na drobcekov. Ale aj ked sme uz iba dvaja s muzikom, tak sa da 🙂

Blahozelame Emily k dnesnym dvom rockom, zelame vsetko najlespie, vela darcekov, super oslavu a co najskor nejakeho braceka alebo sestricku, aby jej na buducorocnom stretku majovych deticiek nebolo za surodencekom luto 😀 😵 😵 😵 Posielame pusinky od Samka aj Filipka 😵

Julinka takze si uzivas komplimentiky 😉 Sa mas, same pozitiva 😀

Susy do Rakuska by som tiez sla hned nakupit, odkedy sa nam narodil Samko, tak sme neboli. Ale ja si to vynahradzam aspon na nete, aj vcera som poobjednavala krasne vecicky pre drobcekov z Nextu 🙂 Z klasickych kamennych obchodov sa dostanem tak akurat do potravin 😅

Sisa tak to Adelka rychlo pochopila s tymi nakupmi 😀 Je sikovna, Adelke nove a Adamkovi po nej 😀 No vy budete asi pre Adamceka nakupovat viac, po dievcatkach nie je toho asi az tak vela, co sa da vyuzit pre chlapceka. Ale zase ani mne to neda, tiez kupujem nove vecicky aj pre Filipka, hoci po Samkovi mam plnu skrinu krasnych veciciek, ale predsa len, teraz su uz zase ine 🙂 A tie drobunke vecicky su take chutnucke 😵 Tak si hovorim, ze potom vsetko posuniem sestre 🙂 Teda ked sa dozijem krsniatok 😵

More nam bude tiez chybat, Samko sice nema ekzem ale ma dost citlivu pokozticku a minuly rok nam dva tyzden pri mori v Chorvatsku urobili velmi dobre. Adelke by to tiez urcite pomohlo. Na rok pojdeme na isto, teda dufam, ak budu deticky zdrave. No chcem ist niekde, kde su pieskove plaze, alebo pieskove s kamienkami a stabilnejsia teplota mora. Samko bol sice v mori strceny, aj ked bola voda studena a bol problem ho z nej vytiahnut, ale mala som strach, aby neochorel. Takze na rok rozmyslam skor nad Cyprusom, pripadne grecke ostrovy.

najjulinka
10. máj 2009

susy medzi prvé Lucinkine slova patrilo aj "NÉÉÉÉ" a tak to obdobie máme za sebou... Len ona vobec teraz nedáva pozor čo sa kto pýta, ale len odpovedá áno... Ani nedáva pozor kto sa koho pýta... Proste počuje tón otázky a kričí "áno" 😀 😀 😀 (ešte pred mesiacom dával apozor čo sa pýtam a bola aj správna odpoved, lae teraz jej to je šuma fuk... Vraví ano na všetko a ked dačo nechce, tak na to prídem, ked začne vrešťať, že toto ANO bolo len tak zo zvyku a nie ozajstné...)

Emily blahoželáme aj my...

No a ešte k tm komplimentom.. .o na vyrovnanie... Včera svokra "Pri Kikovi si bola chudšia" 🤐 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Co ja za to možem? Kiko mal od Domči o nejakých 9 kíl viac, tak som polavila v kondičke... Však ja to zhodím ešte... Ked príde tretie... 😀 😀 😀

sisa07
10. máj 2009

Ahojte 🙂
Juli, Ty sa teda mas 🙂 , stale Ta niekto chvali 🙂. Uz Lucinku neuc ani nove slova, nech jej to takto ostane 😀.

Lubi, aspon si trosku vydychnes a rozptylis sa, urcite Ti ta rozlozena pozornost a starostlivost o deticky dobre padne 🙂.
A k tym nakupom - zatial sme naozaj kupili len tie dupacky, lebo pre Adelku sme mali prichystane malinke vecicky vsetky neutralne, takze ich vyuzijeme aj teraz /biele, zlte, bezove/. A az od c.68 budeme kupovat aj take prave chlapcenske 🙂 .

Tiez zelame Emily vsetko NAJ...., nech je zdrava a stastna spolu s maminkou a tatinkom 😵.

A vsetkym maminkam - kolegynkam zelam vsetko NAJ k dnesnemu sviatku 🙂

ikka
10. máj 2009

Ahojte,
😵 😵 😵 moc moc dakujeme. Oslavy prebehli skvelo 😵 Potom napisem viac, lebo sa z celovikendoveho zhonu spamatavam 😀 ale bolo super.... 😵

susy
10. máj 2009

Všetko NAJlepšie Emily k 2 rôčkom

kamilecka
10. máj 2009

Ahojte

Emily vsetko naaaaaaaaaaaaaaaj naaaaajsamlepsie 🙂 ku 2 rocikom

A tiez mamickam dnes ku sviatku 🙂

zuzka80
11. máj 2009

Ahojte,
aj my prajeme Emily všetko NAJ NAJ NAJ k 2. rôčkom 😵
A aj všetkým nám maminkám k včerajšiemu dňu matiek 😉 My sme si včera vyšli na výletík do ZOO, bolo super, len foťák sme zabudli doma 😠 😀

riuska
11. máj 2009

Lubka no to je perfektne ze drahy s Vami moze byt tak dlho 😵 joj aj ja by som to brala no co uz ked sa neda tak sa neda, no ked pises o tej dovolenke tiez by som pristala dovolenku niekde na SK tak dufam ze to vyjde, no a s Lukaskom mas pravdu po styroch lezie ako maly dablik - strasne je rychly a postavy sa uplne vsade 😀 😀 😀 no uz je to s nim zabavnejsie - ale aj straaaaaasne unavne 😀 😀 😀 ale SUPER sa z toho strasne tesim
Siska no to dufam ze sa rozrecnime strasne by som chcela - velmi sa na to tesim

riuska
11. máj 2009

aj my sa dodatocne pripajame ku gratulaciam 🙂
kami ake mas brusko? okruhlucke ako pri Davidkovi 😀 😀 😀

riuska
12. máj 2009

Dobre ranko mamicky 😵

sisa07
12. máj 2009

ahojte 🙂
Riuska, to som rada, ze sa tu teraz tak casto ukazes, hned tu je zivsie 🙂 . Musis teraz denne minut koooopec energie na ustrazenie obidvoch malych zbojnikov 🙂 . Ale urcite Ti aj vela energie dodavaju 🙂 .

Ja mam v poslednej dobe taky pocit, ze nasa Adelka sa konecne az teraz vystrabila z toho divokeho porodu, mozocek sa jej upokojil a dozrela. Je s nou uplna pohoda, da sa s nou krasne na vsetkom dohodnut,stale sa rozpravame, vela citame, chodime von, ovela pokojnejsie zaspava a spinka, plienky zvladla krasne a hlavne je zdrava a usmiata 😵. Kiez by to takto ostalo......

Pekny den 🙂

zuzka80
12. máj 2009

Ahojte,
Ikka pekné fotočky si pridala 😉 Riuška aj ty pridaj nejaké nové, sme zvedavé 😀 Lukáško je šikovníček, keď už tak rýchlo lozí a vie sa aj všade postaviť, to u nás v takom veku ešte nebolo 🙂

lubi22
12. máj 2009

Ahojte 🙂

Ikka oslava vyzerala super, torticka tiez 😉 Teda u Vas je ina babska prevaha 😀

Riuska aj ja by som uvitala nove fotocky, som hrozne zvedava, ako chlapci vyzeraju 😉 Lukasko je sikovnucky 😵

Kami plati este, ze cakate dievcatko, ako si vtedy pisala? S menom ste este nepokrocili?

My sme mali dnes fajn dnik, Samko pol dna navlacoval malu macicku, dufam, ze to chuda prezije 😅 Samkovi sa naramne paci, chudinka aj mliecko musela este pit, hoci sa jej grgalo, doprial jej. Dokonca aj mna sa snazil za ucho pritiahnut k miske pre macku, ze maminka aj Ty papaj 😀

kamilecka
12. máj 2009

AHojte

Riuska a Lubka ak sa pytate na pohlavie tak ma to byt dievcatko 🙂 no ale kto vie co sa tam skryva 🙂 Tak snad sa dr nemylil 😀 Meno nemame,ved to pride casom 😀 Som hlavne zvedava ako si na seba deticky zvyknu,teda hlavne Davidko 🙂

Riuska idete aj na tretie babatko 😉 hihihi

pipi1211
13. máj 2009

ahojte maminky ako sa mavate? sme tam vas citam ale akosi sa uz moc nestiham venovat koniku 😔 prajem vsetkym detickam co oslavili druhy rocik vsetko najlepsie 😵 😵 😵 😵 😵

lubi22
13. máj 2009

Ahojte 🙂

Som si myslela o nas baby, ze ake sme sikovne a rychle s tymi nasimi druhymi detickami 😀 No a tot som narazila na temu Majovky 2008 opat tehulkuju a veru ich tam vobec nie je malo 😀

riuska
13. máj 2009

Siska veru je to tak aj u nas - Tomasko je v podstate samostatny - je to fakt uz super obdobie, uz aby bol taky aj Lukasko - ten ma teraz so zubkami pataliu :( tak sa aj trosku naplaceme, ale ved to snad rychlo prekona
jej Kami supeeeer sa aj tesis vsak, no tiez by ma meno zaujimalo 😵 haha tak to teda nie, mozno keby mam 100% istotu ze by to bolo dievcatko tak by som sa dala nahovorit ale tu my nikto neda takze urcite nie 😀 😀 teda aspon zatiaaaaaaaaaal
pipi ahooooj

riuska
13. máj 2009

par fotociek som pridala 😵

kamilecka
13. máj 2009

Riuska Stanko povedal, ze ked ja budem rodit on bude vyberat meno 😀 tak sme sa dobre pobavili 🙂

Riuska posledna fotka,myslim 15ta je Lukasko cisty Tomasko 🙂 Veeeelmi sa na seba podobaju 🙂

Sisa kamoska tiez ma Adamka a pred par mesiacmi sa im narodila Adelka 🙂 a co som pozerala na MK tak dost mamiciek ma Adamka a Adelku 😀

Neurazim sa ak mi date niejake napady na mena pre dievcatka 🙂 Mozno si aj vyberieme 🙂 hihi

lubi22
13. máj 2009

Riuska, fakt Lukasko je uz velky 😵 Ked uz Filipko bude taky 😉 Mne sa chlapci sice podobaju, ale aj tak sa mi zda, ze Tomasko je uplny tatino a Lukasko je taky mixnuty, ale viac Tvoj 🙂

Kami, no ja by som pre dievcatko mala mien aj desat 😀 No uz ich nebudem potrebovat 😅

susy
13. máj 2009

ahojte
Rius, chalani su zlatunky.Ked boli menší, tak sa mi podobali ako dvojičky, no teraz vidím, že Tomáško je a aj vždy bol celyyy tatuldo a Lukáško sa mi teraz podobá viac na teba. Joj aká dlhá veta 😨 .

No som ja veeeelmi zvedavá, na koho sa bude podobať naše druhé miminko 😖 .

riuska
14. máj 2009

AHOJTE 😵
dik babulky, ano to je pravda ked boli chlapci malicky straaaaaaaaasne sa na seba podobali ale veru je uz kazdy iny , Tomasko je fakt 100 % kopia tatika - by sa mu viac hodilo jeho meno 😀 😀 😀 😀 😀 a Lukinko je veru viac na mna 🙂
kamilka Adelka je nadherne meno a k Adamkovi by sa neskutocne hodila
Lubi a tretie babo nic ???
susy to som aj ja zvedava ake bude tvoje druhe bambulko 😵 ale urcite bude krasne, ma byt pokom

sisa07
14. máj 2009

ahojte 🙂

Riuska, chlapci su na fotkach velmi zlati 🙂 a nemyslim si, ze sa teraz az tak velmi podobaju. Ale obaja su nadherne deti, v tej vanicke su rozkosni 😵 . Tebe tusim po detoch neostalo ani kilo navyse....... 🙂.
Tie dva roky su asi ozaj take hranicne, ked sa z babatka stane uz velke samostatnejsie dietatko.....

Lubi, nikdy nehovor nikdy 😉 🙂. Nevies, co sa moze pritrafit 🙂 a Saska este mozno niekde caka na prilezitost 🙂.
A tie majovky 2008 😀 - oni si asi precitali nas, videli ako sa tu rozrastame, tak nas chcu vsetky tromfnut 😀.

Kami, meno si urcite vyberiete aj sami nejako intuitivne, ono to este pride a budete vediet, ze to je to prave a kurat pre Vase dietatko ....... 🙂.
Nam tie nase mena jednoducho sadli a ani si ine neviem predstavit, nebola vobec ziadna dilema.

Kde mame Evku? Uz je nejako dlho prec, nemame ziadne spravy. Evi, uz sa rychlo vrat, chybas tu 🙂.

Pekny den!