Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
14. máj 2009

Ahojte 🙂

Riuska ja som na tom s tretim babenkom presne tak ako ty 😉 Uz som raz pisala, ze pre mna idealna zostava deticiek su dvaja chlapci a jedno dievcatko, no kedze mi to dievcatko nikto nezaruci a perspektiva varit pre 4 chlapov mi momentalne nepride taka lakava, tak urcite tretie nie 😀 😀 😀 Hoci niekedy tak rozmyslam, ze co keby to vyslo - ale priznam sa, ze to iba vtedy, ked vidim daky katalog hraciek s barbinami alebo satocky pre dievcatka, no a predsa satocky, copiky a barbiny nie su dostatocne silnou motivaciou 😀 Teda aspon zatial 🙂 No ktovie, ako za par rockov, hoci si myslim, ze ked vypipleme chlapcov, konecne budeme moct znovu cestovat, chodit po vyletoch, na dovolenky, zajst si aj do restiky, zabavit sa, tak uz sa nam nebude chciet vhupnut spat do babenkovskych povinnosti 😉

Susy vy ste boli na 4D - tak podobu uz trosku vidite, nie? Nas maly sa velmi na seba podoba na tych fotkach 🙂 No som aj ja zvedava na Vaseho Maxika 😵

Sisa ta Vas kombinacia mien pre deticky je uplne super, tiez si neviem lepsiu predstavit 😉

susy
14. máj 2009

no aj ja som boa na 99% presvečená, že budeme mať Simona a Sofiu ☹ . S menom som bola úúúúplne stotožnená 😠

susy
14. máj 2009

na 3D som bola v 21 tt a len noštek som videla,že je iny od Simonovho 😉 . možno bude fakt po mne. Ako hovorý Janko, budeme mať Lolka a Bolka 😀 😀 😀

sisa07
15. máj 2009

ahojte 🙂
Lubi, Vase fotky Filipka som ukazovala aj mojmu muzovi prave preto, ze sa mi zdalo uplne uzasne, ako presne zachytilo 3D sono jeho podobu. To je az neuveritelne, ako krasne je vidiet, ze je to ten isty cloviecik 🙂 . Skoda, ze nam Adamko velmi nechcel robit modela a zakryval sa rucickami, takze tvaricku sice mame, ale len cast.
Lubi, ako reaguje Filipko na Samkov hlas? Je vidiet, ze ho pozna rovnako ako Teba? Pytam sa preto, ze som si nedavno uvedomila, ze Adamko okrem mna stale pocuje Adelku - teda vlastne este viac a hlasnejsie ako mna 😀 - tak som zvedava, ci ho bude aj jej hlasok upokojovat. 😅

lubi22
15. máj 2009

Ahojte 🙂

Sisa, akurat som vcera chcela napisat, ale uz som sa k tomu nedostala, ako uzasne Filipko reaguje na Samka. Vcera sa mu Samko prihovoril a pohladkal ho, Filipko sa tak usmieval, od ucha k uchu, potom ked Samko pokracoval v prihovoreni, tak sa zacal rehlit az vyskal 😵 😵 😵 Bolo to uzasne 😵 😵 😵 Nam sa Filipko smeje, ked sa mu prihovarame, aj gagoce, ale tak ako reagoval na Samka, uplne bol nadseny 😵 Najradsej by bol na Samka vyskocil. 😀 Takze si myslim, ze ho vnima velmi dobre, vie ze je to jeho clovek 🙂

Dnes sme so Saminkom sli do obchodu, no a klasicky, za odmenu, ze vydrzi obchod, si vyberie vzdy v Draciku dake auticko. No a dnes mi hovori, ze ale kupime radsej dve, do kazdej rucky jedno. Tak som srandovala, ze co by si este zelal. A on ze kupime este jednu maminku. No zostala som v soku. Tak na mna pozrel, zacal sa rehotat a zahlasil: Jedna maminka staci. 😀 No rozum maly, uz nas dostane tam kam chce. Nakoniec sme isli z nakupu z autami tromi 😀

Susy aj my sme mali desat rokov vybranych Samka a Sasku 😉 Ale zase my sme tej Saske aj tak velmi neverili 😉 Aj nasi mali maju ine nosteky, bolo to vidno uz na tom 3D, ze Filipko ma nostek po tatinkovi, je to taky jeho maly klonik 🙂

ikka
15. máj 2009

Ahojte,
joj Lubi, to musi byt krasne... 😵 😵 😵 No a Samko je aky sikovny, ked uz takto reaguje hlaskami 😀 pekne si to zapisuj 😀
My mame teraz take horsie obdobie, furt Emi trapia zuby, ale ziadny nie a nie sa prerezat.

Riuska, ahoooj...chlapci su krasni a uz su to riadny frajeri 😵 No a ty vypadas, ze si uuuplne spokojny, tak to je super...tak to ma byt.

Susy, kedy sme sa to dohadovali o tej zoo? Lebo posledny majovy vikend a zaciatok juna budeme na SK...Ale ja myslim, ze uz asi nebudete cestovat nie? Ja by som si netrufla....pekne doma cakaj na Maxika 😉 juj no tesim sa za vas za vsetky, ked budete postupne rodit a ja sa budem vytesovat s vami nad detickami 😵

Kami, no co ja viem tipy na dievcenske mena...som tak rozmyslala, ze k Davidkovi by sa hodilo napr. Daniela (aj meniny by mali celkom pri sebe 😉 ), inak ma nic nenapada, ale dievcenskych mien je peknych vela 😉

My inak nemame snad nic nove, len sme krasne teda oslavili tie 2 rocky, super to bolo, ze sme tu mali taky babinec, sme sa narehotali a tak...no ved to poznate, ked su baby po kope 😀 😅

ikka
15. máj 2009

Lubi, pekne fotky, na tych, jak je Samko v cervenych teplackoch a klobuciku...by kludne mohol byt aj za dievcatko, taku ma peknu tvaricku po maminke...veru je cely tvoj 😵 🙂

susy
15. máj 2009

mne by sa k Davidkovi hodili - Diana, Dominika, Dorotka. Ale Diana je najkrajšie. 😀

kamilecka
16. máj 2009

Ahojte

dakujeme za tipy na mena 🙂 No musime fakt porozmyslat,ako pisala Sisa pride to samo 🙂

Susy a co vy? Ake mate meno?

Ja som velmi zvedava ake to bude mat dievcatko 🙂 Ja som si velmi zvykla na Davidka 🙂 Ze su vsade auticka a srubovaky .....atd A hlavne co Davidko na sestricku 🙂

susy
16. máj 2009

My sme zatial zostali pri Maximovi 🙂

kamilecka
16. máj 2009

Maximko je pekne meno. Ja ked si pozeram niejake mena tak hned musim aj vediet co znamena,ja verim ze ake meno date babatku tak to ovplyvni cely zivot 🙂

lubi22
16. máj 2009

Kami, mna tiez napadli rovnake mena k Davidkovi, ako baby 😉 Tiez sa mi najviac paci Dianka 🙂 Ja som si pred Filipkovym narodenim, kedze sme sa nemohli rozhodnut pre meno, kupila knizku ako numerologia mena ovplyvnuje zivot cloveka, no a urobila som si rozbory vsetkych mien pripadajucich do uvahy. No a Filipko mi z toho vysiel najlepsie, resp. najviac sa mi pacili tie charakteristiky 😉 Tiez ma zaujimal aj vyznam mena, ale tato numerologicka charkteristika este viac.

No ja by som mohla mat kludne 5 dievcatiek, volali by sa Alexandra, Simona, Nina, Laura a Tatiana 😀 No s chlapcenskym menom bol problem uz pri druhom v poradi 😅

Ikka dakujem 😵 😵 😵 Aspon Saminko je trosku po mne, Filipko je uplne tatinkov. No veru, este sa nam obcas stane, ze sa ma spytaju, ci je Samko chlapcek alebo dievcatko 😅 Hoci uz prestal byt taky babenkovsky, uz je z neho riaden chlap 😵 Emily rastu uz posledne stolicky? My ich este stale nemame. No u Vas oslava narodeniniek bola fakt riaden babinec 😀

ikka
17. máj 2009

Lubi, nam prave lezu este len trojky, nemame ani horne ani dolne a posledne stolicky samozrejme tiez nemame. A u nas vsetkym zubom hrozne dlho trva, kym vylezu, takze si to vzdy uzivame dlho. Chvilu boli, potom je klud a tak sa to opakuje, az kym nevylezu....no a tieto nas uz druhykrat trapia a hoci to tam ma navrete, myslim, ze este nevylezu, ze to zas len troska preboli a budeme sa este trapit ☹ No tak hadam aspon tie zubky teda dlhsie vydrzia 😅 😉 No ale nastastie to je bez teplot a hnaciek a pod...

Dianka sa aj mne paci 😉

lubi22
17. máj 2009

Ikka drzime palceky, nech to Emi cim skor preboli, aby sa tolko netrapila so zubkami. Tak vas caka tych zubkov este viac, no snad fakt vam aspon dlhsie vydrzia zdravunke 😉

sisa07
18. máj 2009

Ahojte 🙂
Lubi, tak to je krasne, ako Filipko reaguje na Samka 😵, musis mat v takych chvilach uzasny pocit, ktory urcite kompenzuje vsetky nevyspate noci a dvojnasobny plac........... Hlavne je, ze ste zdravi a vsetko sa casom utrasie 🙂 .

Ikka, zelame nech sa Vam zubky rychlo prederu von a Emily je zase v pohode ! 🙂 Aj my mame teraz trosku trapenie s tymi poslednymi stolickami - jedna spodna je vylezena tak do polovice a zvysok prekryva taky vacok z dasna, nepaci sa mi to. Musim to sledovat,ci tam Adelka nebude mat nejaky zapal alebo co. Keby sa to skarede dasno chcelo stiahnut a vykukol cely zubcek.....Natieram jej to gelom, ked nam povie, ze ju to boli. Na druhej strane taky problem zatial nema. Som velmi rada, ze uz su to ozaj posledne zuby. Ved o chvilku sa budeme trapit s Adamkovymi, to bude bohato stacit.......

Mali sme pekny vikend, taky zvieratkovsky 🙂 . V ramci Dna muzei sme boli v muzeu na vystave zvieratiek a v nedelu sme boli pozriet uz tie ozajstne v Bojniciach. Adelka bola vo svojom zivle, bola velmi zlata, zo vsetkych zvieratiek sa velmi tesila. Aj si zaskakala na gumenom hrade -to zboznuje a samozrejme smykalka musela byt tiez......Super bolo, ze sme isli hned rano, prisli sme tam o pol deviatej a mali sme celu ZOO pre seba. V tej casti Akvarium - Terarium nikto nebol, tak sme si to naozaj vychutnali, ziadna tlacenica a rychly presun......
A cikali sme pekne do travicky aj na zachodiku, aj v aute pekne vydrzala.

Este sa Vas chcem spytat, ako to mate s poradnou u detskej lekarky....Ja som nasej dnes volala, lebo som bola presvedcena o tom, ze mi hovorila,aby sme sa okolo dvoch rokov ozvali, ze mame prist na prehliadku a dnes mi povedala, ze az v troch rokoch. Ale bola velmi ochotna a ponukla mi, ze keby som si Adelku chcela dat pozriet len tak pomimo, nech prideme. No, zbytocne ju tam vlacit nebudem, som rada, ze ju nemusim stresovat. Len by sme ju chceli dat este zaockovat proti tej kedysi spominanej zltacke, tak sa tomu asi aj tak nevyhneme......Lubi, Vy date kedy Samka ockovat? / myslim, ze si tiez nad tym uvazovala....../

Pekny den vsetkym 🙂

eva4444
18. máj 2009

ahojte
mz sme este stale na sk na chvilu som si od brata ukorystila internet kym Petrik spinka.

Emily aj od nas vsetko naj naj naj nech rastie do krasy a robi len radost obom rodicom 😵

sisa aj my sme boli v nedelu v zoo v bojniciach hned rano sme sliiii skodaaaaaaa ze sme nevedeli mohli sme aspon na chvilinku pokvakat 😉 Petrik sa ubehal do uplneho odpadnutia, velmi sa mu pacili hady a plazy, potom este preliezky a detska zoo no a samozrejme nanuk 😀

inac sa mame dobre, Petrik je hotovy pieskovy monster, dostal aj furik takze ma supervybavu 🙂 chodime na ranc krmit kozy, stale sme vonku kym je pekne, len odrazatko si Petrik moc nezije lebo tu v stiavnici veru rovina v nedohladne az o 20km 😀 zajtra ideme do Martina pride uz aj tato z nemecka po nas tak sa asi cez vikend presunieme spat, pekny den a drzkajte sa 🙂

ikka
18. máj 2009

Ahojte,

Evi, no vidis a zrovna Sisa ta spominala, ze nam chybas a vy ste sa mohli skoro aj stretnut 😉 🙂 A dodatocne dakujeme k prianiu 😵
Sisa, tu my tiez ideme na prehliadku az v troch rokoch. Ockovania uz mame za sebou, este pojdeme dat zaockovat pneumokoky, lebo v CR to este stale nie povinne a zatial nad inym ockovanim neuvazujem.

Inak dnes si Emi nasla takuto zabavu...je to fajne, tak prvych 5 sekund 😀 😀 😀 😀 a chudaci susedia 😅

https://www.youtube.com/watch?v=MJWRIduRdCY
kamilecka
18. máj 2009

Ahojte

Ikka no super videjko 🙂 vidim ze deticky povymyslaju vsetko mozne

Sisa aj mne bolo povedane ze mame prist ked budeme mat 2 roky a zrazu z toho zislo, ze sme sa mali ockovat,ale vlada to zrusila.Vsetky ostatne ockovania uz mame davno za sebou.
Zubky mame tiez vsetky okrem poslednych stoliciek.

sisa07
18. máj 2009

Jeeeej, Evi, ahoj 😵 . Uz nam tu naozaj chybas, pekne sa rychlo vratte do starych kolaji 🙂 . To je ozaj skoda, ze sme o sebe nevedeli, mozno sme sa aj niekde videli, len nam to ani nenapadlo, ze sme to my 😅. My sme prave vyuzili tu smykalku v detskej ZOO, smykali sme sa asi pol hodinu. Ale to uz bolo po 2 hodinach so zvieratkami, tak sa ani necudujem, ze sa Adelke zaziadalo zmeny programu.....okolo sice behali sliepky, svinky a ovecky, ale v tom momente tam ani nemuseli byt a Adel bola spokojna aj so smykalou 😉 .

Ikka, video je super 😀 , viediet, ze to Emi bavilo 🙂 . Takze bubenicku budete mat 😀 .

Kami, tak asi nas u doktorky zrusili z toho isteho dovodu....Mne sa zda byt ta pauza az do troch rokov dost dlha. Akoze nie ze by ma tesilo chodit s dietatom po doktoroch a hlavne, ked tam preplace cely cas, ale aj kvoli inym detom si myslim, ze aspon kazdych 6-12 mesiacov by sa na taketo male deti mal lekar pozriet. Nie vsetci rodicia maju pristup k niektorym informaciam o chorobach deti a taketo preventivne poradne by mohli pomoct, najma ked ide o taky haklivy vek.......doktor by aspon videl, ci sa dieta po vsetkych strankach v poriadku vyvija.....

dobru nocku 🙂

lubi22
19. máj 2009

Ahojte 🙂

Sisa, Evi tak to ste sa dobre obisli v tej ZOO, skoda, ze ste nevedeli 😉 Ja neviem, ci pojdeme tento rok, samko ma rad havkov a macicky, ostate zvieratka ho nejako netrhaju. Minuly rok v septembri ho ZOO v Prahe absolutne nechytila, teda okrem lanovky a aut, co tam boli 😅

Ikka, no je jasne, ze Emi ma hudobne a tanecne nadanie 😀 No skoda, ze ste tak daleko, mohli so Samkom robit super par na nejakom tanecnom kruzku 😉

Sisa co sa tyka ockovania proti zltacke, dame zaockovat buduci tyzden, ked budeme v BB. Je najvyssi cas, cas pieskovisk, kopec deti vonku, vselico chyta a od septembra skolka, tak nech to mame za sebou. Filipkovi zase na rotavirusy, doktorka ma presviedcala, ze je to potrebne, Samka sme pritom nedali na to.

sisa07
19. máj 2009

Lubi, a to mate stale tu istu doktorku,ked ste predtym Samka nedali ockovat proti rotavirusom a teraz to doktorka povazuje za potrebne? Pytam sa preto, ze nam vtedy tiez doktorka povedala, ze nech Adelku zaockovat nedame a ani sme nedali / co lutujem.../,ale Adamka urcite dame.Tiez hlavne kvoli tomu, ze Adelka bude nosit domov vselijake virusy, tak nech sme aspon trosku chraneni.....
A Samko pojde uz na cely den do skolky?

lubi22
19. máj 2009

Sisa chodime k tej istej, ale asi sa chysta do dochodku, lebo tri dni do tyzdna ju zastupuje taka nova mladsia lekarka. No a ta nas presviedcala na tie rotavirusy, ze su velmi caste a nebezpecne. Lebo ta stara nam pri samkovi tvrdila, ze to netreba, ze to je zbytocne. Tak som z toho jelen, ale rozhodli sme sa, ze Filipka zaockovat dame, jednak je to iba na lyzicke, nie injekcia a potom mame doma starsieho brasku, co moze daco priniest, co jemu neublizi, ale Filipkovi moze.

S tou skolkou to este nemame uplne jasne, urcite nebude chodit piatky, vtedy budeme doma vsetci, no a cez tyzden mam zatial taku predstavu, ze pred spankom, tak cca o 13 by ho manzel doviezol zo skolky, rano ho tam odvezie. Uvidime este, aky je program v skolke, musime sa tam ist pokukat a pozistovat. Takisto este neviem, kedy bude byvat plavanie, chceme chodit s Filipkom a samozrejme aj so Samkom, tak to byvalo dva krat do tyzdna, uvidime casy, este neviem, ci pojdem na ten jeden den ucit alebo nie, no este sa musi toho kopec doriesit. Vy sa chystate dat Adelku do skolky, ci zostane doma?

Baby neviem co robit 😢 To auticko dzip BMW, co sme objednali Samkovi k narodkam este nie je na sklade, a ze mozno bude az o mesiac. Tak mam teraz dilemu, ci cakat ten mesiac a dat mu ten darcek dodatocne, alebo zobrat Porsche alebo Mini Cooper, tie maju skladom a dostal by ich presne na narodeninky 😕 Boze nerozhodnost je moja zakladna vlastnost, vzdy najdem tolko argumentov pre a proti, ze spravit rozhodnutie je hruza 😠 Co by ste urobili vy?

Dobru noc 🙂

susy
19. máj 2009

ahojte. Tak my už máme 2500 g 😵 a na 80% budeme mat za 4tt mimi 😀

sisa07
20. máj 2009

Ahojte 🙂
Susy, tak to ma Maximko krasnu vahu 🙂 , super. Uz sa Vam to krati 🙂 . Ako sa citis ? Aj Ti niekto so Simonkom pomaha, ci zvladas sama v pohode ?

Lubi, Adelka bude s nami doma do troch rockov a potom ju dame od septembra do skolky. Ona je velmi citlivy cloviecik a urcite by jej neurobilo dobre, ze v juli alebo auguste donesieme domov Adamka a na jesen ju supnem do cudzieho prostredia. Budeme vsetci spolu, a o rok to uz bude brat uplne inak. Ona ma velmi rada deti a denne chodime okolo skolok, tak sa jej paci,ako sa deti hraju, ale naisto viem, ze este nie je pre nu ten spravny cas. Viem, ze by jej prospelo, co vsetko by sa tam naucila, ale snazime sa ju maximalne rozvijat aj doma, a na jej povahu je lepsie, ked bude este doma s maminkou 😵 .
A to auticko by som ja asi kupila nejake ine, alebo by som vymyslela nejaky iny nahradny variant. Ale asi by som to neodkladala o mesiac. Ale zase ak mate okrem tohoto auta aj ine darceky pre Samka, tak mu neublizi, ze velke auticko bude az o mesiac a teraz dostane nieco ine. Hlavne, aby darceky boli a mal z nich radost 🙂 . Urcite sa rozhodnete spravne a Samko bude nadseny 🙂 .pa

susy
20. máj 2009

Citim sa vyborne, no bruško je už tažké. Tažko sa mi vstáva s postele,sedačky a zo zemi ani nehovorím.Pri Simonovom prebalovaní sa už dost natrápim a to mi Simčo ochotne leží. Max ma stále kope,ale až tak bolestivo,surovo 🙄 . Ale cez noc spí, vkuse 😉 . Ja som na všetko sama, na domacnost, Simona, Janka, psov. No nestažujem sa.Som skor taky človiečik, čo si nerád necháva pomáhať. neviem si predstavit už to, čo sa tu bude diat, ked pojdem do porodnice 😖

lubi22
20. máj 2009

Ahojte 🙂

Susy Maxik ma peknucku vahu. 🙂

Aj my sa pochvalime vahou 😵 Filipko ma 6700 g a meria 70 cm, lekara sa ma aj trikrat pytala, ci ho naozaj nedokrmujem 😅 Ale on je taky maly hladosko, tak mu chuti papkat. Bude z neho riadna chlapina, ked bude velky 😵 Ale mame problem s ockovanim po TBC, nejak nam to nevyhnisalo, tak ze musime ist najprv na TBc oddelenie a potom na chirurgiu na prerezanie, tak uz teraz sa bojim 😔 A mame v sebe prvu davku proti rotavirusom, druhu o 4 tyzdne, kupili sme aj Samkovi vakcinu proti zltacke.

Sisa mame aj ine darceky, ale toto mal byt taky uplne super darcek, som sa hrozne tesila, ze ako sa bude tvarit ☹ A manzel chce pockat na to BMW, tak cakame asi.

S tou skolkou som to aj ja dakedy tak planovala, ze od septembra ked bude mat samko tri rocky, ale teraz vidim, ze by som to sama s nimi zvladala doma len tazko, resp. nebola by som v pohode a potom ani oni nie 😔A Samko sa mi vidi uz dost zrely na skolku, uvidime, ako sa mu bude pacit, ak by nie, tak budeme musiet plany zmenit. Filipko bude mat vtedy uz polrocka, takze to nastup do skolky s jeho osobou snad spajat nebude. Tak drzim palce, aby Vam to u Adelky tak vyslo, ako si to predstavujete. Adelku bude isto bavit aj pomahat s babenkom, predsa len je dievcatko, to Samka velmi nezaujima. Ale Ty mas blizko oboch rodicov, tak snad Vam v tych narocnejsich zaciatkoch pomozu 😉

zuzka80
21. máj 2009

Ahojte,
my sa chystáme dať Laurinku do škôlky až v septembri 2010. Ja by som ju dala aj v januári, ale neviem ako bude reagovať na bábo, či nebude žiarliť, tak aby si nemyslela, že maminka je doma s bábetkom a ona musí byť v škôlke 😨 A tiež počítam, že môže byť častejšie chorá, deti v škôlke sú často choré a nerada by som bola doma s dvomi chorými detičkami, takže radšej počkáme. Práve včera sme sa boli pozrieť v škôlke, deti sa hrali vonku a Laurinka bola nadšená, chcela sa hrať s detičkami. Len keď som sa jej opýtala, či tu ostane, tak povedala, že áno, ale aj s maminkou 😀
Ľubi Filipko je riadny chlap, aj vysoký asi bude 😉 Ja by som tiež radšej počkala na džíp, len viem, že si chcela Samkovi urobiť radosť presne na narodeninky.
Susy tak už sa ti to kráti 😉
Ikka Emily si našla dobrú zábavku, dobré video 😀
Musím už ísť, lebo Laurinka mi už po hlave skáče, chce ísť vonku.

sisa07
21. máj 2009

Ahojte 🙂

Susy, presne na to som sa Ta chcela spytat, ako to budes mat so Simonkom, ked budes v porodnici? Ci to aj nejako dopredu nacvicujete - myslim, ze ci je s nim castejsie manzel alebo ci Vam pridu pomoct stari rodicia alebo niekto blizky? Inak ja som podobny typ ako Ty - nerada si davam pomahat, ale asi sa budem musiet trosku prestavit na iny level, lebo pochybujem, ze pri dvoch malych detoch pomoc nebudem potrebovat.........Mne sa stale moja mamina ponuka, ze bude chodit aj kazdy den pre Adelku, ale ja to odmietam a snazim sa pomoc vyuzit naozaj len vtedy, ked je to nevyhnutne a musim ist raz za cas niekam bez nej. Inak sa snazi aj muz vsetko si zariadit tak, aby sme si vystacili sami. Len hovorim, teraz to este ide.........o dva mesiace bude vsetko inak....
A psa si mamina vezme k sebe uz asi nastalo, lebo teraz nie je problem ist vencit s Adelkou, ale pri jednom dietati v kociku a druhom hopsajucom este pes.....to by hrozilo urazom alebo minimalne nervozitou u niekoho zo zucastnenych 🙂 .

Lubi, jasne, ze Vy ste v inej situacii 🙂 . Filipko uz bude u Vas v septembri davno udomacneny, takze Samka ani nenapadne suvis medzi skolkou a Filipkom......A okrem toho, Samko je daleko popredu, takze skolka mu naozaj len prospeje, hlavne ked to nebude skolka na plny uvazok 🙂 😉 - myslim denne od 7 do 5 ako niektore deti.....Bude prenho super, ze bude aj medzi detmi a nauci sa vela noveho, kym Ty sa mozes venovat Filipkovi tak ako kedysi Samkovi a zase popoludni budete vsetci spolu, co ho obohati inym sposobom 🙂 .
Len u nas by to bolo velmi skoro po narodeni Adamka a moja "cicka- micka- Adelka" by to taaaaazkooooo zvladala - pozname svojich ludi 😉 🙂 . V tomto to vidim rovnako ako Zuzka s Laurinkou.
A Filipko Vam teda poriadne rastie, ved o chvill dobehne Samka 🙂 . Ty mas asi namiesto mliecka smotanku 🙂 .
Super je, ze su chlapci zdravi a ze je vsetko v poriadku 🙂 . Aspon si si trosku ten posledny tyzden oddychla?

zatial papa 🙂

lubi22
21. máj 2009

Ahojte 🙂

No uvidite, ako to budete mat s dvoma detickami. Kamaratka, co ma dve deticky po dvoch rokoch mi ako prve radila zaobstarat si maximum pomoci, co teraz chapem. Ale aj nasi starsi drobcekovia su mesiac co mesiac vyspelejsi, takze urcite je rozdiel mat druhe babulko, ked ma starsie dietatko 21 mesiacov a potom napr. dva a pol rocka, ako to bude napr. u Zuzky. U nas je teraz zahajeny taky krizovy rezim, kvoli tomu tolko pomoci od starkych a nasich, lebo tatino ma o dva tyzdne zaverecne stanice na prave a o mesiac habilitaciu na ekonomii. Takze aby sa mohol pripravovat a ja nebola v strese, ze nic nestiham, aby boli deturence v pohodicke. Inak potom si myslim, ze to uz bude pohodovejsie pre celu rodinku, len nech nas tatinko dokonci co ma 🙂

Sisa no s tym psikom mas asi pravdu, to je ako keby dalsie dietatko. A ked ho budete mat v podstate stale pri sebe 🙂

Ako Adelka, tesi sa na braceka? Nechysta sa ho krmit a prebalovat? Zuzi a Laurinka? Dievcatka su v tomto od prirody take male maminky. Ked sme na prechadzke, tak kamosky, co maju take male dievcatka, cca Samkove rovesnicky, musia stale dievcatkam ukazovat Filipka, tie by ho najradsej chytkali a vozili. 😵 No a chlapci maju viac menej na haku 😀 Tych viac zaujima pridavne sedatko 😀

My sa teraz borime s problemom, co sa tyka spania - Samkovho. Kym sa narodil Filipko, ukazkovo zaspinkaval, sam, za par minut. Potom, ked som sa vratila z porodnice nechcel vecer zaspinkat, mne ho bolo luto, tak som si sla k nemu lahnut. A tak je to bohuzila doteraz, co by sa este dalo, ale on zaspava aj hodinu, vymysla, keca, nech robim alebo nerobim cokolvek. A teraz to zacina robit aj na obed. Dnes sme ho ulozili o 13.30, zaspal o 15, aj to mne na rukach, do vtedy robil bordel, kecal a smial sa. Neviem, co s tym. 😖 Ved nie je mozne, aby vstaval o 6, na obed nespal a vecer zaspaval o 9.30. A to cely den beha, nesedi ani sekundu 😕

sisa07
21. máj 2009

Cavesko 🙂

Lubi, urcite mas pravdu, ze budeme potrebovat pomoc, ved to vies teraz najlepsie sama podla seba, uz si si to na rozdiel od nas zazila.......Ved sa uvidi, ako to bude vsetko prebiehat, vela zavisi od toho, ake bude druhe dietatko u kazdej z nas.....potom aktualne poriesime.....
Urcite aj Vam velmi odlahne, ked bude mat Vas tatino po starostiach so skolou a nebude musiet tolko casu venovat este tejto aktivite.....To je pochopitelne, ze ked Ti teraz nemoze pomoct muz, tak musi nastupit niekto iny. A mas velku vyhodu v tom, ze si tak dobre rozumiete s Vasimi, sestrou aj so svokrovcami a mozes sa na nich spolahnut.
Samko si urcite nechce nechat ujst ziadny cas, ktory by ste mu mohli venovat bez Filipka, tak sa snazi byt stale v strehu a psychika mu asi nedovoluje oddychnut si. Myslim si, ze je to unho podvedomy strach a urcite je to len docasne. Neboj, on sa upokoji, ked zisti, ze ho Filipko nijako neohrozuje a stale ho lubite rovnako ako predtym. Len to asi nevie spracovat inak. A urcite nerobite ziadnu chybu, je to jednoducho o jeho prezivani,nie o Vasom pristupe k nemu. Bude lepsie, uvidis 🙂.
My takymto stylom ako Vas Samko zaspavame doteraz, ved som tu o tom velakrat pisala.....takze u nas to bude vesele hned od zaciatku 😀. Aj ked v poslednej dobe je Adelka vyrazne pokojnejsia a zaspava rychlejsie, ale u nej sa vzdy striedaju taketo obdobia, takze sa na to spoliehat nemozem a prichod Adamka moze tiez vela veci, ktore mame doteraz zauzivane, "naburat".
Urcite sa budem od augusta na Teba castejsie obracat s prosbou o radu 🙂. Ty uz budes mat vsetky podobne problemy za sebou a budete si nazivat so systemom a v pohode 🙂.

Adelka sa velmi tesi, stale hladka brusino, na Adamka mysli pri vsetkom - co mu pozicia, co kupime, co urobime ked bude plakat, ako sa budu spolu hrat. Takze stale jej vysvetlujeme, ze to bude len malinke babo, ktore bude vela spinkat 😀 😀 😀, cuckat od maminky mliecko, budeme ho kocikovat a spolu ho budeme vsetko ucit. Uz by s nim chcela skakat na trampoline 😀, tak sme jej vysvetlovali, aky bude vyvinovy postup 😀 a ze trampolina tak skoro nehrozi. Ale Adamko sa bude pozerat na nu a vsetko sa od nej ucit, lebo ona je uz velka sikovna slecna 🙂.
AK bude Adelka na Adamkov plac reagovat tak rychlo ako na plac babiky, ktoru ma, tak bude pri placucom Adamkovi vzdy rychlejsie ako ja 😀. Je neuveritelne, ako rychlo pribehne k babike, ked pustime plac a okamzite ju berie na ruky a utesuje, dava jej flasku a dudlik 🙂. V takychto chvilach si len prajem, nech jej to vydrzi 🙂.

No, vyspovedala som sa tu, idem pozerat Ordinaciu 😀, dnes uspava tatinko a nasu stebotalku pocujem az sem - rozpravaju si s tatinkom vzajomne rozpravky, sranda 🙂.

Inak - jedna pikoska na zaver - dnes na obed , ked som s Adelkou vencila Benika, tak pred prechodom cez cestu Adelka poucovala Benika "Beny, davaj pozoj, pozejaj dojava, dopjava, pojde auticto" - presne nas napodobnila 😀. A podobne poucuje aj deti na piesku, zeby buduca ucitelka ??? 😀

papa