Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
21. jún 2009

Zuzi krasne mena ste vybrali - vsetky sa mi pacia 😉

Ikka uz ste v poriadku?

Alenka s tym jedlom by som to chcela zazit, tak ako je to u vas, fakt, ze by si sadol a z chuti sa napapal. Pre neho jedlo je iba zbytocna strata casu a dostanem ho do neho iba tak, ze zahovarama pribehmi a pod. Tak radsej ho krmim, lebo inak by bol asi hladny. Ked by som mu dala na vyber, ci chce papat, on by povedal, ze pit, lebo pri tom moze behat.

Evka Samko cistu vodicku pit nechce. Pije ovocne a bylinkove caje, prisladzujem ich troskou medu, pripadne bazovym sirupom. Ovocne stavicky mu davam vzdy jednu denne od Hami, tu mu riedim vodickou pol na pol.

Sisa mne pomoze iba jedna dieta, nejest - resp. jest cisto iba zeleninu, ryzu, obcas kuracie maso, potom schudnem. No ale pri kojeni neriskujem, navyse napr. ten vyber zeleniny je pri kojeni dost obmedzeny, hoci uz teraz nedodrziavam tak na 100 % vsetky odporucania ako pri Samkovi a vidim, ze Filipkovi to nic nerobi.

S tym posluchanim je to presne ako pisete - pred cudzimi je vzdy uzasny, krasne zdravi, usmieva sa, na tety zmurka, ze su cele bez seba, vobec sa cudzich nehanbi, je zlatusik hotovy, doma ako kedy. Niekedy mame super dni, inokedy trenuje nasu trpezlivost. Najlepsie je vtedy, ked sam povie, ze Samko nesmie urobit toto a toto, pretoze sa to nesmie preto a preto a v tom momente to just urobi a este nam pritom hladi do oci, ze aha, a co teraz 😅 No a ked mu poviem, ci ho mam nechat sameho v izbicke, aby si rozmyslel, co zle urobil, tak mi povie, ze ano 😅 Niekedy som fakt v koncoch.

No a navyse ako kazdy chlap selektuje, co chce pocut a co nie. Normalne ked mu niekedy nieco hovorim, tak vobec na mna nereaguje, musim ho oslovit aj tri - styri krat a aj tak odozva ziadna, maximalne na mna kukne takym pohladom, ze ok, mna to nezaujima, rozpravaj si co chces, ked budes potom spokojna 😅

eva4444
21. jún 2009

lubi skoda ze nechce cistu vodu. my sme tak Petrika naucili od zaciatku, pije pekne z pohara, a pre mna je to najpraktickejsie. vie pit aj z normalnej plastovej flase, to tak na cestach. ja som rada ze nechce sladke napoje (ak neratam niekedy ma ochutene mliecko), ja mam fobiu z toho ze bude mat cierne zuby, ako maju niektore deti. toto mna uplne strasi. tu chodia na pieskovisko deti a jeden chlapcek asi 4r ma uz poblombovane zuby 🙄 to je podla mna brutal. ja sama mam zle zuby a ak ma predispoziciu po mne tak boze...

s tym jedenim ako pise ikka - u nas v rodine podobne moja mama bola schopna varit bratovi extra jedlo co ma rad aby aspon trosku zjedol, cely cas bola len v strese aby sa najedol. vraj nas aj v spanku krmili griskou. mne sa ten postup nepaci, lebo vsak ked sa dieta v noci naje je jasne ze ma mensi apetit cez den. my to chavalbohu nemusime riesit, Petrik papa dobre, niekedy viac niekedy menej, ale pekne papa co sa mu nachysta. niekedy si len povytahuje napr. fazulu z polievky a zemiaky tam necha, alebo podobne, ale toto mi nevadi. a ked nechce nic jeho vec, vsak bude dalsie jedlo a to sa potom naje viac. vsetko papa pekne pri stole, len niekedy mu nacistim ovocie a dam na stol do obyvacky alebo detskej nech si zobka. este sa vratim k mojej mame, ta ked ma pocit ze Petrik zjedol malo z obeda, uz mu chce strkat keksy alebo co 'nech ma energiu' ale zase ja som drsnacka a kolko zjedol jeho vec. vsak ziadne zdrave dieta nebude dobrovolne hladovat.

ikka
22. jún 2009

Ahojte,

Lubi, uz sme ako tak v poriadku. Emi ma uska zahojene, ale uz sa bojim a davam pozor a neviem ako sa mam chovat na plavarni...ci sme uz s plavanim skoncili alebo ??? ☹ Je mi to luto. No a my dvaja ako tak, plus minus, ja mam jedno ucho este zalahnute....dnes som bola este u dr. a poslala ma na alergologicke vysetrenia, tak uvidime.
Inak Emi ma 13 zubov 😀 a dalsie snad budu v zavese....

Evi z ciernych zubov mam aj ja strach, uz teraz ma Emi taky povlak zlty na zuboch hornych, zle sa mi to tam umyva, lebo nechce ohrnut peru a furt by len kefku cmulala 😠 a tak dvojky su take zanedbanejsie, ale budem jej to surovat a snad to zleze 😅 Ale so sladkostami to neprehaname, tak snad to nejak zvladneme. Ja tiez nemam najzdravsie zuby, ale ani vyslovene problemove a tato ma super zuby, tak hadam to aj tie Emuskine zvladnu, hlavne, ked vyliezaju tak neskoro, tak by mohli vydrzat o to dlhsie 😅 😀 😀 😀

S jedlom to beriem podobne ako to, ked sa pekne napapa, tak jej aj sama ponuknem este dezert, ale ked nechce, tak ju necham a rozhodne jej netlacim nic sladke...ale veru tiez by tu take napady v rodine boli 😅
Dik za tip na fazulu, uz som dlho nevarila, tak teraz, ked si ju spomenula...super, uvarim 😉 lebo som zrovna rozmyslala, ze aku polievku budem varit.

ikka
22. jún 2009

Evi, az teraz kukam, ze kedy si pisala ten prispevok... 😕 co v noci nespis? Tytyty!

sisa07
22. jún 2009

ahojte 🙂
Dnes tu mame asi oktober 😒 , prsi, fuka, je zima, ale to asi aj vsade u Vas.....Doobeda bola Adelka dve hodky u babinky, ja som si potrebovala dokupit veci do nemocky a pre Adamka a pri Adelke by to bolo viac-menej nemozne, minimalne riadne stazene. Sama som mala po hodine a pol fyzicky dost.......uz akosi naozaj nevladzem.
A aj tak som nekupila vsetko, este ma jeden takyto vybeh caka. Keby sa dalo, tak spiiiiim 🙂.

najjulinka
22. jún 2009

Ahojte... Boli sme dnes pozrieť naše dvojičky... S krásne... No Marek spinkal a bol otočený chrbtom takže moc sme z neho nevideli, ale aj tak je nádherný... A princezna úúúžasná... Som ich videla vo februári síce,a le odvtedy opekneli ešte viac... Proste som bola až šoknutá, že aké krásne nám idú dať... Lucinka Markétku olúbila ako to išlo.. Pusky, tulila sa... No dobručká bola aj Lucinka... Markétka ale už velmi dobre vníma a bola som cudzia... Tak sa tešila, ked išla späť k vychovávateľke... Snád to drobcovia zvládnú takú zmenu... škoda, že decák je na opačnom konci mesta, lebo by som tam aspon s Lucinkou sa chodila s nimi pohrať, aby si troška zvykli... Co už...
Inak každý má iný režim, takže bude sranda... Na striedačku asi budú spať... 😅 😀 😀 😀 No za týždne sa snád dajak udomacnime navzájom...

sisa07
22. jún 2009

Ikka, je super, ze ste uz v poriadku, len ja by som sa asi tento rok radsej kupku, plavarni a vobec podobnemu pobytu vo vode s Emily vyhybala. Uzili ste si dost a urcite Vas tie choroby vsetkych oslabili, takze aj nejaky slabsi virus by mohol zautocit....predsalen sa tam premelie kopec ludi a bacily si podavaju na takychto miestach ruky vsade. Co hovori doktorka?

lubi22
22. jún 2009

Ahojte 🙂

Ikka super, ze sa mate uz lepsie. No s tym plavanim - asi si budete musiet dat nacas pauzu, alebo aspon dat do usiek stupliky, resp. vaticku a neponarat sa. Len to uz asi nebude taka divocina 😅 Ja sa tiez tesim na plavanie, snad sa nam podari od septembra znovu chodit s oboma chlapcekmi.

Evi my sme tiez sa snazili naucit Samka na vodicku, takisto sa budem snazit pri Filipkovi, ale samko nam uz ako babulko cistu vodicku odmietol 😔 Ak si pamatas, ake boli vtedy horucavy cez leto, ked sa narodili, tak som bola vdacna, ze mi vypil aspon ten granulovany bylinkovy cajik, no a odvtedy vodicku nechce. Inak pijavame aj my z poharika, ale vacsinu dna z flase s takym sosacikom vysuvnym, lebo ta mu nebrani v pohybe 😅

Co sa ciernych zubkov tyka, tiez dufam, ze sa nam to vyhne. Ja si myslim, ze na tom ma fakt do velkej miery vplyv genetika. Obaja s manzelom nemame normalne so zubami problemy, tak snad ani Samko. Moja sestra je taky maniak na dentalnu hygienu, take pripravky, kefky a stetinky, co ona pouziva x krat denne, som nepouzila za cely zivot, a aj tak ma stale viac problemov, kazov. No uvidime, rada by som aby nam zubky co najdlhsie vydrzali, aj kvoli reci.

Julinka uz sa tesim na fotocky drobcekov 😵 Mne sa to nejako nezda, ved sa hovori, ze ake dlhe su cakacky na deticky, babetka, ludia co si chcu adoptovat a pritom su takto deticky uz vyse rocka v domove. Ako je to mozne? 😕

Sisa no uz radsej pomalicky s behanim po obchodoch😉 Esteze nie su apon take horucavy, to by bolo pre posledne tyzdne tehu asi viac neprijemne ako dazd. Este mesiacik a uz sa moze Adamko narodit 😵

Susy kedy nastupujes do porodnice? 🙂

najjulinka
22. jún 2009

lubi, lebo ludia su rasisti... A čakajú dieťa dokonalé asi od nejakých inžinierov... Väčšina adopciou chce riešiť svoj problém a anie problém detičiek... A nejak im nedochádza, že ked si zažiadaju o biele a zdravé, tak to je uzky profil... Biele su, ale väčšinou narkomanské a pod... No a romske a neviem aké nechcu....

eva4444
22. jún 2009

sisa s tym pocasim je to fakt debilne 😠 hlavne pre deti, chudatka ked sa neda ist von tak je to des.
dnes sme uz kupili gumaky, lebo uz nevladzem Petrika ohanat. tak dame gumaky zavrem oci a ideme 😀
sisa to ty uz fakt o mesiac mozes ist nato 😵
ja este nemam kupene nic, uz ani neviem co 😅 zatial sme kupili len skrinu na detske veci, z druhej ruky ale za 6,50 no nekup to 😝 😀

riuska
23. jún 2009

ahojte babiky 😵 😵
no vy ste toho popisali 😀 😀 😀 sikulky
citala som ze ste niektore chorucke no prajem rychle uzdravenie, my sme chvalabohu zdravucky a akurat sa snazime vybrat nejaku peknu dovolenku na SK nemate tip? kukali sme Sturovo ale v hoteli to vychadza straaaaaasne draho, inak sa uz krasne pustame behat sami 😵 😵 😵 sa z toho strasne moc tesim
susy drz saaaa - boze ti aj zavidim hned by som sa menila, ten pocit ze budes mat dalsie svoje babatko v naruci, no paradicka 😵 😵
juli vau tomu sa hovori minimaterska skolka 😀 😀 😀 😀

riuska
23. jún 2009

Lubi fotocky su krasne chlapci su fakt nadherny 😵
aj ja som par fotociek pridala 😉

sisa07
23. jún 2009

ahojte 🙂

Nooo, ved my by sme aj uvitali, keby Adamko nebol taky pohodlny ako Adelka a prisiel sa na nas pozriet trosku skor 🙂 . Mame trosku problem s tatinovou dovolenkou, pretoze maju celozavodnu nariadenu na posledne dva julove tyzdne a nastupuju do roboty 3.8., ja mam termin 4.8, 😅 /ale este mame termin z 3D UZV - 30.7., tak neviem...../ . A dalsi tyzden dovolenky bude trosku problem, takze ak sa Adamko nenarodi dovtedy, tak to budeme musiet skombinovat tak, ze babinka bude s Adelkou doobeda, kym si tatino vybavi v robote najnutnejsie veci a potom na obed sa vymenia a tatino bude uradovat z domu a z porodky, lebo maju v plane kazdodenne navstevy 🙂 . Ved uvidime, kedy sa to nase chlapciatko vypyta na svet. Este tak do polky jula by mohol pekne priberat a potom mu davame zelenu 😀, po tom 37.tyzdni by uz malo byt vsetko v poriadku.

Evi, ved aj Tebe sa to rychlo krati, uz aby si s tymi nakupmi zacala 🙂. Ale asi tiez toho nepotrebujete vela, my sme malinkemu kupili len troje chlapcenske dupacky a ponozticky, ostatne veci ma po Adelke - neutralne farby a v podstate aj vsetko ine vybavenie mame, takze som dokupila len latkove plienky a sebe aj drobcovi veci do porodky, par drobnosti.

Ja som s tym pocasim teraz taka rozpoltena, pretoze ma to mrzi kvoli Adelke, ze nemozeme ist kazdy den na ihrisko a na piesok, ale zase vysoke teploty mi nerobia dobre ani v beznom stave, nieto este v tehotenstve......

Riuska, tak to je Lukasko sikovnicek 🙂 , uz mas pomaly doma dvoch velkacov 🙂 .

Pekny den 🙂

sisa07
23. jún 2009

Riuska, velmi su chlapci zlati, radost pozerat 😵

eva4444
23. jún 2009

ahojte 🙂
riuska chalani su super 😎 ste fakt naozajstna rodinka uz s dvomi detickami 😝 😵 a chceli by ste este dietatko, alebo uz ste ukoncili rozmnozovanie?

sisa no tvojmu muzovi to vychadza fakt debilne 😖 ty kokso a ze uz si 35tt 😎 si frajerka, to uz fakt nie je daleko 😵 aj ja chceeeeem 😝 vo stvrtok ideme na sono tak som zvedava co a ako, tie 4 tyzdnove odstupy od prehliadok sa mi zdaju take strasne dlhe 🤐 ja by som aj kazdy tyzden chodila nech ma uistuje ze je vsetko ok 😀 my sme kupili na sk par ruzovych vecicicek v tescu, ale skor tak pre radost ako z nudze, a este sa dokupi podla pocasia, lebo ak bude aj v septembri takato kosa to nic male teple nemame kedze tu bol pekny hic ked sa Petrik narodil. pre seba ani neviem, alebo minule som mala vsetko podla zoznamu a v podstate som to doniesla domov nepouzite. tak asi zbalim len hygienu a keby cosi moj muz operativne dokupi.

susy
23. jún 2009

Ahojte.
rius, detúrence sú zlaté. taká zohraná dvojka 🙂 .

sisa07
23. jún 2009

Evi,pomenovala si to uplne trefne 😀 , tiez tak tu muzovu dovolenku vnimam.....snad budeme mat stastie, Adam si trosku pohne a stihneme to este v juli......./ale nechcem ho takymito uvahami velmi provokovat,aby sa zase nepoponahlal az velmi skoro..../.
A frajer je hlavne Adam, ze to tak dlho pekne v brusku pri mne a Adelke vydrzal, lebo ja som ju stale nosila a behala s nou cele tehotenstvo - ved to poznas, takze to povazujem za maly zazrak, ze sme to dotiahli v podstate bez problemov az sem. Akurat dostavam riadne pecky do rebier 😵 .
Tiez teraz pri Adamkovi beriem tie pripravy viac v pohode, ved dnes sa da kupit vsetko aj o polnoci. Uz sa nesnazim o taku dokonalost ako pri Adelke. A uz sa to tak ani neda.......

Susy, no ako? Kedy nastupujes do nemocky? Drzime velmi palce!

sisa07
23. jún 2009

Evi a este som chcela k tomu, co si pisala, ako sa nevies dockat dalsej poradne....tiez mi to pripada vzdy ako vecnost a vytaca ma moj doktor, ktory toto tehotenstvo bral nejako vegetne....a dokonca aj teraz ma objednal az po troch tyzdnoch, aj ked uz posledne 2 mesiace som mala chodit kazde 2tyzdne a predtym som mala dokonca 5tyznov medzi poradnami, ale ja som svojvolne isla "uz" po 4 tyzdnoch, lebo som bola nervozna z toho, ze neviem, ci je vsetko OK. Od februara mi nerobil UZV az do zaciatku juna. Keby sme neboli na 3D UZV a neviem odtail, ze je vsetko OK, tak by som mala ine nervy.........Ale, uz to mame zapar, snad bude vsetko v poriadku.
Myslim aj na ostatne maminy - tehulky, nech ste vsetky aj s drobcekmi zdrave!!! A ostatne maminy a deticky samozrejme tiez 😵

ikka
23. jún 2009

Ahojte,
To je teda pocasie co? 😠
Veru maminy, to vam to rychlo ubieha, tesim sa, zachvilku tu bude veselo 😵 😵 😵
Zuzka, tebe som ani este nepogratulovala k bambulke 😵 supeeer, ja by som kludne tiez brala dalsie dievcatko 😉
Riuska, chlapci su super...super ste si to zariadili s tym vekovym rozdielom 😉 😀

eva4444
23. jún 2009

sisa tak to som rada ze nie som jedina kto by chodil na prehladky castejsie 😉 my tu mame tiez len 3 sona, v kazdom trimestri jedno a este sme boli extra na to morfologickom v aprili. je to fakt rozdiel cakat prve babo a druhe, ked clovek proste nemoze ostat 'len tak hnit v posteli' rano. ty uz si tusim tiez 'na materskej s Adamkom', ze? inac aj sa citim zatial ok, brusko mi tak 1-2 x za den stvrdne, aj to neviem ci to sa len mala nepretaca, ja to neviem rozoznat. raz v noci som sa zobudila na strasne neprijemny pocit v bruchu pozrem nan a cele chuda na jednej strane vypucene tak asi sa malicka premiestnovala. ked ta kope do rebier je uz hlavickou dole, ze? ja ani neviem, mna kope uplne vsade, ale zase my mame este cas.

eva4444
23. jún 2009

ikka no pocasie je prepytujem na rit, tu prsi ale vytrvalo neprestane ani chvilku a kosa je ☹

zuzka80
23. jún 2009

Ahojte,
Ikka ďakujem, pekné fotočky si pridala 😉
aj Riuška, chlapci sú zlatučkí 😉

sisa07
24. jún 2009

Evi, ano, Adamko je otoceny uz par tyzdnov a presne viem, v akej polohe 🙂 . Som na materskej, ano , uplny veget 😀 😀 😀 . Je to naozaj velky rozdiel oproti tehotku s Adelkou, to som sa cele dni venovala len sebe a brusku, teraz som rada, ked s Adamkom prehodim vecer par slov a cez den sa mu obcas prihovorime a hladkame ho spolu s Adelkou, lebo inak ma celu zatial pohlcuje Adelka 🙂 . Bude zaujimave delit vsetku pozornost a starostlivost medzi nimi, uff.........to sme si teda zavarili 😀.
A pocasie.......uspesne pokracuje vo svojom oktobrovom tazeni........zase prsi 😒 .
zatial pa

monika1
24. jún 2009

Ahojte 🙂
riuska chlapci su uplne rozkosni 😵 taka mala dvojka 🙂 juj tesim sa na to 😵

ja mam zajtra konecne poradnu po mesiaci tak dufam ze je vsetko ok a presne ako ste pisali,najradsej by som chodila kazdy tyzden ze ci je vsetko ok 😅

eva teba som sa chcela opytat ci ste nahodou neboli v tom Tropical islands v De...u nas na to chodi stale reklama a vyzera to tam uuuzasne 😎

eva4444
24. jún 2009

ahojte

monika nepozname to. ale kukla som na nete vyzera to dobre. lenze je to od nas daleko.

sisa no bude to asi tazke, aj ked sa na to tesim, Petrik je strasny maminkos, ale chvalabohu tato ma 2 mesiace 'vaterurlaub' po porode tak to hadam spolu nejako zvladneme 🙂

ja som bola dnes u zubara, dal mi dole kamen a vylestil mi zuby tak sa len tak jagam ked sa zasmejem 😀 to bol vtip, skoro nic nevidno, este musim ist raz. mojmu muzovi to robil vo februari zadarmo, odo mna skasol padika 😠 tak neviem preco, lebo mame to iste poistenie. mam taku cystu v dolnej sanke a chce mi ju vytiahnut, najskor vravel ze v 3.trimestri, potom ze po porode a dnes ze ked dokojim, ak sa nezacne sama ozyvat skor. tak som taka spokojna ze presne viem na com som. 😒

to pocasie je fakt k a t a s t r o f a l n e 😠 😠 😠

eva4444
24. jún 2009

som chcela ze 'nebude to asi lahke' napisat

lubi22
24. jún 2009

Ahojte 🙂

My sme vsetci chori, Samko nakazil mna a dnes uz to chytil aj Filipko. To z toho hnusneho hnusneho pocasia 😠 Dva dni mi nefunguje net na notebooku, tak ma ide porazit, pisem z pevneho kompu u nasich v izbe, kde furt spi jedno alebo druhe dieta. Idem kupat. 😔

sisa07
24. jún 2009

Lubi, tak nech Vam to coskoro prejde, drzkajte sa. Maju chlapci aj teploty?

Evi, tu tatinkovu rodicovsku dovolenku Vam straaaasne zavidim 🙂 , ale samozrejme aj straaaasne prajem 🙂 , je to super, uzijete si rodinny zivot do sytosti a hlavne pre Teba to bude obrovska pomoc.My mozeme len snivat.....

Poradna dnes dopadla super, vobec sa neotvaram, krcok je neskrateny, Adamkovi bije srdiecko ako zvon, aj som pekne pribrala a pan doktor asi cital moje staznosti 😀 , lebo ma objednal uz buduci piatok 😝 . Este zajtra idem na krv a brali mi ster na streptokoka. Dnes som poprala Adamkovi vecicky, zajtra bude asi velke zehlenie, konecne sa po dlhej dobe na zehlenie tesim 🙂 .

dobru nocku 🙂

eva4444
24. jún 2009

lubi drzte sa zelame rychle uzdravenie celej rodinke 🙂

sisa no aj ja si tie 2 mesiace zavidim 🙂 na to sa tesime, dufam ze sa za ten cas akotak stabilizujeme. skoda ze sme o tom nevedeli pri Petrikovi, asi by tato tiez ostal aspon mesiac doma..
a gratulujem k super vysledkom u dr. 😵

sisa07
25. jún 2009

Evi, dakujem 🙂

Lubi, ako Vam je ?