Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
15. júl 2009

Evi, dakujem 🙂 , ja Ti prajem to iste 😵 . Adelkin supertata je akurat s nou a s babinkou na zahradke a ja som sama doma, lebo akosi sa odvcera necitim OK, radsej som si zobrala volno 😝 . Adelka ma na zahradke vsetko, co potrebuje - bazenik, piesok, hojdacku, lopty, krhlicky na polievanie, takze je urcite spokojna. Vcera som bola s nimi aj ja, ale dnes by mi to asi neurobilo dobre, predsalen je to teplo hrozneeee, este by sa mi prevarila voda 😀. Aj v Nemecku je v poslednych dnoch tak velmi teplo / u nas okolo 32-34st./?

lubi22
15. júl 2009

Ahojte 🙂

Evi, Sisa urcite to zvladnu drobcekovia v pohode, maju super tatinkov, ani si nespomenu na maminku 😉 To skor vy budete na tom horsie 😉 Juj tieto horucavy vam veru v tehu nezavidim. Mne stacilo pri Samkovi, bolo to hrozne, vtedy bolo horuco uz od aprila. Ked mam porovnat obe tehu, tak to druhe bolo kvoli rocnym obdobiam prijemnejsie, v zime sa tie posledne mesiace znasaju o moc lepsie.

Chcela som dat tip na taku peknu encyklopediu pre deticky. Su tam velmi pekne a zrozumitelne rozobrane viacere temy, ale najma prva kapitola je super- je o ludskom tele, ale je to formou, ze dievcatku sa narodi bracek a ako si na to musi zvyknut a bracek ako rastie a vyvija sa z babulka. Ja som tam Samkovi ukazovala, ze Filipko z leziaceho cloviecika sa postupne stane jeho partakom. Fakt sa mi ta knizocka paci, takze pre deticky, co idu mat alebo maju surodencov a radi citaju:

http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...

Sisa ved Adamko by sa uz aj mohol narodit pomalicky, ze? 😉 Tie posledne tyzdne su najtazsie.

eva4444
15. júl 2009

sisa joj to mate pekny hic 😒 my mame tak 22 stupnov pod mrakom, cize presne super aj pre mna aj pre Petrika, kt. je totalny pieskovy a hojdackovy monster, dnes sme boli od 4 poobede vonku do pol 10, najprv pri panelaku, potom nas kamarati stiahli do zahradnej restiky kde je tiez pieskovisko a preliezka, uff, aj mam dost uz sa Petrik kupe s tatom hadam dnes rychlo zaspinka 😝

lubi to si mala pri Filipkovi super ze nebolo tak teplo 😉 joj kiezby si mala pravdu ze to zvladnu deticky dobre, ja stale o tom presviedcam samu seba. len aby nam srdcia nerozdrapilo co nam budu chybat. ale vsak dojdu kuknut 🙂

sisa07
16. júl 2009

ahojte 🙂

Lubi, aj ja som tu knizku videla, ale som ju nepozerala podrobnejsie, asi kupime, diky za tip 🙂 . Adelku velmi ludske telo zaujima, hrame sa denne na doktorov, kupila som jej taku malu doktorsku sadu, takze vysetruje mna, tatina, babiky, obvazuje obvazmi, meria teplotu, poklopkava, pocuva srdiecko, kontroluje zuby a plomby a oblubene slovo mame "fonendoskop" - povie to cele krasne, len namiesto "k" hovori "t". Ked ju bude pocut doktorka, tak pojde do kolien 😀.

Mne by tiez vyhovovalo tak 20, maximalne 25 stupnov, toto je otrasne. Dnes malo byt cely den zamracene a pritom prazi od rana, krasna modra obloha.....co je sice fajn,ale nie 2-3tyzdne pred porodom. Adelka na nove ihrisko do tienika ist nechcela, tak sme boli kusok od nas na tom slnku hodinu a pol, ale dobre bolo, ze s nami vybehol aj svagor a synovec, tak ja som sa chvilkami schovala pod preliezku do tiena a svagor hojdal Adelku a daval na nu pozor. Aj tak to bolo dost, obidve sme po prichode isli do vane a sprsili sme sa studenou vodou.

Jaaj, a ked budem v porodke, smutno nam bude urcite obojstranne ☹ . Adelka stale chodi, natlaca sa mi, chce sa tulit a hladkat, pusinkuje ma. Je to ozaj take maciatko moje 🙂 . Ale ked ma nevidi, tak zvlada vsetko v pohode, takze verim, ze to prezije v pohode. Pre mna je to take zvlastne, ze budem spat niekde bez nej a nemozem na nu dohliadat. Posledne noci k nej obcas vstava uz aj manzel, co predtym vobec neakceptovala, ale ja som aj tak vzdy hore, som tak vycvicena. A rano som mala po takejto noci, ked bol v izbicke dva krat muz a ja som za nou nesla, normalne blby pocit, ze som ju v noci nevidela.....mne uz asi sibe 😀 . Maminka - zavislacka 😀 . Ale sak Adamko nas obidve tak zdravo zrovna, verim tomu 😀.

Pekny den vsetkym 🙂

eva4444
16. júl 2009

Ahojte 🙂

sisa no je to tazke 'opustit' dietko. ja teraz chodim do poradne sama, lebo mi robia zakazdym ctg a to Petrik nevydrzi tam pri mne sediet kym som zapojena, tak som ho nechala s tatom rano doma, ked videl ze odchadzam ma nechcel pustit atd. ja som mala cely cas vycitky, a ked som prisla vyrehotany ze vraj ani 5 minut za mnou nesmutil 🤐 herec jeden

joj Petrik v noci tak dobre spal ze ani sa nezobudil ked spadol z postele 😀 mojatko len som pocula zapraskat babyfon tak som sla na neho kuknut, v postielke nikto a drobec veselo odfukuje na zemi ani sa nehol ked som ho vratila tak kde treba.
dnes mame celkom pekne, chodia aj oblaciky tak sa chystame poobede grilovat ku jazeru mnam 😝 tato musi odburavat nadcasy tak ho ukradneme z roboty 😀 tesim sa 🙂

sisa07
16. júl 2009

Evi,to je super, ze Ti uz teraz robievaju zakazdym ctg. Ja som este nemala. Az teraz, ked pojdem na poradnu do nemocky, tak ma dufam aj natocia, uz by sa hadam aj patrilo. Ale mozno im stihnem aj porodit bez ctg - cka 😀.
Tiez chodievam do poradne sama, ocinko ide vtedy neskor do roboty a ostava s Adelkou. Vzdy tam idem uz rano o 6 si sadnut, aby som uz o pol osmej bola vybavena / ordinuju od 7, takze som vacsinou prva, druha/. Adelka to zvlada v pohode, vzdy jej hovorim, ze sa budem ponahlat - rozumie tomu a vie, ze naozaj velmi rychlo pridem. A okrem toho jej vzdy donesiem nejaku drobnost, co jej kupim v novinom stanku, alebo si pripravim dopredu, tak ma z mojej poradne aj osoh 😉 🙂.
Este dobre, ze sa Petrikovi pri tom pade nic nestalo, akrobat maly 🙂. Ako bolo na grilovacke ? drzte sa, papa

lubi22
16. júl 2009

Sisa ono je to presne tak aj u nas, ked ma Samko vidi, tak sa stale pusinkujeme, musime tahat tatry, citat, spinkat chce ist iba so mnou, ale ked sa neda, tak to v pohode zvlada, akceptuje a prisposobi sa bez najmensich problemov. Inak ja som si do porodnice zobrala pre Samka darcek akoze od Filipka, take auto aj s privesom, a to dostal hned pri prvom stretnuti od brasku, takze prvy kontakt bol velmi pozitivny 😀

S tym ctg-ckom je to zaujimave, fakt na to kaslu teraz po nocom, ja som nastastie mala kazdy tyzden od 36, ale vdaka tomu, ze som chodila za dohodnutym lekarom do porodnice. Takze pokazde mi robil aj ctg, aj sono aj poradnu. A na poradnu Ta neobjednavaju na presnu hodinu?

Evi to ma Petrik veru tvrdy spanok, ked sa ani nezobudil 😅 Nastastie, ze si neublizil 😉

Ja som sa chcela dnes vytesit na stranke Nextu, maju novu kolekciu na jesen, ale svokrovci maju taaaaaky pomaly net, ze kym mi natiahne stranku, tak mam take nervy, ze az.

No a dala som si urobit numerologicke rozbory - detske a osobne pre oboch chlapcov, aj vztahy vzhladom k sebe, manzelovi a mne a dnes som si bola po to, tak celkom sranda, kopec veci tam sedi, to su este malicki, tak snad mi to pomoze este lepsie deticky pochopit a vyjst im v ustrety pri vychove. No v kazdom pripade sa vytesujem zo Samkoveho nekonecneho a nevycerpatelneho zdroja energie 😀 A podla toho su chlapci absolutne rozdielni, co sedi, aj vzdy budu ale napriek alebo prave vdaka tomu si budu vzdy perfektne rozumiet, co ma tesi 😵

eva4444
16. júl 2009

joj uz sme doma dobre bolo sme sa ponahanli po luke, napapali az tak zdravo unavena som uz dlho nebola.
to Petrik to hej ma niekedy spanky ked zalomi ho mozem prebalit preobliect nevie nic mozem telku pri nom kukat a ani nemrkne 😝 mam problem ho niekedy poobede zobudit 🙂 (a este postielka nie je vysoko, tak max. 30cm nad zemou.)

sisa to je zaujimave ze ti este nerobili, tu to robia od 30tt pri kazdej poradni.

lubi to je dobre ze su chlapci rozdielni, urcite to bude ovela zaujimavejsie 😉

sisa07
17. júl 2009

cauko 🙂

Lubi, ja tiez beriem do porodnice babiku, po ktorej Adelka uz dlhsie tuzi, takze urcite bude s Adamkom spokojna 😀 .

Evi, vonku na vzduchu je super, hlavne ked Vas tam netrapia take teploty ako nas tu. My dnes asi behneme zase na zahradku oclapkat sa, ponahanat s loptou a tak podobne.... Babinka s Benikom uz Adelke ohrievaju vodu 🙂 . A nas ocinko tiez do polhodinky pride domov, tak som rada, ze uz budeme tie nasledujuce 2tyzdne stale spolu 😵 .

Pri Adelke mi tiez robili ctg posledny mesiac kazdy tyzden, ale to som uz chodila len do porodnice. Lenze doteraz si ma stale objednaval moj lekar a on ctg nerobi. Takze az v pondelok, ked idem do porodky, by mi ho mali urobit. A urcite sa im nejake kontrakcie ukazu 🙂 . Dnes mame sice taky pokojnejsi den, az som prekvapena, ale inak tvrdneme stale a posledne dni mi do slabin a stehien vystreluje obcas taka ostrejsia bolest, takze sa vsetko pekne chysta 🙂 . Ani sa mi to nechce verit, ze uz o nejake 3-4 tyzdne budem pisat aj s Adamkom 🙂 .

Pekny zvysok dna aj vikend 🙂

susy
17. júl 2009

ahojte. Musím sa pochválit. Simon už 3-ti den spinká sám vo svojej izbe. Hurá, hurá ! Som sa naštvala, že je horko, ja sa v noci potím , Simon tiež, tak som nestíhala obracat podušku. Poobede ked mal spat som ho nablaznila do jeho izbyčky a bolo. Večer som to zopakovala a nejako sa mu to zapáčilo.
Max je véééélky hladoško, až sa pri kojení zapotí. Aj mu zabehuje od pahltnosti. Som kázala Jankovi, nech mi prinesie váhu z prace, tak som zvedavá, kolko už máme. Stále je také tichučké, dobručké babo. Spinká stále, v noci kojim 2x, tak sa aj vyspím. Zajtra už máme 3 týždne.

eva4444
17. júl 2009

ahojte 🙂

my sme sa rozhodli ze vymenime mrnavu detsku za obyvacku, tak stale na tom fachcime. deti budu mat najvacsiu izbu, aj tak sme stale v detskej a uz teraz sa tam nebolo kde pohnut. a na to aby sme sli na internet nam staci aj henta kutica 🙂

susy no perfektne 🙂

sisa joj no ved uz to mas za par 😵 budeme drzat prsty nech sa ti podari porodit kym mate tatu doma 😵

kamilecka
18. júl 2009

Ahojte

dakujeme vsetkym za krasne gratulacie,ste zlatucke 🙂 Boli sme 8 dni v porodnici,mali sme male komplikacie ( dr sa v porodnici velmi zlakla ked uvidela ze ako to ona nazvala ze nemam zelenu plodovu vodu ale zelenu doslova kasu,ani to samo poriadne von neslo ) ☹ ale nastastie vsetko dopadlo super,Sarah mala aj dobre vysledky krvy len ja som brala antibiotika,ale inak vsetko super,porod tazsi ako pri Davidkovi ale zasa tiez rychly, za 3 hodinky od prijatia do porodnice sme porodili 🙂 A to ked som liezla na porodny stol tak uz mala mala polku hlavy vonku, dr len kricala ze nemam tlacit a ja ze netlacim ale ona ide sama,takze mensi poplach ale bolesti boli riadne

Tu je fotka malej Sarah 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

najjulinka
18. júl 2009

kamilecka nádherná je sarah 😵 😵 😵 ja lubim tmavovlasé bába... Strááášne... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisa07
18. júl 2009

ahojte 🙂

Susy, tak sa Vam to pekne so spinkanim poriesilo samo, super pre vsetkych 🙂 a malinky je pokladik,ked Ta necha tak pekne oddychnut 🙂 . Stastna mamina 🙂

Evi, dakujem 🙂 a s tou vymenou izieb ste urcite urobili dobre. My sme v detskej tiez stale, aj navstevy koncia vsetky na koberci v izbicke u Adelky, takze urcite to bol dobry krok 🙂 .

Kami, malinka je krasne dietatko, este raz gratulujem 😵 . Uz bude urcite len dobre, ked ste mali taky tazky start, drzte sa 🙂

ikka
18. júl 2009

Kami, super, mala je krasna a podoba s Davidkom tam veru je 100% 😵 Tak hlavne, ze je vsetko v poriadku.

Je to super sledovat ako sa majove babetka rozrastaju o surodencov 😵 Inak vam teda nezavidim to tehulkovnie v tom teple, ja mam co sama robit so sebou, aby som neodkvecla a nieto este keby som bola tehu.
Vcera sme mali 32st. a dnes, ze 18! a prsi a prsi od rana, tlak je taky hrozny, ze vzdy ked sa postavim, tak mam cierno pred ocami 😖
Vcera sme boli aj na kupku a tak som kamoske na oplatku zobrala na kupko aj jej dcerku, tak som si skusila 2 deticky, ale jasne, ze je to ine ako s malym babulkom 😉 Nelinka totiz uz bude mat 3 roky a skvelo posluchala, sama sa povyzliekala aj poobliekala, super sme si pokecali 😀 vobec ziadne starosti, len v bazene som mala jedno oko na jednej a druhe na druhej, az som si myslela ze oskulaviem 😀 som sa bala aby sa im cosi nestalo, lebo niektore vacsie deti sa tam spravali akosi neohladuplne 😒 samozrejme bez dohladu rodicov. No nastastie sa nasli razne tetky, co zakrocili a vyhubovali aj cudzie deti 😉 😀 vsak tiez som sa uz chystala 😅

Inak si uzivame vsetky teple dni, chodime vela von, hlavne poobede, ked sa zideme vsetci spolu doma, ked ja pridem z prace alebo muzik, tak uz aj letime hned von, na zmrzlinku alebo len tak pobehat na ihrisko pekne svorne 🙂

Evi, my mame tiez teraz len taku malu detsku, Emi tam ma len hracky a spava s nami v spalni a este tam mame aj skrine, takze je to teraz taky satnik- herna...predtym sme tam mali spalnu. No a raz (snad aj coskoro) to vymenime. Ved v spalni stejne len spime, inak sa tam nezdrzujeme. A Emi bude mat veeeelku detsku a ked raz pribudne aj surodenec, tak sa tam pekne pomestia 😉

Sisa, tiez ti prajem, aby vam to krasne vyslo, ako si zelas a hlavne nech to prebehne bezproblemovo 😵

Susy, tak super, ze to Simon zvladol...ale ved to bolo jasne, len to chcelo razny krok 😀 tak teraz uz len aby pekne spinkal cele noci, aby si naozaj musela vstavat len k Maxikovi.

sisa07
18. júl 2009

Ikka, dakujem 🙂 . Vy sa drzte, nech Vas na tom kupku vsetky bacily obchadzaju 🙂 !

eva4444
19. júl 2009

Ahojte 🙂

kami malinka je krasnucka

tak my sme 'dostahovali', Petrik najviac pomahal vsetko nosit, az bol taky umoreny z toho chudatko. teraz su s tatom vonku na odrazatku, tak si vegetim v kuchyni 🙂 vcera sme mali 12 stupnov a strasny dazd, dnes uz je pekne ale iba 16 stupnov. som citala na nete ze aj na slovensku ste mali dazdove metelice, no a k tej hroze na pohode - uff - my sme tam radi chodili kym sme sa nezacali romnozovat - je to hruuza.

ikka zvladla si to perfektne 2 deticky 🙂

lubi22
19. júl 2009

Ahojte 🙂

Susy vidis super to Simonko zvladol 😉 Tak nech Vam prespinka celu nocku. No a Maxik ma motivaciu - dobehnut Simonka, tak musi pekne papkat.

Evi, Sisa - fakt len vydrzat, Evka vy mate nastastie chladnejsie, ale Sisa fakt tieto posledne tyzdne nezavidim 😔 Uz by sa mohol aj Adamko narodit, aby ste si zvysok leta uzili v stvorici.

Kami nastastie je vsetko v poriadku, malinka je Davidkova kopia, je zlatunka. No a trojhodinovy porod, to by sme si dali povedat, vsak Sisa? 😉

Evi super, ze ste izbicku prestahovali, my tiez doma travime v detskej najviac casu. Samkove auta su sice viac menej v kazdej miestnosti v byte, ale najviac sa hravame u neho v izbicke. No a snad, ked bude mat Filipko rok, supneme ho k bracekovi a my s tatinkom sa konecne udomacnime v spalni 😀

Ikka tak si si vyskusala dve deticky a v pohode si to zvladla. No keby sa to druhe dalo porodit uz trojrocne, to by bola parada 😀 To by som sa dala aj na tretie 😅

Julinka no esteze lubis tmavovlase baba, takych je asi v domove najviac, tak aspon dostanu super maminku, kym si ich najde naozajstna rodina. Ako sa maju vase deticky? Ako si Lucinka zvykla na nove deticky?

sisa07
19. júl 2009

Ahojte 🙂
To pocasie je teda riadne poblaznene....z extremu do extremu.....Evi, aj to Vase je nejake divne, ze 12 stupnov......A u nas bola teda vcera riadna burka s vetriskom a krupy.....Ale dnes je celkom prijemne - tak na jeden dlhy rukav, pod mrakom, toto mi vyhovuje.

Lubi, presne ako hovoris 🙂 , trojhodinovy porod by sa mi veeeelmi pozdaval, jaaaaj, kiezby boli moje priania vypocute 😀 . Vcera vecer som myslela, ze v noci uz porodim, lebo som tvrdla od zaludka az po zadok a bolo mi vselijako a dokonca to bolo aj pravidelnejsie, ale v noci sa vsetko upokojilo, takze nic.......Som zvedava na zajtrajsiu poradnu v nemocke a hlavne dufam, ze mi to ctg-cko urobia.

Pekny zvysok nedele rodinkam 🙂 !

eva4444
19. júl 2009

Ahojte 🙂

dnes uz mame super, ako sisa pise na 1 dlhy rukav - dobre aj pre Petrika na piesok aj pre mna na von 🙂
boli sme u kamaratov na navsteve, cakaju v septembri babatko 😵 cestou spat sme sa rozdelili- tato ostal este na pieskovisku ja som sla pomaly domov. od piatku nam nejde vytah, my byvame na 7mom takze parada. cestou po schodoch som zachranovala staru susedku kt. nesuc smeti dole chudatko asi na tretom dost padla, tak som si s nou dala este von ku smetniakom a naspat. dufam ze nam to zajtra opravia, lebo neviem ako pojdeme von, ja teda Petrika nevynesiem dole ani hore na rukach, on sam prejde tak v lepsom pripade 2 poschodia 😒

no ideme ste rychlo zehlit kym su vonku pekny den 🙂

najjulinka
19. júl 2009

fuuu evi, len neporod.. .takto si moja teta odslapala u kamaratky pokazený výťah... a na druhý den sa narodil bratranec.. .ale to už bol na čas narodený... takže to mala aj bez pomoci schodovej turistiky na mále.... 😀 😀 😀

lubi22 no si nevieš predstaviť ako som sa vyrovnála s Domčou... Ja som tak váhala... a čo ja viem. ..no proste mi bola divná. .taká svetlunká, takmer bez vlasov a aj tie 2 chlpky na hlave blondave...... a musim povedať, že je to uplne premiove dieťa... sice na začiatku tie grcania boli o dušu a beee... a hroza.... ale už ako tak sa s tými grcmi dá... už je ich menej.... a Dominika je úúúúúúžasná.... keby negrcala, tak pomaly sa nie je o čo starať pri nej.. taká samostatná je, že niektoré deti ,ked zmaturuju, take samostatné nie su 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no proste úúúúžas... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alena22
autor
20. júl 2009

ahojte evi no si si zaspotrovala po schodoch teda my sme az na desiatom a uz som mala tu cest raz slapat bolo to o nervy a to som ani maleho nemala ani tehotna som nebola len nakupnu tasku aj to nie uplne plnu 😅
kami mala je krasnucka 😵
u nas to dnes vyzera na pekne pocasie tak vyrazime s adkom do mesta na nakup novych topanociek pretoze na odrazadle znicil dalsie topanky 😅

lubi22
20. júl 2009

Ahojte 🙂

Evi no snad vam vytah rychlo opravia. Nie ze porodis skor. Ja som ked som prenasala naschval isla znamym na 11. poschodie pesi a aj dole a potom ma svagor lekar zdrbal ako taku sirotu, ze to sa nesmie v takychto stasiach tehotnosti, ze sa moze odtrhnut placenta a moze sa stat daco mne aj dietatku, lebo ze to su silne otrasy. Teda moze sa chodit hore schodmi ale nesmie dolu.

Alenka tak aj vy mate vysoku spotrebu topanociek 😉 Ja som tento rok musela Samkovi kupit uz stvrte sandalky, lebo mu dako podskocila nozka. Mal dlho dlho 22, tak som mu kupila na zaciatku leta dvoje, mesiac a pol ponosil a uz mu je 23 tak akurat. Takze tie iste som nakoniec kupila aj v 23 😅 Esteze existuje net a Next a rychle dodavky 😀 Ja sa do mesta veru nedostanem, v obchodoch som nebola ani nepamatam. Teda okrem potravin 😅

Sisa daj vediet ako na poradni a s tym porodom, budem fakt drzat paste, nech su to tie tri hodinky, dopriala by som Ti mat Adamka cim skor pri sebe bez stresov a dlheho cakania. 😉

Julinka 😀 To ja mam asi opacne, uz som zvyknuta na blondavucke deticky 😵 Ale ja som nadmieru stastna, moja maminka je modrooka blondinka a ja som odmalicka tuzila mat take vlasy a oci ako ona, no som po otcovi tmava. Vsetky moje babiky boli modrooke blondinky 😅 Tak mamina mi teraz hovori, ze sa mi ta moja tuzba od malinka preniesla na moje deticky, obaja su modrooki blondacikovia 😵 Dominika musi byt uplne zlaticko 😵

eva4444
20. júl 2009

ahojte 🙂

uz nam vytah ide tak super clovek by nepovedal ako ho taka normalna vec dokaze potesit 😀 uz som myslela ze budeme cely den doma kym nepride tato z roboty.

alenka no odrazatko je nicitel topanok 😉 my sme kupili Petrikovi take navlecky z plastu stali asi 8 euro ale stale menej ako nove topanky. su tusim aj na fotke v albume. fakt nam zachranili uz kopec penazi.

lubi tak to ma Samko pekne velku nozku. to ti zavidim ze vies kupovat na nete, ja si oblecko a take veci vobec netrufnem, pokial to nemam v ruke, bojim sa ze neodhadnem velkost, alebo pride nejake prekvapko. skor kupime ze omrkneme v obchode a ked najdeme cez net lacnejsie kupime tak.

pekny den 🙂

sisa07
20. júl 2009

ahojte 🙂

Evi, to je super, ze Vam ten vytah pustili, ved by to bolo ozaj o dusu pre Teba v tomto stadiu a este s Petrikom....no, radsej ani mysliet. Dobre je tak, ako je 🙂.

Juli, to je super, ze je Dominika taky pokladik 😵 .

Lubi, dakujem 🙂 . A tak ako Evka, ani ja si netrufam nakupovat cez net. Asi to chce len vyskusat a clovek sa uz potom chyti, zvykne si na taky sposob nakupovania. Zatial si tiez vsetko radsej vyskusam a pozriem osobne. Ale pri dvoch malinkych detoch asi riadne dlho nenavstivim nic okrem potravin a lekarne.....takze v tomto Ti uplne rozumiem. Tak to bolo aj pri Adelke vzhladom na jej kocikove trampoty.Ja som sa v obchode nikdy nevedela na nic sustredit, lebo som stale na nu striehla, ci nemusime uz letiet domov, lebo spusti krik 🙂.

A poradna? Zase ziadne ctg 😒 , nerozumiem tomu, preco to nie je nejako systemovo dane, ze sa to ma posledny mesiac vykonavat, ved je to podla mna velmi dolezite. Len ma vysetrila zospodu, som otvorena, takze sa to pripravuje a pocity ma neklamu, popocuvala malinkemu srdiecko a samozrejme skontrolovali moc a tlak. A to bolo cele. Nepozerali ani prietoky, ani nenatacali zaznam. A kontrola standardne o tyzden. Tak na jednej strane som spokojna, ze sme v poriadku, ale trosku sa mi to nepaci, ze aj ked som hovorila o castom tvrdnuti bruska a mam bolesti, tak to ctg-cko nenatocili, aby videli, ako maternica pracuje....No, tak mi len ostava spoliehat sa na to, ze sme a budeme v poriadku. Ved by som vlastne asi mala byt spokojna..... 😅 , neviem....

Pekny den 🙂

eva4444
20. júl 2009

sisa no ty sa dockas ctg asi az pri porode 😒 urcite ste v poriadku, keby nie tak sa babenko same vypyta na svet skor 🙂 a super ze sa tvoje telo pripravuje, ved Adamko je uz oficialne donoseny 😵 takze mozes ist kedykolvek na to 🙂
mne pri Petrikovi natocili asi okolo 38tt slabe 10min. kontrakcie, lekar vravel ze to uz dlho nepotrva a nakoniec som prenasala 😝 potom vravel (uz bolo po termine) ze este nie a na druhy den som porodila, takze - vlastne ani neviem co tym chcem povedat - tehotenska demencia - asi ze telo si aj tak urobi po svojoma priroda je mocna carodejka a urcite zariadi vsetko tak aby bolo dobre 😵

sisa07
20. júl 2009

Evi, si zlata, diky 😵

alena22
autor
20. júl 2009

evi divala som album musim to tu pokukat niekde a to ide na kazdu topanocku nasunut ano? 🙂

eva4444
20. júl 2009

alenka ide na kazdu, ma to taku gumu ktorou si prisposobis velkost. aj som nasla na nete link tak narychlo:

http://www.toycar.sk/index.php?option=com_virtu...

najjulinka
20. júl 2009

a to z čoho su tie chraniče?? ja len pamatam ako moj brat dral jednu topanku durch.. .guma, textilia a ponožka... ked už išiel drať palec, tak šiel domov... on brzdil tak šuchanim tej nohy... to do 10-15minut bolo predraté všetko... ja len, že to vyzerá ako guma... či je to umelohmotné???