Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
20. júl 2009

evi dakujem velmi pekne uz som objednala 🙂 😵

eva4444
20. júl 2009

juli oni su z takeho tvrdeho cerveneho plastu, a fakt drzia. my sme mali trosku problem ze Petrik ani nahodou ich obut, ale potom sa poddal 😀
ali zelame vela stastnych kilometrov 🙂

alena22
autor
21. júl 2009

dakujeme evka...naozaj som velmi rada lebo tolko tenisiek co uz ponicil a jedny pumy dokonca ako pise julka az na prsty predrane 😅 som zvedava kedy to pride, dufam ze coskoro aby nestihol zodrat aj tieto topanocky 🙂

najjulinka
21. júl 2009

Aka som rada vlastne, že Lucinka nepoužíva moc odražadla... Ona sice na ihrisku si požičia od kdekoho, ale skonšatuje, že "ide ne" = nejde a hotovo... Ona vie ako sa na tom má šlapať, ale ona je lenivec... A ked vidí deti jak nat fičia okolo vonku, tak to chce... Ale chcela by aby sme ju ťahali, tlačili... Tak som jej povedala, že to teda nie, že nech šlape... Tak dnes sa trikrat odrazila na odražadle na ihrisku... A skončila... lenivá je... ona chce aby to samo... 😀 😀 😀

eva4444
21. júl 2009

ahojte 🙂

to zase u nas bez odrazadla ani na krok. riadne na tom fici, niekedy si ho vytrepe na kopcek a spusta sa nom dole a tak. ja som az to odrazatko strasne vdacna, lebo je to take prijemne s uzitocnym, aj sa presunieme kde treba aj si Petrik pride na svoje 🙂 sa cudujem ze este vobec drzi po tych vsetkych psich kusoch co na nom nase dieta stvara 😀

alena22
autor
21. júl 2009

evka, toto mi aj adko robi jazdi ako sialeny pred domom ten kopcek rozbehne a spusta sa dolu bleskovou rychlostou, sem tam zapadne do jamky prevrati sa oprasi sadne a ide sa dalej, ja som mu teraz namontovala batoztek na odrazadlo a tam si vozi lopatky auticka a vodu na ihrisko ked sa ide nemusim sa so vsetkym tahat sama 😀
jedine co mi vadi na tom ze musim po meste casto aj poklusom behat niekedy prechadzam az do sprintu 😅

najjulinka
21. júl 2009

Tak z mierneho kopčeka sa vonku občas aj Lucka spúšťa na odrážadle... Ale to dlho nevydrží... Nebaví ju to až tak, len ako zmena trošku ... Ale zato doma celá garáž odrážadiel - 4 kusy máme 😀 😀 😀

eva4444
22. júl 2009

ahojte 🙂

ali tak to utekanie za odrazaniachtivym dietatom pozname aj my 😀

nam stale hapruje ten sprosty vytah. v podelok siel doobeda, vcera len rano a dnes vobec. uz zacinam byt nastvana lebo sa bojim o babatko, vzdy ked idem dolu schodmi myslim na odtrhnutu placentu ako tu lubka pisala 😅 no a zase nemozeme byt cely cas doma s malym dietatom, ja by som to este nejako vydrzala ale Petrik zvyknuty stale byt vonku asi tazko. tak zatial ja ho znesiem doobeda dole a cez obed pride tato z roboty a vynesie ho hore, a poobede ho uz nosi on. esteze mame takeho obetaveho tatinka. ale aj tak je to psycho. a chudaci ti stari ludia co tu maju psov a musia s nim behat hore dole. sorry ale musela som sa vystazovat 😅 🙂

no ak sa nepokazi pocasie ideme poobede na kupko 😵tak sa tesime uz som Petrikovi slubila tak sa nesmie pokazit, esteze by sme sli na krytu plavaren 😕 😀

lubi22
22. júl 2009

Ahojte 🙂

Evi, nechcela som Ta vystrasit 😕 Pridrzaj si brusko od spodu rukou, stlmi to narazy. Teda ak mas este ruku volnu 😅 Snad vam to rychlo opravia, fakt je to nezodpovedne. Ja som rada, ze byvame v dome bez vytahu. A uzite si kupko, mi tiez snad poobede napustime bazenik.

U nas odrazadlo nefici vobec, samka to nebavi, on je rychlejsi na vlastnych, tak odrazadlo ho zdrzuje 😅

Alenka, vsak aspon nemusis drahe peniaze za fitko platit, ked ta adko takto prebehne 😀

Julinka tak snad dvojicky budu mat radi odrazadla 🙂

erika1983
23. júl 2009

ahojte

tak evi nezavidim bez toho výtahu, nastastie mi byvame na prvom 😀
a odrazadlo u nás tiež fičí a strašne minule som ho nechala u opatrovatelky a taky vreskot som mala ze az ☹
vcera sme aj mi boli po robote u kamosky sa kupkat mala bola happy 😀 isli sme domov vecer o stvrt na osem co uz inokedy sme aj po kupani.
ale takto v lete mi uz ani tak nechce zaspat o osmej ale az okolo deviatej.

eva4444
23. júl 2009

ahojte 🙂

joj vcera bolo na kupku super, mali tam detsky bazenik, pieskovisko, smykacku, velku luku no viac nam nebolo treba ku stastiu. pocasie takych 29st. pod mrakom cize ideal 🙂 dnes sa vybehal po prizemnej fontane pri nakupnom centre, vsetky deti tam behali tak som ho aj ja vyzula schovala sa do chladku a kukala co tam tie deti dorabaju. sem tam mi prisiel zreferovat ze je tam voda a beha po nej, ale inak som si uzila no dobru polhodku kludu 😀 😝

erika netrap sa so spankom my kupeme 21.30 a zaspava okolo 22.30 😉 a to sme radi ze vydrzi spat do pol siedmej rano 😀 ale zase spinka 2-2,5h cez obed, cize tam to dobieha 🙂

lubi no vies clovek sa lahko vystrasi, ale zase niekedy lepsie byt trosku opatrnejsi 🙂

juli tak tomu sa povie vozovy park 😀

alenka no si sikovna s tym batozkom mna to nenapadlo, ja trepem vzdy vsetko v taske so sebou 😀

sisa a ty si kde? 😉

sisa07
23. júl 2009

ahojte 🙂

Evi, tu som, nebooooj, este nerodim 😀 😀 . Len teraz mam muzika doma, tak mame taky trosku iny rezim, stale sa nieco deje 🙂 .
S tym vytahom to mas teda riadne blbe.....nezavidim 😒. Davaj si na seba pozor 🙂. Este dobre, ze je Petrik taky zlatusik a poslucha maminku a ze mate takeho dobreho, ochotneho ocina 🙂 .

My sme boli na kupku dnes doobeda, tiez bolo super, ja som sa stale schovavala pri bazene v tieni a papulky moje sa spolu veselo clapkali, Adelka nechcela ist ani domov, bola vo svojom zivle 🙂 . Medzi clapkanim sme sa tiez hojdali pekne v tieniku a ocinkovi sme dopriali zaplavat si vo velkom bazene. Prisli sme pred pol hodinkou, spapali sme sosovicovu polievocku a milacikovia isli spolu spinkat, ja idem varit druhe - ryzu a kuriatko na sampinonoch. Ved ono sa to vlastne uvari same 😀 .

Juli, Vy predsa musite mat 4 odrazadla, ved to presne koresponduje s poctom deti 😀 🙂 .

U nas je to s odrazadlom tak, ze mame, vieme na nom chodit, ale Adelku to az tak velmi nebavi. Obcas chyti taky zachvat, ze berieme von motorku, ale vozi sa len chvilku a potom si ju tlaci pred sebou, alebo to ostane na nas, aby sme nosili.....A doma sa na nej sem-tam prebehne, ale tiez len chvilkovo. Snad sa povozi viac aspon Adamko 🙂.

Pekny letny den prajeme 🙂

najjulinka
23. júl 2009

Tak ja som si dnes poobede pospala zas... už sa to stáva pomerne často, že poobede odkvecnem... Hlavne ked je horuco vonku...

My zajtra ideme k našim a že voda v bazene je už fajn, tak sa teším.. .Som zvedavá ako Lucinka.. .Pred rokom bazen sabotovala, tak uvidime... Hlavne či si nechá dať na seba čosi nafukovacie... krídelka... alebo čosi... 😀

eva4444
23. júl 2009

sisa skoda ja som sa uz tesila 😵 😀 ale zase cim blizsie do terminu tym lepsie pre babo 🙂 no dobry obedik budete mat, my ked robime sampiony tak Petrik ine ani nechce len vsetky huby vyje az sa bojim ci mu zle nebude 😝

juli a to mate teda dobre zariadene ked si mozes pri tolkych etoch este zdriemnut cez obed 🙂 toto sa ja desim ze pri 'len 2' sa to uz nebude bat ze sa budu budit na striedacku 😒

lubi22
23. júl 2009

Ahojte 🙂

My sme sa doobedu clupkali v bazeniku, pojdeme sa clupkat aj poobede, len je este hrozny hyc, tak najskor o pol hodku az hodku 🙂

Sisa tak ste sa super vysantili na kupku 😉 No este aj vztah k odrazatku maju Samko a Adelka rovnaky 😀 Ja som tiez myslela, ci uz nie ste v porodnici. Dufam, ze nam das vediet 😉

Juli to mas dobru organizaciu doma. Mne sa velmi pospat neda, lebo uz aj Filipko ma zhruba system, spinkava dvakrat denne. Raz doobeda od cca 9:30 do 11:30 a druhy krat poobede od 14:00 do 15:30. Cize kedze Samko spinkava od 12:30 do 14, priestor na oddych tam velmi nezostava 😅

Evi s menom pre babulku ste nepokrocili? 😉 Samko zase sampinony a hriby nemusi, vypluva ich 😅

najjulinka
23. júl 2009

No ja tiež bojim, že deti si daju štafetu... No s hajaním u dvojičiek som dostala inštrukcie tak ako máš ty s detmi lubi... presne Marek 2x denne spať a medzi jeho spankami spi Marketka... a ono aj u nas domka to ta bolo, že Domča spala 2x a medzi tým Lucinka... ale dajak občas doobedy v kočíku zaspi aj Marketka, občas zas nezaspi ani Marek... takže to mame také všelijaké...ale po obede o cca 12tej davam všetkych do postielok... a väčšinou sa aspon na tu hodinku ich zosynchronizovať s hajanim... ale nie uplne vždy... no je to sranda.. .ale jak je teplo, tak su asi unavenejsi... a ja tiež... a dnes aj Marketa nespala dlho, ale manžel ju nosil na rukach, ja som sa zobudila na to, že my v spalni špaciruje s nou... 😀 😀 😀 predsa sme len na to dvaja... 😉 😀

sisa07
24. júl 2009

ahojte 🙂

Lubi, jasne, ze dam vediet 🙂 , ked nebude velmi velky chaos okolo odchodu do porodky, tak dam vediet este vtedy 🙂, a ked bude po vsetkom, manzel ma instrukcie, kam ma napisat 🙂 .

Donedavna som Adelke sampinony ani nedavala, zdalo sa mi to tazke pre takeho maleho cloveka, ale takto ked ich je trosku v stave k masku, tak uz davame.

Tiez som zvedava, ako zladim obidve deti a ich spanky, bude to riadna fuska spociatku......Len dufam, ze budeme v poriadku obaja , nech mam dost energie a zvladam pendlovat medzi drobcami a idealne by bolo este aj s usmevom a aspon trosku vyspata 😀 .

Dnes mame taky oddychovejsi den, boli sme pokupit v meste par drobnosti a popoludni asi vybehneme len na ihrisko, uvidime, ci sa nerozprsi, podla predpovede mozno aj.

papa

sisa07
24. júl 2009

Evi, vytah uz ide, ci este sa trapite ?

eva4444
24. júl 2009

ahojte 🙂

sisa uz ide od vcera vecera 😝 uz nam je sveta zit, ale som rada a dufam, ze to vydrzi 🙂 aj mne sa zdaju huby tazke pre deti, ale uz mal parkrat a este nikdy sa netvaril zeby mu bolo zle. ten ma zaludok neskutocny, pomiesa piate cez deviate s usmevom na tvari - proste este nie je sputany konvenciami v stravovani 😀

dnes mal super obed - skoro polku uhorky (som chcela robit salat ale s tou druhou polkou sa uz nejdem obtazovat) potom jahody, masko s ryzou a zase jahody. dokopy sprasil 400g jahod, cely balicek, ja som len hladne slintala ze ci mi necha ale nenechal maminke nic ☹ 😀 samozrejme ze takto nabiteho bol problem ho dostat do postele, lebo sa mu zapla vrtula a ja som si mohla hvizdat. ale uz spinka ufff 🙂

no idem aj ja predriemnut kym sa da 😝

sisa07
24. júl 2009

Evi, tak to ma teda Petrik riadny apetit 🙂 . Kam sa to vsetko do takeho maleho cloviecika pomesti....?! 🙂
Super, ze Vam ten blby vytah konecne opravili, ved trepat sa tolko poschodi aj v beznom stave nie je sranda a nieto este s jednym dietatom v brusku a druhym na rukach. Aspon v tomto ma nase byvanie na prizemi vyhodu, ze sa nam cosi podobne nemoze stat. Tak drzim palce,nech sa Vam to uz neopakuje, lebo keby si mala niest na rukach malinku, Petrika a nedajboze tasky s nakupom, tak to by uz asi ozaj neslo a cele dni by ste travili len doma.

lubi22
24. júl 2009

Ahojte 🙂

Evi to Petkovi dobre chuti, to Samko zje tak za den mozno, niekedy ani nie 😅

Aj ja som hribiky dlho nedavala, teraz ked robim masko na stave, dam obcas aj hribiky, ale samko ich vyselektuje.

Julinka zvladate to super 😉 A manzelik je spokojny s novou "pracou"? Necnie sa mu po starej?

My sme boli dnes so Samkom na besiedke, co pripravili deticky a ucitelky z jeho buducej skolky, nam volali, aby sme sa prisli pozriet. A Samko tam taky krik spustil ako uz davno nie, som sa hanbila ako pes, moje dieta jedine zo vsetkych kricalo ako zmyslov zbavene, pritom sa mu nikto neprihovoril ani, ani nic tam take nebolo, iba deticky a ich rodicia a ucitelky, normalne sme museli odist von a cely cas pocas programu nechcel dnu ani vkrocit. Ja to nechapem, normalne je taky spolocensky a teraz dnes, uplna hroza. No a Filipko krasne odpozeral cely program, co deticky mali, zlatunky bol 🙂

najjulinka
24. júl 2009

Po starej s anecnie ani nahodou... On z tej starej kcel odist tka či tak... len som do neho nahučala, nech vydrží a odíde s odstupným, že nech len počka... a ani nie 3 mesiace a bolo... aj s odstupným 😝 😀 😀 😀 A zjavne im zaležal na tom aby vypadol, lebo ked nesuhlasil s ich navrhom odstupnym a prihodil k tmu ešte 50%, tak hned schvalili 😝 😀 😀 😀 potom ho ešte srdilo, že neprirazil rovno 100%... 😀 😀 😀

No "jeho" deti su narocnejsie ako "moje", ale inak v pohode... Dnes sme celý den boli u nasich... V bazene najlepsie bolo člnkovanie... 😀 😀 😀

eva4444
24. júl 2009

no to sa aj ja divim ze kde to dava 🙂

sisa ja by som to fyzicky este utiahla slapat na siedme ale psychicky asi dlhodobo nie kvoly babu.

lubi nic si z toho nerob, Samko asi len nemal svoj den, vsak aj deticky maju na to pravo 🙂

alena22
autor
25. júl 2009

ahojte, lubi my mame teraz celkovo zle obdobie, maly ked niekto pride sa predvadza jaci pisti, deti bije nepozicia hracku nic, zbada vo vyklade knizku noddy tak sa mi slahne na zem a on ju chce a chce a chce reve jak sialeny ja skusam rozne metody pedagogicke aj nepedagogicke a nic a ked som minule skusila ze tak cau ja idem prec hadz sa tu tak mi dal cau a chvilku sa trepal a sup si ho do cesty hlavne aj s odrazadlom 🙄 som sprintovala ako blazon za nim , vcera tu bola svagrina s malou tu bil nic nechcel pozicat a rychlo jedol keksiky a cukriky aby sa jej neuslo a cez pol navstevy prereval od zlosti ☹ a toto mame uz dva tyzdne este chvilku a skolabujem 😀
ale tak pevne dufam ze ho to prejde ze to je len nejaka faza zase ako zapadnut v rodine a najst si svoje miesto a asi mieri chlapec vysoko ked takto na vsetko reaguje 😀

ikka
25. júl 2009

Ahojte,
Emily sa kupe s tatom, tak sem rychlo nakukujem 😉
Pekne dni sme aj my stravili na kupku, super sme sa vyblbli, aj si spolu zaplavali a zatial klop klop klop zdravie sluzi 🙂 Ale stale na to myslim a som v strehu. Prvy den, ked sme boli na kupku, tak sme sli prakticky od rana az do vecera a bolo to fajn, hovorila som si, ze ked sa mala jeden den cez obed nevyspi, tak sa svet nezruti, ved kolkokrat uz cez obed nespala. Brala som aj kocar, ze keby sa mi predsa len podarilo uspat, ale ani nahodou 😀 Ta bola cela vesela, nemala na nic cas (ani na jedlo)....a vecer ked sme dosli domov, tak dve hodiny sedela a tlacila do seba jedno cez druhe 😀 A krasne unavena zaspala.
No ked chceme prezit nejaky fajn celodenny vylet, tak sa to da v pohode...

Lubi, Samko sa mozno zlakol, ak tam boli nejake masky alebo nieco podobne....ak nebol na to pripraveny...no ale to len odhadujem, mozno predsa len nemal svoj den...

No idem vytiahnut tych dvoch z vane, nech uz ide Emi spat, cez leto sa nam dari tiez zaspavat az na tu deviatu...a rano tak okolo 7,30 - 8,00 sme hore... 🙂 celkom fajn

eva4444
26. júl 2009

Ahojte 🙂

joj ikka niekedy by som aj ja brala aby uz cez obed nespal, hlavne cez vikend ked mozeme ist na vylet. ale zase cez tyzden nech len spi niekedy cakam len na to kym zaspinka 😅 😀 ale super ze ste v pohode so zdravim, a tomu uplne verim za sa Emily vyblbla na kupku, aj my radi chodime.
🙂

dnes mame rekord, Petrik spal do 8.30 🙄 😵 to asi preto ze sa tato dohodol s kamaratom ze idu na pansku jazdu na hriby, chceli ist hned rano ale monsignore si teda riadne predriemol. teraz nam uz nikto neuveri ze vstava o pol siedmej 😀 tak hadam sa tam Petrik trosku vybeha, idem varit obed a pracovat.
peknyden 🙂

sisa07
26. júl 2009

ahojte 🙂

Lubi, kasli na to, ani my dospelaci nemame vzdy svoj den....a pani ucitelky tomu urcite rozumeju tiez 😉 🙂 .
Podobne som si minule nespoznavala svoje dieta v obchode, ked som si potrebovala kupit podprsenku na dojcenie,Adelka bola ako vymenena, predvadzala sa, vobec nepocuvala, skoro mi vybehla z obchodu a ja hola v kabinke.........To su tie zakony schvalnosti, ze bezne je vsetko v pohode a akurat, ked potrebujes, aby sa dietatko ukazalo, ake vie byt poslusne a dobre, tak Ti to prekazi 😀.
Adelka mala tiez dnes trosku tazsie rano, ale potom v meste mi povedala : "mami, chcem ist na rucicky potulinkat sa, objimala ma a sepkala mi do ucha- moja zlata, milovana maminka, lubim Ta". No co k tomu dodat....... taketo stvorenie musi clovek milovat, nech by robilo cokolvek 😵 😵 😵.
Niekedy na roztrhnutie a niekedy by ich clovek pusinkoval od hlavy po paty, co su taki skveli ti nasi drobci 😵.

Evi, tiez som vdacna za Adelkin obednajsi spanok 🙂, inak neviem, kedy by som si aspon trosku vydychla.....Teraz sa akurat uspavaju s ocinkom.

Pekny zvysok vikendu 🙂 !

lubi22
26. júl 2009

Ahojte 🙂

Vdaka za Vase skusenosti, asi to bol iba zly den fakt. Ale nie som na to absolutne zvyknuta, Samko normalne taky nie je, ako jasne raz za cas chyti rapel, ale vacsinou doma, a vonku niekedy v tom, ze mi odbehne a nepocuva, ked na neho volam, ale to je tak v norme. Ale teraz som sa prvy raz hanbila, lebo taky snad este nebol a nemohla som ho utisit, pricom vyslovene reval uz iba zo zotrvacnosti. Pricom vzdy mu hovorim, ze plackat nemusi, ze ma ustocka a vie mi povedat, co chce alebo nie. Normalne to funguje ale teraz no hroza. Ja som skor bola zvyknuta, ze vsade kde prideme, tak ho chvalia, aky je zlaty, sikovny, ako krasne rozprava, tak toto bola taka opacna skusenost 😅 Ale asi treba aj to, my ho uz casto pri Filipkovi berieme ako velkaca, a on ma tiez narok na zle dni. Ale ucitelky si z toho nerobili nic, len rodicia na nas tak divne kukali 😅 Tak asi ich deti nekricia 😅

Alenka snad to maju iba take zle dni a prejde to. Ani u nas nezabera take, ze cau, ja idem prec, on by kludne isiel sam opacnym smerom 😅 No ja som zvedava, na tu skolku, co bude robit tam 😕

Sisa aj my sme dnes mali narocnejsie rano, Samko sa nechcel odo mna ani pohnut, nepozdavalo sa mu ani ze idem kojit Filipka. Nastastie ho to preslo, precitali sme knizku, polubkali sa, a potom uz bola pohoda.

Evi do pol 9 spat, fakt zavidim. Dobre ste si oddychli aspon. Mne Filipko posledne dva tyzdne tak zle spava, kojim aj trikrat v noci a okrem toho sa furt budi, lebo sa pretaca a zlosti, ze postielka ho dalej nepusti 😖 Pozeram, Ty uz mas 36 tt, Sisa 39 tt, co chvilku tu budu dalsie babulka 😵

Ikka nech vam zdravicko drzi 😉 Aspon sa dobre vysantite na kupku. My sme este neboli ani jeden den bez obedneho spanku, raz sme skusili a samko zalomil okolo pol 3 od unavy.

Boli ste niekedy s detickami na horskej ture? Buduci vikend pridu nasi a tatino navrhol, a moj muz cely nateseny, ze by sli na turu so Samkom, daco slapat z Talov, ist na lanovku a spat, ze my s maminou by sme boli dole s Filipkom (toho sa bojim na turu trepat). Ako to zvladli deticky? Neviem, ci kupit nejaky horsky nosic, ci by v tom vydrzal.

sisa07
26. júl 2009

ahoj Lubi 🙂

Vsetky deti obcas kricia, takze aj ti rodicia, co tam sedeli to urcite poznaju,len v tom momente mali stastie, ze ich deti mali dobru chvilku 🙂 😀 . Neboj, mozno to bolo len take chvilkove a mozno sa uz zacina ukazovat obdobie vzdoru.....ale ved sama vies, ze nech je to tak alebo tak, je to v poriadku a Samko je dobre dietatko 🙂 .

A na ture sme este neboli, ani tak skoro nehrozi, tak v tomto zial neporadim......ale do buducna sa veeeelmi na podobne akcie tesim, lebo milujem hory a ked som este nevedela, ze cakame Adelku, tak sme boli s muzom v Slovenskom raji, behali sme po skalach a po rebrikoch. Nosic by sa asi celkom hodil, lebo po svojich urcite Samko vladat stale nebude a nosit ho, to by asi tiez dlho nevladal tatino ani stary otec. Ja viem, ze Samko neposedi ani v kociku, ale toto je trosku ine a asi by bolo fajn mat ten nosic v zalohe. Ved zvazte a daj vediet, ako ste vyletovali, urcite to bude pre celu rodinku fajn zazitok a zmena 🙂 .

My sme sa za posledny tyzden zlepsili so vstavanim, uz nevstavame o piatej ako nedavno, ale sa nam dari tak o tristvrte na 6, o siestej - u nas veeeelky uspech. Ale to aj preto, ze si idem tak okolo pol 5 k Adelke lahnut, ona sa prituli a este spolu spime. Inak to, zial,nefunguje. Keby som si tam nelahla, tak o 5 vystreli Adelka z postele "podme sa hrajkat".

eva4444
26. júl 2009

sisa uff no o piatej je drsnarna vstavat. my sme sa rozhodli chodit radsej neskor spat lebo je leto a je dlho vidno, aj dnes sme boli do deviatej vonku 🙂 no uvidime ked nas zima prikvaci co budeme robit 😅

lubi ani my sme neboli, ani este nezvazujeme, hoci nas tato by uz rad siel 🙂 tiez nevieme ci by tam obsedel v sedacke. my mame taku jednu po deckach tak ju urcite raz tato vytiahne. s lanovkou by som bola aspon v Petrikovom pripade opatrna, lebo niekedy sa boji aj ist do metra, hoci pozerat na metro z vonku bavi. ale vsak sama najlepsie Samka poznas 😉