Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

jankabambulka
15. okt 2009

ahojte

nemáte niektorá na predaj bundičku a odteplovačky pre chlapca (86, 86/92) a resp. alebo dievčatko (veľkosť 86, 80/86 no možnbo aj 86/92 ale to si ju neviem v takom predstaviť) - poprosím kontaktovať do IP. Ďakujem

zuzka80
15. okt 2009

Ahojte,
Evi tak super ste zvládli cestu, ja by som sa na takú diaľku s 2 deťmi nevybrala. Len u nás je Laurinke v aute stále zle 😠
Petrík vám teda pekne ukazuje ako sa vykaká 😀
Ľubi aj ja poznám mamičku, ktorej synček doma nespal pol roka, myslím na obed a keď nastúpil do škôlky tak so spánkom nebol problém, odvtedy spinká poobede aj doma. Tak vyskúšaj dať Samka do škôlky na celý deň, určite sa budeš môcť aj viac venovať Filipkovi, veď o chvíľu sa ti rozbehne 😉
U nás je strašné počasie, od nedele skoro stále prší, ani sme poriadne vonku neboli 😠

kamilecka
15. okt 2009

Ahojte

citam ze skoro kazda ma problem s detickami a zaspavanim 😀 takze to nieje len nas problem 🙂 poobede fajn,vecer pride treba mi kakat, ideme na wc, nejde mi toto ..... 🙂 No ale potom uz mamka prisne povie ze ide sa spat a uz je v pohode.
V skolke je v pohode,dnes boli dokonca spojeni s velkymi detickami, kedze ich bolo malo a v pohode a dnes sa aj v skolke fotili tak som veeeeelmi zvedava na vysledok 😀

Ja tiez odporucam,hlavne pre chalanov tuto knizku.

http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...

My sme ju kupili Davidkovi na Vianoce,minuly rok a bavi ho to dodnes 🙂 Su tam magnetky autickok, helikopter, lodiek, bicyklikov, motoriek ...... no super zabavka 🙂

eva4444
15. okt 2009

ahojte

ikka aj nam snezi, takisto sme museli vystartovat po zimne topanky a ciapku. bundu som nasla este nejaku po detoch. myslim ze tento rok si Petrik sneh viac uzije, tesil sa mu nastavoval tvaricku nech mu na nu snezi aj ho napadlo vyplazit jazyk no zlaty bol. 🙂 sme ho naucili ze je to zamrazena voda, tak cele komentoval ze blllll bam baba = voda pada vela. to je taky nas tajny jazyk 😎

moja mama si mysli ze Petrik nerozprava lebo je straasne inteligentny. ze takyto ludia zacinaju neskor. no musim objektivne zhodnotit ze je podla mna uplne normalny zdravy len sa mu nechce alebo na to este neprisiel. pozna farby zakladne tvary atd. co je klasika v jeho veku. ale ziadne neskutocne kusky teda nie. hold je to proste tak ako to je 🙂

vikinka nam stale vecer plakava je to des. uzili sme si to aj s Petrikom, ale ten mal fakt bolesti bruska lebo ked si ulavil prestaval plakat. Vikinka len place do fialova, potom predriemne a pokracuje dalej kym nezaspi okolo 22-23 a potom spinka az do 6 len ju v noci 2-3 krat nakojim. aspon ze ju netreba uspavat po kazdom kojeni.

pekny vecer 🙂

zuzka80
15. okt 2009

Evi aj nám večer Laurinka plakávala, tak sme ju len na rukách nosili, skúšali všeličo len nech neplače. Verím ti, že je to desné, držím palce, nech ten večerný plač čoskoro prestane.
Musím sa aj ja popozerať po nejakej knižke s magnetkami, doma zatiaľ takú nemáme.

sisa07
16. okt 2009

Ahojte 🙂

Normalne ste ma upokojili 🙂 . Teda nie, ze by ma tesilo, ze aj Vam deticky vyvadzaju rovnako ako nasa Adelka, ale aspon nemam pocit, ze sme sami s takymto problemom......Niekedy je to naozaj na nervy aj pre pomerne pokojneho cloveka. Lubi, presne ako pises, najviac ma hneva to, ze vtedy by som sa mohla venovat Adamkovi a nemozem a este je aj svedkom Adelkinych scen a kriku, mrncania, .......a kopanie do steny sme mavali aj my. Najnovsie mame nadhadzovanie zadockom a pritom mrncanie a okrem toho este kopanie do matraca po leziacky.....Keby aspon spala normalne, ked je uz uspavanie divocina, ale aj to sa v noci stale budi. Uz som vazne uvazovala nad tym homeopatickym sirupom Sedalia. Nemate niekto nejake skusenosti / nazor na to?

Evi, tak ste cestu super zvladli, obdivujem Vas . A ta nazorna ukazka kakacky musela byt teda super 😅 . Petrik vedel, cim urcite zaujme 😀 . A tie vecerne place uz budete mat snad pomaly za sebou. My sme to u Adelky mali presne tri mesiace a myslim, ze vacsinou to takto nejako trva. Ale je to riadne vycerpavajuce....taky maly clovek a ake decibely dokaze zo seba vydolovat. Keby clovek vedel, ako sa tomu da pomoct, ale asi nijako, len vydrzat.......Drzim palce, nech to mate coskoro za sebou a mozete si vecer trosku oddychnut 🙂 . A este mi napadlo, ze nam obcas pomohlo, ked som Adelku kojila v nasej posteli vecer po leziacky, tak sa jej obcas podarilo zaspat bez velkeho placu. Len ja som sa od nej, samozrejme, nemohla ani pohnut a boli sme ako siamske dvojcence.......

Ikka, u nas zdravy nie je momentalne ani jeden - obaja soplikuju, Adelka mala vcera aj teplotu. Doniesol nam to domov ocinko, ten soplil uz minuly tyzden. Adamkovi som musela odsavat sopliky viackrat v noci, dusil sa,nemoho dychat. Muz spal s Adelkou na zemi na matraci a ja s Adamkom -klasika nalepeni na seba. Vcera bol tazky den, lebo Adelka mala ako chore dietatko zvysenu potrebu tulkania a Adam poriadne nespal, tak som nevedela, koho skor pestovat. Bola tu sice mamina, co mi velmi pomohlo,ale aj tak som sa nezastavila....
A urcite mas pravdu, ze to vymyslanie nasich deti suvisi s mensimi surodencami. Niekedy ma to mrzi za obidvoch, ze nemozem ich potreby naplnat tak 100%ne,ako ked som mala len Adelku. Ale potom si vzdy hovorim, ze tychto par mesiacov treba vydrzat a ked uz bude Adamko vacsi, samostatnejsi, uz sa to utrasie a budeme z takehoto maleho vekoveho rozdielu tazit len to dobre. Ale teraz je to dost narocne......

V tejto suvislosti som zvedava, co bude po narodeni druhej bambulky hovorit Zuzka. Zuzi, drz sa, myslim na Teba 🙂
Tak sa majte pekne 🙂

lubi22
16. okt 2009

Ahojte 🙂

Evi som sa zasmiala nad tou plienkou pokakanou v Tescu 😀 Petrik je super, urcite vie, ako ziskat maminkinu pozornost 😀

Evka zaspavanie do polhodinky by som tiez povazovala za super uspech. Napriklad dnes - Samko je chorucky, ma sopliky a hrdielko chytene, tak zival, isla som ho o 13 ulozit. Vyskusala som znovu vsetko, aj sa kricalo zase, a nakoniec zaspal po dvoch hodinach, o 15! To nie je normalne, on spat potrebuje, ale nezaspi ani za svet. Takze november ideme vyskusat nechavat ho v skolke aj na spinkanie. Vacsinou chodi do skolky okolo 9 a bude tam do 3, manzel ho zoberie aj tam aj spat. Ja budem mat klud, budem sa moct venovat Filipkovi, nebudem musiet v zime a v hocakom pocasi pre Samka s rozospatym Filipkom chodit, Samko sa vyspinka, ked vidi, ze spinkaju aj ine deticky, a poobede uz budeme vsetci spolu. V skolke este nebolo naraz viac ako 6 deticiek a vzdy su tam aspon dve ucitelky, takze venuju sa im tam fakt dostatocne a samkovi sa paci, tak uvidime, ako bude.

Vikinke snad ten vecerny plac prejde. Fakt magicka hranica je tie tri mesiaciky 😖

Ikka urcite mas pravdu, kopec veci v spravani Samka je reakcia na Filipka. Myslim, ze aj to nezaspavanie - lebo v tom case je Filipko hore, Samko to vie a asi sa obava, ze mu daco ujde. Je to zaujimave, pozorovat to. Obcas uplne opakuje niektore veci po Filipkovi, chce aby bola pozornost sustredena na neho. Ked napriklad Filipkovi poviem, povedz mama, alebo baba, ziza, tak vzdy sikovno odpoveda Samko. Ale ma to aj pozitiva - odkedy Filipko papa ovocne vyzivky na olovrant, papa ich aj Samko. Aj tak je najkrajsie, ako sa lubkaju - vtedy som uplne dojata, ked Samko da pusinku Filipkovi alebo ho pohladka a Filipko ako ho v kuse nespusti z oci a ked su pri sebe, hned sa za nim natahuje a chcel by ho obzuvat. Takze isto je to komplikovanejsie prichodom surodenca, ale myslim, ze to v konecnom dosledku prinasa viac pozitiv ako negativ. 🙂

Sisa zelam obom detickam skore vyzdravenie. Boli ste aj u lekara? Ja som rano volala kvoli Sakovmu hrdielku a soplikom, ale lekarka povedala, ze ked nema teplotu, tak mam pokracovat davat hedelix na hrdielko a do nosteka morsku vodu a olynth. Ze ak neprejde do pondelka, mame prist. Ja takisto len striehnem, ci to chyti aj Filipka, dufam, ze nie. Co sa tyka toho sirupu, uricte neubilizi, je to homeopatikum. Myslim, ze je to dobry napad, rozmyslam, ze vyskusam aj ja pred nocnym spankom, kedze u nas je to rovnake s tym nocnym prebudzanim.

Ja som zimne oblecenie nakupila v predstihu, uz aj cizmicky, vsetko, takze teraz uz iba dorazam nakupovanie vianocnych darcekov, ale aj to uz mam skoro vsetko. Ale ja vsetko riesim cez net. Iba dnes som vybehla na postu pre balicky a zastavila som sa v knihkupectve, ci nemaju tie knihy, co na nete, ze by som to vybavila hned a usetrila na postovnom a vsetky mali, tak som happy.

Kami - akurat tu knizku som kupila aj ja dnes 😀 My uz mame jednu s magnetkami podobnu, V meste sa to tusim vola, ale magnetky su uz bohvie kde postracane, to sme kupili asi prilis skoro, tak tato sa mi pacila tiez.

Zuzi asi to robi to, ze ked vidia spinkat ostatne deticky, tak zaspinkaju aj oni. Ani my sme neboli vonku uz asi 3 dni, hnusne pocasie. Davaj si pozo, aby si neochorela, za chvilocku budes potrebovat vela sil 😉 Ako to mate vyriesene s Laurinkou, ked Ty budes v porodnici? Pomozu rodicia?

Uz sa mi budi Filipko, pekny vikend 🙂

zuzka80
16. okt 2009

Ahojte,
ja som dnes bola na kontrolu už v nemocnice kde budem rodiť a bambuľka sa otočila priečne 😒 Už bola dole hlavičkou a teraz toto. Dúfam, že sa ešte otočí, lebo ja by som radšej rodila prirodzene, nie sekciou. No uvidíme, maličká má 2590 g. čo zodpovedá 35 tt, takže bude asi menšia, podobne ako Laurinka.
Ľubi keď budem v pôrodnici s Laurou bude ocko, oni dvaja to myslim zvládnu a keby niečo babku a dedka máme hneď vo vedľajšom dome. Len dúfam, že sa jej spinkanie veľmi nepokazí, lebo najnovšie keď ide spinkať kričí na ocka, že sa chce túliť a hladkať chrbátik a on samozrejme nevie odolať, tak sa s ňou hrá aj do 21:30 a to už sa zlostím ja.
Choručkým detičkám prajem skoré uzdravenie 😉

lubi22
16. okt 2009

Zuzka, mozno sa este babulka otoci 😉 Mne bol Filipko tiez najprv dobre, potom sa otocil priecne a nakoniec az tyzden pred porodom sa otocil spravne. A to bol vacsi cvalik 😉 Ty si nerodila nahodou Laurinku sekciou? Ci si zle pamatam?

eva4444
16. okt 2009

zuzi neboj vsak mas este cas 😉 aj ked to teda uteka ryyychlo 😵 vikinka bola dole hlavickou, ale tvarickou dopredu, este pocas porodu robili sono ze bude asi tvarickou hore, ale nakoniec sa vysroubovala spravne 🙂

lubi to bude dobre, ked samka nechate aj poobede, budes mat viac casu na filipka a este si stihnej aj samka uzit 🙂

sisa diki. nam pri vikinke nepomaha nic, ja uz niekedy rezignujem a len ju drzim an rukach a cakam kedy sa unavi. nepomaha spievanie nosenie zmena polohy oblecenie vyzlecenie tak len drzim ako hluchy dvere. len je tazke ked pride petrik ze chce citat knizku a nerozumie mi pre ten rev ani slovo. to musim vikinku odovzdat tatovi aby sme mali klud. uz chodime vlastne plakavat do inej izby, na striedacku.

a zelame uzdravenie vsetkym detickam 🙂

sisa07
16. okt 2009

ahojte 🙂
Tak ja som teraz douspavala.....dufam, ze uz definitivne 😒 . Adelka mala zase jeden zo svojich vecerov....a Adamkovi sa nedalo zaspat kvoli soplikom a mozno aj preto, ze som ho dala vyssie, aby sa mu lepsie dychalo, ale asi sa mu to nepozdavalo, lebo ked som teraz dala vankus prec, uz zaspal. Ale mozno bol uz len poriadne unaveny, tazko povedat......
Lubi, dakujem 🙂. Nesli sme k doktorke,lebo Adelka uz rano teplotu nemala a Adamkovi som namerala az teraz poobede - po odcitani 37,6. Uvidime, ak by mu to cez vikend nepreslo, tak v pondelok ideme k doktorke urcite. A pokial by teplota stupla, samozrejme aj na pohotovost, predsalen je este malicky na nejake experimenty......
S tou skolkou urcite u Samka nic nepokazis a sebe aj Filipkovi pomozes, tak si nic z toho nerob, rozhodli ste sa urcite spravne 🙂 .
A presne ako pises o Samkovi a Filipkovi - aj Adelka chce byt niekedy ako Adamko - dnes sa zase vtrepala do Adamkovho lehatka,nechala sa prikryt dekou a udierala do zavesenych hraciek 😀. Vsetci sme sa pritom nasmiali, ona sama si povedala, ze chce byt babo a potom mi podala moj velky vankus z postele, aby som ju zabalila akoze do perinky a nosila na rukach - v tej chvili totiz moj muz drzal Adamka zabaleneho v deke a nosil ho 😎 . Tak sme mali babatka dve a nosili sme obaja. Ja neviem, ako ju mame este viac mojkat, ved si ju tulim a ubezpecujem ju stale, ze ju lubim a myslim, ze nasej pozornosti ma stale vela. Aj ked sme sami traja doma, tak ked sa prihovaram Adamkovi, tak mu opisujem, co robi Adelka, takze ju stale zapajam do vsetkeho, nikdy sa nemusi citit odstrcena. Ked kojim, tak sa bud pri mne hra, pozera pri mne telku, spolu citame, alebo pri mne pije cajik a hladkam ju. Asi naozaj len vydrzat a zachovat si ako-tak chladnu hlavu.
Ale naozaj krasne je, ked sa Adelka k Adamkovi prituli a hladka ho, nieco mu ukazuje a vysvetluje. A minule, ked ju svokrovci natahovali, ze si Adamka nechaju, tak sa so slzami v ociach na mna pozrela a hovori : mama, zober Adama, on je nas, nenechame ho tu. 😵

Zuzi, aj par dni pred porodom sa este poloha malinkej moze zmenit, ved to vies aj sama -neboj, urcite to bude v poriadku. Hlavne, nech to uz mas za sebou a nech ste obe rychlo doma s Laurinkou a ocinkom 🙂 .

Dobru nocku a pekny vikend 🙂

sisa07
16. okt 2009

Evi, diky a zelam pevne nervy 🙂

zuzka80
16. okt 2009

Ďakujem za povzbudenie, len ja som taký bojko a radšej by som rodila prirodzene. Laurinku som tiež rodila prirodzene, od príchodu do nemocnice po jej príchod na svet ubehli len 4 hodiny. Bolo to rýchle a bezbolestné, mala som epidurálku. A teraz si to predstavujem tak isto 😀 😝
No idem si ja ľahnúť, Laurinka tiež ešte len nedávno zaspala 😠 Chcela pozerať mini talent show a tancovať 😀

lubi22
18. okt 2009

Ahojte 🙂

Ako ste vikendovali? U nas boli babinka a dedusko, tak bolo supeeer. Samko v poslednej dobe co sa hry tyka je viac na chlapov, tak si ochocil deduska a venoval sa mu cely vikend. Ale zase na zaspinkavanie, boliestky a mojkanie je tu maminka 🙂 Esteze tak, lebo inak by som zacala ziarlit. Nastastie sopliky aj kaslik nam presli, klop, klop, tak ideme zajtra skusit skolku. Som riesila v sebe cely vikend dilemu s tou skolkou a spinkanim a nakoniec som sa rozhodla, ze Samka budeme nechavat v skolke aj spinkat, ale bude chodit namiesto 5 dni do skolky iba 4, a piatok az nedelu bude domka s nami. Tak to bude take vyrovnane, manzel vzdy v piatky bude chodit maximalne do 12 do prace, tak budeme vsetci spolu. Inak aj u vas uz zacalo obdobie preco, a preco, a preco? A co je? A co znamena? Tak uz niekedy riadne namaham hlavu. Dnes napriklad preco ziarovka svieti, preco sa v zrkadle odraza svetlo. Potom sme sa bavili s nasimi, ze idu do metra, tak Samko hned maminka co to je metro. Vsetko musi vediet, podareny je 😵 A aj Filipko sa nam rozkecal - stale daco melie, mama, baba, ziza, to je nase malinke slniecko 😵 A krasnucko papka, tak som stastna 🙂

Sisa dufam, ze aj u vas je uz lepsie a Adelke a Adamkovi soplicky presli.

Zuzka neboj, isto sa babulka este umudri a otoci sa. A urcite aj druhy porod bude taky ako prvy 😉 A meno pre dievcatko uz mate rozhodnute? Laurinka vybrala? 🙂

Evka vam tie spielgruppe s Petrikom vysli?

Ozaj uz aj my pozerame telku - teda Samko - nikdy som si nemyslela, ale som za to vdacna, hlavne teraz v zime, ked je zle pocasie. No jediny problem je, ze pozerame iba jednu jedinu rozpravku stale dookola, tak uz ju poznam naspamat. No netreba vela fantazie uhadnut, co Samka ocarilo - je to Disney rozpravka Cars - auta 😀

lubi22
18. okt 2009

Riuska Lukaskovi vsetko naj k meninkam 😵

eva4444
19. okt 2009

Ahojte

lubi zial nam to nevyslo, lebo ked sme sa vratili zo slovenska tam Petrik ani nechcel ist tak sme ho tam dotiahli a kricaaal cely cas tak ho tetka nechcela. no co uz bude doma. skoda ale zase nasilu ak tam nechce byt ... co ja viem..
dnes Petrik nechcel ist spinkat cez obed ale som ho nutila tak od zlosti capol vikinku 😠 nie silno len tak ze si to ona ani nevsimla ale aj tak jeej jeej jeej 😠 inac ju hladka tuli sa k nej ale dnes si na nej vyvrsil zlost, ale podla mna chcel ublizit mne a vedel ze toto zaberie 😒

zuzka80
19. okt 2009

Ahojte,
Evi ani u nás sa dnes poobede nespalo 😠 Ale nechala som ju hodinu ležať v posteli, ona sama z nej nezlieza, čo je výhoda 🙂 Hrala sa s barbinami.
Ľubi zatiaľ sme pri mene Linda, no ešte sa to môže zmeniť 😀 Tiež už Laurinka vydrží pozerať dlhšie telku, ale len hrané filmy a rozprávky napr. Bambuľku alebo nejaký detský film, kde sú zvieratká a deti.
Chystám sa dnes pobaliť si veci do pôrodnice, lebo ešte nemám, tak aby som stihla 😀

eva4444
19. okt 2009

zuzka no ty to uz mas za par hpr sa do balenia 😉 😵

u nas kukanie rozpravok je celkom dobre, uz nam ide aj krtko, pockaj zajac, macko usko, pasli ovce valasi, pa a pi.. dokonca rad cita knizku o krtkovi, to doteraz sme len auta vlaky lietadla a samozrejme bagre buldozery traktory citali. uz mi zacinalo z toho svitorit, cize ten krtko je superzmena, aj 5x za den ho donesie. je to take mile krtko a zajacik a krtko a potopa. som to kupila v lacnom knihkupectve na sk asi za polminuty ze aspon bude pre segru a Petrik tentokrat fakt milo prekvapil 😝

lubi tak to Filipko hovori viac ako Petrik 😕 😅 😎 je to frajer.
ja uz neviem ci mam zacat na to nase nemluvna nejako posobit aby sa pustil, ci to nechavat ako doteraz len a len na nom. mame progres asi 1 'slovo' za dva mesiace. pouziva aj vety, ale jedno slovo ma hned niekolko vyznamov takze aj ked sa vyjadri niekedy len kukame co mysli. samozrejme ze zvuk traktora auta vrtacky zeriavu bagra atd vie napodobnit hned. ale slova jednoduche slovaaaaaa 😒 😒 uz ma niekedy aj chyta skepsa, hlavne v poslednych dnoch 😔

monika1
20. okt 2009

Ahojte 🙂
no tak som sa aj ja konecne dostala k tomu ze napisem ako sa mame vsetci 4 🙂 no mame sa super 🙂 zatial na Adamkovi nebadat ziadne zmeny odkedy je doma Matejko co sa vytesujem,pozornosti ma stale dost a aj lasky a mojkania cize o to ani trosicku neprisiel a co je uuuzasne je pozerat ako lubi Matejka 😵 hladka ho a pusinkuje a co sa mi unho rata tak sa vzdy najskor spyta ci moze 🙂 lebo vie ze ked Matej spinka tak mu ma dat pokoj a nepusinkovat ale hned ako sa zobudza tak mi krici "mamka uz ma otvorene oci,mozem mu dat pusinku?" 😵 a je to velky pomocnik,chce byt pri vsetkom co sa tyka Matejka,pri prebalovani,prezliekani a najma pri kupani,vtedy mu umyva vodickou hlavicku a je z toho nadseny 🙂 ked nieco potrebujem tak uteka mi to doniest a co je najvacsia pomoc tak kontroluje ci Matejkovi netecie mliecko po papani ked uz lezi,lebo dost sa mu dlho odgrgava a potom Adamko chodi a hovori mi ze "bol som pozriet Matejka,tecie mu mliecko" 🙂

inac Adamko keca poriadne a ako tusim lubi pisala tak najcastejsia otazka je "preco?" alebo "ako?" a ja uz niekedy stracam trpezlivost 🙄 niekedy mi uz fakt dochadzaju odpovede a musim sa krotit aby som nevybuchla 😅 najhorsie na tom je to ze ked sa uspokoji aj s poslednou odpovedou a ja si vydychnem ze super tak za par minut sa to opyta znovu a znovu...a ked niekde ideme tak sa dookola pyta "kde ideme?" 🙂 no kebyze ideme do Chorvatska tak tam pridem total sediva 😀 ale je to super ze ho vsetko zaujima a je zvedavy len ja sa musim vyzbrojit trpezlivostou ktoru ako pravy byk nemam 🙂 a strasne rad opakuje po nas co sa rozpravame,niekedy sa ideme na tom pocikat lebo sa bavime o niecom co ani nema paru a on to opakuje a este s tymi svojimi gestami,rozhadzuje tak srandovne rucky no je to sranda 😀 a ozaj z telky ho zaujimaju jedine reklamy,a opakuje ich a niekedy aj pocas dna len tak zacne nejaku reklamu hovorit ako napr."nie je kava ako kava..." 😀 a pod.
ale rozpravky ho vobec nezaujimaju 😒 aj ked si zapne Tomasa tak pozrie par sekund a koniec a ani si nevsimne ze som mu to vypla,este vydrzi pozerat znelku Vecernicka,to ma rad ale rozpravka uz nie je zaujimava...ale rad si cita,najma vecer po kupani si citame knizky a to je radost sledovat a pocuvat ako komentuje obrazky tak to som rada a tiez mame jednu knizku s magnetkami Na farme sa vola to dostal este na vianoce 🙂

lubi tusim ty si pisala ze uz mas darceky na vianoce? no daj nejake tipy 🙂

zuzka a ty sa uz radsej zbal a drzim palce nech sa malicka otoci a nech to mas rychlo za sebou 😉

sisa07
20. okt 2009

Ahojte 🙂

Lubi, diky - sopliky uz lepsie, ale este sme sa ich uplne nezbavili, s Adamkom pojdem radsej zajtra rano na vyter, ci sa nam nahodou neaktivoval ten blby stafylokok......
Filipko je velmi sikovny, ked uz takto rozprava, cely bracek 🙂.

Ja mam dnes doma dvoch anjelikov 😵 😵 😵 . Adamko trha osobny denny rekord v dlzke spania v kuse - 5hodin s dvomi prestavkami na cuckanie so zatvorenymi ocami. Jemu akosi velmi dobre robi, ked ma na sebe teply overal a rukavice....inak si to neviem vysvetlit,lebo toto je uz 4 den, co takto taha, ale predtym to boli tak 4 hodinky. Dnes sa teda pochlapil 🙂 . A Adelka je od rana slniecko 😵 - stale usmiata, krasne sa s nou da dohodnut, pekne sa hra, no hotovy poklad 🙂 .
Vecne otazky su aj u nas, kazde "preco" nadvazuje na dalsie "preco". Vsetko ju zaujima, o vsetkom sa rozpravame, niekedy mam pocit, ze hovorim s dospelym clovekom......Napriklad, ked pocula v telke slovo travnaty, tak sa hned spytala, ci je to od slova trava 😕 . A podobne hlasky....Pouziva slovne spojenia ako "moje najoblubenejsie", "toto sa mi ale vobec nepaci" "radsej by som si dala" " teraz si neprosim, dam si neskor".....a tak podobne.Tiez mi niekedy davaju zabrat odpovede na jej otazky. Nie na vsetko sa da jednoducho odpovedat. Ale je uzasne vidiet, ako taketo malicke hlavicky pracuju.
A este si Adelka stale spieva a recituje, tvori si aj svoje pesnicky a tancuje si, je podarena. Ked na nu pozeram, tak uz je to taka skolkarka, pokojne by tam zapadla. A to vymyslanie a sasovinky.....len na nu musim davat pozor, ked stale lieta a vrti sa, aby si neublizila.

Zuzi, pekne sa pobal a sup do nemocky pre Lindusku 🙂

Monika, tak to krasne zvladate v stvorici. 🙂 Malinky asi dobre spinkava, ked vsetko pekne stihate, to je super 🙂 .

Evi, zhodou okolnosti sme Adelke tiez pustali v nedelu Pa a Pi, aj Macka Uska. Evi, mozno by nebolo zle poradit sa s nejakym logopedom , hoci aj v nejakej internetovej poradni. Urcite by Ti pomohlo, keby si poznala nazor odbornika na to,ako Petko komunikuje. Mozno Ta upokoji, ze mate este nejaky cas na rozbeh a ak by bol ineho nazoru, tak aspon budes vediet, akou cestou sa ubrat, aby ste Petrika rozrozpravali. Dolezite je, ze vsetkemu rozumie, hlavicka mu funguje dobre 🙂, neboj, on raz spusti a potom budes aj Ty hladat nekonecne odpovede na nekonecne "preco, preco, preco" 🙂.

Uz sa Adamcek mrvi, papa

alena22
autor
20. okt 2009

ahojte lubi neboj nic nemu sa to teraz paci a potom uz to nebude ani chciet maly ked mu nukam cars pustit tak uz nechce teraz ficime na madagaskar a tiez som rada ze dokaze sediet pri tom lebo unavena z prace aj doma si treba porobit aj oddychnut a ta telka pomoze 😅
A otazky no poviem ti slak ma ide trafit niekedy hlavne z toho preco? podla mna ho fascinuje zemska pritazlivost lebo stale sa ma pyta preco nieco nespadne a kedy to padne a preco to padne ale co to taha dole ze to padne a jaasne ze nerozumie este co tak to je donekonecna 😀 a kazdy den pri jedle je otazka preco tesinka nepapa co my ale preco papa granulky to kazdy den mame este nevynechal 😀
vsetkym detickam zelame nech su zdrave a maminkam vela sil v tomto pocasi 😉

najjulinka
20. okt 2009

Lucinka nam 3 dni teplotovala zas a tak sme skočili za lekárkou do domova.. .Lekárka s psychologičkou sedia vedla seba v kancelariach.. Lekárka u seba nebola, tka sme skočili za psychologičkou... a dozvedeli sme sa: o dvojičky ktosi prejavil záujem, čakame kdy pridu okukovať... Tak si držíme všetci palce... Už dvojičky revu tak štandardne ako iné deti, neprerevú celý den.. .a teraz pojdu. .a celé si to možu zopakovať chudačikovia...

zuzka80
21. okt 2009

Ahojte,
my sme už 2 dni doma zavreté, Laurinka má soplíky, tak von radšej ani nejdeme, je hnusné vlhké, chladné počasie 😠 Dúfam, že ju to prejde a nenakazí aj mňa. Zatiaľ nemá ani teplotu, ani nekašle, tak uvidíme.
Monika tak zatiaľ super reaguje Adamko na bračeka 😵 Aj ja chceeeem 😀
Evi neboj Petrík sa rozrozpráva zo dňa na deň, ešte by som to v jeho veku veľmi neriešila, niektoré detičky začínajú rozprávať až od 3 rôčkov, napr. moja sesternica tiež dovtedy nepovedala ani slovo.
Najjulinka tak držíme palce nech sa dvojičky dostanú do dobrej rodiny, aj keď to bude pre nich asi dosť veľká zmena zase.

eva4444
21. okt 2009

Ahojte

susy zuzka diki za podporu 🙂 citala som na nete na vselijakych forach ze ani lekari to do 3r neriesia a zvlast u chlapcov, takze sa ukludnujem 🙂

zuzi ako uz si zbalena? ale to teda ubehlo 😵

joj zajtra mi idu vyberat cystu zo sanky, taka mala operacia fuuuuj no netesim sa vobec zubar je drsnak hadam to rychlo spravi necham muzovi obe deti ten je zlaty a vie sa perfektne postarat musim ho pochvalit 🙂

alenka nemaj vycitky myslim ze za tetu telku sme vdacni vsetci ze aspon na chvilku deti prebavi, a tie ju miluju 🙂

baby my chceme kupovat na vianoce stavebnicu. (aj dnes u zubara v cakarni tam bolo falosne duplo a Petrik len staval a staval kominy domcek zeriav ) len nevieme sa rozhodnut ci kupit duplo original alebo falosne. v polsku sa da kupit vrece falosneho za 15 euro, kdezto original za 15 euro mame par kociek. myslite ze tie falosne su dobre - ze to drzi pokope co sa postavi?

najjulinka
21. okt 2009

My investujeme do ozajstného Dupla... Ja som Duplo, Lego maniak 😅 Ja na značku Lego nedám dopustiť... A proste niečo na tom bude.. neplatí sa za nič.. je to značka čo funguje už 10ročia... takže hocičo sa hocikedy dá dokupiť.. nehrozí, že sa prestanu tieto stavebnice vyrábať... 😉

lubi22
21. okt 2009

Ahojte 🙂

Evka, ak sa budes citit lepsie, tak sa porad s dakym odbornikom, myslim ohladne Petka. Ale aj ja si myslim, ze je to normalne. Navyse Petko zije v dvojjazycnom prostredi, taketo deticky zacinaju rozpravat neskor. A tiez mame znamych, ktorych dcerka ako vyse trojrocna nepovedala ani slovo, chodili po lekaroch a nic, a zo dna na den sa rozkecala a hned cele vety. Jednoducho asi do vtedy nemala co k veci povedat, tak si to odlozila, ked to bolo potrebne. A dalsi znami maju tiez majove dievcatko ako nase deticky a ta tiez nerozprava. 😉

Drzim paste zajtra na zakroku, nech to mas cim skor za sebou. Tatinko zvladne oboch? Odsala si si mliecko? Lebo mne Filipko nechce vobec pit z flase, som zvedava, ako to ideme riesit.

Alenka no rada by som, aby ho to preslo a presedlal na nieco ine, ale nevidim to tak velmi. Uz som sa za tie roky pri Samkovi naucila, ze auta su auta a to je jeho zivot, a v tom ohlade ho nic neprejde, iba sa ta zavislost zvysuje 😅 Ale on niezeby tu rozpravku pozeral stylom, ze si sadne a pozera, on beha z detskej do obyvky, hra sa a popritom stiha sledovat rozpravku, tancovat a vyspevovat, pripadne inu cinnost.

Takze co sa tyka aj darcekov, mame sice kupene Lego duplo poziarnikov, ale to si asi viac radost robim ja, jeho stavanie velmi netrha. No a dalsie darceky su v style Cars - dostane velky kamion s 15 autami Cars, autodrahu Cars, dve knizky Cars, budik Cars - co otvara ocka ked je rano a zatvara, ked sa ide spinkat - ma mat vychovny ucel, stan na postel Cars, obliecky Cars, batoztek Cars a este nejake ine knizky a taku hru na rozvijanie logiky a motoriky. No ako moj manzel povedal, uspesne v nom tu jeho zavislost podporujeme 😅 No ale neviem, co mam robit, ked mu kupim dake zvery, tak tie da nabok a hotovo. Manzel mu chcel uz kupovat snowboardovu vystroj, ze by uz mohli tuto zimu spolu zacat, ale ja som absolutne proti, toto nemame este doriesene. Kedy si myslite, ze je cas zacat s lyzovanim, prip. snowboardovanim? Lebo ja som total nemehlo, takze ja vykonavam sporty iba ak musim, ale moj muz by ich najradsej uz videl frcat dole svahom oboch 😅

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6369395
http://eshop.babyportal.sk/catalog/product_info...

Evka ja by som asi investovala do origos lega. Ak to Petka fakt bavi, vydrzi mu to cely cas, ja som si snad lego stavala este ako 16 rocna 😅 Ale zase je jasne, ze sa plati za znacku. No mas istotu, ze je zdravotne nezavadne, neublizi si s nim, mozes dokupovat dalsie do serie, ked to Petka bavi.

Julinka a poznas tych ludi, co prejavili zaujem o dvojicky? Bude to ako s Kikom? Zelam Lucke skore uzdravenie, snad jej teplotky prejdu 😉

Laurinke tiez nech sopliky cims kor prejdu 🙂

Sisa snad bude tych anjelikovskych dni stale viac a viac, clovek nacerpa z nich vela energie 🙂 Samko si tiez vymysla vlastne pesnicky a pribehy, no neviem, niekedy mam pocit, ze im normalne aj sam veri, ze to tak je 😅

Monika super, ze Adamko je k bracekovi taky pozorny a zlatucky 😵 Len nech mu to vydrzi. Su podareni obaja 😵 S tym cestovanim je to u nas presne to iste, do nekonecna "Kam ideme?", odpoviem a za minutu zase 😀

U nas zacali take obcasne Samkove utoky na Filipka az vcase, ked sa Filipko zacal natahovat za hrackami. No a teraz, ked sa k nim sam doplazi a samozrejme, tiez chyta aj Samkove auta, tak Samkovi sa to nepozdava a asi citi ohrozenie. Lebo mi povedal, ked som ho hresila, ze nesmie Filipkovi ublizovat, ze je male babenko, tak ze Filipko uz nie je male babenko, ze uz je velky, lebo samkovi chce brat hracky. Takze sa ucime delit sa, jeden den lepsie, iny horsie. Ale hlavne sme si vsimli, ak Samko stlaci Filipka silnejsie, alebo do neho stuchne, vacsinou je to preto, ze chce vyprovokovat nas, nahnevat nas. Od vcera sme zacali praktozovat kut - ak ublizi Filipkovi, alebo hrackam a napomenieme ho raz, dva a znovu, tak ide do kuta. No a to sa mu nepaci.

eva4444
21. okt 2009

lubi diki 🙂 ja viem ze je to psycho ale som rada ze su aj ine deticky co este nehovoria 😅 tie vianoce ste vyriesili 😀 zajtra rano odsajem a necham muzovi cez obed, skusim nakojit pred a potom sa uvidi, je to len lokalne takze dufam ze hned po zakroku idem domov 🙂 Petrik takisto flasu nevzal nikdy, no uvidime ako segra. ale zase malo to vyhodu ze zacal hned pit z pohara a mala som menej riadu 😉

sisa ty tu trhas rekordy si myslis ci co? 😉 no tak citaj - vikinka nam zalomila o osmej vecer a zobudila sa o pol deviatej rano, len som v noci nakojila a spala dalej 😎 tak toto som na moj dusu videla prvy raz v zivote 😵 😀 sice som rano bola ako pamela ale stalo to zato

co ma stve ze dnes som bola na prehliadke a mam zvysky placenty v maternici, stale este krvacam co sa snazi maternica sama to vypudit von. tak som dostala injekciu, v pondelok dalsiú a ak nic tak to musia vybrat operacne 😖 ☹ ale to je tusim tiez len 1dnova zalezitost.

zuzka80
22. okt 2009

Ahojte,
Evi ako si dopadla u zubára? A tie zvyšky placenty ti tiež nezávidím, držím palce nech stačia tie injekcie 😉
Chcela som sa spýtať, kto dával uskladniť pupočníkovú krv, či ste dávali aj mladším súrodencom. Laura má a pre sestričku sa neviem rozhodnúť, ale myslím, že dáme tiež.
Ľubi pekné darčeky už máš na Vianoce. Ja sa už tiež zásobím, lebo potom asi nebudem stíhať. Pre Laurinku už máme kočiarik pre bábiky Quinny - športový aj s autosedačkou, bábiku baby born s magickými očami, knižku s magnetkami, nejaké oblečenie - teplákovú súpravu, gaťušky, bundičku na jar a pre sestričku máme zatiaľ hrajúceho psíka od fisher price.

eva4444
22. okt 2009

ahojte 🙂

zuzi my sme nedavali uskladnovat ani jednemu, tu sa to ani tak nerobi ako na slovensku. teda ja som rodila v statnej a tam to nerobili 😕 u zubara bolo 'perfektne'. vravel ze max. 3/4h, tak sme tam prisli vsetci ze tolko ma uz pockaju aby som sa neusela 1,5h trepat sama domov mestskou. lenze akosi zubarovi dnes nesla karta, nemohol sa k tomu dostat tak len vrtal a brusil, potom ma sil vyse polhodinu uz mi tiekli slzy od bolesti mam polatane okolo asi 10 dolnych zubov vpredu. asi 20x mi robil röntgen lebo nevedeli ci uz su tam kde maju byt a tak som oziarena dost aj na 3 zivoty. co uz. este mu vo vedlajsej miestnosti odisiel akysi pristroj tak si zenska co ju tam operovali sama zavolala zachranku 😒 no proste dnes asi nebol den na zuby 😒 ale mam to za sebou uz to paradne puchne a boli tak sa dopujem paracetamolom. kedze vikinku dnes ockovali tak jej hadam ta trocha v mlieku neuskodi 😖

eva4444
22. okt 2009

este sm zavbudla ze nakoniec to bolo skoro 2,5h vela ta super akcia 😝