Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
7. feb 2010

Ahojte 🙂

Alenka no som zvedava, ako sa bude pacit Adkovi na lyziach 😉

Julinka Lucinka vam bude este ocividne velmi napomahat vo vychove ostatnych deticiek 😀

Evka no 0,5 kila - to je jeden obed 😀 Ja mam este 10 pred sebou 😅

Ja som sa do cvicenia dokopala aj vdaka tomu, ze nam otvorili velku fitarenu so vsim vsudy hned vedla domu, cize ja uspim vecer Filipka, Samka, a za 2 minuty 8 bezim do fitka, stihnem zhodit bundu a uz mam rande s trenerkou. No a pre istotu som si predplatila aj kartu do fitka, aj permanentku u trenerky, takze musim 😅

Susy cez aku cestovku idete? Idete sami? Ja Turecko velmi nie, hoci znami boli minuly rok spokojni, zase moji rodicia spokojni neboli a mali tiez aj traviace tazkosti.

Sisa - moje poziadavky - zoznam - takze ja nechcem ani Tunisko, ani Turecko, ani Egypt a krajiny podobneho druhu - pre malicke deti sa mi to zda nevhodne, nebudem riskovat ziadne zazivacie problemy ani nechcem ist do uzavrenych strazenych arealov a navyse este nemam doveru v moslimske krajiny. Takze chceme bud grecke ostrovy, spanielske balearske ostrovy, sardinia, korzika, cyprus pripadne chorvatsko. Chorvatsko sa mi zda pre taketo male deticky najlepsie, aj z hladika klimy, more v Chorvatsku je viac slane ako inde, takze je aj vhodnejsie na zdravotne problemy, alergie, kozne ochorenia. Zase v Chorvatsku je velmi malo pieskovych plazi, voda sa velmi rychlo ochladi, ak clovek nema stastie na pocasie, pobrezie je hornate, sklanate. No a autom by som si trufla na max 8 hodin v case spanku, cize do uvahy prichadza iba Istria a Kvarner. Najviac sa nam tam pozdaval ostrov Rab s pieskovou plazou v Lopare.

My by sme idealne chceli letecky zajazd, let tak do 3 hodin letu, hotel vzdialeny od letiska maximalne do 30 minut transferu, odlet aj prilet cez den, hotel s all inclusive, kedze pojdeme sami, aby sme sa nemuseli o nic starat, hned na plazi, s detskym bazenikom a ihriskom, ziadne schody, pieskova plaz, pozvolny vstup do mora, nie veterno, nie vlny, idealne aj prirodzeny chladok, ubytovanie idealne oddelena spalna, aby ked deti vecer zaspia, mohli sme v pohode debatit. A malo by sa to vmestit do 2 tis. Uz sme aj jeden hotel mali vybrany na greckom Kose, ze to vsetko splnal - akurat som potom citala recenzie a dozvedela som sa, ze na izbach (v 4hv. hoteli) su obcas svaby, na plazi su z mora vynasane rastliny a nikto to neupratuje, casto su vysoke vlny, prilet mali o polnoci zo slovenskej CK, odlet zase rano o 3 (cize zaplatis za 12 dni a v podstate si tam 10) a detske ihrisko bolo nepouzitelne, pretoze bolo uplne vriace od slnka, vsade vo vzduchu nemecke slagre. No tak tak si to nepredstavujem. Tak som asi narocna 😀

No a pojdeme sami, lebo nasi tento rok na dovcu nepojdu, sestra ma svadbu, este potrebuju nejake veci podokoncovat v zahrade - takze investuju tam. Svokrovci sa ponukli, ze by sli, ale svokor zas hned zacal rozpravat, kam bude najlepsie ist, a ked som si predstavila, ako tam cmuga cigaretle cely cas pri mojich detoch a ja budem mat nervy, tak radsej sami, sice viac unaveni ale bez nervov. Idealne by bolo ist este s dakym s takymi detickami, ale vsetci kamosi maju mladsie deticky o moc ako Filipko, alebo este len budu rodit svoju druhu varku, takze to asi nie 🙂

susy
8. feb 2010

Lubi,chodime Guletom. v tomto hoteli boli moji rodičia už 4x a tento rok my s Jankom ideme 2x. ja si neviem Turecko vynachválit. a idem aj koli tomu, že viem, že je tam nočný bar, ktory je 24 hodín otvoreny a má ohrievačku na flaše, mikrovlnku, mliečko, jedlo,pitie a personál. takže keby niečo, tak aj o 3tej rano sa možeš tam ist obsluzit. strava je super. čistola,tobogány, detsky bazen, detské aktiviti, mini disko,programi,hry,bovling.. do tohoto hotela sa cudzi s pláže ani nedostanu. a ked vydeš z hotela, žiadne autá, iba trhovisko.

čo sa tyka strehto, navrhovala by som Patince wellnes, len musím zohnat link. pipi,nebola si tam náhodou ty?

sisa07
8. feb 2010

ahojte 🙂

Lubi, podla mna nie si narocna, len to mas super premyslene 🙂 . Podobne by som ich v tych cestovkach "otravovala" aj ja. 😉 🙂 . A dakujem za vycerpavajuce info 🙂 . Drzim palce, aby ste nasli nieco, co sa bude aspon z vacsej casti priblizovat Vasim predstavam 🙂 !

Juli, Vasa Lucinka by si rozumela s Adelkou 🙂 - Adelka sa mi vcera pozrela na ruku a hovori " mami, mas na tej ruke chlpky, preco sa neoholis tak pekne ako ocino? " 😀 .

ALi, ako bolo lyziach?

sisa07
8. feb 2010

A mame uz druhy zub 🙂 . A samozrejme, kopec neprespatych noci a nervozneho Adamka ako bonus 😒 . Ale ved uz len dva roky a vyspime sa...... 🙂 .

alena22
autor
8. feb 2010

jaj sisa tak lyze nejak neklapli ado nemal vobec naladu ani na boby ani na lyze, krical ze to je velky kopec ze pojde rychlo a ze to on nechce navela som ho ukecala ze sa s tatikom zvezie na boboch celu cestu dolu jacal ze pomoooc brzdi tatinko spadneme ja nechcem ist rychlo a to bol ozaj dlhy kopec a poculi sme ho hore vsetci 😀 😀 😀 tak sme sa zbalili a sli domov adko v momente zalomil v aute ( to bola asi aj pricina ze nic nechcel, ze sa mu chcelo spinkat) tak sme sa pokochali okolim povozili sme sa kade tade po okoli a sli domov 😅
skusime na dalsi vikend 😉

najjulinka
8. feb 2010

sisa dnes Lucka v kočíku začala jednou rukou si behať po tvari.. pozeram, že čo robi a ona "Holím" 😀 😀 😀 Takže už sa nam hrá, že sa holí - po tvári 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 🤐 😨 🙄 😀 😅

pipi1211
9. feb 2010

hej susy my sme tam boli je to tam uzasne.... Wellness hotel je dost pre narocnych a nie je to lacna zalezitost ale naokolo su aj pekne chatky a bungalovy prostredie je uplne super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

http://www.wellnesspatince.sk/sk/home/

lubi22
9. feb 2010

Ahojte 🙂

Sisa pekne optimisticky, uz iba dva roky do spanku 😀 Len kolko mame do spanku my, kedze Filipko spinkava dobre ale buntosi Samko 😀 To by som rada vedela 🙂 Ale nie je to take hrozne, cloveku obcas huci v hlave, ale zvykne si 😅

Mne uz sa tie dovolenky ani nechce pozerat, mam pocit, ze uz som prezrela asi vsetko. Asi to nechame na nejaky maj, a potom vyberieme ci uz z ponuky nasich ale skor rakuskych alebo nemeckych cestoviek.

Susy to mas pravdu, nemecke a rakuske cestovky maju uz casy odletov jasne teraz, slovenske az v maji. Vy letite asi z Viedne ze? Mozes dat link na ten hotel, co mate vyskusany?

Alenka mozes byt rada, Adrianko ma dobry pud sebazachovy 😀 Neda sa dokalicit. To u nas je to naopak, Samko je extremista, ked sme boli sankovat, tak on na najvacsi strmak na Sachtickach a stale len slapal hore, furt mu nebolo dost strmo. Lyze som tento rok zatrhla este ja, buduci rok mi to uz ale neprejde u tatinka 😅

lubi22
9. feb 2010

A este som chcela - prave som objednala autosedacku pre Samka - studovala som vsetky mozne testy, najlepsie v dalsej kategorii od 15-36 kg vysla Romer Kidfix. Boli sme ju vyskusat v obchode, a bala som sa, ze Samko bude na nu este maly, lebo on je taky sprndlik, ale super. Takze Filipko poputuje do Samkovej, a Samko dostane novu. To iba tak, ak by ste niekto riesili podobny problem, ale my mame trosku mensi rozdiel medzi drobcami, cize vam to vyjde lepsie. 😉

eva4444
9. feb 2010

ahojte

lubke dakujem za poslanie clanku vsetko dorazilo 🙂

no ja som zbezne kukla ten hotel mne to pride dost drahe 😕 na stretko do takeho by sme nesli ale neberte to osobne 😉 ma sme taki menej narocni 😀

sisa super ze mate dalsi zubok 🙂 my mame este vsetky pred sebou a ani sa nic nechysta 😀

u nas bobovanie nema velky uspech, netusim preco . akoze necha sa spustit ale je to viacmenej take dobrovolne nasilu ziadne velke nadsenie nevidno 😕

my si aso objedname priamo hotel cez tu stranku jesola kde maju ponuky, ked budeme vediet termin. ideme tak ci tak autom, uz sme boli 2x a da sa. no uvidime 🙂 este zvazujeme aj chorvatsko s pieskovou plazou, pripadne balaton. nikto nevie co bude a ako bude je to otvorene 😀

susy
9. feb 2010

lubi, my máme tiež obe autosedačky Romer s isofixami a nemožem povedat nič zlé.

dievčence, ja sama som ten hotel do tych Patiniec neštudovala, tak neviem ani ceny. ale ak by ste mali niektorá nejaky dobry typ, niekde na juhu Slovenska, sem s ním.

susy
9. feb 2010

ozaj, už sme sa naučili s detmi vstávat o 8:00 a Simon chodí spávat poobede bez plienky. trenujeme do školky 😉 . už sme podali prihlašku, tak sa neviem dočkať 😵 .

zuzka80
9. feb 2010

Ahojte,
U nás má sánkovanie veľký úspech, Laura ani domov nechce ísť, nechce ani zo sánok vystúpiť 😀 A keď sa s ňou ja alebo tatino spúšťa dole dlhým kopcom, tak to je radostííííí 😵
My budeme kupovať autosedačku 15 - 36 kg niekedy koncom leta, vtedy pôjde Linda z vajíčka do Laurinej.
K moru sa tento rok ešte určite nechystáme, asi ani na budúci. Ja si s takými malými deťmi netrúfam cestovať tak ďaleko 😕 Ale rada by som išla do Španielska 🙂 Možno o 2 roky...
Teraz mi obidve deti spinkajú, ja som si dala kávu a sušienky 😀 Také ticho tu je, super aspoň na chvíľu 😀 V noci sa nám Linda začala budiť každú hodinu, chce dudku 😠 A už tak pekne spinkala 6 - 8 hodín v kuse bez papania.
Aj my sa už nevieme dočkať jari 😎

alena22
autor
9. feb 2010

baby videli ste niekto "letani miminek" ?

ikka
9. feb 2010

Ahojte,
ani nestiham citat....Susy veru aj ja by som rada link na ten vas hotel....zeby som tam mozno vyslala Andrejka 😉

Evi, prave sme sa cez vikend stretli s jednymi znamymi, kt. maju junoveho chlapca a tiez este nerozprava, len mama, tata, baba, dedo a ostatne potreby vyjadruje zvukmi, pripadne len nejakymi slabikami. Ta znama teda uz bola na logopedii, kde jej teda povedali, ze maly je ok, sikovny, vnimavy a co sa tyka rozopravania, tak je vraj "lenivy"...ale je to teda velky neposednik, boli sme s nimi asi hodinku v restike a on ani chvilku nesedel, aj ked jedol, tak behal, skakal po stolickach, liezol po rodicoch, na mna robil baf 😀 no proste fakt zive dietko. Niekedy som az sledovala take akoze pohorsene pohlady inych ludi v restike, ale vysvetlite takemu dietatu, ze ma sediet jak pena....no nezavidim im to a to sa podla mna ani nejak extra neda zvladnut vychovou, aj ked ja neviem 😅
No, ale k tomu rozpravaniu, tak im doporucili, aby chodili do skupinky takychto deti, kde sa tie deticky stimuluju a ucia formou kniziek, obrazkov apod....coz znama zufala vravela, ze si to nevie predstavit, pretoze on o to vobec nejavi zaujem, neudrzi pozornost, aby sedel a cital si z knizky, vravela, ze ani kreslenie, plastelina a pod. veci ho vobec neberu, tak nevie, ze ci to bude mat vobec nejaky zmysel.
Tak som si uvedomila, ze ake mam zlate dieta, kt. ked dam vodove farbicky, tak aj na hodinu "mozem odist" a neviem o nej 😀

Alenka, "letani miminek" som ani len nepocula, nieze este videla 😅 tak pribliz....Inak Emi furt rozprava, ze ma kridla a ze chce lietat, hadam kazdy den to spomenie, tak uz len trpnem, kedy niekam vylezie a bude skusat lietat 😅 😕 😀 ved sa chystam jej aspon vyrobit nejake papierove kridla, nech ma radost 🙂

alena22
autor
9. feb 2010

☹ 😠 ikka je tu aj tema o tom na Mk ja som to videla 1x predvcerom vecer v tv na CT1 je to sialene nejaka pani z ruska vymyslela metodu ako hadzat s detmi s novorodencami nejaka chytracka z ciech si spravila z toho taky kurz a natrasaju tam babetka najmladsie tam mali uz 3 tyzdnove je to sialene 😒 😖 😠 😒
idem kuk link ho sem dam aby si si kukla ale asi buds zhrozena len som zvedava na vas nazor ze ci ja som iba taka makka ci co? 😅

ikka
9. feb 2010

😕 🤐 😠 Alenka tak zdielam tvoj nazor, to je uplne hrozne, to uz niektori ludia asi nevedia co by 😠 to ja sa malu bojim niekedy tak tocit a chytit za ruky, aby som jej neublizila. Tak toto je fakt hrozne.

eva4444
9. feb 2010

ikka no znami to maju asi krusne ☹ Petrik je podla mna ok, tiez ma take zive chvilky ale az tak ako si opisovala zvacsa len ked pride navsteva a chce sa predvadzat, potom si vsetci myslia ze ho nezvladame 😀 ale dokaze sa zahrat aj sam s autickom, alebo chvilku pokreslit, a knizky miluje takze sme na tom lepsie 🙂 uz postupne mu to hadam nabehne, uz zacina tich svojich 10 slov sklonovat, pouziva ja a ty a aj casuje tie svoje slovesa - papat dat spat mat pit. minuly a bud. cas nevie povedat, ale vie napr. slovo dzus, podla mna celkom tazke pekny cisto vyslovit. takze asi mu chyba potrebna stimulacia, lebo si zvykol ze za neho poviem vsetko 😀 hadam sa to rozbehne, asi nie tak skokovito ako to udajne casto byva ze deti zacnu jedneho dna hovorit cele vety, ale kazdy den nam pribudne slovko-dve. pre vas vsetky asi nuda ale pre nas zazrak 😀

ali no tak to je brutal 😠 ja som Petrikovi vyvalila rameno ale to sme fakt len zlahka hopsali za ruky a raz som potiahla ked nebol pripraveny a tak sme museli na pohotovost, odvtedy fakt bojim bojim ☹

alena22
autor
9. feb 2010

my sme dnes adkovi kupili tu solnu fajku slonika tak sa ideme vecer pri tv vzdy ucit dychat ma to zivotnost 5 rokov a pevne verime ze mu to trosku pomoze aby neboli tie zapaly priedusiek take caste 😔 hlavne aby sa to naucil 😅 😵 len sa mi zda cudne ze je to keramicke vsak to ked mu capne na dlazbu mozme inhalovat z dlazby a aby som 5 rokov nezametala 😀 😀 😀 no isti to klud pred rozpravkou a gauc 😅 😀

alena22
autor
9. feb 2010

jej a este som chcela k nam ked pride navsteva je to sialene ado beha predvadza sa skace pisti hodi sa na zem a tak...no cisty blazninec ale po chvilke sa ukludni spracuje tu novinku ze niekto prisiel a nic viac sa nedeje a je zasa dobry chlapcek 😀 ale ten prvy moment vyzerame ozaj ako keby sme doma opicku mali 😀

inge23
9. feb 2010

ahojte,
mno my mame doma take striebro ako opisuje ikka. nesadne na chvilu, ked pozera rozpravku, tak sa pritom aj hra, skace a kade co ine. jedenie je stylom mami ja otvaram usta a ty davaj lebo nema cas...nohy mu furt hopalaju a musi nieco robit. ale uz sa lepsime...polievku je sam aj jogurt a ked sa mu chce, tak aj druhe. ja to neriesim lebo viem, ze to vie a ked bude v skolke chcet jest, tak jest bude sam. 🙂

trochu problematice je to s plienkami. cez den doma nemame vobec, ale nie casto, takmer vobec si nepovie, takze posadzame, ale uz necika tak casto, takze moc vie zadrzat. von plienku ma lebo ju ma stale popisanu, ale podla mna je to preto lebo vie ze je tam plienka a tak pusti...viem, ze by sme mu ju nemali dat ale v -5stupnoch si proste netrufnem....ak mate radu, dajte.budem sa tesit 🙂

takze, ako vravela ikka, budte radi, ze mate "zlate" deti 🙂 aj ked moje je pre mna najlepsie a zial aj my niekedy vyzerame, ze ho nezvladame...restauracie a aj mcdonald je pre nas tabu 🙂

ikka
9. feb 2010

my sme sa videli teda len asi 3x za celu dobu, takze nemozem povedat, aky bol predtym, ale znama vravela, ked som sa jej pytala, ze aj doma je taky, lebo som sa pytala, ze co pre pana robia cely den, tak hovorila, ze doma si furt stavaju prekazkove drahy z gauca, stoliciek, tunele...kupili mu aj trampolinu a ze on ma proste fakt furt vrtulku v zadku a tak isto aj v noci, casto sa budi a v posteli cestuje jedna radost...tak prave hovorila, ze nema ani pomyslenie na druhe dieta zatial

Ali, to asi vsetky deti sa predvadzaju pri navstevach, ta nasa uplne to iste 😀

Inge, no tak to mate veru perne...s plienkami sa asi netrap, v lete to uz urcite dotrenujete a do skolky uz bude macher 😉 ze mu davas von, tak to ja som tiez zo zaciatku robila (ked sme sa to ucili a to ani neboli mrazy), proste zas ked sa aj vypyta a este to nema take natrenovane, tak si lahko cvrkne...neboj to pride 😉

inge23
9. feb 2010

ikka, dik za podporu 🙂

...to akoby si nasho krpca opisovala 😎, v posteli je vzdy niekde inde 🙂 . zaspava tak ze sa toci, vrti nohami alebo nieco robi s rukou, ale pred chvilou sme pozerali s manzelom ako puci. Mlady pozeral zaciatok - asi 10 minut ordinacie, bez pohnutia 😅

kamilecka
9. feb 2010

Ahojte

Alenka aka solna fajka,mozes dat link? zaujalo ma to

Davidko tiez vela cestuje po postely,plienky uz nema vobec.....ani na vecerne spanie,uz sme to zatrhli,ved uz bude mat 3 rociky tak by bolo nacase.
Dnes mali v skolke karneval.... ako inak, bol za Noddyho 😀 😀 mal velky uspech. My vsetci vstavame o 6:50 rano,aj Sarah,kedze niekedy musim s dvomi detmi do skolky,takze sa musime nachystat vsetci, ale aj ked niekedy manzel odnesie Davidka rano do skolky tak aj tak vstaneme vsetci. Vyhovuje nam to takto,je to lepsie.

Dnes sme boli s Monikou a jej chalanmi v MC,bolo fajne,sme boli len my ....Matejko je velmi zlatucky a rychlo rastie 🙂

Sarah ma 7 mesiacov,neuveritelne rychlo nam to ide. Mame 2 zubceky,nastastie spinkavala dobre,mali sme len sopliky a dava sa na styri,plazi sa jedna radost,papame uz aj masko,zeleninku. tu je par fotiek.

http://www.facebook.com/album.php?aid=145308&id...

alena22
autor
10. feb 2010
sisa07
10. feb 2010

ahojte 🙂
Nestiham citat 🙂 .

Inge, urcite sa plienociek zbavite hned, ako sa otepli a bude vyzliekanie a cikanie vonku jednoduchsie, drzim palce 🙂 .

K tomu lietaniu deti.......uz som na koniku na to natrafila pred par dnami a nemohla som to ani dopozerat..... 😠 😠 😠 . Najskor by som dala "mamicky" na chvilku tiez polietat tak ako ony davaju lietat svoje deti, potom by som im odnala deti a zavrela ich na par rokov do vazenia, aby popremyslali.....len tolko k tomu - je mi z toho na vracanie, chudatka deti, pochybujem, ze nejake z tych deti ostalo po absolvovani tohto "kurzu" zdrave.......

Lubi, s tym nocnym buntosenim som realista, od Adamka necakam nic ine, nez co nam predviedla Adelka, su si dost podobni v ramci spania...... Dnes sme mali vsetci tazku noc a nasledne aj tazky den. Adelka uz spava dobre, ale dnes v noci sa budila a nedala ocinkovi spat, no a Adamko sa standardne budi kazdu hodinu a pol, takze ja mam kazdu chvilu migreny.........a dnes aj tomu zodpovedajucu naladu. Babatka su zlate, ale tesim sa na to, ked uz Adamko trosku podrastie......
Ked tu pisete o vstavani o siedmej, o osmej, to mate super. Nase deti sa obidve zacnu okolo stvrtej mrvit a okolo piatej, najneskor pol siestej zaziname, lebo uz sme vsetci hore - teda deti viac ako my.......ale musime sa prisposobit. A toto mame denne, stale, ziadna zmena. Oni su tak nejako od narodenia nastaveni.

Juli, mame dobre pozorovatelky 🙂.

Evi, ved my aj mame trosku naskok, takze o mesiac budes mozno zubky hlasit uz aj Ty 🙂. Drzim palce,nech to je s co najmensimi problemami 🙂.

Adamko sa nam zatial neplazi a nestvornozkuje, ale krasne sa vrti na brusku okolo svojej osi a prevalovanim brusko - chrbat sa dostane tam, kam potrebuje. Vcera zaparkoval medzi Adelkinymi barbinami, co sa mu velmi pacilo, mne uz menej.......- same male veci - topanocky, hrebienky a podobne srandy nevhodne do pusiny 😒.

alena22
autor
10. feb 2010

joj my vstavame o pol siestej adko o siestej kazdy den okrem vikendu ☹

ikka
10. feb 2010

ahojte, no to vstavanie fakt nezavidim...ja si budem musiet poriadne zvykat, aby som vstala a vychystala Emi do skolky a este budeme aj casto asi cupitat s kocarom, na to sa fakt netesim 😖
dnes som mala ist na glukozove testy, ale jaksi ma poslali prec, ze uz je neskoro (9,00), ze mam prist o 7,30....no to si budeme musiet dat budicek 😅 tak sme s Emi zabludili do mesta a vratili sme sa s vrtulnikom, koralkami a razitkami 😉 😝 no to sa neda nekupovat hracky (len mesiac a kusok po Vianociach 😅 😀 ) Koralky ju zabavili zas tak aspon na hodinu 🙂 najprv sme navliekali spolu a potom ma poslala prec 😀 ale tajne som sledovala, ci s nimi nestvara aj to co nema. A vrtulnik povozil vsetky jej oblubene zvieratka 😀 No co, musime si nejak kratit tieto skarede nekonecne zimne dni...u nas zas snezi a dost 😠

Kami, Noddyho si vymyslela velmi pekne, take jednoduche a strasne podarene 😵 my ideme na karneval za macicku, uz mame sukienku s chvostikom, este musime vyrobit zbytok a najviac sa Emi paci, ze jej namalujem fuzy 🙂 ...no ale este ma na zozname lienku, lebo ta ma kridla 😀 tak som zvedava, ze co to nakoniec bude 😀

zuzka80
11. feb 2010

Ahojte,
tak to lietanie detičiek je ale brutálne ☹ Ja by som to môjmu dieťaťu nikdy nespravila, nie len vlastnému ale ani cudziemu, veď to je hrozné. Niektorí ľudia už asi nevedia čo vymyslieť od rozkoše 😠 😠 😠
Sisa tak vy teda dosť skoro vstávate, ja by som bola cez deň ako mátoha. My sme dnes spali do 8:45 všetky tri, tatino išiel ráno do práce, ani neviem kedy, tak som spala 😀
My absolvujeme karneval až na budúci rok 😉
Ináč aj tu sneží, ale mne to nevadí, Laurinka sa rada sánkuje 😵