Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
4. mar 2010

ahojte evka neboj nic to sa zmeni vsetko a petrikovi sa tam isto zapaci drzim palce aby to bolo co najskorej 😉
joj to by som brala takto ze spievali vsetci spolu ja mam rada taketo aktivity pre deti a zatial aj adko chvalabohu ale tak on je chudak strceny od 1 roka aj 4 mesiacov v jaslickach ....ale uz od septembra pojde do normalnej skolky a tam maju snimi lepsie aktivity ako tuto ...tuto na nich davaju v podstate pozor aby nespadol aby sa napapal vycikal a tak ale ziadne ku dnu matiek ani nic take nemaju ze karneval a podobne veci 😅 a tato skolka kam pojde je akcna az dost tak akurat pre nasho diablika ziveho tak pevne verim ze si tam zvykne hned 😵
my ideme zajtra na myjavu na kardioologiu po roku zasa na kontrolu sono a ekg to bude revu zasa 🙄 😅 ☹ musim si pripravit nieco velke co mu za to slubim ak nebude plakat a metat sa a vydrzi chvilku aby ho pokukali a natocili to ekg len neviem co take slubim no mam si nad cim hlavu lamat do zajtra 😀 😝
idem kuk fotky z party 😵

eva4444
4. mar 2010

lubi fotky su peknucke mala si super gratulantov 🙂
alenka drzte sa zajtra neboj Adko to urcite zvladne a ak bude mat slubene nieco tak nepochybujem 😉 my sme boli takto na usnom 2x sme odchadzali s krikom, a treti krat som mu slubila ze pojdeme do obchodu a sam si vyberie auticko no pekne bol tisko chvalabohu to netrvalo dlho ale strasne sa snazil. 🙂

sisa07
5. mar 2010

Ahojte 🙂

Spia mi obaja naraz, tak mam chvilku 🙂 .

Lubi, oslavili ste krasne, fotky su velmi pekne 🙂 . Mali ste velmi peknu vyzdobu aj dobroty - kedy si to vsetko stihala ? Dostala si nadhernu kyticku, velmi sa podobala mojej svadobnej 🙂 .

Evi, mas to teraz urcite tazke, ale ta ulava, co pride, ked si Petrik zvykne, bude stat za to. Drzim palce, nech sa Petrik medzi detmi rychlo osmeli a Tebe prajem pevne nervy, aby si ten kazdodenny stres zvladla bez vacsej ujmy 😉 .

Musim utekat, spanok je uz minulost 🙂

alena22
autor
5. mar 2010

ahojte, lubi veru torticka bola uzacna aj vsetko obcerstvenie si sikulka klobuk dolu 😉 a fotku no na paradu filipko je krasnucky oslavenec a brasko samko samozrejme tiez 😵
my sme prisli teraz z myjavi z kardio a adko bol velky chlapec nezaplakal ani na sone ani na ekg a srdiecko bije ako ma tak sa vytesujeme 😵
len pocasie ma trapi zima je velika a snezi tu dnes sice iba take prehanky ale teda stacilo uz a fuci jak blaznive 😠 😒 ☹ ja uz chcem jarooooooooooooooooooooooooo 😅

ikka
5. mar 2010

Lubi, pekne fotocky...Emily sa tiez pacili, hned referovala, ze tiez chce taku tortu a este sa jej pacila aj izbicka a tiez chce taku 😉 😀 presne take zavesy planujem kupit aj ja 😉 uz mam aj obliecky aj na velku aj malu postel z tejto kolekcie a kobercek 🙂
kukam, ze sme skoro vsetky na facebooku 😉 😎

Ali, pekne to Adko zvladol....aj dostal nejake bolestne teda? Super, ze ste v poriadku.
U nas tiez kosa, hlavne studeny vietor 😠

Dnes som bola u dr., vsetko je ok, akurat mam dost velke krce v nohach, v lytkach, hlavne v noci, ale cez den aj v chodidlach, to mi az take vykrutene palce a nohy ostanu a boli to jak cert, no tak mi dala nejake super magnezium, tak dufam, ze to pomoze. Joj a za 3 tyzdne idem na uzv, tak sa uz tesim 🙂

Evi, aj Emi sa deti dost strani, je to urcite aj tym, ze nie je tiez s nimi velmi v kontakte, musim sa najblizsie popytat v jaslickach, ze ako funguje v kolektive...lebo naposledy, co som bola s kamoskou a s jej o rok mladsou dcerkou, tak celkom des. Mala sa k nej priblizila a chcela jej samozrejme zobrat hracku, tak Emily ju hned odtlacala a aj nozkou naznacovala kopnutie, sice ona to tak vcelku jemne...ale stejne, no strkala do nej. Aj ked sme na cviceni, tak tam k fyzickemu kontaktu ani nedochadza, ale ked napr. stoji za nou niekto v rade, tak sa stale otaca a taku akoby paniku chyta, ze sa niekto priblizuje a robi zbrkle pohyby 😅 No snad sa tie nase dietka nejak otrkaju.

ikka
6. mar 2010

snezi, snezi, snezi, poobede sa mozme ist kludne sankovat 😅

alena22
autor
6. mar 2010

jezis ikka vazne??? u nas chvalabohu nie ale aj vo svajci uz napadlo vraj 30 cm noveho snehu a hrnie sa to sem 🙄 😠 ja chcem jaroooooooooooooo

eva4444
6. mar 2010

aj u nas snezi a fuka vsetko biele ako tyzden pred vianocami ak to takto pojde dalej si postavime stromcek 😀

alena22
autor
6. mar 2010

evka to vas vide draho kazde tri mesiace mat vianoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja sa len modlim aby tu nesnezilo ja uz chcem mat krasne 😠

ikka
6. mar 2010

no my uz mame takych 15cm...vsetko biele, mala tiez rano kricala, ked to videla, ze vianoceeeeee 😀 😀 😀

sisa07
6. mar 2010

Ahojte 🙂

Alenka, super, ze ma Adko srdiecko v poriadku a pekne u lekarov vydrzal, tesime sa s Vami 😵

Ikka, drzim palce, nech magnezko rychlo zaberie a zbavi Ta problemov, musi to byt neprijemne 😒 .

A toto pocasie.......jaaaj, tiez som uz chcela oprat a zbalit vsetky zimne veci, no ale este treba chvilku asi pockat. Utesuje ma jedine to, ze tieto dni su snad naozaj posledne zimne a potom uz bude konecne teplooooooooo......

My sme mali dnes v noci (!!!) uraz ☹ . Adelka ma pri posteli skrinku, ktora funguje ako bariera, aby nespadla a zaroven ako nocny stolik na odkladanie knizky, lampicku a drobnosti...... A doteraz s tym nikdy nebol ziadny problem. Lenze dnes v noci, ked sa Adelka chcela napit ( to robi sama kazdu noc a v pohode....), tak sa jej nejako nezadarilo sadnut a spadla rovno na roh tej skrinky. Vela placu, krvi, nas strach a stres, do toho zobudeny vyplaseny Adamko. Nastastie sme nemuseli utekat do nemocky, ale hrcu ma riadnu a dieru na cele tiez. Ocinko s nou potom do rana spal, po hodine sme sa konecne vsetci utriasli a zaspali. Tak toto by mi teda ani vo sne nenapadlo, ze sa jej v noci moze nieco stat. Dnes som jej tam dala molitan pre istotu, ale v podstate asi zbytocne, lebo to je nieco tak nepravdepodobne..........ale pri pohlade na tu skrinku mi je zle.......

Tiez som zvedava, ako bude Adelka fungovat v skolke s detmi, lebo ona je velmi mierumilovny tvor, ale obcas tiez dokaze prekvapit a strcit do bratranca alebo niekoho odtlacit, ked sa jej nieco nepozdava. No, uz nech je teplo a mozeme socialno - psychologicky vycvik nasich deti realizovat na ihriskach, bude veselo 🙂 .

Prajem vsetkym peknu a pokojnu nedelu 🙂

lubi22
7. mar 2010

Ahojte 🙂

Sisa ako Adelka dnes? No niektorym urazom sa neda zabranit, stanu sa niekedy aj na rovnej zemi, hlavne, aby bola v poriadku. Ale budicek to teda musel byt hrozny 😕

Alenka som rada, ze je Adko v poriadku 😉 A je sikovnucky, ze neplackal a vsetko vydrzal 🙂

Ikka no uz zacinas posledny trimester, snad magnezium zaberie. Teraz uz nemas tolko casu oddychovat, ja som to tiez mala pri Filipkovi horsie s krcami do lytok ako pri Samkovi, najma tie nocne boli hrozne. Ale magnezium zvykne pomoct. Dakujeme Emi za pochvalu izbicky, ja som ju robila este pred Samkovym rocikom, ta kolekcia sa mi hrozne pacila a nakupila som z nej tiez vsetko mozne. No keby robim izbicku teraz, tak som videla take krasne autove izbicky, to by som Samka potesila. Ale zase mozno radsej takuto neutralnu, aut je dost aj bez toho. A na leto planujeme supnut Samkovi do izby aj Filipceka, tak nech sa im tam spolu dobre naziva 😉

No tie skolkarske a detske vztahy, to je take komplikovane. Deticky sa vsetko iba ucia a fakt zavisi vela od povahy a temperamentu dietatka, ako to vsetko zvladne. Samko ma v skolke naj kamosku, od zaciatku si super rozumeju a asi tri tyzdne do zadu ju poskriabal na tvaricku. Vie, ze sa to nema, ma ju rad, ale aj tak to urobil pri nejakom konflikte. Nastastie na druhy den uz fajn, riadne sme ho vyhresili a vysvetlovali zase, ale som si ista, ze takych situacii bude este neurekom, kedze on je tak temperamentnejsi, a niekedy sa neovladne.😒

Evka drzim paste, nech zajtra dobre pokracujete v skolke😉

My sme vcera vo velkom oslavovali, uz od rana. Oslava s rodinkou bola fantasticka, deticky zlatucke, a aj vecerna zurka sa vydarila az na to, ze mne sa o jedenastej zacali tak zatvarat oci, tak sme o 1 namiesto na disku (v takom podniku som nebola uz asi 5 rokov) sli domov spinkat, niektori este pokracovali. Takze super den 😵

Sneh, zima, nieee, ja chcem jar 😅

Zelam este pekne popoludnie 😉

eva4444
7. mar 2010

juj sisa no hruza chudatko Adelka ☹ dufam ze ste sa uz zotavili. zial ako pise Lubka sa stane aj coby sme co robili.

ikka no tak ides uz do finisu 😉 😵 pre mna bol najhorsi posledny mesiac uz som sa len gulala a nevladala za Petrikom 🙂

lubi super taka zurka by sa zisla aj nam my musime zit zatial len zo spomienok 😀

nas Petrik si zatial nedovolil udriet ine dieta, len segru ked potreboval strhnut pozornost na seba. ale to uz dostal vysvetlene. on ju neudieral zurivo len presiel okolo a capol ruckou. a najnovsie jej chodi hryzt do cela. ja neviem kde to videl ci si to sam vymyslel ci co. kedysi davno hryzol mna tak asi to bude prejav nejakej velkej lasky 😀 alebo vikinku oblizne, podla toho aku ma naladu.

sisa07
7. mar 2010

ahojte 🙂

Lubi, Evka 🙂 , dakujem Vam obom, Adelka je uz v poriadku a vystraja, akoby sa nic nestalo 🙂 . Strach to bol riadny, nie sme na urazy vobec zvyknuti.......a dufam, ze si zvykat ani nebudeme musiet 😒 .

Ale mame novinku - nasa Adelka ma podprsenku 😀 😀 😀 . Hrava sa s babikou Bambolinou, ze to je jej babatko a ona ho dojci rovnako ako ja Adamka. No a pred par dnami zahlasila, ze ona predsa musi mat tiez podprsenku, ked dojci ako aj ja a velmi ju potrebuje 😀 . Tak som jej v Tescu slubila pozriet taky ten set pre dievcatka - ze nohavicky a ten kratky vrstek miesto tielka, ale pre takych drobcov nemali. Nakoniec som jej odstrihla z tielka polovicu a mame "podprsenku"- no bolo more radosti, tak jej ocka ziarili stastim 🙂 - od vcera to ma na sebe stale s vynimkou sprchovania 😀 . 😵 😵 😵.
A dnes mala dobru hlasku - tatino opravoval nieco na pocitacovom stoliku a Adelka si doniesla svoje naradie. Chcela som s nou nadviazat rozhovor a z kuchyne som jej zakricala "no co Adel, opravujes?" a ona mi zakricala naspat " A co by som tak asi s tym naradim ine robila...." - bolo to mierne drze, ale valali sme sa od smiechu 😀. Vyznelo to asi tak, akoze co otravujem, ked jasne vidim, co robi 😀.

My si tak skoro nezazurujeme tiez a popravde, ani ma to netaha extra do spolocnosti. Skor by som rada zmenila vzduch a tieto jednotvarne dni nejakymi inymi aktivitami, naozaj sa uz velmi tesim na jar a vsetko s tym spojene. Ale zeby mi chybala diskoteka alebo bar, to nemozem povedat. Prave vcera isiel moj muz na svadbu nasich kamaratov sam, inak to neslo, aj ked prave takuto nejaku akciu by som uvitala, bol tam kopec znamych, velmi prijemna spolocnost. Popoludni boli zagratulovat na urade aj s Adelkou, a vecer po uspati deti isiel na svadbu, zachranoval cest rodiny 🙂 . Adelku by nebol problem nechat u mojej mamy, ale Adamko je este malinky, takze zatial sme stale spolu a neriesime, automaticky vsetko podobne odmietam.

Majte sa pekne a drzme si palce, nech je tento tyzden uz posledny studeny, bolo by nacase odstartovat poriadnu jar 🙂

zuzka80
7. mar 2010

Ahojte,
Sisa tak ste mali budíček v noci ☹ Hlavne že je Adelka v poriadku 😉 Tá podporsenka aj u nás bola obľúbená, Laura nosila moje, ale som jej to viazala na uzlík 😀 A aj my sa občas dobre zasmejeme na Laurikiných hláškach 🙂
Ani mne nechýba nejaká diskotéka, ja by som tam stále myslele na deti 🙂
Ikka tak nech ti magnezko pomôže 😉
Alenka Aďko je šikovníček, keď tak vydržal u doktorky a super, že je v poriadku.
Ľubi krásne fotočky, veľmi sa mi páči Filipkova tortička 😉
Deti spia, tak si idem ľahnúť, veď o 2hodinky mám budíček - Lindu 😀 😝

eva4444
8. mar 2010

AHojte
my so skolkou 0 bodou po hodke uz velmi chcel ist domov nebavi ho to tam vobec 😒 s detmi sa hrat nevie a auticok tam maju pramalo. puzzle maju len velmi lahke alebo velmi tazke, ziadne take pre neho, akosi si tam nevie najst nic coby ho zaujalo. akosi kracame cestou spat ☹ akonahle prideme domov je rozradosteny skace beha rozprava, zahra sa aj s vlastnym tienom. v skolke je len apaticky. no uvidime hold musime bojovat 🙂

ikka
8. mar 2010

Ahojte,

Sisa, ja som minule akurat konstatovala, ze v poslednej dobe sa nam stava viac nehod a urazov ako ked bola Emi mensia...viac vyvadza a bohuzial musim priznat, ze aj ja uz nie som v takom strehu. No hold musim zvysit zas pozornost, lebo fakt to sa stane hned a clovek nevie ani ako. Hlavne, ze vsetko dobre dopadlo.
Inac dobra Adelkina hlaska 😀 a na podprsenku u nas este nedoslo 😀 ale co nie je, moze byt 😀
Ja som bola dnes pol dna v praci...a muzicek nam tiez Emi priviedol k urazu. Boli spolu vybavovat po uradoch a ako Emi nakladal do auta, tak jej nestastne buchol licko o dvere, ze jej to hned aj zmodralo, tak ma taky monoklik...ja som ju este nevidela, lebo spi. Ale chuda vraj moc plakala a kedze neboli daleko od dr. a muzik sa aj primerane zlakol, tak s nou hned bezal k nasej doktorke, ale tam vraj uz bola uplne v pohode a statocna 😉 A zajtra ideme na zapis do skolky...dufam, ze jej to este viac nejako neomodrie 😅

Evi, uvidite, snad sa to nejak vylepsi. A nemaju tam teda aj nejaky program pre tie deticky, vies ci sa snazia vobec aj Petka zatiahnut nejak do toho kolektivu, zeby aspon spievali, cvicili, kreslili....jasne,ze ked sa ma hodinu len tak hrat v cudzom prostredi, tak to mu je lepsie pri maminke a vo svojom 😉 Malo by to prave fungovat na tom principe, ze si ho tety vezmu do parady, tak aby aj zabudol, ze je tam s tebou...

eva4444
8. mar 2010

ikka fukame Emily licko nech sa jej rychlo zahoji 🙂
Petrika kreslenie spievanie nebavi ani doma, a kolektivne aktivity su mu cudzie kedze to nepozna. tety statocne ignoruje 😀 normalne ked sa mu prihovoria ostane ako skala ani sa nehne 😀 nieco v zmysle ze ja tu vlastne nie som 😀

alena22
autor
8. mar 2010

evi neboj nic nauci sa drzime palce 😉
ja fakt nemozem porovnavat kedze adko mal 1rok a 4 mesiace ked siel ,on bol riadne naivny lebo tety mu ukazali hracky hernu deticky a on na mna uplne zabudol, nemal este taky rozum ako tieto vacsie deti 😅

eva4444
10. mar 2010

ahojte
nasho tatu seklo v krizoch tak je na PN. ale uz je lepsie tak siel s Petrikom do skolky, ja peciem kacku a robim kapustu dnes budu hody 😝 😀 Vikinka pekne spinka svoj dopoludnajsi spanok. To je riadna cestovatelka v noci spime na nasej posteli, muz v obyvacke, ta sa prehadzuje z boka na bok ja sa v noci hocikedy zobudim ze kde je a kde ma hlavu 😀
no musim uz sa zobudila..

alena22
autor
10. mar 2010

mnaaaaaaaaam dala by som si z kacky prsia a kapusticku s knedlickouuuu 😝 😝 😝

ikka
10. mar 2010

Evi, ake sviatocne jedlo 😝 My mame dnes sushi a tortu 😝 muzicek ma narodeniny...a troska bubliniek si dame 😉

eva4444
10. mar 2010

no veru sme sa riadne namastili vsetci traja 😝 😀

ali podla mna je Adko uplne iny typ ako Petko, ten ma este pred rokom ani do obchodu nechcel pustit neviem ci mi neveril ze sa vratim alebo je to tym ze fakt nebol nikdy odo mna ani ako mimino nikto ho nechcel lebo stale plakal u druhych tak mi ho vzdy po par minutach vratili 😀 vikinka je zda sa cosi podobne ale ta aspon nasho tatu akceptuje ked ma lepsiu naladu 🙂 veru neopustia ma deti moje 😵 zatial 😀

ikka tak pekne ste si dali mnam sushi mam rada, aj ked ako tehu som ho nejedla som sa bala. tu mame takych tych aziatov v supermarkete co to predavaju zabalene na domov za babku tak mi niekedy muz kupil ked tak nad tym rozmyslam uz mi dlho nekupil 😕 no musim sa ho opytat ci ma ma este rad 😕 😀

alena22
autor
10. mar 2010

evka 😀 😀 😀
ja som tento rok nedostala od muzika k MDZ nic ...zabudol...ale nehnevam sa vobec lebo zatail co ja ostavam dlhsie v praci a potom chvatam na plavaren on je s malym...pozehlil vsetko...navaril si veceru 😵 😵 😵 a to mi staci bohate k MDZ aj k inym sviatkom 😀 ale bol to sok trochem lebo to sa u nas este nestalo aby zabudol 😅

ikka
10. mar 2010

Evi, ja sushi teraz nejem a predtym asi tak 2x...ale muzik, ten si to pravidelne vyraba a mala sa tiez ide za tym potrhat 😉
U nas sa MDZ nedrzi....ale spomenul si, lebo to pocul v radiu 😀 Ali, ale mas pravdu, ze najlepsi darcek kazdodenny je ten, ked sa ti nasi pekne postaraju o vsetko 🙂

eva4444
11. mar 2010

ja som dostala na MDZ tulipany 😵 asi bol po ne u 12stich mesiacikov lebo nam tu zase snezi 😀 kebyze nedostanem nic nevadi mi to ale ked dostanem potesi 🙂 a suhlasim ze aj tak je najlepsie ked sa postaraju o juniorov a my sa mozeme ist osprchovat 😀
este vam zhrniem skolku: vydrzi tam 1-1,5h, z toho 10-15 minut sam. teraz su tam z tatom. joj no dobre ten nas tato ochorel taka panska nemoc skoro nic mu nie je a je doma 😎 vikinka si ludila od pol tretej do stvrtej rano nejake pesnicky vyspevovala ale dobre som nerozumela tak teraz spinka 🙂

kamilecka
11. mar 2010

Ahojte

niejako vas nestiham citat... 🙂 dufam,ze sa mate vsetky velmi dobre a deticky este lepsie ....len kontrolujem ci nieco nove so stretkom,aby som stihla sa prihlasit 😀 😀 😀

sisa07
12. mar 2010

ahojte 🙂

Ja tiez akosi nestiham, tak len kratko 🙂 .

U nas sa MDZ oslavuje, neda sa zabudnut uz len preto, ze ja mam vtedy narodky 😎 . Gratulujeme vzdy aj mamine, aj sestre, ja mam tento sviatok rada 🙂 .

Sushi som nikdy nejedla, mozno raz... , zato tu kacku a lokse by som si dala hned 🙂.

Ikka, Emily je po uraze v poriadku?

Evi, ja mam v posteli tiez cestovatela, ja spim po krajoch a Adamko tak, ako pride - priecne, skoro dole hlavou, na brusku, ......a najcastejsie odkopany, bez paplona alebo deky. Nase deti neznasaju prikryvky.

uz musim, papa 🙂

ikka
12. mar 2010

Ahojte,
Sisa, ano dakujeme je to ok, uraz to nebol az taky hrozny, modrinku na licku sice ma, asi si fakt riadne buchla, to skor moj muzik bol viac vyplaseny, lebo ked som na druhy den sla k doktorke pre peciatku na prihlasku do skolky, tak mi obe so sestrickou svorne vraveli, ze aky bol chudak vyplaseny a bledy 😅 😀
Inak, jupiiiiiii, jupiiiii zobrali nas do skolky, takze od septembra bude Emi velka skolkarka 😎 len mam stale viac starosti, dnes som mala kamosku na navsteve a do jej mladsej dcerky si poriadne dovolovala a to jej mala absolutne nic nerobila, proste buch sem buch tam...vsak idem okolo, tak si buchnem. Musim sa najblizsie povypytovat v jaslickach, ze ako sa tam chova.

Sisa a inak teda dodatocne vsetko NAJ k narodeninkam 🙂

eva4444
12. mar 2010

sisa aj od nas vsetko naj naj k narodkam nech ste vsetci zdravi dobri a stastni 😵

sisa my ako sme vysli zo zavinovacky spime v spacom vaku. a Petrik spi tiez s paplonom pod nohami a nie s nohami pod paplonom 😀

ikka super super ze mate skolku.