Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

zuzka80
4. júl 2008

Ľubka tak prajeme príjemnú dovolenku 😉 Možno sa vám práve tam podarí súrodenec pre Samka. Nám sa Laurinka tiež podarila pri mori 😀
Tak Kiko sa pomaly rozbieha 😀

najjulinka
4. júl 2008

Kiko sa už rozbieha rýchlo.. .Nabral tempo... Neurologička nám aj posunula nasledujúcu kontrolu a boli nám zrušené cvičenia... O chvílu máme aj lieky vysadiť... Jáááj taký náš šikovníček... 🙂 😵

ikka
4. júl 2008

ahojte, my uz spime 😉
inak som sa chcela pochvalit, ze EMily zacala u nasich normalne prespavat cele noci a....tu doma NIC, takze sa nemam moc cim chvalit 😀 Ale teraz neviem, ci je to tym super teplom, alebo nie je taka unavena, alebo ma nejak blbo postel 😕 Alebo sa to snad zmeni a zacne prespavat aj tu....aj ked je to uz uuuuuplne super...vacsinou zamrnkne len raz, dame dudu a buva dalej resp. pocujem ako sa mrvi, ale spi.

Joj ja uz tiez tak trochu dumam nad druhym babom......ale asi az tak minimalne o rok 🙂

ikka
4. júl 2008

Julinka tak super 😵

sisa07
4. júl 2008

Ahojte,aj Adelka uz spi 🙂
Julinka, gratulujeme ku Kikovym pokrokom!
Lubi a Susy, drzime palce pri snazilkovani, nech to netrva dlho 😵 ! A Lubke prajeme aj prijemnu dovolenku a vela krasnych zazitkov s malinkym!
Evi, aj nas prave trapia stolicky, hlavne po nociach 😒. Stale som si myslela, ze ma Adelka len 8 zubkov, dalsie som akosi nevidela /az tak dozadu som nepozerala :-/ /a odrazu som jej nasla jednu hotovu stolicku a z dalsej kusok . A to som sa cudovala, ze co je taka nervozna, chuda moje 😔 .

sisa07
4. júl 2008

ikka, to mas super, ze sa Vam spinkanie polepsilo 🙂 . My to mame stale rovnako :3-4krat za noc, nastastie len na chvilku na cuckandu a spime dalej. Aj ked teraz pri tych stolickach je to obcas veselsie.......A okrem zubkov Adelku teraz trapi aj ekzemik - svrbi ju to, takze by nam bodli take chladnejsie noci, lebo ked sa este aj poti do toho, tak sa ani necudujem, ze tak zle spinka......
No a dnes sme vstavali o 4tej 😒 ,dcerenke sa uz nechcelo spinkat, lebo vcera zaspala uz o pol siedmej. Tak do 4,45 sme este cuckali a mojkali sa v posteli a potom som zase tvorila program 😀 .
Dnes som konecne pretriedila hracky, uz tu mame cele hrackarstvo,hracky su uplne vsade, tak som to trosku zredukovala do dalsich skatul, aby sme aspon na chvilu mali iluziu uprataneho bytu 😉 . A zase tie upratane niekedy vytiahneme a Adelka sa bude tesit, ze ma nove. Momentalne hladame v hrackarstvach metlu/zmetacik a lopatku, este stale ju to neopustilo, metly/zmetaciky a lopatky miluje 😀 , ked vidi niekde v obchode upratovacku, tak by jej tu metlu najradsej vytrhla. A uz sme kupili aj detsku zehlicku a naplanovane mame riadiky, lebo vari v mojich hrncoch 🙂 - inak, to je celkom dobra zabava aspon na 2 minuty : polamane piskoty v hrnci miesa vareskou a potom papa, takze za tu chvilu jej stihnem dat aspon varit obedik 😉 .
Pekny vecer vsetkym!

sisa07
4. júl 2008

ozaj, uz zacneme asi skusat nocnik - Adelke prebalovanie strasne lezie na nervy a uz vie ohlasit, ze cika, takze vyskusame, ci sa nebude darit, a ked nie, tak nocnik zase odlozime a na par tyzdnov /mesiacov na to zabudneme a potom skusime zas 😉 . Ako su na tom Vase babatka - skusate uz odplienkovavat, ci radsej budete cakat do odporucaneho 1,5 - 2 rokov?

ikka
4. júl 2008

sisa tak to je adelka poriadna sikulka 🙂 Ja malu davam preventivne na nocnik, sedi na nom, aj vie, ze sa donho cika a kaka...ked jej poviem, tak sa vacsinou vycika a ked odchytim, tak aj vykaka, vie pekne, ze ma zatlacit a co ma urobit 😀 ale nejak sa vypytat alebo ohlasit to nevie...akurat ked kaka, tak to uz vie...este si pri tom aj cupne a tvari sa dolezito 😀 tak jej vzdy prizvukujem, ze vie, ze sa ma kakat na nocnik a ze nabuduce uz ma povedat 😀 😀 😀 vzdy ked uz kaka, tak akoby jej svitlo a kuka na mna, ze "joj zabudla som povedat" 😀 aspon tak mi to tak pripada. ale dolezite je, ze vie, na co nocnik je, ze sa ho neboji a ze sem tam donho aj nieco urobi, vsak ono to pride 😉

rainbow
4. júl 2008

ahojte, dlho som tu nebola, aj ked občas len nakuknem, my tiež zase zle spinkávame , ale pripisujem to zubkom, máme 16 vonku a dalšie dva na ceste, tak už zacvilu hadam kompltený chrup 😀 😀 😀 😀 😀
a kupili sme deniskovi golfky ale ani tie moc nezaberajú, dnes to dal v meste patrične najavo

sisa, ja ho nechávam celý den bez plienky-teda ked sme doma, alebo na dvore, ale zatial ciká kade tade, a z nočníka mi utečie , nič nezaberá... ☹

ikka
4. júl 2008

ahoj rainbow 🙂 pani to mate fakt riadny chrup...kam sa hrabeme my s tymi nasimi dvoma 😅 😀 Tak to uz Denisko uhryze asi vsetko a poriadne, ze? Strava ziadny problem...
ja ked malu necham bez plienky, tak cika tiez casto...takze nejake oducovanie od plienok uplne naozaj nehrozi (som si myslela, ze ked sa vycika, tak aspon hodinku bude sucho..ale kdeze ona cikala aj 4x za pol hodku 😀 )

lubi22
4. júl 2008

No u nas tiez este asi nehrozi s oducanim od plienocky a nocnickom. Tiez ked ho necham behat bez plienocky, tak niekedy necika dlhsie a inokedy v priebehu 10 minut aj 4krat. Kakanie uz by som vedela "chytit" do nocnika, ale nemyslim, ze by to malo zatial ten zelany ucinok 😅 A teraz, ked je teplo a papa vela ovocicka, kaka aj viackrat denne, nie ako klasicky.

Mati, tak to uz iba dva zubky a mate pokoj kym pojde Denisko do skoly 😉 🙂

zuzka80
4. júl 2008

Laurinka reaguje na nočník rovnako ako Emily, vie čo sa tam má robiť, ale sama sa ešte nepýta a keď kaká do plienky pozerá na mňa, že čo ja na to 😀 A ja jej stále poviem, kde mala kakať. Sedieť na ňom vydrží a kaká doňho asi 2x denne. Len teraz hnačkuje ☹

lubi22
4. júl 2008

Ahojte, tak ja sa na dva tyzdne lucim, uzivajte si slniecko 😵

Dobru noc 😵

fibi
4. júl 2008

ahojte 🙂 jééj to bude sranda keď sa stretneme v ďalšom spoločnom termíne 😀

Lujza vie na čo je nočník už dááávno, ale teraz sa nepýta

Lubi kam idete na dovolenku? My sa chystáme do chorvátska. Predvlani sme si z dovolenky doniesli lujzu (manžel o nej hovorí, že to je jediný suvenír z maroka na ktorý nepadá prach 😀 ) Tak som zvedavá, koľko nás príde z chorvátska 😀 😀 😀

petaba
4. júl 2008

Ahojte

Lubi Nati ma zatial 7 zubov o ktotych viem, a dalej mi pusu ukazat nechce 🙂 Lubi nech vam vyjde dovolenka a popripade aj ten niaky "suvenir"

Susy nech sa vam dari v tom snazilkovani 😀

My sme uz tiez rozmyslali nad druhym a je naplanovane na maj 2010

My sme vcera a dnes chodili od rana po vonku, susedia sa rozhodli ze si poburaju niake steny v byte tak nam robia veselo, ale uz zajtra by mal byt klud

My tiez chodime na kupko az okolo 3 pretoze je lepsie vonku, a odkedy nati vysiel zub ktory jej isiel straaasne dlho tak uz si aj cez den trosku schrupne 😀 tak sa velmi tesim ze aspon chvilku je od nej pokoj... inak teraz pred par minutami zaspala, doteraz chodila s autickom na snurke a tahala ho za sebou....

Nati uz dlho spinka celu noc bez budenia, aspon nieco ked ma tak cez den ustve 😀

A s tym nocnikom (my mame tento http://www.phpscript.hu/babyaruhaz/kep/K6072.jpg) sme to skusali uz aj my, ale nie za ucelom oducenia, ale aby sa s nim zoznamila a tak, dostala ho na narodeniny a odvtedy ju tam skusam raz za cas dat, aby vedela co ma robit... zakazdym ked idem na wc ja ide aj ona ale sediet... ked ju posadim bez plienky chvilu tam sedi a potom sa vycika vedla a splachne... strasne sa z toho tesi, ze sa vycikala, len skoda ze nie tam kam ma

sisa07
5. júl 2008

peti, tak to je teda super nocnik/ zachodik, to som este nevidela 🙂, podarene. Je tu niekto, kto planuje medzi detmi aj rozdiel 4-6 rockov, alebo vsetky babatka dostanu o chvilku surodencov? 🙂.

zuzka80
5. júl 2008

Fibi myslím, že aj Ľubka išla do Chorvátska.
Peti tak to je fakt super záchodík 😀
Sisa mne sa ten rozdiel medzi detičkami pozdáva. Plánujem tiež tak okolo 5 rôčkov 😉 Aj keď mužík by chcel druhé skôr.

riuska
6. júl 2008

dobre ranko 🙂
ved sme boli az na druhej strane 😨

riuska
6. júl 2008

no my a nocnik - to je nula bodov 😕 minuly tyzden som nechala tomaska behat po zahrade a on sa vykakal na dlazbu 😀 😀 😀 keby aspon do travicky, tak ale tiez skusame
rainbow - martinka ahooooooooj 😵 tak mate teda tych zubkov, ale to je super, fakt budete mat aspon pokoj, pozdrav manzelika 😉 😉
ano lubka isla do chorvatska

eva4444
6. júl 2008

ahojte 🙂
my nocnik takisto nic, neviem si predstavit ze by tam vydrzal sediet chvilku 😖 hadam ho coskoro zacnu byvit knizky a potom mozno 😀 ale to najskor tak na jesen 😅

najjulinka
6. júl 2008

Baby ja nočník pri deťoch až okolo druhého roka... Pri tak normálne sa vyvýjajúcich.. .Takže uvidím kedy začneme pri našich... Možno sa nám to posunie... Ale kedže sú majové, tak asi začneme okolo toho druhého roka, aby sme začali cez leto... Ale ani okolo toho druhého roka nečakám zázraky... Nejak uvidíme...
Ale nočník už máme 😉 Máme červený Spidy - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... . Taký sme zdedili po mojom synovcovi a ten neviem po kom zdedil alebo fdostal od niekoho...

sisa07
6. júl 2008

ahojte!
ste zlate, ze ste prispeli nocnikovymi nazormi 😀 , ved ja som tiez za to, ze az neskor, teda tak ako po novom odporucaju lekari - okolo 1,5 -2 rokov, len to chcem vyskusat, ked to vie Adelka rozpoznat, ze cika, ci by sa nedarilo. Momentalne je nocnik v spalni a obcas ho nosime po byte a hrame sa s nim, alebo si len tak sadne. Vycikat sa jej donho este nepodarilo a ani to nebudem nijako silit ( ale do plienky ked cika, tak to niekedy pekne ohlasi). Vzdy vsetko nechavame na nu, kedy si ona urci svoj cas, ak sa nam to osvedcilo.
No a dnes jej moj drahy manzel kupil v draciku metlu, zmetak a lopatku, to ste mali vidiet tu radost, stale chodila a zametala 😀 😵 , bolo uzasne ju sledovat, ako sa jej splnilo prianie a ona si to doslova uzivala . Konecne raz vydrzala nieco robit aj dlhsie a nestriedala stale cinnosti. Uz viem, co bude ako prve robit rano 😵 . Dufam, ze jej ta laska k metle vydrzi aspon do puberty 😀 . Pekny vecer!

sisa07
6. júl 2008

Riuska, ako sa s brusinkom citis? Uz mas aj tasku pobalenu 😉 ? Zvladas este v pohode Tomaskove aktivity?

eva4444
6. júl 2008

my sme dnes boli na grile, petko si to riadne uzil, zchrumal skoro celu kukuricu, jablka v alobale a podobne dobrotky, 😝 😝 😝 boze ani sa nam domov nechcelo, len teraz sme ho dali spinkat tak uvidiem dokedy rano potiahne, dufam ze dlhsie ako do 5 😒 😀 😀

ikka
6. júl 2008

evi, hned by sme sa pridali 😉 mnaaam 😝

sisa07
7. júl 2008

Evi, ako ste spali ? 🙂 Adelka do 4tej, potom do siestej putovala po posteli, cuckala a nedalo sa jej zaspat,aj ked velmi chcela a potom od 6-do 7mej este zaspala.......A teraz spinka svoj pravidelny obedny spanok 🙂 . Pekny den!

eva4444
7. júl 2008

ahojte 🙂
petrik spinkal klasicky svojich 8,5h cize ca do 6. mohol aj dlhsie ale co uz 😀 😀
mame foto z grilu:
http://picasaweb.google.com/Sonja.v.Geemert/Rrf...
http://picasaweb.google.com/Sonja.v.Geemert/Rrf...
kukurica veru sla poriadne 😝 😝 😀
aj ja som uz dala spinkat petrika hadam prechrupne dlhsie aby som stihla navarit 🙂

najjulinka
7. júl 2008

Kiko dnes prišiel na to ako sa otvára skrinka v kuchyni 😖 🙄 😀 😀 😀
Sakra on nabral také tempo, že nebudem stíhať čo chvíla... Normálne už nemám bábo... Ale "skorochlapa" 😵

sisa07
7. júl 2008

Juli, tak to mate urcite velku radost, ze sa Vam tak krasne rozbehol 🙂 . A ako sa dari Lucinke?
Ja idem teraz umyvat chladnicku a mraznicku / ohromne sa tesim...../, ocinko s Adelkou prave odisli von. Dnes ma Adelka super den, je stale usmiata a v pohode, uz nam to po tych nervoznych a uplakanych zubkovych dnoch dobre padlo 🙂

riuska
7. júl 2008

siska no brusinko zavadzia, ale inak vsetko v pohodicke 🙂 a tomaska musim stihat, akuratma strasne unavuju schody, ale inak je to OK ved to uz mam za par 😵 😵 😵
joj keby mne chce niekto tomaska na par hodiniek zobrat nech si oddychnem 😅 nema kto 😒