Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

susy
5. okt 2008

Ahojte.Simonovi išli na dovolenke práve zuby,tak bolo zase super.Tiež si to vie načasovat (Terchová 😠 )
Vobec sa nechcel kupať,ani v mori, ani v bazéne.Až ked bol cely od piesku,tak sme ho museli zobrat oplachnut do mora a aj to hučáááál.Nejedol skoro vobec nic,asi koli zubkom.Ale ked sme prisli domov,papá rad-radom 🙂
Z lietadla bol nadšeny.Vobec nic nerobil,pri odlete ani pri prilete.Bol to taky hotelovy maskot.Vsetci ho bravali na ruky,seniorov balil a kecal s nimi,zapajal ich do hier.Stale si ho požičiavali animátori,brnkali mu po jeho uskách.doniesol si plny kufor len jeho darcekov od predavacov.Bola sranda.Cele programi vzdy vydržal pozerat.Aj 2a pol hodinky vzdy poobede spaval 😀

lubi22
6. okt 2008

Evi, no my tiez uz mame popisanu plachtu na posteli fixou, nastatsie sme kupili vypretelne, tak musim hodit do pracky. Samko pri kresleni vydrzi aj pol hodinku, samozrejme s odbiehanim, ale bavi ho to. Visis, my sme zase este nic nerobili z paiera, si ma inspirovala, skusime lietadielka a lodky, snad to este zvladnem 😉

Susy, no tie zubky si fakt vyberaju u vas najlepsie casy. Ale podla toho, co pises, bolo nakoniec super 🙂

My musime znovu pokracovat v plavani, cez vikend sme boli v hoteli pri bazene, najprv sme sli do termalneho, Samko sa jasil, tlieksal rucickami uplne bol nadseny. Do velkeho bazena sme ho nechceli brat, voda bola dost studena aj pre nas, ale on tam v kuse chcel ist, tak sme skusili a jasil sa este viac, uplne bol nadseny, aj ked mal fialove pery 😅

susy
6. okt 2008

My máme kreslenie v pohode. Moja mamina raz kúpila Simkovi také plátno,na ktore sa kresli s takou fixov v ktorej je voda.Po 5 min.obrazok zmizne. S fixov chodi po byte a moze kreslit,lebo po nej nic,nikde neostane.Iba z nej cucká vodu.
My sme zase s plavkom skoncili asi nadobro.Bola som s nim na jednej skusobnej hodine a co ten robil,bolo neuveritelne.Vynechali sme iba 4mes. a zmena je obrovská. 😒

ikka
7. okt 2008

Ahojte dievcata,
to je hrozne, nejak mam stale menej a menej casu na pisanie 😅 Emily je uz vcelku fit, vo stvrtok ideme na kontrolu, ale uz je ok a dokonca aj zacala pekne papat tie atb sama, este sa aj zalizovala 😀

Susy, super, ze ste sa mali fajn na dovci, no ale ako inak...tie zubky teda hruza, ale nakoniec ste si to uzili 🙂 Juj a dobra fixa, dobry napad. Emily si stihla pokreslit jedno tricko, ale inak striehnem...lebo by to dopadlo, vsetko by bolo pokreslene. Minule som jej na ruku nakreslila hodinky, no to bola pysna, chodila a kazdemu ukazovala, ze ma "dinka dinka". To je podla mna spojenie slova hodinky a tik tak 😀 😀 😀

Papierove vytvory aj my skusime, tiez mi to nenapadlo 😉

susy
9. okt 2008

Tu skapal pes? My odkedy máme 16 mesiacov,tak sme veeeeeeľmi ožili,tak sa ani nečudujem,že asi nikto z vás sem nestíha ťuknúť 😅

lubi22
9. okt 2008

Ahojte 🙂

No Susy tu uz je to take pomalsie 😉 Takze zo Simonka sa stal maly zivel? Ta fixa je dobry napad, ja som nic take nevidela. Nevies, kde to Tvoja maminka kupila?

No ja nejaku zmenu v zivosti nevidim, Samko je riaden akcak od narodenia, ale vytesujem sa stale viac z rozpravania. Dnes mi sam od seba zarecitoval pri obede versik. Papal zemiakove pyre, rybku a ked som sa ho spytala, preco nepapa zemiaciky, tak mi povedal: zemiacky pecene boli malo mastene. To je kusok takej basnicky, co ho ucila babinka. A vsetky basnicky opakuje a doplna, vzdy poviem jedno slovo ja a druhe on, je to zlatunke, musim si nastudovat daku literaturu, nech netocime furt to iste 🙂

Ikka, super, ze uz nemusis Emily nutit do liecikov. Ale uz ste skoro zdravucki, nie?

susy
9. okt 2008

na fixe je napisane Aqua Doodle .Asi to kupovala v Rakusku,no zistim presnejsie.

eva4444
11. okt 2008

kazde dieta sa vie naucit pravidla

baby ktora chcete tu knihu http://www.web-share.net/download/file/item/pra...

pekny den

lubi22
11. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, stiahla som si, uvidime, co su tam za mudrosti 😉 Ty ju mas precitanu?

Susy, to aqua doodle som nasla toto: http://www.biga.sk/kreativne-tvorive/ravensburg...

Je to ono?

eva4444
11. okt 2008

lubi ja som to citala pred par mesiacmi, celkom sa mi zdalo.
ten link som nasla tu na MK
🙂

ikka
11. okt 2008

ahojte,
evi dik za link 😉 zatial je Emily skoro ukazkove dieta 😀 , ale nie naozaj, ona je velmi dobra, moc ma nehneva. Aktivna je, to ano, ale dobra, uz aj respektuje slovko Nie, aj ked nie vzdy 😀 Teraz straaaasne vela papa, cely den nic ine nehovori, len ham ham...normalne si niekedy pripadam, ze len chodim a nahanam, co by som jej dala jest 😅 Zas na druhej strane, ked ma stale nieco v ruke a hryze, tak nepyta dudu...co ma tesi 😉 Akurat, ze je vsetko upatlane a to ma vobec netesi 😠 Ale obed uz dava polievku, druhe a ovocicko ako dezert len taky fukot, vsetko za sebou a potom grga ako sa patri 😅 😅 😀 Troska horsie mi zaspava v poslednej dobe, vyzaduje drzanie za rucku, predtym stacilo, ze som bola vedla na posteli, teraz si ma kontroluje, ci som pri nej. No nastastie to zaspavanie netrva moc dlho...tak uvidime, snad to zas nejak vylepsime casom 🙂 A cez den uz spava len slabu hodku a v polovici sa vzdy zobudi...takze to je uplne nanic 😖 Inak je uz zdrava, takze zas pojdeme plavat, chystam sa uz konecne zajst aj na cvicenie, tak potom poreferujem.
Zatial papa a pekny zvysok vikendu!

susy
11. okt 2008

lubi,nie je.

eva4444
12. okt 2008

ahojte 🙂
ikka super ze je emily zdravucka 🙂
my sme stale vonku, kym je aketake pocasie, doobeda byva strasna hmla, ale nam to nevadi 🙂 hruza ze o 7 vecer je uz tma 😠 petrik v pohode prejde sam okolo jazera. skusali sme opat po 2 mesiacoch kocik, ale vyydrzal v nom 2x asi 2 minuty. 😠

eva4444
12. okt 2008

zaspavame super, supneme ho rozbehnuteho do spacieho vaku, zacne sa smiat ako sisi, vezmem na ruky sam si ukaze na postielku nechce sa ani nosit ani tulkat len do postielky tak ho polozim a tvrdy 😀

najjulinka
12. okt 2008

Ahojte. Dlho som sem nenakukla medzi Vás. Rastieme a sme mooooc šikovní, takže už mám čo robiť občas 😀 Kiko dnes prešiel 3 metre vkuse, Lucinka zatial len porpir nábytkua za ruku a tak... Zajtra máme lekársky den. Doobeda s Kikom na očné a poobede s oboma na neurológiu. Myslím, žeby sme mohli byť pochválení za pokroky... Kiko rozpráva o dušu, len nie všetko mu rozumieť... Ale je strašne zlatí... Lucinka je taká naša opička - vkuse by na niekom visela. Včera sme mali návštevný deň - doobeda sme mali my návštevu a poobede sme my boli na dvoch návštevach. 😀 😀 😀
Uvažujem vo velkom čo detom nakúpiť na meniny a Vianoce... Ten zoznam sa mi nejak predlžuje a predlžuje. A vo všetkom uvažujem čo stačí jedno a čo kupovať dvojmo. Tak asi buginky pre bábiky dvojmo, potom motorku-odrážadlo tiež dvojmo, potom tatrovku velku asi jednu (konkretne kupime asi Mercedes s poistkou proti vyklapaniu), uvažujem nad takým autíčkom čo má aj strechu a chodí sa na nom ako flinstonovci chodili - na vlastný pohon - to je riadna pálka a je to dosť velké, takže asi len jedno (s dvoma by som von nevyšla)... No neviem... Skoda že nemajú širšie také autíčko, žeby sa tam zmestili 2 také malé zadky vedla seba 😀 😀 😀 Ale to autíčko asi počká na narodky na jar... Neviem...

najjulinka
12. okt 2008

No a ešte som uvažovala tunel pre deti... Stan asi zdedíme, tak len tunel...

Kiko inak len tak počas dňa začne hovoriť "mami, Kááá, Mami, kááá, mami, Káááá...". Mami som ja a Káááá je akože Karol - tj.moj manžel... Je taký zlatý.. .Normálne si to opakuje a počúva sa ako to znie 😵 😵 😵

lubi22
12. okt 2008

Ahojte 🙂

Susy, oni maju viacero vyrobkov, ale asi je to nieco na tento styl. Maju aj ine veci, je to super napad, vdaka, malemu som to uz objednala 😉

Ikka, super, ze Emily tak chuti papkat 😉 S tym spinkanim cez den to uz aj u nas byva obcas take vselijake, uz spal aj iba 15 min. Dokedy vlastne deticky spavaju cez obed?

Evi, Petrik Ti krasne zaspinkava. Ja mam Samka vzdy v naruci, vecer s flaskou mliecka, na obed s cajikom a potom ho kladiem do postielky. Inak by to bolo aj s placom 😅

Julinka, sikovnucki su obaja drobcekovia, mate z nich kopec radosti. Chystas sa na vianocne nakupy? Mne sa zase pacia tie auticka na baterku, ale tiez chceme kupit Samkovi na dva rocky take, aby sa tam vmestili dve deticky, nech moze braceka vozit 🙂 A co tretie babulko? Este sa na to citis, ked uz sa drobcekovia rozbehli?

eva4444
12. okt 2008

lubi ty kokso ze 15 minut cez obed spinkat to mna by asi vykotilo 😲 😅

juli a preco to chces kupovat dvojmo? vsak sa nebudu furt so vsetkym hrat naraz 😅

najjulinka
13. okt 2008

No niektoré veci by sa malidvojmo. Buginky pre bábiky kupim dvojmo - asi jednu modrú a jednu ružovú, keby chceli naraz, tak nech majú, ale jednu budeme asi aj von nosiť a jedna bude len na doma 😀 Motorky dve, lebo aby mali rovnakú rýchlosť približne, ked sa pojde na motorkách vonku... 😀 😀 😀 A to nie su nejak drahé hračky. Tu motorku odražadlo by som asi chcela také za 300 Sk - to je spomienkové, najmladší brat takú motorku dostal a sme sa na tom vyšantili všetci do úúúúplného polámania 😀 A navyše motorku to berem ako prípravu na bicyklík a to tiež bude mať každý svoj raz 😀 No a Tatrovku jednu, lebo s dvoma sa ani do výťahu nevtrepem a to zvládnu spolupracovať... nakladať piesok možu aj do jednej.. .No a ked sa budu voziť, tak nejak sa vystriedaju... Jeden sedieť, jeden tlačiť... Len sa obávam, že našho tlustoša Lucka nepotlačí 😀 😀 😀 Neviem tak nejak uvažujem, čo treba 2 a čo jedno...

najjulinka
13. okt 2008

A tretie? ... No jasne, že chcem... čím su väčší, tým viac 😀 Ja chcem proste bábo a tí moji dvaja už nie sú bába 😀 Ale ideálne by bolo keby až na jar... Lebo 3 deti obliekať von... To je to čo sa mi nechce 😀 😔 😅

lubi22
13. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, zatial som sa ku knizke este nedostala, ale zatial ju ani velmi nepotrebujem, tak ked nastane daka potreba, budem urychlene studovat 😅

No a dnes sme si urobili zase rekord v spani cez obed, Samko spinkal 45 minut a potom ze dost, ale lahla som si s nim do postele, ze sa este pomojkame a tak sme spolu zalomili, ze sme sa zobudili po dve a pol hodine, jaj to bol oddych 😎

Julinka, tie buginky dvojmo su urcite dobry napad. Samko si vzdy vonku poziciava od dievcatiek kocik, akurat ze im vyhodi babiku a posadi tam auta 😅 No a snad to tretie babulko stihneme v rovnakom case 😉 Som velmi rada, ze sa malinkym tak u vas super dari, su obaja sikovnucki 😵 Obcas citam Vasu temu o adopcii, profi - deticky su hrozne zlatunke 🙂

eva4444
14. okt 2008

ahojte 🙂
lubi super ste si pospinkali 🙂 😀
petrik sa vzdy zobudi po pol-az hodine a to ho beriem ku sebe do spalne a tam este vzdy potiahne ze spinka dokopy tie 2h stabilne. dnes sme boli na ockovani, mame trosku kasel a soplik tak je chudatko nejaky zniceny, a ked sme sa vratili sam sa pytal na ruky a ukazoval na postielku tak som ho dala do vaku, polozila, on si urobil to svoje klbo a uz spinka. jaj no ked si predstavim ako sme ho kedysi hojdali spievali kocikovali natriasali dlhe hodiny kym zaspal tak to je fakt neporovnatelne 😝

juli a preco babo, vsak kazde obdobie ma svoje caro, ja som teraz totalne rada ze sme tak ako sme, petrik je totalne user-friendly babetko, uz sa da s nim aj kadeco hrat robit a tak hlavne sa da chodit vela von 😝 ja uz by som nechcela aby sa to vratilo 😅

najjulinka
14. okt 2008

Ja nie som sexistka v hračkách a buginky sa mi zadajú super, či v tom budú vláčiť bábiku, maca alebo kamene a palice 😀 😀 😀 A hlavne preto buginky aby som ich vedela zložiť do košíka dole v kočíku. My sme pešiaci bez auta, ale blizko domu nám robia LIDL a hend vedla spravili teraz na jar nové ihrisko, takže si myslým, že nákupy a ihrisko budem robiť pri jednom výjazde z domu (totižto najhoršie, resp. najnáročnejšie pre mňa je ich poobliekať a dostať von a potom zas dnu).
Včera sme mali lekársky den. Kikovi sa samo škúlenie velmi pekne upravilo, ale ešte stále je to na okuliarky, ale aj tak som rada. A na neurologii sa síce deťušiky nepredviedli velmi,ale už aj s Lucinkou máme posunutý interval nasledujúcej kontroly až na 3 mesiace , tak ako to má KIko, takže sa to zjavne zlepšuje všetko. Ani lieky nepredpísané ani nič... 😵 😵 😵
No a ešte včera nám došlo oznámenie, že nás zapísali (resp. mňa) do zoznamu vhodných pestúnov, takže včera bol náš den proste - sa vytešujeme. Som bola v šoku, ked mi poštárka doniesla obálku, že ako rýchlo úradujú naše úrady 😨 Ešte len minulú stredu som tam niesla posledný papier do spisu čo bolo treba a ešte mi pani na urade povedala, že teraz tam nie je šefka a ona musi rozhodnutie podpisať a že tam ešte 2 dni nebude, ale že tento týžden by to už mohli stihnuť. Tak som si povedala, že určite je tam toho viac na podpis, tak super, ked tento týžden to spravia a oni ešte v piatok to už posielali... Proste Som v prijemnom šoku z uradu 🤐 😨 😵

lubi22
14. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, ja podobne ako Ty si uzivam toto obdobie 😉 Uz vobec nemavam pocity ako dakedy, ze nech uz pride dalsi den, resp. mesiac a Samko je starsi. Teraz je to super 🙂 Dnes sme isli s kamoskami maminkami a ich detickami na vylet vlacikom do Zvolena, taka som utahana ako kon. Obsadili sme cely jedne vozen, 5 deti, ked to ludia zbadali, nikto k nam radsej ani nesiel 😀

Petrikovi zelame nech mu kaslik aj sopliky cim sor prejdu a nech nemate ziadne reakcie po ockovani. Proti comu vas ockovali?

Julinka, same dobre spravy, super ze su obaja v poriadku. Urcite vdaka Vam tak krasne napreduju. Su obaja sikovnucki. No a to, ze Ta zaradili do zoznamu, znamena cakacku na dalsie babulko?

eva4444
14. okt 2008

lubi ockovali nas tie 3 choroby 😅 😅 neviem to take klasicke ockovanie 😅 😅 petrik pospal cez den 4,5h vkuse 🙄 😝 no skuste nas niekdo prekonat 😎 😎 😎 😀 😀
jeej uz kukam ze mas 19tt 😵 uz citis babulko? vraj druhorodicky citia niekedy skor 🙂 tak to uz budete za chvilinku v polovici 🙂 lubi no a pekny albumik mas pre druhe babo len z toho nie sme velmi musdrejsi my chceme detaily ! 😉 😀 😀 😀

ikka
14. okt 2008

Ahojte,

Lubi, Evi mne sa tiez toto obdobie hrooozne paci, Emily je zlatucka, strasne si to vychutnavame aj s muzikom. Ale ked vidim male babatko, tak sa tiez rozplyvam...no ved snad niekedy si to uzijem este 😉 zatial neponahlame. Teraz je take to obdobie, ked nam deticky rozumeju, aj my im, vieme sa uz poriadne zladit a zatial nie su vzdorovite, prave by som povedala, ze konecne zacali posluchat 😀 😅

Lubi, veru uz si skoro v polovici, hrozne to leti...Pekny vylet ste vymysleli pre deti. Emily ma vlaky hrozne rada, este ze nam tu premavaju skoro pod oknami 🙂

Petrikovi aj my zelame, nech je coskoro fit a samozrejme Emily posiela ozdravnu pusinku 😵 No v spani cez obed vas netromfneme, aj ked dnes bol jeden z tych dni, ze spala cez obed vynimocne 2 hodiny, ale zato rano vstala pred siedmou, co sa jej nestava. Nastastie dnes rano si ju bral muzik a ja som chrupkala do deviatej 🙂 😎
Nas tiez caka nejake to ockovanie, co vas uz vsetkych ockovali davno...len sa nam to kvoli tej angine posunulo.

Najjulinka tesime sa s vami, ze sa vam tak krasne dari...samozrejme, ako pise Lubka, je to opravnene len a len vasa zasluha 🙂

najjulinka
15. okt 2008

No to znamená to, že Lucku nám može zveriť súd a už nám ju hocikto nevezme (jedine biologická matka by teoreticky mohla, ale u nej to nehrozí) a samozrejme potom ked Lucku nám zverí súd,tak miesto nej by sme chceli dalsie bábo do profesionálnej starostlivosti 😉 Profesionálna starostlivosť je zamestnanie a pestúnstvo je trošku iná forma. V pestúnstve bude trošku viac naša, v profesionálnej je "štátna" 😀 Akože na vzťahu nás k nej to nič nemení, len vo vzťahu k úradom a tak a možnost aby išla od nás preč sa rapídne zmenší. Budeme trošku viac za ňu rozhodovať, ale nie celkom ako o vlastnom bábu, len skoro. 😉 Lucinka moc zle reaguje na zmenu, ked sme na navsteve alebo u doktorky, tak je taká umraučaná, tak sme si povedali, že ju bereme do pestúnstva aby sa nestalo, že ju niekam inam posunú a ona by to asi neprežila... Kiko je spoločenský a na návšteve sa chová ako doma - vyrabuje police, vypýta si čo chce a proste žiaden problém. Lucka je schopná presedieť a prerevať a nič nerobiť v cudzom prostredí. Ked sme sa boli ukázať pred 2 týždnami u rehabilitanej, tak som ju nevedela presvedčiť, nech trošku poštvornožkuje tam, nech ju rehabilitačná vidí, nieto ešte aby sa na nohy stavala... A Kiko u rehabilitačnej sa pustil hned do vyhadzovania hračiek z políc 😀 Proste sú úúúplne rozdielní.

lubi22
15. okt 2008

Ahojte 🙂

Julinka a z pestunskej starostlivosti si potom mozete Lucinku adoptovat? A napriklad Kika si moze dakto adoptovat od vas, ked ho mate v profesionalnej opatere? Citala som na vasej teme, ako zobrali jednej nahradnej maminke chlapceka a dali ho spat do DD, a aj ten clanok, so tam bol uverejneny, ako to pocituje dietatko, je to take hrozne a nespravodlive, stale mi je z toho do placu 😔 Idelane by bolo, keby vsetky deticky boli aspon minimalne v profesionalnej starostlivosti, nie v DD. No Lucinka aj Kiko su aj ine znamenia, uplne ine povahy. A oni dvaja sa ako beru navzajom?

Evi, no to spanie veru netronfneme, priznaj sa, akeho odvaru si Petrikovi navarila? 😀 No a co sa tyka babulka, mam taky filing, ze to bude opak Samka, je to daky kludas. Zatial ma kopol asi dva krat za posledne dva tyzdne, az mam z toho obavy, ci je vsetko OK. Pritom Samko mi isiel rozkopat vnutornosti 😀 Zajtra zacinam 20 tt, cize uz som v polke a idem na UTZ, slubujem, ze pridam fotocku. 😉

Ikka, aj my si to teraz tak hrozne vychutnavame. Kazdy den ma nejaky iny hlodik, ze sa ideme pocikat 😀 Je to nadherne obdobie, aj sa trosku bojim, ze ked budeme mat druhe babulko, uz si tak nebudem moct Samka vychutnat a on je taky moj milacik 😵 No snad nebude mat Emily tiez ziadne reakcie na ockovanie, nastastie u nas toto trojockovanie preslo bez problemov. My sme davali navyse este ovcie kiahne, ale bolo to v pohode 🙂

A baby pridajte dake fotocky, nech vas aspon takto vidime na dialku, ako rastiete 😉

Vylet vcera bol super, ale vecer som zaspala skoro so Samkom 😅 Som sa trepala do vlaku ako jedina aj s kocikom, nastastie baby mi pomohli, oni maju deticky trosinku starsie, ale nechcela som Samka nosit na rukach kvoli babulku. Vo vlaku nechcekl sediet a pozerat z okna, ako ostatne deticky, ale chcel len behat. Takisto v ZV som ho vsade nahanala, klasika. Potom sme sli do cukrarne, tam sa Samko tak pokakal, ze taky nebol asi nikdy, normalne mu islo po stehienkach, bodinko spinave, esteze som mala nahradne oblecenie. Prebalovala som ho pred cukrarnou na lavicke, este aj prezliekala celeho, samozrejme on tam lezat nechcel, nastastie spat po nas prisiel ocino autom, lebo uz dalsiu cestu vlakom by som asi nebola zvladla. Citila som sa ako po prace v bani, nie po vylete 😀

eva4444
15. okt 2008

ahojte 🙂
dnes sme vstavali zase o5 😠 ale to asi tym vcerajsim obednym spankom, inac potiahne do tej 6 uz temer vzdy.

lubi no vylet bol urcite vzrusujuci 😉 😀 samko si to spravne nacasoval 😀 neboj babenko je isto ok ved nemozu byt vsetci ako z divych vajec 🙂 😉

ikka presne ten pocit mam aj ja, ze konecne zacali posluchat 😀 aj ked som si vsimla ze je ako stary dedko - tiez pocuje len to co chce 😎

juli joj fandim vam ked ste taki dobri a tak pekne sa starate o deticky 🙂

lubi22
15. okt 2008

Evi, tak to si vystihla s tym dedkom, to plati 😀