Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
12. dec 2008

Ahojte 🙂
Susy, super, ze ste v poriadku 🙂 , nech to tak aj pokracuje dalej 😵
Lubi, Adelka este spinka s nami v izbe, ale planujeme ju na jar ucit spinkat v izbicke, je tam taka stara postel s bocnicou, ktoru este oblozime vankusmi a ked sa nauci spinkat takto, tak jej presunieme tu postel, v ktorej spinka teraz a staru vyhodime, to bola este z mojej detskej izby...... Adelka ma sice postel hned pri nasej, ale na noc jej tam robim barieru z vankusov, aby sa neprehupla ku mne, aby sa postupne ucila spat len v jednej posteli. To sa stalo v poslednych mesiacoch len vynimocne, ze by bola u mna v posteli - ked jej isli zubky, alebo bola nepokojna. Niekedy spinkava krasne, v kuse, ale ja som aj tak kazdu chvilu hore a stale ju prikryvam, moj mozog je tak na nu nastaveny, ze neviem vypnut ani v noci.....neviem, kedy sa naucim zase normalne spat. No a obcas mava take divoke noci, ze sa zobudim a Adelka spi dolu hlavou, alebo priecne a stale sa mrvi a poplakava .......
Ja v noci neprebalujem, ale stane sa nam obcas, ze sa precika, ked ma taku zivsiu noc a uvolni sa jej plienka. ALe to nemam rada, lebo ju to vzdy vyplasi a kym sa utisi, tak to potrva. Nastastie to nebyva casto.
Ikka, nemas pocit, ze sa Ti odkedy pracujes zrychlil zivot? Nie je to velky sok oproti vylucnej materskej? Nechcem vyzvedat, len ma zaujima, ako to vnimas. Ale je super, ze okrem pracovnych povinnosti mate aj nieco take mile ako vecierok, to potesi 🙂.
Pekny den! 🙂

ikka
12. dec 2008

Zuzi, ked su deticky viac chore, tak zvyknu sa naviazat na maminku, ale prejde to...a zas bude dobre 😵 Chuda Laurinka, asi si poriadne s tymi zubkami uzijete.
Susy 😀 takze v Simonkovej postielke hej? No myslim, ze skoncite vsetci pekne pokope...aj ked babo by mohlo Simonka rusit. No ale cim su deti starsie, tak v noci spia tvrdo, ze ich nic nezobudi 😉

sisa07
12. dec 2008

A este som chcela napisat Evke, ze aj my posledne dni skusame davat nadranom, okolo piatej Adelke mliecko a spi aspon do tej siestej este. Lebo uz to bolo neunosne, v poslednej dobe zase spavala len do piatej. Tak som to skusila takto a zatial to funguje. Aj do siestej "potiahnut" sa rada 😀 ......Ved to je sila, ze taky maly clovek spi len 9 hodin v noci - spavala od osmej, pol 9 do piatej. Dufam, ze druhe babo bude vacsi spachtos 😉 . papa

sisa07
12. dec 2008

oprava - " sa rata" 😀

lubi22
12. dec 2008

Tak sa mi zda, ze my sme jedini, co este v noci papaju mliecko. Myslim, ze je to skor zvyk. Ale ja som uz tiez nastavena, o 4 v noci sa zobudim a cakam, kedy sa Samko ozve. Vcera sa ozval o 5, tak som hodinu bola hore a nemohla zaspat. Tiez som na tom tak ako Sisa, nejako neviem vypnut ani v noci, preto odkedy som tehotna, spavam ja v detskej sama, a chlapi spolu v spalni. Manzelik spi ako drevo, ten ani castokrat nevie, ze som bola dat Samkovi mliecko, ja sa zobudim na jeho hlasok, ale kebyze som s nimi, tak aj na kazdy Samkov pohyb. No som zvedava, ako bude s babulkom, nasa predstava je, ze Samko v detskej, my v spalni s babulkom, prinajhorsom, ak by Samko moc streckoval, tak on s ockom v detskej a ja s babulkom v spalni. Styria spavat urcite v jednej miestnosti nebudeme, nezda sa mi to ani zdrave a aj si myslim, ze by sa deticky budili. Ale mame viacerych znamych, co dokonca spavaju na jednej manzelskej posteli su s dvoma detmi a vyhovuje im to 🙂

ikka
12. dec 2008

Sisa, mas pravdu, zivot sa mi zrychlil, ale myslim, ze tak v dobrom 🙂 som aktivnejsia, viac toho stihnem...normalne sa mi zda, ze pred tym som mala este dost casu aj na lenosenie 😅 Ale velky sok to nie je...lebo pracujem len 2-3 dni v tyzdni, takze som viac s malou ako v praci 😉 A fakt mi to prospelo, lebo tym, ze tu nemame rodinu, tak som ani nebola v kontakte s ludmi, niekedy vobec...a teraz mi to praca dava a normalne mi to ubralo takeho nervoveho vypatia, co znie divne, ale je to tak 🙂 No a uplne vazne uvazujem, ze by som si chcela najst pracu mozno len na pol uvazku, uz aj ked bude Emi chodit do skolky, aby som sa jej mohla venovat a mat taky ten pocit, ze nechodim len do prace...a cert tam po peniazoch, nejako by sa to zvladlo...no uvidime 😉

lubi22
12. dec 2008

Jeeej, sme sa stretli 🙂))

Ikka, uzi si vianocny vecierok, my mame budici tyzden vo stvrtok, manzelik v pondelok, tak bude mat Samko speci program o jednom rodicovi 🙂

ikka
12. dec 2008

no ved uz padam k tej kadernicke...papaaaa 🙂

lubi22
12. dec 2008

Ikka, ja uvazujem presne tak isto, ze kym budu deticky male, tak sa na plny uvazok ani nevratim 🙂

inge23
12. dec 2008

Ahojte 🙂 , tak konecne mame domakane, domcek ako z rozpravky a koneeeecne si mozem uzivat Filipka v pohodke 🙂
Kami, Susy, Fibi gratulujeme 😵

Vidim, ze rozoberate spinkanie. Filip zaspava medzi 8. a 8.30 v postielke a v noci okolo 1-2 krici a idem pre krasavca. je to asi zvyk, ale co nerobim, skusali sme ho tam uspavat, niekedy som presedela pri postielke aj pol hodinu a nakoniec som ho zobrala k nam. Vyspat sa vyspime, kupili sme sirsiu postel a sme taka liliputanska rodinka, takze sa pomestime.Aj ked, bola by som rada keby spinkal sam do rana, ale sem tam-raz do mesiaca sa to stane. Mozno je to kvoli zubkom, lebo posledne noci je aj 2 hodky hore a potom place a kuse do vankusa, alebo ma zle snicky...uz nevieme, ale je to vycerpavajuce. No spi tak do 6.30, 7.00 ale cez vikend zasadne o 6.tej 😠 . Co uz.
Ja sa do prace velmi neponahlam a kym nemusim, tak nejdem. Filip potrebuje dost indivindi pristup, takze tak. Dnes ma dojala, jedna maminka. boli sme kuknut u ocinka v roboske a hovori mi, ze no co nudite sa doma a ja ze, niekedy potrebujeme zmenu programu lebo fakt je ze neviem co pre neho vymysliet a ona ze, vedho supni do jasiel?????? 🤐 🤐 , som ako puk pozerala. Je mi jasne, ze niekto do prace ist musi.

eva4444
12. dec 2008

zuzka no vy si teda uzijete ☹ uz aby ste mali 'po zubkoch' 😒

sisa ja som tiez rozmyslal ze dat mu rano nieco. Nam sa to vlastne 'pokazilo' ked som prestala kojit. Pokial som kojila tak ked sa rano zobudil este na ciciku zadriemkal a tak na hodku potiahol. Ako som prestala uz ostane hore a basta. U nas to ma len 2 problemy, ze petrik mliecko ee, a on nepije z flasky vsetko vylucne z pohara a sam si ho musi drzat atd., cize by ho to podla mna neupokojilo aby dalej zaspinkal. On ani rano moc nejedava, az tak po hodke ranajkuje. Flasku on nezobral nikdy. Este je schopny vypit actimel ked mu tam dam slamku 😝 ale dakujem za napad 😉
ja som vam taka mama ze uz vela krat sa stalo ze za Petrikom v noci siel manzel, a ja som sa rano natiahla ze aka dobra noc bola 😀

lubi a uz si rozmyslala ako to budes riesit ked budes kojit malicke? mna to tak minule napadlo ked Petrik kukal rozpravku ze by som mu asi musela pustat tv, a spomenula som si na teba 🙂

lubi22
12. dec 2008

Inge, tiez mi je proti srsti pristup "supnut dieta do jasli". Tiez chapem, ze nie kazdy si moze dovolit zit iba z prijmu jedneho z manzelov, ale asi by som hladala iny sposob. No a co som prekvapena, dost ludi ma aj pristup, ze ak sme spokojni my, tak su spokojne aj deti. My k tomu pristupujeme opacne, ak su spokojne nase deticky, sme stastni aj my.

Inge, ako hovorite Filipkovi? Su aj ine zdrobnelinky okrem Filipa a Filipka? Pre pripad, ze by si manzelik presadil svoje, nech mam co najviac info 🙂 Filipka je 24. augusta, ze? To je dva dni pred Samkom, takze meninky by boli idealne, oslavy by sme mali marec, maj, august, december - idealne rozdelenie. Len ja uz som sa zzila s Adamkom. Tak teraz ja hovorim brusku Adamko, manzel Filipko 😅 Dufam, ze dieta to nepoznaci.

Evi s kojenim - vyriesime asi na mieste 😉 Zatial ma nenapada, Samko bude musiet trenovat trpezlivost. Telku on nepozera, takze mu budem asi daco rozpravat. No aprve tri mesiace prislubili maminky chodit na striedacky na tyzdnovky, dalsie tri mesiace bude leto a manzelik vacsinu casu doma a potom uz zacneme s prikrmami, tak snad to dako zvladneme.

inge23
12. dec 2008

Lubi, presne moja filozofia spokojnosti. 🙂 ja nechapem jednu vec, ale nechcem nikoho na svete urazit, ale ak si niekto "spravi"dieta preco ho chce supnut do jasliciek. nie celkom som pochopila su pani,ktora mi to dnes povedala, ma tusim 7 mesacnu dceru a uz ju strazi nejaka pani. A podotykam, ze nie su odkazanani na pracu maminky. Kto musi, chapem....moze sa kadeco stat s ocinkom a tak. Strasne sa ma to dotklo. Myslim, ze radsej mat problem s vymyslanim programu pre deticky ako ich radsej supnut do jasli, len nech mam pokoj.

Co sa tyka mena Filip. Ja ho volam niekedy Fifko, Fifino, Fifinenko a kamoska ho vola Fifo. Az tak super sa to neda zdrobnelinkovat, ale to som aj chcela, aby ho v skolke a skole volali Filip alebo Filipko. A meninky ma 24 augusta, ja mam 20 narodky. A meniny mam zas ja 8.5 a Filip sa narodil 7.5. 😵

Myslim, ze s kojenim to zvladnete, Samko je velmi sikovnucky a mudrucky takze to podla mna velmi rychlo pochopi.

Ikka, si sikovna, ze to zvladas. klobuk dole

eva4444
12. dec 2008

baby ja mam 24.aug. narodky a to bolo odjakziva Bartolomeja - tak asi sa zmenilo 😕 😅 🙂

lubi to mas super ze mas take zlate stare mamy k dispozicii 🙂

ja som rada ze som s Petrikom doma, aj ked citim niekedy nechapave pohlady 😒 ja by som robit aj tak nesla lebo chceme v blizkej buducnosti druhe a ja som chemicka a mala som pracu aj v labaku a to by som neriskovala. a na poluvazku ma tu nikto s mojim supervzdelanim nevezme 😎

ikka
12. dec 2008

ahojte, tak ja uz som ostrihana a vyvecierkovana 😀 ostrihana asi tak o 40cm...mam take polodlhe mikado 😉
Inge, nie je preco davat klobuk dolu...lubka tiez pracuje a este k tomu s bruskom 😉 na tie 2-3 dni sa to v pohode da zvladnut bez ujmy mojej aj Emily 😉
Evi 😀 s tymi narodkami to je dobre 😀

eva4444
12. dec 2008

fiiiha ikka to si odvazne zasiahla do imidzu 😉 idete na sviatky na sk? my asi pojdeme na buduci tyzden, ked sa trosku odsoplime 🙂

lubi22
12. dec 2008

Ikka, pridaj nejake aktualne foto, 40 cm je veru riadna zmena 🙂 Daj zajtra vediet, ako sa pacil novy uces Emi a manzelikovi 🙂

Moja praca - ma aspon tu vyhodu, ze mozem pracovat iba jeden den do tyzdna, tak mi to uplne vyhovuje, velmi viac by som ani nechcela, kym obe deticky nepojdu do skolky. Ja sa "vyzijem" a kedze Samko je s tatinkom, tak ako Emi, tak je to super aj pre nich. Mne sa na cely uvazok ani vratit neoplati, ako odborny asistent by som mala kopec dalsej roboty okrem ucenia. Cize ak sa vratit do prace na plno, tak iba s docenturou, nech makaju ini 🙂)) Resp. by som mozno skusila aj daco ine, ale pri detickach je flexibilita prac. casu dost dolezita, takze moje ambicie asi pojdu bokom.

Inge, ja mam presne na tu vec rovnaky nazor ako Ty - doslova.

Evi, no ja som zvedava, ako to budu stare mamy stihat, lebo obe su ekonomky a hlavne v marci sa za normalnych okolnosti s nami ani nebavia 🙂 Ale tvrdia, ze oni to vsetko zvladnu a ja budem za ich pomoc fakt vdacna, hlavne kvoli Samkovi, aby si privykal pomalicky na braceka a stale mal okolo seba ludi, ktori mu venuju vela pozronosti.

Evi, Inge - s tymi meninkami Filipka - prave mi pisala jedna maminka, ze Filipka je 23.8 a 24 je Bartolomeja. Tak som kukla do kalendara, ja tam mam tiez Filipka 24., takze asi su rozne verzie 🙂

Dobru noc 🙂

eva4444
13. dec 2008

ahojte 🙂

lubi ty mas super ze ti v praci vyjdu v ustrety (na 1 den) a ze tvoj muz vtedy moze byt so samkom. taky model by som brala aj ja, coby som len niekde papiere triedila 🙂 tiez si myslim ze popri detickach treba mat 'dobru' pracu, aby clovek mohol ostat doma ked budu chore alebo si odskocit ked treba nieco. ja intenzivne rozmyslam nad pracou na doma, ked sa vratime, ale to je vsetko len vo hviezdach 🙂
kalendarov je podla mna tiez hodne najdolezitejsie je ze meninky budu a je jedno ci o den dva inak 🙂
lubi inac moje krstna je Filip a je to riadny zivel tak ak veris ze meno tvori charakter by som si to rozmyslela 😉 🙂 😀

inge23
13. dec 2008

Evi, Lubi, ja mam tiez 23.8. ja som sa sekla 😅 , hanba...neviem kedy ma moje dieta meninky 😅 😅 .

Lubi, mne sa zda, ze mame vseobecne velmi podobne nazor 🙂 , aj ked sem velmi casto neprispievam. A aj vkus 😀 , mame kopec rovnakych veci pre nase zlaticka. a aj v detskej zaves je rovnaky, atd.... 😀 😀

baby, ja neviem co mi je , v noci som skoro skapala od bolesti v bruchu, najprv sa to zacalo v zaludku, prechadzalo pod repra. Dala som si espumisana a nospa, ze bozno mam vetriky, ale dnes je to tu znova, cela prava strana v pecku, najma bok...asi to budu oblicky, lebo ma pobolieva ako je slepak, mozno to je vajecnik...ja neviem uz, ale to mi mama hovorila ze aj je to slepak, inak by som vyzerala a ani teplotu nemam...tak to asi nebude slepak. nemate niekto skusenosti?

eva4444
13. dec 2008

inge boze ja neviem, ale ak ta to tolko boli tak chod radsej na pohotovost aj sa ti da ☹

najjulinka
13. dec 2008

Ahojte. Dlho som tu nebola, ale musíme sa pochváliť. Lucinka od dnes urobí 2-3 kroky, takže to berem, že chodíme... Konečneeeeeee... Ja viem, že to máte dávno za sebou všetci, ale ja sa vytešujem jak malá... 😅

eva4444
13. dec 2008

juli super super super 😵

inge23
13. dec 2008

juli, super, super...takze to pekne oslavte 🙂

lubi22
13. dec 2008

Ahojte 🙂

Julinka, to je super, Lucinke blahozelame 😵 Ako Vam pokracuje zverenie do pestunstva? A ako sa ma Kiko - nenasli sa pre neho este maminka a tatinko na stalo?

Inge, asi chod radsej na pohotovost- slepak to asi nebude, vtedy byvaju horucky, ale mozu to byt najskor oblicky ale aj vajecniky, radsej nech sa na Teba pozru 😉 To ma tesi, ze mame rovnaky nazor a aj vkus 😵 No fakt, vyhladala som kalendar na nete a tam je Filipko 23. - takze fakt su dve verzie. Tena sa ma, moze oslavovat dva dni v kuse za sebou 😵

Evka, no s tou pracou je to fakt take - teraz mi to velmi vyhovuje, od oktobra pojdem ucit zase - ale iba na ciastkovy uvazok, pri detickach je praca na VS super, mozem si zariadit cas, ako potrebujem, vozit deticky na kruzky, venovat sa im. No zase nie je to uplne to, co by som chcela do konca zivota robit, uz som pracovala aj v praxi a predsa len - jednak mas vacsi pocit uzitocnosti, je to aj lepsie ohodnotene. Ale ved to sa este uvidi, ak chcem, aby to u nas dobre fungovalo - myslim rodinka a vsetky veci, co si k tomu predstavujem, tak jeden z nas musi byt k detickam k dispozicii a asi to budem skor ja ako manzel, kedze on nas dokaze lepsie zabezpecit. A nikdy nechcem, aby mali nase deticky klucik na krku a vracali sa do prazdneho bytu. Casto nad tym rozmyslam, ale v podstate teraz to aj tak nema zmysel riesit - nasledujuce 3 roky su jasne 😉

Evi takze hovoris, ze Tvoje krsniatko Filipko je zivel? No podla numerologickeho rozboru mena - by mal Filipko akcnejsi a priebojnejsi ako Adamko, vyslo mu rovnake cislo ako manzelovi, tak manzel je hned nadsencom numerologie, ked mu to vyhovuje 😀

najjulinka
13. dec 2008

Kiko stále po starom, len je stále šikovnejší. Má perfektnú povahu, takže s ním to všetko ide samo... 😵
Neviem kedy som písala sem posledne, ale s Luckinym pestunstvom to je tak, že máme papier od psychologičky, že sa k nám Lucinka hodí 😀 A buduci týžden ak vyjde čas tak by som mala skočiť na úrad a napíše sa žiadosť na súd a potom už len čakať a nech to súd všetko odklepne a hotovo... No uvidíme, či budem stíhať nasledujúci týžden tam skočiť... ale snad ano...
Je to neuveritelné, ale už je skoro rok čo som Lucinku prvýkrát videla 😵

zuzka80
14. dec 2008

Ahojte,
prajeme Lucinke všetko NAJ k včerajším meninám 😉 a blahoželáme k prvým krôčkom 😅
Ľubi, Inge ja mám rovnaký názor na jasle a školku ako vy 😉 Laurinka tiež pôjde do školky až keď bude mať 3 rôčky, teraz by som ju nedala, lebo aj je na mňa dosť naviazaná, tak viem, že by tam plakala. Do roboty pôjdem tiež až keď bude mať 3 rôčky, možno aj skôr a to by ostala Laurinka doma s babkou alebo ockom. U mňa to bude s robotou ťažšie, lebo si musím nájsť novú. Predchádzajúcu som mala ešte v Humennom, takže všetko sa ešte uvidí.
Včera som Laurinke nalepila do izbičky bordúru, tak sme sa vytešovali, lebo macko Pooh sa jej páči 😵

lubi22
14. dec 2008

Ahojte 🙂

Aj ja sa pripajam a dodatocne prajem Lucke vsetko naj k meninkam 😵 Julinka, tak som rada, ze vsetko dobre pokracuje. Uz len nech to vyjde co najlepsie aj Kikovi, je to zlatulinky chlapcek 🙂

Zuzi, tak pridaj dake fotocky izbicky 😉 S pracou to budes mat asi narocnejsie, ked musis zacinat na novom mieste. Ale zase mas este cas sa rozpozerat. 😉

Ja som sa vcera zabavala robenim numerologickych roborov celej rodine, tak som bola prekvapena, ako vela veci sedelo. Uz iba rozhodnut, ci Adamko alebo Filipko - este mame max 10 tyzdnov na rozmyslenie 🙂

inge23
14. dec 2008

Peknu adventnu nedelu prajem 🙂

Lucinke dodatocne vsetko naj naj 🙂. A dufame, ze vam to coskoro s pestunstvom klapne.

Lubi, ten rozbor robis z knizky?

Ja zas nemozem povedat, ze nas Fifo je priebornejsi. rad sa zahra sam a nepotrebuje extra hracky, stacia dve krabicky alebo jedno auto, lahne na zem a hra sa. mna to niekedy aj mrzi lebo ja som akcna levica 😎 , ale manzelik je kozorozec a vraj byk si sadne velmi s kozorozcom. nepotrebuju sa rozpravat. Je original bycek. Bavila som sa o tom s nasou psychologickou a ta mi poslala presne ten isty horoskop, ako sme si tu posielali raz...ten detsky a nam to tam sedi ako "serbel na rit" 😀 a ona mi to aj potvrdila 😝 , vraj poradi nejake finticky na neho.

Inak je uz lepsie, pijem urologicky a pomaha. asi to mola nejaka kolika.
Dnes sme spali do 8.30,aj ked sa mlady rozhodol pre mliecko o 6, ale hned aj zaspal 😵 😵 😵

lubi22
14. dec 2008

Inge super ze uz Ti je lepsie 😉 Aj ste sa dobre vyspali. 🙂 My dnes tiez, lebo sme u nasich, tak maleho 6:30 od nas brali a my s muzom sme spali do pol 10, to bolo super 😵 Ale v noci velmi vystrajal, neviem, ci sa mu daco snivalo, nakoniec o 1 az do 4 kym nepapal mliecko spal medzi nami v posteli.

Inge ten rozbor robim podla knizky. Ale mam sa stretnut aj s jednou babou, ona je maserka, zaobera sa aj ezoterikou, cakrami, numerologiou a astrologiou, tak skonzultujem. Ono vela zalezi aj na datume narodenia, hodine narodenia, len meno a priezvisko nestaci. Nam podla mena a priezviska vysiel Filipko taky akcnejsi, priebojnejsi, Adamko skor citlivejsi, introvernejsi. Ale este sa uvidi, aky mi stanovia termin porodu - ta baba mi hovorila, ze ak budem vediet termin porodu, ze potom az je dobre vybrat meno, aby sa posilinili urcite vlastnosti a crty. No neviem, neverim tomu urcite na 100 %, ale nieco to do seba ma. V tej knizke sa robi rozbor- osudove cislo, den narodenia, rozbor mena - aky ma meno vplyv na zamestnanie, uspech, lasku, financie, vztahy, magicky stvorec - cisla, ktore vyplyvaju z mena a ovplyvnuju to hlavne cislo a este dalsie veci. No kedze sme u nasich a samkovi sa venuju, tak som sa s tym vcera pekne pohrala 🙂

eva4444
14. dec 2008

ahojte 🙂

lubi ja neviem, ja takym veciam moc neverim 😒 moj manzel a brat su narodeni v ten isty den a su 2 uuplne rozlicne bytossti, brat ma meno po ocovi a taktiez uplne ini ludia. asi sa na to treba divat 'globalnejsie' 😅 skor to beriem ako taku peknu zabavku 🙂

peknu nedelu, ked sa Petrik vyspinka ideme na vlacik 🙂