Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
17. dec 2009

baby a idete piect nieco na vianoce? ja nemam moc casu ale mozno nieco skusim, ak mate nejaky lahky napad sem s nim aby som neskoncila pri dr.oetker zmes na pecenie 😀

zuzka80
17. dec 2009

Ahojte,
tak s tými zúbkami sme my boli "nepredpisový" Laurinka mala prvé zúbky až po 1. roku a boli to očné zuby 😨 A ešte stále nemá všetky. Som zvedavá ako to bude pri Linduške, ale asi tiež bude mať zúbky neskôr. Ikka myslím, že aj Emily išli zúbky neskôr, už má všetky? A ako bruško, rastie?
Erika držím palce nech je test pozitívny 😵
Evi Petrík si pomaly trénuje slová a zrazu na Vás spustí všetko naraz 😀
Sisa želáme Adelke skoré uzdravenie 😉 Laura váži 13 kg a meria 92 cm, tiež ju musím s jedlom naháňať, skoro stále ju krmim ja, sama sa v jedle len šprta a nezje skoro nič 😠 Vaše detičky sú aké vysoké?
Aj u nás je prvý sniežik 😵

zuzka80
17. dec 2009

A ešte som sa chcela spýtať, či krémujete detičkám tváričku a akú značku krému uprednostňujete. Neviete, či má aj Bioderma krém pre deti na chlad a zimu?

erika1983
17. dec 2009

ahojte
tak mi vazime 14 kg a meriame 94 cm, a tiez z jedlom nahaname, ale v skolke zje vsetko ukazkovo, doma maso vobec, a v skolke zje. N o zubky ani mi nemame este vsetky posledne stolicky nam chybaju.
my sme mali hroznu noc,celu noc sme odsavali a strasne kychali, a to uz som sa vcera tesila ze nam je lepsie, ale nie asi sa nam to vratilo.

eva4444
17. dec 2009

ja neviem kolko meriame nosime 98, z niektorych aj 104 ale ved vsak viete ako to siju halabala. inak ma pevne nohy a ritku a od pasa hore akoby sme mu ani jest nedavali trcia rebra len taky dzez 🙂
zatial tvaricky nekremujeme, ale ked este prituhne budeme lebo vlani nam Petrik v jasenskej doline trosku omrzol, ale to bolo -15. chudatko ja ze ake ma pekne cervene licka z toho cerstveho vzduchu a on boze aj bolet ho to mohlo 😒

kamilecka
18. dec 2009

Ahojte

s tym napadom na jednoduchy kolac si necham poradit aj ja,ja upeciem linecke, pernicky tohto roku vynechavam 🙂 a este niejake medove alebo nieco podobne.

Inak Vam prajeme krasne Vianocne sviatky........

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

My nosime 98, vazime cca 14 kg, kremik mame bubchen wind und wetter ci ako sa to pise 🙂

eva4444
18. dec 2009

jej kami peknucke prianie podobaju sa, ze? 😵

my mame tiez zatial ten bübchen nejaky na tvar taku minivzorku nachystanu. ale teraz sa ma oteplit a byt nad nulou, skoda, mohlo to byt pekne biele vsetko 🙂

sisa07
18. dec 2009

ahojte 🙂

Zuzi, dakujem, uz je ovela lepsie 🙂.

Evi, aj ja by som bola radsej, keby nam obaja stvornozkovali, tiez som o tom vela citala, ale nase deti kaslu na to, ake ma byt poradie.......Adelka vela plakavala, v lahu nebyvala skoro vobec, museli sme ju len nosit a aj to vzpriamene, nie normalne ako v perinke. Ked zacala sediet s oporou /ktore sme museli skusit, lebo by plakala stale..../, chvilku ju to bavilo a potom hned objavila stavanie sa na nohy a odvtedy uz len na nohach a nechcela ani sedavat, a odvtedy bola ovela spokojnejsia. Tusim som tu uz raz pisala jednu vetu, ktorou nasa mama zhodnotila Adelku - povedala, ze "Adelku nebavilo byt babatkom" - a to presne vzdy na nu sedelo 🙂. A Adam je podobny "pripad" 🙂 . Este sa mu svalstvo nemalo kedy spevnit a uz by najradsej behal za Adelkou po izbicke 🙂 . Ale on je vacsinou zlatusik, taka buchticka usmiata. Pri Adelke sme sa vzdy viac zapotili.... 🙂.

Asi nieco upecieme s Adelkou, ale uplne jednoduche - vanilkove rozky a nieco, co sa da vykrajovat, nech je sranda. Ja sa velmi tesim na to, ked raz budem mat viac casu a budem moct skusat nove recepty a mat taku pohodu pri vareni a peceni, aku som za posledne 3roky nezazila.Teraz je to stale o tom, stihnut navarit co najrychlejsie, najzdravsie a skombinovat jedlo tak, aby bolo spokojne aj dieta, aj dojciaca matka aj nedojciaci dospely manzel 😀.

Adamka nenatierame vobec nicim a pokozku ma bez problemov. Adelke tvaricku natieram obycajnou niveou a telo modrou indulonou na striedacku s Excipialom lipolotio od koznej. Od drahej Adermy sme upustili, lebo nas to vyslo okolo 1000Sk mesacne a zistili sme, ze efekt je rovnaky ako s indulonou, dokonca Indulona premasti Adelkinu suchu pokozku este lepsie. Menej je niekedy viac.......

Velkost ma Adelka vacsinou 92, ale ako pise Evka, vyrobcovia maju rozne ponatie velkosti. Ked som hladala teraz synovcom pyzamo, celkom som sa pobavila. Niekedy bola 140ka vacsia ako 156ka a tak podobne.....

Erika, zelam skore uzdravenie 🙂

lubi22
18. dec 2009

Ahojte 🙂

Zuzka my pouzivame Biodermu ABC kozmetiku, pouzivam od nich aj kremik do zimy a na chlad 🙂

Samko ma 12,6 kg a meria 92 cm. On je taky krpcek. Velkost nosi Samko ako odkial, najcastejsie 92, ale napr. HM aj 86 a Cherokee zase 98.

Evi stvornozkovanie je fakt velmi zdrave a prospesne. Filipko stvornozkuje, je to uzasne ked vidim tu ritku ako sa pohybuje, je to take krasne, hrozne sa z toho lezenia vytesujem. No ale Samko nechcel svtvornozkovat ani za svet, tak ako pise Sisa, on chcel hned chodit a byt vzpriameny a nosit sa, ked sme ho polozili na zem, tak chytal zachvaty z toho. A pristupujeme k nim rovnako, fakt neda sa nic nalinajkovat, kazde dietatko je osobite. Este ze sme mali Samka prveho, lebo kebyze je to naopak tak som teraz v tazkom soku 😀

Ja peciem iba medvedie dlabky, medovnicky kvoli vykrajovaniu so Samkom a kokosove macane rezy.

Dnes sme boli na Samkovej besiedke v skolke, to bolo uzasne, ako si deticky pripravili program. Samko spieval Jingle bells, aj pocital po anglicky, tleiskal o dusu a rozdaval usmevy, no a potom ho to uz nebavilo, tak mi sedel na kolene 😀 No a potom sme mali pohostenie a na zaver vonku ohnostroj 😵

najjulinka
18. dec 2009

Ahojte.. tak ja som merala moje "velkáčky" - Lucinka 85-85,5cm, Mirka 81cm 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monika1
18. dec 2009

Ahojte 🙂
tak my sme dnes s Adamkom absolvovali druhe ockovanie proti zltacke,bolo placu ale uz je dobre 🙂

baby pridajte nejake fotocky vasich deticiek,aj druhorodenych 😉
nas Matejko je take nase slniecko vysmiate 🙂 zatial je povahovo rovnaky ako Adamko no uvidime dokedy 🙂 pohybovo je tiez taky isty,ked je hore tak sa nezastavi,sa smejeme ze by uz utekal a je taky pevnejsi ako Adamko v jeho veku ale to bude aj tym ze sa narodil o 600g tazsi od Adamka a robi to svoje,taha sa do sedu a super uz drzi hlavicku 🙂

no a Adamko ma 12kg a 95cm 🙂 nosi vacsinou 92 ale nohavice 98 a niektore tricka s dlhym rukavom alebo mikiny ma este spred roka a su mu dobre 🙂

teraz som sama doma,muzik je na vianocnej party,deti mi este nespia (teda matejko spi ale na dlho to nevidim) tak rychlo pisem 😀 no ale uz idem nahanat do postele aspon toho vacsieho huncuta 🙂

ozaj a piect budem linecke kolaciky (tie musia byt tak sa musia nejako stihnut),makovnik a bud babovku alebo nejaky rychly kolac na plech...

pipi1211
18. dec 2009

ahojte mamulky, tak my uz byvame, konecne to tu vyzera ako byt a nie ako sklad 😀 mam tu sice este par krabic ale to uz sa s nimi neponahlam.... vy sa mate ako?
pozeram ze tu pisete o vahe a o dlazke tak momo ma tak +-11kg a vysku neviem,oblecenie mame tak 86-98 no oblecie nieco aj na 18mesiacov 😀

a ozaj musim sa pochvalit ze snazilkovanie sa podarilo 😵 nevieme zatial kolkaty tyzden ani datum porodu lebo mrchu som mala tak vseliako, skoro vobec ale dnes som bola u dr a mimi ma 5milimetrov 😀 😀 😀 😀

najjulinka
18. dec 2009

pipi blahoželám a nech mininko pekne rastie... 5 milimitrov .. hmmm ... to tu maš najmenšie mimi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

susy
18. dec 2009

pipi, gratulujem 😵

susy
18. dec 2009

no my sme: Simon 12kg/92 cm, teraz zacal nejako rychlo rast, veci su mu malé.
Maxim 8880g/74 cm. ten zase ide do objemu 😀

eva4444
19. dec 2009

pipi gratulujeme super sprava zelame krasne tehu 😵

alena22
autor
19. dec 2009

pipi gratulujeme nech sa babetku aj tebe dobre dari 😵
evi ty si ako na tom uz dobre?
monika aj ja som vcera bola na jednej party a dnes sa chystam este z byvalej firmy na party ale iba na skok uz som utahana a sa tesim ze mam tri tyzdne dovolenky a riadne si pogaucujem 😀 😉
musim aj ja adka odmerat a odvazit ale teraz spinka certik...konecne 😅

monika1
19. dec 2009

pipi blahozelame 😵 😵 nieco som zahliadla na FB tak som to dobre pochopila 😵 prajeme prijemne tehulkovanie 😉

ali tak to si paradne oddychnes,ved aj to treba,nie len stale makat 😉

eva4444
19. dec 2009

alenka diki za opytanie ja som uz ok, teda dufam. cele to uzavreli ako hormonalnu nerovnovahu, ze ked sa koji mozu byt aj viacere MS za sebou pri troche stastia. 😕 ale ze keby cosi mam radsej prist. tak dufam ze mi netika vnutri nejaka casovana bomba 🤐 ale citim sa podstatne lepsie, az na to ze ma seklo v krku a nemozem hlavou otocit no co dalsi zolik hura 😀

ali uzi si dovci pogaucuj 😀 a oddychni 🙂

lubi sisa jasne ze ked babo nechce na 4 neda sa nic robit to ja len tak som sa tu vypisovala 😉

chlapov som poslala na plavaren s vikinkou sme pobalili darceky teraz spinka unavilo ju to 🙂
zajtra pride moja mama tak dufam ze sa mi podari ist sa dat do vianoc ostrihat nech som na sviatky fesanda 😀 naposledy som bola v maji tak uznajte ze treba 😀
tak som sa rozhodla ze napecieme s Petrikom medovniky ak sa mi podari kupit ingrediencie a nejaku pastu na zdobenie. a este mozno krtkovu tortu, nie zrovna vianocny zakusok ale to mame radi a je to jednoduche. a dost uz.

ikka
19. dec 2009

Ahojte,
Pipi my sa tiez pripajame, prajeme prijemne tehulkovanie 😉
Nasa Emi ma 92cm, 14kg. Je to riadna baba, kazdy obdivuje hlavne jej stehienka 😀 no to ma po mame 😀
Tiez pouzivame modru indulonu uplne na vsetko, na hocijaky fliacik, na licka a vzdy zabera 😉 Ked bola mensia tak som pouzivala kozmetiku od Weledy, na tvar, na zadocek, telove mlieko. Nedam na to dopustit, tak dufam, ze aj u druheho babatka sa nam osvedci 😉 Inak pohyby este necitim, aj ked sem tam sa mi aj zazda, ze akokeby uz, ale nie som si celkom ista, ked dlho potom nic....
Uz sme sa boli aj bobovat...treba vyuzit sniezik, kedze tu u nas v tejto oblasti ho byva maaaalo a neudrzi sa.

Inak Emi mi cez obed uz spava len velmi sporadicky. Vzdy ju dam do postielky, tam ma kludovy rezim, hra sa tam, je potichu, ale zaspi len tak 2x do tyzdna alebo ked si idem s nou lahnut, tak to ju ukecam. Ale zas co by som chcela, ked vyspava tak do tej 9,00....
No a mame problem s pitim, zvykla si pit v noci caj, vzdy sa zobudi, cucne si a spi dalej, takze je jak male babo a budi sa aj 3x...samozrejme ma to hneva, lebo ked jej nechcem dat, tak je cirkus a nehovorim o tom, ze nocne odplienkovanie tym padom nehrozi. Takze jej idem zrusit jej oblubenu flasku so slamkou a budem jej davat pit vyhradne z pohara a snad potom aj to nocne pitie prestane. Akonahle jej poviem, ze sa ideme umyt a spat, tak automaticky pyta caj.. 😅

Sisa a ako si pisala o vareni a peceni, tak to mame asi vsetky velmi velmi podobne, ale musim povedat, ze tento rok konecne prve vianoce, co som si tak v klude celkom vsetko porobila aj napiekla a aj varenie je uz fajn...lebo Emi to uz nejak uznava a ked varim, tak ma "nevyrusuje" resp. si prisunie stolicku a velmi pekne mi asistuje...takze si to uzivam a hovorim si, ze za chvilu zas nastane opat chaos 😀

alena22
autor
20. dec 2009

cafte tak adko ma 13200gramov a meriame 94 cm 😀 ako tak kukam tak nijako nevytrcame z davu, ved aj vrstovnici zhruba v nasom okoli su takisto na tom sem tam nejaka vynimka 😉
no vcera som bola na dalsej akcii poslednej a uz len veget, normalne premyslam ze si s adkom ozdobime stromcek uz dnes a do vianoc sa budeme len tak povalovat a gulat a hrat 😵
adko uz je konecne ok tak sme boli dnes v snehu ten sa tak tesil smial vyskal jasil no strasna radost bohuzial strasne fucalo neprijemne tak sme boli asi 20 minut a so strasnym revom sme sli dnu ☹ ale tak potom si nechal vysvetlit ze zima bola a ze este pojdeme von 🙂
muzik ma dnes dokonca aj na lokse naviedol ze spravime ze mi vela vela pomoze tak este s tym sa musim do vecera popasovat 🙄
vy ako uz sa pripravujete? aj mate dakto uz stromcek ozdobeny?

zuzka80
20. dec 2009

Ahojte,
Pipi príjemné tehuľkovanie prajeme 😵 😵 😵
Ja práve relaxujem, deti spinkajú a ja pijem kávičku a jem koláčiky z včerajších krstín.Takže už máme aj z Lindušky kresťanku.
Alenka my budeme dnes ozdobovať stromček, čakáme kedy sa Laura zobudí a ideme na to 😵
Zo snehu sa aj Laura vytešuje, len vonku by sa teraz stále hrala, behala po sniežiku, len je tu veľká zima, momentálne -9 stupňov.

sisa07
20. dec 2009

Ahojte 🙂

Pipi, srdecne gratulujem a zelam krasne tehulkovanie bez problemov 😵 .

Lubi, aj ja som rada, ze poradie deti u nas bolo prave taketo 🙂 , v opacnom pripade by som si teraz trhala sedive vlasy 😀 .

My uz stromcek mame, v piatok sme si spolocne postavili, Adelka zdobila spodne vetvicky, ja vrchne, tatino dal ziarovky, Adamko nas kontroloval, no parada 😵 .

My sme mali narocny vikend - oslavovali sme tatinovu 30ku a meniny oboch deti vcera aj dnes, takze tu bolo rusno a veselo, ale prezili sme v zdravi a viac -menej v pohode a zase premyslame nad novymi boxami na hracky 😀. A ked este pridu viacnone darceky, tak sa pomaly budeme musiet s tatinom vystahovat do obyvky a uvolnime spalnu hrackarstvu 🙂 .

Ikka, minule mi jedna kamaratka dakovala, ze som jej poradila pre dcerku modru indulonu, hned im zabrala na ekzemik a suchu pokozku. Ja ju mam od detstva rada, vzdy mi super premastila pokozku, nie je parfemovana a prepchata vselijakymi chemikaliami ako kopec inych kremov.
A k tomu nocnemu pitiu - aj Adelka vecer a v noci pije a vypyta sa cikat, takze urcite sa to nauci aj Emi po odplienkovani. Mozno bude par nehod spociatku, ale isto si potom zvykne ohlasit v noci, ze potrebuje cikat. Ved aj vela dospelych v noci pije a ma pravidelne pohar vody na stoliku, takze u deti si myslim, je to v pohode.
Obmedzili sme to ale tak, ze Adelke davame len polovicu malej flasky - takze nevypije naraz ani deci vody/caju.

Ked Evka spominala tu kadernicku, len som sa chcela spytat, ci aj Vam tak po porode padaju vlasy... Mne hrozne, hlavne od takeho 3. mesiaca po porode - tak som to mala aj pri Adelke. Tiez by som sa mala dat ostrihat, len neviem kedy. Po celom byte su moje vlasy, vyzeram ako plznuca kolia 😀 .

Evi, este mas seknute? Ja som mala tiez, tak dva tyzdne dozadu. Ani sa necudujem.....Pri tom ako nosime drobcov, kojime, prebalujeme, hrame sa, stale v predklone a hlava dole - choroba z povolania 😀 .

Lubi, Samko je sikovnicek, urcite ste boli na besiedke velmi hrdi nanho 🙂 . Podla toho, co pises, je to superskolka 🙂 .

Prajeme prijemny predvianocny cas 🙂

ikka
20. dec 2009

Ahojte,
my mame dnes brrrr super kosu -14C 😖 cely den, vobec sa neoteplilo.
Sisa, Lubi vy ma normalne ze strasite 😀 Emi sice ako babo nebola uplne spokojne babo, ale vzdy som si hovorila, ze je to velmi dobre dietatko....tak sa mozem asi tesit na nejaky uragan a neprezijem to... 😀 No paaaani, to uplne teraz vidim na jednej kamoske, ktora ma druhu dcerku a teda je to vacsi zivel ako jej prva dcerka a furt sa mi stazuje 😅 No uvidime...
Sisa, Emi v noci tiez naplnim flasku len tak 1,5dcl vody a vacsinou to ani nevypije, urobi len raz dva tri cuc a spi dalej...len ma to trosku hneva, lebo spavala pekne celu noc a teraz sa fakt budi ako babatko...tak dufam, ze to prejde 😅 Inak ma to neobtazuje, len ked bude druhe babatko, tak by to mohlo byt vycerpavajuce.
Inak na padajuce vlasy po porode si velmi zivo pamatam a netesim sa na to...no treba vydrzat. Tiez som ich rano zbierala po vankusi a boli vsade po celom byte..des. Ja som ani nic neskusala, lebo asi by to aj tak nepomohlo, proste to tak je a treba to vydrzat.
Lubi, ano mate superskolku 😉 🙂
Ja dnes trosku zhresim proti tehu zasadam a davam si varene vinko 😉

pipi1211
20. dec 2009

dakujem vam vsetkym 🙂 toto druhe tehu je asi fakt inaksie ako sa hovori, normalne mi vadia rozne vone, zerem jak blazon a dokonca uz mam aj take pidi brusko 😅 😀

ja som sa rozhodla tieto vianoce urobit u nas v novom takze to bude makacka ale tak nestresujem 😀 stromcek bude momo ozdobovat s tatinkom vo stvrtok rano, dnes sme aj nakupili darceky este pojdem zajtra so svagrom a je to vsetko prichystane 😀 😀 😀 😀

alena22
autor
21. dec 2009

lubi veru to som chcela ajja napisat ze ta skolka je super 😉
ja sa tesim na september ked adko narukuje do novej...sestricka od nasej dokiny povedala ze odtial maju nizku chorobnost deti maju vsakovake akcie a aj ked sa povrava ze to je skolka pre prominentne deticky neni to pravda...dokonca nam adka rano autobusom odvezu a aj privezu zadarmo do senice 😀 bude mat zazitky i ked rano si ho asi budem vozit sama aj do sanatka sa vozime autom aj do aj z 😅 ved ja potom upalujem rovno do prace

som sa tento rok dusovala ako nic nepeciem a nakoniec som napiekla medovnicky aj skoricove hviezdicky tie mam z receptu co je na vanilkovom cukri zozadu a su uzasne kamoska ich robila minuly rok a mne chutili tak som narobila aj ja jednu davku a mnamky su 😝 odporucam rychle jednoduche a chutne ozaj pre mamicky

ikka aj u nas bolo vcera -14 kosa jak nikdy ale dnes uz je fajn iba -7 a svieti slniecko tak sme sa boli prejst po meste a som chcela kupit adkovi este dodatok k darcekom ze trojuholnikove farbicky a voskovky ale teda drahe to je ako slak tie farbicky ma vysli na 12,5 € ale zas mame ich osvedcene ze sa mu paradne drzia a su dost hrube tak aj daco vydrzia 😀

dnes este s muzikom spravime vasci uklid a vegetujeme 😵

tu modru indulonu musim vyskusat aj ja 😉

eva4444
21. dec 2009

ahojte

sisa vlasy stracam aj ja ☹ aj vikinka 😀 no budeme plesaty tandem za chvilku 😎
uz som ostrihana, tak pod usi mam dlzku aspon to ma akutaku formu. doobeda sme sa vystresovali v takom malom nakupnom cetntre tu blizko, boli sme 3 dospeli (moja mama prisla vcera) + 2 deti ale chaos vacsi akoby som sla s nimi sama 😀 az sa mi odnechcelo sa vobec niekam este trepat.

joj musim ist stravovat vikinku 🙂

alena22
autor
21. dec 2009

evi no veru ja som dnes bola v meste a chaoooos vsetci sa tlacia kupuju stresuju blaznia sialenci 😀
ja mam chvalabohu pokoj s vlasmi mne sice po porode moc nepadali ale vtedy koli stitnej som mala jak slamu malo a hnusne tvrde teraz padaju tak bezne aj ked niekomu sa to zda vela ja tak stale plznem 😅

erika1983
21. dec 2009

ahojte
pipi gratulujem, dufam ze sa coskoro pridame
u nas este nic nove, dnes som si robila aj testik nevydrzala som ale len jedna ciarka 😢 no co uz mozno najblizsie, cakam ze cez vianoce v tedy budeme mat klud, aspon dufam.
aj u nas je hrozna kosa, ale Frederike sa to strasne lubi, boli sme aj vonku a vobec nechcela ist dnu. 🙂
ja krem pouzivam Lipolotio je strasne dobry a kremikujem len raz do tyzdna
stromcek mame uz ozdobeny, ale piect musim este raz lebo som vsetko uz zjedla 🙂

eva4444
21. dec 2009

inac my sme petrika este nenatierali nicim ak neratam v lete ochranne kremy 😕 a pokozku ma jemnunku peknu tak asi ani nebudeme, zatial sa aj vikinka drzi v tomto smere uvidime ako dalej 🙂

erika nezufaj ak nevyjde teraz vyjde potom jedneho dna urcite 🙂

ja sa este musim trepat do obchodu lebo milostpan neznasa tie rukavice co ma a bez rukavic sa neda tak mozno s nim vybehnem presne na 9 ked otvaraju hadam nebude taky natresk 😒 inac sme sa dnes aj pobobovali no zajtra ma byt +10 stupnov asi to zlezie dole skoda ☹