Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
15. okt 2008

Oni sa lubkaju. Sice dakedy ide o život, ked si navzajom študuju oči 😀 😅 🙄 Ale maju sa radi. Oni vo všeobecnosti luuubia deti. Ale ked máme detskú návštevu, tak Kiko je hned velký parťák a Lucka sa zavesí väčšinou na dospelú návštevu a nechce sa pustiť.. .Ona všetko len tak pozorovať z bezpečnej vzdialenosti by chcela... My ju voláme opička, lebo by len visela na niekom stále... Ale na ňu sedí to znamenie aké je - blíženci - ona je fakt 2... Je velmi milá, usmievavá a v zápätí sa rozčuluje, reve, domáha sa svojho akýmkolvek sposobom... Kiko má viac povahu mne podobnú - taký večný smejo, všade je ho hned plno...
Kika môže niekto adoptovať.
Ano Lucinku by sme mohli potom adoptovať.
Inak ja luuubim aj Kika moc - ja ich luuubim rovnako. Ale viem, že na mňa tam čakajú bába a že si nemožem všetky deti nechať. Chcem mať detí viac, ale postupne. A viem, že Kiko by to krásne zvládol ist do inej rodiny, aj ked nás tiež velmi lúbi. Ale o Lucke som presvedčená, že keby ju posunuli dalej, tak by to mohlo mať následky... Ju ked sme si vzali, tak ten den prerevala a nechela papať - proste zmena a takto reagovala. Teraz je väčšia, je v normalnom rodinnom prostredí, tak by to bolo o vela horšie pre ňu.. .Jej aj dlho trvalo kým sa naštartovala a bojim sa že keby ju niekde dali, tak by zas stagnovala dlho... Tak sme o nu požiadali a neriskli si, žeby sa dakomu zapáčila. Aj ked si myslím, že podla papierov a fotiek , ktoré na urade maju by ju asi nikto nechcel - cigánča, predčasne narodené, na fotkách v spise ešte riadne škúlavé a ak má opis v tých papieroch asi taký ako sa k nej vyjadrila sestrička v domove - citujem "Z nej nič nebude", tak asi ťažko by mal niekto záujem... Ale neriskli sme si to, lebo možno by sa našiel niekto ako my a riskol by si to. Tak sme hned konali a vybavovali papiere na ňu.
Ak by Kiko bol u nás dlho a videla by som, že je už v štádiu, kedy by presun do inej rodiny nezvládol, tak začneme obiehať papierovačky aj koli nemu. 😉 Ale inak si myslím, že Kiko by si zvykol rýchlo inde - ideálna rodina by bola úplná - aj s ocinkom pre neho a hlavne so súrodencom, alebo súrodencami, lebo on keby mal byť jedináčik, tak asi trpí...

najjulinka
15. okt 2008

neviem či som sem dávala link, tak ho tu dám: http://evalorenzova.blog.sme.sk/c/158954/Hladam... - to je článok asi spred 2 mesiacov.

zuzka80
15. okt 2008

Ahojte,
dlhšie som tu nebola, máme teraz veľa práce na novom dome, stále nejaký robotníci, práve nám robia kúpelne, už sme aj posteľ a nejaký nábytok objednali, tak sa vytešujem 😵
Ľubi u nás by ten výlet dopadol asi rovnako, tiež by som bola unavená ako kôň 😀
Najjulinka nebude ti potom ľúto za Kikom, keď si ho niekto vezme? Mne by asi srdce puklo 😔
Tiež si teraz užívame také zlatučké detské obdobie, Laurinka nás stále niečím novým prekvapí, snaží sa za nami všetko opakovať 😀 Zúbky nám nejak stagnujú, dole stále iba jeden, nemá poriadne čím kúsať 😝
Dnes ráno sme vstali 9:15 😀 Teraz spinká už skoro dve hodiny, poobednajší spánok si zase predĺžila, spí tak 1,5 - 3 hodiny 😅

lubi22
15. okt 2008

Julinka, to je uplne jasne, nemozete si nechat vsetky deticky, co k vam pridu, ak bude niekto chciet si ich adoptovat od Vas nastalo, tak mozete pomoct dalsim malinkym babulkam, co by inak boli v DD. Pred casom si spominala, ze Kika si chcela adoptovat Tvoja znama. Uz sa to zmenilo? Urcite by deticky neboli take sikovnucke, kebyze su v DD, ja Ta tiez velmi obdivujem za Tvoju pracu 🙂 Moj manzel tiez hovori, ze ked budu mat chlapci 6, 8 rockov, ze by sme si mohli adoptovat dievcatko, aby sme mali k nasim chlapcom aj malu Sasku. Ale to zavisi od kopec veci, uvidime, kde budeme o 6 rokov, ci sa nam podari postavit domcek, tak ako chceme, potom by to slo. Ale zatial neviem, ako to bude s dvoma detickami a hoci manzel hovori, ze to mysli na 100 % vazne, myslim, ze cas este ukaze 🙂

Zuzi, Laurinke tie zubky asi vyrastu vsetky naraz, tak to vyzera. Pekne Ti spinka 😉 No to stavanie domu popri takom malom dietatku musi byt riadna zaberacka pre Vas vsetkych. My sme zatial vo faze hladania pozemku, uz sme boli omrknut par ponuk, ale stale to nie je to co chceme. Ale stavat by sme urcite zacali, az ked mladsie babulko pojde do skolky, cize o take dva - tri roky, dovtedy si to casovo neviem predstavit.

najjulinka
15. okt 2008

Kamarátka otehotnela a 3 malé deti by nezvládla. Hlavne z toho pohladu, že sa bála keby ostala na rizikovom, tak aj ich syna by na celý den nosil k opatrovatelke manžel, aby kamaratka mohla ležať a bolo by to od veci si vziať bábo a hned ho dávať k opatrovatelke(mal by v tom zmätok, že kam patrí). A kedze mala prolemy aj pri prvom, tak sa pri druhom tiež ráta so všetkým. A nemá nikoho kto by k nim v prípade núdze hned docestoval, aby sa staral doma o ich syna+ nove adopčiatko. Takže radšej sa vzdali Kika...

riuska
16. okt 2008

jeej lubi cakas chlapceka 😀 myslim ze si to aj cakala takze G R A T U L U J E M E 😉 🙂 a mate vybrate krasne mena - obidve su super (i ked mne sa viac paci Jakubko-Kubko) 😵

a ako sa vsetky mate? my sa mame dobre, pekne rastieme - chvalabohu sme zdravi tak je to vsetko v poriadku

sisa07
16. okt 2008

Ahojte! 🙂
Dlho som tu nebola, boli sme trochu chori - soplik, kaslik u Adelky a my dospelaci tiez / zacal ocinko a my sme sa kolegialne pridali...../, k tomu sa tlacia Adelke naraz 4 zubky a dost skaredo jej nabehol ekzem- zajtra ideme k doktorke. Ale inak mame uzasne dievcatko a presne ako pisete, toto je naaaaadherneeeee obdobie 😵. Adelka krasne rozprava, ma uzasnu pamat, dokaze prerozpravat tym svojim slovnikom oblubene knizky alebo to, co videla vonku. Sama seba zacala volat DADA 😵 - uplne jasne, zretelne. Prislo to tak, ze sme sedeli s nou obaja a muz sa jej pytal najprv na mna -Kto je to? , potom na seba a nakoniec sa spytal Adelky - Ty si kto? a ked sme tuto hru viackrat zopakovali - zacala si takto pekne hovorit, nikdy ju tak nikto nevolal 🙂 .
Lubi, to co si pisala, ze si si kedysi priala, aby isiel cas dopredu som zazivala aj ja / hlavne ked sme sa donemoty uspavali, plakali, uspavali, plakali, bolo to take nejake napate...../, ale teraz by som si niekedy priala presny opak.....aby sa cas zastavil. Aj ja sa velmi tesim na druhe dietatko, ale teraz si maximalne uzivame Adelku.
Neboj, urcite je drobcek v poriadku, ale on skoro pochopil, ze nemoze byt taky duracelko ako Samko, lebo by si bola velmi unavena, tak sa v tom brusku sprava maximalne ohladuplne k maminke 🙂 .
Juil, Ty si ma tym svojim clankom rozplakala 😔 . Je uzasne, co robite s manzelom pre deticky a patri Vam velka vdaka za to 😵 . Len tak ako aj baby pisali, asi by mi srdce puklo, keby som mala taketo dietatko, ktore by s nami zilo dat dalej. Rozumiem vsak tomu, preco a ako to robite, ste super 🙂 . Drzim palce Kikovi, aby nasiel novu rodinu s takymi dobrymi a silnymi rodicmi akych ma teraz.
Zuzi, stavanie domu pri Laurinke obdivujem- mne stacilo stahovanie. Sice to prebehlo relativne v pohode, ale aj tak stacilo.......
Evi, tak to Petrik potiahol ozaj rekordne, to si ani neviem predstavit. A tak trosku zavidim ten sposob zaspavania 😉 . Odkedy sme dokojili, tak ma Adelka najprv cca 10minut ide prevalcovat a potom si bud lahne na mna, alebo sa natlaci tesne ku mne a ja ju hladkam, robim cssssst,az kym nezaspi. Ale aj tak je to super, mala som obavy, ze to bude ovela horsie.
Tak a majte pekne a nech ste vsetci zdravi
🙂

sisa07
16. okt 2008

A este som chcela prispiet k nedavnej Vasej debate o rozpravkach - u nas momentalne vedie krtko - Adelka ho vola Tutto 🙂 . Vzdy popoludni, ked sa vyspinka a napapa,dame mliecko do flasky a pozerame na youtube krtka - to je okrem spanku jediny cas, kedy Adelka znehybnie a 10-15 minut sedi v pokoji- Lubi, odporucam 😀 .
O krtkovi si aj citame leporela, mame take drevene najjednoduchsie puzzliky a ked otocim tie postavicky z opacnej strany, Adelka presne vie, ktory je krtko a vzdy sa velmi tesi, ze sa trafila a ked to otoci, tak on tam naozaj je. Krtko je jednoducho krtko 🙂 . Uz teraz hladame plysoveho pod stromcek 🙂 .
Nebola som za pozeranie telky u takychto malych deti, ale tych 10-15 minut s krtkom je carovnych - Adelka sa smeje, usmieva, dopredu rozprava kto tam bude, je to zlate 🙂 .

najjulinka
16. okt 2008

sisa ten článok písala moja mamka a ja som plakala tiež, ked som ho prečítala... 😢
Mne sa tiež viac páči Jakubko, lebo tak sa volá moj brat a aj u nás s manželom je toto meno z chlapčenských "number 1" 😀 Ale Matejko je tiež pekné. Moja mamka aj ja si sledujem začiatočne písmenka mien a Jakub sa nám proste hodil... Ale ked som si bola vyberať bábo v domove, tak Jakubka čo tam mali, tak som si nevybrala. 😅 Ale nám sa do rodiny hodí aj Lucia a Kristián. Lucia je moja sestra a otec jej syna je Christian (nie sú manželia) 😀 Takže samé mená z rodiny som mala na výber 😀
Mne za Kikom bude smutno tiež, ked si ho dakto vezme, ale ako sladká náplasť bude ďalšie bábo miesto neho. takže vela času smútiť nebude. Ale jasné, že to nebude "len tak" ho posunúť dalej. Vsak uvidíme ako to vsetko bude.

sisa07
16. okt 2008

Tak este raz drzim palce,nech Vam to vsetko dobre dopadne a nech sa Vam celej rodinke dari ci uz budete spolu, alebo kazdy kdesi inde 🙂 !
Pridala som fotky Adelkinej izbicky, ak chcete, urobte kuk do albumiku 😉 .

najjulinka
16. okt 2008

Dala som práve piecť jablkovú a tvarohovú štrudlu (polotovar z Tesca 😅 ) 😵
Očakávame dnes návštevu s 2a pol mesačnou slečnou, tak sa neviem dočkať, ekdy sa ozvú a prídu. 😀
Sisa izbičku som kukla. Sranda, že dvojaké žlté a hlavne, že len niekde bordúra aniekde nie. My tiež budeme mať bordúru v malej detskej ale nebudeme žlto-žltý ale žlto-modrý 😀 Asi hore dáme modrú a dole žltú umyvateľnú 😀 Uvidíme. Hlavne už by som to rada mala z krku... Dúfam, že do Vianoc už deti budú vo svojej izbe 🙄

sisa07
16. okt 2008

Juli,ta bordura aj s obrazkami je uz vsade, to su pomiesane 2 stadia vyroby 😉 😀

najjulinka
16. okt 2008

aha 😅
Tak sme tu mali bábo. Ludia ja si možem vziať aj milion bábik domov. Tie moje 2 to maju v paži. Tých len dospeláci z navštevy zaujimali 😀 Na konci asi pochopili, že toto malé čudo je nejaká bába, ale nejak velmi žeby ich to zaujímalo, len my dospeláci v kuse, že "Aha, malá bába" 😀 😀 😀 😀 😀

eva4444
16. okt 2008

ahojte 🙂

sisa velmi pekna detska 🙂 vyzera aj dost velka na obrazku, tak to sa adelka urcite tesi 🙂 nech ste rychlo zdravucky, joj 4 zubky naraz 😒 ale zase bude to rychlejsie za vami 🙂

nam sa petrik zacal hadzat o zem. 😀 zatial je mi to smiesne, ze ked sa mu nepaci alebo neurobi po voly sa hodi na zem (samozrejme si da bacha aby si neublizil 😀 😝 ) kludne v obchode sme mu nechceli otvorit cestovinu, potom nemohol este par veci tak sme tam robili divadlo. robi to aj doma, aj vo vytahu. tato mu hovori: ty maly herec, dame ta ku ochotnikom 😀 alebo ho vola molier 😀

eva4444
16. okt 2008

este som chcela napisat ze dnes sme boli na stavenisku, petrik kukal hodinu spoza plota na bagre ani nedychal bolo to perfektne 🙂

ikka
16. okt 2008

ahojte,

sisa pekna izbicka a Adelka je aka okana 😵 vyliecte sa

riuska ahoj, myslime na vas, super, ze ste zdravi 😵

Evi, tak u nas zacinaju podobne maniere...ked ma Emi niekam taha a ja jej poviem, ze "pockaj este musim nieco urobit", tak si zacne buchat hlavu o stenu, skrinu, zem (ale dava si tiez pozor) a dnes sa aj parkrat hodila o zem, asi tak, ze sa hodila na zadok...smiesne celkom 😅 No treba to asi brat s humorom 😀 No niekedy sa neda detickam venovat vtedy, ked zrovna nieco chcu a tak snad to nejak zvladneme... 😅 Zrovna, ze sme minule pisali, ze konecne zacali posluchat co? 😀

sisa07
16. okt 2008

ahojte,dakujeme za pochvalu izbicky 🙂 , travime tam takmer vsetok cas, citime sa v nej velmi dobre, vyzera ako zaliata slnkom. kazda navsteva, co pride, sa ide zvalit na koberec do izbicky, my uz nepotrebujeme ani obyvacku.
Buchanie hlavicky mame aj u nas uz par mesiacov - Adelka vie, ze to nesmie robit a ze tym zarucene uputa pozornost . Robi to hlavne vtedy, ked ideme spat a je velmi unavena a rozrusena. A tiez sa uz hodila par krat na zem a dupala nozickami , ked sme sa nespravali podla jej predstav a vydavala pri tom take zvuky, ako ked startuje auto 😀 . Otocili sme to na srandu a prestalo ju to bavit. Neviem, preco by mala takymto sposobom uputavat pozornost, ked jej ju venujeme plnymi priehrstiami stale......
Vzdy verim , ze je lepsie si vsimat a chvalit vsetko dobre, nez poukazovat na par zlych prejavov / a toho dobreho, co je v nasich detoch ukryte, je naozaj vela 🙂 /.

sisa07
16. okt 2008

evi, dakujeme, rada by som uz videla vsetkych 20 zubov vonku 😒 . Som zvedava, aka bude dnesna noc, Adelka mala cely vecer rucicku v puse, musi ju to dost boliet, uz to mala cele biele, len pretuknut......A ocinka mame na sluzobke v Taliansku, takze si to tu uzivam sama 😉 .

najjulinka
16. okt 2008

Tak naše sa ešte poriadne od zeme neodlepili, takže sa dobrovolne o zem nehádžu ešte...
Ale čo je ohromná sranda, tak Kiko keď spadne, tak si zatlieska. 😀 😀 😀 Vzniklo to tým, že ked sa niečo nové učil, tak pri tom boli vždy pády, ale my sme sa tešili a tlieskali bravo na to čo robil predtým pádom, ale on si to spojil trošku čudne. Tak, že tlieskame za "bam" (tj. ked padne) 😀 😀 😀
No o zem sa nehodia,a le včera ma Kiko tresol - normálne naschvál. 😒 Ešte to okomentoval, že "bam"... 😨 Schytala som proste za dlhé čakanie v rade v tescu pri pokladni, mal toho asi tak dosť ako ja, tak jak sme vyšli od pokladni a naklonila som sa ku kočíku, aby som igelitku dala do košíka, tak som schytala 😨 🤐

lubi22
17. okt 2008

Ahojte 🙂

Sisa izbicka je peknucka, taka rozziarena slnieckova. Aj u nas vzdy vsetky navtevy s detickami koncia v detskej, mame tam aj gauc, tak obyvacku ani nevyuzijeme 😅 Tie zubky nas asi este chvilku potrapia 😔 Musim vyskusat toho krtka, ci to zaberie 😉

Evi, tak to je zase u nas jedina zabava, pri ktorej Samko znehybnie, to jest - ked vidi pracovat bagre, tatrovky, ap. Pri nas prerabaju cestu, tak tam mozeme stat aj polhodinu a pozerat sa. Samko uz aj sedel sam s ujom v tatrovke, v parku sa vozil v cisterne, co polievala travicku, ti chlapi su jasni 😀 Takze ked si budes chciet oddychnut, sup ho s Petrikom na stavenisko 🙂

Riuska, super, ze ste zdravucki 🙂 No pridame sa k vam s dvomi chlapcekmi 😉 Meno asi vyberieme az na zaver, lebo kazde ma nieco pre aj proti. Jakub sa mi paci, aj Jakubko, Kubko, ale Kubo znie uz tak trosku expresivne najma v kombinacii s nasim priezviskom, ktore je tiez zo styroch pisme a konci na -bo, a uz ma napadli take kombinacie, co by mohli deti vymysliet, no neviem. Matej je krasne, da sa mu povedat vselijako len nie skaredo, Matko, Matejko, Matulinko co je pre mna najdolezitejsie, lebo ja aj Samkovi za den poviem pokazde inak a moj muz az tak kruti ocami nad tymi mojimi zdrobnelinkami. 😅 Zase Mateja je 24. februara, cize by mal meniny a narodky dost pokope, co nie je vyhra. A Matej je trosku ine ako Samko. Este zvazujeme Adam, tam su hlavne negativum meniny na Vianoce, no a manzelovi sa paci Filip, lenze tak sa voal presne jeden znamy slovensky futbalista a este si dakto bude mysliet, ze sme davali meno po nom. Muzik navrhol aj Alexandra, ze ked nebude Saska, ale neviem, ako by som mu hovorila zdrobnelinkou. Uz ma napadol aj Šimon, no neviem. Poradte 😉 Tento vyber mena vidim ako jedine negativum, ze nebudeme mat dievcatko, tam by sme sa nemuseli nad tym trapit. Takto fakt nevieme 😅

Vcera som bola na poradni, nastastie babulko je zdravucke, ale ani za svet sa nechce otocit z profilu, od Samka mam tolko krasnych fotociek a toto babulko stale iba hladi rovno do sona ako ufonik. Dala som fotku do albumiku, ale iba pre tych zdatnejsich 😀

No a este som na seba cela hrda, lebo som vcera po prvy krat v zivote soferovala sama dve hodinky z BB do TT a este aj so Samkom vzadu. Doteraz som ho neviezla sama ani po BB, ale zvladli sme to v pohode. Sice som sa naspievala, ruky mam ako Saxana, co som mu musela aj asistovat obcas pri podavani pitia a jedenia ale v pohodicke. To musim byt v piatom mesiaci, aby som sa odhodlala na taky zatah.

eva4444
17. okt 2008

lubi krasne foto 😵 😀 😝 😝 len este nevidno ci bude blondacik ako samko 😕 😀 😀 😀
si frajerka ze si tak zasla so samkom. ja som sla najdalej s petrikom z ingolstadtu sama, to ja asi tak hodka. ale bol super. take do polhodky uz mame otestovane ze zvladame.

riuska
17. okt 2008

Siska ta izbicka je fakt naaaaaaaaadherna, urcite sa tam Adelke velmi paci, no a zubky - tie trapia asi vsetky deti 😢 no ved oni raz vyjdu a bude dobre 😵

Lubka veru spravne rozmyslas s tym priezviskom - fakt bude mozno nakoniec lepsie to druhe a super ze sa babatko drzi - parada, ta fotka je nahodou super 😀 a gratulujem k jazde

jej Najuli aj my zboznujeme tlieskat - ale vtedy ked urobime nieco super tak si super aj zatlieskame - inak normlne Ti zavidim ze mas v podstate rovnako vekovo deturence - i ked ani mojich chlapcov rozdiel nieje velky - ale radsej by som ich mala rovnako

Evi to je super ze sa Petrikovi na stavbe paci 😀 ved je chlap - musi sa 😀 😀 😀 , mozno uz obkukava aby vedel aj on take robit

Ikka tak uz sa na zem hadzete? aj my sme sa uz hodili, no co ja tomaska necham nech sa hodi, ved sa aj postavi, ale je to zlate - ozik uz posledny tyzden sa zaciname hambit cudzich ludi - no to sme nikdy predtym nerobili je to strasne smiesne a pritom mile - a aby som nezabudla Emili je kocka

sisa07
17. okt 2008

Ahojte 🙂
Dakujem za izbicku - presne to bol moj ciel - aby bola rozziarena, slnieckova, pozitivna a aby sa tam Adelke pacilo, to ma najviac tesi. 😵 vcera som jej umyla konecne okno a dala tam nalepky slniecka, mesiacika s hviezdickami, vcielky Maje a Macka P., tak sa zase raz vytesovala aj cestou z prechadzky, aj doma - stale chodila "jeeeej, aha mama",moje slniecko 😵 .
Teraz bambulka spinka, boli sme na koznom, vsetko preplakala, uplne sa vysilila. A Lubi, mame nieco spolocne,aj ked Ty si ina frajerka - ze 2 hodiny tehotna so Samkom vzadu za volantom......klobuk dole.Ja som dnes bola sama s Adelkou tiez 1.krat autom, ale len tu v meste u tej koznej, a tiez som stastna, ze som to zvladla. / ja viem, znie to sibnuto pre tych, co nerobia okolo jazdenia vedu ako ja, ale pre mna je to taky maly uspech 😅 /.
Lubi, vsetky mena pre chlapceka mate vybrate krasne. Ja by som tie sviatky blizko seba az tak velmi neriesila -aj Adelka ma meniny 22.12. a nikdy jej to spajat s Vianocami nebudeme. Vzdy bude mat oslavu s ocinkom tyzden alebo par dni predtym, o nic ju nechcem ukratit. Mna hrozne jedovalo, ked moj muz u nich doma dostal niekedy darcek k narodeninam az pod stromcekom. Mne sa to zda nespravodlive....
A ak ten futbalista chodil s jednou misskou, tak som asi uhadla priezvisko 😀 . Toho Kuba by som sa bala aj ja, ale inak sa mi Jakubko velmi paci. U nas to bude Adamko / teda, ak bude...../. Aspon na tom budu s Adelkou a meninami rovnako.
Evi, aj nas fascinuju staveniska, ale len z bezpecnej vzdialenosti. Nieco take ako pisala Lubka, ze ist s ujom do tatrovky....to teda nehrozi 😀 .
A fotocku drobceka som pozerala,je krasny a ked sa mu dobre lezka takto, nech sa hra na ufonika
🙂 , ved nabuduce to uz mozno vyjde a potesi maminku este viac svojim pozovanim, hlavne ze je zdravy 😵

zuzka80
17. okt 2008

Ahojte, aj u nás sa práve spinká 😉 Už 2 hodiny 😅
Sisa pekná izbička, ja by som chcela pre Laurinku ružovú. A aká bola noc, keď idú Adelke zúbky?
Ľubi, Sisa blahoželám k jazde, ja som s tým podobne ako vy. Tiež sa bojím šoférovať a sama s Laurinkou ani ísť nemôžem, lebo v aute vracká a to by som sa bála aby sa nezadusila 😒
Ľubi Jakubko je celkom pekné meno, Matej sa mi nepáči, to ho budú volať Maťo. Ale pekne sa k sebe hodí Samko a Adamko. Šimon a Filip sú tiež pekné mená. Ale je na vás ako sa bude babatenko volať 😉
Riuška super, že ste zdravučkí, Lukáško je poslušné babetko, alebo skôr plačlivé? Laurinka nám v takom veku stále plakala 😲

lubi22
17. okt 2008

Dakujem za pochvalu fotocky, uz sa tesim na 4D, to snad bude lespie spolupracovat. Evi, nevidis na fotke, ma tmave vlasy po mne, nech je rovnovaha v rodine 😀

Evi, ved Petrik este moze pomahat u Vas na domceku, on si to teraz obkukava, aby vedel tie postupy 😉

Ikka, aj ja som pozerala fotocky, Emily je zlatunka, krasnu fotku si im urobila s ockom. Ale cim je starsia, tym sa mi zda, ze je taky Vas mix, este donedavna by som bola povedala, ze je iba ocinova, ale ma aj daco z Teba 😉

Sisa super, ze si sa odvazila ist autom. Ja viem, ake je to, ved sme sa tu uz o tom bavili, myslim, ze aj Zuzka spominala, ze ona velmi soferovat nemusi. Ale fakt je to pohodlne a rychle. Ja som sa trosku rozjazdila pred mesiacom, lebo je mi rychlejsie ist v stredu do prace autom a potom som hned spat a nemsuim sa tlacit v MHD a cakat kto na mna kychne. Aj na nakupy uz chodim sama, lekarke, je to teraz super, uz si to neviem vynachvalit, no fakt som sa donutila az po tolkych rokoch. Ale so Samkom to bola premiera, a som rada, ze to tak pekne slo, lebo teraz viem, ze ked bude mat manzel vela prace, mozem nalozit obe deticky do auta a ist k nasim. Oni budu len radi. V decembri budeme mat nove auto, kupil sme si vacsie - VW CrossTouran, aby malo veliky kufor a vzadu 3 delene miesta na sedenie, ked uz mame tolko deticiek, navyse ma automaticke radenie a kopec pomocnikov, parkovat bude namiesto mna, tak uz sa tesim, ze potom bude jazdenie este lahsie. Uz len nech nam ho rychlo dodaju 🙂 A priezvisko si uhadla spravne 😀 Adelka a Adamko je super kombinacia 😉 Podobne super ako Samko a Saska, no musime za tie zvysne mesiaciky vybrat pekne meno pre chlapceka, aby hodilo aj k Samkovi 😵 A s tymi sviatkami mas asi pravdu. Ja som to brala podla seba, mam meniny aj narodeniny behom dvoch tyzdnov a vzdy mi to vadilo. Niezeby ma ukratili o darceky, ale vadilo mi, ze mam vsetko naraz a potom cely rok nic.

Zuzi, no ja si tiez pamatam, ze Samko chcel byt iba na rukach a nosit sa, inak by plackal. To ti nasi mali blizenci. Tiez som zvedava, aky je Riuskin Lukasko. No toto nase druhe vyzera taky kludasik, tak snad sa dozijem kocikovania so spiacim babetkom 🙂

ikka
17. okt 2008

ahojte,
Lubi mas pravdu, veru sa Emily meni a uz sa zacina troska podobat aj na mna 😀 Inak super, ze ste sa rozjazdili, uz to bude len a len lepsie. Treba...ja si to bez auta ani neviem predstavit, to by sme nikam nechodili. Tiez chodim vsade autom, na nakupy, k lekarke, na plavanie, dalo by sa aj vlakom, ale mam to daleko na stanicu a to mi zabera vela casu a aj energie 😅
Joj s tymi menami to je fajn...ja uz sa tesim, ked budeme niekedy vyberat dalsie meno 😉

zuzka80
17. okt 2008

Ľubka pekné auto ste si vybrali, u nás je prvoradé dokončenie a zariadenie domu a až potom vačšie auto. Traja sa ešte zmestíme do nášho malého peugeotu.
Ikka Emily sa naozaj začína podobať na teba, predtým bola celý tatino. Je zlatučká 😉

lubi22
18. okt 2008

Ahojte 🙂

Ikka, co vam brani vyberaniu mena? No som veru nemyslela, ze po Riuske to tu budem aj ja takto solo tahat 😀

Zuzi, kym ste traja, staci auticko bez problemov, ale my ked sme si predstavili, ze vzdy cestujeme na dlhsie trasy a berieme so sebou kopec paksametlov, teraz budeme musiet bravat dva kociky, dvoje veci, postielku snad iba jednu, navyse dve autosedacky zaberu v normalnom patmiestnom aute tolko miesta, ze clovek sa moze medzi ne iba tak zakliesnit, tak sme sa rozhodli, ze Golfa predame a kupime si vacsie - rodinne, nech sa nemusime tlacit. Do tourana sa daju pridat aj dalsie dve sedadla, ale snad nas uz o tolko viac nebude 😅 Vy mate postupku spravnu, my musime najpr najst pozemok na domcek, v com zatial nie sme moc uspesni 😔

eva4444
18. okt 2008

ahojte 🙂
lubi tourana sme aj my zvazovali, ale tu v nemecku vychadzal drahsie s rovnakymi parametrami ako to galaxy co mame. ale my sme nekupovali nove, ale 2-rocne. je to fakt super mat velke auto, proste nemusis hrat zakazdym 3D-puzzle ked chces nieco zmestit do kufra 😝 ja si neviem vynachvalit. muz uz rozmysla ako kupi s-maxa ked toto vykrkne. on je taky ford-pozitiv 😀 ale len pekne toto este nech frzi, lebo nam treba peniazky na uplne ine veci. prave sme zistili ze nemame reviznu spravu od plynarov, cize nam este nejde plyn a v kureni je uz napustena voda a mrazy su za dverami tak muz musi na buduci tyzden ist na slovensko to riesit. firma co nam to robila nedviha telefon a tak. joj lubi dobry pozemok je tazko, budeme vam drzat palce 🙂

dost bolo o majetkoch napisem nieco aj o dietati. dnes sa nse potomstvo lordstvo zobudilo o 4. tak sme ho este mucili na nasej posteli do 5 ale ani nahodou, len rozopnut vak a ist. tak sa muz obetoval a ja som este do 7 spala 😝 samozrejme ze ked sme sa vybrali o 10 von tak zalomil v aute ze sme sa len otocili a uz sme doma. ja som chcela ist na blsi trh pozriet nejake haraburdy. takze mozno nabuduce.

zuzka80
18. okt 2008

Ahojte,
Evi tak to je teda riadna sila, že vstávať o 4 😝 My sme spinkali do 8.
Prajeme Riuškinmu Lukáškovi všetko NAJ k meninkám 😉