Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
25. okt 2008

Dnes som kúpila deťom Vianočný darček - spoločný. Nie som celkom normálna. Dvojčatové golfky pre bábiky aj s bábikami - chlapčekom a dievčatkom (blonďavým)

Inak 2 známe dnes porodili.. Jedna o 10:30 Miriam a druhá o 11:30 Maximiliána... spolu su v porodnici... sranda.. .oni sa poznajú... Ale nie su spolu na izbe - škoda. Ale jedna o druhej vedeli, že rodia a tak. 😀

lubi22
25. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi aj ja si hovorim, ze sa to mozno na tom kruzku este zmeni, ale ked vsetky maminky boli sokovane tou lektorkou😅 Dievcatko, ktore plackalo, vyhodila za dvere aj s jeho maminkou a ked sa kamoska prisla po hodine spytat, ze teda by to este raz skusili, ze ci im ak to nepojde vratia prachy, tak pani lektorka zahlasila, ze kazde dieta je len take, ako mu dovolia rodicia, no teda riaden brutal pedagogicka. No dame tomu este sancu. Na tanceny bude manzel chodit s nami, lebo sme zistili, ze to nie je nic pre tehotne maminky. Anglictinu sme sa rozhodli, ze odlozime na buduci rok september, lebo tiez tam chceli aby som so Samkom spievala, tancovala a robila s nim na rukach UP and DOWN, no prisla som zbita ako pes, predsa len sice nema ani 11 kil, ale uz sa snazim dvihat ho co najmenej, aby som neublizila babenku. A snad sa bude vediet ako dva aj nieco rocny vediet aj na chvilku posadit, tak potom sa vrhneme na anglictinu. Na tanecnom sme tiez s detickami tancovali medvedku daj labku, no vecer ma babenko kopalo ako dive, takze tancovat bude muz a ja asistovat 😅

Sisa tie kopanceky su take, ze to este necitit na vonok. Celkovo toto babenko je nejaky kludas, to sa neda so Samkom porovnat, takze Samko ani manzel este nemali sancu zachytit kopanceky. 😅 Inak to mas pravdu s tymi babami, kedjej das krasne rukavicky, tak ich bude nosit, lebo je krasna v nich, Samko mi ich hned hodi o zem, aj ked mu poviem, ako mu svedcia a aky je v nich fesak. Takze v tomto smere je to s dievcatkami lepsie. Ale iba do momentu, ked pride minus pod nulou a dievcatka budu chciet ist von iba a jedine v suknicke, potom vas caka baby poplach 😀

Evi super sen, hned by som sla, uz som aj zabudla na tie neprijemnosti u Sustiaka, bolo tam super. No ja by som sa mohla tak akurat po snehu gulat 😀 No a vyskusaj Petkovi rukavicky, som zvedava, ci budete mat vacsi uspech ako my 🙂

Ikka, ved Emily sa casom osmeli, hlavna vec, ze doma vsetko predvedie Vam 😉

Julinka, ma stresujes s vianocnymi darcekmi, musim uz aj ja zacat nakupovat 😉

Ja som malemu na zimu kupila dve bundicky, a este jednu supravu - bundicku a oteplovacky, ale ta je daka vacsia, tak som si nie ista, ci ju bude nosit. Kupili sme snehulky take vyssie a kozene cizmicky. No a ku vsetkemu som mu ponakupovala supravicky - salik, rukavicky, ciapocku, plus este nejake ciapocky a rukavicky navyse, takze sme komletne zladeni a vybaveni- No teraz ked daco kupim aj na viac, tak si poviem, ze vsak to ako keby som pre dvoch kupovala 😅 Tak mam ospravedlnenie 🙂

eva4444
25. okt 2008

lubi no pedagogicka teda to je len co je pravda 😠
joj na stretko by som sla hned. este by bolo super keby nam to na buduci rok vyslo, aj ke dpo tom septembrovom nezdare tomu velke sance nadavam. ale aspon mame pekne spomienky 🙂

ikka super napad s krokodilom anglicanom 😀

baby mne sa po anglicky teda hovorit s petrikom nechce. pojde od januara na 3hodky do spielgruppe tak tam mozno pochyti nejake nemecke slovicko. a anglinu sa nauci pekne v skole ako my vsetci 😀

eva4444
26. okt 2008

ahojte 🙂

dnes je zase mrchavo 😠 neda sa ist poriadne von, este aj ta sprosta hodina navyse 😒 😒 no nejako to musime zvladnut 😎 uz som nevedela ako mam udrzat petrika hore, tak som mu na youtube pustala bagre 😀 asi 15 minut to vydrzal kukat, jasne ze sme pozerali spolu, ale bol z toho hotovy 😝 nevedel oci zpustit z telky 😀 skusala som aj krtka, to je 0 bodov, aj nopockaj atd. este akotak sa semtam pozrel na bob the builder, lebo vsak tam su tiez bagre.
idem si asi lahnut k nemu tatina tu nemame tak ani nemam co robit a nejako sa mi hlava kruti 🙂

ikka
26. okt 2008

ahojte,
no rano bola veru kosa, ked sme boli vonku, Emily mala studenu celu tvaricku a ked zafukalo, tak aj sal by som si najradsej dala. Sme boli len takych 40min. ale stacilo mi, som cela natesena padila domov. No rukavice mala Emi na rukach v pohode, az kym nezistila, ze sa v tom nedaju zbierat kamienky a listy...takze asi tak 😅 😀
No Evi pri posune casu som veru na teba myslela, ze ked vstane Petrik o 6,tak bude len 5....fuuuuha, dufam, ze spal dlhsie co? Emi vstala o 7,15 stareho casu a do 8 sme sa este valali v posteli, takze ked sme vstali bolo akoze 7. Pre nas je to aj tak hodina navyse, lebo mi zvycajne sa vykotulame z postele az okolo tej 8smej. No ale uz zas spinka 🙂 Je nejaka mrzuta a hrozne slinta, ale vobec netusim, kt. zuby ju tak chcu trapit, lebo jej tam nic nevidim, jedine zeby druhe stolicky 😕
A vcera sme mali nas prvy vacsi uraz ☹ spadla z kuchynskej stolicky rovno na usta a hrozne sa buchla, ja som skoro omdlela. Hned krv a bala som sa o zuby, ale nastastie rozrazena pera a ma rozseknutu tu uzdicku jak spaja hore dasno nad zubkami s perou. Dufam, ze sa jej to zahoji. Hned som jej to umyvala pod studenou vodou, plakala moc, ale ani nie dlho a zachvilu uz bola uplne statocna. No a peru mala jak dve 😅 No a to som bola pri nej a varila som a ona mi akoze pri linke asistovala a stale sa splhala hore dole a jak schadzala (najnovsie nacvicuje uz zoskakovat popredku aj zo sedacky), tak sa nejak zabudla drzat a takto bacla ☹ A ja som potom plakala este za nu, lebo mi skoro srdce vyskocilo...boze hned mi napadlo, ze asi umriem, ak by sa raz malo stat nebodaj nieco horsie.

lubi22
26. okt 2008

Ahojte 🙂

Ikka, musela si sa riadne zlaknut. Chudatko Emily, urcite sa jej to coskoro zahoji 😉 Ja mam tiez hrozu z takychto urazov ☹ Ale aj z mensich, nedajboze Samko zacne plakat ked nie je pri mne, ze ho ma niekto iny a daco sa mu stane, tak v tom momente by som bola schopna toho cloveka zavrazdit, aj ked je to manzel 😅 Po chvilke ked sa spamatam a prejde ma ten pocit, ze bud odpadnem alebo dakomu ublizim, tak si poviem, ze to prehanam, ze asi sa nam este velakrat daco stane, ale bola by som rada keby co najmenej a nic vazne 🙂 My vysoku stolicku skoro vobec nepouzivame, Samko v nej nechce papat a vylezie okamzite, omnoho lepsie sa napapa, ked mi sedi na kolene a sedime za stolom. Ale fakt taketo nehody su okamih 😒

My sme mali tiez zazitok tuto noc, Samko prvy krat vracal, ale uplne ze prudom z postielky, dvakrat za sebou, museli sme ho prezliekat, aj postielku vsetko upratovat. Potom sme si ho dali medzi seba, chcela som ho mat pri sebe, no a za nejake tri hodky, som iba zapocula v nom cudne zvuky, zodvihla som ho trosku a zase sa povrackal. Uplne zo spanku, ani sa nezobudil, ani ked sme ho prezliekali, taky bol chudacik unavenucky. A od rana ho prehana, tak uz som mu dala homeopatikum na hnacku. Pritom nic nepapkal ine, horucky nema, tak neviem, co to je. Teraz buvinka uz skoro tri hodinky, chodim ho kontrolovat, ale je uplne vystaveny 😔

Evi, ved Petrik to ma super, bude mat nemcinu prirodzenym nenutenym sposobom, jemu staci anglictina az v skole 😉 A na stretko by som sla tiez, i ked si to neviem celkom na rok predstavit, teda uvidime, ake bude druhe babetko, so Samkom sa do roku velmi nikde ist nedalo. Ale ak by bolo v pohode, tak by som Vas rada videla. No tiez si myslim, ze ak bude este niekedy nejake stretko, tak uz asi nie v takom pocte, co vsak neprekaza. Aj keby sme sa stretli 5-6, co sme v kontakte, bolo by fajn 😉

eva4444
26. okt 2008

Ahojte

ikka uplne ti verim ze ti nebolo vsetko jedno. posielame fuuuuuuuuuu fuuuuuuu fuuuuuuu liecive fuuu aby sa rychlo zahojilo.

lubi vam posielame vela sily nech je samko nezbednik cim skor fit

normalne neviem co je horsie ci ten pad alebo choroby. uff. Petrik ma jedno lice modro-fialove, druhe ma zlto-zelene. cize ked ma ciapku vidno mu len oci nos a tieto farebne lica no vyzera ako dobity. spadol raz na suchacke a raz tatovi z postele ked sa tato balil si ho vylozil na postel, Petrik sa hral s kufrom a zrazu bum rovno tvarou na zem. ale to su len take slabe odvary.

my pouzivame sedacku vysoku vzdy, aj pri papani - zaviedla som papanie vylucne v sedacke ziadne behanie po byte s jedlom 😎 ked sa postavi a nechce sa posadit koniec jedenia a hotovo. ked varim tak petrik dostane ozajstny velky dospelacky hrniec, a ja mu podavam nacistenu zeleninu a on si to tam hadze a miesa a zakryva pokrievkou. kym sa zahra aj maso stihnem nakrajat a tak. niekedy mu dam solnicku a je z neho vrchny solic. ona chudatko ledva sype tak sa nebojim zeby sme presolili, ale Petrik soli strasne rad. to je strasny rozdiel, ked uz teraz stihnem popri petrikovi temer vsetko porobit, jeho fascinuje uplne vsetko vypratavanie mycky, aj hadzanie do pracky, o zametani a vysavani nehovorim 😝 jedine zehlit sa pri nom bojim, ale to zase nie je az tak casto 😎

Lubi neboj my ti na stretku s babatkom pomozeme 😝 😵 😵 😵

ikka
26. okt 2008

Evi dakujeme 😵 Inak presne ako si napisala, ja tiez neviem co je horsie...no pri tych mensich urazoch aspon hned vidis, co sa stalo, nejak zakrocis, pofukas, bolest preboli a je to. Ked je dietatko chorucke a nemozes mu nijak pomoct a vidis ako sa trapi, tak to je hrozne...proste vsetko co sa tyka deti a nejakych bolesti je strasne krute 😔
Lubi, aj my posielame silu, nech to rychlo prejde a Samka to moc nevycerpa a hlavne, ak je to nejaky skaredy virus, tak aby si to nedostala aj ty. Inak Lubi ona padla z normalnej stolicky nie z tej detskej vysokej, no to by som urcite nerozdychala.
Evi ty si vzorna mamina, ja som sa tiez snazila najprv organizovat papanie len v stolicke (aj hlavne kvoli tomu, ze mame potom vsetko naokolo upatlane, ked s tym Emi pobehuje po byte), ale potom z vlastnej pohodlnosti som polavila...ale snazim sa co najviac, aby papala v stolicke a pekne aby sa sama realizovala, potom sa to rychlo uprace. Ale ked papa jogurt (tak vacsinou na gauci), alebo jablcko, keksik, to ju zas necham pobehovat 😅

Lubi jasne pomozeme s babatkom 😉 ja by som na stretko opat v lete urcite sla... 😵

eva4444
27. okt 2008

ahojte 🙂

my by sme sli tiez. no uvidime ci sa nam to podari, bolo by super, nam sa u sustiaka pacilo, kludne by sme sli tam znova. püre deti uplne super.

ikka no ved hlavne kvoly tym patlaniciam nechcem aby sa jedlo kade tade. Petrik je schopny poroztierat termix uplne vsade, v kuchyni uz mam na to grif ako to rychlo upratat. takisto petrikovi predlozim jedlo, nech si sam berie. niekedy ho bavi pribor, niekedy papa rukami. parkrat prevratil napriek vystrahe vsetko jedlo naschval na stol tak si to musel ist premysliet do kuta, a odvtedy uz je to ok 😎 😀 😵 ked zacne schvalne rozlievat alebo co ide sa do kuta a hotovo. tam ho necham tak minutu - jasne ze som tak aby na mna videl - kym nenaratam v duchu do 60 a potom idem po neho. najkrajsie je ako sa potom vzdy ku mne prituli 😵

dnes mi petik zalomil o 10,30 😒 vstavali sme ako sa dalo cakat o 5 tej. normalne som nahnevana na ten casovy posun, lebo teraz asi cely tyzden musime vynechat vsetky nase aktivity, ktore sa zacinaju zvacsa o 9,30-10, lebo no naco tam budeme chodit ked tam ma byt len unaveny a nebude ho to bavit. no musime zabojovat s casom 😎

susy
27. okt 2008

Ahojte.mohli by sme si obnovit fotky s detičkami na ,,majovky,,.každa by sme boli na fotke s drobcom,,ked maju alebo budu mat 1 a pol.roka.

susy
27. okt 2008

Dnes sme si našli // 😀 😵

ikka
27. okt 2008

Susy velkaaa gratulaaaaciaaaaaa 😵 😵 😵 😵 takze zeby dovolenka pomohla? 😀 😉
S fotkami dobry napad.

eva4444
27. okt 2008

jeeej susy gratulujeme aj my 😝 😵 😵 😵 😵 zelame vela stastnych tehu-chvilok 😵 😝

najjulinka
27. okt 2008

susy blahoželám. moja mamka má 5.júla 2009 60ku 😉 😀 - na Cyrila a Metoda 😀

susy
27. okt 2008

Dakujem 😵

pipi1211
27. okt 2008

jeeeeej zuzi gratulejeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzka80
28. okt 2008

Susy supeeeeer, blahoželááááám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Mená už máte vybraté? To bude prekvapenie, keď nechcete vedieť pohlavie 😉 Želám príjemné tehuľkovanie.
Chúďaťko Emily musela sa zľaknúť, keď spadla. Nech sa pusinka rýchlo zahojí.
Ľubi ako sa má Samko, čo mu bolo keď v noci vracal? Má nejakú virózu?
Evi aj Laurinka papá iba v stoličke, je tak naučená, ani neprotestuje, čo ma teší. Ale ovocie alebo keksík je dám do ručky hocikedy.

sisa07
28. okt 2008

Ahojte 🙂 !
Susy - gratulujeme 😵 😵 😵 , prajeme vela zdravia a prijemne tehulkovske chvile !!!!

Ikka, tak to mi je luto, ze Emily takto spadla, chudatko male......museli ste sa riadne zlaknut obidve.....jaaaaaj, kiez by dalo takymto situaciam zabranit...... aj u nas sa uz stalo, ze som bola od Adelky 30cm a narazila si pusinu, lebo sa potkla pri vstavani o svoju vlastnu nohu.....a spadla, to bola sekunda, vobec som tomu nestihla zabranit a ked som videla jej krv....no.....sila.

Lubi, drzime palce,nech je Samko coskoro v poriadku a nech to nie je nic vazne!!!

Evi, toho mudreho, co vymyslel posuvanie casu by som niekam nakopla aj ja 😠 . Adelka sa prave zobudila.....pisem uz s nou na kolenach.....lebo vstavala o 5tej a potom mi zalomila v kociku na prechadzke so psom o desiatej......Som zvedava, ako vydrzime do vecera....takze s casom bojujeme aj my, mozeme si odovzdavat skusenosti 😀

Pekny den

najjulinka
28. okt 2008

My mame deti pekne posunue. Jedine v nedelu pýtali skor večeru trošku. A včera som tiež myslela, že im dám večeru trošku skor, lebo tak vyzerali, žeby papali skor, ale už v pohode... Kým som im spravila fľašu, tak už sa zas pekne hrali a na jedlo si ani nespomenuli 😀 (Na raňajky a večeru zvyknú mať flašu Sunaru väčšinou)

lubi22
28. okt 2008

Ahojte 🙂

Susy srdecne blahozelam 😵 Velmi sa tesim, tak nebudem tehulkovat do konca medzi majovkami sama 😉 Uz ste rozmyslali nad menami pre babulko? 🙂

Evi to mate super s tym papkanim, ja som sa snazila podobne, ale vysledkom bol iba zurivy Samko, co mi nakoniec nezjedol nic, takze som upustila trosku a pekne sa mi napapa na kolenach. No a ranajky, ovocie a desiate papa za behu, som rada, ze aspon obeduje v klude, hoci moj zamer bol iny.

Aj nam ta zmena casu velmi nepomohla, do toho este Samkova choroba. Najlepsie, ze nakazil aj nas oboch, takze ja som odpadla vcera na obed, vracala som, vecer ma nasledoval muz, takze o 7 vecer sme volali svokre, nech preboha pride, lebo sme neboli schopni postavit sa na nohy. Ja som klacala pri zachode, muz na zemi v obyvke a Samko v pyzamku medzi nami pendloval. Horko tazko som na kolenach presla do obyvky, mali sa hodil na kolena tiez, ze robime havkov. Tak sme sa aj zabavili. Volala som lekarke, ze je teraz rozsirena nejaka crevna viroza, takze treba iba vela pit, brat Linex a probiotika. Samko je uz celkom v pohode, muz sa tiez zviecha, len mna v kuse natahuje 😅

sisa07
28. okt 2008

Lubi, tak sa teda drzte, nech to mate cim skor vsetci za sebou a Ty ak mozes, tak oddychuj co najviac a najdlhsie, nech sa aj s babulkom zotavite. Zelam co najpokojnejsiu noc celej rodinke, papa
A pekny vecer aj ostatnym 🙂 / Adelka uz spi - zalomila o hodinu skor ako zvycajne, dufam, ze uz sa nejako napasujeme na ten sucasny cas.......je to od veci /

sisa07
28. okt 2008

A na stretko v lete by sme isli, teda ak to vsetko klapne, do vtedy je este moooore casu.....ale bolo by to urcite fajn spoznat Vas vsetky aj s detickami a ocinkami 🙂

efcso
28. okt 2008

ahojte baby,

sorry ze sa vam sem opat miesam, ale chcela by som radu ohladom autosedacky (fusak, co ste poradili mame, som s nim veeelmi spokojna, takze dik za radu). mala mi uz nozickami pretrca vajicko, ale co som pozerala tie vacsie autosedacky su vacsinou od 9kg a olivia ma len 7. zatial.

vopred dakujem za rady 🙂

eva4444
28. okt 2008

efcsi ja ti neviem poradit 😖 my mame integrovanu v sedacke. ale myslim ze pokial vie sama sediet, tak moze kludne do 'velkej' bez ohladu na kg.

lubi no hruza. ☹ drzte sa vsetci, nech to rychlo prejde. 🙂
s tym jedenim to bolo u nas uz raz katastrofa. ked este nemal ani rok tak som mu pripravila, velicenstvo som si usadila on stisol pery otocil hlavu a vybavene. clovek sa s tym prplal pol hodinu samozrejme s petrikom na rukach a mohla som to vyhodit. potom som kojila kazde 2h v noci ako sprosta. proste zacarovany kruh.tak som musela razne zasiahnuta a teraz je to super.

sisa no dufajme ze to stretko vyjde.

ja uz som dala petrika spinkat prave, som ho chcela 'natiahnut', ale nedalo sa, proste ma nauceny svoj cas a hotovo. mozno ked budeme na neho s tatkom dvaja tak sa lepsie zadari. takze zajtra zase o 5 😝 😠 ono mne by to ani tak nevadilo, ze to ma posunute, ja vstanem, v podstate je to jedno. ale ked ma ist od januara medzi deticky, to je 9-12h, a zacne tam o pol 11 zaspavat tak to bude psycho.

susy
28. okt 2008

Ahojte.Dakujem dievčence. Nad menami sme este moc neuvažovali.Sice ja v zasobe niečo mám,no Jankovi sa páčia iba niektore.
Lubi,asi viem čo prežívate. My sme takto tiež raz pregrckali všetci 3 dni. 😝

ikka
28. okt 2008

Efcso, ja pokial viem, tak u vajicka mozu trcat nozicky, hlavicka nesmie a to si myslim, ze ma asi miesta este dost nie? Ved ma len 5 mesiacov, to je este fakt malicka na vacsiu sedacku, ved este samostatne ani poriadne nemoze sediet. My sme Emily davali do vacsej sedacky tak okolo 10 mesiaca tusim. A este v roku, ked som ju posadila do vajicka, tak bolo v pohode. Podla mna rozhodne neponahlaj.

Lubi, prajeme, nech vam to rychlo prejde...posielame vela sily.

Evi, Emily papala vzdy v sedacke, len potom, ked uz bola pohybovo zdatnejsia, tak samozrejme vymyslala a rozne sa tam krutila a vyliezala a vzdy malo spapala. No a od doby, co som jej dovolila sa s tym jedlom trochu hrat, tak si pekne papa, najcastejsie rukami, ale trenuje aj lyzickou, najprv sa mi to tazko rozdychavalo, ten bordel, lebo aj jedlom hadzala a pod...ale teraz je uz kultivovana 😀 a uz nevysypa, nehadze...samozrejme, ze sa okycka a pod...ale uz to nie je po celej kuchyni 😀

lubi22
29. okt 2008

Ahojte 🙂

Dakujeme za podporu, dnes uz je lepsie. 🙂

Efsco, tak ako pise Ikka, 5 msiacikov je velmi malo na vacsiu sedacku, dietatko musi byt schopne uplne krasne sediet. My sme tiez davali Samka do vacsej sedacky okolo 1O mesiacov, mal asi okolo 9 kg. Kupili sme sedacku Maxi Cosi Tobi do 18 kg, sme s nou spokojni.

Ta zmena casu je uplne hrozna, Samko spinka omnoho horsie. Najhorsie, ze teraz ked sme chori, je tu svokra, spi s nim v spalni aj v noci, a maly ked sa v noci zobudi, tak hrozne place a vykrikuje maminka, maminka, takze pokazde som musela ist za nim. No som zvedava, ako zvladneme porodnicu, budem tam 7 dni urcite, ak nebudu komplikacie, a Samko je teraz na mna hrozne naviazany, uz zacinam mat z toho stresy 😒

susy
29. okt 2008

Lubi,to bola Jankova prva otázka,ked videl testy s 2//,že ako to bude,ked budem v porodnici 🙄 .

eva4444
29. okt 2008

ahojte

no lubi zmena casu je nie hrozna, je to brutalna katastrofa. dnes sme vstali 4,40 skoro ma vystrelo. a to spal asi od 23 so mnou v spalni, lebo sa stale budil, az potom sa upokojil aj ked este zo sna machal rukami nohami pol hodinu nakoniec zatvrdol.
lubi neboj porodnicu zvladnete, vsak este 4m, to samko este poriadne vyspeje. ja mam taku naivnu predstavu ze ked sa to detickam vysvetli oni to svojim rozumcekom pochopia a zvladnu to. tu je moznost ist hned po porode domov, ak si to matka zela kludne ju pustia. potom pride lekarka domov ju pozriet. vela zien to pri druhom dietatku vyuziva. no aj som sa po porode citila uplne super, vecer by som sla aj tancovat 😝 ale mala som rychly spontanny. ty si pisala ze si mala dllllhy, ze? 😔 budes mat opat cisarsky alebo este nie je iste?

nam hlasia zajtra dazd so snehom 😝 nieze nevytrcime nos na dvor, ale ani nikam nepojdeme lebo mame letne gumy a sme bez tatu. joj nech uz pride, je to fakt rozdiel ked sme aspon podvecer dvaja. aj petrik sa lepsie zabavi, predsa len mi dochadza niekedy fantazia. ja obdivuje vsetky mamicky co su same s babetkom bez pomoci rodicov cele dni.

efcso
29. okt 2008

baby, dik! ak teda este vydrzime. no aj tak budeme musiet kupit... pozerala som tu inglesinu marco polo, tam je mozne od 0 - 18kg. kedy cca budu mat babatka 18kg?