Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
9. feb 2009

Ikka - Tak to mate super, ze este aj zlavu na take krasne vecicky 🙂 . Je ozaj kvalitny a makkucky, Adelka ho ma tiez velmi rada, je v nom ako taka mala babika 🙂 .
Co mate vsetky nove?
Aky ste mali vikend? My taky rodinny, klasika. V sobotu poobede prechadzka a cukroska s babinkou a synovcom Lukasikom a v nedelu sme boli pozriet druhu rodinu, tak nam to nejako rychlo ubehlo. A medzitym klasicky varenie, upratovanie, zehlenie, nic, co by sme nepoznali 😀 .
Ja sa uz tak tesim na jar 😵 , len dnes ma schladil Dr. Ilko s jeho super predpovedou 😒 . / ved on chudak za to nemoze, ale aj tak ma nepotesil, ze zase zima a vietor a sneh........./. Uz aby sme mohli chodit s deturencami viac von a medzi ludi. V sobotu sme Adelke vzali von aspon maly kocik s babikou, aby mala trochu zmenu. Uz by som ju rada posadila aj na motorku, po byte na nej chodi o106, ale musime este pockat.
Inak nic nove, ako minule napisala Evka, obycajny normalny zivot. Ale stastny 😵 . Pekny den! 🙂

eva4444
9. feb 2009

ahojte 🙂

ikka to muselo byt dobre v jaskyni. 🙂 Ja sa uz neviem dockat ked sa otepli a bude sa dat ist von na pieskovisko, Petrik dostane nejaky accessories a ja si budem len vegetit 😀
Mame obdobie enormneho presypania a vysypania. 😀 kupili sme plastelinu, tak som sulala hadov a gulicky, Petrika chvilu bavilo zakrucat hadov do 'slimacikov' ale potom to chytil a zacal presypat a zase sme mali tu istu hru ako vzdy len s plastelinou 😀 😀 Markatne rozmery to nadobuda pri stole, ked Petrik potrebuje dve lyzicky, jednou nalieva do druhej a az potom ham. Vo vani by vydrzal prelievat hadam hodinu keby sme ho nevytiahli. uz nech je letoooooo a mozeme ist von 🙂
sisa my takisto jednoduchy tupy zivot 😀

zuzka80
9. feb 2009

Ahojte,
my sme víkendovali doma, ale mali sme rodinnú návštevu. Máme jednu novinku, Laurinku ocko ostrihal so strojčekom 😀 nie úplne, ale má len také kratučké vlásky. Lebo ich mala riedke a také ako páperie. Veľmi pomaly jej rastú vlásky a ja by som už chcela robiť vrkoče 😀 Každý nám hovoril nech ju ostriháme, že jej vlásky zhustnú a rýchlo dorastú. Som zvedavá 😅
My sme plastellínu ešte neskúšali, musím kúpiť.

zuzka80
9. feb 2009

Ľubi Laurinka si už zvykla na nové bývanie. Spinká v postieľke vo svojej izbičke ale zatiaľ so mnou. Ja spím na jej novej veľkej posteli. Už Vám niektoré detičky spia na veľkej posteli? Máte aj zábrany na postel?

lubi22
9. feb 2009

Ahojte 🙂

Ikka takze pobyt v jaskyni bol presne podla Tvojich predstav 😀 tak som aj predpokladala 😀

Sisa ani nestras s takym pocasim, ja uz chcem jar, aby ked prideme z porodnice bolo teplucko a mohli sme chodit von a aby som sa este tych par tyzdnov do porodu nemusela brodit snehom 😒 Svoju bundu uz radsej neskusam zapinat, aby mi zips nevyletel 😅 Ale uz to v nej chcem dobojovat. 🙂

Zuzi nas Samko spi na detskej posteli, nie v postielke, ale je znizena a kupili sme na bok zabranu. Postielka je uz prichystana pre braceka. 🙂 Samko to jednoznacne pochopil, ale chape hned aj majetkove pomery, lebo povie, ze v tej postielke bude spinkat Filipko, a ze Samko spinka vo svojej izbicke, ale ze obe postielky su Samkove 😅

Evi tak aj Ty sulas plastelinu? 😉 No tak si uzivaj guliciek a hadikov, moj syn chce iba auta, dodavky a rakety a veru nie vzdy sa tie moje vytvory na to podobaju. Nastastie ma so mnou strpenie 😀

susy
9. feb 2009

Ahojte. Som si trosku zaspomynala. Pozerala som nasu temu ,,Májové bábätká-2007,,.Co vsetko sme si pisali,ked sme mali pred porodom a hned po porode. Jeeej, to bolo super si takto zaspomynat. Vela z nas uz tam ma 2deti. aj som zistila,ze monika je v 6tt 🙂

sisa07
10. feb 2009

ahojte 🙂
Lubi, to nestrasim ja, ale pocasie, Perimbaba a Ilko k tomu 😀 . Tiez ma to uz voooobec nebaviiiiii 😒 . A bunda Ti urcite este na chvilku vydrzi, ved Ta ohrieva drobcek 🙂 .

Zuzi, aj Adelka spinka uz davno na velkej posteli. Odkedy spinka sama v izbicke, tak sme jej otocili staru postel, ktoru sme zdedili / u nas v spalni spinkala na svojej velkej novej, ale tam nepotrebovala zabranu, lebo bola tesne pri stene a pri mojej posteli/, pretoze na tej je taka "bocnica" - ked si pozries fotky Adelkinej izbicky, tak tam ta postel je a o bocnicu sa opieraju plysaci. Teraz je postel naopak. Ja si ani neviem predstavit, zeby Adelka spinkala v malej postielke, ona potrebuje vela priestoru 😀 .
Zuzi, a k tym vlaskom len tolko, ze podla vedcov neexistuje spojenie medzi ostrihanim a hustejsimi vlasmi, lebo hustota vlasov zavisi od poctu korienkov a nie od ostrihania. Strihanie s poctom korienkov nesuvisi. Ale kedysi preto chodili vsetky male dievcatka na kratko, lebo tomu maminy verili. Nedavno to spominali aj kdesi v telke, ze to vobec neplati. Vekom vlasky zhustnu a ked nema dievcatko geneticky dane mat huste vlasy, tak tie sice zhustnu, ale nie ovela.....Aj Adelka ma jemne vlasky, ale nestrihame ju, aj ked som podobne rady uz pocula. Casom sa to vyriesi.

Plastelinu ma Adelka velmi rada a tiez z nej robime cervene gulicky= jablcka do kosicka, slimacikov, hadikov - tych potom krajame takym umelym nozikom. A ja musim samozrejme stale vyrabat krtka, jezka a zabku....... to by ste asi necakali 😀 .

riuska
10. feb 2009

jej Sussy to fakt je Monika tehotna??? boze straaaaaaaaasne gratulujem
no a to je jasne ze to muselo byt skvele citanie 😀 skoda ze nieje viacej casu
ozik boli sme dnes s Luikaskom na kontrole a ma 70cm a vazi 7720g 😀 😀 no je to proste chlap 😅
juli mas moj obdiv neviem ci by som dokazala vzdat sa dietatka i ked z toho co som citala sa bude mat skvelo, fakt klobuk dole
aj ja chcem sólnu jaskynku 😀 😀 😀 zavidim
siska len sa pytaj rada odpoviem
a presne ako Lubka pise to 3D sono je naj 24-26tt ja som bola pri obidvoch v 24tt

lubi22
10. feb 2009

Ahojte 🙂

Riuska Lukasko je uz riaden chlapisko 😀 Ani sa nenazdas a dobehne Tomaska a o budu potom ako dvojicky 😵 Muzikov najlepsi kamarat ma tiez dvoch chlapcov - Tomaska a Lukaska s 16 mesacnym rozdielom no a ten mladsi je uz o pol hlavy vyssi od starsieho, maju teraz 5 a 4, takze kto ich nepozna, tak nevie 😉

Sisa mna babulko zohrieva dostatocne, je to fakt taka moja sukromna elektraren, len ludia na mna divne pozeraju, ked chodim v snehu rozopnuta s takym bruskom. A navyse, este ma zohrieva aj samko, dnes chcel stale iba behat, nie chodit a mala som dost za nim trielit. Nakoniec sa vyskriabal na velku kopu strku, tak som musela za nim. Takze udrzuje ma v stave 😀 Ty sa ako citis? Uz Ti pomalicky vykukuje aj brusko, nie? 😉

Susy pozerala som, ze aj Monika caka babulko 😵 Super 😉 To uz je nas tusim zo sedem z majovych babetiek 😉 A snad budu dalsie babulka iba pribudat 😉

eva4444
10. feb 2009

ahojte 🙂
monika ak to citas takisto gratulujeme a zelame vela zdravicka 🙂

riuska jeeej to som rada ze sa Lukaskovi tak dari 🙂

ja si tiez myslim, ze ostrihanie s hustotou vlaskov velmi nesuvisi, skor vlasky zvyknu byvat na koncoch stensene, a ked sa ostrihaju vyniknu 'hrubsie' a tym posobi dojem zhustnutia, dufam ze chapete lebo neviem ako to napisat 😀

lubi odlej si zo sadry formu na auta potom uz len natlacis a vyberes 😀 😀 😀

monika1
10. feb 2009

Ahojte baby 🙂 ano cakame v oktobri babatko a dakujeme krasne za gratulacie 😵 😵

eva4444
11. feb 2009

Ahojte 🙂

Baby co ste pisali ze by ste nedokazali ako julka sa starat o babo a dat ho potom prec, ja som na d tym rozmyslala trosku, a myslim si ze ja by som to dokazala. Vsak uz to dost pomoze babu z domova ked nie je tam, a aj ked je to len medzistanica ma to podla mna velky zmysel a kedze clovek vie ze od neho pojde ku 'vlastnym' rodicom, cize ho necaka nic zle len ludia co ho budu lubit tak preco nie. Takisto aj nase deti nam odidu a nemozeme si ich nechavat len pre seba a musime ich pustit do sveta.

Petrik dnes vstal o 5 tak som ho ulozila na polhodku nech si predriemne lebo to sa uz nedalo, to bol brutal. Idem ho uz zobudit, pekny den 🙂

zuzka80
11. feb 2009

Ahojte,
blahoželám Monike a prajem príjemné tehuľkovanie 😵 😵 😵 Ozaj je už veľa mamičiek čo majú májové bábetká tehotných 😝 😵 My sa najbližšie nepridáme 😀 Môj názor na 5 ročný vekový rozdiel na nezmenil 🙂
Sisa ja viem, že Laurinke ostrihaním vlásky nezhustnú, ale ona mala dlhé len niktoré, vyzeralo to dosť smiešne, možno jej teraz narastú všetky rovnako 😕 No uvidíme, jasné, že babičky radia ostrihať, že vlásky budú rýchlejšie rásť a budú hustejšie, to som sa aj ja napočúvala 😀
Riuška Luky je riadny valibuk 😵 , môžno prerastie aj Tomáška.
Laurinka spinká, tak idem variť tvarohové guľky, papa.

sisa07
11. feb 2009

Ahojte 🙂
Monika, pripajam sa ku gratulacii 🙂, zelam vela zdravia Tebe aj malickemu.

Riuska, dik za ochotu 🙂 . Zaujimali by ma take prakticke veci - ako zvladas sama s chlapcekmi vychadzky, nakupy, lekara, kojenie Lukaska + Tomaskovu snahu o Tvoju pozornost....Ale myslim, ze velkou vyhodou je, ze Lukasko je spokojne babenko, ktore dobre spinka, vela veci to asi ulahcuje. Veeeelmi dufam, ze aj to nase bude pokojnejsie ako Adelka, lebo inak by tu bol iny chaos...... 😀 .

Lubi, dakujem, citim sa velmi dobre, uz mi preslo aj obdobie nenormalnej unavy, ked som nebola okrem starostlivosti o Adelku schopna robit skoro nic ine a vecer u nas vyzeral tak, ze som zaspala uz pri uspavani Adelky, potom som sa odtial premiestnila na gauc - samozrejme som zaspala aj tam, a potom som sa premiestnila do postele 🙂 . Ale uz zase ozivam a este keby tak bolo teplejsie a viac slniecka, tak by som bola uplne vo svojej kozi.
A brusino? 🙂. Mne vykuklo uz v 5.-6. tyzdni, to bol jeden z dovodov pre tehotensky test, ked mi rastlo brusko a nemala som ho ako rovnu dosku, ako bezne mavam. Tak to bolo aj pri Adelke. Uz som tusila, ze to bude babo. Ja som velmi chuda, takze teraz je uz brusko riadne velke a vsetci vidia, ze som tehotna, nedalo by sa to maskovat, ani keby som velmi chcela. Ved ja som nic svoje nezapla uz v druhom mesiaci a uz nosim len tehotenske veci. Aj pri Adelke som bola stihla, len brusko som mala velke. A aj ked som pribrala 22 kil, tak som stale bola stihla, akurat som vyzerala zdravsie oproti normalu, lebo mi konecne prestali trcat vsetky kosti...... 😀 .

kamilecka
11. feb 2009

Ahojte

tak to asi zaujima kazdu z nas co bude mat druhe babo,ze ake to je. Ja som velmi zvedava ake to bude v noci so spanim 🙂 Budeme hajat vsetci styria v jednej velkej spalni,ale niejako mi to nevadi 🙂

Pri Davidkovi som pribrala 17kg,co si myslim ze je tak akurat dost 🙂 Teraz to ide uz tiez pekne hore,sa to rozbieha 🙂

Sisa my sa mozno aj stretneme potom v Julovkach 🙂

monika1
11. feb 2009

Ahojte,
tak dakujem baby za gratulacie 🙂
sisa u mna je to uplne tak isto,hned od zaciatku uz mam brusko 😅 sice este nosim svoje nohavice ale dlho nebudem,co pri Adamkovi som si kupila prve tehu veci az okolo 18tt 😅

najjulinka
11. feb 2009

Monike blahoželám.
Mne dnes poobede došiel nový kočík, tka sa vytešujem. A vravím si, že škoda, že sme ho už na svadbe nemali, žeby farebne úúúúúplne ladil 😀 😀 😀 😀 😀 Ešte musím pozhánat fusakotašku pre novú babulku, nech sa može voziť... Ale bud od dakoho požičiam, alebo mesiac-dva budeme používať starý kočík a potom prejdeme na nový... uvidíme... Skoda mi je kupovať na taký krátky čas fusakotašku... Iné je keby sa mi malo narodiť, ale ked dostaneme 5 mesačnú babulku... Ak by sme dostali dvojmesačnú babulku tak zvážim kupu v bazari... No uvidíme... Vonia to tu vsade novým kočíkom 😵 😵 😵

sisa07
11. feb 2009

Kami, aj ja dufam, ze tentokrat nebudem prenasat ako pri Adelke a radsej by som bola, keby sa dietatku chcelo o tyzden skor ako neskor, takze mozno budeme ozaj julovi, ako Vy 😉 🙂 .
Moni, ved aj Ty si chuducka, na takychto typoch ako sme my je to vidiet hned 🙂 . Ja vyzeram zdravo, len ked som tehotna 😀 .
Juli, super, ze sa Ti podarila kupa 🙂 .Uz viete, kedy odchadza Kristianko a kedy dostanete nove babo?

najjulinka
11. feb 2009

No už su papiere na sude a už s alen čaká, ak súd schváli predbežné opatrenie, tak 2.3. meníme deti 😉

eva4444
11. feb 2009

sisa to aby si bola tehotna furt 😎 🙂 🙂 😀 😀 😀 ale je pravda ze podla fotiek ty si take drobatko. mam taku kamosku a ona mala dvojicky, no neviem si ju predstavit s bruchom, hlavne ked obe mali vyse 3kg co je na dvojky utesena vaha 😝

juli ved to ide rychlejsie ako sa zda super 🙂

eva4444
11. feb 2009

joj baby ja som robila struhane jablcko s hrozienkami tak sme sa s Petrikom dojedli ze sa uz len gulam 😝 6 jablcok prosim pekne a hrozienka neratam 😝 v pondelok sme robili jablcko s mrkvou a to bola obdoba, len nam pomohol trosku tato s jedenim. je to velke mnamko len ta kuchyna potom ach jaj.

monika1
11. feb 2009

sisa no veruze aj to uz na mne vidno 😅 v robote sa to nedalo utajit 🙄

lubi22
11. feb 2009

Ahojte 🙂

Monika tak to skoro Ti brusko vidno 😉 Ja som asi len v 6tt zistila, ze som tehu, kvoli nevolnostiam. Ale Ty si chudunka, tak hned brusko vyskoci 😉

Sisa vidiis tak Tebe to tehu ako dobre robi, aj tvary naberies, ani Ti nevolno nie je. Evka ma pravdu, mali by ste asi uvazovat nad viacerymi detickami 😀

Evi tak to Petko pekne papuska ovocie. Nam v poslednej dobe nejako nie je, resp. mame dni kedy v pohode ovocie spapka a dni, ked nechce nic, ani ovocie, normalne jedlo, normalne ked sa mu snazim nieco dat, tak ho napne, takze radsej to nechavam na Samkovi, ze ked bude hladnucky, tak spapka.

Julinka, tak to budeme mat deticky narovnako 😉 Takze si nakoniec zohnala kocik, ak so chcela 😉

Kami my mame jednych znamych, co dokonca spinkavaju s oboma detickami aj v jednej manzelskej posteli, nielen v izbe a vyhovuje im to. Ja by som sa akurat obavala, ze babulko by rusilo starsieho surodenca, predsa len koji sa aj v noci, tak preto som rada, ze Samko sa naucil na svoju izbicku. Ved ked bude mat Filipko rocik, presunieme ho k Samkovi, aby boli bracekovia spolu 🙂

Riuska to co pise Sisa by zaujimalo aj mna 😉

Inak dnes som mala fakt super den. Na 11 som mala mat poradnu, dostali surny pripad, tak primar musel operovat. Mal mi robit aj predoperacne vysetrenia, tak som radsej rano ani nejedla, moc nepila, no a prisiel po 2 a pol hodine, sikovno ma iba vysetril, poslal na CTG, a ze to nechame na buduci tyzden, lebo uz ho volali k dalsiemu porodu. Tak nic nove neviem. A este kazal zobrat sestricke krv, ja taka dehydrovana, tak mi ju nemohla zobrat, som dopichana riadne. Potom kedze bolo neskoro, tak ma s tou krvou poslala do inych budov, to uz mi bolo riadne na odpadnutie. Na zaver ked som konecne toto prezila a prisla k autu, tak som zistila, ze mi dali papucu. To uz bolo vela aj na kona, tak som bola taka unavena a zufala, pekne cakat na policiu. Nastastie ujo policajt ked ma zbadal taku zufalu a tehotnu, tak sa hned uistoval, ze to nie kvoli tej papuci, asi si ma nechcel zobrat na zodpovednost. Ani som mu nic nehovorila, uz som nemala silu a on ze mi pokutu odpusti, ze nech si davam nabuduce pozor. Fakt bol zlaty, este sa uistoval ci som v poriadku. Takze su aj fajn policajti 😉

eva4444
12. feb 2009

ahojte

lubi no nacakala si sa teda riadne, ale aspon ujo policajt ma dobre srdco 😉 boze ved ty uz si 37tt to uz fakt mozes ist rodit 😎
Petrik papa aj surovu mrkvu aj kalerab, ked varime polievku. ale ovocie ma fakt rad. som mu dala par krat dzusik a potom uz az tak ovocie nechcel, tak pijeme len cistu vodu, alebo cajik, a potom schrume co sa zmesti 😝 inac pravda je ze na ovocie a zeleninu minieme asi najviac penazi, hlavne teraz v zime. a to kukuricu a hrasok kupujeme mrazene, lebo vsak cerstve neni a to mrazene mi pride este lacnejsie.

boze tu tak strasne snezi idem aj ja na chvilku pod perinu kym Petrik este spinka, papapapapapa 🙂

ikka
13. feb 2009

Ahojte,
v prvom rade tiez gratulujeme velmi Monike k babatku 😵

Lubi, no vycerpavajuci den si veru mala, hlavne ze so stastnym koncom 😉 a veru uz sa ti to poriadne blizi 😵

Evi, to je super, ze ti Petrik spapa aj surovu zeleninu, to Emily teda moc nesmakuje okrem rajcin, tie by zjedla na kila a s ovocim tiez nemame absolutne ziadny problem. A surovu mrkvu spapa, ale len nastruhanu, ona totiz tu zeleninu este nevie ani odhryznut a ani rozhryzt poriadne a v tom to asi bude. A inak suhlasim s tebou, my tiez miname na zeleninu a ovocie najviac penazi.

Sisa ako? Uz sledujete nejake tie prejavy z potravin? Je to lepsie, ked ste vysadili alergeny?

Uderili na nas zas mrazy brrrr 😠 ale detickam to asi zjavne nevadi, Emily sa furt vala po zemi, ked sme vonku a zakazdym je jak prasiatko. Sada si na obrubniky alebo ked ideme okolo nejakeho plotu alebo domu, tak sa on sucha jednym plecom a tak...podobne, no mam co robit, aby som ju furt neohukovala 😒
Posledny tyzden vstava o 7-7,30 tak nam skoncili zlate casy, ked sme aj do 9 spali, ale zas na druhej strane je to lepsie, lebo sme uz zacali mat fakt vazny problem s obednajsim spankom, zle sa jej zaspavalo a aj vecer. Teraz je to zas viac menej bez problemov a aj viac toho stihneme...lebo ked sme vstavali neskoro, tak sa mi kolkokrat ani uz nikam nechcelo, kym sme sa vychystali ....No ale raz zacas by mohla potiahnut, aby sme doplnili energy, lebo teraz ked chodime tak na striedacku do roboty, tak sme jaksi viac obaja unaveni...

No a piste, piste 😉

dacey
14. feb 2009

no zdravím maminkyyy... tak dlho som tu nebola... a teraz som ostala prekvapená, že niektoré z vás postíhali aj druhé bábo.. :D to je skvelé, nech má na nás kto pracovať, keď my už budeme na dohotku :D popozerala som aj fotky, aj staré albumy a tie naše deťúrence rastú ako z vody.. krásne bábätká... my sme zdraví, hoci počas vianoc aj muž, aj davko boli chorí dva týždne, vianoce som mala katastrofálne, 24. 12. mal malý 40-tky teploty, zábaly dookola, nespala som niekoľko nocí, no malý to vydržal a už je v pohode. na silvestra drichmal bez problémov a v máji ide do škôlky... máme to na skok do škôlky, doslova ju máme pod oknom, tak sa nemusíme ráno plašiť. vydatá ešte nie som, no vraj sa na mňa niečo chystá, len či tá odpoveď bude kladná 😎 😀 😵
ikka, naše bobo je zase po mne, samé syry a jogurty pučí, o mlieku ani nevravím, v pohode vyše litra za deň 😝
inak je taký všelijaký papkáč, má dni, keby by zjedol aj slona, inokedy nemá chuť vôbec. a čo sa týka spánku, už má režim ako v škôlke, o 12 spať /keď bol tatík doma počas dovči, tak od 10 - 12/ a potom až večer, no posledné týždne je to strašné. o pol ôsmej začne ričať, unavený je, no ani za svet do postielky, kým ma po 2 hodinách trpezlivosť prejde, dostane po plienke, dve minúty na mňa urazené čumí a zázrakom zaspí...
postieľka? vymyslela som to fiškúnsky, dala som prednú stranu dole, pritiahla ku našej posteli k naším nohám a spí mi takto celú noc. je s nami, aj nie je s nami 😀 😀 keď bol muž 4 mesiace na týždňovkách, zvykol si malý spať pri mne, ale keĎ už neboli týždňovky, bolo nám málo miesta 😝

ikka
14. feb 2009

maminky a pekneho valentina 🙂 asi vsetky niekde oslavujete s muzikmi co? 😉
dnes rano, ked som Emily prebalovala, tak ma objala a povedala "lubim" 😵 😵 😵 no akoby vedela, ze zrovna dnes ja valentin....doteraz to sama od seba este nikdy nepovedala...zlatko moje 😵 😵 😵 to sa clovek roztapa od lasky 😵

lubi22
14. feb 2009

Ahojte 🙂

Aj ja zelam pekneho Valentina, hoci tento sviatok nijako neslavime 😅 No ale dnes ma manzelik sokol a rano v ramci nakupu cerstveho peciva mi doniesol kyticku frezii, ze od mojich dva a pol chlapov 😵 Tak som bola cela soknuta, lebo moj manzelik je sice zlaty, ale kvety je vec, ktoru nie vzdy aplikuje na sviatky a vyrocia 😀

Ikka tak to si Emi naplanovala krasne, super si to zapamatas 😵 Urcite musis byt dojata, ja sa tiez pokazde roztapam, ked mi moj milacik povie maminka velmi Ta lubim. Ja mam tiez datum, ked mi to povedal prvykrat zaznaceny v telefone - pre istotu, hoci tiez si ho pamatam - 23. september. Tie nase deticky su jednoducho uzasne 😵 😵 😵 Jaj, cela som sa rozcitlivela, to asi aj tymi tehotenskymi hormonmi 😀

Evi tak to je fakt dobre, ze Petrikovi chuti aj cerstva zeleninka. Samkovi az tak velmi nie, ale myslim ze je to skor tym, ze to este tak dobre nepohryzie. Ale v polievocke, pripadne prilohe zeleninku nastastie vacsinou spapka. Aspon teda u nas je zatial najvacsia istota polievocka, tej vzdy spapa za plny tanier. Tiez kupujeme vela ovocia a zeleniny, manzel by bez toho nevedel fungovat, Samkovi sa vzdy snazim ponuknut viac na vyber, ale casto v poslednej dobe si zoberie jeden kusok a koniec 😒

sisa07
15. feb 2009

Ahojte 🙂
Myslim, ze dve deticky budu viac ako dost, hlavne prvych par rockov 😀 , takze je sice mile, ze mi tak prajete, ale predbezne sme s planovanym rodicovstvom na STOPke 😀 .

Lubi, to si teda mala neprijemny zazitok, este dobre, ze aj medzi policajtmi sa najdu normalni ludia 🙂 . Len aby si neporodila skor, nez Ti urobia vsetky predporodne vysetrenia 😉 🙂 .

Ikka, to bolo od Emi krasne 😵. Vcera som citala v jednom casopise vyrok :" Nase deti su ti najmilsi ludia, ktorych v zivote stretneme...." Velmi sa mi pacil a stotoznujem sa s nim. Jasne, ze nas niekedy hnevaju a maju svoje nalady a dni, ale su to nase zlaticka. My sa s Adelkou tolko nasmejeme, ma uzasny zmysel pre humor a stale napodobnuje nase gesta a vyroky, takze nie je nudza o komicke situacie. Vcera som hovorila pred nou, ze som nieco zabudla / uz neviem, co to bolo/ a Adelka sa udrela rucickou po cele ako dospelak a hovori " jaaaj, mama" a zacala sa smiat.
A alergia.....Zistili Adelke alergiu na banany!!!!!!! / napchavala som sa nimi cele tehotenstvo, celych 16mesiacov dojcenia a Adelka ho hojne dostavala ako ovocie vhodne pre alergikov
☹ , takze som ju nimi dopovala denne s tymi najlepsimi umyslami/ a okrem toho na vajecny bielok, takze musime davat pozor na kekse a kolace, lebo bielok je skoro vsade Dnes sme jej robili chlebik v zltku a nie vo vajicku....... Oblubeneho macka Brumika uz papat nebudeme 😒 . Ale aj ked su to urcite obmedzenia, sme radi, ze toho nie je viac. Ale na druhej strane si myslim, ze tie vysledky nie uplne sedia. Napriklad po rajcine sa vzdy osypala a rajcina jej vysla negativne......A este mam par takych typov. Dnes vyskusame pomarance, ktorym sme sa dosial vyhybali, ale vysli jej negativne, tak skusime a uvidime, mozno to bude v pohode. S alergiami je to tazke, niekore sa casom mozu vytratit, ked sa dodrziava diéta, a niekore zase pribudnut. Okrem toho jej zistili velmi nizku sliznicnu a koznu imunitu, bude musiet brat lieky. Znamena to, ze podrazdenie jej moze sposobit akykolvek podnet. Celkovu imunitu ma v poriadku, ved nebyva vobec chora, tak opak by ma prekvapil.
Takze sa nadalej macame v olejovej vode, natierame premastujucimi mastami a hormonmi, ked sa vyhadzeme, papame Zodac- kvapky na potlacenie alergickej reakcie a este nam pribudnu dalsie lieky na tu imunitu. Okrem toho denne Cvitamin, probiotika a Dvitamin - ale ten maju asi aj Vase deticky.
AJ my uz teraz zacneme davat viac surovej zeleninky, ked sa nam nepreukazali ine alergie. Nastastie polievocky do seba tlacime denne a Adelke velmi chutia, takze zeleninka kazdy den aspon varena a na chlebik sme jej stale davali uhorku, papriku /rajciny sme sa bali/. Len teraz som sa este docitala, ze banan moze mat skrizenu reakciu aj s uhorkou, tak neviem, ci o chvilu neskoncime aj s uhorkou.....jaj.....ale ked nie je horsie, tak sa da 🙂 .
Prajem pekny zvysok valentinskeho vikendu a vela peknych chvil s muzikmi a drobcami 🙂

eva4444
15. feb 2009

ahojte 🙂

sisa to som este nepocula ze alergia na banan ☹ boze mate toho dost, este to vajecne bielko sa mi vidi asi najhorsie, vsak to je vari vsade 😒 ale asponze mate vysetrenia za sebou a ste o nieco mudrejsi.

my mam po karnevalovom vikende, vcera sme boli na slov. katol. misii v mnichove na detskom karnevale, dnes co chodime do telocvicne tak oni usporiadali. bolo to perfektne, vsade kopec deticiek, zlatunke boli vsetky. Petrikovi sa veeelmi pacilo, asi dnes pojde skorej hajat lebo ho to nejako zmohlo. a nam s tatom aspon rychlo a pohodlne usiel cas 🙂
inac na Petrika ide nejake cudne obdobie, stale hovori 'nem'=nie, poviem pod petko ideme si dat topanocky a uz uteka prec nem nem nem neeem nem nem neeeem a proste za vsetkym, uz vcera som myslela ze este raz povie nem tak ma asi uz hodi o zem je to strasne unavne pre mna lebo potom samozrejme nasleduje zvacsa krik, ja neviem ci nam ho niekto vymenil nasho zlatusika, alebo ho prepadla nejaka mania. a hlavne vsetko sam mama nedrz ma nepomahaj mi ja saaaaaaaaaaaaaaam. dufam ze to je len tym pocasim. no dobre tak som sa vystazovala, zajtra sa to zlepsi 😀