Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
3. jún 2008

Mamka mi to spočítala, že som domov dovliekla asi 16kg 😨 Sa mi ani nezdalo 😀 😀 😀
Mám jednu pani nezamestnanú, ktorá mi deti pokočíkuje. Doslova pokočíkuje, ked idem na nákup a pod... A dnes som sa s ňou dohodla, že ma odprevadí ku bloku až (bežne sa v meste stretneme len a ja skočím do Tesca a pod. a zas si deti preberem a idem domku). Je to super pomoc. Niekedy idem aj s detmi nakupit, ale sa blbo nakupuje, lebo vozík vziat nemozem, proste neušoférujem aj taký kočiarisko aj vozík a s košíkom je to tiež blbé, lebo v jednej ruke košík a potom kočiar jednou rukou šoférovať medzi regálmi tiež nie je sranda... A v tom našom tescu je to tak geniálne, že ako ide ten bežiaci pás dole (miesto bežiacich schodov), tak rovno oproti nemu sú flase sklenené (pivo)... Kedysi tam bola taká bezpečnostná zábrana, ale demontovali ju a ja sa vždy bojim, že mi ten ťažký kočiar s deťmi sa vyšmykne a sa nedoplatím 😖

lubi22 - držím palce nech sa polepší a je fajn, že aspon tolko pije (ber to z tej lepsej stránky), lebo moji sú nepijaci a pri luckiných hnačkách som sa už infuzie bala 😖 Držím palce, nech sa polepší...

ikka
3. jún 2008

Joj Samkovi nech sa rychlo ulavi. Lubi urcite si si uz nasla na nete o siestej chorobe...v podstate 3 dni vysoke horucky, potom vyrazka a zrazu nic a je po chorobe. Tak snad to bude "len to" ☹ Tak nech to rychlo prejde!

lubi22
3. jún 2008

No uz som si to vyhladala 😔 Ale tie horucky su velmi vysoke, a clovek v podstate nic ine nerobi len sa snazi zrazit horucku, co je za hodinku zase tam kde bola 😔 Dakujeme, snad to prejde po tych 3 dnoch. 😉

eva4444
3. jún 2008

joooj lubi ☹ ☹ to je zle, snad sa samkovi nezbednikovi rachlo polepsi 😔 😉

sisa07
3. jún 2008

Lubi, uz tu niekto raz o tej chorobe pisal, ale nepamatam si, ze co .....Chudacik Samko, sa teraz natrapite vsetci.... ☹ . Z coho to vlastne vznika ? To je nejake virusove alebo co? Ste sa museli poriadne vylakat 😒 . Drzim palce, nech Vam to co najrychlejsie prejdem, nech je zase Samko usmiaty a zdravucky a Ty spokojna mamina 😵 !
Juli, Ty si teda uzijes 😀 . Vsak to by ani mnohi chlapi neuniesli, respektive nezvladli - deti + taky nakup.....Zienky su silne stvorenia a maminy dvojiciek obzvlast 🙂 . Esteze tie ruksaky vymysleli 😉 .
Uplne uprimne cele toto manevrovanie s maxikocikom obdivujem vzdy, ked Teba alebo Miriamku citam, lebo fakt mam niekedy problem aj s jednym kocikom v lekarni alebo inde, kde su stiesnene priestory, vela ludi a prave uhly.....A ludia vedia byt straaaasne neohladuplni 😒 .

najjulinka
3. jún 2008

sisa07.. .No lekárne ani nespomýnaj.. .Neviem prečo každá lekáreň má predsieň - tj. dvoje dvere za sebou... Už som sa raz zasekla s kočiarom takto... Neviem proste držať 2 dvere naraz 😨 😀 😀 😀

sisa07
3. jún 2008

no, tak uz som tu 6. chorobu nasla - je to virusove ochorenie - nejaky herpesvirus 6. Siri sa to kvapockovou infekciou. Lieci sa len ta horucka beznymi antipyretikami, ziadne antibiotika ani nic ine. 3-4 dni je horucka okolo 39C a potom ten vysev na trupe, siji a koncatinach.
Samo to odoznie a nema to ziadne nasledky do buducna - Lubi, dobra sprava . 🙂/ ale to si sa asi aj Ty docitala, ja to tu pisem len pre ostatnych,aby mali rychle info /
No to je ale blba choroba....takto trapit deticky ☹ .

sisa07
3. jún 2008

no, Juli, presne to som myslela - ta chodbicka a odtial casto brutalny pravy uhol vytocit do lekarne......neviem, ako tam ma ist vozickar..... 😒 . Na to nie su v dnesnej dobe zakony, ze lekaren ma byt bezbarierova.....sak to podla mna kaze zdravy rozum

sisa07
3. jún 2008

Jaaaj a este v lekarnach maju casto v tych chodbickach vselijake tie informacne a reklamne velke tabule co zaberaju uz aj tak dost maly priestor, no sila.....

sisa07
3. jún 2008

Ale som sa dnes na tych lekarnach vyzurila 😀 😀 😀 . Ale pre objektivnost treb dodat, ze to tak nie je v kazdej lekarni, aj u nas su super bezbarierove, len skoda ze nie vzdy tam, kde to ma clovek po ceste 😉 . Ale ved my maminy sme na dovolenke, takze mame cas obiehat obchody a lekarne 😀

najjulinka
3. jún 2008

bezbarierove sú v nakupnych centrach a tie su aj drahšie 😖 😒

sisa07
3. jún 2008

to som na tom uz ozaj zle, ked sa rozpravam sama so sebou 😀 . Tak prajem pekny vecer! 😵

najjulinka
3. jún 2008

sisa07.. nie si na tom zle.. si mamina na rodičovskej... 😀

lubi22
3. jún 2008

Sisa, no docitala som sa to, neviem, kde o chytil. Boze este dva dni take vysoke horucky, tak to nas caka perspektiva 😢

A my sme uz asi nacisto dokojili. Samko to vyriesil za mna, nechcel ani rano ani vecer. Dala som mu na vecer umele mliecko vo flaske a to vypil. 😅

Julinka, to je fakt, vymanevrovat sa v lekarni, tak to chce niekedy umenie aj s jednym dietatkom😉

najjulinka
3. jún 2008

Kamarátkin syn (17 mesačný) niekedy za celý den necucne a niekedy každých 15minut ma chut... Takže ešte ste možno nedokojili lubi 😉

miriamkac
3. jún 2008

Ahojte
lubi22 drzim Samkovi palceky nech sa mu polepsi.
My sme tiez nieco "doniesli" domov, Palko vcera "presral" cely den a v noci grckal, dnes od obeda zase vracala mala, teraz sa trosku ukludnila, je cela "vynamykana" a neudrzi v sebe ani caj a u Petka asi tiez nieco zacina, lebo ten mi jaci v postielke, tak ho mam v izbe pri sebe a este stale nespi 😒 ☹ ... 😠 a ja som uz KO.

najjulinka
3. jún 2008

Jáááj ja tak bojííím... O týžden ideme na očkovanie a bojim ich reakcie... 4i nebude kakačkovo-grcová reakcia... 😢

monika1
3. jún 2008

Ahojte,
lubi tak to drzim palceky nech tie horucky rychlo prejdu ☹ to musi byt strasne ked ma cely den horucku a este v tychto horucavach 😖

my mame dnes vyrocie svadby s muzikom tak trosku oslavujeme 😵

lubi22
3. jún 2008

Dakujeme za podporu. Miriamka, tak aj vy mate doma riadnu zaberacku. My sme obaja s manzelom grogy a to sa starame iba o Samka, vcera sme skoro nic nespali, dnes asi podobne, nieto ked maju problemy tri deticky. 😔 Tak nech Vam to tiez rychlo prejde 😉

Julinka, ja uz som chcela prestat s kojenim, ale nevedela som sa dako vymotkat. Takze uz teraz kojit nebudem, ked mu chuti aj to Nestle mliecko, tak to bude mavat na veceru a na ranajky mam pripravene Hami junior. No snad nebudete mat take reakcie na to ockovanie.

Monika, zelame super oslavu vyrocia, my budeme presne takto o mesiac slavit tiez 😵

najjulinka
3. jún 2008

monika blahoželám. Moj ocko má dnes narodeniny a ak raz náhodou porodím tretiu dcéru, tak dnes bude oslavovať meniny 😀 😀 😀

alena22
autor
3. jún 2008

lubi to nam je velmi luto kukala som na nete o tej 6 chorobe dufam ze samkovi coskoro horucky prejdu a budete fit posielame vela sil s adom 😉

ikka
3. jún 2008

Moni, tak si uzite vyrocie 😉
Lubi a Samko sa ti este stale budi okolo tej 5 na papanie alebo ste to aspon uz potiahli, ze sa napapa az ked sa poriadne vyspinka? Lebo my sme prave aj na zaklade tohto skoncili s kojenim, ze sa mi Emi prestala budit a teraz uz ranajkuje az vacsinou okolo 7,30 - 8,00 podla toho dokedy potiahne 😉
Miriamka drzte sa...juj toto hnackove je velmi neprijemne, tak sa rychlo zotavte!

eva4444
3. jún 2008

miriamka drzkajte sa

ikka joj super ze ste tak perfektne dokojili 🙂 ja este vecer pred spanim, a nadranom, ale to len tak 2-3minutky na upokojenie a v noci sa mi ajtak stale budi kazde 2h, aj ked k nemu nevstanem vzdy, zobudi ma to 😒 potom cakam kym zaspinka sam alebo ho musim zlozit ja takze som takcitak hore 😖 uz nejdem nic riesit, v sobotu ideme na slovensko a po stretku ked sa vratime ho odstavim a pojde asi pekne do svojej izbicky, kupili sme mu minuly tyzden uz aj babyphone 🙂

najjulinka
3. jún 2008

Dobrú noc. Pá 🙄

dada21
4. jún 2008

ahojte 🙂
dodatocne zelame vsetko najlepsie vsetkym oslavencom 😵
vobec sem uz nestiham chodit, lebo stale sme vonku, ked je tak krasne 🙂 matusko vobec nechce byt vnutri, s takym placom vzdy ideme dnu 😒
a vcera nespal ani sekundu za cely den, od 6-tej do 19.30 bol hore ☹
dnes sme boli na ockovani a navazili nam 8500g, naco som sa len pousmiala, nakolko predtym mal skoro 9kg, vobec ho nemohla odvazit, lebo stale jej odtial utekal a celu navstevu dr. preplakal 😒
Lubi a Samko kolko vazi, sa mi zdali chlapci taki podobni ? Jooj a je mi luto, ze ste chorucki 😔 tak sa drzte a rychlo sa uzdravte 😉

najjulinka
4. jún 2008

Dobré ránko (zas blbne kôn a nechce mi to poslať)

zuzula
4. jún 2008

dobre ranko 🙂 my sme sa v pondelok vratili z dovolenky na SK, mali sme sa fantasticky a to pocasicko bola parada 😵 , tu pre zmenu prsalo a zmena klimy ai neurobila Adamkovi dobre ma teplotky, kasel aj nadchu, a este sa tlacia aj 2 zuby - jedna stolicka jeden ocny, takze parada... 😒
takze ostatnym chorym detickam prajeme vela sil a skore uzdravenie!! 😉

dadi my sme mali podobny zazitok na poradni, Adamcek to cele prereval a na vahe sa stale hybal ze sa ani po 5 minutach neustalila...ale mame okolo 9.7kg 🙂

jej vidim ze sa tu odstavuje vo velkom, ja tiez pomaly planujem skoncit, ale zase sa mi teraz pri teplotkach kojenie velmi hodi takze uvidim kedy naozaj skoncime 😅

Alenka, som moc moc rada ze sme sa stretli, ste uplne zlatucka rodinka 😵 , Adko je strasne podareny ako sa clapotal vo vodicke a spliechal na Adama 😅 dufam ze vam vyjde super stretko tento vikend a moc sa tesim na fotky!!

eva4444
4. jún 2008

ahojte
my sme hore od 4.40 😝 😠 😠
rano sme boli pozriet pri cirkuse tavy a poniky a inu zverinu, sice len spoza plota ale petkovi sa pacilo ani odist nechcel 😵 mame take plastove auticko - tatrovku klasika - a dnes petko chytil take nervy na to auto chytil ho mlatil trieskal s nim az bol cely cerveny, potom prestal, zasmial sa a opat.a tak dokola asi 10 minut. normalne som uz aj chcela chvilami zasiahnut lebo to vyzeralo desivo. ale kedze mal kludne prestavky som ho nechala nech sa hra.. 😀 😀

lubi22
4. jún 2008

Ahojte 🙂

Tak my pokracujeme v horuckach, v noci sme zase potiahli 40, cez den sa drzime medzi 38 a 39. Vobec lekari nevedia, co mu moze byt, ze na zubky su to prilis vysoke teplotky a ani nic nevidno, no a ta 6. choroba sa im tiez nezda. Dnes nam brali krvicku, moc, vsetko je uplne ciste, iba tie horucky 😢 Tak ja dufam, ze to bude ta 6 choroba, tam maju trvat teplotky 3 dni, tak zajtra by to snad uz mohlo prestat 😔

Ikka, Samko nechce papat ani vecer ani rano moje mliecko. Cize vecer pred spanim mu davam to Nestle z krabicky, a rano o 8 Hami junior. Teraz pocas noci pije vela cajiku a stiav, aj 750 ml za noc, takze papat ani velmi nechce. Ale sranda, ze ja na prsiach necitim nic, ziadne napatie, ziadna zmena, a to som uz dva dni nekojila 😕

Dada, Samko ma 9350 g, myslim ze aj Matusko ma tak podobne, boli asi rovnako velki 😉

Evi, aj my sa stale odhodlavama na presun, ale furt daco do toho pride, tak neviem, kedy pojde uz naozaj do izbicky. To ste kupili taky, aby aj on vas pocul, ci klasicke baby vysielacky?

sisa07
4. jún 2008

ahojte
lubi, tak budeme velmi drzat palce, aby Vam teplota zajtra uz konecne ustupila, nech to mate cim skor za sebou a mozete si uzivat pekne letne dni 😵 !
Evi, uz vstavate skor ako my 😀 . Nam sa posledne dni dari "az" okolo siestej 🙂 . Petko sa uz asi tesil na zvieratka, tak nemohol spinkat 🙂 .
Julinka, ja som fakt mala pocit, ze si tu pisem sama, lebo Tvoje posledne dva prispevky som vobec nevidela 😕 . A ked som to pozerala dnes, tak som zistila, ze si mi pisala 😕 , no nejako to asi blblo alebo co.....
Dadi, aj u nas sa veselo chudne vdaka aktivite Adelky, ale tu si to skor odnasam ja, nastastie nie ona. Uz nemam ani 45 kil 😖 . A Adelka sice pribera, ale malinko, odkedy poriadne bezka.....ale malo by to byt OK.