Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
27. aug 2008

Ahojte 🙂

Ikka dakujeme 😵 Nas bude lekarka ockovat tiez az tak v 16 mesiaci, povedala, ze to staci, lebo pred tyzdnom ockovala Prevenarom, takze aby tam bola aspon mesiac pauza.😉 Takze budete mat krstiny? No som zvedava, ako sa to bude Emi pozdavat, uz je velka slecna, vsetko bude pozorovat vsimat si. Ja som zatial vzdy bola pri krsteni iba takych malinkych babetiek, a tie bud spali alebo kricali 😀

Inge, ved to ani ja by som nechcela Samka "preockovat", ale napr. ta zltacka sa mi zda potrebna, a tie kiahne hlavne s ohladom na to, ze budeme mat babetko, a ze nechcem, aby to dakde chytil a doniesol domov, kym bude babetko malunke. Lekarka hovorila, ze najlespie je dostat kiahne az po dvoch rokoch, dovtedy je to nebezpecne 😒

My probiotika pouzivame Infant Dophilus, su pre babetka od narodenia do 2 rockov a fakt super zabrali, Samko tiez hnackoval pri ATB a hned po prvej davke probiotik kakal normalne 😉

Evi riadne si uzite vikend, super napad s vyletikom. Petrik bude scestovany 😉

Zuzi takze doma mate vsetko premerane 😀

Samko a Saska sa aj mne velmi pacia 😵 Mne sa z chlapcenskych paci este aj Adamko, ale manzelikovi nie, a hlavne to, ze je to na Vianoce, takze tam plati povodna verzia Jakubko 😵

najjulinka
27. aug 2008

Jakubko znamená druhorodený (resp. je viac významov, ale stále ide v preklade o to , že e ďalší v poradí) 😉
Môj brat je Jakub. Jakub je zároveň aj meno , na ktorom ako na jeinom chalanskom sme sa s manželom zhodli... A je sranda, že som si v domove mohla vybrať aj Jakubka a nevybrala som si.

lubi22
27. aug 2008

Julinka, ja viem, preto nemohol byt Jakubko prvy 😀 Samko znamena meno bozie, takze kludne mohol byt prvy 😀

inge23
27. aug 2008

Lubi, ja som to nemyslela v zlom, 🙂 a je jasne, ze ked budete mat druhe babatenko, tak tie kiahne potrebne su. A proti hepatitide, je to jasne,...to davame aj my 🙂

Uz som ten Dophilus kupila, akurat, ze nechce nejak pit 😔 a to my pijaval aj 9deci vodicky plus dalsie tekutiny...neviem ako to do neho dostanem. tie ATB nas uplne odrovnavaju 😔 😔 😔

Evi, uzi te si vikend 😵

lubi22
27. aug 2008

Inge, ja som to ani v zlom nepochopila 🙂 Ja som tiez nad tymi ockovaniami rozmyslala presne tak ako Ty, este nie som na 100 % rozhodnuta, nechcem to zase prehanat, ale no neviem 😅

lubi22
29. aug 2008

Ahojte 🙂

Kde ste vsetky? 😉

Inge a urcite pojdem na tu krv s malinkym, teraz sme u nasich v TT, ale dalsi tyzden pojdem lekarke a budem na tom trvat. Myslela som, ze na co ho zybtocne trapit, ale je to hlupost. Teraz sa mu vyhadzali vyrazky po telicku, nevyzera to ako na tych obrazkoch pri borelioze, ale kym nebudeme mat rozbory, tak pri kazdej vyrazke budem trpnut, ze ci to nie je ono.

Samko vcera prvykrat pil Jupika jahodoveho, vzapati sa mu vyhodil flak na oboch lickach. Potom mu to zmizlo. Dnes v noci sa pokakal, rano este dvakrat a po celom telicku sa mu vyhadzali flaky, take cervene a vnutri ako blede pluzgieriky. Volali sme svagrovi lekarovi, ten hovoril, ze najpravdepodobnejsie je to alergicka reakcia, ale ze mame pozorovat, ci tie fliacky zmiznu, alebo budu migrovat. Tak snad je to len ta alergia na hnusny Jupik, uz ho nikdy nekupim, vcera som to urobila prvykrat, lebo sa nam na prechadzke minul cajik, nakoniec ho nebolo treba a vecer ho nasi nasli v taske pri kociku, ked boli s malym, tak mu ho dali 😔 Zostaneme pri osvedcenych Hami dzusikoch. ☹

zuzka80
29. aug 2008

Ahojte,
akosi je tu ticho 😨
Ľubi držíme palce, nech to nie je borelioza, myslím, že je to alegická reakcia na jahody. Jahody sú alergén a dosť ľudí je na ne alergických.
Musím bežať, malá sa zobudila.

zuzka80
29. aug 2008

Inge Laurinka keď hnačkovala zo zúbkov, tiež jej probiotiká nezaberali 😒 Ale pri ATB to je možno inak 😕
Evka tak si užívajte víkend 😉
Ľubi tiež si myslím, že budete mať Sašku. Samko a Saška sa k sebe pekne hodí 😅

zuzka80
30. aug 2008

Halooooooooooo, kde ste všetky?
Laurinka sa už vie odrážať na odrážadle, naučila sa za jeden deň. Našla si u prababky staré odrážadlo, ešte po mojej sesternici a museli sme ho zobrať domov, lebo bol plač 😀

ikka
30. aug 2008

Ahoj...no tu fakt nikoho niet 😅
Zuzi to je sikulka Laurinka. Ja som Emily tento tyzden tiez kupila odrazadlo to najmensie, taku uplnu klasicku trojkolku, sice dociahne na zem, ale tie nozky sa jej tam pletu a asi stale nepochopila, ze ma na tom sediet a odrazat sa...lebo ona sa vzdy postavi 😀 takze mi este musime natrenovat 😉
My uz mame 7 zubov 😕 a co vy?...teraz v auguste nam vyrasili ako huby po dazdi, ale klop klop klop...vsetko celkom fajn, ziadne hnacky ani teploty, len sem tam je mrzuta, tak som rada 🙂

Lubi ako Samko, uz mu to preslo...inak neviem, ale v lete asi papal normalne jahodky nie? To nebude mozno alergia na jahody, ale skor nieco ine, co davaju do toho jupika...ja tieto veci tiez nekupujem, ale uz ho tiez pila, ked sme nemali nic ine po ruke.

zuzka80
30. aug 2008

My máme 5 zúbkov, Laurinka pri nich hnačkovala, ale mrzutá veľmi nebola, takže zatiaľ zúbky zvládame v pohode.
Laurinka ešte jupíka nepila, iba šťavičky od hami alebo hipp.

lubi22
31. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Samko ma tie vyrazky stale ☹ Ale lekarka hovorila, ze tri dni su uplne v pohode, kym ta latka vymizne z telicka. Ved prave, ze v lete papal jahodky uplne v pohode, aj Hami pije jahodkovy a nic, ale lekarka povedala, ze to je rozdiel, lebo je to cista stavicka, kym Jupik ktovie co obsahuje a je to asi z koncentratu. No dufam, ze bude moct pit stavicky neskor, on ich velmi lubi, teraz nam lekarka kazala vynechat vsetky ovocne stavicky aj Hami, kym to nevymizne. Tri krat denne davame Fenistil, vzdy po kvapkach mu to zmizne a po 5 hodinach sa objavia zase nove flaky 😖 Aj ja som kupila ten Jupik prvy a posledny krat, lebo v obchode ked sme boli na prechadzke, nemali vodicku so sosacikom, tak som si povedala, ze ved skusime, ine deticky v jeho veku to pijavaju.

Ikka, tak to vam pekne zubky rychlo vyrastli. My stagnujeme uz asi polroka na 8 😅

Zuzi, Laurinka je sikovnucka, aj ju bavi to odrazadlo? Samko ked sa posadi, tak sa odraza ale smerom dozadu a hned vstava, nechce tam hacat 😅

U nas je teraz najnovsia mania pisanie. Samko by v kuse len pisal. Kazdu chvilu pride za mnou "Mama, pisat" a uz musime kreslit a on to vzdy vsetko pocarbe, naramne ho to bavi. A bohovsky je s tym rozpravanim, je to take zlate. Sme u nasich, vcera chcel ist na balkon, tak mu babka povedala, ze chod zavolat dedka, nech ide s Tebou a Samko si vysklonoval slovko ist a dedkovi povedal "Dede, iď ", namiesto poď. 😵 V kuse keca, no uz sa nebudeme asi nudit ani ticha domacnost nehrozi 😀

zuzka80
31. aug 2008

Ahojte,
Laurinku odrážadlo celkom baví, niekedy z neho nechce ani zostúpiť, ale niekedy robí radšej niečo iné, napr. rada kočíkuje bábiku, potom ju pusinkuje a dáva jej čajík 😀
Ľubka tak držíme palce, nech Samkovi tie vyrážky rýchlo prejdú.

ikka
31. aug 2008

Ahojte,
aj Emily v poslednej dobe hrozne pusinkuje babiky a hlavne co ma oblubenych plysakov, je to take zlate 😵 a tiez ich krmi a dava im pit a dava im aj dudku 😀 Ale jej najoblubenejsia cinost je stale listovanie v casopisoch a prezeranie si kniziek...to keby som jej dovolila hrat sa s knihami, tak ju snad nevidim a nepocujem aj cely den 😀 strasne ju to bavi.
Zajtra ideme znovu po prazdninach na plavanie, tak sa uz tesim...mozno viac jak mala 😅 len nam to dali na taku blbu hodinu o 13,30...co Emily samozrejme spi alebo akurat vstava, tak neviem ako to budeme robit...no zajtrajsok ukaze 😕

rainbow
1. sep 2008

ahojte, dlhooooo som tu nebola, takže ani neviem čo máte nové...denisko je stále veľmi živý, už aj my tvoríme pekné slovká, zúbky už máme skoro všetky, no od zajtra idem do práce, tak sa ide denisko privykať s ocinkom -zatiaľ len na pár hodín, tak nám držte palce 😕 😕 😕 lebo denisko je mamin zavíslák 😅 😀 😀

lubi22
1. sep 2008

Ahojte 🙂

Tak uz sa asi zacinaju prejavovat rozdiely medzi dievcatkami a chlapcekmi. Samko mal vcera vonku auto, auta to je jeho a prislo k nemu dievcatko s kocikom a babikou, ze chce vymenit na chvilocku. Tak Samko dobre vychovany 😀 pozical dievcatku auticko, pozrel do kocika, vybral babiku, poobzeral, dal ju spat a pozrel sa na nas, akoze co s tym. Lenze dievcatko nechcelo vratit auticko, tak najprv pekne cakal, potom zavolal babku, ze chce to auto, a ked ani to nepomohlo, tak som ho prvy raz pocula na to dievcatko zruknut "Daj to auto", takze uz mu dosla trpezlivost 😀 Ked mu ho vratila, pozrel na nu, povedal "moje" a isiel od nej pre istotu dalej.

Takze take ako u Emily alebo Laurinky s babikami nehrozi 😀

Mati, drzim paste, nech to vsetci zajtra dobre zvladnete, Denisko, maminka aj ocinko. Ako to mate s kojenim?

eva4444
1. sep 2008

ahojte

lubi to muselo byt super takto pozorovat samka v akcii 🙂 samko dobre robi predsa sa nebude hrat nejaka baba s jeho autickom co je len pre chlapov 😀

mati no drzime palce nech to pekne zvladnete 🙂

ikka to je super ze emily bavia knizky 🙂 aj ja chcem 😀

my sme spat z talianska bolo super 😵 🙂 petrik to zvladol super, strasne ho bavilo sa hrat s mokrym pieskom aj hodinku vydrzal hadzat do kyblika piesok muslicky a tak my sme pri nom len sedeli a kukali na neho. myslim ze nas vuobec nepotreboval, potom behal po plazi, po meste proste vsade. mali sme super pocasie, na plaz sme chodili hned po ranajkach a este povecer na 2h, more bolo teple, petrik bol najcastejsie na holatko, pretoze ma nebavilo stale mu menit plienky a keby mal plavocky by sedel v mokrych plavkach tak sme to vyriesili takto 🙂
predavali tam mrazeny jogurt, skoro ako zmrzlina tak toho sa nevedel dopapat 😝 a este mal piczu, cestoviny, proste vsetko co aj my okrem piva 😀

eva4444
1. sep 2008

inac baby nejdeme na stretko tak ak ma niekto zaujem o nasu rezervaciu tak mu ju prenechame aj so zalohou 🙂

rainbow
1. sep 2008

evi , pozrela som si fotky, ako keby som videla deniska, všade kde je voda a ventily a hadice, fontány -tam je aj on.. 😀 😀 😀 😀
inak velmi pekné fotky 😉

lubka - s kojením- nooo 😅 😅 😅 ešte sa stále kojíme a nedarí sa nám odstaviť...včera sme skúšali mliečko, no ani náhodou 😨 🙄

efcso
1. sep 2008

ahojte baby, ja patrim o rok nizsie, alebo skor vyssie, teda k maju 2008 😀 a chcela by som vas poprosit o radu. blizi sa jesen, zima a neviem si poradit s vyberom fusaku... poradite? dakujem 🙂

ikka
1. sep 2008

efcso ja by som ti doporucila tento, je dlhy, takze ho vyuzijes aj buduci rok, ak Olivia nebude ako nase deticky, tz. maly sarkan, ktory uz nechce sediet v kociku 😉 a inak hlavne taky, co bude mat otvory na popruhy, aby ti dobre drzal v kocari. Ale tieto emitexy su vyborne.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3905477

Evi, super krasne fotky, tichucko zavidime...aj ja chceeeeem more a piesok 😉 😵 😵 A co vase spanie, mate nejake pokroky? Nejaka zmena?

Martinka, tak ty budes dalsia pracujuca maminka? Tak nech to vsetko pekne zvladnete!

My sme dnesne plavanie zvladli, malu som musela budit, ale prezila to 😅 a nebola ani mrzuta. Deticky z kurzu, tak neuveritelne za tie prazdniny vyrastli a zmenili sa.

eva4444
1. sep 2008

ikka nase spanie je relativne stabilizovane, ked som to ratala spinkava tych 11-11,5h denne co mu staci, lebo je vesely az kym nezaspinka. proste dame ho vecer o 21 ca okolo 6 je hore a potom tie 2-2,5h cez obed potiahne. ja by som zvladla aj keby spinkal viac 😀 ale co uz. aj nas tato je taky nespavec tak to ma asi po nom 😕 😀 ja by som si zivot predrychmala keby sa dalo 😀 😀 😀

martinka diki, armatury to je nase 😝 😀 fontany detto to miluju asi uplne vsetky deticky 🙂

aj my sme boli dnes opat na stretku babetiek zacalo znovu po prazdninach. bolo nove 9,5m dievcatko co uz chodilo same 🙄 ostatne deticky tiez strasne podrastli.

inge23
2. sep 2008

Ahojte, vidim, ze si uzivame posledne teple luce leta 🙂

Lubi, som velmi rada, ze si sa rozhodla pre odber, daj potom vediet ako to dopadlo, ale isto dobre, ked nevidis nijake zmeny v Samkovom spravani. My sme uz konecne ozili 😵 , Filipko uz bezka a je vesely, takze nam ATB zaberaju - aspon dufam. A urcite je Samko vyhadzany z toho Jupika. Fenistil urcite zaberie, neboj. 😉

Evi, tisko v dobrom zavidim to more, piesok....urcite ste sa mali dobre. Idem pozriet fotecky. Petrikovi sa uz naozaj pekne stabilizoval spanok, som ti hovorila, ze to chce len trpezlivost. Nam sa to potiahlo az na pol 8 az 8 rano, takze som rada. pravda je, ze sem tam je hore v noci aj hodinku, ale neplace iba sa prehadzuje medzi nami 😅

Ikka, my mame 8zubov a teraz sa nam pretlacila cast stolicky, dufam, ze to bude takto pokracovat, nech mame konecne pokoj.

Efco, ja mam Emitex a bola som spokojna, je dlhy, takze nam bude isto dobry aj tuto zimu 🙂

Sisa, ako stahovanie?

ikka
2. sep 2008

ahojte,
ja si musim zaklopat (klop klop klop), ale my tiez posledny tyzden spavame od 20 do 8 😕 v noci sa sem tam mrvi a pomrnka, ale nic hrozne...spi vzdy dalej. No a cez den da tu hodinku, takze skoro nic nestihnem, ale nevadi, uz sa mi aj celkom dobre upratuje aj pri Emily, ona sa bud nejak zabavi, kym nieco robim alebo mi pomaha 😀 Akurat nema rada, ked varim, lebo to by chcela v tych hrncoch asi aj sediet...tak to sa snazim, ked spi alebo vari Andrej 😉

efcso
2. sep 2008

dakujem za rady!

eva4444
2. sep 2008

ahojte 🙂

inge perfektne ze je uz filipkovi lepsie 🙂 to spinkanie je teraz fakt dobre.

ikka ja sa tiez snazim co najviac spravit kym je petrik hore, prezliect periny poprat povysavat a tak, ale takisto co sa tyka kuchyne to sa da len ked spinka, lebo chce strasne asistovat ak nie rovno sefovat. najradsej by odkryval pokrievky 😀 stale ho musim mat na rukach, potom sa pyta dole, vytiahne si varechu zo suflika a pyta sa hore a chce to vsetko miesat no sranda to teda je.

dnes sme mali taky obycajny ale super den, petrik sa stale jasil a maznal spapal asi za troch este ked som ho ulozila ocka uz zavrete od unavy ale este kyval nozkou a ruckou brnkal po tyckach.

lubi22
3. sep 2008

Ahojte 🙂

Evi, pekne fotky z dovolenky 😉 No veru ale Petrik ma krajsi bronz ako maminka 😀

Inge, super, ze sa Filipkovi polepsilo. 🙂Tie probiotika zabrali? Nam sa fliacky vyhadzuju stale, ja fakt neviem, ze z coho. Uz sme rozmyslali, ze si vonku daco nekvitne, lebo mamina je alergicka a hovorila, ze teraz je jej horsie, lebo ze kvitne daka bylina. No buduci tyzden pojdeme zase lekarke. Ked po tom Fenistile je chudacik taky otapeny, tak mu to nechcem davat az 3 krat, ako kazala lekarka.

Mati, ako ste prezili prvy den v praci?

Ikka, Emily nevadilo potapanie po takej dlhsej odmlke na plavani?

Ideme dnes vecer do tej Prahy, som zvedava na cestu, ale mali by to byt iba 4 hodinky, tak tolko snad vydrzi spinkat v sedacke. No uvidime 🙂

eva4444
3. sep 2008

ahojte

lubi to ma mrzi s tou alergiou ☹ a idete na noc?
my sme sli tak do talianska, ked sa zotmelo tak Petrik sedel a ukazoval na vsetky svetielka a chcel aby sme mu rozpravali co to je, nakoniec asi az okolo 23 zalomil ale totalne. 🙂
no petrik je ako male ciganca, ked sme spolu vyzerame ze som ho niekomu ukradla 😖 😀 az na tie blond vlasky, to je taka nasa mala rodinna rarita 😎 no nikto nam neuveri ze ho cele leto mazeme 50tkou 😎 😀

ikka
3. sep 2008

ahojte,
Evi no to ja viem, ze je Petrik taky kuchar 😉 dufam, ze aj Emily to vydrzi...lebo ja varenie veru moc nemusim 😅 Inak Emi ked zaspava, tak tiez presne kope si nohou o tycky alebo o madrac, a ked prestane, tak viem, ze je tuha 😀
Petrik bude fesacisko, ked vyrastie, taky snedy typ 🙂

Lubi a nemohol by to mat trebars aj od prasku, avivaze alebo nejakeho noveho jedla a pod...ale pravdepodobne na to ste uz asi mysleli, ze? No dufam, ze vam to rychlo prejde.
Emily sa potapala uplne v pohode, ale ja ju stale trenujem 😀 aj v lete v bazene alebo aj doma vo vani a aj sprchu ked na nu pustam, tak v pohode vodu aj cez tvar a jej to vobec nevadi. Uz sa tesim ako sa budeme spolu potapat niekde v mori 😀
A prajeme stastnu cestu...to zvladnete! Je tu krasne a ma byt krasne, tak si to uzijete 🙂

pipi1211
3. sep 2008

ahojte mamulky ako sa mate? sem tam vas citam no nemam vobec casu pisat 😒 mala mi da riadne zabrat je z nej hotovy cert 😀 😀 😀 😀 kym je este teplo chodime kazdy den von do piesku a pod 😵 momo je sikovna, uz aj rozprava veci ako de je tato, daj mi, to je moje, co to je, vieme skoro vsetky zvieratka.... no je toho kopu 😀 😀 😀 😀 urcite aj vase drobatka su sikovnucke,ze? posielame s momo pusinky 😵 😵 😵 😵