Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
13. máj 2008

Samko tiez dnes prespal bez kojenia v noci, tak silne rozmyslam pomaly to ukoncit. Vcera vecer sa pri kojeni jasil a hryzol ma, no ziadna sranda. Cize ocividne uz to tak nepotrebuje, Takze dorazime rocik a koncime 😔 😉

Sisa, Evi obdivujem Vas, ako to zvladate s troma hodinami neprerusovaneho spanku, ja by som bola dead. No my sme zatial na smeny s muzikom, ale uz sa tesime, ked bude spalna zase iba nasa. Do 4-5 je v spalni s malym muzik, maly je vo svojej postielke, ja v detskej, no a od tej 4 ide maly do manzelskej postele aj so mnou a muzik do detskej. Takze ja sa vyspim do rana, a on potom 😅 Takze tymto systemom sme vyspati vsetci traja 🙂

Vsetko naj Maxikovi 😵 😵 😵

lubi22
13. máj 2008

Tak si pisem sama so sebou 😀

Neviete dakto poradit, co s tymi plavkami na leto?

Su lepsie take, co neprepustia ani ciku ako tieto:
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

Alebo su lepsie take co neprepustia kaku a ciku ano?
http://www.tutina.cz/drupal/node/2147
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2238914

No fakt neviem, co je lepsie alebo vhodnejsie pre babetko 😅 Asi s holym zadockom chodit a obcuravat plaz to velmi nie, tak teraz som z toho jelen, ake kupujete vy? Co je zdravsie? 😕

duracelko
13. máj 2008

Lubi22 velmi si chvalia plienkove plavy Popoliny- su vo velkosti s, L, a XL. v BB predava : Ševčíková Evka ( 0903 567 847). bola som na jej prezentacii tychto plienok - aj mne sa pacili..

najjulinka
13. máj 2008

No oni cez den zalomia kdekolvek... Občas stihnem do postileky prehodiť, že vidím, že už budú hajať, ale väčšinou je to nárazovka - proste hrajú sa a naraz chrápu 😀 😀 😀 Takže ich len prikryjem a hotovo... A potom prekračujeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
13. máj 2008

Vdaka, Duracelko, pozerala som ich, este sa mi pozdavaju take podobne Imse Vimse. Ked uz tu mame takuto temu a co s topanockami na plaz a do mora? Vyrabaju dakde take malinke, aby necitil kamienky? 😕

lubi22
13. máj 2008

Duracelko, akurat pozeram, ze to je kontakt na moju kamosku Evku, som nevedela, ze predava taketo veci 😅 Byvaju hned pri nas, musim sa jej spytat. Dakujem 🙂

curly1983
13. máj 2008

ahojte majovky 🙂

pozeram ze uz mame majovky 2 ??? no teda to som tu uz dlho nebolaaaaaaaaa 😉

citala som len poslednu stranu ... takze neviem velmi co mate nove a stare 😀

najjulinka to myslis vazne s tym ze nechas deticky spat na zemi ? ☹ a kludne si ich prekracujes ? 😕

eva4444
14. máj 2008

dobre ranko 🙂

no curla pekne pekne takto nas zanedbavat 😠 😉 😉

lucka23
14. máj 2008

ahojte. ja som 2 dni nemala net koli vypadku a poviem vam boli to riadne abstaky. 😀 dnes ked som vstala prve co som spravila zapla PC ci uz ide. 😅 😀

dodatocne vsetkým oslavencom vsetko naj naj naj.

my sa natierame kremikom dailong kids a sme spokojní. vcera sme boli v poradni a mame 9800g. aj nas ockovali, nastastie lukasko to zvladol super ani nemrnkol. zato ked ho sla popocuvat robil krik akoby ho isli drat z koze. 😅 a o 6 týzdnov sa mame prist dat zaockovat proti pneumokokom.

inak popozerala som si fotocky co ste popridavali a vsetky su krásne. veru nadherne majovcatka mame. 😵

najjulinka aj mne to pride divne nechavat deti spat na dlazke. 😒 ☹ ked sa pozeram na tie foto je mi az do placu. neviem mozno som ja divna... 😒

monika1
14. máj 2008

Ahojte 🙂
tak baby ja som vcera vecer drobca nakojila 😅 🤐 citila som take napatie v prsnikoch tak som mu dala 😅

lubi mne sa pacia tie plavky z babatkova,asi ich pojdem pozriet aj "nazivo"

vcera ked sme boli vonku tak si konecne Adamko nedaval dole siltovku takze je to asi na dobrej ceste 😅

lucka vsak sme ta aj postradali 😉 a mate peknu vahu 😉

lucka23
14. máj 2008

jej chybala som vam? 😅 😀 aj vy mne teda. som nevedela co z tolkým casom ked krpec spal. 😀 inak zavadzame nový rezim. malý sa vybuva len doobeda a potom poobede ho uz nedavam spinkat. predvcerom to vydrzal ale vcera mi zaspal posediacky v kociku cestou na zmrzku o pol 7 vecer. a zistila som to az ked som mu sla dat kornutok. 😀 chuda uz bol taký unavený. ale nastastie buval len pol hodku. zobudil sa ako sme nastupovali do výtahu. a potom o 8 uz pekne buval v postielke. sice mam takto menej casu ale asopn mozeme behat po vonku a nie sme obmedzovaný poobedným spankom. postupne mu budem posuvat doobedný spanok na neskor. lebo o 9 sa uz zvykol pýtať buvat. ale teraz je este zivy tak ho ulozim neskor.

lucka23
14. máj 2008

obmedzovaní 😅 🤐

monika1
14. máj 2008

my lucka uz spime len cez obed,teda ak nie je doobedu v kociku lebo to sa nudi a zaspi 😀 tak chodime von bez kocika alebo s kocikom tak ze chodi a nie sedi 😅 a super potom spinka aj 2 hodiny a ja si navarim a podobne a potom uz do vecera nespi 🙂

najjulinka
14. máj 2008

Ja ich nechám spať.. .Pretože mi príde surové ich koli tomu budiť... Napr Kiko včera: medzi 14,45 a 15,00 vyzeral na spanie, tak som ho preložila do postielky, nabral druhý dych a spal potom až večer... Nevidím na tom nič zlé... Pod nami nie je pivnica alebo niečo podobné,a le normálny další byt... Jasné že v noci ich takto spať nenechám, ale tie párminútové spánky cez deň si myslím, že v pohode... Väčšinou Kiko takto zalomí. Lucinka cez deň spí viac ale dá sa aj lepšie odhadnúť, že ju treba dať do hajan, málokedy tak naraz zalomí...

Ja to súdim podla seba... Ak by som mala byť unavená a cez deň zaspím na gauči alebo pod, tak by ma išlo asi poraziť, keby mi niekto ani tých 10-15 minút spánku odoprel len koli tomu, žeby mal potrebu ma prekladať do postele 😠

najjulinka
14. máj 2008

a aj keby nie na gauči, ale na zemi by som zaspala, tak by mi viac vadilo prekladanie a asi by som taký čas vraždila 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lucka23
14. máj 2008

monika no k tomuto sa chcem dopracovat aj ja. ze bude spavat cez obed a nie doobeda. a potom mi v pohode vydrzi uz do vecera. 🙂

julinka kazda robime to co je podla nas najlepsie pre nasich drobcov. ja som napisala len svoj nazor ze by mi to trhalo srdce nechat maleho spat hocikde na zemi. 😉

najjulinka
14. máj 2008

akože, keby bola pod nami pivvnica, alebo zem, tak si to nerisknem... To je jasné... 😉

monika1
14. máj 2008

lucka urcite sa ti to podari 😉 len ho zabav aby nechcel spinkat,chodte von a nebude mat cas spinkat a skus potiahnut ho aspon do 10tej a potom az do 11tej a on si zvykne 😉 horsie bude ked sa nebude dat ist von,mne adamko doma nechce spinkat takze je umrncany az do obeda kedy zvycajne zaspi v stolicke 😅 ale to ho prelozim do postielky a spinka dalej 🙂

miriamkac
14. máj 2008

Ahojte dievcata. Davno som tu nebola, tak oslavencom, zelam vsetko naj. Toto je nas mesiac, tak to tu "vrie" 😝
Vidim, ze riesite poobedny spanok 🙂 , Moji chlapci spia este 2x za den a este im to nebudem posuvat, lebo sa mi doobeda ukladaju. Moja mala mi dlho spavala 2 x za den, lebo ked som to zacala posuvat spala 1x za den, ostala chora a zase sme spavali 2x...tak som to nechala na nu. Ona si to potom poposuvala sama. Zacala som jej davat skor okolo 11tej polievocku a potom som ju ukladala spat. Tak sa potom naucila hajat poobede.

lucka23
14. máj 2008

akoze v podstate by som mohla byt stastna ze my spaval 2 krát denne aj po 2,5 hodinky lebo som mala cas si vsetko v klude porobit. ale obmedzujuce to bolo ak som niekam potrebovala ist. v zime to nevadilo aj tak sme boli väcsinou doma ale teraz ked je krásne teplucko je lepsie byt vonka ako dnu. tak mi bude skor vyhovovat ten rezin jedneho spanku. ale vsimla som si ze on je viacej unavený doobeda. poobede uz vydrzi byt hore dlhsie.

eva4444
14. máj 2008

jej curly som napisala 'curla' co znie dost surovo prepac bol to len preklep ☹ 🤐 😉 😉

lucka pekna gramaz 😉 a kolko mate cm?

ja by som tiez asi nenechala spat babo na dlazke, mozno na koberci este hej ale isto by som ho prikryla aspon plienkou 😕 neviem to odhadnut pretoze nam sa to este nestalo. my mame skor problem uspat ako zaspat hocikde 😒
joj baby taky rezim by sa nam tiez zisiel, petko nekedy zalomi v kociku ked ideme do obchodu doobeda, potom este tak hodku spinka poobede v postielke, alebo so mnou na nasej posteli 😝 ale ked 'mu nedam moznost' tak vydrzi doobeda nespinkat a potom sa uz pyta sam okolo 12stej. ja by som ho kludne drzala do 12 bdeleho, len mi potom umrncany nespapa obed, uz takto je to niekedy teater. no ale ked zacne sam bezkat tak to uz budeme riesit 😅

eva4444
14. máj 2008

ozaj petrik je uz tyzden zachripnuty. nema ani nadchu, ani kasel, ani teplotku nic stale sa smeje len ma dost zastrety hlasok. 😔 😔 ani toho tak vela nehovori, zeby mal presilene hlasivky. neviete nieco?

lucka23
14. máj 2008

evi a nevypil nieco studene? mojmu sa to stalo raz ked som mu dala jogurt z chladnicky. uplne som zabudla ho troska ohriat. 🤐

lubi22
14. máj 2008

Lucka peknu vahu ma Lukasko, mne sa zdal taky ako Samko a my mame skoro o kilo menej 😅 Tiez sme boli vcera ockovat, vecer mal uz Samko teplotku, dali sme cipok a v pohode. Ale aj dnes je este trosicku nesvoj. Tiez ideme za 6 tyzdnov na pneumokoky. Nevies, kedy sa to bude nakoniec na plavani fotit? 🙂 Lukasko Ti spinkava krasne, ved on si to vyreguluje, citala som, ze deticky vacsinou zacinaju spinkat raz okolo 11 mesiacika, no my spime iba raz uz od 8. Ale fakt teraz je to dobre kvoli tomu, ze aj doobeda aj poobede sme vonku 🙂

Monika, daj mi vediet, ked pojdes omrknut tie plavky, ze ako to vyzera. 😉 A co ides vyriesit s tymi topanockami do mora? 😕

Evka, mozno len vypil daco studensie 😒

erika1983
14. máj 2008

no my spime uz len raz asi dva tyzdne vydrzime do 11-12 a potom spime tak min. 2 hod.ja si zatial vsetko porobim a niekedy si potom lahnem k nej
aj my sme boli pred dvoma tyzdnami ockovat ale nastastie sme potom nemali ziadne problemy ani horucky ani nic ine,..a buduci tyzden ideme na pneumokoky, baby a v y preco len o 6 tyzdnou to doktorka tak vravela a chcem sa vas spytat ze ci ste nedali krpcov ockovat proti kliestom lebo ja by som chcela
no a vazime 9500g a meriame 80 cm

ikka
14. máj 2008

Ahojte,
pozeram ze riesite denne spanie. Tak my to mame tak, ze ked Emi vstane rano skor (okolo 6-7 hod.) tak ju dam do obeda spinkat okolo 10, lebo to sa uz sama pyta a tiez je doobeda unavenejsia ako poobede. A niekedy, ked si rano pospi, co je zriedka al. ked vidim, ze o tej 10 je este plna zivota, tak ju udrzujem bdelu do obeda...ale to sa dari iba ako pise Monika vonku a bez kocika (a ako pise evka, tak je pri obede mrzuta a nechce papat) a spi len raz. A inak poobede mi zaspava zas tak okolo 15, ale to zas musime von s kocikom a uhojdat ju....takze si moc nenavyberam. Ale mame to asi vsetky dost podobne, to je to prechodne obdobie podla mna a deticky si to nastavia same ako sa im bude hodit. No proste ked ju dam spinkat len raz, tak si to zvacsa odmrnci pred obedom alebo vecer a ked 2x, tak ju zas musim uz zlozitejsie uspat, aby vobec spala, lebo by si to odmrncala vecer 😅

Davate detickam casto polievocky? Ja totiz umieram, ked ju mam krmit polievkou 😅 a ked sme boli na slovensku, tak mi furt kazdy nukal, ze ci nechcem dat malej polievku 😅 a samozrejme osolenu 😀 😖

lucka23
14. máj 2008

lubi musim sa spýtať tej kamosky kedy to maju prist fptit. aby sme to nepremeskali. 😀 no samko je nizzsi ako lukasko tak asi preto.

nam to kazala dr. po 6 týzdnoch od poslednej davky hexavakciny. neviem ci to vsetky tak robia ale nechcela ho ockovat do 2 noziciek naraz.

ikka ja polievocky skoro vobec nedavam zatial. lebo 2 chody by mi este nespapal na obed a dat zase len polievocku tak to neviem ci by mu stacilo. ale mozno ked budu tie tepla tak budeme skor davat polievky aj koli tekutinam.

pipi1211
14. máj 2008

ahojte mamule tak my vstavame tak o pol deviatej spat ideme o 10.30-11.00 tak na hodku a pol az dve a potom ide mala spat okolo pol piatej tak na hodku hodku a pol 🙂
a inak aha co idem kupit momo na narodky 😀 😀 😀 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2085133 ten maco poo 😀 😀 😀 😀

monika1
14. máj 2008

Tak my mame za sebou doobednu prechadzku,stretli sme sa aj s kami a Davidkom,chlapci sa presli pekne na slniecku 😎 Adamko potom zaspinkal v kociku cestou domov o 12.15 tak snad potiahne pekne...mne to super vyhovuje teraz ked spinka,navarila som sebe aj jemu obed a najma v lete to bude dobre ked v najvacsej horucave bude spinkat doma v chladku 🙂 a obed riesim az ked sa zobudi lebo tak ako ste pisali,umrncany mi spapal velmi malo,takze to necham tak a potom sa pekne dosyta napapa 🙂
ikka polievocku nedavam 🤐

lubi jasne pozriem plavocky,skoda ze ma to vcera nenapadlo ked som bola v meste ale vsak ja opat pojdem za par dni 😉 a topanocky do vody...no neviem 😅 asi kupim nejake sandalky z takeho materialu ako su slapky,lahucke nieco 😨

eva4444
14. máj 2008

ikka ja som skusala dat raz vyvar so zeleninku, papal pokial bola na lyzicke aj kocka mrkvicky, tu si nechal v puse a vodu vypustil von 😝 😀 😀 no srandu mal z toho velku, ja o cosi mensiu, my este asi pockame 😒
dnes sme papali cestovinku spolu z velkej misky, sice ma po chvili prekukol ze ja mam na svojej strane aj omacku, ale tak si olizol aj z nej 😝 normalne rozdruzgal cele strunky sa ich nevedel nabazit krmil sa obomi naraz 😀 😀
uz ste davali aj bielok? ja asi nabuduce zakomponujem do cestovin prazenicu, lebo petrik zltko ee 😅

lucka nas ockuju naraz do 2 uz od 5teho tyzdna 🙄 (tu su pneomokoky v stadardnom baliku ockovani) ale nejake problemy sme nemali, len po prvom trosicku vecer teplotka, dalsie uz v poho 😵