Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
30. mar 2009

Haloooo, kde ste vsetky? Treba zlepsit dochadzku! 😀

sisa07
31. mar 2009

ahojte 🙂
To je pekne, ze mi tu nechavate tolko priestoru, ale rada by som si pisala uz aj s niekym inym, nielen sama so sebou 😀 .
Adelka mala zlu noc, soplikujeme, to od toho blbeho vcerajsieho vetra asi...............
Pekny den 🙂 !

eva4444
31. mar 2009

ahojte

sisa ja akosi nestiham, teraz cez obednu prestavku 😀 som davala veci na net co chceme popredat co tata doniesol z sk, este dovarim perkelt 😝 a ideme papat 🙂

vcera sme kupili jarne topanocky, kedze sa ma tak vyrazne oteplit. najskor to moc neslo, ani 'zaboha' si Petrik nechcel obut, tak sme to museli ist poistit zmrzlinkou a potom sme sa vratili a uz bol ochotny vyskusat a hned sme aj prve vzali a mame klud. kupili sme 23 🙂

cez vikend k nam dorazia krstni s detmi 2ks (7r a 4r), aj sa tesim aj sa trosku obavam ze ako to zvladneme hlavne ked sa decka rozsantia 😀 doteraz sme mali taku dobru alternativu ked prsalo mame asi 15min McD pesi, a tam je take relativne velke detske ihrisko dnu s kadejakymi preliezkami atd. sme tam chodievali s malym ked uz sme nevedeli kde, ale teraz je to pokazene 😠 takze nam ostava uz len jedna moznost a to ze bude pekne a bude sa dat ist von 😀 😀 😀

lubi22
31. mar 2009

Ahojte 🙂

Bozinku ani jedno nase dieta nie a nie spat 😔 A posledne je to kazdy vecer. Vcera Filipko zaspal az o 1 v noci, potom som s nim vyse hodinky v noci pochodovala, aby zaspal. Tak som ako matoha.

Sisa snad Vam sopliky rychlo prejdu 😉 My sme boli dnes na kontrole so samkom, lebo uz dva mesiace je v kuse zachripnuty, od poslednej anginy, nasli mu dakeho bacila, ale lekar skonstatoval, ze Samko je kriklun, tak ze to bude asi z toho 😖 On lekarov nemusi, nech mu vysvtelujem co chcem, tak vzdy len s krikom.

Evi tak Vas caka navstevny vikend, aspon budete mat zmenu 😉 Dufam, ze to pocasie vyjde, aj Vam aj nam.

najjulinka
31. mar 2009

Tak naša Lucinka je velká slečna.. .Dnes pomáhala pri prebalovaní.. .Doniesla mi plienku. Potom špinavú odniesla do koša.......
No lenže zjavne sa jej velmi zapáčilo byť velkou.. .a vyberá mi plienky z balíka a rovno nosí do koša... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ušetrí mi robotu.. .nemusím ani prebalovať.. .ona vybere a rovno vyhodí... 😀 😀 😀 😀

ikka
31. mar 2009

Ahojte 🙂
ja teraz pracujem a ked pridem domov, tak rychlo cosi porobit, navarit a odpadavam...juj no zima je furt, ale jarna unava uz na nas asi lezie na vsetky co? 😅 Dnes rano som skrabala auto, ale poobede bolo nadherne slniecko, ale stale celkom chladno 😒

Sisa, nech vam sopliky coskoro prejdu...

Evi, pekne ste to zvladli, ten nakup topanociek, to ja s tymto nemam problem, Emily si v pohode a rada vyskusa, len ona si vzdy ukaze na take hrozne najvyfintenejsie a najruzovejsie topanky s princeznami a pod... 😀
A uzite si navstevu, nech ti troska pomozu 😉

Susy, pekne fotocky 😵

Luby, tak to ti nezavidim, tiez sme mali hrozne zle spacie obdobie a Emi, ked sa v noci prebudila, tak chcela ist kukat telku alebo cikat alebo caj...no rozne vymyslaniny a potom 2 hodky trvalo, kym zas zaspala, vzdy sa nam nasackovala do postele, no ved som to uz pisala...ale teraz je zas dobre (spinka fakt cele noci az do rana 12h), joj ani to tu nechcem pisat, aby som to nezakrikla 😅 🙂

Tak sa vsetky drzte maminky!

ikka
31. mar 2009

Lubi, Filipko je ceeelyyyy tato...uplne, ze no uplne 😀 😀 😀 to Saminko je fakt na teba akurat v tatovych farbach 😀

sisa07
31. mar 2009

ahojte 🙂
Ved to ja tu len tak provokujem 😀 , ked mi vecer neokupuje pocitac manzel, tak mam akosi vela casu 😀 . Ale ved uz zajtra sa vrati a zase mi na konika ostane len "obedna prestavka" ako to nazvala Evka 😀 .

Dakujem za Adelku, aj ja dufam, ze to rychlo prejde, uz by som bola rada, keby sme si na chvilku vydychli.....Skoro celu zimu sme nemali ziadne problemy a teraz stale volaco.....Snad to slniecko uz odozenie vsetky bacily a bolacky a bude pokoj.
Dnes idem spat k Adelke na matrace, lebo sa mi nechce celu noc behat z izby do izby ako tu predoslu. Aj tak sa cudujem, ako som dnes v pohode fungovala. Ale asi ked musim tak musim 😅 .

Lubi, malinky sa Vam velmi rychlo meni, na tych fotkach je vidiet obrovska zmena, aj ked Vy to tak asi nevnimate, ked ste s nim stale. To ten Vas doktor este nepocul Adelku 😀 . Podobne poznamky neznasam, ved je podla mna uplne normalne, ze deti u doktora placu a kricia, lebo sa boja a citia, ze nieco nie je v poriadku. My tiez vzdy motivujeme a vysvetlujeme, ale slzam a kriku sa nevyhybame. Adelka sa vzdy na mna u
doktorov ulepi ako taka mala opicka a keby mohla, zaryje sa mi az pod kozu, len aby som ju zachranila 😔.

Evi, my budeme asi kupovat c.22, v zime sme nosili 21,ale dufam, ze nam to Adelka umozni odskusat, lebo ona je v tomto ako pocasie....raz pohoda, inokedy si nechce tiez skusat ani za nic. Vy ste to vyriesili velmi pekne 🙂.

Juli, mala by si mat dva kose - jeden normalny na smeti a druhy pre Lucinku na plienky, aby sa Ti to lahsie separovalo 😀. Ale pri nasich vymyselnikoch by si sa dockala akurat toho, ze by Ti to hadzala do toho normalneho odpadkoveho, a nie do toho cisteho plienkoveho 😀. Ale je zlata, ze Ti takto pekne pomaha, sikovne dievcatko 😵.

najjulinka
1. apr 2009

sisa ja 25 koše mám... Jeden je vo WC a jeden v kuchyni... V podstate ten vo WC je viacmenej na plienky len... Ale je to šikulka... WC bolo zavreté, tak sa pri dverách s plienkou otočila a šup do koša do kuchyne - tam plienyk nevyhadzujeme, ale pochopila... 😀 😀 😀 Inteligentná zjavne je potvora malá.. .či velká...

Posledné 3 dni mám z nej nenormálne dobrý pocit.. .ja to ani popísať neviem.. .taká dobrunká je... Jasné, že neposlúcha na slovo, ale proste je taká velká šikovnica... Taká milá, zlatá, šikovná... Asi nám už vyrástla a zmúdrela proste... Alebo mne už zadrbáva na mozog a sa mi to len zdá? 😅 😅 😅

Inak Dominika nosí na noc už také isté plienky ako Lucinka... Lucinka má prdel ako 2kmínky... minule na ihrisku ju jedna pani vzala na ruky a až mala pocit, že Lucinka nemá plienku 😀 😀 😀

najjulinka
1. apr 2009

Tak Lucinka vo februári ešte topánočky č.17 - to už jej boli len tak tak... V septembri ed ich začala nosiť, tak kludne aj hrubé punčošky, na to hrubé ponožky a ešte tenké ponožky a pohoda... Takto snád este na Vianoce sa do nich vtrepala... Postupne sme odoberali ponožky potom... A teraz v marci som jej skusila 19ky a už radsej som 18ky ani nedavala... Má tam takú optimálnu medzierku, čo pri chodení treba o kuštik väčšie... Ale má uzulinkú nožičku.. .Zaviazané na doraz... A to aj tie 17ky mala ešte takmer na doraz zaviazané... Očakávam, žeby sa aj vytiahnuť mohla, ked sa jej noha tak natiahla do dlžky... Uvidíme... Kupila som jej bodynka 12-18mes. , tak snád do nich dorastie 😅 😀 😀 😀

sisa07
1. apr 2009

Juli, ja som to myslela zo srandy, ze cisty kos na tie ciste plienky, co Ti hned odnasa bez toho, ze by ste ich stihli vobec pouzit. Aby Ti to nehadzala medzi smeti 😉 😀 . Ale to je jedno, je zlata 😵 . A pozerala som na fotkach, ze ma krasne huste dlhe vlasky, podarene dievcatko 🙂 . Nepovedala by som podla fotiek, ze je taka malinka, takto sa to nezda. ale nozicku mala/ma ozaj malinku, taku popoluskovsku. My sme 17kami zacinali, ked mala Adelka 7-8 mesiacov a kupovali sme prve pevne topanocky, ked sa zacala stavat na nohy a chcela chodit ( ona nikdy nelozila a nestvornozkovala, hned chodila).
A podla toho, co o nej v poslednej dobe pises, je urcite velmi sikovna a mudra, takze si pysna pravom, ved je to hlavne Tvoja zasluha 🙂 .

eva4444
2. apr 2009

Ahojte 🙂

lubi a fotkach vyzera ze Filipko ma hnede ocka, ze? a pridavam sa ku ikke ze cely tato 😀

ikka jasne ze aj Petrikovi sa najviac pacili ruzove topanocky s trblietackami 😀 ale kupili sme mu nakoniec modre... 🤐

sisa drzime prsty nech ste uz 100%fit a mozete si uzivat jar, ku nam uz prislaaa 😎

baby inac cakame dievcatko 😵 tata je cely namakko 😀

sisa07
2. apr 2009

ahojte 🙂
Jeeej, Evi, tak gratulujem 😵 , budete mat zmenu 😉 . A inak je vsetko v poriadku? Boli ste na to specialne sono?
A dakujem, este mame trosku soplik, ale s utorkom sa to uz neda ani porovnat. A jar si uzivame naplno, vcera sme boli 2hodiny na prechadzke, kupili sme si knizku Postar Pat - toho Adelka tiez miluje podobne ako krtka 🙂 a zasli sme aj do cukrosky, kde sme si napriek alergii dali kolacik 😔 🤐 - vynimocne........jednoducho nam bolo super. A dnes sme sa zase tulali cestou z obchodu a vybehli sme aj s loptou, ale lopta ostala po par kopnutiach bez povsimnutia, lebo zaujimavejsi bol piesok a palicky, takze poobede vyrazame s lopatkou, vedierkom a s plnou vybavou, konecneeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 .
Pekny den vsetkym 🙂

ikka
2. apr 2009

Ahojte,
Evi to je kraaaasne, super 😵 super vam to vyslo, no a tata bude namakko cim dalej, tym viac..uvidis 😉 Tak som zvedava, ake vyberiete meno 🙂

My si uz tiez uzivame jar...vyvencili sme kociarik s babikou, aj loptu, aj odrazadlo a trojkolku a uz aj formicky na piesku 😉 je to skvele...to je hned ina naladicka 😵
Dnes sme sa boli zapisat do jasliciek. Stale budem pracovat na polovic. uvazok,tak ako doteraz, len potrebuju, aby som vzdy v utorok bola v praci, lebo je to potrebne pre to, co robim. No a to nam uz s tatom samozrejme nevychadza a tak mame moznost davat malu 5x v mesiaci do jasliciek. Tak uvidime, ani to neplanujem takto uplne vyuzit, nam to staci len 2x do mesiaca, ale zas keby sa jej tam pacilo a vyslovene by jej to prospievalo, tak sa tomu branit nebudem, ved uz je to velka slecna 😉 V jaslickach sa nam pacilo, mam aj dobre referencie, tak uvidime. Emily bola zatial v pohode a vravela, ze sa jej tam paci aj teta, ze sa je pacila 😉 no tak hned v utorok mame start...tak uvidime...Ono su to taka jaslickoskolka, lebo sa tam staraju o deticky od pol roka do piatich rokov a o vsetkych pekne svorne na kope, pani riaditelka vravela, ze s tym maju velmi dobre skusenosti a aj detom to vraj vyhovuje 😉 No a co je uplne super, tak budem platit, ze 130Kc za ten jeden den...uplne vyborne 🙂 Najmladsie deti tam maju teraz az 12-13mes., takze su tam taka miniskolka teraz.
tak papa zatial

susy
2. apr 2009

Evi aj my gratulujeme. ja mám niečo v sebe zafixované, že na 1% to može byť ešte aj u nás dievča 😅 . Ale chlapčovi sa tešíme veeeeelmi. Dnes sme zobrali so Simonom von aj motorku, no a niesla som ju cely čas ja. On iba do vytahu a z vytahu.

prave umyvam okná, tak si dávam menšie prestávky.

eva4444
2. apr 2009

baby diki 🙂 na to specialne ideme na buduci tyzden v stredu. dnes sme boli na kontrole, vsetko ok, aj tie zakladne merania boli ok, uvidime o tyzden. to ideme ku nejakej inej lekarke, co ma na to to vzdelanie degumII sa to tu vola. ale sme optimisti. 😎

uz kazdu chvilu bereme bager auto lopatku a jupiiiiiii hor sa von 🙂 zajtra hlasia 20 stupnov 😝

ikka
3. apr 2009

Ahojte,
brachovi, teda svagrinej 😀 sa narodila bambulka Klarka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nase krsniatko 😵 😵 😵 Sa tu vytesujem....

eva4444
3. apr 2009

jeej ikka super spravicka urcite sa tesite cela rodinka a uz sa neviete dockat kedy ju popestujete 😵 s tou skolkou to mate dobre, hlavne ze Emily vezmu ako potrebujete, a este dolezitejsie ze sa jej tam zda sa bude pacit 😉

vcera na ihrisku Petrik 2h bagroval a bagroval a nie a nie prestat na hojdacky ani nepozrel ja som si vegetila,len potom mi uz bola zima tak som ho nahnala domov. ale sa mu strasne pacilo, takze dnes mame repete 😀 dnes vstaval 4.40, esteze mame tatina ktory vstal ku nemu a ja som spala do 6, potom este tato od 6 do 7 potiahol v posteli a uz musel bezat. to je brutal. teraz bude spat mozno aj 3h, ked tak vstaval. uz som ho kolkokrat budievala po 1,5h cez obed s nadejou ze bude spat dlhsie rano ale on sa tvaril ze je vsetko ok a veselo si vstaval dalej. dufam ze dievcatko bude drichmoska po mne 😀

ikka
3. apr 2009

Evi, no to veru...velmi rozmyslam, ci na velku noc nepojdem vlakom s Emi na SK. Andrej totiz pracuje ma nocne cez vikend a potom sa tam chystame cca o mesiac na krstiny, takze sme neplanovali teraz ist...ale mam strasnu chut tam ist tym vlakom. Bozinku keby letenka z prahy do ziliny nebola taka draha, tak letim hned 😅

ikka
3. apr 2009

No a v ramci navstevy, keby sme sa tam nejak casovo akurat zhodli, by sme mohli absolvovat tie Bojnice... 😉

sisa07
3. apr 2009

ahojte 🙂
Evi, to je super, ze ste s babulkom v poriadku 🙂. A vstavanie.....dnes sme sa zobudili o 4,15!!!!!! a za svet nechcela zaspat, musela som ju prebalit lebo sa precikala, a to ju prebralo viac nez malo........Tak potom sme bojovali asi do stvrt na 6 mrncanim a boli sme natankovat vodicku aj mliecko napriek tomu, ze oboje uz v noci dostala......Ale nakoniec potiahla este do pol siedmej. Ale tiez som myslela, ze uz nezasopi, ved to by bolo od veci, od 4 hore.........Ja teda velky spac nie som, ale aspon par hodin v kuse spat potrebujem a hlavne teraz. Blbe je, ze Adelka sa od ocina utisit v noci neda, musim vzdy zasahovat len ja. Na tomto este musime do leta popracovat.......

Ikka, gratulujem ku krstniatku, je to super pocit, poznam to, tiez mam velmi rada svojho synovca 🙂. A tie skolkojaslicky vyzeraju super, hlavne je , ze sa tam Emily paci a nie je to na dlho.

Susy, moc to s upratovanim neprehanaj, aby si si nieco neprivodila......Nase okna bude musiet umyt ocinko. Ked som bola tehotna s Adelkou, tiez umyval okna a uplne v pohode. Aj ja by som si rada urobila take velke jarne upratovanie, byt by to veru potreboval......, ale radsej nechcem nic riskovat.

Ja sa prave zotavujem z akcneho doobedia na detskom ihrisku 😀 🙂 , bolo super, ale aj som dost unavena.
Vcera sme boli vonku spolu s tatinkom na piesku, Adelka bola vo svojom zivle 😵 . A dnes bolo vsetko - hojdacka, smykalka, piesok, lopta, preliezky, paraaaaada 😵 .

sisa07
5. apr 2009

Ahojte 🙂
Idem nieco rychlo napisat, aby nas nezrusili 😀 . Asi si vsetky uzivate krasny vikend 🙂 .
Je naozaj nadherne a vcera sme boli na zahradke, no super, vsade kvietky, Adelka si uzila piesok, loptu, hrabala listie, bola nadsena a my s nou.......Teraz isla Adelka s ocinkom nieco vybavit k babine, tak ja mam nuteny oddych, aj ked by som isla najradsej s nimi, ale v poslednych dnoch sme vela chodili a stale boli v pohybe, takze je nacase trosku spomalit, musim vyuzit, ze je ocinko doma. Ale aj tak som najradsej, ked chodime vsade vsetci spolu.

Lubi, ako sa Vam chodi s pridavnym sedadlom? Co na novinku Samko?

Aky ste mali vsetky vikend? Co drobcekovia a minidrobcekovia v bruskach? 🙂
Ja sa straaaaasne tesim na utorok, potom dam vediet, co cakame 🙂.

Peknu nedelu 😵!

sisa07
5. apr 2009

No baby, toto nemyslite vazne ??? 😀 Kde ste vsetkyyyyy???? Ja uz nic nepisem, cakam na Vas 😅

susy
5. apr 2009

Ahojte. Sisa píš, aby som mala čo čítať 😀 . Ked som čakala Simona, tak som chodivala spavať o 3:00 ráno a spala až do 13:00- to som si mohla dovoliť 😎 . Teraz chodím spávať o 2:00 a oči mám otvorené o 7:00 😅 .

Dnes sme boli celýýýýýýýýýýýý den vonku, takže paráááááda.

Lubi aj mna zaujíma to sedátko...mohla by si dat aj nejaké fotto 😉

sisa07
6. apr 2009

Tak nas tu asi ozaj nakoniec zatvoria ☹

ikka
6. apr 2009

Sisa, nesmut...tu sme 😉 len asi vsetky behame po vonku. Aspon my teda v poslednych dnoch. Je to super, to slniecko, hned sa my aj okna chcelo umyvat a s radostou 😀 Nejaku jarnu vyzdobu som zrealizovala a teraz cakam, kedy poriadne rozkvitne zlaty dazd, naznaky by tu uz boli 🙂 Emily som vysvetlovala ako budeme malovat vajicka a ona chuda chcela hned a zaraz malovat 😅 Uz sa nam aj jeden sibac ohlasil, ze nas pride vysibat 😉 Inak mame v okoli same baby, tak nic moc no.... 😅
Tak uzivajte jar, ja zajtra uz zas pracujem...

zuzka80
6. apr 2009

Ahojte,
dlhšie som nepísala, boli sme u babky a dedka v Humennom, bolo super, chodili sme sa hrať aj do materského centra, na šmýkalky, hojdačky na sídlisku. Laurinke sa veľmi páčilo. Konečne je už vonku krásne teplúčko.
Ikka tie jasličky vyzerajú super, Laurinka sa veľmi rada hrá s detičkami, len u nás v okolí nič také nie je 😕
Susy ty máš už riadne veľké brušeno 😉
Evi blahoželáme k dievčatku 😵

lubi22
6. apr 2009

Ahojte 🙂

Ja nejako nestiham ani pocitac zapnut 😅 Chlapci mi zaberu vsetok cas, do toho este varenie, pranie ap., tak neviem, ako to stihaju ostatne maminky s dvomi detickami, ja mam dost, snazim sa vzdy cez obed pospat - vtedy spia obaja, lebo v noci nam Filipko robieva trosku bordel. A to fakt nie som sama, asi som daka malo vykonna 😅

Evi blahozelam k dievcatku 😵 Tak budete mat parik a Ty az dvoch pomocnikov. Verim, ze tatino je namakko. Aj ten nas spomenie, ze este tak o 5-6 rokov by sme mohli vyskusat Sasku, ale ja som absolutne proti, myslim, ze takto to bude akurat s dvoma detickami, na tretie nemam ani pomyslenie, aj keby malo byt na 100 % dievcatko 😅

Sisa no som zvedava na utorok, uzite si sono 😵

Zuzka ako sa citis? Nebyva Ti zle?

A baby - ake mena mate pre babulka? Prezradte 😉

Ikka tie jaslicky - skolku - to mate super, ked sa to takto da. Som zvedava, ako sa bude Emi pacit, urcite daj vediet 🙂 Ja sice este neviem, ako bude v septembri, ale tiez zvazujem moznost dat Samka do skolky uz od septembra tak na doobedie, dva tri dni do tyzdna. Uvidim, ako budem zvladat dve deticky, zatial je toho vyse hlavy, keby ze mam byt na nich sama.

Susy pridam do albumiku fotku so sedatkom. Je to v pohode, ked je Samko unaveny, tak si tam hacne, povedali sme mu, ze to je pretekarska sajdka, tak je cely spokojny 🙂

sisa07
7. apr 2009

ahojte 🙂
Musis byt riadne unavena......ale casom to bude len lepsie a lepsie. Este dobre, ze mas stale nejakeho pomocnika nablizku 🙂 . Chlapci su na fotkach velmi zlati 🙂

Mena pre babo mame Tamarka a Adamko.

Pekny den 🙂

sisa07
7. apr 2009

Lubi, nejako som Ti tam zabudla dat oslovenie, prepac 😅 🙂