Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ikka
21. máj 2009

Ahojte,

Susy, tak krasne rastiete, no to je super...uz budete zachvilku spolu 😵
Lubi a Filipko riadny chlap...ze by bol z neho nejaky zdatny sportovec 😀 😀 😀 Ja by som si na to auto tiez pockala, pokial ste pren rozhodnuty. Ved Samko urcite dostane tolko darcekov, ze nebude vediet co skor....tak z auta sa potesi potom 😉

No my ideme zajtra k doktorke. Emily ma uz vyse tyzdna sopliky a nejak to neodoznieva, skor sa mi zda, ze je to horsie a dnes vecer pred spanim mala aj teplotu. Hrozne si stale chyta zuby, slinta a chytala si aj usko. Ja viem, ze to vsetko moze mat pravdepodobne zo zubov, ale pre moj klud, nech ju pozrie radsej doktorka. Nemozem sa na to divat ako sa trapi ☹

Lubi s tym spanim to mate naozaj zle, my sme tiez prekonavali taketo obdobie, ale asi nie az tak moc...u nas pomohlo take dohovaranie, ze maminka povie rozpravku alebo zaspieva a musi ist este upratovat, zehlit a pod.. 😀 , a ze sa tiez obleciem do pyzamka a pridem spinkat, a ze Emi je uz velke dievcatko, kt. dokaze spinkat samo a ze hracky ju strazia a lubia ju a chcu tiez spinkat a sice to trvalo, ale takto nejako sme sa dopracovali k tomu, ze ju ulozim, chvilku som pri nej (zaspievam), poviem dobru noc a prip. vsetko, co som tu opisala a odidem. Sem tam este vykrikuje, povymysla (pit, cikat, taku hracku, onaku...) alebo keca a potom zaspinka sama. No ale prislo to viac menej samo a tiez nechcela zaspat ani cez obed. Teraz uz ok, akurat vstavanie sa nam presunulo na 6,45....no ja zvyknuta doteraz na 8,00... 😅 ale co uz....

kamilecka
21. máj 2009

Ahojte

Ja som tiez velmi zvedava ako to bude ked sa narodi druhe babatko,ze ako Davidko,

So zaspavanim mame zatial pokoj, Davidko zaspava sam, naucili sme ho ze co ma plysoveho havka tak ma havkovi vsetko pekne porozpravat co robil cely den,lebo havko s nim nebol ..... takze to super zabera 🙂

Lubka proti akej zltacke davate ockovat proti A alebo kombinovana A,B

Ikka nam sa tiez posunulo ranne vstavanie,zo 7:30 na 6:20 🙂 asi to bude tym ze Davidko za zobudi na mliecko a uz je vidno tak sa mu nechce

susy
21. máj 2009

ahojte. Ja naše dve krasotinky určite nikam dávať nebudem, ved to su moje dve dievčence 🙂 .
sisa, či trénujem ??? ha ha ha. práve dnes som spomynala švagrinej,že čím bližšie mám k porodu,tym viac je Janko taky neohladuplný 😠 . Nevidí, že mám 14 kilov na vyše a tažšie sa mi hybe. K tym babkám...jednu mám 3 ulice dalej a Simona počas dvoch rokov bola kočíkovat 1x v živote.A to je doma a má 16 ročnú dceru. Tá druhá je zase od nás 10 min autom a nebola kočíkovat ani raz. Za to ja tam chodím každy druhy den, tak ta si to vynahrádza tym,že ho berie von tam. Moje teti,segri a prababky mám v Seredi. Jediny človiečik, ktory sa stará a chodí k nám je moja švagrinka.

Aj dnes sme ju so Simonom vytiahli do zoo. Ja tehotná,ona zlomenu ruku,nohu skoro ochrnutu. a Simon behál, neposluchal, všade liezol. jaaaaaj keby ste nás dnes videli, tak by ste sa aj nasmiali.

dnes mal Simon den, stáále chodil hore-dole, hore-dole po schodoch bez držania. Nervy som mala v čudu.

inge23
22. máj 2009

Ahojte kocky 🙂 , vidim, ze to mame s nasimi zlatusikmi pestre 😀 , ale co by sme asi bez nich robili 🙂

Ikka, Emi prajeme skore uzdravenie. Fifo tiez kycha a mooc vela cura, takze je asi tiez trosku nachaldnuty.

Lubi, s tym uspavanim mi je to luto, ale asi to bude naozaj tak ako pisala Sisa...kazde babulo ma blbe obdobie v niecom. Filipko je tiez uspavany, no uspavany, jeden z nas si k nemu lahne a on zaspinka, ale je tisko a max do 15 minut spi a ja vacsinou s nim 😀 . Zatial mi to neprekaza, prave naopak, som rada lebo on sa vtedy tak tulinka 😵 . Jasne, ze u vas to prebieha inak, ale ja verim, ze to prejde, Samko je velmi mudrucky a sikovnucky.

Sisa, Adelka musi byt podarena 😀 , ked sme ucili Filipka, ze nesmie chytat mobil, tak sme mu vzdy, ze nono...nesmieme lebo budu uska boliet. A teraz, ked vidi, ze telefonujem, tak pride a povie...no no no a este aj prstom pohrozi a potom sa tvari, ze aj telefonuje a vysvetlujeeeeee, zehana sa rukami a prechadza sa po byte...zlaty je 😀

Susy, naozaj ste mohli byt super...ale hlavne, ze ste to zvladli...a aklobuk dole, ze tehoska vo vysokom stadiu a ked sa to vezme bez pomoci. Ja sa v tom to chvala bohu nemozem stayovat...prave naopak uz jednu nasu babku aj "odhanam"

My zas mame novu peripetiu. Vcera som zobrala Filipkovi plienocku, ze ved je teplucko, tak vyuzijem...no a dopadli sme tak, ze som mu ju dnes o 11 dala spat. Vycikal sa asi tak za hodku pat krat, niekedy aj viac, podla toho kolko pil, ale vobec ho to netankoval...chytil si slipky, ze aha su mokre...neva aspon mi nebude teplo, dnes som ho v nich nechala aj 10 minut a on nic, tak ze idem pre nahradne a ako som sa otocla pustil na parkety. Aj kaku dal do slipkov a nist. Na nocnik si horko tazko na chvilku sadne, ale len ked vidi nieco zaujimave v telke, tak sa dnes aj raz vycikal do serblika a tot vsio.
Asi este nie je pripraveny, vsak? Co poviete....trosku som z toho smutna, ze to ma na haku,ale dufam, ze sa raz chyti no...

zuzka80
22. máj 2009

Ahojte,
Susy to chodenie po schodoch bez držania je aj u nás, tiež mi Laura nechce dať ruku 😠 A ja sa bojím, aby nespadla.
Laurinka zatiaľ vie, že mamka má v brušku bábetko, občas ho pohladká, povie, že ho bude nosiť na ručkách keď bude plačkať a tak. Len ja ešte nemám veľké bruško ako vy ostatné tehuľky a november je ešte ďaleko, tak sa o tom nerozprávame stále. Akurát jej začínam hovoriť, že postieľka kde spinká bude pre bábetko a ona je už veľká slečna, tak bude spinkať vo veľkej posteli. Len uvidíme aká bude realita 😀 Ona by aj súhlasila, len aby tam spinkala aj maminka 😀 Bude to ešte veselé, niekedy v lete začneme skúšať veľkú posteľ, len musím kúpiť zábranu. Čo máte pri posteli na stene? My tam nemáme žiadnu zábranu, len stenu a nechcem, aby si tam búchala hlavičku 😨

sisa07
22. máj 2009

ahojte 🙂
Susy, chces zachovat v rodine aspon trosku pohlavnu rovnovahu , takze havinky si musis nechat aj keby co bolo 😀 rozumiem 🙂. U nas je vyhoda, ze Beninko je na mamu zvyknuty, poziciavame si ho stale a je doma tu aj tam, takze trpiet nijako nebude, dokonca si myslim, ze mu u maminy bude ovela lepsie, lebo stary pan uz predsalen potrebuje pokoj a nie 2male deti stale pri usiach.... 😀 . Kde su tie Benove stare zlate casy, ked bol mojim babatkom on 😀, to si uzival naplno 🙂.
Jaaaj a s tou pomocou - nepomocou to mas tazke....Ty aj musis byt podla toho, co pises, taka samostatna.....Mozno si babiny nieco uvedomia, ked budete mat 2 deti. Ved pri 2detoch sa vyskytnu urcite situacie, ked by sa TI pomoc zisla aspon na chvilku...Super, ze sa mozes spolahnut aspon na svagrinku, keby nieco 🙂.
A s tymi kilami sme na tom rovnako, len ja som mesiac pozadu s tt 🙂 .

Kami, Ikka, to mate super, ze Vam drobci takto pekne zaspavaju, uz davno o niecom podobnom snivam 🙂 .

ikka, ako ste dopadli u doktorky? Je Emily v poriadku?

zuzka80
22. máj 2009

Inge aj v mojom okolí chodia chlapci na nočník neskôr, tu poznám dvoch chlapčekov vo veku 2 rôčky a 4 mesiace a 2 rôčky a 7 mesiacov a ešte majú plienky. Laurinke už dávam plienočku len na spinkanie 😵 Neboj ono to príde samo, nesmieš ho nútiť, lebo to bude ešte horšie. Ja by som ho na tvojom mieste ešte nechala s plienkou 😉
Kamilečka chcela som sa spýtať, kde v Košiciach si bola na 3D ultrazvuk. Ja pôjdem asi do starej nemocnice, nevieš, či tam boli mamičky spokojné?

zuzka80
22. máj 2009

A chorým detičkám Filipkovi a Emily prajeme skoré uzdravenie 😉
U nás je zaspávanie bezproblémové, dám Laurinku do postielky a odídem. Ona si ešte rozpráva a potom zaspinká. Len stále tam musí mať nejakú hračku 😵

sisa07
22. máj 2009

Inge, u nas to bolo s odplienkovavanim rovnako, Adelka ked nebola pripravena este a skusali sme, tak tiez som za 2hodiny menila oblecko 6-7krat, takze som to nechala okamzite tak. A preslo par dni a zvladla to zrazu uplne dokonale, takze daj Filipkovi este cas, leto je pred nami, urcite sa o par tyzdnov zadari, neboj 🙂

Zuzi, medzi stenu a postel sme vsunuli - rozmyslam ako sa to vola,nejako mi to nemysli - tak to opisem : je to uplne lacna molitanova vec - dava sa to ako podlozka pod zadok na balkonove alebo zahradne stolicky. Nasli sme taku podlozku s kvetinkovou latkou, schovali sme tie snurky, ktorymi sa to upina na stolicku a Adelkina hlavicka je chranena....Aha, vola sa to tusim podsedak 😅 . Ale nemyslim taky solovy, len pod zadok, ale taky dlhsi, co je pod zadok aj za chrbat, je to spojene, takze TI to vykryje tak 2/3 telicka. A stalo to asi 70Sk v nejakom lacnom obchode /nie cinskom,ale takom podobnom.../.

najjulinka
22. máj 2009

Ahojte.
My sme dnes boli na kardiologii, Lucka to doležité odrevala čo nebolo najlepšie.. .Ale inak uuuplne super. Lekárka povedala Lucke, že o rok nech sa príde ukázať a že nech nereve, že ked nebude plakať, tak si ju už asi viackrát nezavolá 😵 😵 😵 Lucka to sice mala celé v paži, ale ja som pochopila, tak sa teším, že sa to samo zlepšuje tak dobre... Lucinka dostal aj čokoládku od pani doktorky... A boli sme pochválení, že na svoj vek pekne porozpráva všeličo... Je fakt, že každý den máme nové slovo viacmenej, takže to teraz ide rýchlo...
No a sme sa aj odvážili a odmerali a máme takého drobca 😵 , že 80cm aj s topánkami a 9,3kg aj s plienkou, ponožkami a sandálkami... 😵 Ale pekná je... Aj sestrička aj lekárka, že pekné dievčatko... Ale je to potvora... Frajerovala, ked jej nerobili EKG a ultrazvuk.. .EKG a ultrazvuk prerevala... Tak to aj dlho trvalo, lebo potrebovali v klude ju, takže tak... Darmo sme si domka vraveli čo s abude robiť a že ona bude robiť akože haji a tak, aj domka mi predviedla ako sa haji, ale tam ani za svet... Len stáť kcela a behať... jak mala v klude ležať alebo aspon sedieť tak, nieeeeee....
V nedelu chystáme oslavu u nas, ale už mi volala švagriná, že nedojdu, lebo ich malý ma nejaké bacily či čo, tak nech to naše deti nechytia... skoda... ale je fakt, že choré deti mi ku šťastiu nechýbaju a hlavne ked ma nejakú tak potvoru čo sa na svaly (takže napr. aj na srdce) može preniesť.... no čo už... ale s detmi je to nevyspytatelné čo sa chorob týka, takže tak... my sme neboli na ich oslave, lebo naše mali 3 dni soplik akurát, tak sa to nerisklo.... deti vedia kedy ochorieť...

kamilecka
22. máj 2009

AHojte

Tak my sme uz druhy den bez plienky na den,Davidka sa pytam ci mu treba povie ze nie tak nie a ked ano ide pisat,takze zatial sa drzime, za dva dni len jedna nehoda 🙂A som rada lebo sa tomu velmi tesi ked sa vypisa do nocnicka.

Zuzka na 3D som bola na Masarykovej www.3dultrazvuk.sk platili sme ovela menej ako v starej co sme boli prvy krat s Davidkom v brusku este,ale neviem ci toho DR som sa ja mala pytat co chcem vediet lebo bol kusa divny. Odmeral hlavicku babatku a to bolo vsetko a potom uz len fotky robil......ale inak pohodicka.

Po schodoch tiez chodi Davidko sam aj hore aj dole. Niejako sa nebojim ze spadne,ide mu to celkom pekne

susy
22. máj 2009

inge, aj ja som si včera povedala, že je teplučko, tak vyskušame šerblík a slipky. Noo, prvých 10 min. bolo dobre. Stále som bola pri Simonovi. Aj na šerblíku sedel doooosť dlho. Zabávala som ho autíčkami, plastelínkou a vždy ked som povedala cikaj, tak robil iba zvukom ccccc 😠 . Tak som to vzdala, už aj prdelku mal obtlačenu. Nechala som ho holeho pobehovať po balkone. Zrazu prišiel za mnou do kuchyne a ukazoval na balkon a že no no no. To som už tušila. na koberci iba take male 3 bodky. Tak som sa hnevala. Dala som mu už slipky. Zobral čaj a zase behal. Kym som prišla k nemu, tak cikanica cez ceeeeelu chodbu. Hovorím si, klud ! Prišiel plán B. Zobrala som kindervajco, ukázala som mu ho a položila na stolík s tym, že bude, ale až kym sa vyciká do šerbla. Nechcel, tak je to vajíčko na stole dodnes. Toto všetko trvalo od rána do poobednajšieho spánku. Skončilo to tak,že išiel spať s plienkou a ja som si dala sprchu. No ale pocit som mala dobry, lebo aspon som to už troška skúsila 😝 .

my tiež uspávame Simonka takych 10 min. Ale Janko s ním vždy zaspí 🙂

prajeme marodom skoreeee uzdravenie.

sisa, ved to, že fenky majú 4a5 rokov, tak ich už určite nikam davať nebudem.

ikka
22. máj 2009

Ahojte,
tak nam dnes prepichovali usko ☹ 😢 Emi bola u dr. ukazkova, doma, ked som jej povedala, ze ideme k dr. tak pomrnkavala a nie nie. Tak sme si predviedli ako ju pani dr. vysetri a v ambulancii drzala ako pat penazi 🙂 No dr. nas poslala hned na usne, vravela, ze sa jej ta teplota nezda, ze to je moc vysoka na zuby a aj tie sopliky, ze sa vobec nezlepsili. No a na usnom lekar hned prepichoval usko. Emi sa nechala krasne vysterit, vobec neplakala, samozrejme az ked jej to pichli, tak bol velky plac, ale rychlo to preslo. Dostali sme atb a snad to bude mat hladky priebeh. Som z toho nestasna ☹ Noc sme mali dost zlu, bola cela strasne stale rozhorucena, ja som sa bala aj zaspat.

Chodenie po schodoch a lezenie a skakanie kade tade je aj u nas...a samozrejme vsetko "sama".

Inge, susy veru chlapcom to odplienkovavanie trva vacsinou dlhsie, ale urcite sa dockate 😉

Zuzi za postel na stenu by ste mozno mohli dat aj taky kapsar...po celej dlzke postele robia a bude to aj prakticke. Ja nieco take planujem, ked sa bude Emi stahovat do velkej postele.

Juli, fajn, ze vam vsetko ide k lepsiemu a Lucinka je sikovnucka, to je radost sledovat nie? Kukam, ze aj vy sa doma hrate na doktorov 😉 no ale je to najlepsie riesenie ako predist velkemu placu, aj ked nie vzdy to zabera.

najjulinka
22. máj 2009

No nehrali sme sa, len som jej povedala , že idem za tetou čo robí smiešky a že ona bude akože haji a som sa spýtala ako sa haji a ona mi predviedla... Ono tam je užasna sestrička na kardio, ona na tie deti vie, edž potrebuje vyzískať od nich aké-také EKG... Takže fakt robí všeličo, spieva, ukazuje hračky a proste aj smiešky a tak... A u lekárky hovorím , že aha teta robí smiešky a ona na to citujem "hihihi" a plač dalej... mna skoro piclo... Nič au jej nerobili ale nebolo to podla jej predstáv... Potom manželovi aj ukazovala ked sme vysli von ako ju tety umývali (na ekg na nu dali vodu a na ultrazvuk dali taký ten priehladný gel a obe som jej hovorila, že ju umyvaju, lebo sa v parku tak velmi zašpinila - umyvanie lubi inak).. Vsetko ked sme potom vonku hovorili manželovi, tak s usmevom odpovedala, že ano a všetko ukazovala ručkami ako bolo a všetko komentovala, ale v ordinacii plač... A aj som sa jej potom pýatala "Lucinka plakala?" a ona predviedla plač, ale povedala, že neplakala... ale tak že bolo jasné, že manžela šalí, ešte aj on sa smial, že šalí a ona sa tvárila, že však ona nič... Proste vyšetrenie musela preplakať... A fakt jej nič bolestivé nerobili... Nepáčilo sa jej ani ked lekárka počúvala jej srdiečko... Proste presne vedela, že má byť tiško a má aspon sedieť, tak chcela dať najavo, že ona je panom...

Poobede som jej dala vláčik DUPLOvý taký cirkusový a bol k tomu dáždnik a chcela ho zlomiť, že "HAM, PAPAŤ"... Chcela mať proste z dáždnika misku a paličku na miešanie a papanie akože... zjavne nechápala načo taký dáždnik je... 😀 😀 😀 My dospeláci daždniky nepoužívame... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
22. máj 2009

Ahojte 🙂

Vy ste toho dnes popisali, no normalne som mala problem vsetko precitat 😀 Skoro ako kedysi 😉

Ikka, to ma velmi mrzi s Emily, zelam skore uzdravenie. To ma asi zapal uska, ked jej museli prepichovat, ze? Kamaratkina dcerka to mava casto, chudiatko, je to velmi bolestive, vzdy ked chyti sopliky, prechadza jej vsetko do usiek. No snad sa Vam to rychlo vylieci. A Emily je velmi rozumnucka, ked neplace u doktorky. Samko krici ako pavian, este len sa dvere k doktorke otvoria, hoc ideme aj s Filipkom a vysvetlujem mu, ze jemu sa nic robit nebude. No je to chlap 😅

Julinka vsetko najlepsie k dnesnym meninam 😵 Super, ze je Lucinka v poriadku a zdravunka 🙂

Inge ja som este ani odnaucat od plienocky neskusala, nestiham. Spolieham sa na to, ze ked budeme cez leto u nasich, bude pohodicka, bude nas viac a potom sa na to dame. A neboj, nasi chlapci nebudu mat plienky do 18, casom to pochopia, ze im je bez plienocky lepsie 🙂

Samko tiez vie chodit pekne po schodoch sam, ale ja som taka ustrachana, ja by som ho vsade ochranovala. Takze ked ide s tatinkom, ide sam, ked s maminkou, tak ta ho nepusti 😅 A tak je to pri vsetkom, manzel mu dava viac volneho priestoru aj s rizikom nejakeho mensieho "urazu", ja zase by som najradsej za neho aj dychala, co nie je dobre, ale snazim sa kontrolovat 😅

Zuzka neboj sa lazkat si do postielky k Laurinke, mna Samko donutil v 9. mesiaci vtrepat sa k nemu do tej malej ikeackej postele co ma, som myslela, ze ma pridu vytahovat zeriavom 😀 My mame pri stene taky molitan, je zabaleny v latke, dali sme to ocalunit krajcirke, nasila mu tam aj take vacky.

Susy to musel byt fakt super pohlad na Vas. No a obdivujem Ta, ze si taka samostatna, ja mat tak blizko rodicov, tak deti ani nevidim, iba ak na kojenie 😅 Urcite by si u nas podavali klucky. Mozno aj u Vas sa to zmeni pri druhom vnucikovi 😉

Sisa, Adelka je zlatunka s babenkom 😵 Aj Samkovi sme tak vsetko vysvetlovali, ako sa budu spolu hrat a pod, ze ked vyrastie. No on si pravdepodobne v tej malej hlavicke myslel, ze to bude rychlejsie, tak az ked sa Filipko narodil, pochopil, ze este si s nim auticka sulgat nebude. Ale zobral to v pohode 😵

Kami, ockovanie proti zltacke B je myslim povinne, absolvovali ho vsetky deticky. Ja davam teraz proti A.

Buduce maminky pozerala som vase vybrane mena v tych numerologickych rozboroch a aj Maxim aj Viktoria maju velmi dobre charakteristiky 🙂 U Adamka a Dianky to zavisi od viacerych faktorov 🙂 To iba tak na okraj 😉

Dobru noc 🙂

inge23
22. máj 2009

Susy, dobry napad s tym kinderkom 😎 , akurat, ze u nas take veci vobec nezaberaju. ale inak pokus o odplienkovanie ste mali cca rovnaky 😀 ...ale beriem to s humorom, nema zmysel sa nejak stresovat,...ved ako pise Lubka a ostatne kocky do 18 sa hadam odplienkujeme 😀 .
ved aj ked sme prisli z robosky, vravim, fifo, ukaz tatinkovi kde si sa dnes vypisal a on iba prefrcal s tatinkom okolo serblika
😔

u nas sa tiez beha po schodoch a samozrejme sam, mna sem tam poriadne mykne, ale filip ide chvala bohu dost bezpecne, on je cwlkovo velmi opatrny, ked sa neciti zist sam schodmi, tak radsej pride pre nas, aby sme ho odviedli.

Ikka emily skore uzdravenie, je velmi statocne dievcatko, ked neplakala...drzkajte sa, nech mate lepsiu noc ako vcera.

najjulinka
22. máj 2009

Díky lubi... 🙂

No ja som Lucku na bábo pripravovala, ale vobec som jej nevravela o tom, že sa budu spolu hrať... Ono po Kikovi by to bolo teda velké sklamanie... Ja som Lucinke ukazovala všetky kočíky v meste a stále sme vraveli, že bábo haji... Až mi sama na všetky kočíky začala ukazovať v meste a vykrikovať "Haji! haji! bába! haji!" 😀 Akurát, že ked sme prišli s Domčou domču, tak Lucinak stále vravela "bába pače".. .hmmm a to Dominika vela nenaplakala, ale to boloto čo bolo také zaujimave asi...
Teraz ked robim mlieko malej, tak aj sama pribehne a natahuje ruky, lebo chce odniesť flasu k postielke - tak velmi lubi pomahať... A ešte lubi vyhadzovať plienku do smetia 😀 A lubi sa dívať na Dominiku a šaliť sa s nou... Su na spapakanie spolu... Minule sa splu bavili pol hodiny (!!!)... Dominiku som dala v autosedačke priputanu na zem a rehotali sa obe o dušu... Lucka kričala, pišťala a obe sa na tom rehotali... Občas Lucka išla urobiť Domči "moja moja" a tak.. okomentovala kde ma oko a ruku a nohu a tak... Ale pol hodky!!! Som vobec nechapala... Tá ich komunikácia prebieha na takej urovni čo my dospeláci už vooobec nemožme pochopiť... 😉

sisa07
23. máj 2009

ahojte 🙂
Tak sa to tu ozaj nejako rozpisalo, supeeer 🙂

Juli, bambulky musia byt spolu zlate 🙂 . A s doktorom by to u nas dopadlo rovnako, obdivujem vsetky deticky, ktore zvladaju doktora bez placu, my mrncime uz v cakarni a v ordinacii odplaceme vsetko,nastastie sme naposledy boli u doktora v decembri.

Ikka, ako je Emily, uz sa citi lepsie? Krasne zvladla to prepichovanie uska 🙂 , nasa Adelka by im tam predviedla iny cirkus...... 😔 .

Inge, Filipko je uz zdravy, ci tiez sa este trapite?

Lubi, dakujem 🙂 . Adelka je naozaj velmi zlate dievcatko a ma uzasne dobre srdiecko, s kazdym sa o vsetko deli, stale na kazdeho mysli - ked je ocinko v robote a varime pre babiky, tak jednu salocku odklada aj ocinovi, niekedy aj babinke. Ked ma nejaku dobrotku, tak nas vsetkych najprv obide a kazdemu da, az potom sebe, ani hracky nema problem pozicat.
Ked jej spadne nejaka hracka, hned ju mojka, fuka bolacky, povie "pepac" 🙂 a vecer, ked ju jeden z nas uklada spat, tak za tym druhym docupita a okrem pusinky vzdy dostaneme aj nejaku hracku " aby nam nebolo v obyvacke smutno" 🙂 - to si sama tak vymyslela. A okrem tychto je aj vela inych situacii, ked je velmi empaticka, na takeho maleho cloviecika az prekvapujuco.......Len dufam, ze jej to takto ostane 🙂 .

Este mi napadla jedna prihoda z tohto tyzdna......Pred par tyzdnami, ked sme vychadzali von z domu, tak sa tu bili pred vchodom chlapci a absolutne si nas nevsimali, jeden ma skoro udrel do bruska, stihla som len tak-tak odskocit a velmi som sa vtedy zlakla a prehovorila som im do duse....Adelka to vsetko videla.....No a tento tyzden sme sa vracali s Benym prechadzky, pred vchodom boli ti isti chalani a ja som mala Adelku na rukach. Odrazu sa Adelka zosunula nizsie a chytila ma za brusko so slovami " chapci zi, Dada silno drzi Adamta,aby nemaj bo..." = v preklade to znamenalo, ze Adelka bude silno drzat Adamka, aby nemal bolacku, lebo su chlapci zli....My sme s muzom len pozerali ako vyorane mysi, ze ako si to mohla pamatat a co to v nej zanechalo.....
Bez tohto uzasneho citliveho cloviecika si uz naozaj svoj zivot nedokazem predstavit 😵 😵 😵 .

Pekny vikend vsetkym a skore uzdravenie choruckym drobcekom 🙂 !papa

susy
23. máj 2009

Dnes sme boli u svokrovcou na dvore celyyy den, tak som zase skusila dat dole plienku. Hovorím, Simon na lehátko no no cikat, iba tu, na trávičku. Tak to po mne zopakoval. Za 5 sekúnd sedel vedla mňa na lehátku a mokro. Zistila som, že ked si chytá pipíka, tak v tedy ciká. No problem je v tom, že on si toho pišulinda chytá stále a len potroške pocvrkáva. 😠 Ešte tomu dám čas. 😝

eva4444
24. máj 2009

Ahojte 🙂
my sme spat v de, vcera sme cestu zvladli super, Petrik bol uplne statocny, ani sme hracky nevytiahli len kukali dookola svet, semtam rozpravku na dvd, najvacsie zazitky boli samozrejme na usekoch kde prerabaju dialnicu z bagrov a ostatnych cestarskych vozidiel, este veterne mlyny v rakusku boli in 🙂

my sme este nocnik ani nekupili 😅 ale uz som pokukovala po nejakom s peknym obrazkom, ale asi kupime obycajny a obrazok si dolepime, to sa bude hned lepsie cikat 😀

ikka
24. máj 2009

Ahojte,
Sisa, tak to Adelka je poriadne vnimava a empaticka, ale mam taky pocit, ze taketo veci vela deti pochytia od rodicov, takze urcite tu citlivost a empatiu pochytila od teba 🙂 Tak ako sa chovas k nej ty a k inym, tak sa chova potom ona k "svojim" 😉 Aspon si myslim, ze takto to vseobecne funguje.

No Emi sa nejak nepolepsilo. Vcera to cez den bolo ako tak ok a vecer dostala teplotu 39,7, co bola najvyssia, aku sme kedy mali,tak sme boli riadne vystresovani. Dnes som sla na pohotovost a tam jej z uska este odsali nejaky ten sekret, vraj to tam mala upchate a neodtekalo to, akoby malo. Tak snad uz to pojde k lepsiemu. Joj, ale taketo trapenie nezelam nikomu a ked to mava niekto nejak chronicky casto, tak to fakt vobec nezavidim. Clovek si v takychto chvilach uvedomuje, ake je zdravie dolezite...a to su ovela vacsie trapenia na svete.

eva4444
24. máj 2009

ikka uffff drzime palce nech ste cim skor fit 🙂

sisa07
25. máj 2009

Ahojte 🙂

Eviiiii, vitaj naspat 🙂 🙂 🙂 . Ako ste sa mali? Pekne nam popis, co mate s Petrikom nove, ved si tu veeeelmi dlho nebola, chybala si nam tu 🙂 . Ako sa citis s brusinkom? Cestu si zvladla v pohode? Dalo sa TI obsediet? A co Petrik, urcite sa vela noveho za ten cas naucil 🙂.....

Ikka, to mi je velmi luto, ze sa takto musite trapit 😔 , chuda Emily....Este dobre, ze nebolo nutne ist do nemocnice........Drzkajte sa,nech sa Vam rychlo polepsi, aby ste si zase mohli uzivat slniecko 🙂 .
A dakujem za Adelku 🙂. Je pravda, ze my sa stale aj s muzom snazime ukazovat jej, ako moze byt dobra k prirode, k ludom, hrackam....ale nemyslim si, ze by sme robili nieco ine ako vacsina ludi. Nieco zvlastne musi byt aj v Adelke, ked vsetko takto preziva 🙂. V kazdom pripade som za to vdacna 🙂.

Susy, urcite este neprisiel Simonkov nocnickovy cas 🙂 , daj mu 2-3tyzdne a skuste znova, mozno uz bude lepsie a ked nie, tak zas vyskusate neskor a urcite sa zadari 🙂 . Ako hovori Ikka, hlavne je zdravie......

Pekny den 🙂

eva4444
25. máj 2009

ahojte 🙂
baby mne nechce ukazovat vase profili, teraz by sa to malo rozbehnut s narodkami tak ma ospravelnte ak sa omeskam 🙂
sisa Adelka je superdievcatko 🙂
ja som cestu zvladla v pohode, aj som posoferovala kus slo sa mi dobre. Brusko sa ma dobre, mala kope ako o dusu uff uz to zacina obdobie ked clovek nemoze zaspat lebo sa babo vrti 😵 celkovo sa citim dobre, len som za 4tt pribrala vyse 4 kila, to viete rodinne navstevy, kazdy hned vytiahne nieco dobre 😝 😀 ale co uz. trosku uz zacinam znemotornievat, boze este 3 mesiace dlllhe nas cakaju.
Petrik sa naucil hompalat sa na vsetkom, zavesi sa uplne hocikde a hompala sa, dobra mu je akakolvek konstrukcia strasne sa na tom smeje 🙂 dostal furik, tak to je hracka vam poviem este aj v aute ho drzal ako kliest ten svoj furik. nabehal s nim fakt kilometre 😀 recovo sme nepokrocili, zajtra ideme do poradne na 2r tak som zvedava ci to bude s komentarom alebo bez. 😖
idem na chvilu haji aj ja, pekny den papapapa 🙂

zuzka80
25. máj 2009

Ahojte
Simonkovi všetko NAJ NAJ NAJ k dnešným 2 rôčkom 😵 😵 😵
Baby díky za tipy čo dať medzi posteľ a stenu, niečo už vymyslíme 😉
Evi to cestovanie Vám závidím, Laurinke je zle hneď po 5 minútach ☹
Ikka držíme palce, nech sa Emi rýchlo polepší 🙂

susy
25. máj 2009

dakujemeeee 😀

lubi22
25. máj 2009

Ahojte 🙂

Susy Simonkovi zelame k dnesnym narodeninam vsetko naj naj naj, hlavne nech mu vychovate poslusneho braceka 😀 😵 😵

Ikka chudiatko Emily, snad sa Vam to cim skor vylieci. Este ze ste nemuseli zostat v nemocnici. No snad sa vam to nebude vracat, bolest usiek je hrozna 😔

Evi vy tie cesty super zvladate. No dobre, ze si sa trosku zagulatila 😉 No sranda, ze Petka furik tak chytil. Samko dostal tiez, no a akurat ho bavi, ked je v nom maciatko a vozi ju, samozrejme aj vysype, inak je odstaveny naboku. Zato na motorke chodime cely den, tahame tatry v kolone, soferujeme auto po dedine, chodime k starkemu do nemocnice pozerat sanitky, vsetky nakladiaky, traktory a vetriesky na okolo.

Sisa Adelka je zlatunka, myslim, ze v nej budes mat aj velku pomocnicku pri Adamkovi podla toho co pises 😵 No mne by sa musela narodit prinajmensom daka tatra, aby vzbudila taky zaujem 😀 Ale zase nemozem sa stazovat, Samko je k Filipkovi velmi jemnucky, hladka ho, lubi ho, zapoji ho do kazdej debaty o rodine 🙂

Zuzi Laurinke este tie nevolnosti pri cetsovani nepresli? Je to stale take zle?

Samko si zacal vymyslat sam rozpravky a pribehy. Ked vecer nechce zaspinkat a ja mu uz nechcem rozpravat, tak spusti on, ze maminka ja Ti porozpravam rozpravku. Normalne mi porozoprava cely pribeh, vcera o zajacikovi, co vysiel na velky kopec, bola tam vysoka trava a nevidel a potom isiel na cestu a Samko mu hovoril, ze nech tam nejde, ze ho zrazi auto 😅 Sranda, ako si vsetko v hlavinke pospaja 🙂 A zacina sa nam darit obcas povedat "R", doteraz pouzival L.

lubi22
25. máj 2009

Laurinke zelame vsetko najlepsie k narodeninkam, vela zdravicka, stasticka, radosti a super braceka alebo sestricku na hranie 😵 😵 😵

eva4444
25. máj 2009

Laurinke a Simonkovi aj od nas vseeetko naj naj naj naj naj vela zdravicka a dobreho surodenceka 🙂

najjulinka
25. máj 2009

Vsetko naj Laure a Simonovi k 2 rokom... 😀