Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
31. aug 2009

Ahojte 🙂

lubi fakt pekne fotky aj ja som pozrela, ociska riadne ma Filipko 🙂

pokial ide o Petrika a babetko - ja neviem. myslim, ze este akosi sam nie je zorientovany v situacii. na jednej strane chodi pozerat babetko ked spinka, zvedavy je aj na prebalovanie a tak., ukazuje mu svoje hracky a obrazky v knizke, to je zlatunke 😵 na druhej strane na mna posobi trosku nevyrovnane, casto spusti strasny krik pre nieco co by 'predtym' za problem nepovazoval. ale dnes napr. som nakojila, odovzdala muzovi a sli sme s Petrikom len sami na ihrisko pred panelak, to bolo super. musime si najst viac takyhc chvilok. inac ma dost strach ze odidem, asi po tom ako som bola 4 dni v nemocke, hoci pocas mojho pobytu bol uplne perfektny, az ked sme sa vratili ma nechce pustit ani na zachod.

lubi22
31. aug 2009

Evi dakujem 😵 A myslim, ze spravanie Petrika je uplne normalne a zodpoveda novej situacii. Tiez sa musi postupne naucit, ze ma sestricku a ze sa pozornost maminky musi delit medzi dve deticky. My sme to robili tak isto, ja som vzdy po nakojeni o 16 nechala Filipka manzelovi a isli sme von iba my dvaja so Samkom az do Filipkovho kupania. Doobedu zase chodil von s tatinkom a ja kocikovat s Filipkom. Myslim, ze to tak bolo super a Samko si nas uzil oboch iba pre seba. Teraz uz chodievame von poobede vsetci 4 spolu. No a to, ze Ta nechce pustit ani na zachod, nevie sa Ta nabazit, aj u nas to bolo, ale v tej podobe, ze som si musela vzdy s nim ist vecer lazkat, co dovtedy nebolo. Len to zostalo doteraz, ale az tak mi to neprekaza 😅 Tak drzim paste, nech sa co najlepsie "zzijete" dokopy. 🙂 A tesim sa na fotocky oboch deticiek spolu 😉

monika1
31. aug 2009

lubi my nastastie nemame vobec problem s papanim,teda najde sa jedlo ktore odmieta a neochutna ani nahodou ale ked mu dam na tanier maso so zemiakmi alebo ryzou a kompot k tomu tak to mu chuti neskutocne a pyta si to aj na veceru ked vidi ze to veceria aj tatik, on je taky mäskovy cloviecik 🙂 vcera sme boli u nasich na obede a jedol rezne z diviny a to bol uzasny pohlad na to ako mu chuti a ako si to masko vychutnava a chvali ake je dobre 🙂 😀 ale na druhej strane spapa rad aj obycajne ciste spagety bez prilohy 🙂

zuzka80
1. sep 2009

Ahojte,
tak my sme obidve nachladené, soplíkujeme. Najprv to chytilo Laurinku a teraz aj mňa 😠
Monika Adamko je šikovný, ako vie udržať rovnováhu na Pukym 😉
Ľubi Filipko je podarený ako papká mrkvičku. Aj Laura tak začínala papať, že by zjedla aj misku, neskôr sa to zmenilo a začala papať menej.

sisa07
1. sep 2009

Ahojte 🙂

Zuzi, tak to Vam teda obom prajem skore uzdravenie, urcite si s bruskom unavena uz aj bez nadchy, a teraz este aj taketo oslabenie.... 😒 . Drzte sa, nech ste coskoro v poriadku 🙂 .

A pytali ste sa na Adelku a pomahanie.....My mame take lepsie a horsie dni.....Adelka je zlatunka, obcas Adamka sama pusinkuje, hladka, sepka mu do uska ako ho lubi, trasie mu pred ocami hrackami, pomoze mi doniest alebo podat, o co ju poprosim, ale na druhej strane vidim, ze jej je luto, ze sa mu musim venovat a nemozem byt stale len s nou. Co je sice prirodzene, ale nebola na take nieco vobec zvyknuta a je mi luto, ked potom place, alebo krici podobne, ako spominala Evka.....V takej chvili by som plakala s nou, lebo viem, ze sa trapi. A plakava aj v noci, ked ide za nou ocino a ona chce mna, lenze ja v tej chvili akurat nemozem, lebo dojcim. A vacsinou sa naozaj budia paralelne, takze za Adelkou idem ozaj vynimocne. Ale kazdy vecer idem dat okolo desiatej Adelku vycikat a este sa k nej pritulim, aby citila, ze som s nou. Ked ma Adamko spavejsi den, je to celkom pohoda, ale ked ma taky den ako dnes, je to tazke.......Za cele doobedie spal len pol hodinu a bol nepokojny, takze sme bud cuckali,alebo sa nosili a ked som s nimi isla von, tak som chcela okrem obchodu vziat Adelku aspon na chvilku na hojdacku a smykalku, lenze Adamko tak spustil, ze sme utekali domov a von sme uz nesli 😒 . A mrzi ma trochu aj to, ze stale castejsie pozerame televizor, lebo ked dojcim a Adelke sa nechce citat, ani sa nechce nijako sama zahrat, tak ju tu pol hodinku musim nejako zabavit - a toto teda doteraz nebol moj styl, ale situacia si to vyziadala......
Teraz je Adelka vonku s ocinkom na bicykli a ja doma s Adamkom - konecne spi, tak sme ho nerusili prekladanim do kocika, nech si v pokoji pospi a kazdu chvilku sa uz asi zobudi na papanie. Papa kazde dve hodiny, v noci kazde tri.
Prve dni Adamko pekne zaspaval aj sam, nebolo treba hojdat ani robit nic specialne, ale nejako sa nam to zacina podobat na Adelku, tak neviem....no a uz sa ozval, takze utekaaaaam 🙂

susy
2. sep 2009

ahojte. dnes sme mali poradnu. Maxim krásne drží hlavičku, má dobré mieri a váži 6600 g.

najjulinka
3. sep 2009

Ahojte. Ja len v rýchlosti... Dnes sme boli kuknuť naš nový prirastok, ktorý si presne o týžden donesieme domkov... Bábo to nie je, ale je drobunká... Lucinka ju pohladkala sama od seba... Zlatunké boli... No a volá sa MIRKA 😵 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisa07
3. sep 2009

ahojte 🙂

Susy, Maximko je super papkacik 🙂, tesim sa s Vami, ze ste v poriadku 🙂

Juli, Ty si teda zena - Xena 😀 , naozaj Ta obdivujem, ze si trufas zvladat tolko deti 🙂.

A ako sa dari ostatnym maminkam a drobcekom?

Lubi, ako si zvyka Samko na skolku?

Evi, co mate nove? Aka je Vikinka? Ma podobne prejavy ako Petrik, ked bol malinky, ci sa Vam javi uplne inak?
U nas sa Adamko stale viac spravanim zacina podobat na Adelku,takze sa nenudim ani chvilku 😉 🙂 .

najjulinka
3. sep 2009

sisa sme na to dvaja... 😉 sama by som si na 5 netrufla... resp. 5 malých nie... ja som povedala, že 3 male je moje maximum, kebyže som celý den doma s nimi sama.. lebo musia sa deti aj venčiť aj všetko a to viac ako 3 von nevytiahnem sama...

sisa07
3. sep 2009

Juli, ja viem, ze ste dvaja, ale aj tak ....akosi si to neviem organizacne predstavit v jednom byte tolko malych deti. Vies, beriem to podla svojich deti - ked v noci zacne Adamko plakat, Adelka sa hned zobudi a place tiez, muz okamzite skace za nou do izbicky, takze si neviem taketo situacie predstavit napriklad u Vas, keby Vam plakalo 5 deti naraz......a to su este ine, daleko narocnejsie situacie....No, v kazdom pripade klobuk dolu 🙂

inge23
3. sep 2009

Ahojte maminky,
srdecne blahozelam Sise a Evke k babulkam, su nadherne 😵 , starsi suredenci ich vsak nemozu zapriet podobou.
Ako vidim zvladate to na jednotku, ja som sice o tom ani nepochybovala.
Evi, Sisa ja si myslim, ze spravanie Petrika a Adelky je v norme, ved vyse dvoch rokov ste vsetku pozornost venovali im a je to prirodzene, aj ked verim, ze to velmi boli, asi by mi bolo rovnako.Ale zas si velmi skoro pochopia, ze vsetko sa netoci iba okolo nich.
Ja, ked som mala 7rokov narodil sa my brasko, tak to ste mali vidiet, otec musel ist somnou na tyzden do Tatier, tak som trucovala...k mamine som ani nechcela ist, ziarlila som ako pes, ale potom to preslo a to som uz chapala ze co a ako...dokonca to Fifo asi aj ma po mne, ked sa rozpravam s inym dietkom, tak Fifo v momente...pride hodi sa mi okolo krku a hladka ma a pri tom "mooja mama" 😀 , idem sa vtedy roztopit...takze si mylsim, ze treba vydrzat a bude to super, nebojkajte sa. ste silne a uzastne maminy 😵

Ja by som sa chcela opytat ako ste Luby, Evi a Susy s odplienkovanim.
My sme boli viac ako tyzden bez, s dost castymi nehodami. Ked ho posadim na nocnik, tak aj pusti, ale nechce povedat, ze treba. povie az ked to niekam pusti. Tusim 2xpovedal, ale to je vsetko. V nenedlu sa nam tak poposikaval ze az a vobec ho to neptrapilo, iba povedal "juuuj, cik cik"
Neviem co s nim, ci pockat asi este nedozrel na odplienkovanie alebo vydrzat. Doma je bez pleny, ale ked ideme prec, taks plenou. Viete mi poradit maminky s odplienkovanymi dietkami.
Je mi jasne, ze to chce cas,kazde dietko je ine, ale ma to proste na haku, ze cika hore dole.
Dakujem vam za rady.

Lubi super podelena podoba.
Zuzi skore uzdravenie.
😵

najjulinka
3. sep 2009

sisa deti na izbe su podelene tak: Marek a Marketka v jednej izbe, Lucinka je v druhej a pribudne k nej Mirka , Dominika je pri nás... Chceli sme Dominiku k Lucke posunuť a vziať k nám menšie bábo, ale menšie nebolo, tak to bude takto zatial...
Noci až na výnimky sa prespia celé... LLucke a Dominike teraz rástli zuby a v noci vstavali...
Budia sa trošku navzajom aj ked su oddelene v izbach, ale to sa zobudia, ked už v podstate su vyspatí.. v noci až tak nie... ráno sa budia.... a niekedy večer ked ešte uplne natvrdo nespia...
Lucinka je u nas velkáčka - velmi pomáha... Nosí flaše s mliekom a tak 😀 😀 😀 Citi sa ako velká medzi malými... prost ema pozíciu najstaršej.. patrične deti vychováva, zakazuje im a pod... 😀 😀 😀 je to smiešne... ale dnes sme psychologičke vraveli ako ona MUSI pomahať, že ja nemožem o linky k oknu preniesť flasu s mliekom, lebo to je jej praca a ked vivi, že idem mlieko robiť, tak už stepuje pri linke a psychologicka vravela, že to je dobre, že tak menej žiarli.. a asi fakt... žiarli sa u nas minimalne... najčadtejšie ked je navsteva a navsteva vezme ineho na ruky ako Lucinku alebo navsteva sa bav s inými (tj. vacsinou s nami) než s Lucinkou... ostatné je akceptovatelné odjakživa.. nemala prblem, že berem iné deti na ruky ako ju...... nesmiem cudzie, ale "naše" možem... 😀 to mi dovolí... 😀

susy
3. sep 2009

inge, my sme na tom tak, ako vy. Sám nič nepovie, ked ho posadím na šerblík, tak sa vždy vyciká, ked trošku na to pozabudnem,tak je pocikany koberec a on nič. Ked sme u babky,tak tá na to dozerá dôslednejšie a jej sa Simon nepociká, je bez plienky a aj sa pyta 😖 . Ja ho nechávam ešte tak a nejako to neriešim. Ja mu dávam 2,5 roka a konec aj s plienkami aj s dudlikom.

eva4444
3. sep 2009

Ahojte

inge my mame plienky stale plny cas, neexistuje ho posadit na nocnik alebo sedatko, a teraz ked prislo mimco tak to este tak asi chvilu ostane.
my mame teraz perne, Petrik prevracal celu noc, este ma aj strasnu hnacku a teploty, chudatko je totalne hotovy, rucicky sa mu trasu a nechce ani chodit len ho prenasame, len mama mama, prituli sa a povracia co sa da, po kazdom glgu vody pomaly grckal. teraz spapal asi 5 lyziciek polievky tak som zvedava kolko mu to v brusku vydrzi. lekar vravi ze je to asi viroza, nevie ci je to nakazlive, mame strach nech to nechyti mala lebo je to des.

kamilecka
3. sep 2009

Ahojte

vsetkych chorym prajeme skore uzdravenie.

My sme mali dnes prvy krat skolky a nas prvy den v skolke bol lepsi ako som cakala,Davidko pekne siel,neplakal, trochu zacal az ked ho ucitelka zobrala za ruku,ale ze bol zlaty cely den,dokonca som ich videla cez okno aj ako sli na prechadzku a Davidko bol celkom spokojny. Ostal tam aj na spanie. Ale poviem vam jedno mi to nebolo ze som bez Davidka doma,aj ked bol len cez cestu a na skolku pekne vidim.
Krasne zvladol aj pytat sa na zachodik.No som hrda mamicka,len keby mi doma nebolo tak smutno,ale verim ze je to len dobre,lebo si musi zvyknut na ine deticky.

kamilecka
3. sep 2009

A este som zabudla, Evi podla mna to je crevna chripka, aspon u mna sa to takto prejavovalo,som nevedela co skor,ci s hlavou v zachode alebo opacne,nic som nemohla jest,poriadne ani chodit,smutne na tom je ze som to chytila od deti o ktore som sa starala a ked to na mna prislo tak som bola u kamosky na vikend na navsteve,takze o paru dni to mala potom aj ona ☹ ☹ ☹ hlavne je doplnat tekutiny,aspon tolko kolko sa da.

lubi22
3. sep 2009

Ahojte 🙂

Zuzka zelam obom kore uzdravenie 🙂

Susy Maximko ma peknu vahu 🙂

Julinka Ty mas tolko energie, obdivujem Ta. Ja mat tak tretinu z nej, to by som inak frcala 😅 Takze teraz k vam pride kamoska pre Lucku? Vekovo si budu asi najblizsie. No a Marek chudcik, v takej babskej spolocnosti 😀 Ja ze dostane daku posilu 😉 A Lucka je super pomocnicka 🙂

Kami tak Ty si Davidka dala uz na cely den? Ja som myslela, ze tiez iba na doobedia. Ale s babenkom mas isto vela prace a ked je muzik odcestovany, tak je Ti lepsie asi na cely den. Super to Davidko zvladol, sikovnucky je 😉

Inge my sme s plienkami na tom rovnako. Povie, ze ide kakat, cikat, ale ani za svet to urobi inde ako do plienky. Este cikat, ako tak, ked ideme polievat travicku, tak to ano. No nie sme asi dostatocne systematicki, neviem. Stale sme mimo domu, uvidime, ked prideme do BB. Nastastie v skolke plienocka nevadi. Len by som sa velmi rada tych plienok zbavila aj kvoli tomu, ze samko ma hrozne jemnu pokozku a on ked sa pokaka dajme tomu niekde vonku a za tri minuty prideme domov, ma take zapareniny hned, no uplne do krvi, hroza. 😒

Sisa so skolkou zaciname v pondelok. Ale nebude to take drasticke. V pondelok ide s nim na cely cas do skolky ocko, v utorok a stredu na dve hodinky ocko, takze sam cele 4 hodinky bude az vo stvrtok. 🙂

Sisa verim, ze Adamko bude dobrucke babenko 😉 Aj mne sa jeden cas zdalo, ze tusim bude Filipko ako Samko, myslim, vtedy som sem aj pisala dost zufalo, nastastie sa to zvrtlo a Filipko je vysmiate pohodove babenko. Akurat nocne spanie je nic moc, ale nemozem chciet vsetko 😅 A pre Adelku je vsetko este nove, ona je mudrucke dievcatko, urcite vsetko chape, len jej je luto za maminkou. My mame v noci to iste, Samko place "maminka pod", trha mi to srdce, ale nemozem ist, lebo zrovna to stale vyjde, ked kojim Filipka, alebo ho uspinkavam 😔 Ale je pri nom ocko, inak to nejde. 😔 Je to pre tychto nasich starsich milacikov tazke urcite, snazim sa ho pochopit, hoci niekedy mi pri niektorych Samkovych vystrelkoch dochadza trpezlivost. Viem, ze uz sa mu nevenujeme tak na 100 % obaja, lebo je tu aj Filipko, ale zase to ze ma braceka mu isto da v buducnosti viac, ako nasa uplna a stala pozornost. No len dnes mal Samko taky zly den, rano capol Filipka po hlavke,napriek tomu, ze hned potom, ako to urobil sam povedal, ze to sa nesmie a ze nechce Filipkovi ublizit ale urobit to musel. A 10 minut na to ho hryzol do rucky. Dnes bol fakt cely den taky narocnejsi.

najjulinka
3. sep 2009

Lubi báli sme sa ako to s Mirkou bude, ale Mirka je drobuliatko... Je menšia ako dvojičky... Takže Lucka to ako konkurenciu brať nebude... A obavam sa, že ani partia to pre nu nebude... Ked ju Lucinka videla, tak zahlasila "bába"... takže je jasno... ja to fakt taká malinkatá bábika... kto videl Lucinku aký je drobec a zahlasila som, že Mirka je ešte drobuliatko oproti Lucinke, tak nechápu ako ešte menšie dieťa može byť 😀 😀 😀 No chceli sme chlapsku posilu, ale museli sme zvažiť aj zdravotne deti, ktoré nam dali na výber a týmpadom Mirka vyšla ako super výber... Až ta sme sa išli pozrieť na ňu.. Ked psychologička ju oslovila, že nech sa pozrie kto ide a ma zbadala bábika naša, tak išla s rozpaženymi ručkami oproti mne... 😵 😵 😵 Také drobuliatko... Sme s mužom nechápali,a le hned aj manžel kýval, že dobre... nebolo o čom... A potom nam ukazali aj chlapcov, lebo tam hned vedla sedkali na zemi, ale naša je kočica... 😉 Chlapci idu tiež do rodiny a k pani, čo preferovala chlapcov, takže mi ani nie je smutno, že tam dakoho nechávam... 😉
Proste na to ako sme si Mirku vybrali a s akou malou dušičkou sme dnes išli po info o nej a kuknuť sa na nu, tak tak sme z nej nadšení... Už info bolo suprové... čakali sme horšie... tak ked info bolo take dobre, tak som čakal čo za dítko to bude.. .no ked sme ju videli... som bola uplne v šoku, že take malilinkate... ale šikovné... akurát im dávali piť... a pekne z hrnčeka... zlatuliatko malilinkaté... no som zvedava.. .začiatky su vždy najhoršie.. ale po tom čo sme brali naraz 2, tak jedno teraz sa nam snad bude zdať v pohode.... Tie prechody su pre tie detičky šoky... to si odplaču... akoktoré.. niektore jeden den , niektore mesiac... 😢 😢 😢 Mnohí maju predstavu, že prídu bába a je to sama radosť.. ale je to skor utrpenie, leb človek sa díva na cudzie dieťa v podstate a nerozumie tomu plaču... mnohokrát ked chce dobre, že chytí alebo pohladka, tak ešte horšie... lebo sme cudzí... na dvojičky sme sa divať nemohli... začali plakať, ked sme sa divali... to bolo desné... dvojičky si to tak brutálne odrevali, že až.. a dvojmo... celý mesiac to bol brutal plač... druhý mesiac sa to zlepšovalo každým dnom... dnes su už jasne naši... Mareček ma lubi pusovať 😵 😵 😵 začína byť môj... proste chlapi su vždy maminy 😉 😵 😵 😵 marketka bude potvorka vypočítavá... ale na oboch vidim, že sa tešia ked nas vidia... a to je suprove... taký neopisatelný pocit... 😵 🙂 to je to čo doda energiu po tom vyčerpavajucom začiatku vždy....

zuzka80
5. sep 2009

Ahojte,
Evi dúfam, že ste sa z tej črevnej virózy už dostali. Aj Laura to mala a bolo to príšerné, neudržala v sebe žiadne jedlo ani tekutinu 😒
My sa už máme lepšie, Laurinka už nemá soplíky, len ja mám stále upchatý nos.
Kamilečka tak Dávidko super zvládok škôlku, je dobre, že ju máte tak blízko 😉
Najjulinka uuuuffff 😝 Ja by som to ani psychicky nezvládala, toooľko detí 😀 Ja mám už teraz stres ako budem zvládať dve 😀 U nás to s tým nočným budením bude asi ako u Sisy, že mladšie bábo bude budiť Lauru, no ešte uvidíme. Ona v noci tiež stále volá len mňa, tatina vtedy veľmi nechce. Možno sa ja s babatkom presťahujem dole, keby to inak nešlo. Dole máme takú hosťovskú izbu, objednali sme tam novú rozťahovaciu pohovku pre prípad núdze 😀

sisa07
5. sep 2009

ahojte 🙂

Evi, tak to Vam teda velmi silno drzim palce, aby ste od Petrika nikto tu virozu nechytili a aby sa Petrik rychlo uzdravil a takto sa netrapil, chudatko male, musi byt uplne vycerpany a Vy s nim 😒 .

Zuzi, je dobre, ze uz teraz myslis na kriticke situacie 😀 .Urcite sa Ti ta predvidavost obcas pri dvoch detoch zide. Ja som uz tiez navrhovala muzovi,nech sa k Adelke prestahuje, ze sa lepsie vyspime vsetci. Ale zatial nechce a je pravda, ze posledne noci uz Adelka tak neplace a nekrici, uz sa trosku upokojila.

Lubi, Samko je sikovnik, on skolku urcite hravo zvladne, ved tam maju vela auticok 🙂 . S jeho slovnou zasobou a schopnostami bude za chvilu ucit druhe deti 🙂 . Daj nam vediet, ako bolo 😉 .
A vidim, ze mame stale casto dost podobne pocity a problemy 🙂. Kiez by si s tym nasim Adamkom mala pravdu....ale neviem,neviem......aj teraz ho mam na ruke a pisem len jednou,lebo sa nam ho nedari nijako uspat Ked ho ideme polozit, hned sa budi. Niekoho mi to veeeelmi pripomina 😀.

Kami, Davidko je zlaty, ze sa tak pekne prisposobil 🙂 . To je super, ze mate tak blizko skolku, aspon v zime nebudes musiet daleko aj s kocikom behat a brodit sa zavejmi. My to mame tiez len par metrov, ale startujeme az o rok. A tiez by som chcela dat potom hned Adelku na cely den aj so spinkanim,nech si hned zvykne na ten standardny system.

Julinka, Ty si pre mna mimozemstan 🙂, velmi Ta obdivujem a aj Tvojho muza - maloktory chlap by sa dal nahovorit na nieco podobne. Muzi sa casto nevedia a nechcu starat ani o svoje biologicke deti. Takato oddanost detom, ktore nikoho nemaju, je uzasna.

kamilecka
5. sep 2009

Lubka ano,aj ucitelka a riaditelka povedali ze je lepsie hned tak na prudko,ze prvy den hned na cely den,ze potom su deticky zmetene,ze cakaju ze mamka alebo tatik po nich pride na obed a zrazu nepride a oni idu spat v skolke.Ze je to mensi sok ze vsetko naraz hned.
Skolku mame sice hned na nasej ulici a vidim na nu ale Davidkova trieda je na poschodi,takze nehrozi zeby som sla s kociarom,toto teraz riesime a zhaname klokanku alebo babyvak.A zasa ked bude Sarah uz vacsia tak ju staci zobrat na ruky.

Sisa preco ide az o rok? Myslis ze bude lepsie, ja vidim na Davidkovi ze este nevnima to tak ze som ho vymenila,ani ho to nenapadlo a potom ked bude vacsi tak uz bude zvyknuty na skolku.

sisa07
5. sep 2009

Kami, dvojrocne deti tu nikto do skolky neberie,len vo velmi vynimocnych pripadoch. Ja som skor prekvapena, ze ani jedna z Vas nemala problem s umiestnenim dietata do skolky. Ale okrem toho som rada, ze bude Adelka este s nami, takto si skor zvyknu aj s Adamkom na seba, a predsalen pocas dna sa mozem venovat aspon trosku aj samostatne len Adelke, ale keby uz chodila do skolky, tak by sme cely den spolu neboli, a potom len chvilku navecer.....a to by som sa im obom musela venovat zase len paralelne, takze by som jej uz uplne zrusila to, na co bola pocas celych dvoch rokov zvyknuta. A urcite by sa to na nej prejavilo, poznam ju. Uz takto je to pre nu dost tazke a keby som ju este "odstrcila" do skolky, to by zle dopadlo. Myslim, ze este ma na vacsie odlucenie cas. Ja by som tu skor uvitala nejake materske centrum, kam by som mohla aj s detmi chodit,ale nic take tu nemame 😒 .

najjulinka
5. sep 2009

U nas , ževrajLucinkin ročník je silný... Už chodia do školky mnohí... Takže o rok sa budeme chcieť pridať... ta uvidme ako obstojime... a možno sa budeme pridavať vojmo, ked ešteMirka bude u nas a bude aj sikovná tak ako sa na jej vek patrí... Uvidime...

najjulinka
5. sep 2009

ta = tak
vojmo = dvojmo

lubi22
5. sep 2009

Ahojte 🙂

Julinka tak snad sa u vas Mirka dobre zadaptuje. A Lucinka je velmi zlata, ze vobec na deticky neziarli a so vsetkym Ti pomaha. Taka zlata mala maminka, zlatunke dievcatko 😵 A mas pravdu chlapcekovia su taki maminkini 😵

No rocnik nasich deticiek je velmi silny. My sme boli silne rocniky a teraz vsetci maju deticky a pritom kopec skolok pozatvaranych.

V BB je tiez so skolkou problem - teda do normalnej statnej skolky umiestnit dietatko, co je mladsie ako 3 roky. Normalne rocnik 2007 ani neberu, az dodatocne teraz v septembri sa da vybavit. Ale my sme nechceli klasicku skolku, nasim kriteriom nebola ani blizkost pri dome, hoci nakoniec to vyslo super. My sme chceli jazykovu skolku, s osobnejsim pristupom (myslim najma menej deticiek - viac pozornosti - menej chorob - zdrava vyziva). No a tym, ze je skolka sukromna a plati sa, tak beru deticky aj mladsie. Dokonca prekazkou nie je ani plienka. No uvidime ako bude, hlavne aby bol spokojny Samko.

V skolkach maju fakt rozlicne pristupy. Vo vacsine skolok to funguje tak ako u Kami, ze dietatko sa necha hned na prvy den cely a same. Tam kde ide Samko naopak odporucaju, aby si dietatko zvykalo na nove prostredie postupne a zo zaciatku malo po ruke aj blizku osobu. Priznam sa, mne viac vyhovuje tento pristup, ale to preto, ze Samka poznam a viem, ze je dost citlivy a takyto sposob je taky schodnejsi. Ale presne - zavisi to od kazdeho dietatka individualne. Ja tiez planujem Samka nechat cely den v skolke od buduceho septembra, tak ako Sisa, ked bude mat vyse tri rocky, teraz by som bola stastna, keby to chapal ako moznost trosku sa pohrat s detickami a naucit sa nove veci a vacsinu dna budeme travit aj tak vsetci spolu. 🙂 Presne ako pise Sisa o Adelke, myslim ze Samkovi by tiez dlhsie odlucenie este neprospelo.

lubi22
5. sep 2009

Sisa budem drzat palce, aby sa Adamko az taaak velmi nepodobal na Adelku 😀 Alebo podobal iba v tych super veciach 😀 Filipko je sice pokladik, ale spinkava v noci dost zle, neviem cim to je. Vcera som ho kojila o pol druhej v noci a potom bol hodinu a pol hore a kecal a kecal a staval sa na styri, uz som bola zufala. Potom zaspal o tretej a 4.50 bol hore zase, zase papal a potom zase vyse hodiny kecal. No a ked spi do pol 7 rano, tak je super. Tak snad dnes bude lepsie, idem spat. 😅

Evi ako sa mate, dufam, ze uz je lepsie.

eva4444
6. sep 2009

ahojte

u nas stale brutal. Petrik mal teploty nad 39, neda sa mu spat od bolesti tak len ho nosim cele dni a noci na rukach po byte. v piatok si ho uz chceli nechat v nemocke, ale som ich ukecala ze mame doma mimco a nemozem tam s nim ostat. chudatko krical plakal od bolesti, kruti sa, semtam mal aj krce v noci. chytil to aj tato ktory vcera len spal cely den nevladal sa ani postavit. malinka sa pyta kazde 2h, pocucka 5 minut a potom 10 minut odgrgava a prdka. viacej nechce, tak sa zase pyta po 2h papat. dnes sa celu noc budili naraz, boli sme viac na nohach ako v posteli, Petrik pusta strasny krik ked kojim malu, len mama mama a na ruky, stale ho velmi boli brusko, ja som potom nervozna ked kojim a len cakam kedy konecne malicka dopapa, uz ma trasie zima od unavy a nevyspatia, nech sa aspon tato pozviecha a sme na nich dvaja. uz som aj normalne rozmyslala ze malu odstavim a dostane UM, nech sa naje a spinka Petrik nech nevyvadza, ale este skusim par dni vydrzat. dufam ze mala aspon trosku pribera, co by som sa vsak cudovala pri tych malickych davkach co vypije. 😒

najjulinka
6. sep 2009

U nas v KE je aj štatna školka čo bere plienkovane deti... Je blizko centra dokonca... ale pesne na opačnu stranu od centra ako sme my 😀 😀 😀 My máme školku pod oknom a do tej chcem dať deti. Beru od dvoch rokov (ale plienky nesmu mať). Podla toho viem, že trieda dvojročných je dosť silný ročník...

Dnes doobeda vzal muž dvojičky von a ja som robila velké poriadky... Prestahovala som prebalovací pult k dvojičkam do izby, aby sa do malej detskej zmestili 3 postielky... Zatrela som farbou stenu, ktorú ojedol Marek. Povysavala čo to... a tak... celkom sa mi toho dost podarilo zvladnuť s dvoma deckami na krku... Dominika bola dobručká a tak ked bolo povysavane, ta som sa pustila aj do stahovania.. .a ked bolo prestahovane, tak este bola dobručká, tak som aj okusanu stenu zatrela 😀 😀 😀

lubi22
6. sep 2009

Ahojte 🙂

Evka to mi je hrozne luto ☹ Musi to byt hrozne, chudiatko Petricek, sa toho na neho navalilo. Este nemal cas si zvyknut na sestricku a uz choroba. A ked to chytil aj tatino 😔Drzim hrozne moc paste, nech ste cim skor zdravi, aj tatinko aj Petko a aby ste to nechytili s Vikonkou. Neboj sa, Viki sa napapka, ved dve hodinky je super interval na take male babulko. Musis byt hrozne zo vsetkeho unavena a vycerpana 😒A nikto vam nemoze pomoct, nejaki priatelia tam, aspon na par hodiniek, navarit polievku, popestovat Vikinku.

Julinka Marek ojedol stenu? 😕 Sikovna si, budem sa opakovat, ja ked mam dve deticky sama, tak mam zahajeny prezivaci rezim - aby sme to prezili vsetci traja v fyzickom aj psychickom zdravi. 😅 Dominicka je uzasne babulko 😵

Samko ide zajtra rano do skolky, dnes som mu pripravovala vecicky, aj nove auticko, snad sa potesi. A ked sme sa rozpravali, ze pojde aj s tatinkom do skolky, tak povedal, ze on do skolky chodit nebude, lebo ze je este maly. 😅 No snad zmeni nazor a bude sa mu pozdavat. Ja som nervozna ako pes. Ja cokoladu velmi nemusim, ale teraz som uz zjedla od nervozity skoro celu. 😅

najjulinka
6. sep 2009

lubi má postielku v rohu, ale ojedol len nosnu stenu, priečku nie... takže som zatrela a posunula postielku.. .uvidime či sa ulakomí na priečku alebo može ostať už tak ako je postielka 😀 😀 😀
Ja som pri dvoch deckách tiež nič nestíhala.. ale odkedy mame 4, tak 2 su vlastne nič 😀 a hlavne Lucinka nám tak nejak dostáva rozum... ale zas Dominika začína byť náročná... no už bude mať rok... takže dnesok bol fakt po dlhom čase zas výnimkou u nej.
No a hlavne tlačí ma čas.. .do štvrtka musime byť nachysaný... aneviem kedy zas bude do štvrtka čas na také. .či nebude pršať a či nebudu deti v zlej nalade, nebodaj chore... proste už aj tak je to na poslednu chvilu mam pocit... 😅 😀 (hlavne ked celé leto sme mali 2 kočky čo nam 3-5x týždenne doobeda pokočikovali dvojičky... A ja teraz začínam chystať až.. no čo narobim... vkuse je čo robiť...