Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
30. sep 2008

ahojte 🙂

dnes vstal petrik o 3.30 😠 tak sme ho supli ku nam kde na streidacku si kazal odopnut vak, a na striedacku podriemkaval na mojom bruchu. potom sme sli cvicit, kde odsabotoval vsetky cvicenia, napr. ked dostal plastovu hokejku s loptickou pekne odniesol vsetko naspat do skatule a postavil sa ku dveram. tak som mu ukazala topanky ze teda ideme domov a v tom momente ho to tam zacalo bavit som ho nemohla ani chytit 😀

lubi22
30. sep 2008

Ahojte 🙂

Evi, takze ste si s manzelikom dali do nosa na feste iba tak slusne? 😀 Len sa priznaj, kolko litrakovych piviek to bolo 😀 Je super, ze mate okolo take moznosti aktivit pre male deticky. Ja rozmyslam nad anglictinou Helen Doron, neviem, no musim uz zavolat naplavanie a pokracovat a este tu mame take - vola sa to prve krocky s hudbou, ale tam beru az od 18 mesiacov, to by sa mi pacilo, lebo Samka trasie do tanca staci, ked zacuje na ulici z auta hudbu, alebo hicijaky pravidelny rytmus 😅

No je to fakt uzasne, ked dietatko rozprava, teraz je to taky nadherny vek, nemam uz vobec pocit, ze aby rychlo narastol, lebo je to velmi zlatucke, tie jeho komentare. Rozprava fakt skoro, myslim, ze to bude tym, ze odmalicka nechcel cez den casto spinkat, v kuse som mu musela citat a rozpravat, no a cela rodina v podstate od narodenia do neho husti, on chcel vzdy vsetko vidiet, tak ked sa chce presadit medzi nami, musi rozpravat 😀 Aj s detickami, co sa stretavame denne, Samko je najmladsi a rozprava najviac, deticky co maju viac ako dva rocky, tak Samko ich vo velkom diriguje v piesku 😅 No ale uz to znie ako chvalenie, ale ja sa iba tesim, ze je taky ukecany po ockovi 😵 Vonku hned prezradil, ze bude mat braceka 🙂

eva4444
1. okt 2008

ahojte 🙂

lubi tie krociky s hudbou vyzera byt pre samka super podla toho co pises. co chodime do tej telocvicne to je tiez ca od 1,5r, ale nikto sa na vek nepyta. je jasne ze Petrik nevie este cvicit spolu s ostatnymi, ale ked deticky behaju do kruhu to hned zacne aj on behat, ale tak kade tade krizom krazom 😀
samkovi urcite prospieva ze ma okolo seba tolko ludi, lebo kazdy mu da nieco ine, kazdy sa s nim hra inak 🙂

lubi a kedy nam uz konecne ukazes babenko? 😠 🙂 🙂 🙂

ikka
1. okt 2008

ahojte,
Lubi to Samko naozaj teda poriadne rozprava, super....musi to byt zlate, ja sa tiez vytesujem, ked Emily aspon po mne sa snazi opakovat niektore slova 🙂 Uz som rozlustila dalsie slovo, co pouziva, "haka" su hracky 😀 U nas tiez funguje take tancovanie od 1,5r., ale aj to sportovanie, tak to musim omrknut, ze co by bolo lepsie.

Evi, tak ste si na oktoberfeste zaspominali na stare casy? 😉 Akurat som si minule tak predstavovala, ze jak rada by som skocila do kina alebo do divadla alebo som videla v telke koncert (uz ani neviem aky), ale tiez som si hovorila, ze na taky koncert by som sla hned. No snad niekedy...musime si najst nejaku au-pair 😀

Inak Emily ma anginu, berieme ATB a vobec ich nechce jest, myslite, ze by som to mohla do niecoho zamaskovat? Bude to mat ucinok? No ale v noci, ked ju budim, tak to asi nezamaskujem do nicoho 😅 Som to nabrala do tej odmerky od nurofenu a strekla jej to do ust, no ale nic moc ☹ Cely minuly tyzden mala sopliky, uz nam skoncili a zas toto a teploty. Ani von nemozme ☹ Nastastie je to zlaticko a nie je ani moc mrzuta a ked chce byt taka pritulkana, tak to je az parada, ze pri mne chvilku vydrzi lezkat 😵
Zaujimave, ze predtym jej tie sirupy chutili a teraz ani vidiet...

inge23
1. okt 2008

Ahojte maminy 🙂 🙂 ahojte deturence 😉

Lubi, Evi...mate pravdu, asi sa nejdem uz nervovat. Zacala som uz praktizovat, co pisala Eva 🤐 . No a dnes som krpca posadila normalne na moje kolena a ze ideme papat a kupodivu jedol, zrazu schmatol lyzicu a za mojej asistencie tlacil sam 😀 😀 , potom zbadal babkinu ceresnovu strudlu a zacal slintat, tak sme mu uzdibli, no ale jemu nestacilo, ....stlacil jednu strudlu, teda no taky ten krajec 🙂 . Viem, nemala by som mu take sladke davat, no ale co som mala robit, po domacej aj ja slintam 😀
No Samko je sikovnik, ak je taky ukecany, tak by sme si urcite pokecali lebo mne furt ide"huba" 🙂
🙂
Ikka, je mi luto, ze je Emily chorucka, prajeme velmi skore uzdravenie. Ak by som mohla poradit, tak by som ATB a ani ziadne ine lieky do jedla nemaskovala ani do pitia. Aby ti potom neodmietala aj to. Jednoducho to budes musiet nasilu... 😔 je to krute, ja viem, my sme to nemuseli, nam pomohla ta nestastna telka 😔 . Ale musime im to zial dat lebo inak by mohli nastat vazne nasledky 🤐 Prajem vela vela sil.

lubi22
1. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, takze Petrik sa uz kolektivizuje? 😀 Fakt to tam mate super, taketo vselijake aktivity, aspon sa nenudite a Petrik ma stale nove podnety 😉

Ikka, zelam Emily skore uzdravenie, my sme tiez uz mali anginu, je to fakt hrozne neprijemne. S ATB neporadim, u nas to vzdy skoncilo tak, ze polku vyplul, aj si pokrical, ale aspon daco sa snad do neho dostalo. Inak to asi nejde. To tymto skaredym pocasim, nech to Emily rychlo prejde, Samko vtedy ani papat velmi nechcel 😖

Inge, tak vidis, ze ked ma Filipko chut tak papuska 🙂 A zo sladkosti si nerob tazku hlavu, ja si myslim, ze ked sme deticky tak vzorne drzali do toho rocka, ze uz par prehreskov im neublizi. Ani mne neda, ked sa my napchavame kolacmi, aby som Samkovi nedala, hlavne ked vidim, ze mu chuti. Taka domaca strudla, babovka, alebo iny kolacik, co nie je velmi kremovy nemoze ublizit a trosku im to spestrime. 😉 Ja som uz zacala Samkovi davat prsne to co jeme my, samozrejme okrem vyprazanych jedal a udenin, no veru jedol uz aj segedinsky gulas s knedlou 😅

No rozpravanie je fakt super, ale ma aj svoje tieniste stranky. Vcera muz dobehol z prechadzky, ze ci som Samka ucila kto je Cigan. Ja samozrejme nie, to by ma ani nenapadlo, takze to musel byt niekto zo starych rodicov. Jednoducho muz si vykracuje s malym v kociku, oproti traja pocerni spoluobcania a maly na celu ulicu: "Cigani idu" 😀 Muz sa aj zlakol, ci nebudu bezat 😀

lubi22
1. okt 2008

Evi slubujem ze z dalsieho sona pridam foto, bude o dva a pol tyzdna, zatial je to taky nas maly ufonik 😅

eva4444
1. okt 2008

lubi 😀 😀 s ciganmi to nema chybu 😀 😀 😀 😀 a na ti fotocky sa tesime 🙂

inge blahozelam k rozpapaniu sa 🙂 so strudlou sa netrap, my mu dame uz kadeco, aj zmrzlinu.. vsak to by som ani ja nemohla nic sladke lebo vsak sme stale spolu 😝 😝 😝 😀 😀 😀 vcera mu ocko namocil grisinu do nutely sa mu chcel asi zaliskat 😝 😀

eva4444
2. okt 2008

ahojte 🙂
ikka rychlunko sa uzdravte 🙂
no na koncert by som sla hned, najradsej na nejaky festival pohoda, lodenica alebo cosi podobne. ale to nam uz asi odzvonilo 😒

my dnes uz standartne od 5.20 hore. siel spat o pol10 vecer. ja to nechapem 😠 o pol7 rano trieska na dvere ze podme von nosim mi topanky, ja ho ledva udrzim lebo je este tma ako v rohu. ja uz mam dost. 😒 fakt obdivujem vsetky maminky co maju taketo babo + este malinke jedno k tomu. ja by som to asi nezvladla s kludnymi nervami. uz som aj muzovi vravela ze odkladam snazenie kym petrik nepojde aspon na pol dna do skolky. trosku posmutnel ale chape ze je toho hodne, hlavne ked nemam nikoho ani na polhodinku co by nam ho povaroval.
zajtra je v nemecku volny dentak uz sa tesime ze budeme rodinka pokope 🙂

sisa07
2. okt 2008

Ahojte! 🙂
Evi, tak Oktoberfest 🙂 , trosku ste sa odreagovali 🙂 . Tiez by som pristala ako ste tu pisali na nejaky koncert - napriklad Nedvedov, alebo taky No name, Desmod - trosku sa na chvilku ponorit do ineho sveta. Niekedy si pripadam ako z ineho sveta , ani neviem, ake pesnicky sa hraju, stale pocuvame tie Adelkine a ked sa ma muz niekedy opyta, ze co hovorim na nejaku pesnicku, tak zase len poviem, ze neviem......NIe, ze by mi to extra chybalo, ale clovek si niekedy pripada medzi tymi ludmi, co chodia do prace trochu inak........Ale nemenila by som.

Lubi, mne by sa to tiez nezdalo, dat taketo male dieta na cely den do skolky alebo jasliciek, pokial by nam neslo doslova o prezitie. To, co tu spominala Evka - na par hodin tyzdenne sa mi zda super,ale normalne systemovo uz Adelku niekam zaclenit, to by som nemohla, podla mna deticky v nasom veku este stale velmi potrebuju maminu - teda jednu najdolezitejsiu vztahovu osobu, ktora im vsetko sprostredkuva.

Inge, nerob si starosti, kolaciky davame Adelke uz aj my a presne ako pisala Lubka - do roka sme boli veeeeelmi predpisovi, teraz pomaly popustame. Adelka papa podobne ako my, ale my tiez nejeme vyprazane a nejake nezdrave veci, takze to je v pohode.
Teraz Adelke velmi chutia obycajne palicky, len jej z nich davam dole sol - to sa mi zda privela na to, ze jej nesolim bud vobec,alebo len trosilinku. A tiez musime pri jedeni nieco citat, ukazovat si, alebo obcas aj pozerat telku. Adelka papa pekne,ale je velmi temperamentna a nedokaze len tak sediet a jest......takze moje zasady v tomto smere tiez niekam museli odist.....

Ikka, drzime palce Emily, aby bola zase zdravucka 🙂 a s ATB Ti neporadim, my sme este nebol chori -klop, klop - takze neviem, ci je to mozne zamaskovat do potravin.

Lubi, tak to si uz musite doma poriadne davat pozor na usta
😀 , Samko je velmi sikovny chlapcek. Adelka tiez pekne rozprava, ale taketo perlicky nas este len cakaju 🙂. Samko je velmi vyspele dietatko a je vidiet, ze vsetci okolo sa mu velmi venujete 🙂 .

Evi, tiez si neviem predstavit zvladat teraz 2deticky, klobuk dole pred maminami dvojiciek a dvoch malych deti. My sme dnes mali otrasnu noc - Adelka sa uplne precikala - asi jej dal tata zle plienku - to sa nam este nestalo, musela som ju celu prezliekat, velmi sa zlakla a potom 3 hodiny nevedela zaspat - stale poplakavala, kricala, zaspavala, liezla po mne, tulila sa,hnevala, zaspala, zobudila sa o 2minuty a dokola, az kym sa neunavila uplne.......
Zajtra si to s ocinkom pekne uzite, prajeme Vam pekne pocasie
🙂 !

sisa07
2. okt 2008

oprava - deticky vo veku nasich deticiek 😀 😀 😀 - nie deticky v nasom veku 😀 😀 😀 . My uz sme velke deticky 😀 . jaaaaj, tolko som toho chcela popisat, az som pisala hluposti..... 😉

ikka
2. okt 2008

Ahojte,
dakujeme vsetkym za povzbudenia 🙂 tak tie ATB papame nasilu, no co, inak to nejde.

Evi, ty to mas fakt perne s Petrikom. Keby mne Emily klopkala o 6,30 na dvere, ze chce ist von 😕 tak ma asi odvezu. Ja mam vtedy este polnoc 😅 Petrik spi sam v izbicke, ze? A rano si ho skusas davat este do postele? Nic nezabera? Ja rano, ked sa nahodou Emily zobudi nejak skor, poviem, ze je tma, ze vsetci este spia a ona pri mne este nachvilku zaspi. No ale ona sa mi pred 7mou nebudi moc casto. Petrik ma svoj rezim a asi nepotrebuje tolko spanku vkuse...neviem si to predstavit, ze by som takto fungovala, teda mas moj obdiv...ja by som mala asi nervy na maxime 😅

S jedenim sa to aj nam pokazilo, prec su tie casy, ked Emi nestacil jeden jogurt (teraz sa uspokoji aj s polovicou). Rano neje skoro vobec, chleba, rozky nula bodov...max. vyje to co je na nich a hotovo a vypije akurat mlieko (ale uz nie 2dcl, ale 1dcl), potom je celkom ovocie (aspon to 😉), teraz ma velmi rada jablka a banan nechce napr. ani vidiet 😅 Obed mi zje celkom dobre, ale vsimla som si, ze ma radsej zeleninku a masko uz tiez tak nemusi. No a poobede to troska dohana, stale nieco pyta, ale vecer zas nic, len 1dcl max. mlieka vypije.
Joj a domace kolaciky samozrejme papa aj Emily. Uz papala tiez segedin, aj svieckovu, perkelt, francuzske zemiaky, normalne to, co varim...len jej stale nesolim a nekorenim...(akurat zemiaky troska, lebo tie su nie moc chutne, take neosolene)

Sisa, super, ze Adelka nebola este chora...to je to kojenie 😉 a uz ste teda nadobro uspesne odstavili? Davas jej teraz UM?

zuzka80
2. okt 2008

Ahojte,
aj my prajeme Emily skoré uzdravenie, Laurinka tiež nechcela ATB, keď nechcela otvoriť pusinku, tak som jej ukázala fľašu s čajíkom, akože jej idem dať napiť a keď otvorila ústa, tak som jej rýchlo dala sirup a ten už prehltla.
Evi tiež ti nezávidím to ranné vstávanie, Laurinka spí tak do ôsmej, niekedy aj dlhšie.
Samko je teda šikovný, keď už tak pekne rozpráva. Laurinka tiež rozpráva stále, ale skoro nič jej nerozumiem 😀
Najnovšie má nafúkané balóny, tak stále kričí baló - balón. Niektoré slová vie už pekne povedať, ale najčastejšie hovorí NIE. Keď sa jej niečo opýtam, napríklad, či nejde na nočník, tak ona kričí NIE 😀 A o minútu sa pokaká.
Evi užite si zajtra pekný deň 😉

lubi22
2. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, zajtra si aspon trosicku vydychnes a uzijete si spolu. No s tymi koncertami mas asi pravdu, mne sa napriklad na Pohode hrozne pacilo, hned by som sla, no uvidime, mozno ked nas zoberu nase deti 😀 A cez den ako spava Petrik? No v noci toho moc nepospis. Samko tiez vsava pomerne skoro, cca o 6, ale chodi spinkavat o 8.

Sisa, ja mam tiez rovnaky nazor, taku moznost ako ma Evka by som aj ja vyuzila, ked budeme mat babulko, par hodin do tyzdna ist sa zahrat s detickami, ale na cely den a kazdy sa mi zda este malinky. Hlavne teraz mam pocit, ze je este viac na mna naviazany ako predtym. Asi to bude tym bruskom 🙂 Ja tiez musim pocas papania Samkovi rozpravat, inak by zjedol lyzicku a bolo by po jedle. Takto sa zabavame pocas jedenia najcastejsie tym, co sme videli vonku, pospominame vsetkych kamaratov, auta. Nezlepsilo sa inak Adelke spinkanie odkedy sa nekojite? A je fantasticke, ze Adelka este nebola chorucka, fakt ma dobru imunitu 😉

Ikka, je to urcite hrozne, pchat nasilu do dietatka lieky, ale ked sa inak neda ☹ Hlavne aby ste boli cim skor zdravucki 😉

Zuzi tak spanie do 8 zavidim, aspon raz do tyzdna by som si tak rada pospala 😉 Laurinka sa naucila dolezite slovko NIE hned na zaciatok, ostatne pride potom 😀

zuzka80
2. okt 2008

Ľubka aj u nás je to pri papaní podobné ako u vás, tiež rozprávam Laurinke kde sme všade boli, čo sme videli a kde pôjdeme, akých kamarátov uvidíme a podobne. Niekedy zje málo, niekedy dosť, stále inak. Najradšej má ovocie, hlavne jahody, hrušky a hrozno, ale zje aj banány, broskyne, jablčko a iné a samozrejme sladkosti, má rada kinder čokoládku, kinder pingui aj brumíka. Lentilky my ešte nemáme čím pokúsať, ona by ich iba prehltla a to sa bojím, aby jej nezabehlo. Dole má stále iba jeden zub 😨

sisa07
3. okt 2008

Ahojte 🙂 !
Ikka, aj ja si myslim, ze je to kojenim, takze mam trosku strach,aby sme teraz nezacali dohanat vsetky deticky v pocte chorob 😒 . A v noci nepijeme uz vobec nic / som prekvapena, ze jej to vobec nechyba/, ale mam prichystanu vodu alebo cajik a dvakrat som Adelke dala, trosku vypila. Cez den trikrat pije UM- Sunar banan - rano, poobede si vypyta -mle mle 😀 /=mliecko/ a vecer, ked nechce kasu, tak jej dam chlebik s natierkou a k tomu mle mle 🙂 .
Lubi, spinkanie sa nam urcite zlepsilo, mame za sebou uz aj jednu celu prespatu noc!!! 🙂 a vacsinou sa zobudi tak maximalne 2krat, prituli sa, ja urobim cssssst a spi dalej, potom sa odkotulam a spim aj ja. Takze nam to jednoznacne na kvalitu spanku prospelo, len sa bojim tych bacilov.........
A neprovokujte tu so spanim do osmej 😀 , to sa niekto teda ma 😀 . Adelka spinka od osmej, pol deviatej do siestej, maximalne do pol siedmej raz zacas. Takze spi tak 9-10 hodin a teraz cez obed tak 2 hodinky, ale to uz nastastie vacsinou v kuse.
Tak sa majte vsetky pekne a hlavne nech su deticky zdrave a chore nech sa rychlo uzdravia!pa

susy
3. okt 2008

ahojte. Vratili me sa z dovolenky,tak som bola trosku indisponovaná.Ako sa mate? Simonovi vyšli v Turecku 2x očáky a dalšie 2x idú. Je to malý žralok 😀

zuzka80
3. okt 2008

Ahojte,
Susy ako sa Simonkovi páčilo more? Nebolo tam príliš horúco? My sme boli v Turecku na svadobnej ceste tiež v septembri a bolo okolo 36 stupňov. Išli sme tam dvaja a vrátili traja, s Laurinkou v brušku. Môžno vy ste sa vrátili štyria 😅

inge23
3. okt 2008

ahojte 🙂

Lubi, to s tym ciganom je dobre 🙂 , aj ked je mi jasne, ze vas to nepotesilo. No, asi musime pocitat s perlami nasich deti. Ale je to strasne zlate 😉 . Tiez sa velmi tesime na foto babulka

Evi, tak to ranne vstavanie poznam, aj ked uz nie tak casto. Filip vstava medzi 7-8, ale skor o 8 O siedmej iba ak v noci buntosi a to sa mu niekedy zadari aj na 2hodiny. Ale to, ze spi do 7 je u nas tym, ze spi v nasej posteli 😔 , co uz. Aj ked z druhej strany sa aj tesim, ked sa zobudim a Filip sa na mna usmieva. Tie deti tak rastu, ze nam to potom bude luto. Vo svojej izbe spi dokila spi, vacsinou do 1az 4 a potom ide ku nam. NEboj, podla mna sa to isto zlepsi.

Sisa,Adelka je sikovnica. Ked uz to zvlada bez cicika. A je fakt super, ze este nebola zdrava. A bacilov sa neboj, ma silnu imunitu vdaka mliecku, si myslim. My sme sice nebolli tiez este klop klop chori, okrem tej boreliozi, ale ako tak virusovo este nie. A to som zial nekojila 😔 😔 😔 .

Zuzi, tak to je super, nam tiez k Filipkovo pomohlo more a tiez "turecke"

Susy, vitaj, isto bolo super. My sme si to tiez uzili 😉

No, my sme dnes papali kolozvarsku, ale bez udeneho a tej velkej kapusty v com to bolo zabalene a veeelmi mu chutilo. A je fakt, ze odkedy papa nase jedlo, menej solene a nekorene, sa mi zda, ze je to lepsie. Vcera zbastil aj Bebe Dobre rano 🙂 .
Tiez by som Filipka do kolektivu na cely den nedala, aj ked chapem, ked ńiekto musi. Filip chodi 2x do tyzdna na doobeda k babke - teda ani nie tak doobeda, ako skor na 2hodinky, takze si mozem porobit. A v utorok ma prekvapil. Spapal tam obed, co navarila svokra a aj tam zahajal na 2 a pol hodiny.

eva4444
3. okt 2008

ahojte 🙂

ikka nam nepomaha nic, ked ho dame rano ku nam tak sedi a stahuje si spaci vak, alebo po nas lozi hryzie nas a natahuje sa za vsetkym dookola. cez obed pospinka tie 2h, to hodku v postielke a potom este hodku pri mne na gauci. presne ako pises aj petrik banany tak jeden-dva hryzy a uz dost. zato jablka schrume cele aj 2 denne, normalne ich je ako dospely, ziadne nakrajane kusky.

inge to ma filipko dobre ze moze ku babke, aspon si porobis a filipko ma zmenu.

zuzka tak to laurinkyne 'nie' musi byt perfektne 🙂 aj my sme boli na svadobke v turecku 😝

sisa super ze sa vam spinkanie polepsilo, aj ked semtam to este nevyjde uz bude len lepsie 😉 🙂

inac petrik uz papava sam 😵 ja mu len predlozim tanier a dam lyzicku a uz iba striehnem aby to neprevratil 😀 este polievocku ho krmievam paralelne aj ja jednu lyzicku sam jednu ja lebo on by si dal len zeleninku a vodicka by ostala. kuchynu mame ako po bombe ale vzdy ked dopapa pekne ukaze na handru, 'poutiera' a potom mozem upratat ja. donesie mi metlu aj smetak, pomaha mi upratat, no standovny je 😵

zuzka80
3. okt 2008

Evi aj u nás je papanie podobné, ja mám jednu lyžičku, Laurinka druhú. Potom je jedlo všade, ona si poutiera pusinku aj pultík a ja zbieram zo zeme 😀
Tiež by som Laurinku nedala ešte do kolektívu na celý deň, nejaké 2 dni doobedu by som prijala, ale tu nič také nie je, musela by som ju voziť do mesta a to naše cestovanie je katastrofa ☹

lubi22
4. okt 2008

Ahojte 🙂

No to je pocasie 😠 Doobeda sme boli aspon v nakupnom centre, aby sa Samko povozil na vlaciku a autickach, lebo doma bol uz mrzuty. Ked sa vyspinka, chystame si ist spolu zaplavat, hoci najradsej by som zaliezla pod perinu a spala 😅 Co robite v taketo dni?

Susy, takze ste si predlzili pekne leto. 😉 Nemal Simonko ziadne problemy z hotelovej stravy v Turecku?

Inge to mas super, ze mas babku po ruke, aj ja by som chcela 😉

Sisa tak Adelke chuti pekne aj umele mliecko 😉 Tiez som rada, ze s tym nemame problemy.

Zuzi, Evi, tak s tym papavanim je do podobne aj u nas. Pre istotu mu ale vzdy davam tay podbradnik z Ikey, je aj na ruky, na pase ma zberne vrecko, minimalizuje to skody 😀

Davate papat detickam aj take ako Monte - to je taky mliecno cokoladovy kremik? Nas maly si ho nejak velmi oblubil, vcera som mu davala jahodkovy jogurt, inokedy mu chuti a vcera mi zahlasil, ze nie jogurtik, ze Samko chce montika. No toho som sa bala, ze ked okusi nieco take sladucke, ze si zacne vyberat a nebude chciet ine veci 😅 No snad ho to prejde.

eva4444
4. okt 2008

ahojte 🙂

lubi my tiez nevieme co v taketo dni, ked sa neda ist von, a takisto chodime do nakupnych centier alebo do mcD, kde maju take detske ihrisko. vcera sme sa vybrali do 'kupelov' ale bolo tam tak plno ze sme ano nevysadli z auta a sli spat. este chodime do bmw-welt, kde je vystava aut je to velke zadara a hlavne blizko od nas.
je to blbe, a hlavne si neviem prestavit v zime ked bude o 4 poobede tma 😒 my mame teraz 8 stupnov, pocitova je 5. takze testujeme uz overal 🙂

baby a pustate detickam rozpravky? myslim tv. petrika nebavia kreslene vobec, jedine zvieratka - cicavce, ale ozajstne. to vydrzi aj 5-10 minut. len sa pytam kvoly tomu ze sme rozmyslali kupi t do auta ten malicky dvd prehravac, ked pojdeme na slovensko ze by cosi pokukal, v aute je clovek vdacny za kazdych 10 minut co ho prebavime 🤐

lubi22
4. okt 2008

Evi, Samka este rozpravky nebavia, skor bude minutku pozerat na formule, ale rozpravky ho zatial vobec nezaujimaju. Celkovo televizor nie je nic, co by ho uputalo co i len na minutku. Ja som presne nad tym istym rozmyslala, kupit ten DVD prehravac na cesty, ale zatial by to bolo u nas zbytocne a potom druha vec, co sa bojim - mne aj muzovi je vzdy zle, ak pocas jazdy citame, alebo nieco robime, takze neviem, ci to nebude mat aj Samko, a pozeranie TV je podobne. Ale kamoska z Francuzska ma dvojicky o dva mesiace starsie a oni uz dlho pouzivaju ten DVD prehravac pri cestach na Slovensko a hovorila, ze ich to zabavi.

zuzka80
4. okt 2008

Ahojte,
Ľubi aj my máme ten podbradník s "korýtkom" ale Laurinka niekedy rozhadzuje jedlo lyžičkou na zem a keď jej poviem no no no, to sa nesmie, tak sa smeje a robí to aj naďalej. A pri tom si aj sama potom povie no no no.
Monte sme ešte nepapali, ale Pribináčika má rada a tiež už teraz ovocný jogurt nechce. Ten Pribináčik je sladší.
Laurinku zabaví rozprávka takých 5 minút, ale len také typu Jurošík, Maťko a Kubko a podobné. Ináč ju telka nebaví, pozrie sa aj keď sú tam nejaké zvieratká, ale len na chvíľu.

zuzka80
5. okt 2008

Ako víkendujete? My sme doma, Laurinka teraz spinká, doobedu sme boli vonku len pol hodiny, lebo tu hrozne fúka vietor 😠 Ja teraz oddychujem pri kávičke a koláčiku 🙂
Tiež už neviem čo vymysieť, keď je vonku škaredo, tak čítame knižky, hráme sa s balónami, kočíkujeme bábiku po celom dome, dávame jej papať, češeme ju. To Laurinku baví. Hračky ju teraz nejak nezaujímajú iba kocky. Stále z nich stavia vežu 😅 A písanie perom, to je popísané všetko, ona, stôl, posteľ, no proste všetko. Rozmýšľala som, že jej kúpim taký detský stolík s malými stoličkami. Máte taký niekto doma? Tam by sme si mohli lepšie kresliť. Hoďte nejaký link 😉

eva4444
5. okt 2008

ahojte 🙂
moji dvaja chlapi spia v manzelskej posteli 😀
zuzi my sme kupili v ikea petrikovi stolik a stolicky spolu za ani nie 20 euro, take jednoduche tupe ale dobre 🙂 kuk do albumiku som tam pridala fotku 🙂 😀 petrik strasne rad sedava za tym stolikom, aj sa tam hravame, proste superkupa 😀

lubi ja este nedavam take ako monte, ani kinder. aj ked mu semtam dam nieco sladke, davam si bacha ani nevidel obal lebo by sme mali v obchode bozie dopustenie 😀 uvidime ako dlho sa mi podari tajit 😀

lubi22
5. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi to je dobra strategia s tymi obalmi, to ma veru nenapadlo 😅

Zuzi, my sme tiez kupili stolik a stolicky v Ikei k detskej izbicke, stolik je modry a okruhly a stolicky modra a zelena, spolu tam hacane a kreslime. Samko kresli hrozne rad, pri tom vydrzi hrozne dlho. Najradsej kresli dym a slniecko. Inak u nas to v zlom pocasi istia auta, knihy o autach a kreslenie aut 🙂

Ja som tiez uz spapala po obede asi tri kolaciky, za chvilku sa budem gulat 😅

eva4444
5. okt 2008

lubi my sme chceli tiez tie zo serie mamut, ale nakoniec sme vzali obycajne drevene, lebo mame vsetko drevene tak sa nam to hodilo. ale kreslit este sme neskusali, len raz videl ocka cosi pisat tak si uchmatol ceruzku a pokreslil nam kuchynu 😀

eva4444
5. okt 2008

tak lubi si ma inspirovala a skusali sme prave kreslit, ale petrik nam pokradol pastelky a tak sme skoncili pri pustani papierovych lietadielok po izbe 😝 ale zabavit sme sa zabavili dobre