Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

dada21
15. júl 2008

ikka mas byt naco 😀
Matusko spi v noci tych 10-11 h, takze to mame s Emi skoro podobne 😉

Evi, tes sa z toho, ze spi 2x 😉 co ja by som za to niekedy dala 😀 😀 😀

fibi
15. júl 2008

ahojte 🙂 My sme boli vyše týždňa v čičmanoch na chalupe, tak teraz dodatočne ďakujeme krásne všetkým, čo si spomenuli na lujzine meniny 🙂 Aj my gratulujeme všetkým bábetkám k zúbkom a krôčikom a iným úspechom...

Lujza spí občas ešte dvakrát po trištvrte hodiny alebo raz dve hodiny denne. Sama neviem čo je lepšie. Keď spí dvakrát, tak si ani nestihnem vydýchnuť a je hore, alebo spí raz denne dlhšie a to celé zakvasím pri časopise alebo PC a tiež doma ... urobím, tak si potom vyber 😀

Teraz sa jej prerezáva štvrtá stolička a spodná dvojka tak je "príjemná"

Zajtra má náš chlap promócie, tak snáď sa dobre vzspí a bude reprezentovať našu rodinu 😀

Pipi a kde máte nakoniec svadbu?

najjulinka
15. júl 2008

Ja som dnes mala návštevný den... Doobeda bola kamarátka s manželom a synom. Poobede prišiel na chvílu neohlásene ocko a po olovrante zas prišla kamoška s rodinkou... Aspon som sa doma nenudila... Ale ani som dokopy nič nespravila... Ale stihla som sa v pohode naobedovať - aj to je úspech 😀

najjulinka
16. júl 2008

Tááák a máme pokrstený koberec 😖 Lucinka ho práve opišala 🙄

arimzv
16. júl 2008

ahojte.
fibi zelam pekne promocie, nech to malicka super zvladne 🙂
Natuska vcera povedala dakujem 🙂 a podava ruku a hovori ahoj 🙂
ako hovorieval moj otec s usmevom na perach slovickami dakujem a prosim prejdes cely svet 🙂
pred casom som pisala, ze mam problemy s natalkinou desiatou a olovrantom, tak som nastupila na novy system, v stolicke uz jedava len obed, ovocie a jogurt jeme bufetovym systemom a to ze bud ja nahnam natku s lyzickou alebo ona chodi za mnou ked sedim na zemi a hovorim mnam mnam mnam 🙂 je to pracnejsie, ale napapame sa.
uz chodia vsetky majovcata samostatne ? 🙂 a Vam chodia deti tam kam poviete Vy alebo svojou cestou? lebo natka sa ma chyti za ruku len ked jej treba pomoct zist z obrubnika alebo na schody, inac chodi sama a vacsinou opacnym smerom ako potrebujem ja 🙂

eva4444
16. júl 2008

fibi gratulujeme muzikovi k promociam a uzite si oslavu lujzka bude urcite hviezdit 😉 🙂 🙂

arim my ked ideme von tak nechodime, ale cupime 20 minut pri prvej mlake 😀 ale v podstate chodi kade tade a nakoniec sa vzdy ocitneme tam kde sme chceli byt. joooj ja som taka stastne ze uz petko bezka, asi mi neuverite, ale nam sa normalne takto zije ovela pohodlnejsie. predtym sme nechodili ani velmi von lebo v kociku velmi nechcel byt. aj po byte lieta hore dole sam sa prebavi ja ho len zachranujem 😀 😀 😀

dada21
16. júl 2008

ahojte 🙂
fibi zelame pekne promocie, nech si to vsetci pekne uzijete 🙂

arim matusko beha tiez tam kde on chce 😉 my ked ideme von, tak nemame presne urceny ciel, chodime proste tam, kde chce on 😀 lebo to by sme sa nikam nedostali 😀 ked niekam potrebujem ist, tak beriem trojkolku a s tou sa dostaneme tam, kam chcem ja 😉 😀
inac to mas super, ze sa ta chyti aspon ked jej treba pomoct, lebo matuska nezastavi ziadny obrubnik ani schod 😀

evi, jasne ze ti verime 😀 ze to je uplne super, ked uz behaju 😉 matusko sa sice prebavil aj dovtedy ako tak sam, bud stvornozkoval po celom dome alebo presiel popri stenach 😉 😀

sisa07
16. júl 2008

ahojte
Mirka, aj Adelka bezka vacsinou inym smerom ako my, ale nastastie k nam domov sa da z mesta dostat viacerymi cestami, takze je to v pohode a vzdy nakoniec trafime 😀. Adelka hovori namiesto dakujem len DA, ale presne pochopila,ze kedy sa to hovori , tak sa tiez vytesujeme 🙂 .
Evi, ja si tiez pripadam pri Adelke ako zachranarka a osobny strazca, ale je to takto super, tiez sa teraz krasne hrame na milion sposobov, ked uz bezka sama - hadzeme alebo gulame si loptu, nahaname psa, schovavame sa, behame s kocikom a babikami, premiestnujeme vsetko co najdeme na uplne nepredstavitelne miesta.A okrem tychto pohybovych cinnosti vela citame, obcas kreslime, stale spievame a tancujeme, hrame sa s kockami, vlacikmi, ceseme a krmime babiky, hrame divadielka s plysakmi, pustame bublinky........... Taketo aktivne deti ako je nasa, by mali vediet behat uz od 3 mesiacov, aby boli spokojne a vydali dostatok energie. Moja mama hovori, ze Adelku nebavilo byt babatkom, preto tak vela plakavala. Teraz, ked je uz velkacka 🙂 , tak je ovela spokojnejsia, uz tu svoju energiu ma ako vybit.

eva4444
16. júl 2008

sisa tak to sa uz viete pekne hrat vela veci 🙂
ja dufam ze Petrik objavi tiez caro kreslenia, to by ma bavilo 🙂 ked vytiahnem bublifuk Petrik zacne nan strasne mrncat, vobec mu nejde o bublinky ale o tu jarovu vodu 😀 😀 keby bolo ako Petko chce tak by som ja varila mala ho na rukach pri sporaku a on by kukal ako to tam bubloce a este keby som mu dovolila zamiesat tak to by bol uuuplne nejastastnejsi 😀

dada ja sa tesim ze spinkava 2x, aspon stihnem doobeda dat na sporak 🙂 super ze si zbalila maminku, ja som tiez taku z nasho panelaku hovori sice anglicky ja jej odpovedam nemecky ale ide to hlavne ze sa deti maju dobre 😀

arimzv
16. júl 2008

evi aj natka este mava vacsinou 2 spanky, zavisi od toho ako skoro rano vstane, podla toho odhadujem kolko vydrzi. ale v poslednom case da sama vediet ze chce spat, najde si maca na spanie, cumel a tuli sa k nemu, alebo sa snazi vyliezt do postielky 🙂
dufam, ze to nevyzeralo, ze sa stazujem, ze natka ide inym smerom ako chcem ja, to vobec nie 🙂 ked potrebujem surne niekam rychlo, tak sup do kocika a bez diskusie, ked len tak, tak ideme kam veduca povedia 🙂
po vcerajsom dazdi sme mali pred bytovkou vela mlak a bola som prekvapena, ze natku ani nenapadlo do nej ist, urcite vsak preto, ze to este ine dieta nevidela robit 🙂
my sme sa cca pred 2 tyzdnami zoznamili s novymi susedmi, ti maju o pol roka starsieho chlapca a susedkou z vedlajsieho dvora, ta ma 2 rocneho chlapca, tak teraz na striedacku behame s jednymi alebo druhymi, dako sa mi nedari obidve mamicky zoznamit, aby sme behali 3 + 3 🙂

dada21
16. júl 2008

sisa, tak uz sa pekne zabavate 🙂 my sa zabavame asi tak podobne, okrem toho kreslenia a cesania babik 😉 ja moc na kreslenie nie som a tie babiky ho dufam ani nechytia 😀
evi, tak petko si uz svoju profesiu zjavne vybral 😉 😀 a je mi jasne, ze sa tesis, ze malinky spinka 2x 😉
evi, tak super, ze sa nam to konecne podarilo 😀 je to fajn, mat tu taku kamosku, ovela lepsie aj nam ide cas a deti sa spolu pekne zahraju 🙂
arim, ja som to tak vobec nepochopila, ze by si sa stazovala 🙂 a keby aj, kludne sa tu postazuj 😉

inac matusko ma dnes tiez horucky a take hnacky, ake este nemal, chudatko male, dufam, ze su to "len" tie zubky 😔

sisa07
17. júl 2008

ahojte!
Dadi, ako je Matuskovi? Este hnackuje a horuckuje? ☹
A inak, Evi aj Dadka, my sa sice vieme zahrat na vela sposobov, problem je len v tom, ze vsetko trva tak asi 2-3 minuty, takze je to taka divocina 😀 - kazdu chvilku nieco ine. A este som zabudla, uz asi 2 tyzdne robievam Adelke konika - supnem ju na chrbat a chodime tak po byte, ohromne sa jej to paci....../ to pouzivam, uz ked mame vsetky osvedcene hry za sebou...../. A pozeravame casto z balkona a okna na auticka, kociky, havkov, dazdniky /tie miluje rovnako ako metly, stale musim spievat pesnicku Klope,klope dazdik na zeleny dazdnik..../
Mirka, ved si sa nestazovala, len si popisala, ako to s Natkou vonku vyzera 🙂 , myslim ze u kazdej z nas v tychto dnoch veeeelmi podobne 😀.
Koji tu este niekto? V poslednej dobe som uz dost unavena a chudnem dalej, takze asi uz kojit dlho nebudeme. Len chcem este pockat, kym sa prestahujeme, aby som Adelke nerobila dvojity stres......aj tak bude velmi tazke oducit ju, to bude kriku a placuuuu . ☹
Evi, mat syna kuchara by sa mi pacilo 😉. Ked bude vacsi, tak by si mala zaviest nedelne obedy v zmysle hesla - deti rodicom z lasky 🙂 .

petaba
17. júl 2008

Ahojte tak ja niako nestiham pisat....stale nieco mam a ked sa uz konecne odhodlam napisat,tak zasa mala nieco chce, alebo chce papat....

Sisa mi sa este poctivo kojime cely den....podla potreby, ale viac kojime ako ona papa 😀 Vyzera to tak, ze so roku a pol bude kojit asi urcite a potom uz snad objavi aj ine...lebo do dvoch rokov uz mi je dost... pretoze dodnes som este ani chvilu nebola bez nej...a aby mi to casom nezacalo liezt na mozog 😖

Ako citam tak vsetky deticky uz strasne vela rozumeju a vedia sa hrat rozne hry... ja sa tiez velmi tesim ked malu na chvilku niecim zaujmem a este ma z toho aj radost 😅

U nas v BA prsi a je dost zima, to sa cloveku ani von nechce ist...mame len 19 stupnov...brrrrr

My spavame maximalne raz denne a ked je to hodinu tak sa uz strasne tesim... vyzera, ze zasa idu niake zubky, pretoze uz zasa zacina protestovat proti spanku...a vecer mi spi od tej 11- 11.30 a do tej 9...aspon nieco

eva4444
17. júl 2008

ahojte 🙂
my uz nekojime od petrikovych menin 🙂 a uz mi aj vlasy prestali padat co je velke + 🙂 my tu mame 15oC no kosa ako v oktobri a stale prsi, ani von sa neda.
peti no mas toho veru dost, take nespave male upiriatko 😉 ale je krasnucka natalka 😵
sisa no kuchar muoze byt 😝 😀 my radi papame 😝 len nech Petrikovi vydrzi tento elan este aspon 20 rokov 😀 minule ukazovali v telke hrnce a hned spozornel a ukazoval prstekom a vravel he 😀 😀 dnes sme boli u susedy na navsteve a nedovolila som mu ist u nich do kuchyne tak robil zase teater 😀 no srandovny je 😵
sisa inac ja som mala z odstavenia vacsie stresy ako petrik. mesiac som iba o tom rozmyslala, potom som mu jednoducho nedala a zaspinkal v pohode 🙂

petaba
17. júl 2008

booooze evi keby to u mna tak lahko islo ☹ uz teraz stresujem a to chcem este par mesiacov potiahnut 😅

sisa07
17. júl 2008

ahojte
Jeeej, Evi, kiez by to bolo u nas take jednoduche ako u Vas s odstavovanim.....ale urcite nebude. Ja to viem uz teraz.....nasa zavislost sa este prehlbila teraz, ked mala Adelka tie problemy so zubkami. Stale sa potrebuje so mnou mojkat, a ked kojime, ani sa nechce pustit - aj ked uz spi, tak je pevne pricucnuta a mam problem od nej odist, co sa uz vobec nestavalo. A v noci, ked place, tak som ju skusala len pritulit a tisit, ale hned hlada bradavku a je nervozna, bude to tazke.
Peti, ani ja som nikde od kedy je Adelka na svete nebola. Moje vecery koncia tak, ze uspim Adelku, osprsim sa a sadam k telke/casopisu/muzovi alebo sa postavim k riadom 😀 . Nemozem ist niekam von, lebo nikdy neviem, ako dlho bude Adelka spat do prveho kojenia / niekedy hodinu, inokedy 2-3/ - to sa akoze nestazujem , to len konstatujem 😀 , jednoducho je to tak, aj ja mam takeho maleho zavisleho upirika 🙂 . Ale uz naozaj mam pocit, ze by sme mali pomaly skoncit, takze este nejake 2 mesiacky a potom uvidime......Ale som velmi vdacna za to, ze som ju vobec mohla kojit a ze nam to vydrzalo takto dlho.

sisa07
17. júl 2008

Peti, mame rovnake myslienky v rovnaky cas 😀

sisa07
17. júl 2008

tentoraz utekam za muzom - pekny vecer vsetkym!papa

kamilecka
17. júl 2008

Vsetko naj Adkovi k malemu vyrocniku 🙂

inge23
17. júl 2008

Ahojte 🙂 , nejak nestiham ani ja pisat.
Evi, tiez spime este 2x lebo sme ranostaji, medzi 5=6 sme hore a ked nahodou do pol 7 potiahne, tak mame oslavu. Len sa nam tazko uz zaspava, trva to dlho niekedy aj pol hodku, tak uvazujem, ze skusim ho dat spinkat iba 1. No a uspavanie, zacina byt tortura. Sme zaspavali stylom, polozim a Filip spi, ale teraz...treaba pekne hladkat, no a dnes som ho sup k nam do postele a behom 5 minut bol tvrdy a potom spat do postielky.
Mne by ani tak nevadilo ho uspavat, len ked sa v noci zobudi, musim tam niekedy aj 10 minut stat 😖

S odstavovanim, neporadim lebo som nemala mliecko a maly este nebol ani raz chori...klop, klop, dufam, ze som to teraz nezakrikla

pipi1211
18. júl 2008

ahojte baby 🙂
tak tuto noc sme zvladli bez kojenie ale i tak bola asi 4krat hore 😠 neviem preco sa mi tak budi a uz ma to fakt stve.... dokonca sme museli pouzit kocik aby v noci zaspala bez didi 😠 davam jej aj cajik no akonahle ju polozim do postielky zobudi sa a zacne plakat.... 😒
momo vie toho tiez dost vela ked ma kluce tak akoze otvara dvere s klucmi, vie povedat de je (kde je), toto je?(co to je), mami, tati, ked vidi babo tak krici babo, auto a dokonca vieme uz aj kreslit a pero drzi ako dospelak 😀

eva4444
18. júl 2008

ahojte 🙂
tak my sme hore zase od 5,30 😒 mne sa nechce tak skoro vstaaaaavat 😠

petaba
18. júl 2008

kuknite aky super panacik kliknete a vypise priznaky roznych chorob... zaujmeve 🙂

http://detskechoroby.rodinka.sk/

sisa07
18. júl 2008

Peti, pozrela som tam, je to super, citala som si o fontanele a urazoch hlavy. Pekne si nasla, zide sa, dakujem 🙂

riuska
18. júl 2008

ahojte majovecky 🙂
dlho som tu nebola, ale absolutne nestiham nic, tomasko rastie robi pokroky - zacina si blabotat - sice tomu nerozumiem, no sikovny je az jaj
co sa tyka babatka tak vcera som bola na predoperacnych odberoch a na kontrole, takze babo je v poriadku vaha cca 3250g a pod noz pojdem tak do 2 max 2,5 tyzdna takze uvidime, no a meno zatial este nevieme
no musim koncit, dufam ze sa mate vsetky dobre, ved ked budem mat cas tak urcite napisem
vsetkym posielame pusinky a drzkajte sa
papa

eva4444
18. júl 2008

ahoj riuska
jeej tak to bude pekny valibucik 🙂 joj dobre ho zivis 😉 🙂 😝 😀 😀 😀 a sup sup s tym menom aby si nerozmyslala v nemocke na chodbe 😉 😀
tu v deutsche republik sa povazuje babo od 35tt+ za hotove 😉 😵 😵 😵

peti super stranka len ma mrakoty obchadzaju ked to citam

najjulinka
18. júl 2008

Moji dvaja chrústi robili spolu "baran baran duc" 😵 😵 A po velkom presviedčaní sa mi to podarilo potom aj natočiť... 😉 😀

kamilecka
18. júl 2008

Ahojte

Riuska tak vam sa to riadne blizi,uz sa musite velmi velmi tesit. Sice kto by sa netesil vsaak 🙂

Davidko uz tiez riadne pokroky robi,vie napodonit, kozicku, tavu, elektrinu 😀 vie nasilu zakaslat 🙂 no je z neho sranda.Aj dnes na mojej oslave sa tu predvadzal o 100-6 😀 Ja som len rastla ako kazdy z neho bol na makko 😀

K tomu odstavovaniu,ja som kojila do 14 mesiacov,cize uz mesiac nekojim ale to som kojila uz len nad ranom,cize len jeden krat,vecer uz vobec nechcel,len na flasku cakal a rano to bolo uz len z pohodlnosti,ale uz sme zrisili a to ranne kojenie a je to takto lepsie,davidko rano okolo 5- 5:30 vytaha 210ml mliecka z flasky a spime dalej,vacsinou do takej 7:30

najjulinka
19. júl 2008

Nikto nič??? Výletujete? Ste vonku?

eva4444
19. júl 2008

ahojte
nejako nam to tu mrzne 😅 😔
my sme boli dnes okolo jazera, bolo super len straasne vela mravcov nakotenych vsade tak sme len