Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

kamilecka
24. sep 2009

Tak ani tak 🙂 tak kto je na FB tak moze kuk 🙂

lubi22
25. sep 2009

Ahojte 🙂

Julinka Ty si uz v inom rytme, 3 deti su pre Teba pohoda 😀

My mame uz s Filipcekom nakoniec po zakroku, jazycek uvolneny a bez narkozy Boli sme u znameho lekara, aby sme to skonzultovali, no a on povedal, ze podla neho je narkoza horsia vec a vyssie riziko ako prirasteny jazycek. Pozrel Filipka a povedal, ze podla neho staci to lokalne umrtvit a ze za 10 sekund mu to urobi a za den ani nebude Filipko vediet, ze sa daco dialo. A ze on ten jazycek uvolni, ze podvazovat podla neho neni treba nic a ak by bolo treba este daco s tym, tak ze to potom, ked mu budu operovat to vajko, aby pri jednom uspati sa urobili vsetky veci. Ale ze on si mysli, ze to uz bude v pohode. Povedal, ze ta narkoza je lepsia pre lekara, lebo ze dieta sa mu nehybe, ma lahsi pristup do ust, tak ze preto to tak robia, ale ze pre dieta je lepsie takto iba lokalne. Vyhodil nas z ordinacie, Filipko plackal ale fakt to trvalo iba chvilku a uz som si ho potom hned zobrala. Trosku mu tiekla krvicka ale hned vidno, ze sa jazycek uvolnil. No a ze uz zajtra mozem dat prikrm, dnes iba kojime. Tak snad uz to bude v poriadku, hned som zrusila aj termin v Roosweltke. A on ma prave pochvalil, ze aka som vsimava, ze kopec rodicov si to nevsimne aj do 2-3 rokov a pridu az vtedy, ked ma dietatko problem s rozpravanim. A pritom lekarka v BB nas zdrbala ako siroty, ze co sme za rodicia, ked sme si to nevsimli doteraz.

Zelam pekny den vsetkym 😵

najjulinka
25. sep 2009

no super lubi.. .krásne ste to zvladli... hlavne Filipko... snad už bude všetko s jazýčkom ok.... 😉 😵

ikka
25. sep 2009

Ahojte,

Lubi, to mi je luto, ze mate taketo trapenia, ale vdaka bohu za sikovnych doktorov. Super, ze to takto vyriesil. A Filipko je uz teraz statocny chlapcek 🙂

Kami, skvele, ze sa vam dari v skolke, to sa urcite dobre pocuva, take same chvaly 🙂

My sme mali tento tyzden taky narocnejsi, mali sme vela aktivit, ja som este aj chodila do prace, takze som sa stale presuvala od niekial niekam, no proste zhon, ale taka som teraz aktivna, ze uz hadam ani oddychovat neviem cez den...vecer to ano, to sa rada vyvalim k telke, ale cez den uz neviem, co by som skor 😀

Evi, no este som ti chcela napisat uz davnejsie, ze vas roztatareny Petrik je teda oproti Emily iny zbojnik 😀

pipi1211
25. sep 2009

ahojte baby, ako sa mate? stale vas citavam, ale akosi nestiham pisat. vidim ze uz niektori chodia aj do skolky to je super 🙂 ja by som tiez prijala keby som ju tam mohla dat len neviem kam, je to tu vsetko strasne preplnene tak asi s tym bude este problem ale snad sa dake to miesto pre toho naseho certa najde 😀 ozaj neviete nieco o monike? ci uz porodila? 🙂

zuzka80
26. sep 2009

Ahojte,
Ľubi tak super, že nemusia robiť Filipkovi zárkrok pod narkózou. Ja som o tom zrastenom jazýčku počula, že sa to má nadrezať čo najskôr, viem, že som to Laure kontrolovala keď bola maličká. Myslím, že som to tu na MK čítala. Ale je fakt, že Filipkova lekárka si to mala všimnúť.
Všetkým soplíkovým detičkám prajeme skoré uzdravenie.
Kami tak Davidko super zvláda škôlku, keď robí také pokroky 🙂
Juli Lucinka je určite v poriadku, to muselo byť pre ňu a pre manžela boj, vydržať v jednej izbe v nemocnici. A ty sama s ostatnými detičkami, no ja by som skolabovala 😀

sisa07
26. sep 2009

ahojte 🙂

Lubi, to je super, ze sa Vam to nakoniec takto dalo zariadit a Filipko je uz v poriadku 🙂 . Este dobre, ze ste mali toho znameho a mal uplne iny nazor, mali ste teda riadne stastie 🙂. To, co hovoril znie velmi rozumne - teda myslim tu jednu narkozu a v ramci nej vybavit viac problemov. Ved u takehoto maleho dietata nie je narkoza ziadna sranda.

Kami, Davidko je sikovnicek 🙂 . Pri takych slovach od pani ucitelky by rastla kazda mamina 🙂 .

riuska
27. sep 2009

boze baby ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵
ja Vam vsetkym - Kami, Evka, Sisa straaaaaaaaasne gratulujem ku krasnym detickam - som kukala fotocky perfektne, Monicka a Zuzka drzim palceky vidim ze sa Vam to blizi 🙂)
Lubka dakujem krasne za pozvanku - som to bola ja jasne, len nejak nestiham a chlapci su krasny - myslim tvoji
ked budem mat trosku cas si Vas vsetky precitam zatial len krasne pozdravujem
aspon v skratke o nas, mame sa perfektne Tomasko chodi do skolky - prve 2tyzdne boli katastroficke uplakane cez den aj v noci, ale uz sa mu tam velmi paci, no a Lukasko ma konecne aspon 6 zubkov je strasne zlaty - potom aj pridam fotocky - no a lezie vsadeeeeeeeeeeeeee no pri nom absolutne nestiham nakolko som zacala robit na firemnom internetovom obchode ak chcete kuknite www.mojdomov.eu len stale dohadzujem tovar tak je toho straaaaaasne vela - a to este popri robim papiere takze casu mam malo ale slubujem ze sa polepsim
zatial sa majte krasne posielam pusinky
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

riuska
27. sep 2009

a este som zabudla najuliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ty teda mas doma skolku 😀 😀 klobuk dole 😵 😵 drzkaj sa

monika1
27. sep 2009

Ahojte 🙂
tak ja hlasim ze som este vcelku 🙂 ale aj dnesna noc bola taka rusnejsia,zobudila som sa na bolesti podbruska no nakoniec to vyriesila navsteva na wc 😀 zajtra rano mam kontrolu tak uvidime ci uz dr nieco poriesi alebo budeme dalej cakat...ale tak snad uz tento tyzden to budem mat za sebou 😅

lubi tak to ste si uzili teda s Filipkom ale super ste to vyriesili,ja tiez vzdy vravim ze treba sa poradit aj s dalsimi odbornikmi,najma ked sa jedna o dieta a nakoniec ako dobre to dopadlo tak verim ze sa uz Filipkovi dobre papa 🙂

riuska ahooooj no ze ty zijes 😀 takze si akcna mamina,pridaj fotocky nech sa pozrieme na tvojich chlapcov 😵 ci uz si pridala? idem kuk

monika1
27. sep 2009

riuska krasni su chlapci,podoba sa nezaprie ale 😵

susy
28. sep 2009

Ahojte baby. včera mal Maxík 3 mesiačiky,stále sa gulatíme. už má 7450 g. na rukách ho každý má tak 5min. a konec,odchádzajú mu ruky 😅 . Simino ho lúúúúúbká. Stále ho mojká a puskuje.
Neviem ako vyriešiť Simonov spánok.Spáva vo svojej posteli v izbyčke, no každy den okolo 2.oo príde k nám do postele.Už ked sme tam všetci 4ria,tak to sa nedá. uvažujem,že dam Simona do postielky a do spálne k nám. nech vie,že sme pri nom. poradte.

kamilecka
28. sep 2009

Ahojte

Susy, ak ku Vam Simon chodi stale do izby,tak mu tam, ak sa vam zmesti, dajte postel. My spime vsetci styria v jeden spalni a nemozem sa stazovat,deti si na seba zvykli.
Maxikovi vsetko naj ku 3 vymesacniku 🙂

lubi22
28. sep 2009

Ahojte 🙂

Dakujem krasne, Filipko uz papka lepsie. Ale stale nezje celu porciu zeleninky, on je taky moj mliecniacik maly 😅

Susy Maximkovi blahozelam k 3 mesiacikom 😵 Co sa tyka toho spinkania, kazdemu vyhovuje daco ine. My by sme styria nemohli spat v jednej izbe - nie kvoli priestoru, ale deticky by sa jednoducho rusili. Cize ja na Tvojom mieste by som za Simonkom o tej druhej poslala buvat muza, a Ty by si zostala v spalni s Maximkom. Ale Ty isto najlespie vies, co vam vyhovuje.

Monika drzim paste, tesim sa na spravy o babenku 😵

Riuska Tomasko a Lukasko sa fakt velmi podobaju. Ako si chlapci vychadzaju? Bavia ich podobne veci? 🙂 Nech sa vam dari s obchodikom 😉

Ikka tak nech Ti ta energia vydrzi co najdlhsie 🙂

susy
28. sep 2009

no ja som to vzdala.to bol chaos.Max zaspal v posteli,ja som pozerala TV pri nom, Janko v obyvke a Simon mi robil v spálni bordel, kričal skákal s postielky do postele. Zostanem pri klasike. Simon vo svojej postielke v izbyčke a my v spálni. Nech si chodí v noci k nám.ved máme 180tku postel.

riuska
29. sep 2009

🙂 Susy ahoj 🙂 boze zlatko uz mas druheha chlapceka takeho velikeho - zlatunky je, no a jasne s tym spanim to bude najlepsie po starom
my napr. mame Tomaska sameho v izbe ale na noc ho zamykame aby nespadol zo schodov, no a Lukasko je este s nami v spalni ale rozmyslam ho za chvilocku dat Tomikovi do izbicky no ved uvidime
Lubka som si precitala co ste mali s filipkom, moje zlatko hlavne ze uz to mate v poriadku
Monikaaaaaaaaa drzkam palceky nech ste cim skor štyria domka 🙂 🙂 🙂

sisa07
30. sep 2009

Ahojte 🙂
Lubi, super, ze uz sa da Filipkovi lepsie papat, urcite to prispieva k spokojnosti celej rodinky 🙂 .

Ahoj Riuska 🙂 , to je mile, ze si sa tu zase ukazala 🙂. Chlapci su podareni a hlavne, ze su zdravi 🙂

Moni, ako bolo na kontrole u Dr? Ci uz ste aj styria......?! 😵

Susy, my mame podobny problem so spinkanim v noci.....Ale vyriesene to mame tak, ze ked Adelka buntosi okolo jednej, tak si k nej ide lahnut muz a bud tam ostane do rana, alebo sa vrati naspat do postele. A niekedy sa budi aj viackrat, tak muz beha hore- dole medzi izbickou a spalnou, alebo ked je velmi unaveny, tak ostane spat s Adelkou v jej posteli. A Adelka sa pravidelne okolo pol 6 nastahuje do postele ku mne a Adamkovi - ten spi so mnou, lebo mam overene , ze ovela lepsie spi, ked je prituleny pri mne, nez v postielke. No a okolo 6 vsetci vstavame. Super je, ze uz nie o 5, ako kedysi........
Myslim, ze sama sa najlepsie rozhodnes, ako to cele riesit, hlavne, ked si odsledujes, kedy sa vsetci najlepsie a najpokojnejsie vyspite. Vtedy to bude to spravne riesenie. Ved keby aj Simonko spinkal s Vami, tak o rok a pol, o dva pojdu obaja chlapci spolu do izbicky a urcite budu radi, ze maju vlastnu izbicku. Nemyslim si, ze by Vam hrozilo spolocne spanie s detmi do 18ky.....🙂.
Touto pasazou o spanku zdravim aj Evku 🙂 . Evi, ako to mate so spinkanim teraz Vy? A ako sa Vam dari? Uz sem tiez nechodis tak pravidelne ako kedysi.....kde su tie nase obednajsie prestavky 😀 ?

Ozaj a chcela som sa Vas spytat, ci Vam deti chodia spinkat na obed este stale pravidelne? Lebo my sme dnes urobili prvy krat pokus a nedali sme Adelku spat. Tak som zvedava, ako to do vecera zvladne. Minule som tu spominala, ze robi stale cirkusy okolo zaspavania, tak som uvazovala, ci nie je ten obedny spanok pre nu nepotrebny.......ked sa aj v noci viac krat budi......neviem. Myslim, ze taketo deti by este mali spat aj cez obed, ale zase ak tak tazko zaspava, asi az taka unavena nie je. My od narodenia stale riesime dokola len Adelkine zaspavanie a spanie.......cela veda okolo toho. Co si o tom obednom spanku myslite Vy? Este dodam, ze aj vecer jej trva niekedy aj hodinu, kym zaspi a stale hovori,ze sa jej nechce spinkat a mrvi sa, vrti, aj ked uz mame po rozpravkach a vypitej vodicke a lezime pri nej....A niekedy je to dost blbe, lebo kym Adelka zaspi, uz sa zase Adamko potrebuje napapat, tak sa nam cele zaspavanie narusi a potom ich uspavam spolu, co je sice velmi pekne na fotkach, ale v reale je to fuska.....

Drzte sa, hlavne nech ste vsetci zdravi 🙂

ikka
30. sep 2009

Ahojte,
super, ze sa vam a detickam tak pekne dari 😵

Riuska no chlapci su fakt super, zlati a Lukasko to je uz riadny velkac, ale to leti 😉

My mame dnes nejaky horsi den, Emi ma zlu naladu. Ale vsak nemoze byt kazdy den super...

Sisa k tomu spaniu, ja Emily, ked nechce cez obed spat, tak ju nechavam hore, nestava sa to ale moc casto, este cez obed spava. Ona ale zaspava sama, takze ju dam do postielky a tam ked do 20min. nezaspi, tak viem, ze uz nezaspi, tak sa tam aspon pohra, rozprava si, ma kludovy rezim, ja tiez 😀 a potom ju vyberiem a pokracujeme v cinnosti, ale vzdy je aspon v tej postielke. Nastastie mi odtial nevylieza a nekrici. Dnes ale teda robila zle, dala si dole plienku a vykakala sa do postele, prvykrat to spravila, skoro ma slaktrafilo. Vobec ma nezavolala, vsetko pekne v tichosti 😅
No ale chcem povedat, ze Adelka ked vstava o 6tej, tak podla mna rozhodne ten obednajsi spanok este potrebuje. Emi spava do 7-8smej ako kedy a vecer ide o 20,00 takze spi dlho a cez obed spava tak hodinu a pol. Jasne, ze je kazde dietatko ine, mozno skor skuste, aby sa Adelka naucila zaspavat sama bez vasej pritomnosti a tulkania. Precitat rozpravku a potom zhasnut, odist a spat. Mozno ju vasa pritomnost (aj ked ju sama vyzaduje), tak ju mozno nakoniec rusi v tom, aby zaspala. Asi to bude so slzickami, ale skusila by som to. Vase tulkanie, nech nahradi oblubena hracka. Emily spi napr. s takou loptickou a plysovou kvetinkou 🙂
A este som chcela napisat, ze ked Emi cez obed niekedy nespi, tak k veceru uz mava ale zlu naladu a nie je to to vysmiate dievcatko, byva vtedy viac uplakana. Ved uvidis dnes...ja by som radila naucit ju zaspavat samu a mozno sa to zlepsi 🙂
A co Adamkove sopliky, zlepsuje sa to?

zuzka80
30. sep 2009

Ahojte,
Sisa my tiež najnovšie riešime obedňajší spánok, Laurinka tiež dlhšie zaspáva, pár krát už nespala vôbec a do večera pekne vydržala, nebola vôbec unavená ani mrzutá. Len ona spí ráno dlhšie, najnovšie ju budím medzi 8:00 - 8:20, lebo keď spí dlhšie potom vôbec nespí na obed. Ale zase večer sa nám to posunulo na 21:30 😠
Takže u nás by bolo ideálne budenie ráno o ôsmej, obedňajšie spinkanie o 13-tej do tej 15-tej. Ona vie pooobede spať aj dlhšie, len to už ju tiež budím, lebo večer je potom problém. A večer by mi vyhovovalo zaspávanie najneskôr o 21:00. Len o mesiac sa to možno všetko zmení 😀 Spinká sama v izbičke celú noc, sama našťastie z postele vôbec nevstáva, iba na mňa zakričí, lebo tiež máme schody a po tme by mohla spadnúť. Uvidíme, či ju sestrička nebude v noci budiť a ako zvládnu spinkanie s ockom, keď ja budem v pôrodnici.

susy
30. sep 2009

sisa,tak vidím,že s tym spánkom to máme naozaj rovnaké. Simon ani nemrnká v izbyčke,on sa zrazu v noci objaví pri mne s flaškou čaju a s dudlom v ústach 😀 a šup k nám do postele. Max je už skoro tyký ako Simon, tak sa už moc nebojím,že sa v noci pootlkaju.
Simon má v izbyčke takú menšiu postel od klasickej,tak do nej Janka nevpracem. 🙄

lubi22
1. okt 2009

Ahojte 🙂

No u nas je to so spinkanim teraz tak, ze ja spavam so Samkom a muz s Filipkom. Filipko odvtedy prespi celu noc, co spava s nim tatinko, resp. kojim odvecera najskor tak rano o 5, vtedy sa s manzelom vymenime a este si s Filipkom pospinkame. Dnes prosim pekne az do 9 😅 U nas nie je problem, ze by Filipko budil samka, skor naopak. Samko sa budi za noc aj 5-6 krat, chce cajik. Uz nam tym riadne lezie na nervy, obcas mu nedam, ibaze nechcem, aby plakal a zobudil Filipka. Normalne ho castokrat musim prebalovat aj v noci, lebo on vydruli tri flase caju len taky fukot. Podla mna to uz ani nie je normalne. Samko spava najcastejsie tak do 6 -6.30, od 20.30 vecer. Vecer sa nam uz zaspavanie zlepsilo, konecne po pol roku od narodenia Filipka znovu zaspava samko sam. Ja som s nim tak 5 minut a idem prec a on zaspi sam.

Sisa co sa tyka spania cez den, tam je to horsie, Samko v kuse skusa moju trpezlivost. Ak nestojim, nesedim pri nom, tak nezaspi, chce sa hrat. Ale pri tom je unaveny, ked zaspi, spi dve hodky. Uz som par krat rezignovala a nechala ho cez obed hore ale podvecer sa s nim nedalo vydrzat. Ani nie ze by bol upistany, ale protivny, stale robil len naschval, nechcel si upratat hracky, stuchal do inych deticiek vonku, jednoducho hruza. Takze ja si myslim, ze ten obedny spanok mu este treba. A ked aj cez obed nespal, v noci to nebolo so spanim lepsie, bolo to take iste s budenim na cajik.

Susy my sme kvoli tomu spaniu kupovali do Samkovej izby roztahovaciu valendu este pred Filipkovym narodenim, lebo samko ma tiez taku mensiu detsku postel - 160 cm. Takze ja spavam na valande, Samko vo svojej posteli, niekedy aj so mnou na valande.

Monika pisala, ze Adamkov bracek by sa mal narodit zajtra 😉

Ikka no to kako v postielke isto potesilo 😀 Tak dnes bude asi kakaci den, lebo mna prvykrat v zivote Filipko okakal 😀 Mala som ho na pultiku, isla som ho prebalovat po ranu, no a v tom volala kamoska z Francuzska, telefon som mala hned pri sebe, tak reku necham Filipka trosku pokopkat na holatko a zoberiem jej. Sa mi to vypomstilo, Filipko vystrelil taku davku, ze moje cele pyzamo zakakane, prebalovacia podlozka, pod tym stolik, a na zemi kopka, no brutal, tolko este v zivote nevykakal. Tak som musela kamosku zrusit a ratovat dieta, seba a aj okolity nabytok. 😀

Zuzka ako s bruskom? Nemate na schodisku zabranu? My tak mame u svokrovcov, aby nemohol Samko sam na schody.

monika1
1. okt 2009

Ahojte 🙂
ano zajtra nastupujem do nemocky o 11tej tak verim ze v priebehu dna to budem mat za sebou,snad najneskor do vecera 😅 tak drzte palce nech je vsetko ok 🙂

inak u nas spi Adamko sam v izbe od aprila a pekne sam aj zaspava,sice v poslednej dobe trosku trucuje ze nechce ist spat za obedom ale nakoniec ho ukecam a potiahne aj dve hodky 🙂 no ale som zvedava ake to bude po prichode babatka...inac spi od 20.30 do 5.30-6.00,potom este pride k nam do postele,vypije mlieko a obcas aj zaspi este na hodinku ale to je zriedkakedy alebo si pusti telku a za obedom ide spat o 13tej 🙂

lubi sorry ale som sa zasmiala 😀 😀 😀

ikka
1. okt 2009

Moni, tak ti zelam, nech to mas co najrychlejsie a co najviac v pohodicke za sebou. A coskoro sa nam ozvi 😉

susy
2. okt 2009

monika, držte sa obaja 🙂

susy
2. okt 2009

ja mám oboch spachtošov.Max o 2o.oo zaspí a budí sa o 8.oo ráno. 2x za noc kojim, neprebalujem.

kamilecka
2. okt 2009

Ahojte,mam pre Vas krasnu ,este velmi cerstvu spravu.

Monika porodila Matejka,narodil sa o 15:05 s mierami 3130g a 49cm. Monike a Matejkovi prajeme vsetko len to naj,hlavne vela zdravicka a mamke vela mliecka.

lubi22
2. okt 2009

Pripajam sa s blahozelanim, Monike a Matejkovi zelam vsetko naj naj naj 😵 😵 😵

najjulinka
2. okt 2009

Blahoželám 😉

ikka
2. okt 2009

Gratulujeme, krasne miery ma Matejko 😵

najjulinka
4. okt 2009

My máme Lucku chorú... Momentáln euž bez teplot, ale kaka každu chvilu, resp. si prdne kaku... A treba prebaliť.. .takže dnes sme skoro nespali vooobec... Včera v noci mala aj 38,8°C , dnes v noci pod 38°C, ale spali sme koli tým kakaniciam ešte menej........ 🙄 🙄 🙄 A včera taký namahavy deň tomu... všetky deti sme neskor davali spať...... No sranda proste...