Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
10. dec 2009

ahojte

ali no dobre ze sa liecite juj vy si to teda uzijete 😒

ja idem zase zajtra na cistenie cislo2 rano nastup do nemocky na obed som dufam doma uz som volala muzovi nech bere dovolenku. nie ze by som sa tesila ale dufam ze to uz tentokrat naozaj pomoze lebo som uz nejaka poslabkava poblednuta.

pekny den deticky mi zalomili idem aj ja aspon napolhodku sa vyvalit. dnes nevarim kupila som cestou od doktora pol grilovaneho kurata a zem. salat. 😝

ikka
10. dec 2009

Ahojte,
tak citam, ze zas choroby riadia. Prajeme vsetkym rychle zotavenie. Je toho teraz vela, aj u nas v robote polka ludi chrchle a ja len trpnem, aby ma to obislo. Emi ma trosku sopliky, ale nic hrozne a bez teploty, takze celkom sa da. No do jasliciek ju uz tiez nedavam, lebo mi to nestoji za to, aby bola chora.
Evi, ty si riadne vytrpis, hlavne, aby si uz bola potom naozaj ok, ved to je hrozne. Si na vsetko sama a este toto...ja si to neviem ani len predstavit.

U nas je tak hnusne pocasie, prsi, stale taka tma, pod mrakom, blato vsade, mokro...no ani sa nam nikam moc nechce, vonku sa nic poriadne neda, vzdy sa len tak prejdeme do obchodu a to je asi tak vsetko ☹ Dufam, ze sa do Vianoc nejak to pocasie umudri...radsej by som veru prisatala na sneh 🙂

Dnes som bola na kontrolu aj s Emi, lebo som ju nechcela dat ku kamoske taku usoplenu. Ale bola vzorovo dobra, pokecala s doktorkou a pekne ma pockala na stolicke, takze ani nevidela ako ma vysetruje...to mi predsa len prislo take divne, ze by sa mala na to kukat, lebo by sa urcite vypytovala, ze co to pani doktorka robi a tak 😀 😅 Babulko je v poriadku, prvy uzv mi vysiel velmi pekne. No a na buduci tyzden idem na krv na testy, tak snad bude vsetko ok...Citim sa inak uplne v pohode, sem tam unava, ale to vzdy vyriesim tak, ze si cez obed s Emi schrupnem 😉 V robote ked som, tak mi ta unava ani nepride, lebo je dost co robit, takze nemam kedy ani zivat 😀

Erika prajeme, aby vam pod stromcek vysiel kraaaasny darcek v podobe // 😵

eva4444
10. dec 2009

ikka super ze tak pekne napredujete s babulkom a ze sa citis dobre 😵 joj no som zvedava co budete mat 🙂 ja chodim k lekarovi s oboma no co mam robit, vikinka bud kuka alebo spinka alebo ju dam tej sestricke ona mi ju povaruje 😅 a sidlo ide so mnou vzdy dnu zvacsa ma nejake auticko ktorym obchadza ordinaciu niekedy aj nakukne ale to ho moc nezaujima. alebo sedi na stolicke a chrume jablko. chvalabohu je ten moj lekar mily a nezazera ze tam chodim aj detmi.

alena22
autor
10. dec 2009

evi drzime silno palce na zajtra 😉
nam sa stav lepsi obom klop klop klop adko ma malicko soplikov zakaslo zriedka a ja som po vcerajsom vyplachu fernetovom co nam prisla navsteva uplne fit ziadne bolesti hrdla dokonca aj opicove nasledky som nemala 😀
akurat som si v praci pekne popalila prst o taviacu pistol pri vyrobe dekoracii tak mam pluzgier jak nikdy 🙄 no drevena som 😅
ikka to mas dobre ze ti nic neni az take a ze ste ok zelam pekne tehulkovanie a emily je sikulka ze tak caka ,adko by nedbal vysetrit ma spolu s lekarom 😀 😀 😀

ikka
10. dec 2009

no vidis Ali aku kuru treba aj na buduce 😀 jooj no, ja si dam fernet az tak mozno o rok? ani to asi nie 😅 😀 to verim, ze by Adko vysetroval 😀 😀 😀
evi tiez som zvedava, co budeme mat 😉 a dokonca aj muzik, lebo pri Emi nechcel vediet ani za svet, takze som solidarne vydrzala s nim a mali sme prekvapko...ale teraz sme obaja zvedavi a uplne nam je jedno, ci chlapec ci dievca...muzik by mozno aj viac zas na bambulku pristal 😉 ja kludne tiez, dievcatka su zlaticka....no ale rozhodne aj chlapci 😉 😵 ale uz som mala sen, ze sa mi narodil chlapcek a bol straaasne pekny 😵 😵 😀

eva4444
11. dec 2009

baby tak mna dnes poslali domov. pozrel na sone nic zvlastne tak mam prist v pondelok. no ja teraz neviem ze co. stale kravacam, tak uz neviem ci som hypochonder alebo je to psychicke ☹ trocha mi je to pride skoda lebo som sa tesila ze uz bude po tom a po vsetkom a zacneme s cistym stitom ale prd 😒 tak som poslala muza este na poldna do roboty, zase si musi zobrat pondelok dovolenku lebo mam prist na lacno keby nahodou. no je to take sranie. a ked si minie dovolenku tak neviem ako ci bude robit cez sviatky, lebo bmw bude zavrete, tak asi pojde do materskej firmy struhat ceruzky 😀

alena22
autor
11. dec 2009

boze evi ty to mas vesele ☹ normalne mi je ta luto toto by ma uz asi polozilo 🙄 mne staci ked mam 4-5 dni menzes a uz som total otravena ze nemam pokoj od vloziek a tamponov 😠 😒 ☹
no dufam ze ta uz v pondelok nejako poriesia 😉
ikka a pozerala si sa len tak zo srandy ze co vam vychadza? mne sa inka tiez snivalo ked som bola tehu ze chlapcek iba ja som bola aj presvedcena ze chlapcek to bude a aj to je 😅
no ja mam radsej vinko ale tak bola navsteve sadelo sa sup sem sup tam a uz som bola zdrava 😀 😀 😀
dnes si robim kedze som len teraz prisla z nakupov a prace lahku veceru tak si dam k tym syrikom aj poharik bieleho vinka 😝 a zajtra zasa do prace posledne dokoncovacky sa tesim tak sa mi tam paci no hrooozne ma to bavi keby sme nemali adrianka ja asi ani domov nechodim 😀 😀 😀
inak som sa rozhodla pre to lego duplo ze pokracovanie vlacika taka velka stanica a tak a na nete som to nasla za 2600 sk nabehnem do dracika ako na hotove a ze prask 3500 sk tak som to tam nehala ze si radsej z netu objednam a pockam si no nenormalne predrazeny je ten dracik aj neterke som kupila barbie v tescu lacnesjie ako v draciku a tu istu 🙄 sila no a tusim vyse 100 sk rozdiel

lubi22
11. dec 2009

Evi hroza, ved to krvacanie okrem toho ze je otravne a neprijemne musi byt pre teba aj hrozne vycerpavajuce. A este aj kojit, vsak budes ako mrtvolka 😕

Ikka som velmi zvedava, co budete mat, ci prelomite tu rodinnu tradiciu samych dievcatiek 😉 Nam sa to opacne veru nepodarilo, i ked podla vsetkych metod nam vychadzalo, ze to ma byt dievcatko. Ale na pohlavi vobec nezalezi, tak ci tak bude Emily isto nadsena, ci uz z braceka alebo sestricky 😵

Alenka a neskusala si to lego pozriet v Metre? Akurat mi kamoska vcera hovorila, ze maju super akciu a ze tam lego vychadza najlacnejsie, lacnejsie aj ako na nete. Super, ze Ta Tvoja praca tak bavi 😉

Erika my to preplacanie nakladov vyuzivame uz od zaciatku - davame si to preplacat na obe deti, cize vdaka tomu ze vymysleli taku sprostost, ako dve kategorie matiek, dostavame viac penazi, na kazdeho chlapca dostavam prispevok k starostlivosti o dieta vo vyske vyse 4700 Sk, je to teraz nejakych 160 Eur.

susy
11. dec 2009

ikka že 16 tt 😨 ??? Waw, gratulujeeeeeeem.

susy
11. dec 2009

som tu davno nebola,teda presnejšie povedané na tomto fore. odkedy som na facebooku, hanba 😔 . Evi tiež sa pridávam a prajem, nech si už čo najrychlejšie fit. Ikka, si ma prekvapila, že 5 rokov rozdiel 😀 ???

chalani poslúchajú.Simonovi sa od rána nezatvoria usta, stááále niečo mele,mele. s Maxom chodíme plávat,no budeme to asi musiet ukončit, aspon na čas, pretože my to robí šarapatu. Max mal v 5 mes.8500 g, no teraz to ide už pomalšie, konečne nikto ho nevládze nosit a on sa nosí tak ráááád 🙂 . Som rozmyslala nad tyn tandemovym kočíkom, pre nich oboch, nakolko my Simon začal asi trochu žiarlit, stále sa chce vozit v kočíku a nosit na rukách.

Simon už nemá plienky, iba ked spinká.Aj von by asi nepotreboval, ale ja sa toho ešte obávam.Perníky sme spolu už napiekli,ešte ozdobovanie nás čaká.

ikka
12. dec 2009

Susy dakujem 😵 no leti to, zachvilku budem v polovici 😕 😀 Ja som nechcela 5 rokov rozdiel, ja som babulko chcela, len manzel trosku vahal...no ale podarilo sa a je to tu 😵 🙂 Tesime sa.
Lubi u nas je ta dievcenska tradicia len z Andrejovej strany, tak uvidime no...ale on sam ma aj sestry aj bratov, takze sanca tam na chlapceka urcite je 😉 No a moj bracho ma parik....ale je to faaaakt uplne jedno 😉
Ali ja som si to nejako nepozerala, ze co mi vychadza, lebo jednak neviem ze kde...nejak sa o taketo veci nezaujimam, ale ked mi poviete, kde sa to hlada, tak sa kuknem 😉 Inak o tych pocitoch, tak pri Emily ma vsetci cele tehu presviedcali, ze to bude chlapec, ze uz som bola taka zmagorena a aj nejake modre veci sme vtedy kupili (ako napr. deku, autosedacku atd... 😀 ) no a par dni pred porodom som uplne zrazu citila a vedela, ze to bude dievca a aj tak bolo 😉 Teraz este nejake pocity nemam, az na ten sen 😉

Susy super, ze uz nemate plienky. No a na von by ti tiez urcite vydrzal, ale v tejto zime je snad aj pohodlnejsie, ked mu ju este davas a nemusite sa niekde vonku vyzliekat...
Ja sa tiez trochu obavam ako to budeme mat s Emi, lebo ona sa velmi rada necha odniest vonku a tiez sa stale vozi v kocari...hlavne teraz v zime, cez leto behala, teraz sa jej nechce. Takze ideme na trojkolke alebo v kocari, ale ked sme niekde v neznamom prostredi, tak to je najradsej zavesena na mne a na zem ide az ked sa rozkuka. No a predsa uz len sa bojim tolko ju nosit. Ma 14kg. Vy ste tiez tusim trosku nosili asi deti na rukach aj ked ste boli tehu, ze? Ja zatial planujem kupit len take stupatko za kocar, ale uvidim este....No ale bude leto a hadam bude zas chodit po vlastnych resp. na nejakom bicykliku uz.

zuzka80
12. dec 2009

Ahojte,
Evi držíme palce na pondelok, dúfam, že už to bude definitívne O.K. 😉
Alenka super, že ťa práca tak baví, lebo najhoršie je keď niekto pracuje, preto že musí a nebaví ho to.
Ikka mne sa tiež snívalo, keď som bola tehu, že budem mať chlapčeka 😀
Susy tak ste so Simonkom šíkovní, keď už máte napečené. Ja sa dnes chystám urobiť cesto na medovníčky a zajtra budeme vykrajovať. To má Laurinka najradšej.
A ináč ten 5 ročný rozdiel medzi detičkami som chcela ja 😀
Ako ste na tom so zúbkami? Laurinka mala 2 dni teplotu a pozrela som jej do pusinky a tlačia sa jej dolné stoličky, takže už bude mať 18 zúbkov. Ešte posledné horné nemá. Teraz trochu soplíkuje.

eva4444
12. dec 2009

ahojte 🙂

baby diki, no sama som zvedava ako to dopadne, uz nech mi aj hlavu odrezu len nech to skonci 😀

ikka to fakt za chvilku polovia a potom uz len letis z kopca do ciela 😵
ja som Petrika nosila, nie casto ale ked to bolo fakt neunosne, snazila som sa vsak co najmenej. ale napr. do sedacky, umyt ruky, na hojdacku a pod. to som ho musela vzdy zodvihnut. semtam so ho musela odniest aj z auta ku vytahu a pod.

zuzi no vam to s 5 rocnym rozdielom nevyslo, ale nikdy nehovor nikdy 😉

susy no max ma peknu vahu. dokonca velmi peknu 🙂

my mame dnes prvy sneh 😵

eva4444
13. dec 2009

ahojte

tak asi si uzivate vikendu s rodinkami ked nepisete 🙂
my tiez, vonku je uz ale dost kosa mrzne uff no zase to babusenie zimne nas caka 🙂

alena22
autor
13. dec 2009

ahojte, evi no som zvedava co ti zajtra povedia dufam ze uz budes mat klud 😉
my sme v sobotu s muzikom zurovali adko spinkal u babky tak sme si po dlhej dobe vysli sami pekne vinecko pizza posedenie s kamosmi paradne to bolo 😵 adko si zas pochvaloval spanie u babky tak sme vsetci happy 😀
dnes sme mali spolocnu peknu nedelu a konecne uz mrzne aj tu snad sa zbavime tych chorob a chripiek ked to pomrzne este v stredu by malo snezit to by bolo radostiiiiiiiii 😵 😵 😵 dnes sme sa fotili s adkom aj na pohladnicu vianocnu ale nejako sa mi tie fotky nedarili adko sa strasne skeri vsetko je taka umele podla mna hodim vam sem link ved kuknite 😅

ikka
14. dec 2009

Ahojte,
Ali pekne fotky, ved je uplne na zozratie, urcite nieco vyberies 😉 Vidno, ze je to maly sibal 🙂 No pekne ste si uzili, aj ja chceeeem. Ja by som tak sla do kina, to by bolo nieco 😀

Evi, drzime palce na dnes.

Nam tiez mrzne, aj sniezik nejaky poletoval. No chystame sa na vianocne trhy, tak tam asi dlho nevydrzime a pomrzneme. Ani zahriat sa nemozem teraz poriadne zvnutra 😀 😅
Cez vikend som bola v Ikei, no ze som tam liezla...tam bolo naroda, len z garazi trvalo 30min., kym sme sa dostali von. Ale pokupila som nejake darceky, takze fajn....uz mam hadam aj skoro vsetko. Len pre Milusku este chceme kupit taku lampicku, v ktorej plavaju rybicky, strasne sa jej to paci. No a asi este nakupny kosik, len moje nervy, neviem kam to vsetko popchame. Od babky dostane velku pokladnu s mikrofonom, no tak nech mame aj kosik 😉

eva4444
14. dec 2009

Ahojte

ali pekne fotky mne sa najviac paci posledna a este ta som psikom kde sa drzi za hlavicku. Adko je iny herec 😀

ikka neboj urcite sa este nejake miesto najde 😉 😀 ak budete mat chlapca tak amen este vam pribudnu vozdidla 😀

u nas takisto pod nulou, vzala som deti von ale vydrzali sme ani nie hodku, uz som bola rada ze sa Petrik dnes sam pratal dovnutra zima mi bola riadna. deti boli zababusene ale ja tapa som si mohla dat aspon pancuchy 😀 😅

inac dnes na klinike pozrel urobil sono (no tolko sono som ani ako tehotna nemala ako teraz 😀 ) a povedal ze on nic nevidi, ze maternica je cista, cize to je nejaka hormonalna porucha. teraz mi krvacanie od vcera prestalo 😝 cize ak opat zacne budu to riesit hormonami, nie mechanicky. ze ked sa koji tak to muoze byt 😕
cize som vyliecena 😀 😀 😀 😀 😠 😠 😠 muza som poslala o 9 do roboty no naco ma mat dnes dovolenku ked nemusi, ze ano.

sisa07
14. dec 2009

ahojte 🙂

Evi, super, ze sa to takto same vyriesilo 🙂 a velmi Ti prajem, nech sa uz ziadne protivne krvacanie neobjavi. Teraz by si mala mat pauzu s krvacanim aspon kym dokojis, po tomto vsetkom by si si ju zasluzila.....

Baby moje, ja nic nestiham a akosi nemam energiu.....Od minuleho tyzdna mame choru Adelku, od stredy ma antibiotika, mala vysoku teplotu, soplik ma stale vela, kasle, takato chora este nebola. Adamko ma nastastie z toho len sopliky, ale nechce si ich odsavat, bojuje so mnou ako lev a ten plac.......Nemozeme chodit von, vzdy len vybehnem do obchodu, kym ich mamina postrazi a vybavim najnevyhnutnejsie. Snad uz zajtra konecne po tyzdni aspon na chvilku vykukneme z brlohu.....len neviem, ked je taka zima vonku.....

Pytali ste sa ma, ci pijem kavu - nie, doteraz som pila len tri krat slabe cappucino. Akosi mam pred tou kavou respekt, minimalne, kym nebude Adamko papat prikrmy. Kava prechadza do mlieka a kym vylucne kojim, tak radsej nechcem nic riskovat.

Lubi, urcite si sa rozhodla spravne, ze si kojit prestala, ked mas taketo problemy, ktore sa Ti casto opakuju. Ved Filipko dostal za tych 9 mesiacov super zaklad pre imunitu a urcite je dolezite, aby si Ty bola v poriadku. Hlavne, ked mas 2 male deti, o ktore sa treba starat a byt pritom fit.....vsetky vieme, o com hovorime.......... Aj v zdravom stave ma clovek co robit, aby to vsetko zvladol, nieto este ked je oslabeny teplotou alebo chorobou....

Dopisem vecer, Adamko........

alena22
autor
14. dec 2009

ahojte dakujem za pochvalu fotiek sa tesim 😀 😵 🙂

evi super ze sa to ozaj takto vyriesilo , boze tolko chorob a kadecoho existuje pocas kojenia a tak ze clovek to ani nepozna a ty mas akurat daco specialne ale aj tak nech ta riesi ved nemozes tolko krvi stale stracat ☹
no dufam ze sa uz budes mat dobre 😉

mne dnes zas volala sestra chuderka zasa je v nemocke cakaju babetko a asi to bude pekne vytuzene uz tam lezi treti ci 4 krat stale zacne krvacat nastastie babulko je ok

sisa adelke zelame skore uzdravenie 😉

ikka to bude radosti na vianoce 😵 ja som zvedava co ten nas zlobrik bude robit ked porozbaluje darceky 😅

ikka
14. dec 2009

Tak sme dnes absolvovali s kamoskou vianocne trhy...celkom chaos, ale super. V Prahe je fakt naaadherny strom, akurat tam bol aj nejaky program, spievalo sa, divadlo pre deti, aj detske dielne, zive zvieratka, no uzili sme si, ledva funim. Napapkali sme sa, lokse, trdelnik 😝 Evi, ja som si pancuchy dala 😉 po vcerajsej skusenosti, tiez som vymrzla. Ale dnes sme tlacili kociky v dave, tak sme sa aj zapotili 😀

Evi, fajn, ze ti to preslo, tak hlavne nech sa to uz nevrati a ako pise Sisa, veru by si mohla mat pekne pauzu...dlllllllhu. Evi, no tiez mi napadlo, ze ked bude chlapec, tak paneboze, to budu hracky zas ine, takze ich bude vela a veeeela....ale vsak aj vam to zacne neboj, babiky, kociky, riadiky 😀 verim, ze aj Petrik uvita zmenu 😀 😀 😀

Sisa, zelame skore uzdravenie. Verim, ze mate trapenie, hlavne nech to prejde a do vianoc ste fit 🙂
Ali veru, na vianoce sa tesim aj ja na tie rozziarene ocka a vyskanie od radosti 😵

eva4444
16. dec 2009

ahojte

sisa zelame skore uzdravenie

ali neboj lekari vedia co robit a urcite sestru stabilizuju hlavne ze babo ok 🙂

ikka aj ja chcem trdelnik 😝 mnaaaam 😝 😝 😝

joj tu bola ziima ako v rusku sme prasili domov rychlo. bolo -5, pocitova -11 ale ja som mala pocit ze -20 😀
boli sme kupit kufor, vikinka pekne kukala vyzdobu z kocika, Petrika som najprv nabombovala bananom v cokolade 😝 potom sme nakupili, Petrik pekne potiahol kufor az ku autu aj z auta domov no pomocnik velky je to nepustil ho z ruky a musim ho pochvali ze isiel relativne rovno 😎 inak sa len moce tara a 100m nam trva 10 minut vsak poznate 😀

eva4444
16. dec 2009

a este som vcera prihlasila Petrika do skolky od 9/2010 no uvidime. v jednej mi povedale hned ze sance su mizive lebo maju jasle a odtial beru hned do skolky, ale tie co nemaju pridruzene jasle davali mi akutaku nadej, no uvidime. este ze je sanca v katolickej skolke vryvim ze sme evanjelici a ani krestanske dane neplatime a teta ze potom co tam zobrali moslimske deti by to na mojom mieste skusila 😕 😀

sisa07
16. dec 2009

ahojte 🙂

Tak dopisujem az teraz, akosi mam problem sa sem dostat 😅 .

Dakujem, uz je Adelke lepsie, len este tie sopliky jej behaju po dutinach hore - dole, ale uz teplotu nemame, tak som velmi rada. Vcera aj dnes sme sa boli prejst aspon trosku von, bola sice unavena, ale uz sme vzduch potrebovali vsetci. Teraz obidvaja spinkaju, zlaticka 😵 .

Ikka, veru, ide to rychlo aj Tebe 🙂 , citis uz pohyby ? To je super, ze si v poriadku Ty, aj babulko, len tak dalej 🙂 ! A ked si sa pytala na to nosenie- nosila som Adelku cele tehotenstvo, inak sa nedalo, pretoze ona je ako taka moja prisavka....vacsinou som ju nosila nad bruskom - ked bolo este male a potom na boku. Vsetci ma od toho odhovarali,aj stale dohovarali Adelke, ale ona to jednoducho potrebovala. Takze sme sa nosili, aj ked nie na jeden raz dlho, ale aj viackrat za den. Zase tych 10 kil, co vtedy vazila az tak vela nebolo......Ja si myslim, ze ked to je v rozumnej miere a maminka sa dobre citi, tak dietatko nosit moze. Kedysi zeny ine veci museli ako tehotne zvladnut.......Ale nebudem sa hrat na hrdinku, ze som obcas nemala z toho na chvilku strach, aby sa babatku nic nestalo 😔 .

Alenka, na Teba som casto za posledny tyzden myslela......Vy ste uz tych chorob preskakali a podstatne vaznejsich ako mala teraz nasa Adelka, takze klobuk dole, co si si uz musela prezit. Ja som mala dost aj pri takomto "obycajnom" zapalenom hrdle a nosohltane s vyssou teplotou. Keby bola Adelka tak casto chora ako Vas Adik, tak neviem, ako by som to zvladala........Drzim Tvojej sestre palce,nech je tehulkovanie uz bez problemov 🙂 .

Lubi, ako sa teraz citis? Uz sa Ti netvori mliecko? Co chlapci? Filipko nehlada prsnik? Drzkaj sa 🙂

Majte sa pekne, zatial papa

lubi22
16. dec 2009

Ahojte 🙂

Sisa, som rada, ze Adelke je uz lespie. Adamko od Adelky sopliky nechytil? Lebo u nas sa vzdy druhy po case prida. U nas je Samko uplne fit, od pondelka zarezava v skolke, no v decembri tam bude az 5 dni dokopy. Filipko ma stale este sopliky, ale neviem, ci nie zo zubkov. A stale sa vsade stavia, vobec nechce sediet, uz ani stvornozkovat, len sa popri hocicom vydriape a hned sa aj pohybuje. Stale aby som bola teraz pri nom, aby si neublizil. Ja som uz celkom v pohode, doberiem lieky. Zajtra idem na kontrolu s tym prsnikom zapalenym, ale uz je fajn. Dala som si aj homeopatika na zastavenie laktacie, tak mliecko sa uz netvori, prvy raz som si ich dala v pondelok min. tyzden a posledny raz som odsavala v stredu, takze super pomohli. Filipko si na kojenie ani nespomenie, on je moj zlatusik, neviem, cim som si zasluzila take uzasne vzdy usmiate pohodove dietatko. Teda viem - prvym Samkom 😀

Alenka tie vianocne fotky su super. Vy si tych chorob odkrutite. Drzim paste sestre, nech je vsetko v poriadku a moze byt na Vianoce doma. 😉

Ikka ja som myslela, ze to mate silnejsiu dievcensku tradiciu 😀 Tak toto zlomite v pohodicke 😉 😀

Evi snad ta skolka vyjde, bolo by to super pre vas vsetkych. Ja som za skolku velmi vdacna, hoci teda posledne nejak casto nechodime. Len nejako u Samka funguje, ze ked je dobry v skolke a chvalia ho, tak doma potom vystraja a naopak ked vymysla v skolke, tak doma je uzasny. Asi potrebuje dostat zo seba tu energiu, co v nom je 😅

Susy Maxik vazi pekne 🙂 Filipko mal k 9 mes. 10 200 g a Samko sa s vahou nehybe uz celu vecnost, ma 12 600 g.

Zuzka my mame zubky vsetky uz davnejsie 🙂 Teda u Samka. My sa teraz borime s Filipkovymi zubkami, ma 4 horne a nechapem, kde su spodne 😕 Vyrastali niekomu zubky aj inak ako podla predpisaneho poradia?

erika1983
16. dec 2009

Ahojte tak vydim ze nie sme jediny chory, ani mi nechodime cely tyzden do skolky, tiez soplikujem mali sme horucky a strasne kasleme, mame ATB. Moja mala tiez rada chodi do skolky, paci sa jej tam, nastastie 🙂
Ali skore uzdravenie
ja si tiez davam trdelnik som vybehla do obchodu a tiez boli vianocne trhy, tak som si kupila, a som aj napiekla tak už chalujem, a kto vie mozno uz som aj tehotna este pockam do buduceho tyzdna a potom si spravim testik, dufam ze ma potesi. 😀

eva4444
16. dec 2009

frederika tak budeme drzat palce, my sme nasli pod stromcekom pred rokom // 😵

lubi super ze sa ti v pohode podarilo odstavit, ze ani ty ani filipko nemate problem 🙂 Petrikovi sli zubky podla poradia, ale podla mna je uplne bezne ze idu inaksie je vela takych pripadov 😉 uvidime ako bude u Viki.

baby a kolko vam vazia drobci, podme sa porovnat 😀 mi to napadlo ze ako ikka pisala, aj my sme zvazili a na nasej vahe ma Petrik 14.0 kg.

a este mam taku zaujimavost ohladom Petrikovho rozpravania. citame citame a on zrazu povie 'balon'. potom zase ja neviem obden povie 'vlavo'. a tak semtam z neho nieco vyleti. niekedy to este raz zopakuje ale potom uz nie nikdy viac 'ani za boha' a dalej si hatla svojou hatlaninou. najskor som myslela ze mam halucinacie ale uz aj muz pocul. tak sa mi vidi ze on chodi niekde tajne trenovat 😀 ja to nechapem preco potom nepovie aj normalne nieco. ci ma nejaky blok ci ky fras.

sisa07
16. dec 2009

ahojte 🙂

Tak vynimocne sa hlasim este raz, dnes sme mali po dlhej dobe taky celkom pohodovy den, obidve deturence v dobrej nalade, a to sme boli od rana -od 4h -/ tatinko isiel do Rakuska/ sami do piatej. Obcas sa aj zadari 🙂 .

Erika, drzime palce, nech tie chutky na sladke nie su len take samoucelne a nech sa Ti tie dve ciarky ukazu v plnej nadhere 🙂 . A zelame skore uzdravenie Frederike 🙂

Lubi, dakujem 🙂. Adamko soplikuje tiez, ale nastastie nie tak ako Adelka, aj pokasliava, ale doktorka mu nedala ATB, kym nema teplotu. Nechava to na materske mliecko a Adamkovu imunitu a ja som za.....zatial sa stale len sledujeme a kazdu chvilku mu chytam licka a cielko, ci nema teplotu....Tak chcem verit tomu, ze mu to prejde aj same a nezhorsi sa to.....
Filipko ma teda super vahu, o chvilku dobehne Samka bez problemov... 🙂 . U nas tiez asi bracek predbehne sestricku - teraz ma Adamko okolo 7,5 kg a Adelka 10,5 - schudla, lebo za posledny tyzden toho vela nezjedla. Len kosti jej trcia, dufam, ze coskoro priberie naspat. Ona celkovo odkedy mame Adamka jedava menej, predtym sme vsetci zasli, kolko vela a co vsetko papa. Od augusta strajkuje, lebo vie, ze tym zarucene vzbudi pozornost. Ale uz som jej povedala, ze ak nezacne viac papat, tak ju po Vianociach vezmeme k tete doktorke, nech jej pozrie brusko. Obcas sa aj stazuje, ze ju boli brusko, ale mam pocit, ze tym len uputava pozornost, ked sa jej zda, ze sa venujeme viac Adamkovi.....Ale zase na druhej strane nechcem nic zanedbat, takze ak to takto pojde dalej, dam jej radsej spravit sono bruska a vysetrit krv, lebo niekedy su tie denne mnozstva jedla zalostne a dost ma to trapi 😒 .
A s tymi zubkami - myslim, ze to tu niektora mamina spominala, ze zubky isli inac ako bezne....urcite Ti na to niekto zareaguje. My sme boli predpisovi 😀. Posledny zubok nam vysiel teraz v septembri a uz sa pomaly chystame na Adamkove, tesim sa.... 😉 .
A stavanie sa na nohy mame uz aj my 😕 - ked tahame Adamka z lahu do sedu, rovno sa zaprie patami o podlozku a postavi sa. A aj ked ho drzim opreteho o seba, stale sa chce stavat. Ked ho mam na sebe v takom pololahu, tak sa sam posadi, vcera sme pozerali v nemom uzase, ze co to dieta robi. Mam pocit, ze aj Adam preskoci stvornozkovanie a bude rovno sediet a chodit. Adelka chodila sama v 10,5 mesiaci. Stale som cakala, kedy zacne stvornozkovat, ale ona sa tiez len stavala, neznasala lezat a sediet, chcela hned do sveta......

Alenka, pozerala som aj ja fotky, Adko je velmi chutny chlapcek, tie licka ma na spapanie 🙂 . S havinom su podareni.

Evi, aj u nas je riadna kosa a uz niekolko hodin husto snezi, takze zajtra asi vytiahneme sanky, to bude radosti 🙂. Snezi aj u Vas? A do tej skolky Petrika dajte - tolko tolerancie hned na zaciatku, to nemoze byt zla skolka 😀 . Ale vazne.....je to super, ze nie su bigotni a ide im viac o deti ako o vierovyznanie, nie vsade je to takto.

majte sa pekne vsetky, aj tie co len citate a nemate cas pisat 🙂. papa

sisa07
16. dec 2009

Evi, Petrik Vas chce drzat v strehu 😀. On si to takto natrenuje solovo nanecisto, potom vsetko pospaja a budete si zapchavat usi, ked tu svoju pasivnu slovnu zasobu zaktivni a vyjde s nou na svetlo 🙂. Drzim palce, aby to bolo coskoro 🙂

eva4444
17. dec 2009

ahojte

u nas napadlo krasne chumacoveho snehu rano, boli sme vonku, vikinka to klasicky prespinkala a Petrik sa vrtal v snehu, nechaval stopy no proste romantika skoda ze som nemala fotak. sice sme sa vratili domov s krikom lebo mu bola zimana rucicky ja neviem asi su nie dobre tie rukavice co ma, ale doma uz bol zase zlatusik len co som ho vybalila z overalu. este to nie je na bobovynie, keby este tak 2-3 cm dopadlo juj to chcem 🙂

sisa vikinka sa tiez taha z pololahu do sedu sama, ja vsak nie som z toho nadsena, pretoze to 'preskakuje' nejake vyvojove kroky. dieta ma skor stvornozkovat az potom sediet, pretoze do sedu musi ist zo 4. u nas to je sposobene vsak tym ze nam dost grcka a tak ju polohujeme ( lebo sa v noci budi na to ze grcka, potom odsavame z nosa biele hrudky - mliecko atd.) a trosku mam zato zle svedomie, neda sa vsak inak 😒 inak ja budem velmi rada ak vikinka bude stvornozkovat, petrika to bavilo vyse 5 mesiacov 🙂 lebo je to velmi zdrave pre deticky, na chrbatik a na svalstvo aj ruciciek. 🙂

sisa no Adelka je tenunka, ale ak je vitalna co podla toho co pises je 😉 podla mna ma taky typ postavy a hotovo urcite je v poriadku 🙂

este dnes zajtra a uz ma muz dovolenku sa tesim 😵 potom pride v nedelu moja mama na tyzden ku nam .