Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
30. jún 2008

ikka v podstate mam pocit ze petkovi kojenie ani nechyba 😅 proste dala som ho spinkat nenakojeneho a v pohode zaspinkal uz 2 den. a ja som sa tak bala a nevedela najst odvahu 😅 ale to mozno teraz ako sa uci bezkat je z toho total vystaveny kazdy vecer

aj my chceme papat perkelt 😝 😝 😝 ja este stale musim masko mixovat lebo inak ho vypluje 😠 ale davam len 3-4 krat do tyzdna a niekedy dam aj hotove kupene tak to nie je take zle 😒 proste petko keby mohol zije len z jogurtov a ovocia 😀 😀 😀

lubi vy uz onedlho odlietate ze? 😵 uz sa tesime na fotky 🙂

miriamkac
30. jún 2008

Ahojte
evi aj my este mixujeme, nasich chalosov normalne nadrapuje z kuskov a niekedy im dam kusok banana, aj z toho ich nadrapne. A inac ja davam na olovrant mliecne kase s ovocim 😉 ....a chalani tiez uz jedia, co my, akurat mixovane. 😉 .........

lubi22
30. jún 2008

Evi, krasne Petko bezka 😵 A super, ze sa vzdy postavi a ide dalej 😵 A s tym kojenim uvidis, ze si Petko za chvilu ani nespomenie. Ja som sa bala dost, v casopisoch som citala hrozostrasne clanky, ako sa deticky nechceli prestat kojit a co vsetko na nich skusali, tak som bola milo prekvapena, ze nic z toho u nas neplatilo 😵

Susy neboj, v septembri sa uz budu vsetky deticky nahanat 😉 A v tych ramencoch chodil Simonko pekne, takze sa uz musi iba rozhodnut a pustit sa aj bez nich, ked uzna za vhodne 😵

No my este taky bohaty jedalnicek nemame, ale pridavam pridavam 😀 Tiez uz skusal aj palacinky, papal aj mliecnu sosovickovu poliecku, ta cervena sosovica je zatial jedina zo strukovin, co som davala, lebo nenaduva. Este som neskusala ani paradajkovu polievku, vacsinou papka bud zeleninkovu, alebo kuraciu so zeleninkou, alebo telaciu. Ale vcera papkal morsku rybu a hrozne moc mu chutila. A ovocia zje kopec, to by jedol stale, hrozno, melony, a miluje ribezle 😵

Nas maly pije okolo 5 mliecko, potom rano do neho najskor dostanem okolo pol 9 chlebik, alebo jogurt vonku ovocicko, susienky, niekedy zuzla celozrnny roztek, obed husta polievocka o 12, olovrant baby puding, jogurt, niekedy chlebik, potom ovocicko vonku a mliecko na spanie 🙂

Na dovcu letime v sobotu, ale uz vo stvrtok nam beru svokrovci batozinu, tak musim este kopec veci dovybavovat 😅

lubi22
30. jún 2008

Sisa, Riuska, ani nas maly nechce byt vobec prikryty, hned ako ho prikryjem uplne jemnuckou bavlnenou prikryvkou, tak sa zobudi 😖 Ked ho neprikryjem, spi v kuse. Tiez mi je blbe, ze mi pod paplonom a dieta iba v pyzamku, ale neviem, co s tym 😅 Tak mu davam stale aspon dlhe pyzamko, aby bol cely obleceny 😉

zuzka80
30. jún 2008

Aj naša Laurinka sa stále odkope, tiež spí v dlhom pyžamku.
Aj Laurinke chutí morská ryba a tiež má rada ríbezle, sama si ich trhá, máme ich na dvore 😀 Veľmi má rada aj čerešne a jahody.

eva4444
1. júl 2008

ahojte 🙂
my mame po ockovani 🙂 pytala som sa detskej na stravu a ze masko staci 1-2x za tyzden, a pokial nechce mlieko ze je to ok mam mu dat semtam jogurt a hotovo. 🙂 😝

eva4444
1. júl 2008

tak drobcek uz odfukuje 🙂 baby a vy kde ste? 😕 asi trajdate po vonku s detickami ked je tak krasne 😉 my sme boli na dvore ale po trave petko nechce 'bezkat' 😠 ale aspon chvilku. vzala som ho na lono na hojdacku a to 5x pohojdame a chce ist dole. ja neviem ved vsetky deti maju mat radi hojdacky 😠 😀 😀 😀

inge23
1. júl 2008

ahojte 🙂 , evi aj tem moj konecne fuci 🙂 , dnes je horuco, tak mal dost a boli sme pozriet ocina v robote, takze sa nabezkal.
tiez mame ako taky pestrejsi jedalnicek, papame po prebudeni mliecko medzi 6.00 - 7.00, potom okolo 9 tej ranajkovu kasu, jogurtik, chlebik alebo ovsene vlocky a rozok v mliecku a tak, potom okolo 12tej obed, medzi tym moc jest neche-nema cas 🙂 olovrantik ovocie alebo nejaky dezertik s ovocim o 7 nejaku zeleninovu kasu a pred spanim mliecko.
my mame taky problem, ze on rukami nist, len piskoty tot vsetko a melon, ribezle a novotinky okrem babanu jabka, hrusky teda nemusi, co mi je luto lebo vsetko mame veci zo zahrady ☹
evi, pises, ze hojdacky nemusi, nic si z toho nerob, ze nemusi iba jednu vec ktoru maju ine deturence radi. my nemusime skoro nic co maju ine deticky radi. som to tu aj raz pisala, ze filip ma uplny nezaujem o vsetko, co mu ukazeme. on proste iba pochoduje do zblbnutia, skrine ho nezaujimaju, nic proste...som z toho smutna. ma obdobia, ked sa na nas nepozire , ked mu nieco okazujeme

lubi22
1. júl 2008

Ahojte 🙂

Ja som dnes sedela cely poldna na statniciach a taka som ohucana 😅

Inak sa ospravedlnujem za ten preklep, nechapem ako som mohla napisat mi namiesto my, fuuujha 😀

Evi, ani Samko sa nehojda velmi rad, tak trikrat a dost. Tiez vidim kopec deticiek, co sa hojdaju do bezvedomia 😅

Inge, tak potom je Filipko taky maly individualista, ale neboj, on si vsetko, co mu poviete, uklada 😉

fibi
1. júl 2008

no tak to lujza by mohla tuším na hojdačke byť aj celý týždeň a ešte by vrešťala, keby som ju odtiaľ brala 😅

inge a čo na to hovorí vaša dr.? Ak je kľudná, tak by som to tiež neriešila. Každé bábo je iné.

baby neviete mi poradiť nejaký prírodný repelent? Ideme stanovať k vode... 😕

ikka
1. júl 2008

Fibi vy ste ale turistky 😉 repelent neporadim, ale ked sa opytas v lekarni, tam ti zarucene nieco poradia
inge a co ma Filipko tak najradsej? mozno zatial nepotrebuje nejaku pozornost

Aj nasa Emi sa moze hojdat v jednom kuse a preto aj kupujeme tu hojdacku, uz mam objednanu 😉 Tu co mame ihrisko, tak tam hojdacka taka klasicka nie je, len taka preklapacia.
Ja som si dnes uzila neskutocne vresky, boli sme pri rybniku a hadzali kamienky do vody...no a ked som ju odtial brala, tak vresky neskutocne, az som z toho bola sama vykolajena, ze co sa deje. Plakala o dusu az do vzlykacieho stavu. Takze taketo atrakcie na cas asi vynecham...piesok, kamienky, strk, hlina a voda to je u nas momentalne NAJ a fakt sa zacina nenormalne jedovat, ked jej nieco nechcem dovolit ☹ A to sme po ceste stretli spiaceho jezka a ovecky a ani to nepomahalo...mohla som jej ukazovat co som chcela a nic. Pol hodinu som ju musela niest na rukach, lebo kocik a vlastne nohy nula bodov ☹ Esteze to taka pustatina a nikoho sme nestretli, bo by si mysleli, ze co tomu dietatu robim 😅 😅 😅

fibi
1. júl 2008

ikka no ja som dosť lenivá, ale manžel je taký turistický no a kto chce s vlkmi vyť... 😝 inak takéto záchvaty máva lujza pravidelne, už sa na nej musím aj smiať, lebo ona sa tak zlato hádže o zem: kľakne si a čelo si oprie o zem aby sa nááááhodou pri tom nezranila 😀 Keď ju obídem, tak sa postaví predomňa a zopakuje to 😀 😀

ikka
1. júl 2008

jezis asi si s tymi nasimi ratolestami este uzijeme 😅 😀
ja som ju dnes najprv polozila na zem, ze ju niest nebudem a isla som pred nou a ona kracala za mnou tak rychlo ako sa dalo a z nosa jej tiekol soplik, az som si myslela, ze sa tam na mieste rozplacem, ked som ju videla..to moje uboziatko...tak som sa ju snazila rozptylit a zabavit, ale nic...nakoniec som ju predsa len niesla

zuzka80
1. júl 2008

Aj u nás poznáme také hysterické záchvaty zlosti, dnes sa napríklad chcela čľapkať v studenejj vode vo vedre, keď som ju brala preč, tak hysterčila.
Hojdačku máme iba takú veľkú záhradnú aj pre dospelých, ale tam vydrží len chvíľu.

lubi22
1. júl 2008

Jaj, to som rada, ze nie som sama, koho dieta chyta hystericke zachvaty. Nechapem, skadial to ma. Ked nieco nie je tak ako chce, tak zacne zurivo dupat predo mnou nozkami na mieste, a ak stale nic tak sa hodi na zem na zadok a rozplace sa, pripadne sa rozbehne hoc aj do steny a krici 😕 😅 Ale po minutke ho to prejde 😅

Fibi ja som kupovala normalny repelent pre babetka, co je aj na saty aj na pokozku, vola sa diffusil tusim. Tak vy ste teda riadni dobrodruhovia s manzelikom 😉

eva4444
1. júl 2008

aj my sa pridavame, aj ked asi to u nas nie je az take ostre. este asi pred mesiacom hystercil pri zapinani do autosedacky, ja som proste sedela pri nom a pockala kym sa uvedomi drzala som ho petko sa vypinal ako luk a reval aj 5-10 minut a nakoniec ho zapla. potom akoby utalo a uz sa necha v pohode. tak toto by sme mali 😉
inac ked nie je nieco po voly robi take vyvrtky pride ku mne pocka kym ho chytim a prehyba sa dozadu ako keby sme boli v cirkuse hlavu ma skoro na zemi a reve 😒 ale ja si pekne pockam kym sa uvedomi omielam mu dookola ze sa to nemoze, a to fakt mu zakazujeme len co je nebezpecne.. ale inac je to zlatusim mame fakt dobre dietatko 😵 klop klop klop 🙂 😎

riuska
2. júl 2008

dobre ranko prajem 🙂
citam ze vsetky deticky nadherne papaju, to je super
lubi to uz teraz idete na dovolenku? super verim ze sa aj tesite 😵
joj a ani som vam nepisala 17.jula idem na predoperacne vysetrenia - budu brat komplet vsetky odbery co treba a mozno sa uz dozviem kedy budeme styria 😅

eva4444
2. júl 2008

ahojte
my sme dnes zase hore od 5 😠 a to siel spinkat o 21 😠 sme mu posunuli chodenie do postielky aby sme vecer mohli s ockom sa este poflakovat po vonku a petrik aj tak vstava o5 😒 keby aspon bol vyspaty ale hodinu a pol mi mrncal stale sa bral na ruky ked som ho vzala tak sa odtahoval az kym som nevydrzala nesupla ho do kocika a uz bol klud. pobehali sme po vonku podriemkal a super. len neviem lebo uz spinkaval pekne do 6,30 ako sme sa vratili zo slovenska a teraz zase take moresy.

eva4444
2. júl 2008

ahoj riuska 🙂 jeeej uz 34tt 🙂 aj ja chceeeeeemmmmmmm 😝 😝 😀 😀 😀 😀

riuska
2. júl 2008

evi 😀 😀 😀 😀 😀 kludne sa mozes pridat 😀 😀
ako sa mas? videla som aky je petko sikovny 😵 😵 😵 super
a nebj s tym spanim to bude urcite lepsie, v zime bude spat stopro lepsie 😅 😅 😅 😀 😀 😀

riuska
2. júl 2008

😨 halooooooooooo kde je niekto
no nic my ideme von tak pa a pekny den prajeme vsetkym 🙂 😵

ikka
2. júl 2008

dobre ranko,
riuska veru sa to uz poriadne blizi 😵 aj tak ta obdivujem, prakticky to nie je asi nic vynimocne, aj nase maminy mali takto po sebe deticky, ale ja si to momentalne neviem predstavit, aj ked zvladnut sa musi vsetko 🙂 A Tomasko velky brasko ti bude urcite pomahat 😀 A co to meno? Stale nic?

Inak Emily mi do autosedacky sada v pohode, ale minule prave tiez prvykrat urobila to, co opisuje Evka a to som sla z plavania...to vzdy v aute zalomi, tak to som uplne nechapala, ze preco nechce ist do auta 😕 Tiez ju celkom nechavam, nech sa hra s cim chce a zakazujem len fakt nebezpecne veci, ale najnovsie, ked sme v obchode, tak by rada vytahovala veci z regalov a to samozrejme nemoze, takze v obchode zazivam tiez sem tam cirkus 😅

miriamkac
2. júl 2008

Ahojte dievcata.....vidim, ze deturence zacinaju ukatovat svoje osobnosti... 😝 ...aj nasi herci si uz presadzuju svoje. 😀 ...mam z nich ooooobrovsku radost 😝 ....

rius...drzim palce...uz urcite "funis" a v tom teple, jaj nezavidim ti... 😎

eva4444
2. júl 2008

tak my sme boli na plavarni, ale bol to jeden velky 'mrnc'. len mrncal cely cas nic ho nezaujimalo tak sme sli za ani nie hodku domov. hrozne cosi. a to som sa tak tesila ze sa vyjasime. doma zlupol 3 velke naberacky polievky pomrncal a zaspinkal 😖 az mi je ho luto chudatko moje unavene ☹

ikka tak ty mozes vyberat z regalov a emily nie? 😉 😀 😀 😀 ale verim ti ze je to asi hroza ked spusti teater v obchode 😔

lubi22
2. júl 2008

Ahojte 🙂

Riuska, Ty uz to mas fakt za chvilocku 😵

Na dovcu sa uz snad ani netesim, hlavne ked si predstavim dnes to balenie, lebo svokrovci nam beru zajtra rano kufre, aby sme do lietadla sli iba s prirucnou batozinou a nemuseli cakat. Som zvedava, ako Samko prezije let a potom este tu cestu na ostrov, mam este milion veci, na ktore nesmiem zabudnut, no hruuuuza. Uz nech sme tam, dufam, ze nebudu dake 40 a ze to tam bude v pohode 😅

Evi to je najhorsie, ked sa tak skoro zobudia, ja aj tomu nasemu hovorim, ze v pohode, ja vstanem aj o 5 ale nech laskavo potom nemrnci cele doobedie, ze je unaveny, lebo ja som ho nebudila 😠 Potom ho cely den nic nebavi, ked sa dobre nevyspinka. Kd spinka aspon do 7 tak cely den je s nim super, stale sa len smejka 🙂

eva4444
2. júl 2008

lubi presne tak 😉 a dovca dopadne urcite perfektne neboj 🙂

zuzula
2. júl 2008

ahojte kocky 😵 uz som sa sem davno nedostala. tym ze 3 dni robim a tie zvysne 2 dni chceme co najviac aktivit postihat tak na MK nemam vobec cas, ale teraz mi adamcek spinka tak mam trosku casu 🙂

Riuska jej, drzim palce na tie vysetrenia nech vsetko dobre dopadne a nech ste uz coskoro 4. a klobuk dole ako to pekne zvladas, ja si absolutne neviem predstavit byt tehotna alebo mat novorodenca popri mojom duracelkovi...zmyka nas teda poriadne 😀

ikka ja mam novu taktiku v obchodoch, namiesto hnevania sa na Adamka ked vyhadzuje veci z regalov si teraz cupnem, prilakam ho k sebe a spolu akoze formou hry davame veci naspat do regala. tak dufam ze takto si zapamata ze co ide von musi aj spat. celkovo sa mi ovela viac osvedcilo predychavat (casto a zhlboka) ako stratit nervy a zvysit hlas ...vysvetlovanie donemoty zacina zaberat 😉

lubi majte sa pekne na dovolenke, urcite si to uzijete...ved pri mori sa inak neda, no nie?? 😉

susy
2. júl 2008

už máme 10ty zúúúbok 😎

najjulinka
2. júl 2008

Takže dnes som bola s detmi cvičiť u rehabilitačnej sestričky a s Kikom som už necvičila 😉 😀 Strašne sa tomu teším. Je šikulko môj a nemusím ho už "mučiť" 😉 😀 😀 😀
No a dozvedela som sa, že Kikova biologická matka umrela - na jednu stranu lepšie pre Kika, lebo lahšie to spracuje, že umrela ako, že ho nechcela... Ale na druhú stranu už nikdy nebude mať možnosť ju vidieť aj keby v budúcnosti akokoľvek chcel... A pritom je mama bola o rok mladšia ako ja ☹

eva4444
2. júl 2008

susy super 🙂
juli perfektne ze kiko uz nemusi cvicit 🙂 no a s tou jeho maminou je to smutny pribeh 😢 ☹