Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ikka
2. aug 2008

Ahojte,
my dnes cakame navstevu, babku, braska so svagrinou a synovca, tak budeme mat veselo. Uz sa tesime, Emily zas bude mat rozruch. Vcera sme kupili bazenik a EMi sa clapkala...no to bolo radosti, potom furt chodila hore dole a bazenik bol plny vseliakej spiny a travy 😀 Ale vyblbla sa, no musime ju pofotit. Sice byvame v malej bytovke, ale mame tu super zazemie a kludne sa mozme vonku vyvalovat a hadam aj to pieskovisko nejake tiez zriadime. 😉 Miestne ihrisko nam rekonstruuju (akurat cez prazdniny 😕 ), tak tam teraz nemozme chodit.

Super, ze ste uz vsetci zdravi, virozy odisli a uzivajte si opat slniecka 😵

zuzka80
2. aug 2008

Laurinka ani nechcela vyliezť z pieskoviska, tak sa jej tam páčilo 😀 Ocko jej ho vyrobil z dreva, namaľoval, nalakoval, už len nejaký kryt treba vymyslieť.
Ikka aj Laurinka sa radá čľapká v bazéniku a tiež by z neho najradšej vyliezala a potom šľa naspať.
Najjulinka to musí byť srandovné ako sa Kiko s Lucinkou naháňajú 😀

ikka
2. aug 2008

Zuzka, pieskovisko, to je super vynalez 😉 Hlasim, ze som dnes nasla 3 zub...stolicku hore, uz tam asi bola aj dlhsie, lebo trci pekny spic 😀 tak sa tesim, ale Emi je dnes uplakana, no aspon ze pridu zrovna posily 😀 😀 😀

eva4444
2. aug 2008

ahojte 🙂
tak moji chlapi spia ako polena, ja si tak trosku internetujem pri kavicke 🙂
dnes sme stratili v obchodaku kluce od auta, no bol to pekne blby pocit hlavne ked aj kluce od bytu boli zamknute v aute uz som ratala skody a nakoniec sa nasiel dobri ludia ho odovzdali v blizkej kaviarni 🙂 no odlahlo mi dost teda...

lubi no asi to bude narcne prvy rok s dvomi detickami ale ved to stoji za to ze? 😵 😵 kludne mi posli tehu virus 😉 😵 😀 len asi sa aj tak neuchyti, lebo ako som odstavila cyklus sice mam, ale druhu polku skoro celu spinim a potom sa to rozbehne takze nie je to dobre no skusim este cajiky a ked nie tak pojdem k doktorovi 😔 proste psycho 😖 😖 😖

tie bazeniky a pieskoviska vam trosku s petrikom zavidime, tu dnes tak zlialo doobeda ze hruza aj ym chceme slnieckoooooo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka80
2. aug 2008

Ikka posily sa zídu 😀
Evi ešte že žijú dobrí ľudia, takých už v dnešnej dobe veľa nie je. A držíme palce, nech vyjde druhé tehu čo najskôr 😉
Laurinka ešte stále spinká, už skoro 3 hodiny 😅

lubi22
2. aug 2008

Ikka, tak si trosku vydychnes a potesis sa 😉

Zuzi, to Laurinka krasne spinka 🙂

Evi, budem velmi rada, ked sa pridas k tehulkovaniu 😵 No, urcite je lepsie ist lekarovi, nech sa na Teba pozrie. Ja som mala cyklus iba dvakrat, a aj to nie tak uplne normalne a otehotnela som aj tak. Tesim sa, ked sa to aj Vam podari, budeme sa gulat spolu 😀

My tu mame este dnes maminku, tak je super, poobede som si pospala dve hodky a teraz nas vyhodila s manzelikom, ze nech dakam vypadneme spolu my dvaja, ze do vecera nas nechce vidiet. Tak asi ideme do steakhousu, lebo muzik trpi deficitom, no snad ma tam z tej masovej vone nenatiahne, ja zostanem pri dakej zelenine alebo palacinkach. Ale nemozem mu urobit, ze ked po takej dlhej dobe mozeme ist von, ze by sme vynechali steak 😅 . A potom sa si iba posadime na namestie a budeme pit daky drink, jaj tesim sa, len keby sa mi stale nekrutil zaludok 😅

eva4444
2. aug 2008

joj my sme prisli domov z grilu utahana som ako tava proste cerstvy vzduch ma zmohol 😀 petrikovi sa pacilo, trosku pobehal po luke trosku ochutnal zo vsetkeho 🙂

lubi no steakhaus ak ti 'nejde na chut' masko no hadam si si zmlsla aspon na niecom sladkom 😝

na buduci tyzden ideme na slovensko tak aj my budeme trosku s rodinou konecne aspon si stare mamky uziju petrika a naopak 😝

lubi ozaj asi sa teraz opytam somarinu ale fakt neviem v lietadle cestuju taketo deticky s maminou na sedacke, alebo uz musia mat zaplatene svoje miesto? 😕 mooozno by sme sli koncom septembra na nejaky maly lastminute 😅 ale to je vsetko vo hviezdach 🤐

eva4444
3. aug 2008

dobre ranko 🙂
my sme dnes hore od 5,20 a v plnej sile 😒 😒 😀 😀

sisa07
3. aug 2008

ahojte!
dlho som tu nebola, tak som si Vas pocitala trosku 🙂 .
Riuske veeeeeelmi gratulujemeeeeee!!!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Prajeme Lukaskovi aj maminke rychle zotavenie z porodu a najma zdravie a vela rodinnej pohody a krasnych chvil v stvorici! 🙂
Lubi, to je super, ze uz ste aj so Samkom v poriadku!
Juli, gratulujeme dvojickam k pokrokom a novym vymyslenym lotrovinkam 🙂 . My sa tiez stale nahaname a schovavame po byte.
Evi, nech Vam to uz coskoro vyjde, nech ma Petrik partaka na hry 😵 !
Ikka, Zuzka, aj u nas teraz pieskovisko vedie, chodievame kazdy den, mame tam aj hojdacky a taky dreveny preliezkovy domcek, takze cele doobedia travime vonku na ihrisku a pekne nam ubehne cas a spoznavame aj nove maminy a deturence.

sisa07
3. aug 2008

Inge, drzime palce, nech ten kliest nema nasledky a nech je Filipko rychlo zdravy !

sisa07
3. aug 2008

ja som mala tento tyzden po dlhej dobe upchatu mliecnu zlazu a este stale to nemam uplne v poriadku. Teraz aj Adelka zase cucka viac nez bolo zvykom, stale ju jeduje spodna stolicka, tak mame a uplakane noci v style MAMA, MAMA + tulkanie a cuckanie......jaaaaaj........ale nejako vydrzime, bude lepsie 🙂 .
Pekny zvysok vikendu vsetkym!papa

najjulinka
3. aug 2008

Lucinka začala robiť ťapi ťapi 😀 Vo februári sa jej párkrat tak nejak podarilo ťapnúť, ale odvtedy nič... A teraz ťapá o dušu... 😀 😀 😀
Boli sme dnes u našich sa akože kúpať... Al stihli sme tak pol hodinku, lebo potom pršalo 😒 Lucka sa nekúpala, tá si odrevala vobec ked bola blízko bazenu, ale Kiko si to riadne užil tú polhodinku... 😀

lubi22
3. aug 2008

Ahojte 🙂

Evi, deticky do dvoch rokov nepotrebuju vlastne sedadlo, sedia na rodicovi. Platia sa za nich iba letiskove poplatky, to bolo okolo tisic korun z Blavy. No a usadia vas na miesta urcene pre matky s detmi, to je vzdy pri okne 😉 Tak si uzijete este teraz dovcu na Slovensku s rodinou a potom este aj dake more, bude Vam super. Ja by som tiez sla hned este raz, ale v septembri sa uz zacina skola. 😅

Ja uz som asi sisi,neviem ci mi tie hormony udieraju na hlavu, snivam uz o dovolenke o dva roky, kedze na rok sa asi nikam nedostaneme. Uz som si ju aj vybrala, manzelikovi som ukazala, kolko ma nasetrit, tak ja uz chcem aby bol rok 2010 😅 Lebo do vtedy to bude asi riadna makacka 😀

Baby, ked vam bolo zle v tehotenstve, tak do kedy to trvalo? 😕 Mne pri Samkovi nebolo zle vobec a teraz mi je permanentne nevolno, tak aby som vedela, kolko este musim vydrzat 😅

Sisa, no snad Ti to cim skor prejde. Nepomaha ani ked Adelka papka z toho prsnika?

Julinka, no chlapi su viac taki do vsetkeho hrrr, tak Lucinka je asi trosku opatrnejsia, co sa vody tyka 🙂

eva4444
3. aug 2008

lubi diki za odpoved, uz som mudrejsia 🙂 ides este ucit cely semester? booze mne nebyvalo nic, iba mi nechutilo maso a bola som katastrofalne unavena, ale udajne to po 12tt zvykne prejst, neviem, nech sa ti rychlo polepsi 🙂

sisa no adelka je mala zavislacka 🙂 nech sa ti tychlo polepsi 🙂

sisa07
3. aug 2008

ahojte!
Dakujem, uz je lepsie 🙂 .
Lubi, mne nebolo zle v tehotenstve vobec, len som bola tiez unavena, takze neporadim. Ale vo vseobecnosti plati to, co pisala Evka, ze prve tri mesiace, tak snad Ta to uz nebude trapit dlho, aby si si mohla tieto chvile naplno uzivat 😵 . Nemas nejake nove spravy o Riuske a Lukaskovi?
Evi, u nas sa ranne vstavanie trosilinku posunulo k lepsiemu, vstavame tak okolo 6tej, stvrt na 7 😀, a to uz asi tyzden. Ale uz chodime aj neskor spat - okolo 8mej a dnes zaspala az o pol deviatej. Takze takto super si my uz teraz pospime 😀 . O rok sa to mozno zase posunie o polhodinku 😀 . Tak Ti prajem, aby aj Petrik trosku potiahol / do 6, do pol 7 /, aspon obcas 😉 🙂 .
Juli, drobci Ti tusim nejako teraz naberaju tempo 🙂, musite prezivat krasne obdobie, sledovat dvoch takych malych ludi ako sa kazdym dnom rozvijaju a menia - kazdy inak a inou rychlostou, ale o to je to zaujimavejsie 🙂 .
Dobru a pokojnu nocku, papa

eva4444
4. aug 2008

dobre ranko 🙂
sisa joj super ze sa vam to posuva, budeme cakat aj my 🙂
dnes mi petko spadol z postele, sadol si na kraj a supho ho prekotilo dozadu na zem ☹ to bola sekunda som nestihla tomu zabranit, tak ma na hlave cerveny flak asi ako 2 desatkoruny mozno z toho bude modrinka,ale potom sa uz o chvilku smial tak hadam je ok 🙂

lubi este nechci 2010 vsak teraz je to najkrajsie 😉 😵 aj ked ti je zle je to najkrajsie 🙂

lubi22
4. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Sisa super, ze sa Vam to posuva, aspon sa trosku vyspinkate. No my sme dnes hore od 5.50, teda Samko. Svokra mi ho zobrala a ja som spala do 9, este ze tak 😅

Evka, bude mat asi iba modrinku, ked sa smeje, tak mu urcite nic nie je. No s drobcekmi a ich urazmi je to fakt o stotiny. Nam sa minuly tyzden dako nahromadili na cele tri modrinky a to zrovna, ked sme sli s malym k lekarke, tak som len dufala, ze na nas neposle socialku 😅

Riuska mi poslala fotku Lukaska, je krasnucky 😵

sisa07
4. aug 2008

ahojte!
Evi, ked to u Petrika tak hladko prebehlo, mal by byt v poriadku 🙂 . Ja tiez vzdy po kazdom trosku vacsom udere do hlavy pozorujem Adelku,ci dobre vidi, pocuje, ake ma zrenicky, ci nie je ina ako bezne, pripadne spavejsia........Nedavno nam prvykrat spadla z gauca. Ona vie pekne zliezat dole, ale asi sa jej nejako zachytila nozicka alebo co a tresla na chrbatik a buchla si hlavu. Bola to len chvilka, co som sa od nej pohla prec smerom do kuchyne, asi 2 metre , ale aj tak sa stalo 😔 . Ale strach je to obrovsky vzdy 😒 , tak Ti verim, ze si sa poriadne prelakla....
Lubi, to mas super, ze mas taku ochotnu svokru 🙂 , aspon s fazulkou zbierate sily a rastiete 🙂 .
pekny den!

eva4444
4. aug 2008

aj ja chcem vidiet lukaaaaskaaaaa 😝 😝 😝 snad bude mat riuska niekedy po navrate trosku casu a ukaze nam ho 😵 😵

jaaaj ty nasi mali kaskaderi 😵 😀 😀 😀 esteze to oni beru akoze len tak pomimo ineho som padol 😎 😎

eva4444
4. aug 2008

sisa a ako dlho este planujes kojit?

kamilecka
4. aug 2008

Ahojteeeeeeeeeeee

no kde ste vsetky????

Potrebujem poradit,ake mate vy trojkolky? Hodte mi sem linky a vase skusenosti. Diiiiik

lubi22
5. aug 2008

Dobre ranko 🙂

No urcite musi Riuska potom popridavat fotky 😉 Hlavne sa tesim na spolocnu fotku bracekov 😵

Kami, my mame trojkolku Leonardo DX, vyrobca je Ofrat. Ikka ma pre Emily taku istu. My sme s nou spokojni, Samko tiez 😉 Tu je link:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

eva4444
5. aug 2008

ahojte 🙂
nam tu prsi, ale ku koncu tyzdna hadam nebude a budeme most ist na kupko. ked je taketo superpocasie ja fakt neviem ako sa prebavit, vcera sme isli do nakupneho centra nech si petrik aspon pokuka fontanky a ja som si kupila gate 😝 😀

sisa07
5. aug 2008

Ahojte!
ale je tu rusno 😀 , coze sa to deje, zeby zase nejaky strajk ? 😉
Kami, neporadim Ti, ani my este nemame trojkolku, teraz planujeme kupit odrazadlo.
Evi, to je dobra otazka, ze dokedy ja planujem kojit........ 😀 . Ja som planovala do roka, ale moja sefka si mysli nieco ine....podla nej by sme sa asi ticho vytratili zo zapisu do 1. rocnika, aby sme si mohli ist v pokoji pocuckat 🙂 . Je to tazkeee,mam v tom aj ja sama dilemu.....Na jednej strane som stastna, ze jej mozem dopriat ten vynimocny pocit bezpecia, ked sa ku mne tuli a cucka si a svet vtedy na chvilu zastane, no na druhej strane citim, ze moje telo by uz v tomto smere potrebovalo vypnut. Odbornici podla novych poznatkov radia skoncit az vtedy, ked sa odstavi dieta samo. Tak neviem.......Ale teraz musim este vydrzat to stahovanie / o 2tyzdne/, aby sme zvladli jeden stres a potom sa nejako odhodlame aj na postupne ukoncenie cuckandy 😅 . Kupila som jej Sunar bananovy a bola ochotna aj trosku vypit, ale zeby to mohla mat ako nahradu MM, zas to nie, lebo take mnozstvo to nebolo.
Ale utesujem sa tym, ze keby aj nechcela potom UM, tak si vela zloziek nahradi z jogurtov a tvarohovych kremikov, ktorych spapa kazdy den aj 2-3. Len by som bola radsej, keby jej zachutilo UM, lebo su tam vsetky vitaminy a latky, ktore potrebuje. Jaaaaj, bude to u nas tazke....ale mozno ja to budem zvladat tazsie ako Adelka 😅 . Co by ste mi poradili???
Evi, inak pocko u nas tiez nicmoc....fuka, je pod mrakom, vcera vecer prsalo, ale teraz nie. Mne vyhovuje, ze nie je tak velmi teplo.
Pekny den a nieco pekne popiste, nech je co citat 🙂 !papa

kamilecka
5. aug 2008

Ahojte

Lubka sik za info,presne na tu trojkolku sme s manzelom pozerali,len ci sa dobre ovlada a tak s tou ruckou.

Sisa aj my sme mali UM Sunar a Davidkovi bolo zle z neho, bolelo ho v noci brusko,tak som volala na infolinku a tam mi povedali ze treba hned prestat davat sunar,tak sme kupili Nutrilon 3 a ten mu chuti, nic ho neboli z toho a v noci krasne spinka.

Kupili sme aj Hami junior s bananovou prichutou a ten nechce,asi je velmi aromaticky. Ak by niekto chcel tak mozem predat,zbytocne mi tu stoji a bol otvoreny teraz v nedelu jeden sacok,druhy je zavrety.

sisa07
5. aug 2008

Kami, dakujem za reakciu 🙂 .

eva4444
5. aug 2008

sisa ja som petrika odstavila 'sama', ale to uz fakt som mala pocit ze ani nepije len tak sa hrajka 🙂 UM nechce ani ochutene, ani 'normalne', nechce ani kravske mliecko. tak mu dam semtam jogurt, semtam na veceru mliecnu kasu.. proste ked mu nechuti podla mna clovek nic nenarobi, ja si myslim, ze keby to tak strasne potreboval tak to vypije, ze by mu to zachutilo. nejaku tazku hlavu z toho nemam. 😉 🙂

zuzka80
5. aug 2008

Laurinka pije Sunar buď banánový alebo bez príchute a chutia jej rovnako. Ešte len vidí fľašu a už sa teší 😅 Takže každému babatku sadne iné mliečko. Laurinka sa odstavila od MM sama. Jednoducho sa rozhodla, že už nechce 😔

lubi22
5. aug 2008

Kami, ovlada sa velmi dobre, da sa nastavit aj vyska rucky 😉

Sisa, nechcem radit, ale my sme Samkovi kupili aj odrazadlo aj trojkolku a musim povedat, ze odrazadlo uplne zbytocne, zapada prachom. Skor uz docahuje nozkami na trojkolke, takze od 15 mesiacikov by mohol pomalicky skusat tahat aj sam 😉 Ale mozno sa Adelke bude ordazadlo pacit 😉

S tym mlieckom je to fakt individualne, Samko pije Hami junior, ten je ochuteny, pije aj Nestle z krabicky ochutene a aj Nestle Bifius Junior, co je neochutene. Ktorekolvek vypije celu davku 🙂 Ale kym som kojila, tak vzdy vypil tohto umeleho mliecka na skusku iba trosicku, odkedy nekojime, vypije pekne celu davku 🙂

eva4444
5. aug 2008

to mate super ze vam piju mloiecko, ja som uz minula majetok na take aj onake 😒 😒 este na jesen skusime znova kravske, pripadne lahke kakao na ranajky a uvidime 🙂