Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

zuzka80
10. aug 2008

Ľubka tak to je hrozné, dva kliešte, dúfam, že je Samko v poriadku. Ako píše Ikka dnes sú kliešte všade 🙄
Evi užite si zase kúsok rodnej hrude 🙂

lubi22
11. aug 2008

Dobre rano 🙂

Uz vyse tyzdna sme u svokrovcov, nikde nechodime, iba sa tu hrame na zahrade na travnicku, ideme sa prejst, ale nikde nechodime do nejakej vysokej travy ☹ Tie svine su asi vsade. Ale my ostatni nemame nic, iba Samka nam chcu zozrat 😠 Ale docitala som sa na nete, aj lekar povedal, ze na to, aby sa preniesla infekcia, musi byt kliest prisaty minimalne 12 hodin, no a to urcite nebol. No budem musiet Samka kontrolovat aj 3krat denne, davat mu na saty repelent. Lebo ved co ho budem drzat iba v dome? Fakt su tie klieste otrasne 🙄

Len sa neodvazime vytahovat mu kliesta sami, radsej nech to urobi lekar, ten to vie tak, aby tam nic neostalo.

Ikka hladala som aj ockovanie, no a niekde som sa dociatal, ze sa da zaockovat najskor od 18 mes, inde pisali ze od 2 rockov. No urcite, ked to bude mozne, dame ho zaockovat. Hoci to ockovanie je iba proti tej jednej chorobe, co prenasaju.

kamilecka
11. aug 2008

Zuzka vsetko naaaaajlepsieeee k meninkaaam

ikka
11. aug 2008

Lubi, tiez by som hned bezala k dr a neodvazila sa vytahovat kliesta sama. Dnes ked o tom vsade pocujes, len to zle, tak sa musis bat. Urcite bude vsetko v poriadku 🙂

Zuzka, zuzula a susy veruze vsetko NAJ k meninam 😉

sisa07
11. aug 2008

Ahojte!
Zelam Pipi vsetko dobre do manzelstva, vela krasnych spolocnych rokov a este nejakych malych kamosov pre Momo! 😵 😵 😵
A zelam aj vsetkym Zuzickam vsetko NAJ, NAJ, NAJ, zdravie a prijemne chvile s rodinkami!!!
Lubi, klieste su aj u nas na sidlisku 😒 , vieme to podla Benyho, ktory na jar este nestihol ist ani na zahradku, chodili sme s nim len tu na sidlisku a odrazu sme mu nasli kliesta....Nastastie Adelka este nemala, ale tiez by som sa bala ho vytocit sama.......drzim palce, nech to je bez nasledkov......
Pekny den!

zuzka80
11. aug 2008

Ahojte, ďakujem a tiež želám aj ostatným Zuzanám všetko NAJ 😅

zuzka80
11. aug 2008

Kamilečka mali ste pekný výlet v Bojniciach, na fotkách vidno, že Davidkovi sa páčilo 😉

najjulinka
11. aug 2008

Kto je dnes najšťastnejšia mami na svete??? JAAAAAAAAAAAAA... Lucinka nedostane injekcie a ešte k tomu máme pauzovať aj s liekmi... Totižto ona posledný týžden už štvornožkuje tak, že využíva štvornožkovanie na presun (nie plazenie) a posledné 2 dni sa nám už stavia v postielke... 😉 😵 🙂 huráááááááááá

Je to taký super pocit... Normálne sa nu dívam ako na génia odkedy sme vyšli od lekárky z ambulancie 😅 😵 😵 😵 😀

A Zuzkám všetko naj... 😉 Inak moja prvorodená je Zuzka... je to mačka 😉 😀 😀 😀 Ale bolo to MOJE prvé bábo 😀 😀 😀

lubi22
11. aug 2008

Vsetko najlepsie k meninam Zuzke, Susy aj Zuzuli 😵 😵 😵

Kami ako dopadol vylet v Bojniciach?

Julinka super, ze Lucinka tak pekne napreduje. Za chvilocku dobehne ostatne deticky 😵

kamilecka
11. aug 2008

Ahojte

Zuzi ano bolo supeeeer. Davidkovi sa pacilo, dokonca sme boli aj v jaskyni, tam sa mu ckalo tak sa to pekne ozyvalo 😀 Cestovali sme 5 a pol hodin ale stalo to zato 🙂 Bolo to dalej ako do Terchovej, ale viac ako 5 hodin by som uz nechcela, to uz mne bolo v aute zle 😀 nie Davidkovi 😀 😀 😀 v Zoo sme boli,tam bolo super,Davidko zasol zo vsetkych zvieratiek.

A ako sme prisli k ohrade s medvedom tak Davidko ukazal na medveda a povedal mama mama tak to cloveka potesi 😀

Videli sme aj kopu neviest a hlavne cinsky turisti mali teda atrakcie.

sisa07
11. aug 2008

Juli, gratulujem, tesime sa s Vami, je uzasne, ako sa Ti skorodvojicky rozbiehaju 😵 😵 😵 , nic nie je krajsie, ako ked vidi clovek napredovat a rast svoje deti 😵 . keby len o tie pocity islo, uz mam deti aspon 3 😀, skodalen, ze je to zlozitejsie 😉

susy
12. aug 2008

Dakujem 😀 a gratulujem lubi k tehu

inge23
12. aug 2008

Ahojte, vcerajsim oslavenkynam vsetko najlepsie 🙂 .

Lubi, testy Filipkovi nerobili, len mal 2 tyzdne nato horucky, ktore po 2dnoch klesli. Sleduju nas, pretoze prejav mening ma 2 fazy a jedna je prave akokeby chripka. Ale ja si myslim, ze budu OK, tiez bol nas kliest maly, nenacucany a bol tam kratko. Repelentujeme sa a tiez som sa neodvazila ho vyberat sama, lekari su istejsi 🙂

najjulinka
13. aug 2008

Dobré ráno. Tak sme aťž na druhej strane. Nikto nepíše.
Kiko si včera dal sám dole plienku 😖 🙄 😀 😀 😀 A už dosiahne aj na tanier na stole 😒

lubi22
13. aug 2008

Ahojte 🙂

Susy dakujeme 😵

Inge, no ja tiez dufam, ze bude vsetko v pohode, lebo kliest nemohol byt prichyteny viac ako dve hodinky. Aj vcera som sa rozpravala s detskou lekarkou a hovorila, ze kym tam nebol 12 hodin a viac, tak je vsetko v pohode. No obavam sa, ze tych kliestov este bude, v dnesnej dobe su asi vsade 😖

Julinka, takze Kiko je pripraveny na nocnicek? 😀

inge23
13. aug 2008

Ahojte. Lubi urcite budu...musia byt v poriadku!!!! 🙂

Skusali ste uz niekto nocnik? Ja len tak na sucho, ale veeelmi rychlo sa postavil 🙂

Uz vieme ukazat knizku, havina a hotovo a este "nic" z baby signs 😵 - Filipko totiz nerozprava, tak skusame aspon taketo dorozumievanie. Naucil sa to z DVDcka, aj ked nie som za telkovanie, ale pri tomto sa ani nepohne 🤐 ...tak mozno skusime takto nocnicek 😅

najjulinka
13. aug 2008

Na nocnik je priskoro... 😨 To tak pri vacsom stastí príde na rad budúci rok...

susy
13. aug 2008

tak to naš Simon má z nočníka riadne nervy.Ked ho len idem posadiť,tak začne trucovať,kričať,revať... tak to nebudem siliť.možno neskor.

ikka
14. aug 2008

Ahojte,
Susy kukam, ze uz tam mas snazilkovanie 😵 tak drzime palce, nech to coskoro vyjde.
My sme dnes po veeeelmi dlhej dobe vstavali o 6,00, tak som neschopna rozlepit poriadne oci. Aj noc bola horsia....lezu nam 2 zuby a dalsie su na spadnutie, musi ju to chuda poriadne vsetko boliet. Ale celkom to preziva statocne. Teploty nemame, len je mrzutucka, ale ked sme vonku, tak je vsetko OK, na bolest zabudne 😉 No a veeela kaka, snad do kazdej plienky. Inak som celkom rada, ze to prebieha skoro hladko 🙂

Baby a piste!!!! 😀

sisa07
14. aug 2008

ahojte!
Tak nam to tu tento tyzden nejako mrzne...... 😉 .
Inge, Filipko nevydava ziadne zvuky, ci su to take jeho nezrozumitelne slova, ktore neviete identifikovat?
My sme nocnik vyskusali a usudili sme, ze mame nan este dost casu. Takze u nas je to tak, ze ked idem ja na WC, Adelka vzdy pozera, ako cika mama 😀, povie "citaaaa" / =cika/ a sadne si aj ona sama na nocnicek, ale potom sa hned zdvihne a pokracuje vo svojej cinnosti. Ale niekedy mi ohlasi, ze cika do plienky.
Tak sa zatial majte fajn, budte vsetci zdravi a v pohode....papa 🙂

lubi22
14. aug 2008

Ahojte 🙂

My sme este nocnik velmi neskusali, raz vecer som ho iba tak zo srandy dala na zem, ked Samko bezkal na nahacika pred kupkanim po byte, tak si nan aj sadkal, ale ked mu prislo cikat, tak sa postavil a ocikal gauc 😅 Samko vzdy ked sa pokaka do plienocky pride a povie "kakal", uz len docielit, aby to povedal skor 🙂

Ikka, kolko ma Emily zubkov? To mas pravdu, aj u nas to funguje, ze vonku je najlepsie 🙂

Inge, citala som v nejakom mamickovskom casopise o tych baby signs, vyzera to fakt zaujimavo 😉

Samko ten sa pusta do rozpravania, ale vacsine veci nepovie celym slovom, ale prvu, resp. prve dve slabiky. Auta uz pozna asi vsetky druhy, to je jeho naj, to pomenuje celym slovom, najradsej ma slova na K, kamion, koleso, kombajn. Ale je to teraz uz super, ked vie povedat ano, nie, ked si vie vypytat, co chce. Je to uz omnoho pohodovejsie 😵

inge23
14. aug 2008

Ahojte.

sisa: ako kedy, niekedy nejaky zvuk vyda, ale nie prilis casto. ani ked nieco chce...respektive on nikdy nic nechce. 😖
no my to take pohodove nemame, pamate si,pisala som , ze je nejaky iny 🙂 ...boli sme uz aj u tety specialnej psychologicky v BA a ta povedala, ze je v poho, ale, ze za svoju prax este nevidela, aby sa 15 mesacne dietatko vedelo tak sustredit, ze je zaujimavy. Niektore veci vieme-skor fyzicke ako 18mesacny, ale veru nieco co by malo vediet rocne dieta nevieme...takze cvicime, ale filipko to odmieta ☹

ja vsak niekedy badam aj znaky autizmu 😔 ...nie vsetky, nie vzdy, ale je to tam...ale je to nase zlaticko najvacsie na svete. 😵 😵

zuzula
14. aug 2008

ahojte kocky 🙂 konecne som sa sem zase dostala, boli sme si uzivat prazdniny na Slovensku, 2 tyzdne dovolenky boli super a uz sme spat v nasom kolobehu 🙂 cas rozmyslat nd dalsou dovolenkou 😀

vidim ze nam tu pribudaju tehulky aj snazilky, Lubi gratulujem 😉 a ostatnym prajem pekne "zajacikovanie" 😉
my sa zatial nepridavame uz len pri predstave rannej nevolnosti mi mrzne usmev na tvari 😀 mozno o rok.

Inge - baby signing je super, ja som s Adamkom chodila asi od 6 mes. do roka, bola to super aktivita, vzdy tam bola sranda, doma sme praktizovali tak vselijako ked ma napadlo, nie konzistentne, ale aj tak sa cosi na Adama nalepilo 🙂 aj teraz ked uz vie aj hovorit nejake slova tak tie co nevie tak mi vie ukazat...urcite to prispieva k tomu ze nie je taky frustrovany z toho ze sa nevie vyjadrit a my mu nerozumieme...takze len tak dalej 😵
moj manzel uci na skole pre autisticke deti, tiez tam pouzivaju tieto znaky a s velkym uspechom. ale pokial on vie tak autizmus sa neda diagnostikovat pred 3.rokom zivota,casto aj doma povie ze toto je typicky znak autistov ked napriklad Adam stale chodi a stuka vypinacom znovu a znovu a znovu 🙂 alebo sa stale zaujia o vsetko mozne len nie o hracky ale ja sa len smejem ze je to profesionalna deformacia 😅
a s tym sustredenim ti pravdupovediac trtosku zavidim ze sa Filipko vie niecim zaujat... nas Adam sa vie sustredit na nieco asi 20 sekund a potom uz bezi za niecim inym...dost vycerpavajuce 😅
nerob si prilis skoro tazku hlavicku, kazde dietatko je ine a az cas ukaze ake male osobnosti sa nam z nich vykluju 😉

lubi22
15. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Zuzuli ahoj 🙂 Tak ste si uzili aspon nejaky cas s rodinkou 😉 Dakujem za blahozelanie 😵

Inge, maloktore dietatko sa vie tak sustredit na nejaku aktivitu, ale su aj take, mozno je Filipko skor introvertnejsi 😉 A super, ze ho bavia tie baby signs. Ja som o tom citala iba nedavno, predtym som o tom nepocula. 🙂

erika1983
15. aug 2008

Ahojte
tak ja sa hlasim zase po dlhom čase
ku všetkym gratulaciam sa pripajam
ale hlavne Riuske k Lukaškovi a momo ku svadbe
no mi krasne rastieme sme strašny šibal furt nieco vymysla, ale teraz mame hnisavu anginu tak sme trosku mrzuty, mala je zo starkou, ja este totiz nemam dovolenku ale pocas obeda som doma tak aspon tolko,dufam ze vsetko sa rychlo napravi
no a nocnik ten tiez nevyhrava mali sme zobrat moč tak som ho aj vydezinfikovalaa ze to skusime do neho ale ani nahodou, a ked som dala plienku tak hned cikala 😅

inge23
15. aug 2008

Ahojte 🙂 , Lubi, Zuzi, Sisa 🙂 , dakujem vam za podporu. Ja tiez viem, ze sa diagnostikuje az po 3 rokoch, tak budeme dufat. Vcera sme tu mali kamosku s 9 mesacnou dcerou a poviem vam, ze vedela viac veci ako nas Fifino a ten rozdiel s inymi detickami je niekedy az do oci bijuci...Jasne, viem, ze sa nemaju deti porovnavat, ale priznajme si, ze to niekedy robime 😅 . uvidime, mozno sa rozbehneme tak, ze vsetko dobehneme 😵 . Len viete, niekedy ma to velmi berie a vtedy len placem...doma ma to uz nebavi obmielat, ale oni ho nevidia stale.

Este som chcela, vcera som skusala super receptik na olovrant. Mozno to niektora poznate. Sme s manzelom trpli, ze ci nam trosku aj necha 😵
Dame zovriat pomarancovy dzusik, pridame kuskus nechame povart tak 5 minut, dame do misky pridame rozpucene maliny, ja som pridala trolinku medu, a podavame. Je to vidatne, zdrave a podla mna veeelmi chutne. Aj Filipkovi chutilo. 😎

Frederike skore uzdravenie

erika1983
15. aug 2008

inge dakujeme no dufam ze to bude skore ale do buduceho piatku berieme antibiotika ved nas chcela dokina dat do nemocnice ale zobrala jej krv a nejaka norma tam bola akurat pod ciarov tak povedala ze este nemusime
nastastie
inge neboj najhorsie je mysliet na zle, takze prosim ta mysli pozitivne viem ze je to tazke ale snaz sa, a neboj Filipko ta raz tak prekvapi ze az 😀 😀 😀

inge23
15. aug 2008

erika, tak to ju poriadne laplo, chuda mala...Filip mal 2dni teplotu pred 2tyzdnami a bola som hotova. On totiz este nebol nikdy chory...klop klop. 🙂 dufam, ze to teraz nezarieknem 🙂
drzime paste, nech je skoro fit.

snazim sa tak mysliet, ver mi. dakujem 🙂

lubi22
15. aug 2008

Erika, zelam Frederike skore uzdravenie 😵

Inge, to je jasne, porovnavaniu sa asi nevyhne nikto z nas, hoci vsetky vieme, ze kazde dietatko je individualne. Nasi priatelia maju teraz 7 rocnu dcerku, do 4 rockov nevydala zo seba ani jeden zvuk, vobec nechcela povedat nieze slovko, ale ani hlasku, chodili s nou psychologovi, logopedovi, fakt ze rodicia sa jej venovali a ona nic. A zrazu zo dna na den prehovorila, ale nie tak ako zvyknu deticky, ze najprv, slovko, dve, ona hned spustila uplne normalne vety. A rodicia boli uplne v soku, teraz ide v septembri prvy raz do skoly, je taka ista ako ostatne deticky, jednoducho sa jej asi nechcelo rozpravat 😉

inge23
15. aug 2008

Ahojky Lubi, no ak bude Filipko lenivy po manzelovi...dufam, ze to tu nebude raz citat 😝 ....tak spusti tiez a uz sa na to velmi tesim, lebo ja som typ, ze sa mi niekedy huba nezastavi az kym nejdem spat 😀 a preto mi to pride divne.
ale su to moje zlaticka, obaja... 😵

Ako sa inak citis? Mne bolo tiez zle, ale asi tak okolo 14tt prestalo a nemohla som citit chlieb a papriku...to ma islo porazit.