Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
3. nov 2008

sisa super napad toto mna nenapadlo, diki 🙂 vcera ma napadlo mu opriet dosku o gauc aby mal minimykacku pre seba, ale nenasla som nic vhodne. toto urcite skusime, vsak na to staci aj karton 🙂

zuzi ze 9kg muozes sa hambit, ja som s Petrikom sladkych 20 😝 😀 😀

eva4444
3. nov 2008

nie minimykacku 😀 ale minismykacku 😝

ikka
3. nov 2008

Ahojte,
jej Sisa, ty mas super napady...smyklavku aj my skusime 😉 Nam dnes Emily na uvod dna urobila sipku z gauca, ale pribrzdila si uder rukami, takze ok...strasne zacina byt totalne pojasena, skace po gauci, beha, splha sa a vobec si nedava pozor a ked ju upozornujem alebo zachranujem, tak sa strasne na tom bavi a rehoce...no ide ma rozhodit 😅 Odkedy spadla na tie usta, tak mam hrozny tik a strach, ze kedy zas zleti ☹
Dnes inak vsetkych plysakov pousadzala do radu a vzdy hovorila "haci", no nejak sa jej asi zapacilo to slovo zrovna. A tiez ma rada auticka, mame doma dve a hrame sa s nimi sem tam a vonku ju fascinuju traktory, aj vie povedat nieco ako "tatou".
Inak s tymi psikmi veru, tiez som sa uz s tou myslienkou zahravala, ale absolutne si neviem predstavit ranne vencenie, ked my same vstavame z postele az okolo tej 8,00. Co deticky uz sa vam vyrovnali s posunom casu?

Evi, na Petrikove dobroty sa tesime aj my 😉 aj tie francuzske by som ochutnala, hned teraz 😝

lubi22
3. nov 2008

Ahojte 🙂

Zuzi, no 9 kil to urcite nebude, uz teraz mam 7 navyse, ale to som este dobra, pri Samkovi toho bolo o takom case viac. Tiez som pribrala ako Evka 20 kg, pri moje vyske sa odporuca tak 16, tak by som sa rada tentoraz do toho strafila. Ale zavisi to aj ake bude babulko, Samko mal 4160, nepredpokladam, ze druhe babulko by bolo nejaky krpcek 😉 Mena su uz iba dve - Adam a Matej, vcera som akurat hladala na nete vyznam mien a charakteristiku ich nositelov, pre ake znamenia su vhodne. No pozitivnejsie z toho asi vysiel Matej, hoci v poslednom obdobi som skor za Adama 🙂 Neviem, do akej miery su taketo veci pravdive, nepoznam nikoho ani Adama ani Mateja 🙂

Zuzi budete sa za chvilku stahovat, ked mate vymalovane?😉

My sme mali dnes esxtremne uvrieskany den, taky uz dlho nebol. Na prechadzke Samko nechcel ani bezkat, ani hacat v kociku, chcel byt len na rukach, samozrejme aj ked som mu vysvetlovala, ze maminka ho nemoze nosit. Tak po chvile nosenia, ked som uz nevladala, sme sa vrieskajuc vracali domov, strhaval ciapku, no hroza, taky den som uz davno nezazila, mohla som sa snazit akokolvek, ani auta, ani kreslenie, ani nic 😠 Neviem ci je to tymi ocnymi zubkami, lebo si vkuse strka prstiky do ust, co uz davno nerobil.

Sisa, presne kvoli tym dovodom, ako pises, by som tiez nechcela psika k malemu dietatku. Ine je, ked uz dietatko chce zvieratko a je schopne na seba prevziat aj za neho ciastocne zodpovednost, potom si myslim, ze psik je vynikajuci 🙂

Ikka, tak vy ste si dobre cez vikend makli, bolia ma krize aj za Teba 😀

ikka
3. nov 2008

Joj Lubi no krize ma nebolia, ale verim, ze teba bolia 😀 ale inak ma hrozne bolieva chrbat okolo lopatiek a uz s tym musim nieco robit, lebo niekedy kvoli tomu ani poriadne nespim 😕
Lubi inak Emily tiez asi pojdu ocne zuby, slinta hrozne a ma to hore aj trochu napuchnute, dnes sme objavili a tiez je zla jak cert, ale zatial sa to dalo, lebo sme boli na nu dvaja. Teraz ma Andrej dve nocne, tak neviem ako sa vyspi, ked bude mala umrncana.

ikka
3. nov 2008

A este som chcela napisat, ze tiez nepoznam ziadneho Mateja, Adamka ano, ale este je maly, ale zatial sa mi Adamkovia vidia celkovo ako taki nezbedni certikovia...sudim aj podla Adamkov na plavani a tak... 😉

lubi22
3. nov 2008

Ikka, aj u nas asi skor pojdu tie horne. A kamosky co maju starsie deticky, hovorili, ze tieto ocne zubky prebehli najhorsie 😒 Najlespie, ze maly sa asi vykrical pri mne, ked dosiel ocko o pol piatej, tak maly bol zrazu ako medik, isli sme spolu vsetci von, bezkat sice velmi nechcel, este je asi zoslabnuty po tej viroze, ale hacal v kociku ako pat penazi a ani nemrnkol. A tak sa liskal az do vecera, no som zvedava na zajtra 😅 Emily berie v pohode, ked je ocinko doma a spi cez den? Lebo nas maly je v tomto despota, nie je mozne, aby si ani jeden z nas pospal, stale bucha na dvere spalne a vykrikuje nie spinkat, zobudit 😅 My musime byt furt k dispozicii.

eva4444
3. nov 2008

joj baby tie zubky vam teda nezavidme ☹ ☹ ☹

dnes sme boli u kamosky, dievcatko o 2m mladsie ako Petrik. Ona nedovolila ani sa len dotknut niektorej jej hracky, hned brala vsetko prec, tak bol Petrik trosku v rozpakoch. Nakoniec zaliezol do stanu (musime kupit aj my, mozno na vianoce) a tam sa schovaval. To je zaujimave, lebo Petrik ked u nas bol jeden 2r chlapcek tak s kludom anglicana odovzdal vsetky svoje hracky. Ale to je mozno aj tym, ze ta mala uz chodi do jasiel, tak sa naucila zit v konkurencnom prostredi a chranit si svoje.

ikka
3. nov 2008

Aj nase kamosky hovorili, ze si ocne uzili najviac, no mame sa na co tesit 😅
S tym spanim to je u nas ok...uz to asi vnima tak od uplneho zaciatku, takze asi jej to ani nepride, ze to tak nema byt. Ja jej aj niekedy poviem, ze aby bola tichsie, ze ocko spi a niekedy aj posluchne 😅 No a potom vlastne ju tam cez obed davam spat do spalne a ona sice vykrikuje tata tata, ale potom si pekne lahne a zaspi. Sice sa toto musela naucit, lebo samozrejme zo zaciatku sa chcela s tatinkom hrat 🙂 A vlastne celkovo, ked ma Andrej volno, tak vacsinou spava dlhsie ako my a ju to ani nenapadne tam ist buchat. Mozno casom...mozno este k tomu nedospela, ze moze ist ocka zobudit 😀

susy
3. nov 2008

my už máme 16 zubkou.Aj očné máme,no nebolo nejak obzvlašt zle. Za to teraz papa za 2detičky. 🙂

ikka
3. nov 2008

Evi aj ja by som chcela na vianoce kupit nejaky stan. Kukala som take tie v Ikea, ale tie uz sa mi zdali take akesi male 😕 No a co sa tyka hraciek, to bude asi vecny boj ako to tie nase deti naucime. Ja som dnes celkom ostala v uzase, ked si Emi na plavani vzala niekoho koleso a ja som jej povedala, ze to nie je nase, nech to vrati a ona sla a naozaj to polozila, tam kde to bolo...ale mozno to bola len nahoda 😀 Ale ona je celkovo v tomto este nepriebojna, jej ked niekto berie nieco z ruky, tak ona si to necha, takze ju asi budem troska ucit aj opak...nech si neda no nie? Dnes jej jeden chlapcek zobral z ruky keksik a pustil ho na zem a to jej bolo normalne luto, lebo som jej samozrejme nedovolila to vziat zo zeme a dlllho som jej vysvetlovala, ze zo zeme veci papat nemoze. Chuda stala tam nad tym a krivilo jej ustocka do placu 😔

pipi1211
3. nov 2008

no nakoniec sme sa rozhodli ze kupime americkeho kokerspaniela http://www.afauna.estranky.cz/stranka/plemena-p... lebo drahy ho mal ako maly asi 13rokov tak sme sa rozhodli pre toto plemeno 😀 😀 😀 😀 sisa co sa tyka vencenia tak to uz mame rozdelene 😀 rano bude chodit drahy, na obed si dame s momo vzdy prechadzku okolo domu a vecer budem vencit ja, aspon si pekne v klude zapalim a dam si prechadzku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uz sa na tie vecere tesim 😀 a na strazenie mam dohodnutu svagrinku ktora ma tiez hava tak si ich pekne skamaratime a bude 😀 😀 😀 😀 😀 mozno sa mi to len lahko pise 😅 😅 😅 ale strasne sa na to tesim! clovek ked cely zivot po niecom tuzi a nikdy to nemohol mat tak ide aj cez mrtvoli ako sa hovori 😀 😀 😀 😀 😀

to kolko mame zubkov my neviem lebo mala ma do ust nepusti, iba ked umyvame zubky ale i tak tam moc toho nevidim ale viem ze ma 3stolicky, 4vrchne a 4 spodne 😀 😀 😀 😀

sisa07
4. nov 2008

ahojte 🙂
Pipi, tak Vam teda drzim palce, aby ste rozhodnutie nelutovali a aby ste aj s novym prirastkom zazili vela zabavnych a prijemnych chvil 🙂 !
Ikka, Evi - to bol napad mojej maminy, ona je taka uzasne tvoriva, pouzivali sme to este pri synovcovi Lukaskovi 🙂 .
Cez tehulko som pribrala 21 kg, to bolo moje najlepsie obdobie, vazila som ku koncu 65, jaaaaj, tak som sa dobre s tymi kilami citila.......
Lubi, aj my mavame obcas taketo "blbe dni", ked Adelka vstane asi hore zadockom a mozem sa akokolvek snazit, vsetko co urobim, je zle. Dnes sme mali tiez umrncane rano, lebo som jej konecne chcela poriadne umyt zubky a nechcela ma pustit. Tiez ju trapia ocaky, aj ked hore su uz vylezene, este idu dolne.
Ale pre Teba to musi byt teraz tazke, ked sa bojis aj o Adamka/ Matejka a mala by si viac oddychovat. Vsetko tehulkovske zavidim 😵 , ale tuto rozpoltenost nie... 😅
Ikka, Emily je zlate dievcatko, ked necha ocinka takto pekne spinkat. To by u nas asi nepreslo, nase male tornado necha ocinka tak nanajvys poobede v nedelu podriemkat chvilku pri telke. Ale inak musime byt stale na nohach ako Lubka.
Idem varit a mala by som aj zehliiiiit ...
Prajeme pekny slnieckovy den 😵 !

eva4444
4. nov 2008

ahojte 🙂

nas petrik musi mat moznost vojst do kazdej izby, tak sme si ho naucili, cize ked jeden z nas drieme tak musi ratat s tym ze tam petrik semtam vbehne nakukne mu pod perinu potaha za nohy a ide zase prec. 🙂

ikka ja asi kupim tento:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/2007...
ked sme boli v ikei, tak sa v nom petrikovi pacilo, a nie je ani taky drahy.

dnes sme boli kuknut jedno ceske dievcatko doobeda, na kt. sme nahodou natrafili (tento tyzden su v bavorsku jesenne prazdniny cize vsetky nase aktivity su zavrete ☹ ) mali doma taku jednoduchu hracku ze hore sa pustila gulicka a ta potom sa gulala cez drahu a vybehla dole. Petrik sa s tym hral asi pohodky ani nemukol 😝 skusim nieco take kuknut 🙂

pipi1211
4. nov 2008

no my mame stan macka pooh 🙂 a je to fakt super vec lebo mala si tam kazdy den zajde aj na pol hodinku a mojka sa tam s plysakmi 😵 😵 😵 😵 nahadzali sme jej tam vsetky plysaky co ma takze ma uplne pohodlie a ja klud 😀 😀 😀 podla mna dieta potrebuje nieco ako ukrut pred rodicmi a kedze momo nema vlastnu izbycku vyriesili sme to stanom 😀 😀 😀

sisa tak to aj ja dufam, ze to nebudeme lutovat ale tak snad nie lebo sa vsetci velmi tesime 😀 😀 😀 😀 😀

ikka
4. nov 2008

Ahojte,
my sme dnes vstavali o 8,30 🙂
Pipi stan v kombinacii s plysakmi je dokonaly....no uz aj bezim nejaky stan veru kupit, aspon sa budu mat tie nase plysaky kde valat 😀 lebo uz nam zaplavuju byt 😀
Sisa, skusili sme smyklavku a super...urobili sme si ju z drevenej zvieratkovej vkladacky, takze sa prave zvieratka krasne smykali 😉 takze tato hracka uz ma upne vyuzitie 😀

lubi22
4. nov 2008

Ahojte 🙂

Evi Tebe sa zije, ked sa Petrik ma tak k vareniu. Samka bavi zatial iba mixovat cesto a plnky na kolace. Evi, ja si nemyslim, ze je to jaslickami, ze si to dievcatko neda. Nechcem byt mudra, ale myslim, ze to je osobnostou dietata a aj vychovou, hoc su to male deticky. Samko teda priebojny je dost, ale ked mu poviem, aby pozical inemu dietatku hracku, ze sa chvilku zahra, tak mu pozicia. Zase na druhej strane, ked mu nejake dieta chce zobrat drzo hracku, s ktorou sa prave hra, tak zakrocim ja a poviem, ze teraz sa pohra Samko a za chvilku Ti hracku pozicia. My sa kazdodenne stretavame mamicky asi s 6 detickami a uz tam je vidiet rozdiely. Samko je sice najmladsi, takze mozno to caka aj nas a co pisem nie je pravda, ale kazdodenne sa biju o hracky tie iste deti. Jedno dievcatko, ktore je najvyssie, nerozprava, ale vzdy akonahle pride ine dietatko a drzi hracku, hned mu ide po nej. No a kedze je silnejsia, tak je zvyknuta, ze ostatne deticky premoze. A jej maminka sice zakroci, malu vyhresi, ale v zapati ju polaska a polutuje, takze mala za minutu uz je zase v konflikte. Neviem, ja ked Samka vyhresim, resp. by som povedala ja ho nehresim, ale mu dohovorim a vysvetlim, ale keby ze ho hresim ako ona ju, tak ju v zapati neberiem do narucia a nemojkam, lebo aky to ma efekt.

Ikka tak Emily je solidarna k ocinkovi, ze ho necha vybuvat 😉 Asi je to tym, ze je tak zvyknuta od malicka 🙂

Tie stany su dobry napad ako darcek pod stromcek, ale my by sme skor potrebovali nejaku velkoplosnu poschodovu garaz, lebo plysakov mame iba zopar, tie si Samko ani nevsimne, za to pocet aut je urcite okolo 100 kusov rozlicnych velkosti od velikej tatry, domiesavaca a traktora postupne az po anglicaky. A babky stale kupuju, Samko pokazi auticko a uz su tu s novym takym istym, aby mu nahodou nebolo luto, tak darmo ja mozem rozpravat, ze ked auticko pokazi, bude plackat a nove uz nedostane 😅 Uz hracky nechavam aj u jednych a druhych, starka mu napriklad posledne kupila velku smykacku do izby, ale to by sme asi lietali uz okolo 😅

Sisa, zehlenie ani nespominaj 😔 Hned mam vycitky 😅 Ked umyvas Adelke zubky, davas jej aj pastu na kefku? Lebo u nas umyvanie zubkov dako sklzlo k vyjedaniu pasty, ked chcem ciste zubky, musim dataj 5 porcii pasty 😀

lubi22
4. nov 2008

No teda, posledne dni tu bolo tak fajn a zase sa nikto neozyva 😉 Ja som prave dovyberala fotky do vianocneho kalendara pre rodicov, tak uz iba muzik schvali a poslem objednavku, nech nemam stresy pred Vianocmi. Ikka, fotka Samka zo stretka, co urobil Andrej, je uplne najsamsuper, davam ju na titulku 😵

ikka
4. nov 2008

Lubi, tak to sme radi, ze ma fotka uspech. Ale ked Samko je taky super model 😵 😵 😵 tak to sa potom foti samo 🙂 Juj nespominaj vianoce, mam stres z nakupovania 😅
Inak dnes sa mi ozvali z prace, ze by ma teda brali, len sa este idem dohodnut presne, ze co a ako...lebo sef spominal, ze ma personalne asi bude chciet tlacit do polovicneho uvazku a ked som si to spocitala, tak mi to moc nevychadza, ci by som to zvladala, tak este uvidim, co z toho vobec bude 😕 ja by som mohla len na 2 dni v tyzdni a to neviem, ci sa dohodneme.

zuzka80
5. nov 2008

Ahojte,
Sisa takú dráhu pre autíčka som si robila ešte s bratom, keď sme boli malí. Púšťali sme si tak autíčka. My sme si tú dráhu stavali z tvrdých kníh, neskôr sme už mali aj prekážky 😀
Ikka držím palce, aby ste sa dohodli v tvoj prospech, myslím v robote 😉
Ľubi mali by sme sa sťahovať pred Vianocami, ale ak to nestihneme, nevadí. Včera som kúpila Laurinke do izbičky bordúru macka Pu a aj takú menovku na dvere tiež macka Pu. Ešte podlahu budeme dávať na budúci týždeň.
My sme mali detský stan v lete vonku, ale Laurinka v ňom veľmi nechcela byť, tak ho máme odložený. V novej izbičke ho možno vybalíme, tam bude viac miesta.
Laurinka mala ako prvé zúbky práve očné a ani som nevedela, že ich má. Keďže som stále sledovala len dolné ďasienka, či sa niečo neukáže. Nám ide teraz v poradí 6. zúbok.
Pipi pekný psík 🙂

eva4444
5. nov 2008

ahoooj 🙂 🙂
ikka taktiez drzime prsty nech vyjde vsetko ako si to zelas. Emily by potom bola doma s tatom?

lubi asi mas pravdu ze je to povahou dietata. esteze tie nase su take dobrosrdecne 😝 😀

jeej zuzi to uz idete do vlastneho? to budete mat super, aj ja steeem 🙂

tak ma sme vcera boli v ikei,nakupi si varechy do domu. kupili sme aj stan, nahadzali do neho vsetkych asi 5 plysakov. Petrik vbehol do stanu, vsetko vyhadzal von a pozanasal pekne na miesto 😀 inac ho to bavilo chvilku, dnes ho ignoruje zatial. asi pominulo caro okamihu 😒

ikka
5. nov 2008

Ahojte,
dakujeme za drzanie palcov, vediet budem az na buduci tyzden a Emily by bola veru s tatom 😀 hi som zvedava...ale nepredbiehajme.

Emily objavila vcera vecer v jednom sufliku sedmove karty, tak sa s nimi az do kupania hrala a rano hned bezala a si ich vybrala a mali sme aj vyse hodiny vystarane o zabavu. Prekladala, otacala, kukala obrazky. Davala ich do krabicky a zas von...no zabava ako hrom 😀

lubi22
5. nov 2008

Ahojte 🙂

Ikka, aj ja sa pripajam, nech Ti to vyjde s tou pracou, dva dni by boli super pre Teba a aj pre ocka s Emily 😉 Ja som dnes tiez v praci, klasicka streda, chlapi si gazduju sami 🙂 Mam na stole 98 pisomiek, tak kym ich opravim, tak asi aj zosediveim 😅

Evi, dobre si to napisala, ti nase su vzdy naj 😀 No som zvedava, ked pride bracek, ako to bude s hrackami 😉

Zuzi, tak snad stihnete porobit a Vianoce uz stravite v novom 😉

inge23
5. nov 2008

Ahojte, dlho som tu nebola 🙂 , totiz prerabame domcek. nasi nas oddelili od seba 😀 , t akze kazdy budeme mat svoje sukromie a aj tak budeme spolu. Len bude zvlast vchod, kuchyna a tak... tesim sa lebo predsa len sme boli zvyknuty byt samostatne 🙂 . takze mame rozbombardovany dom a najviac mi je luto Filipka lebo sa mu neviem dostatocne venovat, ale radsej teraz vydrzime a potom sa budeme iba spolu hrat. 😵

Lubi, super, ze ste uz OK a to bratie hraciek poznam, Filip si tiez necha vzdy vsetko poprat 😅. Hor sa do opravovania 😀 . Inak, take dni ako ste mali minule so Samkom prezivam teraz nejak casto a zacinam mat toho dost. Proste si pocuje iba co che, ignoracia funguje na stopro

ikka, super napad s kartami - vyskusam 😉 . A drzim palce, aby ti to vyslo. Ja som tiez mala taku podobnu ponuku min. tyzden. musela by som ale davat maleho ku svokre a to mi je luto na 6 hodin denne, este je spuntik a predsa len, je taky aky je a ja chcem byt s nim, aby som nieco nezanedbala. Ale ty by si to mohla mat super, dva dni a aj tak by bola s tatinkom, to ano, to by som brala

Evi, stan si nevsimal filip tiez, ale teraz ficiiiiiime

Sisa, aj Filip rad pusta auticka na smyklavke a aj seba 😀 😀

Tak ja idem dalej upratovat, nech to mame uz spravene, ale ratam este tak tyzden, kym to bude tip top

najjulinka
5. nov 2008

Baby my máme vymalovanú detskú a danú podlahu 😉 Už len lišty namontovať, nalepiť bordúru, natrieť zárubňu a stupačky, umyť okná a osadiť dvere... 😀

susy
5. nov 2008

ahojte. Chodim vas sem čítat,no nemam kedy ani pisat.Ale do juloviek 2009 vždy niečo ťuknem,tak mi prepáčte. 😔

zuzka80
5. nov 2008

Ikka to s tými kartami musím aj ja vyskúšať 😉
Inge ja to mám s tým upratovaním podobne, dnes som umývala balkónové dvere a jedno okno 2 hodiny 🙄 Je to hrozné, sama malta, farba, zvonku fasáda, ide to ťažko dole 🙄 Ešte chcem ísť poumývať kúpelňu, tak nechám Laurinku babke a dedkovi.
Susy nezanedbávaj nás 🙄 😀 😀 😀
Najjulinka nás podlaha ešte len čaká, dvere sú už objednané 😉

najjulinka
5. nov 2008

My dvere máme domka zložené už dávno... Od maája-júna... Ale až teraz ich dáme 😀

Práve nám montujú zámok 😖 Mal chlapík dojsť medzi 16:30-17:00 a došiel o 18:45 😠

lubi22
5. nov 2008

Inge, Zuzi, tieto rekonstrukcie a stavby Vam teda momentalne vobec nezavidim. Ale zase obe mate vyhody, ze mate pomoc hned po ruke, starych rodicov 🙂

Julinka vy tiez rekonstrujete za pochodu, ze? No s tymi majstrami je to tak, malokedy pridu fakt vtedy, ked je clovek s nimi dohodnuty 😨

Susy, to Ta veru neospravedlnuje, aj ja musim stihat aj marec 2009 😀 😉 Ale tu je to super v tom, ze sa uz pozname v osobne, takze ja sa v majovych babetkach vyzivam viac 😉

najjulinka
6. nov 2008

Joj pozerám čo som tu písala, ale asi jasné, že ked 17:59 som písala, tak prišiel chlapík 17:45 😅 😀 😀 😀

Tak detská v použiteľnom stave je už. 😉 🙂