Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ikka
19. feb 2009

Sisa, to kym tata pusti Emily na diskoteku, tak to dovtedy este ten styl vypiluje 😀 😀 😀
Jemine nezavidim ti to skore vstavanie, tak snad bude poobede lepsie. My sme boli dnes 2 hodiny vonku a stravili sme ho aktivnym bobovanim a splhanim sa na kopcek...rovno pred domom mame taku kopu hliny 😀 takze Emi zaspala ako dudok 😉

susy
19. feb 2009

tak a bude to chlapček.

ikka
19. feb 2009

Susy, tak gratulujeme! No niektore zeny su proste predurcene starat sa o vela chlapov 😉 Aspon ta budu cely zivot obletovat 😉

lubi22
19. feb 2009

Ahojte 🙂

Susy blahozelam k chlapcekovi 😵 😵 😵 No aspon si aj s Riuskou budeme moct vymienat rady, ako doma s tromi chlapmi 😀 Ale urcite to bude super 😉 Ved si predstav, ked sa budu o Teba starat tolki fesaci, ja sa na to tesim - ja mam jediny problem, aby som pri tych mojich modrookych blondakoch nevyzerala ako aupairka z vychodnej Europy 😀

Ikka ja si myslim, ze Emilin styl je super, je videt ze citi muzicku 😉 No ale fakt to bude mat tata tazke, aby nesiel na prvu discu aj s Emily a dakou brokovnicou 😀

Sisa tak vy ste dnes riadni ranostaji 😉 My tiez dnes trochu skor, uz o 6, ale Samka hrozne trapia ocne zubky, zacali mu ist aj sopliky, jeden je uz prerezany, tri vidno pod dasienkami, tak snad sa prerezu coskoro, idealne kym pojdem do porodnice, aby som ho v tom nenechala sameho 😔

Evi ja si tiez myslim, ze chlapi to maju jednoduchsie, takze som rada kvoli nim 😉 No a s tortickou mas pravdu, takto som sa na to nepozerala, tak si to este vychutnam s babulkom v brusku. 🙂

eva4444
19. feb 2009

ozaj baby este sa chcem pochvalit 😵

sisa07
19. feb 2009

EVIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisa07
19. feb 2009

Ja som to tusila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 VEeeeeeelemi gratulujemeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 Taka som rada, ze Ti to vyslo ! Prajem krasne a pokojne tehulkovanie!

sisa07
19. feb 2009

Minule si tu tak nieco prehodilo a uz mi to zacalo vrtat v hlave.....jaaaaj, normalne si mi vylepsila dnesnu nevelmi dobru naladu 🙂 . Prajem pekny vecer!
A Susy gratulujem k syncekovi 😵 !
Lubi, nech sa Vam to rychlo prereze, aby bol zas na chvilu pokoj 🙂

susy
19. feb 2009

Evi, Gratulujem 😀 😀 😀 . tak ja som to vobec nečakala 😨 😀 . Jeeej už sa teším,ked sa raz všetky stretneme aj s našimi drobcami. A potom šuštiakovi budeme zahlasovat nie 13, ale 26 ludi 😀 😀

lubi22
19. feb 2009

Evi juchuchu 😀 Srdecne blahozelam, velmi velmi sa tesim 😵 😵 😵 😵 😵 No to je parada, nech Ti vsetko super pokracuje 😉 Ako nevolnosti? Ako sa citis?

No baby - uz musiem zlomit iba Ikku a Zuzku a kludne mozeme tuto temu premenovat na majove deticky 2007 a ich mladsich surodencov 😀

No veru Susy - sice neviem ako to bude tento rok so stretkom, teda z nasej strany ale buduci rok bude fantasticky, toooolko nas bude 😵

susy
19. feb 2009

Asi to necháme na buduci rok, nech je veselšie 😀

ikka
19. feb 2009

Evka, tak dlho si nam to tajila..tytyty. To je skveleeeeee, super, uzasneeeee 😵 😵 😵 Moc gratulujeme!
No teda asi vam vsetkym zavidim 😉

eva4444
20. feb 2009

ahojte

dakujeme kraaasne 😵 inac ja uz mam brucho ako v 5 mesiaci ale doktor videl len 1 kus tak neviem 😀

Petrik posledne dni vstava o 5, esteze mam super muza ktory ho vezme a ja este lezim do pol7, aj tak Petrik stale ma chodi pozerat do spalne ci som tam 😀 cez obed sme ho zacali po 1,5h budit, ze ci si nenatiahne radsej nocny spanok, a on si este aj nocny skratil betar jeden 😠 musime chodit asi viacej na cerstvy vzduch nech nas riadne vystipe 🙂

sisa07
20. feb 2009

Ahojte 🙂
Zase je tu o nieco veselsie 😵 .
Evi, posledne dni tiez nasa slecna vstava okolo 5, dnes bolo presne 5, 03......A hned zaveli, kam mame ist a co mame robit, kym ja som este polomrtva......NEchapem, preco sa jej to zase pokazilo, ved uz nam to tak pekne fungovalo, ze vstavala az okolo pol siedmej. Ona ma vzdy take nevyspytatelne spankove fazy. Ale mozno bude nieco vo vzduchu, ked aj Petrik je na tom rovnako. Zeby jar 😀 ?!
Petrik uz vie, ze mas v brusku babatko? Ako Ti je? Vsetko OK?

Ikka, ved sa pridaj a nemusis zavidiet 🙂 . Ja viem, keby to bolo take jednoduche..... 😉 🙂

No a stretko 🙂 . Velmi sa tesim, ale mozno vzhladom na nas vacsinovy stav bude lepsie odlozit to o rok, a to bude teda riadna mela 🙂 , deti a deti 🙂 .

Pekny den vsetkym 🙂

eva4444
20. feb 2009

joj sme dnes boli cela rodina u zubara sme tam cakali skoro 2h uz bol Petrik unaveny tak aj nas to znicilo riadne, hodili sme tatu do roboty a idem vari aj ja spat.

sisa nam to trva asi tak 2 tyzdne ja neviem co tym detom je ale nebyt mojho muza tak asi dusu vyplujem. ja verim ze to je len nejaka faza, ze zase pride pekne spinkanie. Podla mna ked pride jar a budeme chodit viacej na vzduch tak sa tak zdravsie unavi. tolko teoria 😀
Petrik nejavi o brusko ziadny zaujem, stale mu vravim ze ked sa po mne gniavi ze nie po brusku, ale ani to nebere. nechape nic 😀 vsak ma este cas. inac zle mi nebolo este nikdy ani teraz ani pri P. len ta markantna potreba spanku, ale ved to poznate.. Vcera sme mali detailne sono, vsetko vyzera byt ok, razstepy ani podozrenie na trizomie nebolo vidno tak vychadzame z toho ze babo je zdrave 🙂

ikka pridaaaaaj saaaaaaa 😉 nam takisto nema kto pomoct, pravdepodobne si muz vezme po porode 2m dovolenku (tu sa to da za 60% platu) kym sa stabilizujeme a uvidi sa. sme optimisti 😎

lubi22
20. feb 2009

Ahojte 🙂

Sisa fakt je hned veselsie, take super spravicky 😵

S tym spanim je fakt asi daco vo vzduchu, posledne dni vstavame o 6 a aj pred , predtym potiahol aspon do pol 7 😒 Nastastie tiez ma necha manzelik pospat, on zoberie Samka a idu sa hrat a ja chrnim casto aj do 8 😅 V noci sa mi uz spi dost zle, jednak ma bolia lonove kosti a chrbat, nemozem najst normalnu poziciu a snivaju sa mi same hluposti, tak mi velmi pomaha ten ranajsi spanok 😅

Ja som akurat dojedla cestoviny so sunkou a sampinonmi a aj rezance s tvarohom a smotanou na sladko zo vcera, chlapom peciem v rure zivansku. Vcera som robila cestoviny asi po 2 mesiacoch, ze ved nech je trosku zmena, stale iba maso, uz mi dochadza fantazia. Moj zlaty manzel povedal, ze on radsej doje gulas z predchadzajuceho dna a moj maly chlap na mna vyplul oba typy cestovin, ani len ich do zaludku nepustil. Dufam, ze Filipko bude mat trosku chute aj ako ja, lebo pre samu ma varit nebavi ale zase ani maso nemusim kazdy den 😉

sisa07
20. feb 2009

Evi, tak to je super, ze sa citis dobre a ze aj babenko je v poriadku 😵 . S tou teoriou uplne suhlasim, tiez si myslim, ze ked sa unavime prirodzene vonku a nie unudime doma, tak sa bude spat ovela zdravsie a lepsie. Ved toto pocasie ubija uz kazdeho......Je ine, ked sme v lete travili aj 4-5 hodin vonku a teraz, ledva hodinu.
To mate super, ze moze manzel tak dlho ostat s Vami doma, skoda ze sa to neda aj u nas, bude to spociatku urcite hekticke.....ale nejako zvladneme, kym sa vsetci zladime.
Chlapci to brusino asi nevnimaju tak ako dievcatka........Adelka ma stale pusinkuje, vyhrna mi tricko a gate,aby ma mohla hladkat a natierat, je zlata. A stale spomina babo a co mu ona vsetko pozicia a co mu kupime. Ale ona je celkovo taky mojkacik, stale tuli aj babiky a plysakov, o vsetkych sa stara, taka mala mamina. Uvidime,aka bude realita v auguste.
Lubi, to uz u Teba asi pracuje podvedomie pred porodom.......Super je, ze aspon rano si mozes este zdriemnut.
My mame dnes tiez cestoviny so syrom, cestoviny robime casto, Adelka ich miluje na akykolvek sposob, nastastie.pa

kamilecka
20. feb 2009

Ahojte

Evka gratulujemeeeeee 🙂 coze si to tak dlho tajila? Niejako sa to fakt rozbieha 🙂 Pridajte sa aj dalsie 🙂

ikka
20. feb 2009

Ahojte 🙂
Evi a ako Petrik u zubara? Ukazal zubky? Ci on nebol...iba vy dospelaci?
No baby ja by som sa k vam pridala hned, hned, hneeeeeeed 😵 a este ked vidim ako pekne ste vsetky do toho vhupli 😵 Ale bohuzial s manzelom nemame na toto rovnaky nazor ☹ a nedari sa mi ho zlomit a ked niekedy moc nalieham, tak to nedopadne dobre ☹ 😔 No v tomto to nie je idealne...ale vsak nebojte, hadam niekedy...

zuzka80
20. feb 2009

Ahojte,
Evka blahoželáááááááám 😵 😵 😵 😵 😵 . Ja som tušila, že sa pridáš k tehuľkám 😀 Prajem ti príjemné tehuľkovanie, hlavne nech ste zdravučkí 😉
S tým skorým vstávaním Vám teda nezávidím, Laurinka vstáva medzi 8:00 - 9:00, takže sa nesťažujem. Mne by sa ani o 7 nechcelo vstávať 😀 😝 A večer sa nám to zaspávanie našťastie upravilo, Laurinka zaspáva okolo 21:00.
Ikka buď trpezlivá, možno sa manželík rozhodne, že chce bábatko už čoskoro 😉 Tiež by som do toho nešla, keby sme to nechceli obaja. U nás je práve opačný problém, manžel by aj chcel druhé bábo, len ja nie 😀

lubi22
20. feb 2009

Evi a pozeral zubar zubky aj Petrikovi? My sme este neboli, ale pochybujem, ze by Samko bol ochotny otvorit usta 😅 Super, ze Ti nebyva spatne 🙂 Takze Petrik zatial brusko ignoruje? Neboj, to sa zmeni, len co Ti troska podrastie 🙂

Sisa aj Samko mi pusinkuje brusko a natiera kremikom uz velmi dlho, tiez rozprava, kde bude bracek spinkat, ktore auticko mu pozicia a ze bracek bude Samka velmi lubit a budu najlepsi kamarati, budu sa spolu hrat. Takze nemyslim, ze dievcatka to prezivaju inak. Mozno skor po narodeni babetka, lebo su od malinka k tomu vedene, ze sa staraju o babiky 🙂 To som zvedava aj ja ako to bude po narodeni braceka 🙂

Ikka ved Andrej je taky super tatinko, preco nechce este druhe babulko. Ved na nom vidno, ako Emi velmi lubi, tak isto by bolo aj s babulkom 🙂

Zuzka Laurinka Vam fakt spinkava super, zavidim 😉 No vidis, tak Tvoj manzelik zase musi presvecit Teba 🙂

eva4444
20. feb 2009

baby este raz dakujeme 🙂

zubar dnes Petrika nepozeral, ale minule hej no bolo to trosku s revom ale chcela som nech mu kukne ten odbity zub a ze je to ok netreba tu opravovat, este mu zratal ostatne zubky a bolo. 🙂 vraj je dobre ze tam chodi s nami aby si zvykol a potom sa mozno nebude bat 🙂

vidite no musim aj ja Petrika zaucit do natierania bruska to sa mu bude urcite pacit 😀 mozo si k nemu vytvori pozitivny vztah 😀 😀

susy
20. feb 2009

ahojte. my sme dnes boli trochu nakupovať vecičky pre našich drobcov. Jej, ake je krasne sa zase pozerat na tie malilinke vecičky. To ked má niektora mamina druhe mimi po 10 rokoch,tak to musi byt riadna sranda 🙂

inge23
20. feb 2009

Ahojte vsetky dvojnasobne a aj jednonasobne maminky 😀
Evi, gratulujeme, je to supeeeeeer. Naozaj ste to tu nejak rozbehli.
Lubi, to musi byt super, ze o dva tyzdne uz budete 4 aj ked ja osobne si to neviem predstavot 😉

Chcem sa este vratit k tomu bitiu medzi detickami. My asi patrime k takym, co sa prave biju, teda no biju, ja neviem preco, ale filipko je asi zatazeny na zenske pohlavie lebo niekedy mi plesne aj babkam. Noviem co to ma za novinky, trva to uz sice troska dlhsie. Takze my patrime asi k tym "co odsudzujete" 😉 , aj ked si myslim, ze sa Filipkovi venujeme maximalne, vsetci ho velmi lubime a objati tiez teda nema nudzu od malinka. a vie to aj sam ukazat. Ale ja uz naozaj neviem lebo uz sme skusali aj capnut po ruke, ako nam povedala psychologicka a pokarhat, aj vysvetlovat. Skor nam zabralo iba jemmne podrzat jeho ruku a odignorovat
😔
Som z toho smutna lebo si naozaj nemymslim, ze som ignorantsky rodic alebo neico take. Asi je teraz v takom vyvojom stadiu, fakt neviem.
A potesila by som sa ak by ste mi poradili alebo mi Sisa povedala svoj nazor ako psychologicka
🙂 . ALe nastastie deti este necapol a ked mame navstevu tak sa hrozneee rad predvadza.

eva4444
20. feb 2009

inge diki 🙂
podla mna sa tymto sposobom Filipko 'prihovara' ostatnym. ja viem ze to nie je najstastnejsi sposob nadvazovania kontaktu, ale mozno chce povedat : pod sa so mnou hrat 😉

ikka
20. feb 2009

Evi, my chodime tiez cela rodina k zubarke spolu 😉
Inge, vsak my deticky neodsudzujeme, skor tych nevsimavych rodicov, kt. nechaju svoje deti bez dozoru a nezaujimaju sa o to, co ich dieta robi...Myslim, ze Evka to celkom vystihla a ja si aj tak myslim, ze proste kazde dieta ma svoju povahu, svoj temperament a rodicia aj keby sa na hlavu postavili, tak nedokazu, aby sa dieta spravalo 100% ukazkovo vo vsetkom.
Mam kamaratku, o ktorej viem, ze sa tiez svojej dcerke max. venuje, mala uz pojde tento rok do skoly, ale co je ona za cislo... 😅 proste ona ju kolkokrat aj zbila po zadku a nic nepomaha, je to proste certisko a strasne slniecko na druhej strane. Aj ucitelky v skolke kolkokrat jej hovorili, ze ona je hrozny milacik, ale proste si veci robi tak ako ona chce a nejake autority ju moc nezaujimaju, proste sidlo....toto je taka tema, ze sa k nej mozme vratit aj tisickrat...a to su nase deticky este male, co nas vsetko este cakaaaa 😀 😉

sisa07
21. feb 2009

ahojte 🙂
Hlasim sa v netradicnom case, Adelka chcela ist s ocinkom na sobotny nakup, tak kym pojdem poupratovat, trosku prispejem svojimi mudrostami 😀 😀 😀 .
Inge, presne ako pisala Ikka, my tu nikdy neodsudzujeme deticky, to by bola riadna hlupost a okrem toho si myslim, ze ani jedno z tych nasich nie je len usmiaty anjelik, ktory je len dobrucky 😉 . Nasa Adelka je tiez taka mojkacia listicka, ale vie byt aj za riadneho certika.....A uplne suhlasim s Evkou, ze Filipko nevie zatial komunikovat inac a nadviazat kontakt, tak sa kontaktuje tymto sposobom. Samozrejme, tu je Vasa uloha, aby ste mu trpezlivo / aj ked to ide niekedy asi riadne na nervy.....co si budeme nahovarat..../ vzdy dohovorili, ze takto sa spravat nema. Vzdy je to o rodicoch, aj ked samozrejme geny, temperament a urcite povahove osobitosti robia svoje......tiez niekedy zasneme, preco sa Adelka tak jeduje a stale uputava na seba pozornost, ked my sme pokojni, ja som s nou neustale a stale jej pekne rozpravame, za vsetko chvalime a vysvetlujeme.
To, co uz v detoch je, sa tazko da zmenit, ale ovplyvnit a korigovat sa vela veci urcite da. Takze este raz hovorim, ze nepozeram aj na tom piesku ci ihrisku na deti, ale skor na tie matky na lavicke alebo vykrikujuce z okna. Jasne, ze prvotne aj mna nastve dieta, ale hned za tym vidim rodica, ktory tam mal byt a zasiahnut a nebol.
Ale pravdu mas aj v tom, ze to moze byt len vyvinova faza, ked sa nevie vysporiadat sam so sebou a svojim vnutornym napatim a ventiluje sa takymto sposobom. Vsetci drobci budu este dozrievat a formovat sa, nemozeme to mat len take jednoduche, potom by sme si nevazili tie pokojne, mierumilovne chvilky 🙂. Na kazde dietatko plati nieco ine, to Ti urcite hovorila aj spominana pani psychologicka. Na niekoho zaberie kratke nevsimanie zo strany rodicov a dieta pochopi, ze sa spravalo nevhodne, na ineho vysvetlovanie. Ale urcite je dobre chvalit Filipka vzdy, ked je pritulny a pohladka Vas, alebo sa prejavi podobne milym sposobom. Deti su rady chvalene a velmi ich to motivuje v zelanom spravani.

Zuzi, Laurinka TI spinka aj poobede? A ak ano, ako dlho?

My sme dnes buntosili zase 4,50, ale este zadriemala a od 5,45 zase strasime........

Ikka, casom sa manzel urcite podda. Moj muz nechcel prve dieta a teraz je nadseny a dokonca obcas hovori este aj o tretom 😀 .......ale uz sme sa dohodli, ze zatial 2 bohato postacia a o par rokov uvidime 🙂 .

Prajem pekny vikend! 🙂

najjulinka
21. feb 2009

Dobré ránko.
Ja som si povedala, že začnem moje baby parádiť - obe rovnako budem obliekať a obe do oranžova, aby pasovali do kočíka... No a už som narazila na problém... Som zistila, že nič výrazne oranžové nemajú. Resp našla som letné opalovačky, ale dopredu nechcem kupovať, lebo Lucinka nerastie štandardne a Dominika možno tiež nebude a neviem odhadnuť aké číslo kúpiť na leto. Takže moje nákupy zatial neuspešné. Chcela som sa tak vytešiť a nemyslieť na to, že pojde Kiko pá... A miesto toho som zistila, že u nas sa nakupiť nedá, že všetko je ako v savo vypraté - také bledunké... 😒

lubi22
21. feb 2009

Ahojte 🙂

Inge, presne suhlasim, ako pisu baby - Ikka, Sisa, Evka - je rozdiel, ked si rodicia dietatko vsimaju a upozornia ho, ked robi daco zle ako to o com sme pisali, ze mamicka troch deti hodinu sedi na gauci v materskom centre a telefonuje a deti si absolutne nevsima, su jej lahostajne, ci sa prizabuiju dakde alebo robia zle inym detom. Myslim, ze kazde dieta skusa pokial moze, aj nas maly hned po navsteve centra vyskusal na malej kamaratke sacanie, ale nastastie si da veci vysvetlit a uz to neurobil, sam si to aj zopakuje, ze deticky sa sacat nesmu 🙂 Filipko je mozno trosku ina povaha, ale ono sa to vysvetlovanie prejavi 😉 Tiez mame dni, hlavne posledne ako mu lezu ocne zubky, ze byva mrzuty a hadze auta a nepomaha ani vysvetlovanie, vtedy jednoducho hracky zoberieme a uz ich nedostane, vysvetlime mu, ako ich to boli a ze hracky idu od neho preco, lebo im ublizuje. Nie vzdy to zaberie, ale nepovolime mu, aj ked sa hneva a place.

Sisa moj manzelik tiez este spomina aj tretie dietatko, ci uz vlastne alebo adoptovane, no ja sa na tri deticky asi necitim. Uvidime, ako to bude v skutocnosti, urcite najbizsich par rokov nie, chcem sa poriadne venovat syncekom a potom trosku aj sebe, ked sa bude dat a uz budu v skolke - myslim najma profesijne.

Zelam aj ja pekny vikend 😵

lubi22
21. feb 2009

Julinka - oranzova je tusim Tvoja oblubena, nie? 🙂 Kolko ma Dominika mesiacikov? Tusim si deticky donesieme naraz. 😉 Ja som teraz objednavala aj malemu na leto oranzove kratasy a tricka aj s oranzovou, je to oblubena farba aj mojho muzika 🙂