Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

inge23
5. nov 2009

Ahojte maminky a deticky 🙂
Najskor prajeme skore uzdravenie vsetkym, nech ste cim skor fit a mohli si uzivat jesen aj ked casto uprsanu.

Sisa, chcem ta trosku povzbudit s tym bacilom u Adamka. My sme maly zlateho stafylokoka tiez a mali sme ho s porodnice.
Tiez nam povedali to iste ako vam, ATB sme neuzivali iba som Filipkovi stale a to aj ty iste robis ak soplikuje nostek odsavala, aj tie male hlieniky a davali sme aj pred aj po morsku vodisku v spreji. A cuduj sa svete okolo roka sme mali vyter v poriadku. Tak ja si myslim, ze Adamko z toho iste vyrastie. Este nam v tedy odporucali maleho otuzovat, co mu ostalo lebo vodu v ktorej sa kupe musi mat skor studenu ako teplu, co ja celkom nechapem lebo ja musim mat horucu 😉 . 😉
Tak sa drzkajte a vsetko bude dobre.

My zas malujeme, lebo farby, co sme mali ma nejak deprimovali, tak som poprosila mangela a tak teraz maluje.
len mam vycitky kvoli Fillipkovi lebo aj dnes je u babky a aj tam spinka a aj vcera doobeda tam bude. Zajtra si berie moja mamina dovolenku, tak bude u maminy hore, co je lepsie 😉 .
Ale Filipko je u babky rad, tak dufam, ze neutrpi ujmu 😉 a hovorim si, ze je to taka predpriprava na skolku.

Inak nic nove, plienky mame stale aj ked do serblika cikame, ide nam to aj do plienky a fifo nepovie. Po malovke vsak asi zoberiem plienku a uvidime.

Tak sa majte krasne.

ikka
5. nov 2009

Ahojte,
nestiham vas ani poriadne precitat 😅 . Na SK bolo super, cesta vlacikom uplne fajn. Emi bola zlata, trosku aj vyvadzala a samozrejme od sameho rozrusenia ani po ceste nespala, ale prezila som 😅 😀 No a cesta spat bola este lepsia, lebo uz nebola z toho taka uplne vzrusena a hodinku aj pospala. Uzili sme si babku, krstniatko - no je to velmi zive dietatko, takze sme mali bohaty program ako vzdy.
Uz sme domka, nesiel nam asi 3 dni pocitac, tak musim teraz dohanat 😀

Prajeme vsetkym choruckym skore uzdravenie. Mne sa Emi akurat teraz trosku prebudila a velmi plakala a tusim mala taky soplikovy nos, tak dufam, ze to prejde a ze to bolo len z placu....fuuuj vsetky choroby nech idu prec!

Vcera som kukala modre z neba a co som nevidela na konci v uputavke na dalsi diel? Nasu Julinku aj so vsetkymi detickami 🙂 🙂 tak som zvedava. Juli, budeme kukat, co vam kto vysnival 😵

No a este jedna novinka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 pridavam sa teda este v roku 2009 😵 😵 😵

sisa07
5. nov 2009

Ikkaaaaaa 😵 😵 😵 supeeeer, gratulujem velmi a prajem pohodove tehulkovanie a vela zdravaia 😵 😵 😵

sisa07
5. nov 2009

Evi,dakujem 🙂. A aj u nas to bolo tak ako u Vasho Petrika, ze Adelka mala jeden a pol dna teplotu a potom uz nic a ani nemala kasel alebo soplik. Tak sme dali Nurofen, drzali sme jui v posteli aby nebehala a pohoda. A co je hlavne, ma v poriadku vytery z nosteka aj z hrdla, tak som spokojna 🙂

Inge, dakujem, aj mne vcera doktor -krciar povedal, ze ten bacil sa nam strati, tak v to pevne dufam. A jasne, odsavali sme stale, kvapkali, davali matovy caj k posteli.......teraz sa to upokojilo, tak by to takto mohlo ostat.
Tak drzim palce aj Vasmu Filipkovi, nech sa skaredy bacil uz nevrati a mate pokoj 🙂.
A pekne vymalujte, ja tiez verim v to, ze spravny vyber farieb v byte je velmi dolezity. My mame obyvku oranzovu, detsku izbu zltu, kuchynu zelenu a spalnu bledulinko fialovu - samy optimizmus 😀. Ale samozrejme, kazdy nech si da, co mu vyhovuje, hlavne nech sa citi dobre 🙂.

Dnes sme boli s Adamkom v poradni - ma uz 6880g a 62cm, doktorka si myslela, ze sme prisli na 5mesacnu poradnu, zdal sa jej velky 😀 . Vsetko mame v poriadku, zaockovali nas hexou a prevenarom a este sme si dali aj rotavirusy, ale Adamko to zvladol velmi pekne a Adelka hviezdila 🙂 , stebotala pani doktorke, bola zlata. A hlavne bola nadsena, ze dnes na obed nemusela ist spat. Pekne vydrzala a zaspala mi vecer hned po rozpravke,nerobila svoje zvycajne ceremonie. A uz treti den papame Sedaliu a posledne dve noci boli o dost pokojnejsie, tak teraz neviem, ci je to tym sirupom, ci je to nahoda alebo je to placebo efekt, lebo som Adelke povedala, ze to je carovny sirupcek, ktory jej urobi v hlavicke cary - mary- fuk a bude potom lepsie spinkat 🙂 .
Nech to je co chce, hlavne ze je v noci vacsi klud, lebo uz sme boli z tych nocnych cirkusov na nervy......

Julinka, tak to som aj ja zvedava, cim nas prekvapite, uputavku som este nevedela. Ikka, dakujem za tip na na stredajsi vecer, urcite si Julinku pozriem 🙂 .

Nech Vas vsetkych obchadzaju prasacie aj ine chripky a vsetky bacily!!! A nech je uz jjjjjjaaaaarrrrrr 🙂 !

lubi22
5. nov 2009

Ahojte 🙂

Ikka cakala som na tuto super spravicku 🙂 Gratulujeeeeem hrozne moc, velmi sa tesim, ze sa k nam pridas 😵 Mozno budes mat dalsie majovciatko 😵 No takze o termine stretavky buduci rok rozhodujes Ty 😀

Inge teba som nepocula uz veeelmi dlho 😉 Zanedbavas nas 😉 Neboj Filipkovi je isto u babinky dobre 😵

Aj ja sa chystam buduci tyzden pozerat Modre z neba, sice normalne nepozeravam, ale tiez sa chystam na Julinku 😵

Inak u nas nastal posledne dni nejaky vyrazny narast pozitivneho vztahu medzi chlapcami. Ako Filipko rastie, tak ho Samko viac berie a akceptuje. Uz mu aj hracky poziciava, spolu sa smeju, stavame spolu veze, obaja buraju, Samko mu vsetko nosi, Filipko by ho stale bozkaval, su perfektni. No a najsuper zabava - Samko trieli na odrazatku a Filipko na druhom za nim - tlaci ho tatinko. Filipkovi sa to hrozne paci, vyska od radosti a dupe nozkami, Samko je tiez cely nadseny. Akurat ja zhrozene kukam, ze ako zvladnem troch takych divochov, lebo jedinym kludnym prvkom v nasej rodine budem ocividne ja 😅

Evka super, ze Petko je v poriadku 🙂

eva4444
6. nov 2009

ikka 😵 supis pupis gratulujeme a zelame vela zdravicka 😵 😵 😵 parada 😵 😵 😵 😵

sisa07
6. nov 2009

ahojte 🙂

Lubi, uz je Tebe aj chlapcom lepsie? To je super, ze si chlapci tak rozumeju a myslim si, ze to bude len lepsie. Budu spolu vystrajat lotrovinky, hrat sa s autickami, o par mesiacov si das kavicku, vylozis nohy, precitas si casopis a budes na nich len dohliadat, zahraju sa ti pekne sami 😀 . / ako dobre to znie,ze!? len keby sa to tak dalo aj v reale 😀 🙂 /
A ked spominas stretavku, presne mi napadlo to iste ako Tebe, ze by sme to mali naplanovat tak, aby aj Ikka s brusinkom mohla ist. Dufam, ze nam to vyjde a budeme sa moct vsetky stretnut, urcite by bolo velmi veselo 🙂 .

sisa07
6. nov 2009

Evi ahoj 🙂

sisa07
6. nov 2009

ako sa dari Vikinke a Petrikovi? Manzela uz mas v praci, ci este je s Vami?

najjulinka
6. nov 2009

Ahojte. Ani my normalne nepozeráme Modre z neba, ale buduci týžden si pozrieme 😀 😀 😀 (v uputavke som sa nevidela a asi sa ani neuvidim, lebo nam nefunguje presne stredajš markizácky archv, takže smola). Sen som vysnivala ja. 😀
Dvojičky mali dnes doobeda prvé stretnutie u nás s novými rodičmi - ani slzička, všetko v pohode. 😵
A mne poobede už volali aké detičky by pre nás mali, takže už sa začínam aj tak vnutorne tešiť na nové pokadíky 😵 😵 😵

eva4444
6. nov 2009

tak uz mam trosku viac casu 🙂

sisa muz uz chodi 2 tytdne do prace, ale v pohode to zvladam. az som prekvapena ale klop klop klop. pomaha mi ked sme vela von, vikinka sa rada vozi a Petrik sa pekne unavi na bicykliku. no ked nas zima a hlavne tma pristipne tak to bude brutus.

lubi super ze sa chlapci spolupracuju a nemusis sa hrat s kazdym inaksim sposobom. to je moj sen 😝 🙂

baby potom mi dajte vediet ked bude modre z neba s julinkou v archive, rada si pozriem 🙂

inge ahooooj 🙂

ikka mne to neda ja musim este raz zagratulovat 😵 😀

vikinka sa nam zacala pretacat z bruska na chrbatik. on sa vlastne len tak mrskne na stranu a vyjde jej to ale robi to furt. aj sa mi ju podarilo natocit:

https://www.youtube.com/watch?v=cDzynYyJtnU


https://www.youtube.com/watch?v=qEJh-68RBNU
ikka
7. nov 2009

Ahojte, dakujem vsetkym 😵 tehulkovanie je zatial akokeby ani nebolo, vsetko fajn 🙂

Lubi, ale ved ty uz tych svojich troch divochov zvladas 😉
No stretko 😀 neviem, to sa urcite nezariadujte podla mna....ako to vyjde, tak to bude.

Emi chytila predsa len trosku sopliky, ale si nadavam, lebo sme boli v restike a ona sa hrala v detskom kutiku, samozrejme bosa, no a tam bol len taky tenky koberec na dlazbe, tak urcite tam prechladla 😒

Evi, Vikinka je zlatunka, kukla som aj fotky, tiez uz sa tesim na velku rodinku, ale to si este pockam 😉

sisa07
7. nov 2009

Julinka, Ty si perpetum mobile 😀

Evi, Vikinka je riadne sikovna, ked sa takto pekne pretaca, sidielko 🙂. Je velmi krasna, ake ma velke ocka 🙂

Ikka, drzim palce,nech si zdrava a nech Emily prejdu sopliky tak rychlo ako prisli 🙂

Ako travite vikend? My sme dnes len doma, zajtra behneme popoludni k svokrovcom. Je tu hrozna tma,ako keby bol vecer. Keby sa tak dal posunut kalendar.........

zuzka80
9. nov 2009

Ahojte,
ja sa hlásim už doma z pôrodnice 😀
Linda sa narodila 4.11. s mierami 2900 g. a 47 cm. Kontrakcie začali o polnoci, o tretej som išla do pôrodnice a narodila sa o 2 hodiny po príchode do nemocnice. Takže pôrod bol prirodzený, rýchly ale bolestivejší ako prvý, lebo mi nestihli ani epidurálku pichnúť. Včera sme prišli domov, Laurinka je zo sestričky zatiaľ nadšená, nosí jej hračky, hladká ju a pusinkuje. A stále ju chce prebaľovať 😀 Len horšie znášala to, že som bola v pôrodnice 😒 Bola za mnou len raz, lebo potom plakala a aj keď som telefonovala domov, tak tiež za mnou plakala. Pokazilo sa jej spanie, cez deň málo kedy spala, lebo tatino nemal trpezlivosť s jej vymýšľaním 😀 A večer s ňou musel ležať na posteli, čo ja nerobím a v noci zase naňho kričala, nech ju zoberie do spálne 😀
Teraz obidve spinkajú, to je ale kľud 😝
Ikka blahoželám a želám bezproblémové tehotenstvo 😵 😵 😵
A všetkým chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie 😉

sisa07
9. nov 2009

Ahojte 🙂

ako sa mate? 🙂

Evi, do nemocky nemusim, vstrebalo sa to, juchuuuu 🙂. Ako si na tom Ty? Dufam, ze budes mat rovnake stastie 🙂.

Ked mi deti odrastu, napisem asi knizku s nazvom "Ako som bojovala s bojovnikmi proti spanku....". Uz nielen Adelka, ale aj Adamko spava v noci zle. Odkedy je celkovo pohyblivejsi, tak cele noci okrem prvych troch hodin sermuje rucickami, pritom sam seba vyrusuje, mrnci, nechce sa dat vacsinou upokojit ani kojenim -ked nie je hladny, tak jednoducho cuckat nechce a hotovo. Tak po nociach masirujem brusko, kontrolujem plienku,chytam roztancovane rucicky, davam cuckat,odgrgavat, a tak stale dokola hladam nejaky problem......potom na polhodinu zaspi a o chvilu zas....dufam, ze je to len nejaka prechodna faza, lebo je to dost unavne......
A co Vase male a vacsie deturence, ako spinkavaju?

sisa07
9. nov 2009

Zuziiiiiiii, velmi Ti - Vam gratulujem a zelam rychle zotavenie a vela zdravia pre Lindusku!!!
To bola teda ozaj rychlovka 🙂

monika1
9. nov 2009

zuzka super gratulujeeeem 😵

ikka a tebe gratulujem a prajem prijemne tehulkovanie 🙂 😉

sisa my spinkame celkom pekne,Adamko prakticky celu noc do takej pol 6 a potom sa presunie k nam a Matejko raz max dvakrat v noci papa 🙂

ikka
9. nov 2009

Zuzi super, gratulujeme 😵 tak uz mate doma dve princezny 😵 Vela zdravicka prajeme a tesime sa na fotky, som zvedava, ci je aj Linduska cela Laurinka a tatinova kopia 😉

eva4444
9. nov 2009

zuzka velka gratulacia zelame vela zdravicka stasticka celej rodinke nech sa dievcata lubia 😵 😵 😵

sisa super ze sa vstrebalo, ja este neviem, ak sa nic same nepusti tak mam prist v decembri na sono. ja sa citim stale rovnako teda necitim nic ani dobre ani zle 😅
nasa mala spinka celkom dobre, teda oproti starsiemu dorastu je to anjelik 😵 o 19 kupeme potom zaspinka na polhodku a krici a spi na striedacku asi do 22, to uz zatvrdne. kojim okolo polnoci a potom kazde ca 2,5h v priemere. okolo 4-5 rano ma spravidla zapchaty nostek tak jej odsajem, ale to nepomoze, kvapnem morskej vody, ani to nepomoze. vcera som jej uz dala drsnacke kvapky to sa jej uvolnilo a spinkala spokojne az do pol siedmej. inac krochka funi mrvi sa a jeduje az do rana lebo sa jej zle spinka so zapchatym nostekom, ani sa nenapapa nadranom poriadne kvoly nosteku tak je hladna atd. ale cez den spinkava zvacsa 2h doobeda a 2h poobede v kociku, ak sme doma tak si to rozkuskuje do viacerych mensich spankov. chvalabohu este stale vie zaspinkat sama, zvacsa ju polozim na nasu postel akuka a zaspinka, az ked je tvrda v noci ju prelozim do jej postielky, cez den spinka na nasej.
ufff to bol text 😀

no musim k dorastu
😵

ikka
9. nov 2009

Evi, tak to uz mate normalne, ze aj celkom pekny rezim 🙂
No a upchaty nostek v noci pozname, prave nas to postretlo ako som uz pisala, ale cez den v pohode, ako keby aj nic, sem tam nejaky soplik vybehne z nosa, ale v noci total upchate, pocujem, jak sa chuda trapi, nemoze dychat...budi sa...minule som to po tom, ako som 10x v noci vstavala, aj prestala pocitat...hovorim si, ze nacvik na babo 😅 😀 No tiez spime vo vyvysenej polohe a striekame morsku vodu + kvapky. Dnes sme ani neboli cely den vonku, ale kludovy rezim sa moc udrziavat neda 😅 (nastastie aj tak cely den mrholilo).

Sisa, tak mi napadlo, ze by mozno Adamkovi pomohlo, ho nejak zvazovat do zavinovacky na spinkanie. Aj moja svagrina malu tak zavazuje, lebo inak jej zle spi...mala ma sice uz pol roka, nohy jej trcia a celkovo je to smiesne 😀 ale pomaha, mala spinkava lepsie 😉

lubi22
9. nov 2009

Ahojte 🙂

Zuzka srdecne blahozelam k Linduske, zelam vsetko naj celej rodinke 🙂 Tiez sa tesim na fotocky velmi 😵 Vzdy pozeram tiez, ci sa deticky podobaju, alebo su tak totalne odlisne ako nasi chlapci. Porod si mala super, tak na koniec sa Linduska umudrila 😉

Sisa u nas najhorsie Filipko spinkaval medzi 3 a 5 mesiacom. Dovtedy super a odvtedy znova fajn. Nechcem to zakriknut, Filipka ulozime do postielky o 19.30, zaspinka bez mrnknutia, a zobudi sa medzi 6 a 7 rano. Takze kojim o 7 vecer a o 7 rano a cely cas medzi tym prespinka bez jedineho prebudenia. Aspon tak tvrdi manzel, ten s nim spava 😉 So Samkom je to horsie, sice zaspinkavanie je uz lepsie, staci s nim lezat 10 minut a nechat mu flasu caju, a on zaspinka potom sam, ale v noci sa budi zo 3 krat a chce pit, potom dudu, a buntosi uz od 6. Samko je moj spolunoclaznik. Obcas sa zo spanku smeje alebo keca, no sranda je 😅 A filipko aj cez den zaspinkava tak, ze ho bdeleho polozim a on si chyti roztek z prikryvky a do 5 minut je tuhy. On je uplne ine dieta ako Samko, to sa neda porovnat v narocnosti o starostlivost. Sice teraz ma take maminkovske obdobie, ze by bol najradsej zakvaceny iba na mne ale to iba ked ma vidi, ked ma nevidi tak je stastny a spokojny aj s tatinkom 😵

My sme tiez Filipka davali do zavinovacky kvoli lepsiemu spanku do troch mesiacikov, ale potom sa mi to uz nepacilo, tak ci tak nebude moct spavat v zavinovacke vecne a musi sa naucit spinkat bez. Prave preto, kym sa naucil nerusit ruckami a nerobit take priudke pohyby, tak to spinkanie nebolo take super, to medzi tym 53 a 5 mesiacom.

Evka Vikinka je sikovnucka a krasna okana ako Petrik. Ocka maju tusim rovnake 😵

Sisa super, ze nemusis do nemocnice, urcite Ti spadol obrovsky kamen od srdca. Snad aj Evka bude v poriadku.

Ikka takze Ty si vlastne prevzala od Zuzky tehu stafetu 😀

Chlapci su uz nastastie zdravucki, klop, klop, dnes bol Samko po takmer dvoch tyzdnoch v skolke. 🙂

kamilecka
10. nov 2009

Ikka gratulujeeeem super ze si sa nakoniec pridala, ja som zvedava na to stretko 😀

Zuzka tiez gratulujem 🙂 uz som sa tu prisla pytat na teba ze ci este nic,sikovna 🙂 Ja som mala tiez rychly porod ako pri Davidkovi ale bol bolestivejsi so Sarah, ani pri jednom som nemala epi.

Velmi rychlo idu teraz tie dni,ved my sme vcera s manzelom spominali ze 4 mesiace uz ma Sarah 🙂

Davidko chodi do skolky, paci sa mu tam velmi,vcera dokonca pri odchode este aj ucitelku vystiskal 🙂

sisa07
10. nov 2009

ahojte 🙂
Evi, dakujem za vycerpavajucu spoved 🙂 . Malinka spinka pekne, zavidim hlavne to zaspavanie bez uspavania.
U nas ma Adamko tiez uz nejaku dobu celkom pekny rezim - rano spinka niekde medzi 7 a 8 presnu polhodinku - uhojdam ho v lehatku a popritom si s Adelkou tichucko citame alebo skladame, alebo si Adelka cucka cajik a tulime sa, potom tak o hodinu a pol ide spinkat do kocika tak na 2-3 hodiny s prebudenim na cuckanie. A potom do vecera este bud jeden alebo dvakrat zaspi zase na presnu pol hodinu. Ako keby mal v sebe hodinky. Vecer kupeme okolo siestej, pol siedmej a kym zaspi, tak je vacsinou okolo pol 8. Ale nikdy nevie zaspat sam, zase mame dietatko s potrebou hojdania a nosenia. My asi pokojne deti robit nevieme 😀 .
Ale dnes sme ovela lepsie spali, asi pomohlo, ze som sa postazovala 😀 - po napapani / kazde 2 hodiny/ vzdy pekne zaspal, bez sermovania, az o 4 bol nepokojny, tak som mu pomasirovala brusko Pupikom, pekne sa vykakal a hned bolo lepsie.

Ikka, dakujem za radu, nieco podobne so zavinovackou som uz viackrat citala aj tu na konovi, ale tak ako pise Lubka, nechcem ho na to teraz navykat, je uz dost velky, mal by sa naucit spavat bez toho, snad sa to utrasie a je to ozaj len prechodne. A okrem toho je to taky macko - 7kg, 62cm - zavinovacka uz pri nom vyzera ako pre babiky.

Lubi, to je super, ze ste uz zdravi a Samko sa mohol vratit ku kamaratom 🙂 . Filipko Vam zaspava krasne, zavidim rovnako ako Evke 🙂 . A tych 12 hodin bez prebudenia, o tom sa nam moze len snivat.
Ale musim pochvalit Adelku, posledne noci aj popoludnajsie spanky su v pohode, zlepsilo a urychlilo sa nam zaspavanie, tak neviem, ci ta Sedalia, alebo sa nam dietatko same nejako upokojilo a umudrilo 😅 .
A s tym spadnutym kamenom mas , Lubi, uplnu pravdu, stale ma to strasilo, som rada, ze sa to takto poriesilo a dufam, ze budem chodit ku gynekologovi uz len raz do roka na preventivku....

Kami, aj mne to ide pri dvoch detoch akosi rychlejsie. Nestiham sledovat datumy a niekedy len zasnem, ze jej, uz je zase novy mesiac, zase seky na chladnicke.... 😀. A sranda, deticky uz maju pomaly 2,5 roka, teda niektore uz aj mali......ale to od tych babatiek ubehlo.

pap

eva4444
10. nov 2009

ahojte

no s tym casobehom mate svatu pravdu. niekedy si zelam aby sa to aj spomalilo, ze si tie moje deti ani poriadne neuzijem a uz mi budu hovorit ze som trapna a strasne vtipna 😀

no lubi cakame nedockavo na recept ako prespat 12h v kuse 😉
moj spanok je urceny takcitak Petrikom, kt. dame ho o 20.30 do postielky a on zaspinka tak okolo poldesiatej a o 6 rano uz krici mama. a to ho po 2h cez obed ak tolko vydrzi musim zobudit lebo by vecer hompalal nohami z postielky aj do jedenastej 😀 ale nestazujem sa lebo vidim ze sisa je na tom este horsie 😉

no vcera som dostala sprda od mojej mamy ze Petrik zato nerozprava lebo ja a muz hovorime velmi rychlo 🙄 takze som si sama na vine a ked chcem aby sa nenaucil nech hovorim dalej rychlo. takze tak. ja viem ze nam chcela pomoct svojim nazorom ale niekedy netreba pomahat za kazdu cenu ze ano 🤐 🤐 🤐

idem pekny den 🙂

eva4444
11. nov 2009

zuzi kukla som fotky Linduska je krasna 😵 Laurinka tiez no bude tato vidlami napadnikov odhanat 😀

my sme dnes absolvovali usne Petrik bol pri merani ako pena, mal slubene auticko ked to zvladneme. nie moc pedagogicky pristup ale padlo to na urodnu podu podarilo sa vsetko co bolo treba bez protestov. vysledky su super jasne ze super pocuje, aj sme to tusili ale dobre ze nam to potvrdili 😵 tak sme sli do hrackarstva nech si vyberie a musim povedat ze vobec netrocharil 😀 co uz ale som stastna ze to mame za sebou, inokedy by som dala hocico len aby sa to podarilo premerat 🙂

papa 🙂

sisa07
11. nov 2009

ahojte 🙂

Zuzi, Linduska je krasne dietatko, mas nadherne bambulky 😵 .

Evi, to je super, ze ma Petrik uska v poriadku a zvladli ste to teda ukazkovo 🙂 . Pribuzni niekedy vedia svojimi radami riadne potrapit......Mamina to asi nemyslela zle, ale staci, uz ked sa tym clovek stale sam zaobera, nieto este ked zacnu vrtat aj ini........My podla niektorych rodinnych prislusnikov zase deti rozmaznavame tym, ze ich nosime a hojdame a sami sme si ich tak naucili.......Evi, podobne nazory jednym uchom dnu a druhym von, ved vies 😉 🙂 .

Dnes sa tesim na Julinku 🙂 .

Pekny den prajeme 🙂

ikka
11. nov 2009

Ahojte,
dakujem za dalsie gratulacie...Kami, Moni

Evi, tak ste to veru pekne zvladli, no proste je Petrik uz velky chlapcek 🙂 No a aj kebyze vy rozpravate rychlo, tak na Petrika urcite rozpravate pekne....ja som si veru na stretku nevsimla, ze by ste rychlo rozpravali 😀

Zuzka, pekne fotky, ti vasi starsi drobci uz pri tych babankach vypadaju tak straaaasne veliky a pritom su to stale nase male babatka tiez 😉 Veru leti to....treba si to poriadne uzit ako pisala Sisa, aj cez vsetky trapenia 😉

Tiez dnes myslim na to, ako sa vyvalim k tv a kuknem si Julinku 😀

sisa07
11. nov 2009

ahojte 🙂

Tak ja som rekordne rychlo uspala Adamka, Adelku uspava tatino - este si citaju Postara Pata a - a uz sa neviem dockat Modreho z neba 🙂.

Julinka, netusila som ani trosku, ze Marek a Marketka su cernoskovia, pozerala som si ten odkaz, co si sem hodila, deti su nadherne a Vy ste naozaj uzasni ludia 🙂! Zelam Vam len to najlepsie, nech ste vsetci zdravi a nech sa Vam stale tak pekne ako doteraz dari davat detickam co najviac z toho, co sa im nedostalo v povodnych rodinach 🙂!

eva4444
11. nov 2009

no aj ja si to chcem kuknut, ale asi az zajtra z archivu. aj u nas princezna uz spinka, Petrik s tatom upratuju hracky a potom sup do vane, potom nastupujem ja s knizkou 😝

ikka ja som si tiez nevsimla zeby som rychlo rozpravala 😀 no aspon si ma moj muz teraz z coho robit prcu 😀

sisa na to nosenie ja mam taky nazor, ze sa to neda naucit. podla svojich dvoch vidim ze Petrika sme nosili, vyzadoval to. Vikinka je radsej v lehatku, alebo len tak na deke si lezi a tak jej suchocem nejakou hrackou, ked ju moc nosime tak sa certi, proste ona to nelubi a hotovo. u teba sa stretli taki dvaja pestovatelia 😉 🙂

no idem si dat este brusaky z poslednych sil 😝 ak bude Petrik takto bicyklovat a ja za nim svinskym krokom s kocikom tak do koca roka som spat na vahe 😝 to som optimista co? 😀