Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

miriamkac
16. máj 2008

inge23 ahoj....nestresuj....nasi chalani nerobia nic ine, len trieskaju s dverami. Mozno sa ti zda, ze Filipko ta "ma na haku" ale to nie je pravda...on je teraz ako spongia, on "nasava" len pokracuj ako do teraz, ani nasich chalanov nebavia kocky, max. tak hodia jednu do krabice a to je koniec, najviac ich bavi buchat s dverami a trieskat vecami a robit hluk. 😝 ...a co sa tyka davania pa-pa....len skusaj dalej...raz ti to urobi ked to budes najmenej cakat 😝 .....a nestresuj....este ma cas....
Pekny den zelam vsetkym....

rainbow
16. máj 2008

my sme sa boli bicyklovať, hladkali sme srnku, denisko je hladkal čufáčik, dával trávičku, potom zase húsky rozhánal, máme tu krásne upravenú záhradu v škole, tak sa máme aspon kde vyjašiť 😵 😵 😵

deniska tiež nebavia ,,klasické hračky,, , takisto sa u nás bucha dverami, vysaváč je nr.1, skúša ventily na radiat., káble vyťahuje, ked mu postavím stavbenicu, hned je rozhádže,hračky už nekupujeme

ale zase zvieratká vie napodobnovať, časti tváre, tela vie, ale ked nemá náladu tak tiež ignoruje

ikka
16. máj 2008

Ahojte,
leila, ja som s tym nemala problem...ale nikdy som ani nemala nejake prudy mlieka, takze ja ani nejake napatie nepocitujem, len raz som si trosku rucne odstriekala, aby sa mi ulavilo, inak v pohode. A ja davam rano UM Hami, mala to pije. Ale napr. dnes rano som jej dala len ochutene jogurtove mliecko jahodove a tym padom som nedala UM. Pytala som sa dr. a ta mi povedala, aby som zatial davala UM, ze v normalnom kravskom mlieku nie su vsetky tie potrebne mineraly a ziviny. Tak ja to budem nejako kombinovat aj s jogurtami a tak, lebo ona mi v pohode vypije 250ml aj kase a este by aj plakala, ze mam malo 😀

No a inak hura slava dnes rano tata cinkol lyzickou Emily o prvy zubok! Tak sa tu vytesujeme 😵 😵 😵 Ma tam iba taky malililinky skoro neviditelny kusok, ale uz naozaj pekne realne cinka 😀

ikka
16. máj 2008

inak mlieko davam teda iba rano a vecer kasu a pije z flasky, ale postupne sa budem snazit dat jej z poharika (zatial sa kvoli zubom nemusim stresovat 😅 😀 ) Dnes to jogurtove mliecko krasne vypila z poharika len taky fukot 🙂

erika1983
16. máj 2008

ahojte
no my tiez ovladame vsetko mozne aj tapusky, aj meleme meleme, aj kde ma havo oci, nos atd ale len ked sa nam chce niekedu ju mozem nutit ani zasvet mi nic neurobi a niekedy ani nemusim vraviet a robi to sama
my mame v sobotu oslavu uz sa tak tesim kupili sme malej bazenik tak jej skusim napustit aby sa trosku vysantila
dufam ze nebude zima, co myslite uz sa moze kupat nie???? 😕

zuzka80
16. máj 2008

Ahojte,
Emily blahoželáme k prvému zúbku 🙂
Erika aj my sme Laurinke kúpili na narodeninky bazénik, ešte je odložený. Vytiahneme ho až v lete 😉
U nás je to s hraním podobne ako u Lubky a Moniky, tiež sa Laurinka zahrá sama len chvíľu, chce byť stredobodom pozornosti 😀 Hneď na mňa lezie, nech ju niekam beriem. Najradšej je vonku, chce chodiť a mňa už tááák bolí chrbát. Najnovšie nechce byť ani v trojkolke 🙄 Buď na rukách alebo sama chodiť, beťárka.
Napr. pa pa vedela už asi od 9 mesiacov, ale teraz nikomu nezakýve ani za svet. Ani ťapi tapi ťapušky už nechce robiť, ukázala, že vie a to stačí 😀

eva4444
16. máj 2008

ikka blahozelame ku ocakavanemu zubku 😵 😵 😵
u nas frci hadzanie sa po nasej posteli, je tam pekny brloh a petko sa tam rad hadze do perin 😀 inac z hraciek kelimky su stale in a ten chicco hraci stolik pouzivame na prebalovanie v stoji, tam sa tie 2 minuty hra na didzeja a ja fachcim okolo plienky 🙂
inak petko hovori na vsetko pekne a pozitivne he. vie vyslovovat kadejake slabiky ale nepouziva ich. vie dat mame a ockovi ham. a este par drobnosti. ked sa pozabudne aj ostane sam stat par sekund a zvykne tlacit pred sebou stolicku a tak chodit. chcel by aj za ruky ale to ja odmietam, nema to zmyslu aby sa na mna zavesil a ja ho vodila kade tade 😅 a este sa strasne rad hra s autickami, tie vie pomenovat brm brm, chodi na 3 a stvrtou tlaci auticko po celom byte 😝 🙂
inak je to s nim nonstop, chodi so mnou na zachod, mrnci mi do hrncov lebo chce ist na ruky a pozerat co tam je. ked je muzik doma a ja si chcem chvilinku odychnut tak mi chodi trieskat na dvere do spalne, postavi sa a rube oboma ruckami po dverach hlava nehlava. ale zahra sa aj sam, len musim pri nom sediet maximalne meter. akonahle sa postavim a chcem ist na gauc, alebo na pc tak uz mi je v patach. moje zlaticko najkrajsie 😵 😵

eva4444
16. máj 2008

a inge netrap sa, ani mojmu petkovi sa nechce take ze tu je kravicka kde je kravicka tu je havo kde je havo. proste ho len poinformujem ze toto je kravicka a toto je havo a su kamarati a tak a necakam nic proste ak chce si ulozi ak nie tak nabuduce. a strasne rad ma divadielka, nahadze na mna nejake hracky a ja mu hram s nimi, ale on mi ich poda aj zo5 a to je na mna vela a ked sa snazim potajme nejaku odsunut pekne mi ju poda naspat ze mama to co ma byt aha tu si zabudla 😀 😀 😀

inge23
16. máj 2008

dakujem vam velmi!!!! velmi ste mi pomohli a ukludnili. je pravda, ze aj ked sa pohra sam tak musim byt max. meter od neho inak lezie za mnou...ja som totiz veeelmi spolocensky typ, ale maly bude asi po ocinkovi-sice spolocensky, ale tichy - len sa usievaju obaja 😎 , zlaticka moje 😵
minulle sme sa smiali, hovorim mu, daj maminke piskotku a on taky vyraz, ved si zober sama...vegetak a take ze ukazovat na nieco...pch ved naco...sak mamina rozmyslaj a podaj mi to... 😀
inak, viete co sa mu dnes podarilo? vysplhal sa na postielku , ale z vonkajsej strany, chytil sa tych tyciek dal jednu nohu hore potom sup druhu 😲 sme pozerali ako puci
pamatate si, raz sem niektora z vas dala link na detsky horoskop. no na Filipka to sedi ako serbel na rit...fakt, az hrozostrasne 🤐

jooj, ale dakujem za ukludnenie...budeme skusat dalej

monika1
16. máj 2008

Ahojte 🙂
my mame za sebou super den 😎 u nas v Ke sa konala stvorylka takze sme sa boli pozriet,bolo to pekne,mozno ste videli v spravach 😀 hned som mala chut pridat sa k nim...a Adamko to cele prespal 😀 ani hluk mu nevadil 😀 mam to natocene aj na videu ale akosi sa mi nedari dat to na youtube 🙄

lubi pre teba mam jednu extra fotku v mojom albume 😀 teda vecer ju pridam 😉

eva4444
16. máj 2008

monika to muselo byt pekne ta stvorylka 🙂

inge filipko je pekny akrobat takto sa splhat na postielku to aby si sa ani neotocila pri nom 😀

alena22
autor
16. máj 2008

ahojte tak adkovi dnes prisiel dedusko s babkou z ciech boli sme vonku povyzdobovali sme bytik a jupi tesime sa na zajtra 😵 😵 😵
ani nestiham sem ist lebo stale daco robime len dnes som si konecne v klude bola na pizzke s dedkovcami a adkom 😀

sisa07
16. máj 2008

Ahojte!
Nejako nestiham prist Vas sem pozriet, v poslednej dobe byvam dost unavena a vcera ma navstivila aj kamoska migrena..... 😒 , neznasam to. Adelocka je zive striebro, takze vecer je zo mna mrtvolka 🙂 . Prerezal sa nam dalsi, uz siedmy zub - co nas vcera v noci stalo 2 hodiny poplackavania, prevalovania a tak......../ tam je povodca mojej migreny 😉 /.
Lubi, pozerala som fotky zo stretka, mali su velmi podareni, je to super, ze sa takto stretavate. My s Adelkou sme si uz tiez ako hovori Evka "nabalili" zopar mamiciek, s ktorymi sa skoro kazdy den stretavame na tych istych miestach./ nie je tu s detmi velmi kam chodit, takze je istota, ze na tych par miestach urcite na niekoho znameho narazime 🙂 /.
Ja zehlim Adelke stale vsetko, akosi by mi to nedalo neozehlit a jej veci ma aj velmi bavi zehlit. Dodnes si pamatam ten pocit, ked sme jej pripravovali veci a zehlila som prvykrat plienky a tie minivecicky vonajuce Lovelou , na to nikdy nezabudnem 😵 😵 😵 .
Skor s nasimi dospelackymi vecami mam problem....aj teraz je pri mne taaaakaaaa koooopa 😒 .
My spinkame bud iba raz cca medzi 11 a 13. Alebo dvakrat - a to medzi 8 a 9 a potom po obediku medzi 12 a pol druhou.
A polievocky zvlast nepapame, lebo ked jej varim v jednej vodicke masko, zeleninku a zemiacky/ryzu/cestovinky, tak je to v podstate polievka + druhe 😕.A uz nejake 2-3tyzdne nemixujeme, uz len pretlacame vidlickou - konecne . 🙂
Prajem vsetkym prijemny vecer a krasny, slnieckovy vikend s pokladikmi!!! 😵

najjulinka
16. máj 2008

Dnes sme boli na zmrzku. Kiko dostal do kočiara oplátku a krásne papal. Potom som tak skúsila či pochopí, čupla som si k nemu a otvorila pusu a hovorila ham a on mi hned podal oplátku do pusy 😉 😅 😅 😅 Po chvíli som skuila ešte raz, či to nie je náhoda a nebola... A bol zlatý, už potom kusol on a dal mne a zas on a dal mne... Takže som radšej vstala, lebo kým som čupela pri ňom tak sa nedal presvedčiť, že mne už stačí, že ožužlanej oplátky mám tak akurát dosť... Bol fantastický... Proste ma krmil... A s takou radosťou...

eva4444
16. máj 2008

juli kiko je dobrak od kosti 😉 🙂 🙂

sisa to je blbe s migrenou ☹

lubi22
16. máj 2008

Tak uz sme zase inde, pre zmenu u svokrovcov, stihli sme po ceste z TT aj dve navstevy u rodiny, takze Samko ma kopec zazitkov a stale dzavoce do vysielacky 😅

Monika, Adamko je fesak v tych plavockach 😵 Ake su vo vnutri? Je tam taka vlozka, co je z jednej strany pogumovana a z druhej latkova? My sme dnes take podobne kupili v Tescu Cherokee, ale chcem este dvoje kupit, aby ked vysiel z vodicky mal vzdy suche na prezlecenie. A Adamko bude mat na nozkach tie sandalky co ma na fotke? Lebo mna este napadlo, ze tie co nasla Inge su kozene, a neviem co by urobila slana voda s takymi sandalkami. A fakt su dost drahe do vody. Nechcem ani tak uplne gumenne, lebo sa bojim, ze sa budu smykat. Taketo daco by som chcela:

http://www.oldnavy.com/browse/product.do?cid=40...

Ikka, blahozelame Emily k prvemu zubocku 😵

Sisa, to bolo nase prve stretko, ale fakt bolo super vidiet takto chlapcov pokope, boli zlatucki 😵 Ja sa tiez stretavam na ihrisku s maminkami a ich detickami, ale vsetky su starsie ako Samko. Nepridate sa k nam na stretko? 😉 Ja tiez este zehlim Samkove vecicky vsetky, no nase flakam, kde sa da 😅

ikka
16. máj 2008

dakujeme 😵 inak druhy zubcek asi bude v tesnom zavese...som to vedela, teraz nam budu rasit ako huby po dazdi isto 😀

moni ta "dovolenkova" foto je fakt vydarena 😀 😝 zlaty adamko 🙂
ja som tiez dnes v tescu okukovala take pogumovane plavky (kvoli plavaniu), ale mali iba male 😒
lubi super botky si nasla...tie by boli do vody asi fajn

najjulinka
17. máj 2008

Kiko je fantastický proste... A teraz je taký... No má fajný vek... Ešte nechodí, ale sa smeje, hrá schovávačku (kukučkuje spoza gauča a pod.) a vie sa tak pekne tešiť, a ked sa zobudí, tak je na ňom poznať že je taký spokojný, vyhajaný... Úsmev od ucha k uchu... Zaujímajú ho veci okolo neho... No zlatúšik to je...

Ja si neviem predstaviť, žeby obaja tí moji boli dakde v domove teraz... A ked si predstavím, že ešte plno detičiek tam je 😢 😢 😢 No jo... Som taká rada, že aspoň títo dvaja sú už vonku z domova...

monika1
17. máj 2008

Ahojte 🙂
Adkovi vsetko najlepsie k 1.narodeninaaaaam prajeme 😵 😵 😵 najma vela zdravicka aby ho choroby obchadzali z daleka 😵 😵 😵
a tiez Davidkovi k 13 mesiacikom 🙂 🙂

dakujeme baby 😵 bol strasne zlaty v tych plavkach a strasne sa tesil ze je holy a stale behal po byte ze bol problem spravit dobru fotku 😀 no neviem ci ma pochopite teraz 😀 tie plavky su zvonku ako klasicke plavky a vo vnutri co ma na telicku je taka latka a pod tym musi byt nieco nepremokave lebo to šuští 😀 tak neviem ci ste ma pochopili 😀
a lubi ano bude mat tieto sandalky a v nich moze ist aj do vody 😉 len nozka este musi trosku narast 😅

zuzka80
17. máj 2008

Ahojte,
prajeme Aďkovi všetko NAJ NAJ NAJ k 1.rôčku, nech z neho majú rodičia len radosť, nech je zdravučký a nech si v jasliach nájde kopec kamarátov 😉
Aj Davidkovi všetko naj k 13. mesiačikom 😉
Monika Adamko bude fešák pri mori 🙂
Lubi tie topky do vodičky vyzerajú dobre.
Laurinka dnes ráno vôbec nechcela moje mliečko, tak som jej urobila sunar a vypila 140ml. Tak asi aj my prestávame pomaly kojiť 😖 Ja som ju chcela kojiť tak do 2 rôčkov, ale ona už nechce 😔

najjulinka
17. máj 2008

Jáááj aj ja Adkovi vsetko naj prajem... 😅 😀

kamilecka
17. máj 2008

Vsetko najlepsie Emily k rociku a Adakovi k dnesnemu velkemu sviatku,vsetko naj naj naj vsetkym oslavencom. 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 😎

kamilecka
17. máj 2008

Oprava Adkovi 😅 chyba sa vloudila 😒

eva4444
17. máj 2008

ahojte 🙂
aj od nas aduskovi vsetko naj naj naj nech ho mamina poslucha 🙂 🙂
davidkovi takisto vsetko peknucke 🙂

adamko je zlaty v tych plavockach, uz vyzera ako ozajstne vyspele batoliatko 🙂

my sme boli doobeda na plavarni, bolo strasen dobre, normalne som namotana ist aj nabuduce, obaja chlapi mi svihom ruky zaspali a ja varim perkeltik 😝 😝 😝

zuzka80
17. máj 2008

Evi koľko stupňov mala voda? Nebolo Petríkovi zima keď nie je zvyknutý na studenšiu vodičku?

najjulinka
17. máj 2008

Kiko je zlatulinký, knucal pri ohradke pred chvíľou. tak sa ho pýtam: "Kiko co kces?" Zjavne daco z ohrádky mu chýbalo.
a on ako odpovedal: nasadil vyšší tón piskací a niečo v tom tone zahrkútal
a bolo mi jasné
chcel zaja (dostal na prvé narodky takého mojacieho zajka na spinkanie)... On s ním rozpráva vyším tónom, tak ako my dospeláci s malynkými detmi 😵 😵 😵
Ja z Kika nemôžem... stále zlatší a zlatší 😅

susy
17. máj 2008

Adkovi všetko najlepšieeeee 😵

eva4444
17. máj 2008

zuzi na nete sme nasli ze mala 34, to bol len taky detsky bazenik asi po kolena vody maximalne aj s hadom ktory plul vodu a gulou co robila fontanku. a potom sme ho vzali aj do dospelackej virivky a vobec sa nebal ja som si perfektne tam odychla 😵 petko v poho najskor sa bal ale potom uz aj sme ho dali na brusko a na chrbatik metat rukami nohami 😀

zuzka80
17. máj 2008

Evi tak super 🙂 Laurinka ešte nebola v bazéne tak sa pýtam, lebo neviem ako by znášala chladnejšiu vodu, ale asi v pohode. Veď uvidíme v lete určite niekam do bazénu pôjdeme.

eva4444
17. máj 2008

zuzi neboj laurinke sa bude urcite pacit 😉 🙂 🙂
ja som si vravela ze ked zacne mrncat ideme domov, prvych 5min bol len nalepenych na mne a postupne ku koncu uz sam chytal striekajucu vodu 🙂