Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

arimzv
25. jún 2008

ahojte.
Sisa presne ako pises, aj ja to doverne poznam 🙂 jedno oko na kocik a jedno oko na dieta 🙂 ale si ma aspon inspirovala skusit prechadzku do mesta bez kocika. nastastie to mame len 5 minutiek . bozinku to bude zase spakov v ruke 🙂

najjulinka
25. jún 2008

No trošku smolu mám... Co už... som asi prvá, ktorej spravili prepadovku aj z miestneho úradu. Ešte nikto nespomýnal, žeby sa také dačo stalo mu... A to už aj moja mama oči vygulala, že ešte kto nás príde obzerať... Mama už je v tejto problmatike pár rokov a tiež také ešte nepočula 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

My v nedelu pojdeme bez kočíka na návštevu, ale naši sú ešte nechodiaci. Berem 2 klokanky... Svagriná býva na druom poschodí bez výťahu a bez kočikárne... Ale býva blízko, tak to vyriešime klokankami...

arimzv
25. jún 2008

Lubi pozerala som album, posledne dve fotky su uplne super a maly je ozaj cely tato 🙂 podobnost sa neda zapriet 🙂
Juli presne ako pise Sisa, treba verit, ze tie uradnicky mali tiez male deti a ze bordel proste musi byt. ja uz tiez nestresujem, priebezne upratujem a ked Natka vecer zaspi, tak upracem poriadne.

lubi22
25. jún 2008

Julinka, Teba tie kontroly faktmaju radi. Vidis, dobre sa u vas citia, preto chodia. Je normalne, ze pri dvoch detickach nemas vyglancovane, ja tak nemam ani pri jednom. Ale nic si z toho nerobim, ked sa niekomu nepaci, jeho problem 😉

Mirka vidis, a baby na stretavku hovorili ze sa podoba na mna, len je blondava a modrooka verzia, ako tato. 😀 Dakujeme 😵

Ja na prechadzky chodim casto s trojkolkou, tam vydrzi dlhie ako v kociku 😅

lenki13
25. jún 2008

ahojte babulky, sice k vam nepatrim ,ale kedze som este nejaky ten tyzden v pracovnom procese a zhodou okolnosti hladame do reklamneho tv spotu na detsku vyzivu babatko vo veku 9 - 18 mesiacov , tak posielam avizo aj cez konika, kedze mate babatka v tom veku. bohuzial je to dost narychlo, casting je uz zajtra poobede v bratislave. dalsie info rada poslem cez ip. dakujem. pekny vecer.

sisa07
25. jún 2008

tak sme to dnes vyskusali bez kocika a celkom sa dalo, ale problem bol trosinku s papanim - predsalen je to v kociku jednoduchsie, dietatko bezpecne sedka a mate obe ruky volne na asistovanie pri jedeni. Sedenie na lavicke bezpecne nie je - aspon nie pre nasu duracelovu Adelku 🙂 a behanie s rozkom v ruke, ked nim vsetko okolo pozameta sa mi tiez zdalo len chvilku, kym som pochopila, ze to nejde......( vyziva ostala v batohu, to nehrozilo uz vobec 🙂 )Tak som jej kupila banan 😝 . A este sme to dotlacili kukuricnymi husenkami 😉 . To islo aj v pokluse a celkom hygienicky 🙂 . Ale to teplooooooo - fuj, az dost 😒 . Ja mam rada teplo, ale do 25 stupnov. Obidve sme boli uplne uvarene, a to som sa snazila vyberat cestu hlavne po chladku. Dnes sme aj zaspali celkom v pohode, bola fakt utahana.
A gratulujem vsetkym babulkam k novym zubkom a pokrokom ! My mame zubkov 8, teraz je relativny klud, uvidime dokedy 😔. Aj Vy mate pocit, ze toto obdobie od 11-12 mesiaca je take prelomove? Myslim to tak, ze deticky sa teraz straaaasne rychlo vsetko ucia a kazdy den vidiet uzasne pokroky......Nieco raz ukazeme a uz to ide, to je super 😵 .
Pekny vecer!

sisa07
25. jún 2008

Mirka, spaky a kamienky su nase 😉

sisa07
25. jún 2008

Adelka ma vseobecne rada to, v com sa da prehrabavat - hlina, trava, puzzle, koralky / za priiiiisneho dozoru/, drevena drt na detskom ihrisku........

arimzv
25. jún 2008

sisa o kamienkoch mi ani nehovor 🙂 uz sme si kvoli nim aj uhnali zabu 🙂 ale zachytila som ju hned na zaciatku, tak sa to obislo bez problemov.
natka sa dneska peso prechadzala pre Orange, tak z neho vysla predavacka a dostali sme balonik 🙂 tak sme boli chodiaca reklama a poobede sme boli na kupku prvy krat a bolo uplne uzasne , pacilo sa nam obidvom velmi 🙂

eva4444
25. jún 2008

ahojte 🙂
tak muzi kukaju futbal nemecko-turecko dnes asi pokojnu noc mat nebudeme nech uz vyhra hocikto 😅
tak my mame poriadok ako sa da a ked sa neda tak sa uprace ked sa da vsak sme na tom asi vsetky rovnako 😉
lubi fakt samko cely tato na tej jednej fotke ale nazivo je to supermix z oboch 😉 🙂

dnes som mame nechala petka 2h a sla som nakupovat. fakt len veeelmi zriedka som ho nechala muzovi, mama bola teraz prva 'cudzia' a petko cely spokojny 😵 tak aj ja som rada ze nevyvadzal. trosku som sa bala 😅 😔

lubi22
25. jún 2008

Evi aj ten moj je u kamarata a kukaju futbal. Neviem, sice naco, ked nemaju ziadneho favorita 😅

Tak vidis, Petrik zvladne chvilku aj bez Teba, mozes si trosku oddychnut, ked tam mas maminku. 😉

Mirka, kam chodite vo ZV na kupko? Tu v BB nic nie je, na plazove kupko s nim ist nechcem 😖

Sisa, presne dnes sme sa s babami, co sa kazdy den stretavame na prechadzke, deticky sa spolu hravaju, doobeda rozpravali o tom, ze ten rocik je uplne zlomovy. Ze najprv polrok, odvtedy je to lepsie s dietatkom, a od roku je to uz rovnocenny partak, maly cloviecik, co Ta kazdy den niecim prekvapi a vsetko sa velmi rychlo uci. Teraz je to fakt super obdobie, uz mi dokaze povedat, co chce, vsetko opakuje po nas, omnoho menej mame kriku, v podstate ked moze behat a objavovat je uplne spokojnucky 😵

kamilecka
25. jún 2008

Ahojte

Moj sa robi ze pozera, uz ale spii a ja si citam knizku 😀 takze vas zanedbavam 😀

susy
25. jún 2008

aj ten moj pozerá TV

arimzv
26. jún 2008

dobre ranko.
Lubi boli sme na Kovacke, ale aj to len poobede od tretej ked uz nebolo tak horuco, boli sme 2 krat vo vode, medzi tym na kofci.
rozmyslam este ist skusit aj kupko na sliaci

zuzka80
26. jún 2008

Na kúpalisku dávate detičkám normálne plavky, čo aj precikajú alebo tie plienky do vody? 😨

arimzv
26. jún 2008

ja som dala tie plienky do vody. kedze dovcu pri vode neplanujeme, len obcas niekde vybehnut tak sa mi zdaju plienky lepsie.

lubi22
26. jún 2008

Ahojte 🙂

Mirka a na Kovacovej je to uz zrekonstrovane, vsak? Su tam aj bazeniky pre deticky? Musime aj my skocit, to je blizko 😉 Naposledy som tam bola asi pred 4 rokmi 😅

A na Sliaci myslis tie vnutorne bazeny? Alebo je tam aj vonkajsie kupko? My tam chodime na plavanie, ale to je dnu v kupelnom dome 😅

kajka6
27. jún 2008

Ahojte. 🙂 🙂 🙂
babenky pouzivate niektora baby vak na nosenie? Oplati sa my to este kupit ,ked maly ma rok...Dakujem

zuzka80
27. jún 2008

Kajka my sme používali klokanku do 10. mesiacov, mali sme tú do 9kg. Ak je Adamko kľudnejšie babatko, tak sa určite bude rád nosiť. Naša Laura by tam už asi nevydržala 😉

najjulinka
27. jún 2008

My máme klokanky a velmi nevyužívame, ale v nedelu využijeme - ideme na návštevu, kde nie je výťah ani kočikáreň, takže obaja pojdu v klokanke 😀 😀 😀

A prajem Ladislave všetko naj k meninám. 😉

kajka6
27. jún 2008

Dakujem za rady.
Adamko sa rad nosi... nosim este v klokanke ,kt.je do 9 kg...,ale potrebujem nieco vacsie,tak uvazujem nad baby vakom,len neviem ci ho budem vediet tam usadit ...Preto som chcela nejake tipy a rady. 🙂

arimzv
27. jún 2008

ahojte.
Lubi na sliaci je aj take male kupalisko, bola som tam uz velmi davno ale pamatam si, ze tam bolo pekne. je hore v kupeloch ale neviem presne kde, treba sa opytat.
kovacku budu opravovat az na rok, v podstate je tam vsetko po starom, akurat zdvihli ceny 🙂 ten pre male deticky bol vypusteny, tak sme boli v tom velkom co je aj pre deti a neplavcov. myslim, ze kovacka ma stranku holidaypark.sk

eva4444
27. jún 2008

ahojte 🙂
my sme klokanku kupili, ale ja som ho v nej nevladala nosit na dlhsie ako 20-30 minut uz mi bol tazky, a to mal ca 3m 😔 ale snad este mozno pri druhom 😅 😕

petko dnes spapal na obed velky tanier zeleninovej polievky aj so zeleninkou nemohol vobec prestat, dokonca ohrdol aj oblubene cestoviny 🙄 😵 😵 uz sa snazi sam bezkat, ale spravi 5-6 krokov a prekoti sa dopredu, len veeelmi zriedka to ustoji, ale strasne sa tomu tesi a ja s nim 🙂

zuzi ja davam len plienocky do vody, plavky este nemame

lubi22
27. jún 2008

Ahojte 🙂

Diky Mirka 😉

My sme tiez kupili klokanku este pred narodenim, Samka sme v nej asi tak akurat odfotili a viac sme ju nevyuzili 😅 Nechcel v nej byt. Je do 13 kg, ale pochybujem, ze ju este vyuzijeme, mozno ak by sme sli dakde na turu, lebo sa da dat aj dopredu, aj dozadu. Tak mozno pri druhom 😅

Vsetko naj Ladke k meninkam 😵 😵 😵

Evi do septembra bude uz z Petka velky bezec, mozu sa potom deticky nahanat 😀

fibi
27. jún 2008

kajka babyvak by som už teraz nekupovala. Ja ho mám, je super na malé bábo, keď ho chceš niekam preniesť alebo uspať, ale je to na jedno rameno, takže na dlhšie nosenie to je dosť veľká záťaž. Skôr by som odporučila mei tai, ergo alebo manducu, to si ho môžeš šupnúť aj na chrbát a v pohode ho môžeš niesť aj dlhšie, váha sa ti rozloží na obe plecia. My sme boli min. víkend v súľove, vyšlapala som na hrad a celý čas som mala lujzu na chrbte, ani som poriadne o nej nevedela. Aj keď ona má 8kg aj s topánkami (možno ani to nie) 😉

zuzka80
27. jún 2008

Fibi vy ste riadne turistky, mne by sa niekam do kopca ísť nechcelo, som na to lenivá 😝
Aj my prajeme všetko naj Ladinke k meninkám 😉
Evi aj Laurinke nejak zachutili polievky, posledný týždeň zje plnú misku 🙂 A super že Petrík už bežká sám, Laurinka sa už tiež pekne rozbehla, ale minulý týždeň spadla asi 2x a teraz sa sama ani nepohne 😠 , kričí nech ju chytím za ruku.

zuzka80
27. jún 2008

Dnes večer tu nikto nie je? Tak dobrú noc 😉

zuzka80
28. jún 2008

Dnes opať ticho, mne Laurinka spinká, tak sa nudím, nechce sa mi žehliť 😀

miriamkac
28. jún 2008

Ahojte
Skocila som sem lem na chvilocku a velmi milo ste ma prekvapili, ze ste si spomenuli na nasu Ladislavu. Velmi pekne vam dakuje a posiela pusinky. A vsetko najlepsie zajtra Petrikovi 😀 k meninam....

lubi22
28. jún 2008

Ahojte 🙂

My sme dnes Samka prvykrat strihali. Prisla ku nam domov znama teta kadernicka a strihala ho aj noznickami, a potom trosku strojcekom. Maly krical ako o ratu, traja sme ho museli drzat, no hruza 😢 Ale teraz je fesak, vlasky ma bielucke. No tetu nechcel ani vidiet, nemohla sa mu potom ani prihovorit, aky krik spustil 😅

Zuzi, aj Samkovi chutia posledne velmi polievocky. Dnes som mu robila z cervenej sosovice so zemiacikom a mrkvickou, ta mu chuti, ale chutia mu aj maskove. A vcera som skusala prvykrat zemlovku s tvarohom a ovocim, spapkal aj to 🙂 Ake polievocky robievate detickam?