Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

kamilecka
12. jan 2009

Ked si predstavim ze na to stretko sme cestovali 6 hodin tak sa mi ani nechce sa tolko tahat v aute 🙂 este by som porodila 😀

lubi22
12. jan 2009

Kami a mena uz mate dake vybrane? 😉

No my odkedy hovorime babulku Filipko a nie Adamko, tak ma okopava nonstop v kuse. Aj teraz sa v kuse hemlesi, ja si pisem a brusko mi skace zo strany na stranu, manzel to vidi aj zo susedneho gauca 😅

Susy ja idem zajtra sa dohodnut s porodnikom, tak som zvedava, co sa dozviem aj ohladom terminu 😉

kamilecka
12. jan 2009

Lubka mena nemame ani z daleka 🙂 zacne sa asi pred porodom vyberat 🙂,bude ine ked budeme vediet komu to meno vyberame,zatial ziadna predstava ani napad. Zatial to je Tkacatko ako pri Davidkovi bolo 🙂

susy
12. jan 2009

Lubi, tak to si ta zajtra precitam. Ozaj a kedy si citila prve stuchy do bruska? tt?

eva4444
13. jan 2009

baby ak sa nudite a chcete sa pohrat s fotockami:

http://www.photofunia.com/

mozno to poznate, ja doteraz nie 🙂

sisa07
13. jan 2009

Ahojte 🙂
Dnes je sranda Vas citat-myslim tu predchadzajucu stranu 😀 .
No, s tym stretkom ja by som velmi rada isla, keby sme necakali drobca, ale takto, neviem,neviem, tazko nieco planovat......uvidime.
Lubi, nasa Adelka uz tiez spinka odvcera v izbicke. Bolo to nevyhnutne, pretoze sme zistili, ze mame uplne prevlhnuty mur za postelou, takze sa to musi cele vysusit. My byvame na prizemi a nasa spalnova stena je vlastne obvodovy mur + ide o novostavbu, ktora bola stavana za malo penazi pri velkej rychlosti, a takto to dopadlo.......Stale kurime a vetrame,jeduje ma to. Ale vsetko zle je na nieco dobre - Adelka sa teda prestahovala. Dnes v noci som tam spala s nou- pri posteli som mala dva matrace. Bola to sice horsia noc ako zvycajne, ale zvladli sme. No a teraz na obed tam spinka zas. Len kym zaspala, som tam trcala hodinu aj 15minut, uz ma porazalo.....

No a ako som toto pisala, musela som ist po 45minutach za Adelkou zas, plakala a ukazovala mi na zuby vzadu hore, takze jej to musim neskor pozriet, mozno jej idu uz tie posledne stolicky. Ale nastastie zaspala znovu, som zvedava, dokedy vydrzi.

Lubi, v ktorom tyzdni tehu ste bol v tom Hlohovci? Hladala som to na nete a bolo pisane, ze dobre je ist po 20., tak okolo 23.tt. Boli ste v tyzdni ci cez vikend? Zevraj ten pan doktor je velmi ustretovy a srandista. Radi by sme tam sli, hlavne aby sme vedeli, ci je babulko v poriadku. A moj doktor nerad hovori pohlavie dietatka, takze si dame zistit v Hlohovci aj toto a nemusim sa pytat svojho dr.

sisa07
13. jan 2009

este som chcela len poznamku k tomu nasmu nestastnemu bytu,lebo som to hore blbo napisala. Ono je to mestsky byt s ekonomickym najomnym a za normalnych okolnosti by malo byt vsetko v poriadku, ale mame pocit, ze sa pri tychto bytoch museli ulievat peniaze niekam inam, lebo vsetky tieto byty, postavene v poslednych rokoch su vlhke a bojuje sa v nich obcas dokonca s plesnami. Ako keby to boli nekvalitne materialy a hlavne sa to postavilo ozaj rychlo a stavba nestihla vyzriet a vyschnut......to len tak na dovysvetlenie, nie ze by to bolo extra dolezite 😔 . Len ma to stve kvoli detom, budeme musiet davat sakra pozor na tie plesne, aby sme im nieco nevypestovali.....Ved Adelka ma stale tie kozne problemy, o mesiac by sme mali ist na testy k alergologicke.

fibi
13. jan 2009

ahojte 🙂 Sisa aj v TO robia 3D alebo tam nechceš ísť? Inak na stretko by som rada išla aj ja ak bude všetko OK

eva4444
13. jan 2009

ahojte 🙂

muzik vzal Petrika do obchodu tak mam volno no nie je zlaty? 😝

sisa to je brutal s tou stavbou, boze ☹ a uz mate premyslene mena pre babo?

joj mne sa dnes nic neche, rano som vstala, pohrala sa s Petrikom a ked vstal muz tak som mu ho nechala nech mu da ranajky a sla este na 15 minut pod perinu. A v tomto duchu dnes cely den prezivam 🤐 🤐

susy
13. jan 2009

Lubi a ty nic mi nenapises? porod a taaak... 😕

susy
13. jan 2009

No baby,asi zahájim aj ja spinkanie v izbycke. Postielku tam má už taku pre velkačov.Ked ho dam do nej poobede,tak ho uspim iba prvych 5 min. a idem prec.Spava mi tam kratsie,ale spi. Dnes to urobim asi tak,ze zoberiem si k jeho posteli moj madrac a budem tam s nim.tak som zvedava aj ja sama ako to dopadne. 😒

sisa07
13. jan 2009

Ahojte 🙂
Susy, tak Vam drzim na dnesnu noc palce 🙂, nech to prebehne tak hladko ako u nas .

Lubi, co nove?

Evi, si zlata 🙂, je to blbe, ale zase su horsie problemy ako vlhko v byte... Len nam to trosku komplikuje aj rozmiestnenie nabytku v tej izbe- chceli sme tam na celu stenu dat vstavane skrine, no a vyzera to tak, ze ta stena moze byt akurat na okrasu. Ved nemozeme mat vlhko a plesne v obleceni.... 😠 . Je to najdlhsia stena a asi bude musiet byt nevyuzita, aby tam bol stale pristup vzduchu.Je to od veci, ale hlavne, ze su ine veci v poriadku. A uz som o byte ticho 😔 🤐 🙂 .
A mena pre dietatko mame jasne - Adamko je vybrany este z cias prveho tehotenstva a pre dievcatko nam obom zapasovala teraz Tamarka. Kedysi by mi take meno vobec nenapadlo, ale zrazu sme pozreli do kalendara a ze co keby Tamarka 🙂 a zhodli sme sa. Tak isto to bolo aj pri Adelke. V tomto sme zazracne jednotni 😵 .
Hovorili sme tie mena Adelke a v Adelkinom podani je to "Dama" = Adamko a "Tama" =Tamarka 😵 .

Fibi, mozno pojdeme na to 3D aj sem, este uvidime podla referencii, ten Hlohovec sa mi velmi pozdaval podla toho, co som citala. Aj rodit budem tentoraz tu, Adelku som rodila v Partizanskom.

ikka
13. jan 2009

Ahojte,
Evi vsak aj take dni musia byt...len si to uzi 😉 😝

Mne sa kamaratke narodilo dievcatko Anetka...uz maju jednu dcerku, tak sa tesim 🙂 a este cakam na druhu kamosku, ta bude mat prekvapko, tak som zvedava.

Susy, tak sa drzte so Simonkom...ale urcite to zvladnete 😉

Sisa, to ti verim, ze ta to stve s tym bytom...

Inak baby ako ste na tom s plienkami a dudlikmi tak vseobecne? Nejake pokroky? My nic nove...mala si uz niekedy povie, ze "cikam", chyti sa za plienku...a je to tam. Ked ju necham bez plienok, tak sa v pohode pocika a je v tom, ani jej moc nevadi, ze je mokra 😕 😅 No a dudu musi byt, ked jej vecer niekedy preventivne poviem, ze dudu neni, tak to by ste mali vidiet jak jej hned vykrivi ustocka a rozplace sa.

lubi22
13. jan 2009

Ahojte 🙂

Susy dnes nestiham 😉 Dnes som este bola v praci, skusat, potom rychlo do Zvolena, rychlo spat, s manzelikom sme sli na veceru, ked sme mali varovku a ja este na nakupy, tak som si doma vydychla tak o pol 7 a to som sa uz hrala s autickami 😉

Tak som sa dozvedela, ze termin porodu bude medzi 1. a 3. marcom, presny datum upresnime v 37tt. Velmi sa tesim, lebo ja by som chcela marcove babulko, februar je pre mna po novembri najmenej sympatickym mesiacom, vzdy si predstavim zimu a jakubiskove vlky v perinbabe. Babulko je v poriadku, len sa znovu otocilo dole ritkou, uz bolo naposledy dole hlavkou. Ale ze je jedno ako bude otocene, ked sa rodi cisarskym. 🙂

Susy prve stuchy som citila az v 20tt.

Sisa, ja som sla radsej do Hlohovca a nebanujem ani trosku. Tiez som mohla ist na 4D do ZV, tak kde idem teraz rodit, ale to ake su vysledky 4D - zaznam, vysetrenia nezavisi od pristroja ale od lekara a myslim, ze Dr. Brestensky v Hlohovci je uplne top. Ja som spokojnejsia s nim, nez som bola pri samkovi, a to mi robila 4D kamaratka a dala si fakt zalezat, vidno ze Dr. Brestensky ma dlshiu prax. A je velmi mily. My sme boli v 26tt, urcite chod medzi 24 a 26 tt, vtedy je babulko nadherne vidiet. Neskor je uz prilis velke, skor zase este nie take babulkovske. 😉 Mena ste vybrali krasne - akurat sme sa bavili so sestrou o Tamarke, ze sa nam velmi paci. A Adamko je tiez aj u nas este nie uplne vyluceny, len tie Vianoce 😔 To u nas asi zavazi. S tym bytom Vas to urcite hneva, fakt kvoli detickam, aby boli v zdravom prostredi, hoci ked je to novostavba, tak to mozno este vyzreje a za par rockov bude bez problemov. Ale cloveka to hneva, ked je s niecim takym problem.

Adelka si teda tiez zvyka na svoju izbicku 😉 No dufam, ze to u nas vsetkych prebehne co najlepsie. Susy daj vediet, ako Simonko. U nas ma vsetky vychovne a privykacie veci na starosti tatinko, maminka je velka makkota, ja by som urcite nebyt manzela spavala so Samkom vedla mna. On je ten na disciplinu, ja to tak nedokazem pri samkovi, hoci pri inych ludoch ani sebe ten proiblem nemam, pri nom rusim lahko vsetky svoje zasady a vychovne predsavzatia 😅

Evi, oddychuj, ked sa da 😉 Vasi este Baumax neskusali 😀 Nasi tam boli tento tyzden tri krat, Samko sa tam pyta 😀

lubi22
13. jan 2009

Ikka my dudu davame vecer na spanie, po zaspinkani ju vypluje, inak nie. Nevidim zatial zmysel mu ju brat, hlavne ked ho trapia zubky. No a s cikanim to tiez nechavam na neho. Dnes sa mi dvakrat vypytal, ze chce cikat, a to sme nocnik nevideli uz tri tyzdne, iba sameho ho to napadlo a pekne sa vycikal do zachodu. No ale za chvilocku sa pokakal do plienocky, potom on vzdy pride a pyta sa prebalit. Ja si myslim, ze tak ako so vsetkym doteraz, pride to samo. 🙂

najjulinka
13. jan 2009

ikka tak náš Kiko s plienkou postúpil... už si z nás robí srandu... Dnes ráno obliekam, že ideme von.. Už len vrchné overaliky a ide sa... A naraz Kiko zahlasil "kaki" a ukazoval na zadok... Začnem vyzliekať... voňať a už idem rozopínať a on "Není kaki" 😨 🤐 🤐 🤐 🤐 😠 😀 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A fakt nebolo...
Takže už si zo mna robí blázna a skúma, či fungujem správne na všetky povely, tak ako mám... Ale však aj ja jeho skúšam s povelmi, tak možem sa hnevať? 😵 😅

eva4444
14. jan 2009

Ahojte

ikka my sme nocnik este neskusali vobec, este ani nemame kupeny 😅 ale Petrik ked sa vycika niekedy ukaze na plienku a povie ble, pripadne chodi kakat vylucne do druhej izby a potoms avrati a niekedy ukaze ble. takze pomaly si to asi uvedomuje, my pockame do leta a potom ideme tvrdo na vec. ja si myslim ze treba ked uz tak potom vylucne len nocnik, nie raz nocnik raz plienka. teda momentalne si tak myslim 🤐

lubi takze v marci 😵 to uz teda fakt rychlucko. my chodime (teda najnovsie len Petrik s tatom) do takeho ako je baumax, tu je 'hornbach'. tam maju pri obchode pozicovnu malotraktorov, malych bagrov a vselijakych tych strojov, je to za plotom ale vsetko sa da super vidiet tak tam chodime 'gratis do kina' 😀 len teraz ked je tma je to horsie, ale da sa aj tak.

baby ja som bola na 3D v Hlohovci. Bol tam ten Dr. Brestansky, ale prave na mojom bruchu ucil (asi to bol jeho syn - neviem isto ale mali spolu taky zovialny zargon) robit to sono tak to bolo trosku od veci, pretoze ten mladas este nemal taku istotu a troska tym to sono utrpelo, ked kazdu koncaninu meral 2-3x. ked zmeral nabehol starsi ze to ma brat odtial az potial nie len tamto atd. akoze sranda to bola len.. no co ja viem...

inac Tamarka je pekne meno. My uz jednu mame. Ked sme boli poistovat auto (este bez deti) tak nam cez telefon slubila agentka cenu, potom jej to tam moc nevydalo v pocitaci tak nam tam dotukla dieta mienom Tamara nar. 7.5. aby sme mali lacnejsie. 😨 😀

susy
14. jan 2009

Ahojteee. Tak to bola noc, no noc ako noc. Janko uspal Simonka v jeho postielke. potom som si zobrala svoj matrac z mojej postele a dala k jeho postielke, aby som to nemusela vlacit v noci. Simon spal 2 hodinky ako drevo,potom straaasne plakal,asi sa mu nieco snivalo,lebo sa cely trasol a bol spoteny.Tak som si k nemu lahla. Zaspal a ked som sa zdvihla s postele,tak uz zase sedel.Tak som ho zobrala na moj madrac a lahla k nemu.Zaspal. Rychlo som isla do sprchy. Ako som vysla,Janko akurat vypol telku ze ide aj on spat.V tom sa otvorily dvere a v nich Simon. zacali sme sa smiet. ak som povedala, nic, madrac dame naspät na manzel.postel, Simon ide spat s nami a bude tam az do vtedy,kem nepojde do skolky (cca 4 rokoch 😀 ) Rano sme vstali klasika o 9:30 😉

Proste bude sa toto riesit az ked sa narodi mimi a ked bude Simonka v noci budit.Ja som na toto neni.Janko by to tiez riesil ako muzi,on by sa nedal.

sisa07
14. jan 2009

ahojte 🙂
tak ako pisala Lubka, vsetko u drobcov ma svoj cas a nic netreba znasilnovat, ani odstavenie, ani odplielnkovanie, ani dudliky ked su, ani samostatne spanie, nic.......aj u nas to tak plati. Vzdy sa Adelke prisposobujeme co najviac, ked sa da.
Teraz to s tym spanim klaplo az prekvapivo dobre, asi uz bola pripravena a zrela, kazde dieta ma hranice inde.

Ikka, s dudlikom neporadim, nikdy sme ho nemali, Adelka ho vzdy vypluvala, neznasala to, ona mala stale zivy dudlik - mamicku 🙂 .

A nocnik 😀 .....Najnovsie chodi Adelka kakat do svojho milovaneho domceka. Ked dostane nepritomny vyraz ,uteka do domceka a na moju otazku chces kakat zakrici splasene "NIEEEEEE", tak presne viem, ze o par sekund bude tlacit 😀 . A s cikanim sme to tiez skusali, ona aj chce ist na nocnik, ale nevycika sa. Ale postupne sa k tomu dopracujeme urcite, uz nosi maly nocnik a babiku na WCko, ked som tam ja a aj sama si sadne na svoj nocnik a robi "ccccccc". Presne vie, o co ide, len sa jej nechce to praktizovat. AJ povie, ze cika, ale nocnik NIE, len do plienky.....takze moje nadsenie spred niekolkych mesiacov bolo predcasne.
Inak si tiez myslim to, co Evka, ze ked sa uz raz zacne bez plienok, tak v tom treba vydrzat, hlavne cez den, v noci budeme davat urcite plienku este dlho. Aj ked sme sa uz velakrat presvedcili, ze pri nasich detoch si mozeme planovat veselo a oni si to aj tak zmenia, ze .... 😀 .

Lubi, marec je krasny mesiac, aj ja ho mam velmi rada, uz citit vo vzduchu jar a prilev energie. A okrem toho som tiez marcova 🙂. Takze drzim palce,nech Vam to tak vyjde a hlavne nech je vsetko v poriadku!

Pekny den!

inge23
14. jan 2009

Ahojte, dlho som sa neukazala, totiz, maly nam likvidoval notas 🤐 .

Dodatocne prajem vsetko dobre v novom roku hlavne vela zdravicka a nech vas deticky posluchaju no najma tesia 🙂

My nocnik ani nahodou, tiez som za zobrat plienku a hotovo, ale na to mame cas. A so spinkanim sme na tom podobne a´ko susy, ale s tym, ze filip spinka polovicu noci viac menej vo svojej postielke, ale nikedy ako dnes spal uz od 12 s nami 😀

Dnes mame nejaky den. Maly mi zaspal uz o stvrt na 12 😕 a o hodinu bol hore, takze ma ie slak trafit lebo ani von sa neda ist, vonku pada mrznuci dazd 🙄 .
Babenky, ako aktualne zabavate deticky, ja uz naozaj neviem, knizky nas akosi prestavaju bavit a mam pocit, ze akosi mame vsetko okukane. Niekedy sa uz asi fakrt nudi, iba sa prechadza....a je mi to velmi luto. nedate nejake tip?

Lubi, ja som sa hrozne bala, ze sa malynarodi v aprili 😎

Brestansky je super, tiz sme tam boli

lubi22
14. jan 2009

Ahojte 🙂

Samko sa dnes rano zase pytal cikat, krasne vydrzal az do zachodiku a vycikal sa. Ale davame stale plienocku, ja tiez planujem bez plienocky az v lete. Ale som rada, ze si to uvedomuje, hoc sa aj vykaka do plienocky.

Susy ja som bola tiez pripravena na alernativu, ze ak Samko nebude chciet spinkat v izbicke, ze budeme musiet byt vsetci styria v spalni, hoci som tym vobec nebola nadsena. Nastastie to vsetko prebehlo bez najmensich problemov, aj teraz spinka sam v izbicke. Tiez som za, ze sa treba prisposobit dietatku a nic nerobit nasilne. 🙂

Evi takze mate rovnaku zabavku ako my 😉 No ti chlapi 😀 Dnes sa chystame poobede so Samkom aj tatinkom do jedneho materskeho centra, ze tam otvorili nejake vnutorne ihrisko s preliezkami a atrakciami pre deticky, tak ideme mrknut, nech ma Samko trosku zmenu. Inak s tym sonom si to teda vychytila vtedy 😅

Sisa kedy si v marci? Si este rybka? Ja som pozerala tie datumy, urobila som si numerologicke rozbory, no a rodit chcem bud 1. alebo 3. 😀 No lekar povedal ze medzi 1 a 3, tak snad sa dohodneme. No nepozeral, co su to za dni, 1. je nedela, tak to vidim skor na 3., lebo urcite nenaplanuju cisarsky na vikend. No hlavne aby bolo babulko zdravucke 😵

pipi1211
14. jan 2009

ahojte tak my nocnik tiez moc nemusime iba sa s nim hrame ale cikat don ani nahodou 😒

so spinkanim sme na tom tak ze drahy spi v obyvacke koli tomu ze chrape 😀 😀 😠 😠 😠 a on potrebuje mat v noci otvorene okno coho sa ja bojim koli malej ked su tie mrazy 😒 a mala sa stale odkopava... takze cca do tretej nad ranom je v postielke a potom si ju dam k sebe... a budime sa tak 3x za noc 😒

lubi22
14. jan 2009

Inge, u nas gro casu cez den vyplna hra s autickami. Staviame garaze, potom ukladame auta, potom ich davame do radov, robime kolony cez celu obyvacku, krutime ich na strechach, robime preteky, triedime ich podla farieb, nahanam Samka s autom na dialkove, hrame sa na skryvacku, hladame nieco, citame knizky, kreslime, peciatkujeme, par krat sme sa hrali s plastelinou. No a ked pride tatinko tak nastupuje jasenie, nahanacka, my dvaja sa skryjeme pod paplon a tatinko nas hlada, potom mu robime vyhadzovacky do vzduchu na paplone, tahame ho v takom velkom dinovi po celom byte, driftujeme velkou tatrou, tatinko s nim robi lietadlo, tancujeme, spievame, recitujeme, no v podstate to iste sa strieda kazdy den.

zuzka80
14. jan 2009

Ahojte,
no u nás je to s nočníkom tak, že ráno dám Laurinku na nočník, vykaká sa, ale sama sa nepýta. Cez deň sa ešte pokaká do plienky a to mi oznámi až po "tom". Tiež keď chce cikať, tak to niekedy oznámi, niekedy, keď je niečím zaujatá tak nie. Ale tiež až po cikaní.
Cumlík nemáme od začiatku decembra, keď mala Laurinka infekciu v pusinke, vtedy ho iba držala v ruke, nemohla si ho ani do úst dať, tak som ho potom skryla. A keď si ho pýtala, povedala som, že som ho vyhodila do koša, lebo nás bude zase bolieť pusinka a že cumllíky sú len pre malé babatka a Laurinka je už veľká slečna. A zabralo to.
Susy to by rozosmialo aj nás 😀 To muselo byť dobré, že Simonko vo dverách 😀
Sisa ten vlhký byt by vykoľajil aj mňa. A pekné mená ste vybrali 😉
Ľubi ako sa Samkovi páčilo v materskom centre?

eva4444
14. jan 2009

zuzi to si dobre vyriesila s dudkou 😉

inge my sa hrame najcastejsie s kockami (mame vedro plne malych drevenych), presypavame, bagrujeme do tatrovky, alebo ja staviam ako idiot a Petrik bura 😀 rad sa vozi po byte na odrazatku, ale to je tak ze ide ide zbada nasadne da si 2-3 rundy a zoskoci a o hodku znova. knizky a kreslenie je skor vynimka. este sa vela zahrame s drevenym vlacikom na magnetky co som uz raz opisovala. len tam chyta Petrik niekedy nervy pri nom ked sa mu nedari, predsa si to vyzaduje niekedy este taku jemnejsiu motoriku. potom go semtam zaujme nieco zo starych hraciek ako nastrkavat kruzky na tyc a pod. vsetko zavisi od nalady, ked ma dobru sa zahra aj s obycajnou gumenou loptickou ju nahana po byte.

eva4444
15. jan 2009

ahojte 🙂

nany som rozmyslala nad stretkom. co takto 21-24.5. u sustiaka? kto by siel - predbezne?

lubi22
15. jan 2009

Ahojte 🙂

Evi ja ako som uz hovorila, u nas vsetko zavisi od babetka. Uz som hovorila aj manzelovi, ten ma taky isty nazor, ze radi by sme sli, ale momentalne to nedokazeme povedat, kedze este nevieme, co nas caka. Nebudu mat v tom case deticky oslavy?

Ja som dnes volala do skolky, co sme si vybrali, tak to vyzera biedne. Beru iba 10 deticiek, aj to od septembra a take co maju tri roky, ze ak by sa nahodou uvolnilo, takze mozno by nas v januari zobrali, ale to je velmi mala sanca. Ale kazala nam prist na zapis, to je 10 a 11. marca, tak teraz uz zase spekulujem, ze ma z porodnice musia pustit najneskor 9., lebo taku vec ako zapis do skolky chcem vidiet aj ja.

susy
15. jan 2009

evi, my ano. otvorime novu temu v stretkach?

lubi, namas kontakt na to 3D v Hlohovci,ja som ho uz asi zahodila.Tiez sme tam boli pri Simonkovi. Stale volam do Gyn.fivu a kaslu na mna,tak kaslem aj ja na nich. 😠

susy
15. jan 2009

Lubi a nedavate Samka nejako skoro? u nas su skolky,kde beru aj od 2 rokov.Ja budem davat Simka az v 4,nech si ho surodenec aj uzije.

susy
15. jan 2009

uz tam je ta tema,tak tam nieco aj napiste,nech sa to rozbehne...