Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

riuska
2. feb 2009

AHOJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Lubka nejak som vcera nestihala - ako sa mas, co babatko?
dufam ze sa mate vsetky dobre - kuknem potom aj ci nepribudla nova tehulka 😀
jej Evka az teraz som si vsimla ze si ma spomenula 😵
My sa mame perfektne - uzastne - super
Lukasko - mal pol rocik - dakujeme za gratulacie 😵 , je stale kojeny - ale zacal uz papat aj normalnu stravu - zeleninku, kasicku, dnes skusil aj domacu jablckovu vyzivku - vsetko chuti - ved podla toho aj vyzera ma 7600g 😀 no pucvola je riadna, zacina uz sam sedkat, blabota si strasne chutne a furt sa rehni, spinka 3x za den a v noci je ako kedy 1-3x hore - spinka s nami v izbe, chvalabohu je zdravy tak som stastna
Tomasko - to je maly diablik 😀 😀 😀 je vsade, vsetko chce skusit - ale vacsinou ma poslucha - takze nieje problem - len sa mu treba venovat, rozpravat vie len tie zaklady baba, mama, tata, papa, no a ostatnemu nerozumiem 😀 😀 , tomasko spinka vacsinou od 13.00-15.00 doma vo svojej izbicke
no a chlapci sa strasne lubia - Tomasko by Lukaska furt bozkaval stiskal - su strasne zlati - ja osobne som strasne spokojna s ich vekovym rozdielom-fakt su uzastny
no a vacsinou kazdy den chodime ku nam do predajne - samozrejme autom - inak sa my s nimi neda - takze vzdy chlapcov naladujem do auta a ideme, alebo sme doma, pripadne zbehneme za tatikom do masiarne
no na dnes koncim, ale zajtra trosku precitam co a ako sa mate
DOBRU NOCKU VSETKYM MAMICKAM A BABATKAM 😵 😵 😵 PAPA

eva4444
3. feb 2009

ahojte a zvlast zdravim riusku 🙂
rius som rada ze sa mate tak vyborne a ze sa chlapcom dari 😵

susy
3. feb 2009

ahoj riussss, som rada, ze sa mate dobre a ze ste zdravucky. Taketo spravicky ako mas ty ma vzdy vedia potesit. Chalani musia byt zlaty. Ja som tiez hrozne zvedava, co bede robit Simon, ked bude druhe babo. 😨

riuska
3. feb 2009

ahojte
no co to tu citam 😀 😀 😀 NOVE TEHULKY 😀 😀 😀 strasne sa tesim a drzim palceky - normalne som soknuta no velmi velmi gratulujem este raz LUBKE, SUSY A NOVYM FIBY, KAMI A SISI no ste super 😵
Susy neboj ono to bude OK - vsetko zvladnete - je to nadherne starat sa o dve deticky, no u nas bola prva reakcia plac - ale potom si rychlo zvykol a teraz by ho len bozkavala, u Vas to bude urcite rovnake
Evi ahooooooooooj a vy co - druhe neplanujete ??? Petko by sa urcite tesil zo surodenca 🙂
joj taka stretavka isla by som hned 🙂 ak nieco zorganizujete a budeme zdravi - radi sa pridame 😵
zatial pa

ikka
3. feb 2009

Ahojte,
osobitne zdravim Riusku 😵 som rada, ze si sa trosku opat ozvala a ze ste zdravi....tak je potom vsetko v najlepsom poriadku. Chlapci sa krasne podobaju 😵 a Lukasko je tusim viac na teba, ze?

Evi a vy ako spinkate? Carovny vankusik funguje? 😉

My nemame nic noveho, akurat z Emi nam rastie momentalne velke sidlo...dnes spadla na usta a rozrazila si opat peru. Vobec neposlucha a robi si co chce...to som tu minule pisala, ze poslucha 😀 😝 no hadam z toho vyrastie 😀 Inak vecerne uspavanie stale bieda, ale zacala som jej rozpravat "basnickove rozpravky" pred spanim (doteraz som jej spievala) a to ju zaujima, tak ju to udrzuje v pozornosti a aspon sa tolko nevrti, nerozprava a nevymysla, takze ju to ukludni a uz sa nam dari lepsie zaspat 😉 Recitujem dobre zname: Moj Macik, O cervenej ciapocke, Zabiatko, O repe...viac neviem 🙂

riuska
3. feb 2009

Ikka ahoj 🙂 ano je to pravda Lukasko je viac podobny mne 😵
fuha to Emily muselo boliet 😢 😢 ale to sa zahoji, no nezavidim Vam vecerne zaspavanie, my chvalabohu nemame problem ani s jednym - obidvaja zaspavaju sami, Tomasko sice niekedy aj hodinku si vyprava 😀 ale to je malokedy a Lukasko vacsinou do 5min buva tiez
Ikka a nechcela si jej pustit z CD rozpravocku nech si aj ty vecer oddychnes?

ikka
3. feb 2009

No veru vyskusame aj CD...ale vsak mne to nevadi, vsak lezim na posteli a oddychujem pri tom. Ale CD je fakt dobry napad...hned nieco stiahnem 😉
Riuska pridas aj nejake fotocky, nech si obzrieme aj Tomina ako nam rastie do krasy 😵 .... to je super, ze sa mate fajn. A dari sa ti aj troska oddychovat?

riuska
3. feb 2009

no perfektne, potom daj vediet ci zabralo - preto ma to napadlo lebo ja som zaspavala tiez pri rozpravkach - ale vtedy este na platniach 😀 potom uz s volkmenom na usiach 😀 😀 😀 no a teraz to isti telka - tiez sa my zle zaspava ked je ticho
no jasne pridam, ale uz az zajtra pojdem si uz lazkat pre telku - no a k tomu oddychovaniu 😀 to co je 😀 😀 😀 ja este robim aj papiere pre nasu firmu takze nestiham - ale mne to nevadi ja milujem zhon 😵 😵
tak dobru nocku - zase zajtra papapa

eva4444
3. feb 2009

rius super ze sa pridate na stretko 🙂 🙂 🙂 druhe planujeme a ked vsetko dobre pojde tak to tu bude cuby dub 😝

ikka vankusik funguje, v pondelok do 7,20 😝 je to super. len musim z neho odstrihnut vysacku lebo Petrik ked zaspava tak sa s nou hra a rozptyluje ho 😀

lubi22
3. feb 2009

Ahojte 🙂

Riuska, tesim sa velmi, ze si sa ozvala a ze sa mate fajn 😵 Lukasko je zlatulinky, fakt sa podoba na Teba, Tomasko je viac na manzela 😉 Super, ze sa tak lubkaju, pevne verim, ze aj u nas to tak bude. Tesim sa na nove fotocky 😵

Susy rado sa stalo, dam potom vediet, ako funguje pridavne sedatko v praxi 😉

Ikka zavidim Ti tie klasicke normalne rozpravky, Samko take uz nechce, on chce vymyslene, hodi mi temu a mama snaz sa 😅 Samozrejme, nie ze by ma setril, ale hned o rakete, alebo o dodavke alebo o Skode octavii a ja uz iba vymyslam. Dnes som o rakete a lunochode rozpravala asi 6 krat. Ja budem taka zblbnuta z tych aut a techniky, ja chcem daku barbiuuuuu, krtka alebo daco podobne 😀 Budem musiet absolvovat dake ozdravne kury v rodinach, kde su aj dievcatka😀

Evi, super vankusik, este na nom daky biznis urobite 😀 A ked aj nie, minimalne sa dobre vyspinkate 😉

Ja som bola dnes na poradni v nemocnici, o tyzden zase, uz aj na predoperacne vysetrenie. Babulko je ok, len je otoceny hlavkou hore, nechce byt na netopierika 😅 Esteze pri cisarskom je to jedno.

Zelam dobru noc, dnes som uplne znicena a babulko kope a kope ostosest 🙂

najjulinka
4. feb 2009

Držte palce o hodinku a 10 minut sa máme stretnúť s Kikovou novou mamkou. Už teraz začínam byť nervozna. 😅

eva4444
4. feb 2009

ahooj 🙂

rius tak ta Lukaskova fotka je fakt podarena 😵 🙂 🙂

lubi aj my rozpravame stale vymyslene rozpravky, teda hram divadielko do zblbnutia, aj je tazko napisat o com lebo zvacsa to nema ani hlavu ani patu 😀 ale ucinkuju bager, tatrovka a zajac su vzdy a ostatne podla toho co je po ruke 🙂 tebe sa to teda uz krati, booze ako to leti 😵

juli potom napis ze ako 🙂

kamilecka
4. feb 2009

Ahojte

Najjulinka mne by sa veeeelmi zle lucilo s babatkom, ja by som ho asi uz ani nedala prec. Ale vy ste s tym asi pocitali a vedeli ze asi pojde prec,ale aj tak by mi bolo velmi luto 🙂

Riuska ahoj,pekne takto po dlhom case sa ukazat. Aj ked sice ani ja tu uz velmi nechodim 🙂 Uvidime ci vobec dojdem ked budem mat dve deturence. Som rada ze sa vam dari.

Lubka u nas ide hlavne Nemo,ale aj to len tak 5 minut a dost, a tiez Davidko raz pozera na TA3 pocasie a spravy 😀 neviem po kom to ma 😀

lubi22
4. feb 2009

Julinka, daj vediet, ako stretko dopadlo 😉 Ale ak sa nemylim, lebo pozeram obcas aj Vasu temu, je to jedna maminka od vas z temy, co si chce zobrat Kika, nie? A posobi velmi sympaticky 😉

Evi tie pribehy by sme si mali vymienat 😉 Lebo mne uz dochadza niekedy fantazia 😅

najjulinka
5. feb 2009

Tak s novou maminou sme si doslova sadli, takže v podstate super. Proste rovnaký názor na výchovu, takže Kiko velkú zmenu mať nebude. Ovela lahšie sa takto dáva dieťa, ked viem, že to tam prístupom k nemu bude rovnaké, resp. velmi podobné. Dostal od novej maminy úplne super auto. Psychologička si myslela, že pojdeme na to pomaly, že najprv budeme všetci spolu a potom sa vytratím z mietnosti , ked sa stretneme dnes alebo zajtra... A ja som povedala, že Kiko je v pohode, že ja ho tam aj hned nechám bezomna... Tak psychologička sa čudovala, že som to vzala tak dobre profesionálne a ja som jej vysvetlila, že to nie ja, ale že Kiko to vzal profesionálne 😀 😀 😀 Kiko ked má autá alebo jedlo, tak ma zapredá, no a v domove sme boli v herni, kde tých áut bolo plnooooooo. Takže reval, ked sme odchádzali... Chcel nejaké auto brať so sebou a ukázať mojmu manželovi, no a nedalo sa. Ale to auto čo dostal je uuuplne naj, už sa naučil do večera ako sa zapnú na ňom húkačky a pokryvil mu dvierka 😀 😀 😀 Novú aminu sme potom rovno vzali k nám a boli sme tu spolu, až do večerneho kupkania - bola pri kupani a Kika si potom sama poobliekala a dala mu flasu. Dnes a zajtra budu stretnutia s psychologičkou rovno u nás. 😉

najjulinka
5. feb 2009

Joj a ešte dopíšem, že na 99,999999% budeme mať miesto Kika malilinkaté dievčatko 😉 Number1 je teraz štvormesačná slečna, takže bude mať 5 mesiacov, ked k nám príde a ak by náhodou tam dovtedy nebola už aleb ak by mi doslova na nej čosi nesadlo, tak si vezmeme malilinkaté teraz mesačné dievčatko. Nemala na mna sociálna čas, takže sme nekukli spisy oboch, len mi povedala mená, dátumy narodenia a povedala, že tu staršiu by chceli dať, ale ak by náhodou, tka ešte tam maju takú malinkú... Ja berem čo dávajú 😀 Len pre istotu si nechám prečítať spis... Leb neviem či by som napr. zvládla bábo, ktorému hrozí, že sa vráti do osady. Je iné dávať do adopcie a je iné dávať do osady - to by ma asi zložilo... Takže také veci budem zvažovať. 😔

lubi22
5. feb 2009

Dobre ranko 🙂

Julinka to je super, ze ste si tak sadli 😉 A hlavne, ze si sadol aj Kiko s novou maminkou 😵 Ako dlho to teraz trva, kym si ho bude moct zobrat ku sebe a bude jej syncek? Urcite sa tesis, ze ked Kiko bude mat super maminku na vzdycky tak miesto neho budete mat nove babulko 😉 No som zvedava ako sa bude pozdavat Lucinke 😉 A to moze byt aj take, ze Ty dietatko piples, staras sa o neho a potom ho zoberu spat do nejakej ciganskej osady? 😕 Ved to nema zmysel 😔

ikka
5. feb 2009

Juli, super...to je fakt skvele 🙂 Hlavne, aby bol Kiko spokojny, ale podla toho ako ho opisujes, tak to zvladne, aj ked to urcite nebude len tak.

My ideme zajtra do solnej jaskyne....moc sa tesim 😉 predstavujem si to tak, ze ja budem lezat na lehatku a Emi sa pekne bude hrat v piesocku 😀

eva4444
6. feb 2009

juli tak vidis, kikovi sa bude urcite u novych rodicov pacit 😉 hadam lucke nebude moc chybat. tak dalsie miminko chcete? tak to budes teda vyslovena proficka ked pridu vlastne 😉

ikka uziiiiii siiiiii 😝 🙂

ja som sa dala vcera ostrihat konecne uz vyzeram ako clovek, nie len drdol, uz mi siel na nervy celu matersku len vrkoc 😎 😀

sisa07
6. feb 2009

ahojte 🙂
Riuska 🙂 , som rada, ze si sa ozvala a ze ste aj s detickami v poriadku, uz sme Ta tu nedavno spominali, ze by sa nam zisli rady od Teba,ako zvladat dve male deturence 😉 . Tak teraz sem pekne obcas zavitaj a budes nam davat rozumy 🙂 .

Ikka, tak ako to dopadlo v solnej jaskyni? Podla Tvojich predstav, ci podla predstav malej Emily? 😀

Evi, pridaj fotku,nech vieme,na koho sa mame na stretko pripravit 🙂 . Urcite Ti dobre padlo, trosku sa odreagovat u kadernicky....

Juli, je super, ze sa pre Vas nasla takato fajn mamina, ale nemozem si pomoct,ked som Tvoje riadky citala, aj tak som mala slzy v ociach 😔 . Je to tazka tema......Aj s muzom sme rozoberali, ze my by sme na toto povahu asi nemali.Bud si uplne adoptovat dietatko so vsetkym a navzdy, alebo radsej nic. Ale takto napoly by sme to nedokazali 😔 😅 . Musite byt aj s muzom velmi silni......Drzte sa.

Lubi, ani sa nenazdame a uz nam budes posielat fotky Adamka/Filipka z porodnice 🙂 . Samko ma teda uz teraz super fantaziu 🙂 .

zuzka80
6. feb 2009

Ahojte,
dlhšie som tu nebola, odkedy bývame sami, tak akosi nestíham 😕 , lebo stále sa ešte niečo dorába, vŕta a ja stále len upratujem 😠 A ešte k tomu má Laurinka už 2 dni teplotu, neviem, či zo zúbkov, ale nevidno že by sa prerezávali ďalšie 🤐 Ale choručká nie je, ani nekašle, ani soplíky nemá, tak neviem z čoho tá teplota ☹ Momentálne má 12 zúbkov a čo vaše detičky?
Ikka relax v soľnej jaskyni by sa aj mne zišiel, ako bolo?
Najjulinka držíme palce, nech sa Kikovi v novej rodine páči a nech si o chvíľu držíte v náručí ďalšie bábetko 😉
Evi aj mne by sa zišiel nový účes, ale vačšinou som doma a najjednoduchšie je zopnúť vlasy gumičkou 😀
Riuška super, že ste zdravučkí a že sa chlapci tak ľúbia 😵 Podľa toho čo píšeš je aj Lukáško kľudnejšie bábo. To Laurinka do pol rôčka nebola 😝 😀
A u nás sa rozprávky stále prepínajú, keď ide nejaká rozprávka, Laurinka mi povie aby som prepla, že nechce pozerať rozprávku 😨 Už pekne skoro všetko rozpráva, tak sa vytešujeme 😵

eva4444
6. feb 2009

zuzi ono mozno Laurinka len chytila nejaky virus. Nam sa raz stalo ze sa Petrik poobede zobudil so skoro 39, tak sme trielili k detskej, ta nam dala nejaky sirup na vecer. a vecer mu uz nic nebolo 🙄 proste nedali sme ani cipok ani nic, ako prislo tak odislo. Vraj deti niekedy dostanu virus, teplotky a zmizne to same..
inac mame zubov tusim 16. resp. 15,8 lebo ma z jednotky odbite. ale zubar vravel ze to netreba opravovat.

sisa07
6. feb 2009

Zuzi, zelame rychly pokles teplotky, nech ste zase v poriadku, urcite to bude len nieco neskodne, virusove, ako pise aj Evka, teraz je take blbe obdobie....
A zubov mame 16, uz dlho, cakame na posledne 4 stolicky.
Lubi, kedy je podla Teba najlepsie ist na to 3D sono? Nehovoril o tom dr. v Hlohovci? Neviem, kedy tam mam zavolat a objednat sa.....Dakujem.
Prajeme pekny vikend! 🙂

kamilecka
6. feb 2009

Ahojte

ja som pocula aj zle veci na solne jaskyne,zevraj je tam az velmi vlhko a moze tam byt skryta pliesen a niekedy urobi viac bordelu ako dobra ta jaskyna.

My mame 16 zubov,uz veeeelmi dlho sa nam so zubkami nic nedeje, posledne 4 stolicky neviem kedy vychadzaju,ale nechybaju vobec

lubi22
6. feb 2009

Ahojte 🙂

Sisa ze najlepsie je medzi 24 a 26 tt, ze vtedy je babenko uz peknucke a este sa zmesti na sono 😉 A najlespie je objednat sa 4-5 tyzdnov vopred.

Zuzka teraz je rozsirena daka viroza, no ale ktovie. Snad Vam to rycho prejde. My mame tolko isto zubkov 12. 😉 Laurinka si zvykla na novy domcek? A je uz sama v izbicke? 🙂

Evi no pridaj foto s novym ucesom, musim kuknut albumik 😉

Ikka, tak kto mal lepsi zazitok, maminka alebo Emi? 😀

ikka
7. feb 2009

Ahojte,

no tak v solnej jaskyni bolo super....len tie moje predstavy sa nenaplnili 😀 Bol totiz plny stav, tak som si predstavovala menej ludi a su vyhradene prave hodiny, ked tam chodia rodicia s detmi a bolo plno. No boli sme aj s kamoskou a jej 9mes. dcerkou a Emi sa prave chcela strastne hrat s tetou, tak ju stale volala a tak ja som mala na starosti 9mes. bambulku 🙂 Takze nakoniec sme skoncili pekne na zemi na soli medzi detmi (na vankusoch) a davali sme pozor, lebo sme tam mali najmensie deti a ostatne mamicky na tie svoje velke ratolesti uz pozor jaksi nedavali 😅 Inak Emi stacil jeden kyblik a lopatka a presypala sol a presypala...super sa zahrala. No a pre mna leharo sa nekonalo 😀 Ale pacilo sa nam a nabuduce pojde tata s Emily a ja si pojdem zaplavat do bazenu alebo budu chodit pekne spolu, ked budem v praci, lebo nas tata je stale nejaky chory a nemoze si dat dohromady imunitu, aj teraz berie atb 😒
Inak absolutne sa mi nezdalo, ze by v jaskyni bolo vlhko, prave naopak, prislo mi, ze je tam celkom suchy vzduch a este som si tam aj obzerala vsetko, steny a stlpy (aj som si to obchytkala) a vsetko bolo suche. Mali tam aj velke akvarko s rybickami, tak aj to bolo nieco super pre Eminku. No ja by som to doporucila ako relax. My vlastne ani nemame nejaky dovod zdravotny tam chodit, ale myslim, ze nam to ani nijak neuskodi. Vraj 45min. v tej jaskyni je ako 2-3 dni pri mori 😉 vravela teta...no uz len to more by to chcelo 😉 Bolo tam prijemnych 23C. A ked sme odtial vysli, tak sme mali vsetci take krasne cervene licka. Keby tam bolo menej ludi, tak by to bolo idealne 😉 Fuu, ale som sa rozpisala 😅

ikka
7. feb 2009

My mame 12 zubov...tak to Zuzi Laurinka so zubkami uz pekne dohnala 🙂

sisa07
7. feb 2009

ahojte 🙂
Lubi, dakujem, tak to este mame trochu casu,ale ja sa uz tak tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

Ikka, tak ste sa pekne zrelaxovali 🙂 . Ja som kedysi citala to iste, co pise Kami, ze tie solne jaskyne mozu aj skodit kvoli plesniam,ale zevraj zavisi aj od prevadzkovatela, dobre je popozerat si info na nete. V kazdom pripade to, co si popisala, znie super. A este aj rybicky, Adelka by bola tiez nadsena...

sisa07
7. feb 2009

Ikka, teraz, ked som pozerala fotky, tak som zistila, ze nase bambulky maju rovnaky svetrik- bundicku 🙂 . Myslim to, co ma Emi oblecene v autosedacke. My sme to dostali do daru este pred rokom od kamosov a konecne sme do svetrika dorastli 🙂 .

ikka
7. feb 2009

Jej Sisa, to je pekny svetrik, ze? To je slovenska firma Herma a ja tam skoro vzdy nakupujem, ked sme na SK, lebo oni siju priamo v ZA a moji rodicia sa poznaju s majitelmi firmy, tak mame aj zlavu 😉 a maju fakt kvalitne veci 🙂