Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

monika1
4. okt 2009

dakujem baby za gratulacie 🙂 porod bol super,sice strasne bolestivy ale velmi kratky,cele to trvalo asi hodinku a pol a Matejko bol na svete 🙂 ja sa citim uplne super,aj by som sla uz domov...Matej dostal asi zltacku tak cakame na vysledky krvi teraz, vela spinka,malo papa a ja uz aj mam mliecko tak ma asi odsavanie neminie...

ikka
4. okt 2009

Moni, tak super. Na bolest si uz urcite zabudla 😵 Ved on sa rozpapa a inak krasne meno, tiez som ho mala v zalohe, keby sa raz nejaky chlapcek podaril 🙂

zuzka80
4. okt 2009

Jeeeej Monika ahoj,
gratulujem k Matejkovi, tak super rýchly pôrod si mala. Želám veľa zdravíčka a nech ste všetci štyria čo najskôr doma 😵 😵 😵
Tak som tu ostala asi posledná tehuľka 😀
Ľubi my zábranu na schody nemáme, Laurinka na schody nikdy nechodí sama, stále sa ma príde najprv opýtať, či môže ísť hore alebo dole. No možno neskôr kúpime pre sestričku.
To Samkove spinkanie ti teda nezávidím, určite nie je v noci taký smadný, len vymýšľa. No musíte vydržať, ja tiež neviem ako sa zmení Laurinka keď budeme mať doma bábatko.

ikka
4. okt 2009

Zuzka, asi urcite si posledna tehulka v tomto roku 😉

zuzka80
4. okt 2009

Ikka veď sa pridaj medzi tehuľky ešte v tomto roku 😉

riuska
4. okt 2009

Monicka gratulujemeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 to je perfektne ze uz mate druhe babatko a inak si rychla ked uz po dvoch dnoch pises 😵 😵 co tam mate internet
potom sa tesime na fotocky
a zuziiiiiiiiiiiiiiii neboj to ti taaaaak rychlo ubehne
pappaapa 😵 😵

monika1
4. okt 2009

zuzka,riuska dakujem 🙂 hej mam tu net a pridala som do albumu par fotociek 🙂

sisa07
5. okt 2009

Ahojte 🙂

Monika, srdecne gratulujem k Matejkovi, je to krasne babatko 😵 ! Zelam vela zdravia pre Teba aj malinkeho, Tebe rychle zotavenie a malinkemu stastny a krasny zivot! A nech Vam zltacka rychlo prejde, aby ste mohli ist coskoro domov za ocinkom a Adamkom 🙂 .

Dakujem za Vase nazory a rady ohladom spinkania 🙂 . Skoncilo to tak, ze pokracujeme v obednom spanku aj nadalej, vacsinou to trva tak polhodinu, kym Adelka zaspi. Ikka, s tou oblubenou hrackou je to tazke, lebo oblubenych je sice viac, ale ziadna nie je vyslovene taka, s ktorou by Adelka vsade chodila alebo bez ktorej by nemohla byt a sluzila by jej na tulkanie. Velakrat sme skusali jej milovaneho macka Pu, krtka, zirafku, ......do postele, ale vsetko nakoniec z postele vyhodi a stlaca ruku mne alebo muzovi 😅 . Ona nechce nahradu za nas ziadnu, takze je to trosku tazsie.....Dnes som tiez uspavala Adelku aj Adamka naraz - Adamko zaspal na mne pri pohojdavani po stojacky, kym som Adelke rozpravala rozpravku. Potom som Adamka ulozila do spalne a vratila som sa uspat este Adelku, ktora mala sice pokusy vymyslat a natacat mi vlasy na jej prstek a dobkat do mna prstom a stiskat ma a rozosmievat, ale nakoniec sa otocila chrbtom a zaspala. A Adamko uz bol hore, napapal sa a zase spi, ale uz asi len chvilku, mrvi sa.....

Julinka, prajem rychle uzdravenie Lucinke, nejako nema Lucka dobre obdobie, ze....? Drzte sa 🙂

Zuzi, Tebe zelam co najprijemnejsie prezite posledne tyzdne a dni pred prichodom bambulky 🙂. Hlavne nech Ta nechytia jesenne bacily!

Lubi, ta kakacka vsade okolo uz bola aj u nas 😀, ale mne sa to skor stava s cikanim. Pri Adelke som take nieco nepoznala, lebo ta si ako spravne dievcatko cikala pod seba 😀 , zato Adamkovi sa uz par krat podarilo ocikat seba, mna, vsetko na pultiku, postielku, nasu postel, aj zem, a dokonca si raz nacikal aj do pusinky 😅 😀.

Evi, co je s Vami, dlho si tu nebola.....su deticky v poriadku?

Drzte sa vsetky, papa 🙂

sisa07
5. okt 2009

Ikka a dakujem, Adamkovi je uz lepsie, ale uplne sa to neupravilo, aj ked vybral antibiotika. Doktorka-krciarka odporucila kontrolny vyter zopakovat o mesiac a vziat aj krv kvoli pripadnej alergii. Potom uvidime, co dalej. Aspon ze tie sopliky uz nema zelene, takze stafylokok tam pravdepodobne nie je, ale nieco mu ten nostek stale upchava. O mesiac budeme snad mudrejsi. Zajtra idem s Adamkom do poradne, tak som zvedava, co nato nasa pediatricka.

najjulinka
6. okt 2009

No Lucinka to má asi z antibiotík... ale už sme spali celú noc!!! takže už sa ako tak dá... Ale pred každou kakou je plač a krik, že "au"... no kým sa jej to dnuka dá dokopy, tak to asi ptrvá.. len ma štve, že aj na nočnik ju kcem naučiť a kým bude kadiť 3 a viac krát, tak odmietam sa s tým babrať... Ale už mam vyše mesiaca určite pauzu v skušani, či nahodou nedospela... a tak o už by som mala zas skusiť...

alena22
autor
7. okt 2009

ahojte, monika super ze uz ste doma pis pis reakcie adamka na matejka 😵
ako ste spinkali prvu noc?

juli my ked sme mali atb vzdy sme nasadili hned aj probiotika to by sa malo hlavne u deti aby sa crevka vedeli vysporiadat s liekmi a nemali sme nikdy hnacky ani nic ziadne problemy...si pamatam nase prve branie atb kym sme sa dozvedeli ze existuju aj probiotika tak maly kakal tak ze mu to vytekalo az zpoza krku 😅

sisa zelame aby sa adamko skoro uzdravil 😉

riuska chlapci su zlatucki obaja...uz sa ti asi spolu aj zahraju ze?

Ja mam teraz dovolenku taku nasilu lebo adko bol chory bol u jednej babky u druhej a teraz este tyzden musi byt mimo kolektivu a babky uz nemozu tak som doma ja esteze mam tolko dovolenky 😵

monika1
7. okt 2009

Ahojte
tak nas vcera pustili domov ani si neviete predstavit aka som bola stastna kedze som mala taku "super" izbu ze ku mne davali same baby po cisarskom a tie tam lezali fakt ako mrtvoly takze som bola prestastna ze odtial uz padam domov
a ake bolo zvitanie s Adamkom? zeny to bolo uzasne,svokrovci ho doniesli k nam ked sme sa povybalovali,akurat som stihla Matejka nakojit a spinkal ale ako ma zbadal Adamko tak sa na mna vrhol a nepustil ma a odvtedy ma kazdu chvilku len pusinkuje a mojka potom sa samozrejme rozbehol pozriet braceka a to bolo uzasne sledovat ako sa zo zaciatku bal k nemu prist ale potom sa spytal ci ho moze pohladkat a dat pusinku a odvtedy nic nerobi len ho hladka a pusinkuje a ked spinka tak ho chodi kontrolovat a hlasi mi ze este spinka este ma zatvorene ocka jasnacka ze Adamko dostal od Matejka aj darcek,bagre a z toho je vo vytrzeni takze nevedel z coho sa ma viac tesit,ci z mamky ci z braceka ci z bagrov
vecer to bolo trosku komplikovanejsie ale zvladli sme to takze obaja zaspali o 21hod,Matejko sa nevedel dopapat a Adamko chcel aby som bola pri nom takze som nakoniec kojila v Adamkovej izbe dole pri posteli kym zaspal a potom sme obaja s muzom odkvecli Matejko spal az do pol 1 ked sme sa prebalovali a kojili niekolkokrat opakovane kedze po kazdom papani kaka tak sme za hodinu minuli 4 plienky ale potom pekne spinkal od 1.45 do 7 rana ked uz som bola ja v pozore a cakala kedy vstane lebo moje prsniky boli pred vybuchom no a jasne nespali sme takto krasne lebo o 4 rano ma volal k sebe Adamko,muza posielal prec a chcel len mna takze som pri nom musela chvilku byt a nakoniec zaspal len do pol 6 ked prisiel k nam spat a spal s tatom az do 8 cize ja som v pokoji rano aspon obriadila Matejka a pripravila ranajky

teraz cakame ze Matejko vstane a nakojime sa a musim spat do nemocky za mojou dr lebo vcera sme sa nestretli a chce ma este skontrolovat zospodu tak bude mat Matejko premieru bez mamky chvilku a poobede k nam ma prist pozriet pediatricka

zuzka80
7. okt 2009

Ahojte,
Monika tak super, že ste už doma 😵
Sisa, myslím, že Evka spomínala, že sa chystajú na Slovensko, tak asi preto nepíše.
Ja som už konečne vyprala a vyžehlila vecičky pre malú bambuľku, už aj tašku do pôrodnice by som si mala pripraviť. Ale dúfam, že ešte apoň 3 týždne vydrží bábatko pekne v brušku.
Pomaly rozmýšľam nad Vianočnými darčekmi, lebo potom nebudem mať čas na nákupy. Ľubi myslím, že ty si spomínala nejakú detskú encyklopédiu, napíšeš mi prosím jej názov?

eva4444
9. okt 2009

ahojte baby, my sme od 22 sept na sk, tu nemame net tak som stiahnuta, ale na buduci tyzden sa vraciame tak vas poctivo docitam 😉 🙂
mame sa dobre, petrik si uziva hlavne svojho 4r bratranca sa idu spolu vytatarit, valaju sa po sebe skacu behaju, je to velky Petrikov ucitel 😉 😀 jayzcek sa nam este nerozviazal, hoci som tajne dufala ze pochyti nejake slovka. Viktorocka je frajerka, len kazdy vecer o 18 spusti svoj 3h krik, ale inac je to zlaticko.
joj musim bezat teraz sme doviezli moju mamu z martina do stiavnice a ideme o chvilu naspat.

majte sa vcetky krasne, zuzka ty sa drz a monicke posielame velku gratulaciu a zelame vsetko naj naj naj nech su zdryvi stastni 😵

lubi22
9. okt 2009

Ahojte 🙂

Julinka, dufam, ze je uz Lucinka v poriadku. Inak presne ako pise Alenka, ku kazdym ATB probiotika, inak sa clovek hnackam nevyhne.

Alenka snad uz je Adrianko zdravucky.

Sisa drzim paste, aby co najskor lekari zbavili Adamka soplikov. Je to hrizne, ked sa neda takemu malinkemu babenku dobre dychat a lekari nevedia pomoct ☹

Monika super rychly porod si mala, mozeme len zavidiet 😀 😉 Matejko je krasnucky. Snad Adamkovi vydrzi take super spravanie k bracekovi. U nas Samko niekedy da Filipkovi zo znenazdania aj vychovnu, nechapeme preco to urobi. Ale minule sa mi vecer zdoveril, ze on sa boji, ze Filipko mu bude brat hracky, lebo ze uz nie je malinky, ze uz je velky. Ako keby mal len jednu hracku, ma ich kopec, ale vzdy chce aktualne tu, po ktorej sa naciahne Flipko. Nastastie sa to nedeje casto, ale musim na nich davat pozor, aby nahodou Samko Filipkovi neumyselne neublizil.

Zuzka zelam nech tie posledne tyzdne prejdu co najrychlejsie a mate babenko doma 😵

Evi uzi si pobyt doma, tesime sa na Teba , ked sa vratis 🙂

zuzka80
10. okt 2009

Ľubi napíšeš mi ako sa volá tá detská encyklopédia o ktorej si tu už raz písala?

alena22
autor
11. okt 2009

ahojte lubi nastastie adko uz je fit a zajtra zaciname ja praca adko skolka 😀 uz sa aj tesim...dnes sme zasa klasika bez tatika a premyslam kam by sme po obede vyrazili s adikom aby sme netrcali stale len doma pocasie sa oproti ranu troska vylepsilo 😎 no neviem vobec ako mu spestrit den uz sme vsade na okoli boli asi 😅

lubi22
11. okt 2009

Zuzi prepac, som to nenalepila sem pozeram, som chcela:
http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...

Alenka super, ze je uz Adrianko v poriadku 🙂

susy
11. okt 2009

ahojte. ja som kupila Simonovi dve knižky s magnetickymi obrazkami, super vec. bavia aj mna. 🙂
ozaj, dnes mám narodky 😝

susy
11. okt 2009

Moni, gratulujem k drobčekovi 😉

zuzka80
12. okt 2009

Susy tak všetko NAJ k narodeninám 😵 Čím ťa prekvapili tvoji traja chlapi?
Ľubi dík za ten link, vymýšľam Laurinke nejaký program na upršanú jeseň, zatiaľ sme nakúpili plastelínu, nové farbičky, drevenú skladačku, ešte sa chystáme na nejakú knižku. Keď nepôjde ešte do škôlky, tak aby sa doma nenudila. Len uvidím, či sa jej budem môcť venovať tak ako si to predstavujem 😝

susy
12. okt 2009

mobilom,parfémom, no asi najviac tym, že mi kúpil knihu o psoch. (On psov nejak nemusí)

alena22
autor
12. okt 2009

susy vsetko najlepsie k narodkam 🙂
aj my mame dve knizky magneticke a som spokojna adko ich miluje jedna je na farme a jedna dzungla ci tak nejako ale adrianko celkovo miluje knizky 😵

najjulinka
13. okt 2009

susy vsetko naj.. oslavuješ s Našou Dominikou 😀

najjulinka
13. okt 2009

jáááj nie... to ste pisali včera... tak naša Doma dnes... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisa07
13. okt 2009

Ahojte 🙂

Susy, vsetko najlepsie k narodkam prajem, hlavne nech Ta chlapi posluchaju 🙂 !

A samozrejme, Dominike tiez len to NAJ, NAJ, NAj, nech je zdrava a stastna u svojej super rodinky 😵 !

Asi sa popozerame po tych magnetickych knizkach, co pisete, som zvedava 🙂 .

Evi, som rada, ze ste v poriadku, akosi som pozabudla, ze sa chystate na SK, tak preto mi bolo divne, ze nic nepises.

Lubi, dakujem, sopliky uz mame za sebou, dufam, ze nastalo. Adamko pribera neuveritelnym tempom, podobne ako Vas Filipko a Susin Maxik. Uz teraz mame 6080g a 58cm, co je pomaly dvojnasobok porodnej vahy. Je to taky maly buchtik a veru na popestovanie je riadne tazky. Riadna zaberacka je, ked ho musime niekedy aj hodinu v kuse nosit na rukach, aby zaspal. Jaaaaj, to nase spanie........ani jeden poriadne nespi, ani druhy. Jedina velka vyhoda oproti Adelke je u Adamka ta, ze pekne spinka v noci - len nakojim a spime dalej. Ale cez den je to spanie vselijake. Vacsinou su to len take 20-30minutovky,vynimocne hodina, hodina a pol...... Teraz v nedelu spal u svokrovcov skoro 4hodiny.....to bolo od navratu z porodnice prvy krat.......len som chodila pozerat, ci este dycha, totalny nezvyk........

A Adelkino zaspavanie uz ani nejdem rozoberat, len poviem, ze sme niekedy riadne otraveni.......Cez den je zlata, mila, usmiata a ked ma ist spat, tak robi divadlooooooooo......A nocny spanok tiez o nicom. Ma fialove kruhy pod ocami, vyzera niekedy ako chora 😔 . Vzdy som sa pri nej snazila byt trpezliva a pokojna, ale v poslednej dobe to uz tak vzdy nejde.

Zuzi, prajem prijemne posledne chvile v trojici, este si uzite ten vzacny pokoj 😉 🙂 .

lubi22
13. okt 2009

Ahojte 🙂

Dominike zelam k prvym narodeninkam vsetko naj naj naj, aby bola stastnucka po cely zivot a aby si ju u vas nasla ta najlepsia rodina na svete 😵 😵 😵

Susy dodatocne blahozelam 😉

Sisa to je asi nejaky fenomen druhorodenych deticiek, ze sa snazia dobehnut tie starsie, preto tak rychlo priberaju 😀 Adamko ma super miery. Veru ja mam niekedy dost drzat Filipka, a este ked musim na jednej ruke. Medzi chlapcami je rozdiel vo vahe 2,5 kg, to uz ani necitit 😅 Som rada, ze Adamkovi soplicky presli. A uvidis, ked tak pekne spinka v noci, casom sa mu zlepsi aj denny spanok, len co nabehne na rezim 2 spankov 😉 Co sa tyka Adelkinho zaspavania - je tazke byt niekedy trpezliva, to ti uplne verim. Som na tom rovnako. Kym sme boli iba sami dvaja so Samkom, tak mi nevadilo uspavat ho dlhsie, ved to bola moja hlavna napln, byt s nim. Ale teraz nejde len o neho, navyse je starsi a tazko byt trpezliva, ked vidim, ako vymysla, a na mna vo vedlajsej izbe caka Filipko a ten tiez ma ochotu cakat v izbe sam obmedzenu. Takze niekedy uz fakt vybuchnem. Manzel mi hovori, ze ho mam nechat, ze vsak nech nespi, ale ja viem, ze ak nebude na obed spat, na vecer uz bude mrzuty, bude provokovat, zlostit a bude s nim na nevydrzanie. U nas sa nastastie po polroku nocne zaspavanie zlepsilo, ale cez den je to boj, kazdy den. No a vecer si Samko v posledne vecery zvykol vyzliect sa z pyzamka, a na nahaca caka a vykrikuje maminka pridi. 😅 A plienky odvykanie 0 bodov. On mi povie, ze jemu je takto lepsie, ked ma plienocku, lebo sa moze hrat a nemusi na zachodik. Nase argumentacie, ze bez plienocky mu bude lepsie, vobec nezaberaju. Tak snad raz sa toho dozijeme. Ale on presne povie, kedy cika, kaka, len plienku nam neda a hotovo.

lubi22
14. okt 2009

Ahojte 🙂

Tak ja to asi so Samkom vzdavam a ideme ho nechavat v skolke aj spat. Dnes zase, nervy, pred 13 som ho ulozila, a samozrejme nezazmuril ani oko. Kazdych 10 minut som chodila za nim, mojkala ho, hladkala, lezala, sedela vedla neho, potom uz aj kricala na neho, ked kopal do steny na spalnu. Samozrejme Filipka som nechavala sameho v obyvke s dudou, nic sa mu nevenujem. Uz mam toho dost, cas co ma byt urceny na venovanie sa Filipkovi, beham za Samkom a mam nervy. V pondelok bol Samko v skolke od pol 10 do 4, lebo mali o 3 narodeninovu oslavu, tak ma ucitelka poprosila, nech ho tam necham na oslavu. Povedala mi, ze bol uplne v pohode, zaspal do 15 minut a spal dve hodiny (ona, ze no dlhsie trvalo, kym zaspal, az 15 min - to u nas doma by bolo povazovane za zazrak), nepotreboval ani dudu, ani sa nalievat cajikom v kuse. Bude nas to sice stat viac penazi zase, co ma velmi netesi, ale kazdy den sa takto nervacit asi nestoji za to. Este aj z Filipka bude neurotik, co kazdych 10 minut od neho musim odbiehat. Ideme vyskusat na mesiac, uvidime.

eva4444
14. okt 2009

Ahojte 🙂

my sme vcera dorazili z sk. uff ta cesta je umorna, aj ked deticky boli statocne.
cestou tam Petrik vobec nespal, tak sme tiez dostali napad ze uz asi obedny spanok nepotrebuje. tak sme ho testovali par dni bez spanku, ale bol uz asi na piaty den unaveny, tak sme to zrusili a spime cez obed dalej. joj len to zaspavanie je bieda, ako ste pisali ja som stastna ked zaspi do polhodky.

lubi my plienky ani nahodou nedame dole. mala som taku 'prijemnu' prihodu s Petrikom, ze sme boli v tescu a pokakal sa, a pekne si rucicku strcil do plienky a ukazal mi 'be'. samozrejme ze to este par krat zopakoval co ma uz dojalo a tak sme po zakladnej ociste trielili domov a nechala som ho bez plienky, co bral ako strasny trest pretoze plakal a ukazoval ze chce svoju plienku. tak sme este dlho debatili o tom ze premna zamna nech si ma plienky, mne je to fuk prebalit je najmenej, ale nech nevytahuje obsah na svetlo bozie a hlavne v potravinach.

teraz asi chytame to super nie-obdobie. uz sme mali semtam take predzvesti ale teraz to uz zacina mat fakt svoje caro. obliect obut umyt nieeeeeeeeee. a nepocuva niekedy no hroza na prvy krat skoro nikdy, zvacsa sa na ten treti uz podari, alebo ide do kuta a hotovo. ja uz mam fakt niekey dost. mozno je to len sestrickou, ze je taky nevyrovnany alebo je to ten vzdor, bohvie.

joj musim ist este dopisem ked budem mat cas......

ikka
15. okt 2009

Ahojte,
tak citam, ake mate problemiky s detickami...urcite to je aj isty prejav na malych surodencov, vynucuju si pozornost...a celkovo deti su pri rodicoch nesposlusnejsie ako v skolke alebo u babky, to aspon tvrdi skoro kazdy. Emi cez obed ako som uz pisala vacsinou dobre zaspi a ked nie, tak ju nechavam bez spanku. Vecer to mame problematickejsie, to vymysla, chce cajik, cikat, papat...no proste, co ju napadne. Ale potom v noci spi nastastie dobre.
Inak si zacala uz hovorit v prvej osobe, takze pouziva "ja" a nam hovori "ty", je to take zlate 🙂

Nam tu dnes pada prvy "jesenny" sneh 😅, su 2C, takze sme ani paty nevytiahli zatial. Poobede ideme plavat, tak aspon nejaka aktivita. Som absolutne nepripravena na taku zimu, nemame bundu, rukavice, ciapky, sal...no proste musime ist rychlo na nejaky nakup. Esteze nejake veci z minulej zimy su nam este dobre.
A potom som vymyslela, ze budeme vyrabat strasidelne haloweenske tekvice.... 🙂 myslim, ze sa to Emi bude pacit.

Inak super, ze su deticky vsetky zdrave 😉

Evi, no "pekne prihoda" s Petrikom. Vsak snad sa tych plienok Samko s Petrikom niekedy vzdaju 😀 Aspon im bude teraz v zime este teplo na ritky 😀