Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
22. dec 2009

erika drzime palce aby buduci testik uz bol pozitivny 😉
evka my ked ideme von beriem minimalne 2 rukavice na vymenu teda teraz ked je sneh lebo ado ide ako zhrnac 😅 sa salie a plazi po snehu 😀 tiez nam hlasili teraz +8 tak som zvedava ale kazdopadne by boli krajsie biele vianoce 😵 keby sa chcel tel ilko zmylit ostatne nebolo by to 1 x co by mu predpoved nevysla 😀 😀 😀
my uz mame vsetko pripravena a teraz sa ten cas tak vlecie...uz by mohli byt vianoce aj dnes alebo aspon zajtra 😅 😝

eva4444
22. dec 2009

ali aj my uz chceme vianoce a hlavne aby sa uz rozbalili darceky 😵 😀 😀 Petko je ochotny si dat len take upletove, tie sustakove do snehu nechce ani vidiet, tak sme dnes kupili sustiakove palcaky no uvidime ako si tato poradil s nim 😀
no idem riadit sa mi nechce akosi som si uz odvykla 😀 😀

zuzka80
22. dec 2009

Ahojte,
Adelke prajeme všetko najlepšie k meninkám 😵
Erika držím palce, nech si čoskoro nájdeš // 😉
Ja sa do obchodov teraz vôbec nedostanem, stále napíšem manželovi čo má kúpiť. Všade je veľa ľudí ako keby zadarmo dávali 😀
Ikka Emily ťa už pripravuje na nočné vstávanie, aby si si pomaly zvykala 😀

ikka
22. dec 2009

Ahojte,
Zuzka ty ani nevies aku mas pravdu 😀 😉 dnes v noci bola asi 5x hore, chcela pit, potom cikat (aspon nieco pozitivne 😉 ), o stvrtej rano ju bolela nozicka a brusko....Dnes je v pohode, nic jej nie je, ale nejak nie je ani vo svojej kozi, je mrzuta. Teplotu nema, ani nic ine... Posledne dni ani nechce moc papat, tak som z toho cela nesvoja. No dufam, ze to je len zla nalada alebo co....Dnes si cez obed konecne aj schrupla. Tak hadam to uz bude lepsie.
Ja este doupratovavam, ale inak stihame....uz sa tesim na kapusnicu 😝

Adelke aj my prajeme vsetko NAJ k meninam 🙂 a trosku dopredu aj vsetkym Adamkom 🙂 a Evke tiez 😉 🙂 VSETKO NAJ!
Inak vsetkym krasne, vesele a pohodove Vianoce..... 😵 😵 😵 😵 vela darcekov!
Neviem, ci sa tu este do Vianoc objavim, tak radsej takto dopredu 😉 Pekne si to uzite 😵

alena22
autor
22. dec 2009

aj my sa pripajame ku gratulaciam pre adelku...vsetko najlepsie 😵

my sme dnes mali stretko senicaniek na namesti sme si dali varene vinko a pokecali ptoom nejaka ta ciganska no super bolo a sme sa dohodli na stefansku diskoteku sa tesim som daaaavno nikde nebola 😅 😀 😝 😵
ja som dnes bola v draciku a este som kupila adkovi auticko co taha prives pre koniky je ktomu aj koik s jazdcom a plastove zvieratka z divociny 😀 uz to prehanam ale ked mi nedalo 😝

erika1983
22. dec 2009

ahojte
tak u nas je tiez skoro po snehu,
ja sa dnes chystam von s kamoskami take predvianocne stretnutie, no dufam ze moj muz dovtedy pride domov.
Adelke tiez prajem vsetko najlepsie
ja tiez uz mam skoro vsetko prichystane no este zajtra tak prebehnem mopom a este ozdobim medovniky, to sa mi doeraz nechcelo 😀

alena22
autor
22. dec 2009

erika ja som bola dnes na vinko s kamoskami na namesti a asi ideme aj stefansku diskoteku sa tesim som sto rokov nebola na zabave 😀

lubi22
22. dec 2009

Ahojte 🙂

Sisa, Adelke blahozelam k dnesnym meninkam 😵 A dodatocne aj tatinkovi 😉

Erika, Alenka vy sa mate, ja som nebola nikde zabavit sa ani nepamatam, tancujem najma na detske pesnicky doma a furt mam pri tom daktoreho na rukach 😀 A v najblizsej dobe ani nehrozi, sice ja uz by som aj mohla, ale vsetky kamosky maju deticky mensie ako Filipko alebo su tehu momentalne. Sa nam muzi smiali, my ked sa aj von vyberieme, tak furt su v zostave prevazne bud tehotne, alebo kojace matky 😅

Evka Ty si taka super samostatna, ze Ty uz ked mas aj viac ludi okolo seba, tak je to skor viac roboty a nie pomoc. To ja uvitam kazde ruky a chrbat navyse 😀

Ikka no som zvedava, ake baby budete mat vy 😉 Ale fakt vo vacsine pripadov to plati, ze nie obaja su besnosi a takisto nie obe deti su kludnucke. Ale aj to je relativne. Kamoska ma druhu dcerku a zda sa jej hrozne ziva a narocna, lenze to je tym, ze jej prva dcerka je od narodenia taka, ze kam ju posadi tam je a najde ju tam aj za dve hodiny. Tak popri nej je kazde dieta nenormalne zive. Pritom ta jej druha mala je este kludnejsia ako Filipko, ale jej sa zda pri starsej zivel 😅 No a s tym spanim, my sme so samkom mali doteraz iba par prespanych noci, klasicky sa budi 3 krat a viac krat za noc. A bol by schopny vypit aj tri flase caju, cize ked pisete o deci vodicke, popri nasich 750 ml je to nic. Plienku ma taku precikanu, kolko razy ho musim uz o druhej v noci prebalovat. Pytala som sa na to aj lekarky, ci je to ok, a ona ze ano 😕 Tak neviem.

Pipi na FB som si vsimla hned tvoju spravicku, tak blahozelam 😵

A Erika drzim paste, nech aj Ty si najdes cim skor dve ciarky. 😉

Samko rukavice ine ako upletove prstove neznesie 😅 Takze do snehu von nosime troje.

So skolkou som fakt spokojna. Tym, ze nam ju este aj stat preplaca ciastocne - aspon tych 160 eur, tak je to uplne super. Ked porovnam, ako sa venuju detickam tuto, a ako v klasickej skolke - teda mozem porovnat s dvomi, kde chodia kamoskine deticky - je to velky rozdiel. Ale to je dane uz tym, ze inak je 2 ucitelkam venovat sa 5 az 7 detom a inak jednej dvadsiatim.

My este stromcek nemame postaveny, postavime zajtra vecer. Ale najviac som nestnastna z balika, co mi neprisiel s darcekmi pre deti a sestru a na poste ho nemozu vypatrat. Ze mam podat reklamaciu, no to mi pomoze 🙄

najjulinka
23. dec 2009

lubi ešte by stalo za to sa zmieniť, že aké plienky používaš.. .lebo ja ak dám Pampersku, tak musím v noci Domču prebaliť.. .preto Pampers len cez den - aj to by som nepoužívala, ale dostali sme 🙄 🙄 🙄 Na noc jej konkretne dávam Libero plienku (ale aj iné lacnejšie značky su svojou savosťou porovnatelné s Libero plienkami)

alena22
autor
23. dec 2009

Ahojte tak ja sa idem pochvalit my uz mame plienocku len na noc a poobedny spanok 😵 tie neviem kedy odburame lebo sa tiez budi rano a nacikane tam ma dost ale zas adko strasne vela pije on da skoro 2 litre denne 😅 niekedy aj trochu viacej ale tak je to aj dobre ked sa zavodni hlavne pri chorobach 😎
Len s kakanim je to trosku horsie to sem tam skonci v pancuskach na to sa nejak uplne ze 100% nepyta skorej tak 50 na 50 😀 ale naucime sa aj to

ja som nadavala na pampersky to ked mal maly 1x atb v nemocke okadil celu postel vsetko az za krkom to mal co mu to kade tade popretekalo 😀 😀 😀

eva4444
23. dec 2009

baby vsetkym detickam a ich rodicom

S T A S T N E A V E S E L E 😵

musim ist este fachcit papapa 🙂

sisa07
23. dec 2009

Ahojte 🙂

Velmi pekne dakujeme za mile blahozelania pre Adelku, Adamka aj ocinka 🙂 . Tento december je taky plodny na darceky, taky mesiac zazrakov a splnenych priani 🙂 . Velmi sa tesim na to, ked Adelka zajtra rozbali Fifinkin domcek aj s prislusenstvom a vsetkymi kamaratmi, ta sa zblazni od radosti 😵 😵 😵 .

Erika, vies ako sa to hovori - trpezlivost ruze a dve ciarky prinasa 🙂 .Velmi Ti drzim palce,nech to dvojciarkove cakanie netrva dlho 🙂 .

Ikka, urcite zvladnes aj zivsie babenko, ked sa nahodou pritrafi 🙂 . Budes mat vyhodu, ze Emily je uz vacsia ako Adelka alebo Samko v case prichodu babatka a budes ju mat v skolke, takze budes moct svoju pozornost lepsie rozlozit ako my, co mame obe deti doma sucasne. A len mi napadlo, ci Emily takto neuputava pozornost kvoli brusinku. U nas to totiz dost uzko suvisi /suviselo s Adamkom - nocne vymyslanie, nepapanie, rozne bolesti nozicky, bruska, rucicky, potreba pomasirovat, poskrabkat, a podobne.......Niekedy som uz bola z podobnych prejavov riadne vycerpana a nestastna.......mala som pocit, ze cim som tu pre Adelku viac a viac sa snazim, aby vedela, ako velmi ju lubim, tym to bolo horsie. Nastastie - musim si riadne zaklopat 🙂 , posledne dni sa nam zacalo zlepsovat aj papanie, aj spanie, aj nalady. Tak Ti zelam, nech to je u Emi len nieco chvilkove a nech sa rychlo zase vrati do "starych kolaji" 🙂.

Alenka, gratulujem k pokrokom s odplienkovanim, taketo uspechy deticiek vzdy velmi potesia 🙂 .

Lubi, tiez rovnako ako Ty tancujem denne s detmi, na striedacku jedno, ci druhe. Dnes sme si na youtube hladali vianocne pesnicky a okrem toho milujeme pesnicku Saty od Mariky Gombitovej - Adelka si spieva " ooooo, satyyyy, utkane z javodovej penyyyyy", je to velmi chutne 😵. Vzdy jej musim obliect satocky a tancuje si tu, spieva, stale dokola. U nas tancovanie a spievanie vynikajuco funguje ako upokojujuci prostriedok na obe deti. A ja sa mozem trosku odreagovat a vyhulakat, aj ked vobec neviem spievat, detom je to jedno 😀.

Zase mame choreho Adamka, podla doktorky to schytal od Adelky, len jeho imunitny system sa neubranil a preslo mu to na priedusky, tak mame ATB a uplakaneho Adamka. Nerobi mu ten liek dobre na brusko,musime vydrzat....nastastie teplotu uz nema. Uz nech je jar a vsetky bacily idu do kelu! 😔

Prajem Vam vsetkym prijemne, pokojne vianocne sviatky, uzite si s rodinkami oddych, pohodu a rozziarene ocka drobcekov 😵 😵 😵 .

A este prajem Evke k meninam vela zdravia, energie a krasnych chvil s detickami 😵

A rovnako zelam aj Adamkovi, nech je zdravucky a stastny so svojimi blizkymi 😵

zuzka80
23. dec 2009

Š Ť A S T N É A V E S E L É V I A N O C E ! ! ! 😵 😵 😵

alena22
autor
24. dec 2009

Všetým mamičkám a celým ich rodinkám želáme ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kamilecka
24. dec 2009

Vesele Vianoce,plne pokoja a radosti 🙂 a tiez vsetkym Adamkom prajeme krasne Vianoce a este krajsie meninky 🙂

najjulinka
24. dec 2009

Všetkým pekné Vianoce.
Adamkovi všetko naj k meninám.

lubi22
24. dec 2009

Ahojte 🙂

Vsetkym zelame krasne a pohodove Vianoce, detickam vela radosti zo stromceku a darcekov 😵 😵 😵

Adamkom a Evke vsetko naj k meninam 😵

alena22
autor
24. dec 2009

aj my zelame adamkom a evke vsetke naj k meninkaaaaaam 😵

eva4444
25. dec 2009

ahojte

baby diki za zelanie takisto sa pripajam k ostatnym zelaniam Adelke a Adamkom a aj Davidkovi vsetko naj naj naj 😵

joj to bolo radosti vcera, ze? 😵 u nas cisty konzum a obzerstvo 😎

alena22
autor
26. dec 2009

ahojte....no ako po vianociach? my ich este z daleka nemame za sebou kedze adko ma 3 babky 3 prababky a jednu pra pra babku este sa len rozbiehame 😀 😀 😀 dnes mame v plane splnit si dve nasvtevy len neviem kam budeme vsetko davat 😅
evka no ja som si tiez dala riadnu porciu salatu a rybky prezrana som bola fucali sme s muzikom na gauci a sledovali krpceka ako sa vytesuje ja som ani zakusky nejedla ani kolaciky nic uz sa nedali ledva som vypila kavu po veceri 😀 😝

sisa07
26. dec 2009

Ahojte 🙂

Tak obavy sa naplnili, musime pristavit este jednu izbu specialne pre hracky 😀 . Uz dnes sme trosku museli preorganizovavat detsku, pretoze to, co nam zase pribudlo, sme akosi nemali kam poukladat. A kocky roznych druhov, tvarov a velkosti mozeme predavat. Zhodli sme sa, ze ked raz deti trosku odrastu a odnesieme vsetky hracky do nejakeho Detskeho domova, to bude radostiiiii 🙂 . Naozaj mame doma hrackarstvo.......este dobre, ze sa s tym ma a este chvilu aj bude mat kto hrat. Nedavno mi manzel hovori, ze "odnesme do pivnice nieco, s cim sa Adelka nehrava". Lenze pri tempe, akym dokaze Adelka menit cinnosti a hry stihame vystriedat vsetko, co mame a nic nelezi dlho nepovsimnute. Takze zatial odkladat nemame co, hrame sa so vsetkym a na rozne sposoby......
Urcite sa aj u Vas vsetkych mohutne rozsirili zbierky hraciek, kniziek,skladaciek...... 🙂. Z coho sa deti najviac tesili?
U nas vedie uz spominany Fifinkin domcek, jasna trefa do cierneho 🙂. Ale vela radosti bolo aj z kniziek, hlavne puzzlikovych, z DVDciek/ krtko, Jahodka/, z oblecenia - paradnica 🙂, z dreveneho domceka pre babiky a roznych drobnosti.
Adamkovi najvacsiu radost urobili skatule z Adelkinych hraciek, keby mohol, tak ich rozhryzie vsetky na veceru 😀.

Zajtra uz budeme mat taky pokojnejsi den, budeme len sami doma, cely den sa mozeme hrat a uzivat si nove ulovky od Jeziska 🙂. Dnes sme boli u jednej babiny, vcera u druhej, spolocnosti sme si uzili dosyta, zajtra budeme utiahnuti v brlozku 🙂.

Prajeme pekny zvysok sviatocneho vikendu a vela prijemnych chvil s blizkymi 🙂

sisa07
26. dec 2009

A dakujeme za mile priania pre Adamka a Adelku 🙂

najjulinka
27. dec 2009

U nás vedie asi najviac detský pribo - akože taký ako v školke maju (len krajší) - zmenšenina dospelackeho 😀 😀 😀 a potom detský riadik na hranie - a to som Lucinke ja nedala, lebo to ju ešte pred nedavnom nebavilo... Mám nakupenú plnu výbavu kuchankovú v IKEA, že na tretie narodky... švagrina jej kupila na Vianoce umelohmotný riad a celkom ju to baví.. Takže už zvažujem aj kuchynku kúpiť, len do IKEA to máme od ruky 😖 tak si musime počkať... 😀

najjulinka
27. dec 2009

Takýto príbor som velkáčkam kupil ana Vianoce http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/6013... 😀

eva4444
27. dec 2009

ahojte

u nas jednoznacne vedie odtahovka-auticko z dupla. jednoduche tupe auto ale nechce mi ho ani pozicat 😀 to duplo je super, staviame si pumpy, mycky aut, bludiska a labirinty, cesty, domceky, aj slimacika proste kadeco od vymyslu sveta. viac menej staviame este my ale hrame sa potom spolu. ale Petrik uz tiez zvladol domcek s niekolkymi kominmi a majakmi. este dostal fixky, koberec s cestami, knizku s magnetkami tiez top1 medzi knizkami, este nejake dalsie knizky, puzzle, a do zbierky vlacik na magnetky taky zachranarsky unicef kde ma lokomotiva hukacku co huka. vikinka dostala 2 hrkalky a hrazdicku, v ktorej chybaju nejake veci tak to musime ist vymenit.

juli my mame z ikei detske hrnce normalne plechove no a hrame sa s nimi uz skoro 2 roky odkedy Petrik vedel pokrievku nadvihnut 😀

moja mama dnes rano odisla tak si ideme uzivat este muzovu dovolenku v najuzsom rodinnom kruhu 🙂

pekny vecer 🙂

najjulinka
27. dec 2009

evka u nas koli Mirke nič drevene, plechove a pod.. proste u nas to vzduchom lieta.... takže tak... niet nad umelu hmotu.. .ale všetky IKEA riady nakupene a odložené na vhodnejšie obdobie...

alena22
autor
27. dec 2009

no ako tak citam sme na tom vsetky podobne 😀
sisa my dame hracky potom ku mne do prace ja uz som tam aj zaniesla nejake hrkalky a tak tam sa vyuzije vsetko 🙂
u nas maju velikansky uspech knizky vsetky do radu adrianko vydrzi aj hodku citat k vsetkemu ma komentar vela sa aj nas vypytuje a musiem vsetko preberat 😅 😵 😀
dnes pekne odpalil tatika adko,tatko sa hral ze ho chyta za nos a zo srandy ze stipnem ta stipnem ta maly sa smial jasil a ze nie nechaj moj nos nestip ma nachvilku sa vzdialil za dvere prisiel nazad zamracil sa na tatika a zahlasil: kto to kedy videl aby si moj nos stipal 😀 😀 😀 keby sme do toho videli ten ksicht ...no my sme sa nasmiali 😀 😀
adko vie papat priborom v celku dobre si napichava na vidlicku a aj kraja tak svojsky ale ide mu to on strasne rad je takze v tomto problemy nemame on tak papa krasne ze ani z polievky mu nekvacne ani kvapka a predvcerom mu kvapol jogurt taka mala bodka a bol nestastny a nahnevany na seba ze aha kvapol som a museli sme to hned utret inak nechcel pokracovat v jedeni 😀 😀

eva4444
28. dec 2009

ahojte

ja neviem co budeme robit s hrackami ked deti z toho vyrastu, dufam ze to budeme moct niekomu podsunut dalej, alebo niekam dat. ja tak si myslim ze este pride obdobie kazisvetov, ked sa hracky budu viacej nicit cize ich az tak tolko nakoniec nebude.

my takisto papame priborom, ale tak ze najprv si Petrik nakraja chlebik, zemiaciky alebo parku alebo co sa da v ramci jeho moznosti potom vezme vidlicku a papa. masko a take tazsie mu nakrajame my. 🙂 ale nema problem sa okydkat, ked je hladny papa vsetkym aj lyzicou aj dotlaca rukami do ust 😀 az ked je po vsetkom ukaze ze teba ist umyt ruky 😀 niekedy papa doslova zivelne 😀

erika1983
29. dec 2009

ahojte tak ja už makám v robote sa mi moc nece, ale co uz.
U nás najvatsi uspech mal detský kočarek s babikou a kuchynka, mala spala este aj s kocarom, zaparkovala si ho vedla postele a celu noc ho nepustila 😀 😀 😀
no my s jedenim mame problem, mala nejak nece jest, maso uz vobec, ale s priborom rada papa
neviem ako ju donutit k tomu aby sa konecne najedla, 😠

alena22
autor
29. dec 2009

evka no adko takisto prve si nakraja a potom picha a papa neje tak ako my ze odkroji a da si do ust ale vcera papal udene 😀 a to si tak pekne odkrojil dal do ust a zasa odkrojil presne ako dedko no stvaral jak saso aby sme mu to dali tak mal aj on...pre mna je najhorsie to ze on by stale take veci jedol ako klobasky,udene, slaninku a tak a to by prave este nemusel 🙄 ale zasa na ranajky mrkvicka musi byt to ma velmi rad on je fakt jedlik knedlik 😝 😀
no nam uz ostavaju len dve babky a jedna teta a moze prist zas silvester 😀 😀 😀

erika adko si chcel najprv vsetko natahat do podtele ale potom to velmi rychlo sukal aj prec lebo mu to tam zavadzalo tak spal bez hraciek a knih 😀
evka u nas tiez vela hraciek padne za vlast lenze stale ich je vela vela a to dostal adko este aj taky box kamion z coca cola len tak ze aspon na hracky nech to ma zabralo to polku steny v izbe je to plne hraciek a este aj tak mame tri boxy plne vedla 😒 ked sa na to kuknem niekedy mi je az na grc 😅 musim vam to odfotit 😀 nech je aj vam zle 😀 😀 😀