Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
29. dec 2009

ahojte

erika ak jej nechuti nenut ju ked bude hladna vezme si 😉 aspon ja to tak riesim nechce nechce odlozim, ma semtak take menejjedave obdobie, ale potom pride take ze musime chladnicku zamykat 😀

ali no Adko vie co je dobre a poznat ze je chlap 😀 nas tato kludne narobi Petkovi chlieb s cabajkou alebo ine speciality, potom Petrik len uteka do chladnicky a vytahuje odtial klobasu pokial mame nechce nic ine 😀
Petrikovi sme dnes kupili palacinky ale ani sa ich nedotkol, len zemlu suchu ukazoval tak sme mu objednali, potom este chcel maslo a takto sa tam pekne napapal a palacinky spapala mamicka 😝 😀 on je dobry v tomto ze ked je fakt hladny tak nechce sladke 🙂 a mrkvicku takisto miluje ked varime spolu polievku mi vzdy niekam mizne podobne ako uhorka na salat sa mi tajne straca este som ani rajbak nevytiahla 😀

alena22
autor
29. dec 2009

evka to je super ze tak zeleninku papate, adko tiez rad to som rada preto mu sem tam dovolim aj viacej sladkeho lebo viem ze si da aj vitaminky 😵 dnes na navsteve toho sladkeho mal az az tak uz vecera len nejaky salatik bude ak vobec 😅 alebo ovocie 😅
boze uz sa tesim na jeden den oddychu ked sa budeme iba valat tulenit a oddychovat 😀

sisa07
30. dec 2009

Ahojte 🙂

Evi, Alenka - vidim, ze Vam papkacikovia krasne papkaju, to je velka radost 🙂 .
Aj u nas sa uz nastastie s papanim polepsilo -klop, klop, klop.......dufam, ze nastalo. A sladkosti uz povolujeme v pohode, podmienkou je, ze sa musi Adelka poriadne napapat normalneho jedla. Ale inak som rada, ze jej sladke chuti, aspon trosku priberie. A to som ju povodne drzala len na musli- tycinkach, celozrnnych keksikoch a podobne. Teraz sa tesim aj z kazdej malej cokoladky, co spapa, len nech konecne nieco zje 🙂. Takze som spokojna, lebo to mame take vyvazene -aj poriadne jedlo, aj zeleninu a ovocie, aj mnamkove somarinky 🙂 .

Pockam este do poradne - 18.1., a potom uz asi zacneme pomaly s prikrmami aj u Adamka. Je to riadny valibuk - ma uz skoro 8kg, ked nas vidi jest, dal by si tiez a hlavne mam stale viac pocit, ze mu uz mliecko dlho stacit nebude. Som zvedava, co povie doktorka, ale myslim, ze zacat o 2tyzdne skor s papanim by nemal byt problem 😅.

Ako sa Vam vsetkym dari? Urcite si uzivate pohodicku a pritomnost tatinkov doma 🙂. Prajem pekne chvilky s rodinkami 🙂.papa

susy
30. dec 2009

ahojte. tak ako sviatkujete majovky? my sme doma. chodime navštevovat babky, rodinky...tatino sa nám fláka v lese. nejako ho to polovnictvo nadchlo. zuzi, už viem čo máš doma ☹ . Maxik mal 6 mesiacov a 9055 g. ja ho už fakt nevladzem nosit v tej klokanke 😠 . ale, ked jenu idu zubajzle a nikde inde mi nechce byt, iba takych 5 minut a začne žobroniť na ruky. Simona máme trošičku soplíkoveho, no v noci spí, čo je super. som si objednala kočík PP pre dvojičky, aby som mohla s nimi chodit na prechádzky, lebo Simon sa chce vozit ako Maxo, aj skejt mi odmieta.v tomto jedinom na neho žiarli a ešte sa začal aj Simon rád nosiť na rukách.ešte že má 11,5 kg, mucha naša krpatá

zuzka80
30. dec 2009

Ahojte,
my nechodíme na návštevy, ale návštevy chodia k nám 😀 Tiež dievčatá dostali kooopec hračiek, ešte že má Laura veľkú izbu, lebo by sme to nemali kde dávať.
Susy viem o čom píšeš, náš tatík ide aj zajtra na poľovačku 😀

ikka
30. dec 2009

Ahojte,
tak my sme tento rok necestovali na sviatky na sk, tak sa tu valame a gulame a funime a prezierame sami 😀 trosku si uzivame spolocny klud, kedze sme sa cez rok moc nevideli a furt sme sa pracovne striedali. Chodili sme kukat znamych, v Prahe sa napapat zas na trhoch, skocili sme aj na plavaren a tak. O hrackach radsej nepisem, vsak vsetci to mame asi rovnake 😉 Vianoce boli supeeeer...neskor, ked sme si citali knizku a bol tam obrazok jezka, tak Emi zahlasila, ze aha jezko prinesie darceky 😀 Tak som zistila, ze chuda moje dieta si predstavuje jeziska ako jezka, tak sme hned uviedli vsetko na pravu mieru 😉
Inak sme hrozne zleniveli, Emi rano vstava az o 9, tak cez den uz nespi....no ale aspon mozme chodit kade tade. Rodinka nas pride pozriet v januari, takze sa aj s nimi uvidime.
Nam sa zas u Emily papanie nejak pokazilo, nema moc potrebu na varene jedlo....zeleninku, jogurty, ovocie, mlieko a sem tam aj pecivo to ano....ale varene ani vidiet. Tak ju zatial nechavam tak...popapa vselico, no obed do nej dostanem dve lyzicky a hotovo. Snad sa to zas zlepsi.
Prajeme krasny,stastny, bohaty a uspesny Novy ROK!!!!

eva4444
30. dec 2009

ahojte

sladkosti dame aj my ale kolkokrat sa stalo ze ich ani nezjedol, dam mu napr. ten minisacok gumenych cukrikov niekedy iba rozbali, zje jeden-dva a da mne ze mama zjedz. ale zato zmrzlina to je jeho to by jedol furt 😀

sisa no Adamko je supervalibuk 🙂 vikinka mala pred sviatkami 6,6kg. dala mi na vianoce krasny darcek - uz sa nebudi kazde 2h v noci na papanie 😵 😎 😀 uz asi treti den kojim len 2x za noc ca pred polnocou a okolo 4-5. co povazujem za super 😵 a uz sa nam aj pretaca sikovnica zase klasika problem s pricviknutou ruckou len vytahujeme ruku spod bruska 😀
no ja sa tie prikrmy netesim vobec. u Petrika som sa na to tesila a on ich nechcel. bojovali sme o kazdu lyzicku, ked som ho nechala hladneho tak sa v noci budieval furt na kojenie aby to dohnal. ale teraz uz mame vacsie know-how a srdce zatvrdnute po nocnom vstavani ku Petrikovi takze budem asi drsnacka u vikinky 😀 😀

no pekny vecer vsetkym tato mi tu podstrcil ku PC misku s orieskami idem uz prec lebo sa mi uz z nich robi mdlo 😀

zuzka80
30. dec 2009

Davidkovi všetko naj k meninkám 😵
Evi tak to si dosť často kojila, ja sa sťažujem, že kojím každé 3 hodky v noci 😝 Vikinka je šikovnica keď sa už pretáča 😉
Ikka aj Laura spí niekedy do deviatej a tiež potom už poobede nespinká. Vačšinou sa budí medzi 8:00 - 9:00.

kamilecka
30. dec 2009

Ahojte

Zuzka dakujeme 🙂

My sme mali krasny meninkovy den, rano dostal Davidko darceky, potom sme sa boli sankovat,Sarah pospala v kociku este aj doma,takze bolo super 🙂 Lebo Sarah mi spi malo kedy cez den. Ked sa rano zobudi o 8 tak okolo 10 hod podriemka tych 20 minut, potom poobede okolo 13:30 potiahne hodinku a do kupania,co je okolo 18:30 nespi uz vobec,tak o 18:30 sa okupka,napapa a spinka od tej 20 hod do 5 rana,minule mi spravila v noci rekord,od 20 az do 7:30 😀

Uvidime ako zajtra na Silvestra,este rozmyslame ci budit o polnoci Davidka alebo to nechame tak,ked sa zobudi tak mu ukazeme ked nie tak nie,no uvidime,mozno neodolame a zobudime ho 🙂

Susy, este sa Simonko vozi? Mne by Davidko neobsedel 😀 takze mame v tomto aspon niejaku vyhodu,ale zasa ked som s oboma sama vonku tak Davidko sa drzi kociarika a pekne ide pri nom.

eva4444
31. dec 2009

zuzi no kojila som ako stara dojka, uz som to aj chcela riesit ale samo sa upravilo. ale trosku sa nam upravuje aj to grckanie tak si hadam natiahne intervaly ked nevypluje hned vsetko co vypije 😎 inac vikinka spinka v lepsom pripade tak od pol osmej vecer do pol osmej rano samozrejme treba kojit a cez den doobeda 20 min a poobede 2-2,5h. cize je to velka spacka 😎 to Petrik sme radi ked zaspi o 21.30 a vstane o pol siedmej. uz spinka va aj on lepsie lebo chodi v noci ku nam, ani to nechcem menit lebo ked spi u seba vstava skor a to sa mne nechce. 😅 😀

kami no dobre si Davidka naucila ze ti ide popri kociku toto u nas nefunguje. preto som rada ze chodi na bicykli to mame este akutaku sancu ze ide kam treba, ked ideme pesi tak to je na dlhe casy sa niekam dostat 😀
to aj ked tu bola cez vianoce moja mama ani nechcela s nim ist do obchodu lebo Petrik sa tara kade tade popri chodzi musi este kadeco vyparatit a ona na to nie je zvyknuta. len by ho za ruku tahala a on velky slobodomyslienkar sa neda. ona len tak max. zobrat vikinku do kocika na prechadzku lebo ona je dobra aj ked nespinka.

eva4444
31. dec 2009

a este com chcela ze vikinka nechcela ist mojej mame na ruky vobec, mama sa k nej nemohla ani priblizit, maximalne tak meter a potom uz strasny plac ☹ skoda no co sa da robit.

alena22
autor
31. dec 2009

davidkovi dodatocne vsetko naj naj k meninkam zelame 😵

Krasneho silvestra pre mamicky deticky oteckov a cele vase rodinky 🙂 🙂 🙂 PF2010

boze ako sa to 2010 zle pise taky nezvyk 😀 len teraz bol prechod 1999-2000 vsetci paniku robili ze padnu pocitace a tak a teraz uz mame o desat viacej som zvedava co tie nase dietky budu robit tak o dalsich desat...no stacilo zamyslenia 😀 ideme zurovat majte sa a moc sa neopite 😀 😝 😀 😀

najjulinka
31. dec 2009

PF2010

kamilecka
31. dec 2009

Vsetkym mamickam a detickam krasneho SIlvestra a stastny novy rok 2010 plny zdravia a uspechov. 🙂

zuzka80
1. jan 2010

Ahojte,
všetkým želám úspešný Nový rok 2010 🙂
Ako ste silvestrovali? My doma, Laurinka išla spať o pol desiatej a spala až do rána, nezobudil ju ani rachot 😀 A Linduška klasika, zaspala o jednej 😠 Ešte o pol jednej sa na nás usmievala a rozprávala agúúú 😝 Už asi týždeň sa snaží "rozprávať" je to hrozne milé ako špúli ústočka, len aby vydala nejaký zvuk 😵
A dnes sme doma len my 3 baby, tatino v robote 😒

eva4444
1. jan 2010

ahojte

my sa takisto pripajame k vinsom zelame vela zdravicka lasky a ziariacich detskych ociek v roku 2010 😵

joj zuzi tak to ste si moc nepospali 😒
my sme dali deti spat a ze dame si sampus o 22 a ideme spat toez vsak nech sa vyspime ale zakecali sme sa a uz zacali vonku strielat. tak sme Petrika zobudili joj to bolo radosti 😵 aj vikinka sa zobudila tak sme boli hore vsetci 4. tato s vikinkou sli po delobuchoch spat a ja som mala problem uspat Petrika ktory si myslel ze je rano a ideme sa hrat 😀 nakoniec sme zachrneli spolu v obyvacke na gauci ako po spravnej silvestrovskej oslave 😀

sisa07
1. jan 2010

ahojte 🙂

Kami, Davidkovi este dodatocne vsetko naj, naj,naj k meninkam prajeme, nech je stale zdravy a usmiaty 😵

Vsetkym Vam zelame krasny novy rok, zdravie, spokojnost, vela krasnych chvil s rodinkami a dobrych ludi okolo seba! 😵

My sme isli o 22 spat, o polnoci nas vsetkych prebudila kanonada 😒 - tatino skakal do postele k Adelke, ta sa delobuchov velmi boji a ja som sa snazila kojenim uspat Adamka, ktory sa tiez prebudil a do toho som hladkala druhou rukou Bena, ktory od strachu skocil na postel a schoval sa k nam pod paplon / podotykam, ze postel ma zakazanu, ale strach z delobuchov bol vacsi ako strach z trestu..../.......takze komedia. Ked som uspala Adamka a ako-tak upokojila Bena, isla som za Adelkou a tatom, potom sme uz nejako pospali. Som rada, ze to mame za sebou.....nemam rada takyto hlucny sposob oslav. Ked budu deti vacsie, pobalime sa a pojdeme niekam, kde je ticho a pokoj. Najviac ma nastval na Vianoce jeden blbec, ktory o 21, ked som uspavala Adelku odpaloval ohnostroj par metrov od nasho okna a ked sa mu moj muz snazil prehovorit do duse s tym, ze tu okolo spi kopec deti a su Vianoce, tak sa ho dotycny drzo spytal, ze " co budu robit tie Vase deti na Silvestra, ked im toto vadi....." - no co na to povedat.....Podla mna maju byt Vianoce o pokoji a nie o strielani a hluku akehokolvek druhu.
Koncim svoje vylevy 🙂 , nechcem byt hned na Novy rok negativna, ale nedalo mi 😅.

Este raz Vam zelam vsetkym vsetko dobre a prijemny zvysok pohodovych sviatocnych dni 🙂

susy
1. jan 2010

tak moje decká si asi povedali, že budú hore. obaja išli spat o 0:30. to maju obaja rekord, hlavne Maxik 😉

ikka
2. jan 2010

Ahojte,
tak este raz vsetko dobre do noveho roku 😵 My sme oslavili v takej pohodicke, dohodli sme sa, ze Emi na ohnostroj zobudime. Aj sme ju na to pripravili, takze, ked sme ju sli budit, tak pekne pohotovo vstala a tesila sa 🙂 Pripili sme si a isli sme pozerat ohnostroj z okna, velmi sa jej to pacilo. No a ja som si uz potom s nou sla lahnut asi okolo 1,00. Som myslela, ze nezaspi tak lahko, ale v pohode. Takze celkom fajn 🙂
Sisa, vy mate doma aj Benika? Som myslela, ze ste ho planovali dat tvojej mamine...ci na Silvestra ste ho varovali? No je to neprijemne tie delobuchy, tu u nas to je nastastie tichsia oblast, nebyvame na sidlisku, takze sa to dalo. Ale vyrastala som na sidlisku, takze viem ake to je...rany sa ozyvaju od rana do rana 😒 Zas my sme to ako deti mali radi...
Jak ste tu pisali o jedeni priborom, tak aj Emi jezisko priniesol pribor, este som to chcela odlozit, ze si vystacime s lyzickou a vidlickou, ale po vasich prispevkoch som jej minule pekne dala cely pribor a bola to uplne nadherna motivacia k jedlu. Spolu sme sa ucili krajat a pekne sa pri tom konecne po dlhsej dobe aj poriadne napapala 🙂 😉 takze dakujeme za inspiraciu 😀

eva4444
2. jan 2010

ahojte

doobeda som poslala chlapov na plavaren Petrik tam chodi straasne rad len pocuje plavaren a uz bali veci 😀 vikinka mi premrnkala doobedie dost zase grckala ani nosit ani lezat a tak chudatko teraz odpadla uz asi od unavy.
napadlo nam snehu ale tak ze na boby je to malo a na bicykel vela, len sa klze a smyka tak trosku od veci.

zela, vsetkym pekny den a vikend 🙂

lubi22
2. jan 2010

Ahojte 🙂

Zelam vsetko naj v novom roku 😵

My sme Silvestra stravili bez deticiek, sli sme 31. podvecer na Moravu do vinneho sklipku s kamosmi a vratili sme sa na druhy den na obed. Bolo to prvykrat bez deticiek pre nas na noc. Hrozne nam chybali, je to take zvlastne, iba sediet a bavit sa 😅 Ale bolo fajn. Drobcekovia buvali celu noc, delobuchy ich nezobudili.

Evi Vikinka nie je zvyknuta velmi na Tvoju maminku, co sa da robit. No takto si veru Ty nevydychnes ani na chvilku. 😒 A je sikovnucka 😵 A neboj mozno Ta s prikrmami milo prekvapi 😉

Kami to ani u nas nehrozi, ze by Samko siel popri kociku alebo akokolvek organizovane 😅

Alenka, Evi to papkanie deticiek tiez zavidim 😅 Ale u nas sa striedaju lepsie s horsimi obdobiami, no ked na jedlo je malo casu 😅

Idem sa vystriet, Filipko sa nam brutal rozbehal, uz by iba behal, ked aj je na styroch v momentne sa popri hocicom vyskriabe a nema boja sa aj pustit sam, no to urobi dva krociky a zapikujem tak ho musim striehnut. Istejsie je chodit za rucku 🙂

Pekny vikend 🙂

ikka
3. jan 2010

Lubi, tak to ste pekne posilvestrovali, ale verim, ze ti bolo smutno za drobcami. Mne kamoska navrhla, ze jej dcerka by chcela, keby Emi u nich niekedy spala....tak, ze mi ju niekedy zoberie...no a ja ked som si predstavila, ze tu budeme sami, ze co ja budem vecer robit 😕 😕 😀 No ale planujeme ju takto osamostatnit 😉
Juj, no my zaciname mat nove pokroky v odplienkovani...tak sa vytesujem. Cez obedny spanok (ked spi) jej sice plienku davam, ale uz 3 dni za sebou bola sucha, takze uz jej ju nebudem davat a v noci sa parkrat vypyta, aj ked este plienku davam stale, ale je podstatne suchsia ako byvavalo 🙂 jupiii, takze snad uz sme na dobrej ceste.
Dnes sme sa konecne trosku viac bobovali, kedze 2 dni tak jemne snezi 🙂

sisa07
3. jan 2010

ahojte 🙂

Ikka, gratulujem k bezplienkovym pokrokom 🙂 , Emi je sikulka, uz to mate takmer za sebou, len chvilku vydrzat 🙂.
To mate super, ze sa Emi neboji aj vacsieho hluku. My to snad uz o rok tiez zvladneme vo vacsej pohode........
Pamatas sa dobre, ze sme dali Benika babine 🙂 , ale teraz sme mali babinu choru, tak sme jej ho hned vzali, aby mohla oddychovat, liecit sa a nemusela chodit von do tej zimy. Teraz bol muz stale doma, tak sa to v pohode dalo. Ale dnes si ho uz babca prisla vyzdvihnut, uz je na nom vidiet, ze sa u nej udomacnil a u nas mu bolo smutno za nou. A okrem toho, u nas je dost zivo a jemu - staremu panovi uz nerobi dobre ruch okolo deti, nevie si najst svoje miesto a zaspat tak ako u babiny.

Lubi, tak to je Filipko taky sikovnik ako Samko, ked uz teraz sam skusa chodit 🙂. A to Ti verim, ze Vam deturence chybali, tiez si zatial neviem predstavit, ze by som bola dlhsie bez nich. Niekedy tiez tuzim trosku po zmene a vyboceni z domaceho stereotypu, ale pritom viem, ze by som to zatial nedokazala 😅 . Pre mna bola zmena uz len to,ze som pred Vianocami asi 3krat vybehla na hodinu, hodinu a pol bez nich kupit darceky, kym ich strazila mamina alebo Lacko. A stale som mala taky cudny pocit, ze nemusim na nikoho ineho davat pozor....nezvyk......

ikka
3. jan 2010

Sisa, no Emi sa hluku boji ako cert, vecne ked niekde nieco buchne alebo aj vonku nejake zviera zahuci alebo ked ide auto, tak sa boji, hned sa pyta, ze co to bolo...ani zvukove hracky nema moc rada (resp. si na ne musi dlhsiu dobu zvyknut). Ten ohnostroj sme jej vysvetlili, ze to bude buchat, tak hned sa uistovala, ze ci ju budeme drzat na rukach 😉 A ked videla, ze je to daleko a ani ten hluk nebol az tak velky...tak bola v pohode 🙂

To je dobre, ze si Benik tak super zvykol...

eva4444
4. jan 2010

ahojte

ikka no Emily je frajerka ze tak pekne pokracuje v odplienkovani 🙂

ja neviem ci by som nechala deti na noc kebyze mam moznost ale myslim ze nie 😕 by mi chybali velmi ved su este mali a hlavne ked za Petrikom treba stale v noci utekat ked krici zo sna treba ho upokojit ze mama je tam a spinka dalej. on je velky maminkos. no a vikinka detto ale ona je este malilinka.
juuj ja kebyze mam poobedie volne tak kaslem na vsetky senky a idem spat 😀
sisa pre mna podobne najvacsi relax ked som sla sama do obchodu aj to som len vzala rychlo co bolo treba a utekala naspat za detmi 🙂
to bolo len take male zamyslenie 😀

pipi1211
4. jan 2010

ahojte mamule! no momo sa na silvestra uplne vyzivala 😀 mali sme vyhlad na bratislavsky hlavny ohnostroj z hradu tak ani len nedychala a kukala 😀 my sme s nou uz boli na par ohnostrojoch tak bola pripravena ze co sa bude diet 😀 len bola strasne nedockava ze kedy to uz zacne, sme ju osidili ze ohnostroj sa este vari ked boli len vyduchy z petard a dako sme to zvladli 😀 😀 😀 😀 😀 zaspala asi o 00;45 a to bola tuha do 5min 😀

alena22
autor
5. jan 2010

ahojte, tak u nas sme vsetci uz nauceni ze adko je bez nas a my bez neho...aj ked je v skolke ale napriklad dnes si ho berie krstna k sebe pohrat sa s detmi a mne asi pride svokra na navstevu tak budem mat aspon klud si vsetko porobit aj ked ani nejako nemam co robit ale taky veget za pc a tv a gaucing sa vzdy hodi 😀 😀 😀
adko ked je chory a svokra je prec tak ide k nasim na varovku to je v inom meste a tam je aj tyzden sam bez nas a on ani nezaplacka nic a ked prideme po neho este tvrdi ze on ostane u babky 😅 je to maly sasko jasko pre neho je podstatne ze mu daju dobre najest napit nejaku tu sladkost vsak mama si po neho pride co on nema problem 😀 😀 😀 pritom je to taky cecacik moj ze by niekto ani nepovedal ze je taky samostatny 😵

pipi1211
5. jan 2010

no tak to si ani neviem predstavit.... ja som raz malu skusala nechat spat u nasich tak ze som spala v inej izbe a momo s bakou a okolo tretej v noci strasny plac ze ona chce maminku 😒 😒 😒 😒 ale cez den je to v poho len ta noc. aj teraz jak spi v druhej izbe tak kazdu noc pride ku nam do postele 😒 ked ju niekedy idem odniest spet tak sa rozplace ze co to robim a ide zasa ku nam 😠

alena22
autor
5. jan 2010

pipi tak dnes som ostala v soku adko odmietol nastupit do auta a nikam nesiel je so mnou doma 😅 povedal ze chce ist krstnej ale ze s krstnou ...prisla pre neho totiz sestrina svagrina a tu dlho nevidel...tak ze nejde nikam normalne sa zatal tak som ho nasilu nenutila no ale fakt 1 x asi som ho tu moc prechvalila 😀

tuto noc ma sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiit je vystraha na shmu vraj napadne 7 az 13 cm snehu cez noc jupiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

pipi1211
5. jan 2010

no ked u nas snezi tak ja len nervy mam lebo o chvilu je z toho len clapkanica a este aj z auta to treba stale davat prec a to je otrava 😠