Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
11. feb 2010

Ahojte

no my vstavame o pol siedmej ale zase skor ako o pol desiatej nam deti nespia, niekedy vikinka zaspi, ale semtam sa strhne po polhodine a place napr. vcera do jedenastej. cize suma sumarum toho vela nenaspime tiez.
a ked si chcem s muzom pokecat musim mu zavolat cez den do roboty 😀
Petrik ma nejaku crevnu virozu hnacky a horucky, ale zvlada to statocne ma take malatnejsie chvilky ale aj sa rozsanti takze asi nic vazne, este sme neboli u lekara, hadam to prejde same. nechcem sa tam trepat s vikinkou este tam cosi lapne.
sisa no vikinka sa prevracia aj tak aj naopak ale nevie sa cielene niekam prekotulat, ako hodiny sa vrti tiez 😀 zase je nejaka rozgrckana no proste lezi znepokojnie tak ju vezmem hore a uz to leti 😒 preto ani na brusku moc nechce byt, ked ma brusko ok tak vydrzi kludne 10 minut ale zvacsa sa puci a potom grcka. cize cely cas len utieram utieram prezliekam nas obidve a uz sa ani nerozptylujem nad tym co je kde 😒 joj az mi jej je luto niekedy, cakame ze to nejako same prejde najskor do 3. mesiaca potom do polroka a furt to ma mojatko zlaticko ☹

u nas vali a vali a vali v kuse ja uz nechcem 😠 vsak do kedy to bude potom co jar bude jeden tyzden a hned leto ci ako 😠

ikka
11. feb 2010

Zuzi, no parada, aj ja tajne dufam, ze aj moje druhe babo bude spachtosko a priemer vstavania bude 8,00 a zaspavania 20,00 😀 aby som to teraz nezakrikla 😀 😉 Ale u Emi to tak funguje 😉 Ja sice vstavam skoro, ked chodim do prace, ale ked som s nou doma, tak to dozeniem...minule sme obe spali skoro 3 hodiny cez obed ako mimina, no tak to teda este rychlo zbieram sily na potom 😉 V noci sa mi uz ale spi horsie, budim sa, chodim cikat a tak...ved to poznate 😀

Evi, posielame Petkovi vela sily...nechcem strasit, ale dufam, ze to nedostanes aj ty a nebodaj aj Vikinka...len za posledny tyzden poznam 2 kamosky aj s detmi, co si to odtrpeli vsetci 😔 Hlavne tekutiny....(aj cierny nesladeny caj vraj pomaha).

S jarou to vidim podobne...preskocime rovno do leta 😕

eva4444
12. feb 2010

ikka to je dobre ze je Emily taky spachtosko nas uz Petrik parkrat prekvapil a spal do pol deviatej, ale to asi tak 5x zatial 😀 vzdy ked je naplanovana cinnost uz od osmej, bud sa ide na hriby alebo na slovensko tak ten vyspava 😀 dakujeme, teplota ustupila, crevne problemy stale su, ale uz dnes spapal kusok kolacika, co teraz mal 2 dni hladovku, tak uz sme vari na dobrej ceste.
aj sme sa boli prejst rano lebo mne uz zacinalo svitorit furt doma v prekurenom byte joj tak nam to dobre padlo Petrik v pohode vladal prejst 🙂 jedno auto sa nevedelo vyhrabat zo snehu tak to Petrika zaujalo sme tam postavali a kukali na to ako sa mu nedari Petrik to cele strasne prezival ked sme prisli domov hned rozostavil auta a urcil mi ktore sa nevie vyhrabat a tak sme sa hrali hodinu 😀

no nahnala som deti do postele idem cosi navarit a mozno stihnem aj kavu 😎 😀 inac my mame taky zly vzduch doma ze ja nechavam obom otvorenu ventilacku cez den ked spia, vikinka je vo vaku a este nieco cez nu prehodim a Petrik ma najvacsiu izbu ze jemu sa len tak neochladi rychlo, a uz sa ani tak neodkopava ako kedysi 🙂

kamilecka
12. feb 2010

Alenka dakujem za link,velmi zaujimave to je, Davidko mal v r.2009 dost casto laringitidu,prvy krat ju dostal v lete,v juny ked som bola v nemocnici a od vtedy sa tahalo do konca roka.

Ikka Noddyho si Davidko vymyslel sam, sme sa ho opytali co chce byt na karnvele a povedal ze Nodyy a za tym si stal,nedal sa prehovorit na ziadneho kovboja, robotnika.....takze mi neostalo nic ine len mu to niejako pozhanat.

alena22
autor
13. feb 2010

evka my mame zateplene a ani nekurime vobec a mame desny vzduch tiez, vsetci co k nam pridu sa stazuju ze im je horko a aj ked pravidelne a poctivo vetrame je to des. Ked pridem z prace prve kroky vedu pootvarat okna 😅
co ste kupili muzikom na valentina? ja mam pre muzika take velikanske srdce plne bonbonov 😵

ikka
13. feb 2010

my mavame vcelku dobry vzduch, kurime pomenej, radsej si hodim na seba nejaku mikinu...ale toto dlhodobe kurenie nam uz dava zabrat, tiez sa mi po celej noci zle dycha, mam zapchaty nos...
dnes sa Emi tak super napapala na obed, zjedla svoj detsky tanier polievky a hned 2 knedle a kus hovadzieho masa a paradajkovu omacku...normalne, ze taku babsku porciu 😉 asi som dobre navarila 😎 😀 😝
my valentina nejak nemusime, extra to neslavime, ale aby sa nepovedalo, tak nieco dobre upeciem 😝 nejake muffinky so srdieckami, aby sa nepovedalo 😀

eva4444
13. feb 2010

ahojte
my mame doma tak na jeden tenky dlhy rukav + teplaky alebo deti pancusky, neviem kolko stupnov to je. ale ten vzduch je katastrofa. mame podlahovku, za kurenie platime pausalne a myslim ze susedia vsetci doma behaju v spodarnach lebo my mame naplno zapnute len v detskej, kedze sme tam cely den na koberci, a ta izba nam vykuri cely byt lebo mame vsade pootvarane dvere stale 😀

ikka no muselo Emily riadne smekovat mnam pridi aj ku nam tak navarit 😝 😀

ja mam taku minibonbonierku pre muza 4 cukriky su tam a je to pekne zabalene. my to slavime asi tym stylom ze tak dame si cosi aby nam nebolo luto ze sme nic nedostali 😀 mne sa paci dostat take drobnosti a bolo by mi luto keby som nic nedostala 🤐 🙂

zajtra vyzenieme chlapov na vylet na vychodnu vlakovu stanicu. minulu nedelu boli na hlavnej stanici, Petrik siel autobusom, elektrickou a metrom, tam si kupili zemlu, spapali na lavicke popozerali vlaciky a sli domov a velmi sa mu pacilo, tak pojdu aj zajtra na tu druhu, tam su aj nakladne vlaky 🙂 niekedy su pre deticky aj take jednoduche vylety super, dospelemu samemu by sa tam asi trieskat nechcelo 🙂

sisa07
13. feb 2010

ahojte 🙂

Evi, ako je Petrikovi? A zvysok rodiny OK -nechytili ste to? Verim, ze ste vsetci v poriadku a trapi Vas uz len ten otravny sneh........Je super, ze sa Petrik vie tak pekne zabavit 🙂, nasa Adelka je v poslednej dobe ako z divych vajec - len by behala, skakala, cvicila, tancovala - doma jej robim prekazkovu drahu z velkych kociek, len aby si trosku vybila energiu. Je mi jej luto, lebo nemame kam chodit, pocasie je na figu a stale robit to iste nebavi nikoho.......Uz mi dochadza energia a napady.....

Ikka, take pekne spinkanie ako ma Emily obdivujem - zlaticko 🙂 . A velmi Ti prajem, aby si to mala rovnako aj pri druhej bambulke. Clovek uplne inak pri detoch funguje, ked sa vyspi.....Ja sa uz piaty den trapim s bolestami hlavy a mam uz par paralenov a panadolov v sebe......Adamkovi idu dalsie zuby, takze sa budi v noci stale, prevaluje a sme kazdu chvilku hore, odnasa si to moja hlava,nejako to znasam horsie, ako pri Adelke.....asi to ide vekom, 30ka klope na dvere 😀 .

Teraz pozeram pocasie - na nervy......vetrisko, chlad, snehove jazyky.........ale bud. tyzden uz ma byt do 6stupnov, snad to uz zlezie dole a bude len teplejsie a teplejsie 🙂.

Ale pred chvilou ma potesili tatino s Adelkou - uz isli spinkat a vratili sa, lebo trenovali " k" a Adelke sa uz zadarilo, tak sa velmi tesime 😵 . Namiesto "k" hovorila "t".
A konecne zacal trosku dzavotat aj Adamko, doteraz bol partizan, robil len bublinky, smial sa a ked sa hneval, tak hovoril take "bmmmm, mmmmmmm" a parkrat nieco ako "mam".

Na Valentina som nekupovala nic, tatino kupil rano s Adelkou malu valentinsku torticku, dame si vsetci a lubime sa stale, takze mame Valentina kazdy den 😵 . Ked sme boli mladi a krasni 😀, tak sme oslavovali, ale uz tato tradicia u nas akosi slabne. Teraz si s muzom vzdy hovorime, ze hlavne nech su deti zdrave, inak nic oslavovat nemusime 🙂.

Prajem peknu nedelu 🙂

sisa07
13. feb 2010

Evi, pisali sme naraz 🙂 . tak ste v poriadku, som rada 🙂 . A mas pravdu s tymi vyletmi, pre deti su taketo "samozrejme veci" najzaujimavejsie. Super vylet si chlapci urobia, Petrik bude urcite nadseny 🙂. Na vlaciky sme chodili casto pozerat aj my, ale ked bolo teplejsie. Tesim sa na novu sezonu uz aj s Adamkom 🙂. ahoj

eva4444
13. feb 2010

sisa tak ja som tu opat. mm je pri vikinke ta sa zase rozhodla ze predriemne a ide na nocnu, Petrik je uz ulozeny a teraz cakame kym zaspinka, jemu to trva tak hodku zvacsa. to ma taky cas sam pre seba 😀 chodime ho pozerat sem tam nakoniec sa ulozi a spinka.
sisa no tak to si o 1-2 rocky mladsia 🙂

ikka
14. feb 2010

my mame dnes krasne slnecno 😵 sice -5 C, ale ani sa nezda, ked slniecko hreje...taky dobry vzduch vonku 🙂

Sisa, no asi deticky zver rodinke na chvilku a trosku si pospi, musis si nejak oddychnut...neviem si predstavit, ze by ma bolela hlava, to by som tak dlho nevydrzala tahat, tak prajeme, nech si cim skor poriadne oddychnes.

Emily tiez nerozprava moc pekne, nevyslovuje niektore spoluhlasky v slovach, proste ich vynecha...napr. n, l, p...samotnu slabiku napr. lo, la vyslovi pekne, ale v slove napr. "lopta" povie iba "opta" alebo "na stole" povie "a stoe" Tak tiez trenujeme, ale moc sa nedari...hlavne, ze si rozumieme 😉

Pekny zalaskovany vikend 🙂

zuzka80
14. feb 2010

Ahojte,
prajem peknú valentínovskú nedeľu 😅
Ja som na Valentína dostala od manželíka modré z neba a aby sa nepovedalo, tak som upiekla 5-minútovú tortu 😝 Inač to veľmi neslávime, tak ako píše Sisa, hlavne aby deti boli zdravé 😅
Laura rozpráva celkom pekne, každý jej rozumie, len písmenko r nám ešte nejde 😉
Sisa nezávidím ti tie bolesti hlavy, mňa bolela včera a mala som dosť 😒 Večer som ani neupratala, hneď som išla spať. Večer stále ukladám hračky v obývačke a utieram ocapkaný stolík 😀
Evi tak chlapi dnes majú pekný výletík 🙂
My ideme zajtra k babke a dedkovi do Humenného, odkedy máme Lindu sme ešte neboli, len oni chodia k nám. Máme to takú hodinku autom, ale u nás je to nekonečná hodina 😖 Ale zmenu už treba aj mne, aj Laure, lebo tu sa už nudí.

sisa07
14. feb 2010

Ahojte 🙂

Dakujem, ste zlate, uz dnes ma hlava konecne nebolela, uplne iny zivot 🙂 . Tatino s detmi mi dopriali hodinku v ramci dna na spanok, aj to malo mi pomohlo 🙂 . Adamko chudacik stale bojuje so zubkami, horne jednotky ma nabehnute tak velmi, ze vyzeraju kazdu chvilku prerezanie - popoludni som mu dala Nurofen, skoro mi predtym rozhryzol plece, co sa tak velmi chcel do niecoho zahryznut 😒 .

Evi, 30 mam o tri tyzdne, tak o jeden, ci o dva roky? 🙂 😀 Dokedy Vam Vikinka strasila v noci? Dufam, ze ste si aspon trosku pospali.....

Ikka, mozno je lepsie, ze Emily niektore hlasky vynecha, nez keby ich vyslovovala zle. Urcite jej to casom nabehne, mate sikovne dievcatko 🙂 .

Zuzi, podla toho, co pises, Laurinka rozprava uz ako skolacka, ked jej k uplne spravnej vyslovnosti chyba len "r".
🙂, sikulka . Drzim palce na cestu, nech Laurinke nie je velmi zle 🙂.

Adelka rozprava vela a ludia jej vacsinou rozumeju, my rozumieme vsetko, ale stale nevie povedat "l, r" a spominane "k " prave trenujeme. Namiesto "l" a "r" hovori "j" - "jopta =lopta"........

Zajtra rano idem pre prihlasku do skolky, mam taky zvlastny pocit 😉 🙂.

Prajem pekny tyzden 🙂

lubi22
15. feb 2010

Ahojte 🙂

Ikka no take spinka nie v dobrom zavidim 😉 My mame klasicky budicek o pol 7, ked sa zadari tak o 7. Ale zase deti lezia v postielke uz o 8, tak si myslim, ze je to v pohode. Ale oni nepoznaju ziadne nahody a vynimky, ze pospat do 9 😅 A Emi je dobry papkacik 🙂

Mna uz tiez toto pocasie stve, v kuse je nizky tlak a na mna idu normalne z toho mdloby, uz ani kava nepomaha, potom nastupi bolest hlavy a pchat do seba ibuprofeny nie je nic moc.

Kami Davidko bol pekna maska 😉 A so sestrickou sa neskutocne podobaju, su ako cez kopirak 😉

Nas tiez caka karneval, tak som sa Samka spytala, co by chcel byt, ocakavala som, ze daky pretekar Ferrari, alebo tak a on chce byt rybka Nemo 😅 Tak teraz musim vymysliet, ako to zrealizujem. No a najlepsie, ze on ma podmienku, ze tatinko bude zase rybka Marlin, tak neviem, ci idem aj manzelovi taku velku rybu urobit aby bol Samko spokojny 😀

Samko vyslovuje cisto od zaciatku, jedine, co nevyslovuje pekne je R. Ale niekedy sa podari, ale nie vzdy. Filipko ten bude ocividne takisto ukecany ako jeho bracho, u nas ziadna ticha domacnost nehrozi, kazdy si furt daco melie a mne ide potom niekedy hlava prasknut 😅

U nas chlapci po byte nosia teplacky, ponozky a bodinko s dlhym rukavom. Mame asi dost teplo, okolo 24 stupnov.

Sisa tak Ty si tiez rybka marcova, ze? Ja uz sa tesim na Filipcekove oslavy prveho rocka, je to tu za chvilku, veci na oslavu mam prichystane uz davno, torticky objednane. Moje narodeniny predpokladam ze uz nikto nebude nejako riesit, kedze sme s Filipkom tak blizko. Ale mne to nevadi, ja sa aj tak najviac vytesim na detickach 🙂

My sme Valentina nejako neriesili, akurat sme vyuzili s manzelom, ze sme boli u nasich a zbehli sme do cokoladovne v sobotu vecer. Ale to bez ohladu na valentina. Ale aj tak potesi, pre nas su to take vzacne chvilky, ked sme iba sami dvaja, hoci aj tak hlavnou temou nasho rozhovoru su nase deti 😅 Nejako nevieme vypnut.

Evi to mas uplne pravdu, deticky sa najviac vytesia z takych obycajnych veci - vyletikov. U nas stale boduje Baumax, autopredajne a autoservis, to su pre Samka super vylety. 🙂

Zuzka Laurinke je stale tak zle pocas cestovania? Nepomaha nic, ani homeopatika? No snad bude cesta rychla, hoci v tomto pocasi je clovek rad, ked niekde nezapadne.

eva4444
17. feb 2010

Ahojte

Petrikovi sa vratila hnacka tak sme mali vela roboty ale uz je dobre, dnes nam uz ide vyjest chladnicku 😀

sisa ja som narodena v auguste, vikinka ma minula o den mohli sme oslavovat spolu 😀 takze nam to cini tak 1,5 roka 😉

nam Petrik hovori vela slov pekne, napr. vlak, muka, papat, tatinko atd. a vela zacne pekne napr. kukakondla a po 2 tyzdnoch je z toho nieco ako 'ladla' 🙄 kasle na to, ale zase tym ze zacal pred mesiacom je to fajn. zjednoduchsuje si to, aj zacal hovorit 'barak' s takym francuzskym 'r' ale teraz povie len 'bak'. ale myslim ze ini mu nemaju sancu rozumiet lebo slovnik ma velmi obmedzeny a svojsky kombinuje napr. pohar je 'kakauko bak' = barak pre kakauko = domcek pre kakauko 😀 ale na druhej strane sa vyjadri aj tym malom.

joj no dnes ma stalo nadludske usilie nahnat deturence do postele aj som na obed zabudla tak budeme mat nejaku rozavrenu ryzu a rozvarene maso hold aspon si zuby nevylameme 😀

ikka
18. feb 2010

Ahojte, tu sa nic nedeje 😕 Ako sa vsetky mate?
Evi, tak teda hlavne, ze uz ste opat v poriadku. No a super ma Petrik slova 😉 on mozno keca o106, len musis rozlustit jeho slova nie? 😀 Nie, fakt je skvele, ze si mu tak porozumela, ze co mysli, ale to asi kazda mama predsa svojmu dietatku rozumie 😉
Emi mala posledne 2 dni volaku veeeelmi vzdorovitu naladu, neviem, ci to bolo len nejak vyprovokovane okolnostami alebo nam zacina vzdor 😅 ale kazdopadne velmi neprijemne, ked hystericky place az vresti a pocika sa (zrejme naschval) ☹ potom na nej vidno, ze jej to je aj luto, no a mne tym duplom. Ach jaj...
Dnes sme vyrobili konecne tie kridla, take lienkove a to mi bol cert dlzny 😅 lebo kvoli tym kridlam sa asi tak spravala. Nechcela som, aby si ich brala na plavanie...no nakoniec som samozrejme ustupila a jednu kamosku az do auta potom dotiahla, co jej musela ukazat tie kridla a teraz s nimi spi 😅 😀 Cely den sa ma furt vypytovala, kedy uz bude lietat a trenovala a mavala rukami, ze sa uci lietat...a nejak nechcela pochopit, ze ludia nelietaju, len akoze 😀 Proste kridla nam vyrobili vcelku narocny den 😅 znie to smiesne... 😀

U nas sa uz sniezik pomaly topi, ale stale je ho kopec a travu este nevidno ani zdaleka.

eva4444
18. feb 2010

ikka no dava vam Emily zabrat 😉 pekny pribeh s kridlami 🙂 a ako sa ma babatko? boze ti to leti 😵

u nas tiez tak okolo +5 cez den sniezik mizne chvalabohu ale na jar to teda ani zdaleka nevyzera 😠 dnes mi vikinka spala cez obed 20 minut tak som potrebovala ist este poobede von aby pospala v kociku lebo doma uz nemalo zmyslu ju ukladat a Petrik chcel ist bicyklovat co mi dobre padlo ale na snehu mu to nejde a tie vacsie chodniky su tak posypane ze sa mu zle ide po takom strkovom tak mi ho aj bolo luto ze joj nech to uz upracu lebo takto sme ako keby sme ani nohy nemali nikam sa nedostaneme. Petrika to len tak okolo baraku nebavi viac ako 20 minut.

my musime teraz Petrika zase oducit spat s mamou lebo ako bol chory spaval so mnou stale aj cez vikend poobede mne to bolo tak lepsie lebo kakal aj 5x za noc a takto som vedela kedy a mohla som ho hned sprchnut a nie cakat kym bude vsetko spinave. dnes uz zaspal sam vecer no ale slzicka vypadla za chvilu sa zobudi a bude sa dozadovat mamy no neviem co urobim ale hold musi byt sam vo svojej postielke ☹

ikka
19. feb 2010

Evi, babatko sa ma asi fajn....poslucha 🙂 Teraz sa dlho nic nebude asi diat, vsetky podstatne vysetrenia mam za sebou, tak uz len cakat...ale leti to, to je pravda. Za chvilu marec, to sa chystame kuknut este na SK, do polky aprila som este v praci a potom pomaly zacnem prat a pripravovat veci pre babatko a do porodnice a gruntovat byt 😀 Chcem spravit hlavne velky poriadok Emi v hrackach, poumyvat ich, oprat plysaky a tak...no velke jarne upratovanie 😀 dufam, ze budem mat na to dostatok sil. Aj ked si hovorim, ze by som mohla zacat teraz, kym je hnusne a nechodime az tolko von, joj, len sa k tomu dokopat... 😅

My sme tiez predvcerom museli prevetrat odrazadlo vonku, lebo nechcela ist inak ani von. No a to sa jej prave velmi pacilo, ked sa mohla brodit tym hnusnym breckovym snehom 😅 No ale namakala sa 😀 My chceme prave kupit bicykel nejak v tom marci, asi ked budeme na slovensku, tak dufam, ze do mesiaca ten sneh bude fuuuuuc 😉

eva4444
19. feb 2010

ikka to som rada ze babatku je dobre 😵 sa ani nezda ako to ide 🙂 ja mam pocit ze ako mame dvoch tak len co mam 15 minut cas musim ist triedit veci co kto este oblecie co kde odlozit prehrabat veci po detoch ci sa nieco zase nehodi do toho mi pribehne asistent a pekne vsetko pomiesa rozvlaci po detskej a do najvacsieho neporiadku sa zobudi vikinka 😀 ten bicykel vrele odporucam pre nas to bola kupa roka fakt ked mas kocik a potrebujes sa premiestnit tak je to na nezaplatenie Petrik super na nom chodil joj no nech uz je ta jar 😝

alena22
autor
19. feb 2010

ahojte, ikka no to mate teda vesele koli kridielkam ☹ ja by som sa bala keby mal adko tuzbu tak strasne lietat ze daco vyparati on je schopny vsetkeho 😅
inak nastastie pre mna je este ado taky ze sa s nim da dohodnut niekedy za maly uplatok niekedy len tak ze mu vysvetlim a nejako sa uz vobec nejeduje ako volakedy 😵
my sme zatial ok klop klop klop adulo poctivo navstevuje skolku a dnes vliekol na chodbu velku knizku lebo mi ju musel ukazat tak mu teta ucitelka pomahala 😵 no zlaty bol strasne 😀 a ze sa vypytuje ked tam pride ze "co budeme delat ?" 😀 😀 😀 maly cechunik 😎
inak vcera som spratala slovka z angliny a maly krasne so mnou vsetky zopakoval uplne perfektne az som nechapala islo mu to lepsie ako mne, som rada ze aj skolka kam pojde od septembra ma anglinu ked mu to tak ide 😵 🙂
a vy inak co nove, u nas sa sneh topi dnes paradne prsalo 😠 prave ked som sla z prace na nakup a este taky dedko nadaval ze parkujem pri vchode kauflandu ale tak to som tam amala auto na 2 minutky iba co som si nakup nalozila inak som parkovala normalne no sialenstvo je v nasom meste v piatok podvecer vsetko ucpane, dochodcov plne obchody akoby si nemohli nakupit do obeda 😀

lubi22
20. feb 2010

Ahojte 🙂

Evi to take strategicke veci ako triedenie oblecenia ja v pritomnosti deti radsej nerobim, lebo to by som si urobila viac roboty ako by bolo z toho osohu 😀 No veru na upratovanie satnika sa chystam uz odkedy sa Samko narodil a este som sa k tomu nedostala 😅

Ikka Emi sa riadne vzila do tej ulohy. Deticky vsetko prezivaju tak naplno. Ked lienka, tak aj s lietanim 😉 A Ti tie tyzdne fakt rychlo nabiehaju, este par tyzdnov a uz si v poslednom trimestri 🙂

Alenka tak z Adka je cechoslovak? 😀 Tak mate to tam blizko, aspon nebude mat problem s tym, ze by nerozumel cestine 😉 Sikovnucky je.

My sme boli vcera so Samkom u zubara, prvykrat. Na moje pocudovanie to zvladol uplne fantasticky, ani nemrnkol, cely cas sa na vsetko vypytoval. Ale boli sme u znameho, najprv nas povozil na stolicke, potom sme pozerali to velke svetlo, ze je ako v rakete, ukazal nam kde tecie vodicka, Samko hned ukazoval, ze kadial plaval Nemo, no a bez problemov otvoril ustocka a nechal lekara prezriet so zrkadielkom vsetky zubocky. Nastastie vsetky su v poriadku, bez kazu a chyby, zdravucke. Akurat sa nas pytal, ci Samko nosi este dudu, on ma stale na zaspavanie a povedal, ze sa jej musime zbavit, lebo sa mu zacinaju krivit z nej predne zubky, aby ich nemal skarede. Samko uznal, ze nechce mat krive zubky a dudu sme zahodili. Dlho sa drzal, ale po case, ked nevedel zaspat, tak ju pytal. Nakoniec zaspinkal aj bez nej, no namiesto 5 minut to trvalo vyse hodiny. Snad si zvykneme.

Pekny zvysok vikendu 🙂

eva4444
20. feb 2010

lubi Samko to zvladol uplne profesionalne 🙂 aj my by sme mali zaist ma teraz napada, ja som na poslednu kontrolu v decembri nesla lebo nevydalo deti boli ukricane a teraz cakam na neviem co a pojdeme asi na svateho dindi 😀

a ako casto cistite detom zubky? ja tak 1-2x denne necham Petrika sameho nech si posucha a vecer mu tato riadne vydrhne.

ali Adko je trojjazycny vravis 😵 super super 😵 veru ten bude mat svetu co povedat 😀

u nas super ja som rada ze sa Petrik pomaly chyta hovorit este mame pred sebou dlhu cestu aby sme vas podobiehali podstatne je ze ho to bavi a vidi v tom zmysel 🙂 Vikinka dnes dostala mrkvicku cosi popala ale ziadne velke nadsenie to nebolo co uz cicik tu nebude navzdy snad jej raz zachuti 🙂
vcera v noci nam trosku dosypalo snehu aby nam nebolo luto toho co sa roztopil ale cez tyzden uz hlasia aj okolo 10 stupnov sa tesime 🙂

a etse jedna basnicka skopirovana z druhej temy 🙂

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

sisa07
21. feb 2010

ahojte 🙂

Evi, tak tato basnicka, to je parada 😀 😀 😀 . Jaaaaj, uz davno som sa tak dobre nezasmiala, dakujem Ti 🙂 . Myslim, ze podobne verse sa hodia na vacsinu z nas, velmi mile 🙂 . Mimochodom, akurat som dozehlila 😀 . Ale podstatne skor ako Tvoja poetka.....vdaka tomu, ze Adamko zaspal uz pred siedmou a pri Adelke ma sluzbu tatino.
Zubky cistime rano a vecer - rano si cisti Adelka a ja docistujem, vecer cistim bud ja alebo tatino, aby to bolo poriadne. Ked bola este Adelka malicka, vymyslela som jej na cistenie zubkov basnicku, ked sa jedovala :
"Ja mam zubky malicke, chcem ich stale cistucke,
zubnu kefku novu mam, po zubkoch s nou pobeham,
vonava je pusinka, sikovna je Adelka" - Adelka to ma velmi rada a basnicku opakujeme tak dlho ako cistime zubky. Ked sa vyskytne nejaky protest - akoze sa slecne nechce cistit zuby, tak basnicka pomaha.

Ikka, pekne ste zvladli nakoniec kridelka 🙂 . A super, ze sa citis dobre a bambulka poslucha, aspon si mozete este naplno uzit s Emily posledne tyzdne pred velkym dnom 🙂
Nam Adelka pobehuje s vcelimi kridlami a tykadlami kazdy den. K tomu ju musim obliekat do zlteho tricka a nohavic - akoze je vcielka 🙂 . Pred 2tyzdnami som jej nakreslila velke kvety, postrihala, rozhadzala po zemi a Adelka lietala z kvietku na kvietok - opelovala 😀.

Lubi, Samko zubara krasne zvladol, sikovnik 🙂 . My sa tiez chystame - aj dospelaci a dame pozriet aj Adelku. Ale to bude asi problem.....Ja som uz tiez viac ako rok nebola a mam zlomenu jednu stolicku, takze bude veselo...zatial to odkladam, Adamka tam nechcem brat, cakam kym bude vacsi, aby babina postrazila.

Dievcence, jar nam uz konecne prichadza 😵 .Ma byt az do 11stupnov, uz je to citit vo vzduchu 🙂 .

Prajeme pekne predjarne dni 🙂

alena22
autor
21. feb 2010

evi ozaj si ma pobavila basnickou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka80
22. feb 2010

Ahojte,
Evi tak tiež som sa dobre zasmiala nad tou básničkou 😀 😀 😀 Myslím, že to je výstižné pre maminy s malými detičkami 😀
U nás rozpráva Laura pekne, až na "r" ale skloňovanie jej niekedy nejde a ešte si odvodí niektoré slová napr. povie "hrebem bábiku" namiesto češem, ona si to odvodí od slova hrebeň 😀 Alebo povie "viela som" namiesto vedela som, keď sa jej niekto spýta "vieš?" Ale keď ju pár krát opravím, potom to už povie dobre.
U nás si Laura umýva zúbky ráno sama a večer jej čistím ja alebo tatino. Stále má 18 zúbkov, tak keď bude mať všetky pôjdeme k zubárovi aj my.
Aj my sa už nevieme dočkať jari 😉
Ikka aj mne by sa zišlo pretriediť detské veci v skriniach, len akosi sa mi nechce 😀 Vecičky pre Lindu som prala a žehlila v 36 alebo 37 tt a tašku balila ešte neskôr 😀 😀 😀 Skôr som sa k tomu nevedela dokopať 😝

ikka
22. feb 2010

Ahojte,
basnicka je super 😀 mamicka, co ju pisala, stiha toho vela 😀 este aj basne pisat 😀
Zuzi, no u mna to s tym balenim, triedenim a upratovanim dopadne asi podobne....aj ked teraz, ked postupne vykuka to slniecko, tak ma clovek hned lepsiu naladu a viac elanu 😉 Nam rano uz po 2 dni tak krasne svieti 🙂
Zuzi, Emi ma 16 zubov a prave predvcerom som jej objavila konecne dalsiu stolicku prerezanu, aj bola taka nesvoja, tak to bude asi tym 😉 Ale k zubarke sa ich prave chystam objednat, aj tatika aj Emi...ja som bola nedavno na povinnej tehu prehliadke. Emily uz raz s nami bola u zubara, asi ked mala okolo 2 rokov, no ale to sa bala, ani za svet neotvorila usta, takze zubarka jej tam len tak nakukla, ked vrestala 😀 Ale myslim, ze teraz to uz bude v pohode, je to statocnica, co sa doktorov tyka, odkedy sme si to odchodili, ked jej prepichovali tie usi, tak je taka statocna, zlatko moje 😵 normalne mam niekedy pocit, ze sa k dr. az tesi 😀 hned ked si nieco buchne, tak zahlasi, ze musime ist k doktorke 😀
No a kridla este furt su v kurze....Sisa, to je super s tou vcielkou a pekne si vymyslela tie kvety, super 🙂 to Emi sa tiez sem tam navlieka do roznych sukniciek a teda najcastejsie je lienka, macicka, vila a tak sa hrame a tancujeme a najnovsie sa jej zapacila baletka, furt dviha nohy do vzduchu a balancuje.... 😀 neviem, asi niekde v telke videla 😀

lubi22
22. feb 2010

Ahojte 🙂

Evka dobra basnicka 😀 Som sa zasmiala. No mat takeho manzela doma ako v tej basnicke, asi dostane taky kopanec do zadnice, ze sa zastavi az vonku na ulici 😠

Sisa dufam ze s jarou budes mat pravdu. Ja uz som chora z tejto zimy, mam pocit, ze chlapci maju obtyzden sopliky, v kuse.

Nemate nejake tipy na darceky pre druhe deticky? Filipko ma o tyzden a pol narodky a ja som zufala, vsetko mozne mame po Samkovi a ja neviem, co mu kupit. Mam dve drobnosti, ale vypytuje sa aj mamina, aj svokra, aj kamosi a ja netusim co. Samko podostaval kopec krasnych velkych darcekov a Filipko kvoli tomu nedostane dokopy nic? Prosim, budem velmi vdacna 😵

Inak zubar hovoril, ze od zaciatku roka plati, ze vsetky deticky od 1 roka musia chodit na prehliadku kazdy polrok, aby bolo osetrenie kryte z poistenia.

My cistime zubky 2 x denne, rano a vecer. Najprv si cisti Samko a Filipko sam a potom im docistime. Filipkovi tych jeho 6 zubov, no ale ked ma starsi bracho kefku, musi aj on 🙂

eva4444
22. feb 2010

Ahojte
ja som vedela ze sa vam basnicka bude pacit, mne sa najviac rataju posledne 2 verse 😀

lubi mna momentalne nic nenapada ☹ nas to caka az o polroka ale kedze mame babu tak to bude jednoznacne kocik s babikou 😀 skuste kupit kuchynku podla mna sa s tym zahraju aj chalani 😉 a uz Filipko beha sam? tak nieco na tahanie alebo tlacenie pred sebou.

a my mame novinku. mame miesto v skolke. nasla nam ho ta pani co ku nam chodi pozerat na Petrika kedze dlho nerozpraval ze ci je ok. ona vravela ze musi ist cim skor medzi deti. mame to asi 4 zastavky autobusom, je to skolka a potom uz len preskrtnuta cedula mnichov, cize uplne na konci, co je dobre lebo maju velikanske ihriska vonku.
tak sme to omrkli Petrikovi sa samozrejme nechcelo ist domov lebo mali plno novych hraciek, ale ked tento efekt opadne bude kriza. cize od buduceho tyzdna ideme naostro, prihlasili sme sa len na doobedie aby mame srdco nepuklo 😀 sama som strasne zvedava ako to cele dopadne, pretoze Petrik po nemecky nerozumie, take ze odzdravit podakovat a tak este nema vzite, a len mu nahodou skusi niekto povedat co ma robit tak si to dotycny pekne zlizne 😒 😀 😖 no bude to velky boj ale raz to muselo prist. aspon sa nieco deje 😀

ikka
22. feb 2010

Jee, Evi, ono to nebude az take zle podla mna. Deti maju uzasne pozorovacie schopnosti, takze odkuka od deti, co ma robit, ani mu to nebudu musiet hovorit 😉 Stejne tam len jedia, hraju sa a spia....to zvladne 😉 😀 A spat tam nebude, takze bude len jest a hrat sa...behat po vonku a tie doobednajsie 4 hodinky budu fuc raz dva. Ani sa nenazdas a donesie ti domov vykres, zaspieva pesnicku a uvidis aka budes pysna 😵

Lubi, ja tiez neporadim, fakt mi nic nenapada a je mi jasne, ze uz vsetko mate, no toto je velmi tazke.

zuzka80
22. feb 2010

Ľubi mne sa páči táto zebra http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7829200&tab=3. Alebo pre chlapcov je taká dielnička, ako pre dievčatká kuchynka. Je tam kladivo, šrubovák a iné náradie. Možno to by sa Filipkovi páčilo 😉
Evi super, že Petrík pôjde do školky, určite mu kontakt s inými detičkami prospeje, skôr začne rozprávať 😉