Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
20. máj 2008

Dobre ranko. Ja som taká nevyspatá... Som spať nevedela dobre, lebo som chorá - hrdlo bolí od včera. Dnes odišiel hlas (a to mám dobručké deti, že po nich kričať nemusím 😉 😀 😀 😀 ) ☹ Neviem či mám s nimi ísť vôbec von. Lebo to sa riadne zapotím, kým von vyjdeme a potím sa momentálne aj bez toho... A aby ma vonku prepotenú prefúklo mi asi nechýba... Aj ked by som sa prešla a nie len tu medzi štyrma stenami... Uvidíme...

Výsledok včerajšieho Kikovho vyšetrenia: "škúli"... To vidím aj ja... Reku je malý na okuliarky, tak načo s ním pojdem k očnej, ale ked ma neurologička poslala... No a u očnej povedali: ""škúli, na okuliarky je ešte malý, takže ostáva bez liečby" 😀 😀 😀 Zabitý čas... Nie som úplne odborník, ale fakt to bolo zabíjanie času z môho pohľadu... O dva mesiace na kontrolu máme prísť 😖 Kiko bol u lekárky úúúžasný, neplakal... A to pred ním deti plakali... Aj mi lekárka povedala ako ho chytiť, že jeho nohy medzi moje nohy a rukami chytiť jeho ruky... On to krásne zvládol, sa nemykal... No ručkami by chcel chytiť pani doktorke svetielko, ale žiadne miky, či trhanie sa, žiaden rev... Ja som mu v čakárni ešte povedala, ked sme počuli tam nejaké dieťa dnuka revať: "Neboj Kiko, ty si veľký chlap, ty nebudeš plakať"... A fakt bol veľký chlap...
Za to Lucinka celé Kikove vyšetrenie prerevala, nebola spokojná... Doma som prišla na to, že prečo... Vyšla jej pišanička z plienky na chrbát trošku (už bol len žltý fľak, nebolo jej veľa, takže kým sme domkov dšli, tak to na nej uschlo) 😖 😒

dada21
20. máj 2008

dobre ranko 🙂
nejako nam blbol PC, tak som tu nebola, takze dodatocne gratulujeme vsetkym oslavencom a zelame vsetko naj,naj, naj 😵
alenka tak drzime palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂
ikka gratulujeme Emily k prvemu zubku 😵 nam prave vysiel treti 😉
a Matusko v nedelu presiel sam celu obyvacku a kuchynu, tak sa vytesujeme 😵 ale dava mi teraz pekne zabrat, lebo sa hocikde pusta, je absolutne bez zabran, a to on bol tak strasne opatrny 😉

tak uz prsi aj u nas 😒

pipi1211
20. máj 2008

dobre ranko 🙂 no to je des s tym dnesnym pocasim,clovek ani von nemoze ist kua 😠 heh dnes je 20teho 😅 presne o mesiac mam 21 😅 😅 😅

eva4444
20. máj 2008

dobre ranko 🙂
my mame 10 stupnov a vietor no od veci hlavne ked uz sme pocitili ake je to ked je vonku krasne ☹ no co uz. ale na vikend sa ma zase oteplit. vo stvrtok je tu statny sviatok a moznoze v piatok muzik nepojde do prace a tak budeme 4 dni spolu 😵 😵 joj strasne sa tesim 😵 😵 konecne nejake volne dni ked nam neuteka na slovensko.

juli neber to tak ze zabity cas radsej obetovat poldna ako nieco zanedbat 😔 kiko je zlatusik ze neplakal 🙂 a preco sa bojis porodu? ved priroda to tak chcela, telo je nato prisposobene 😉

dada super ze matusko sa rozchodil 😵 😵 😵 aj ja uz chcem. petko chodi ale len spolu so stolickou po obyvacke 😀

ali a vy sa srzte, adusko je superchlapik potom vsetkom cim presiel 😉

eva4444
20. máj 2008

ali vy sa drzte nie 'srzte' 🙂 - to je tak ked chce byt clovek rychly 😠

pipi sladkych 21 😉 ja onedlho uz s dvadsiatkou koncim a idem do dalsieho levelu 😅 😅

najjulinka
20. máj 2008

eva4444 ja sa vo všeobecnosti bojim lekárov... A som hamblivá 😅 Takže také intímnosti s cudzím človekom 😖 No des a hrôza.. .A tak dlho... že nie šup šup, ale ... No proste je tam toho viac čo mi je dosť nepríjemné 😅 😅 😅
Mne pred pár rokmi ťahali zub a na zatial mam ešte dosť... Proste au au au... Ešte sa presvedčiť nedám 😀 😀 😀
No snáď časom mi hormóny na mozog potečú a budem tak velmi chcieť, že ma nič neodradí... 😉 😀 😀 😀

miriamkac
20. máj 2008

Ahojte dievcata....u nas je tiez psie pocasie.
najjulinka ziaden zabity cas, dufam, ze ti ho nechaju na pozorovani a hned ako to bude mozne dostane okuliarky. Nasa mala ma okuliare od dvoch rokov a to som si ich doslova "vydupala" u nas ocna nevidela ziadny problem a dovod na okuliarky a ked som isla do Trencina do specialnej detskej ocnej ambulancie tak jej zistili dioptricku vadu na oboch ociach. Nedaj sa a pokial mozes pytaj si vsetky vysetrenia, lebo teraz je to obdobie, kedy sa to moze vylepsit az tak, ze to pojde do normalu a cim skor sa s tym zacne, tym je to lepsie. Uz sme zase o dobu dalej a ked ti nahovori ocna, ze okuliarky az od troch rokov tak sa nedaj, je to korunovana blbost. podla mna od tych 18 -20 mesiacov je dieta natolko rozumne, aby mohlo nosit okuliare. Vela stastia...
Dnes asi von nepojdeme ☹

najjulinka
20. máj 2008

No ja tiež viem tak, že skor ako v troch rokoch, ale rozhodne takému plaziacemu sa drobcovi okuliarky sa nedajú dať ešte... 😀 Ja mám kamarátku čo robila na očnom sestričku.. .Nie je to doktorka, ale už kedysi dávno sme sa o tom bavili... Takže zbežne viem čo a ako... A zhodou okolností aj jedna známa brala dškúliace dieťa z domova a oni ten vek už prešvihli, také velké ho ale už brala, takže muselo ísť dievčatko na operáciu... A viem, že aj je lepšie ak škúli dovnútra ako dovonku... Takže my sme na tom vzhľadom na vek a to, že mu to behá dovnútra celkom fajn... A nie je to škúlenie nejaké veľké, takže okuliarkami by sa to malo skorigovať...
No teraz môžu maximálne tak pozorovať... To je fakt... Nič vias sa robiť nedá... Asi preto mi to pripadá ako zabitý čas... Rozhodne som mala v pláne s Kikom a prípadne aj Luckou zájsť k očnej... Lucka škuli tiež, ale jej sa to lepší a ak sa sústredí na nejaký predmet, tak pekne jej očká sa dajú do normálnej polohy... Kdežto u Kika je to stále rovnaké. Lucinka to mala horšie, ale má to o veľa lepšie a Kiko je stále na tom rovnako... Takže ak to aj u Lucinky nebude košer vo veku, kedy sa s tým bude dať niečo už robiť, tak na očné mám v pláne ísť aj s ňou.

pipi1211
20. máj 2008

no koncovka 20.30"dsat" je este v poho horsie to bude ked uz bude 40,50,60... "siat" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ked pojde momo v mojich slapajach tak budem ako 40rocna babka,hehe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miriamkac
20. máj 2008

pipi1211 ved to je doooobre....aspon budes babka "k niecomu" horsie je ked maju babo nejake 40tnicky a potom ked idu detom na stuzkovu tak su z nich skoro babeny...

najjulinka...ved tak som to pisala...ze teraz len na pozorovani, ale o pol roka mozu dat kludne okuliarky....nasej malej utekalo ocko tiez do vnutra a vsimla som si, ze jej to robi hlavne vtedy, ked mala okamzite zaostrit na predmet. Ma na oboch ockach dioptrie 1+...a okuliarky nosi krasne aj sama si ich nasdi... 😀

najjulinka
20. máj 2008

No mne to pozorovanie príde trošku zbytočné... Akože keby im tie oči utekali úplne, tak možno chápem,a le takto je to tak v rámci normy 😀 Ale zas ak lekárka poviem, tak tam pojdem, to že mne to pripadá ako zabitý čas, je už moj problém 😀 😀 😀
No naši dvaja sú riadne pozadu... Takže aj s tým vekom na okuliarky to bude pozdejšie asi... Ale ono sa dá aj prlepovať očko bez okuliarkov niekedy, takže možno ak týmto pojde, tak to by mohol aj skor ako okuliarky... Uvidíme...
Len ja lekárky neznášam, nedá sa väčšinou k nim vtrepať s dvojčatovým kočiarom... A tak... Vždy riešim čo s druhým a ked aj vyriešim, tak ak sme v čakárni dlho, tak už som nervozna, lebo aj to druhé si to vlastne odtrpí v kočiari vonku (ak hladuje jedne, tak aj druhý a ...).. .no však ty vieš čo je to s dvojčatovým kočiarom... Ja ZATIAĽ mám len 2.. .Ty s troma to máš ešte náročnejšie...
Využívaš babky? Alebo ako to riešiš ty?

pipi1211
20. máj 2008

no ja s momo budem este chodit zit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chytim druhu pubertu a bude nam fajn 😀 😀 😀 😀

ikka
20. máj 2008

ahojte,
pipi dobre to mas naplanovane 😉 na nieco je to fajn mat tak skoro babulko (prakticky si myslim, ze si momo nemala ani tak skoro....proste tak akurat, ako za cias nasich mam 🙂
evi neboj petko sa rozchodi, my sme u Emi len zirali, lebo ona za ruky vobec nevedela chodit, ale uz dlho stala aj sa pustala, udrziavala rovnovahu, aj uz vedela sama vstat zo zeme..ale ten krocik tam proste chybal a raz vecer som ju zavolala, ze pod ku mne a ona vykrocila a bolo to...uplne bozske a teraz uz beha ako drak, aj po vonku 😉

pipi1211
20. máj 2008

no ale v konecnej faze som rada ze prisla tak skoro 😵 je to fajn lebo som mlada a plna sily 😀 no a na tie nase vyjazdy sa fakt tesim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ak nas tato pusti 😅 😀 😀 😀 😀
som zvedava ako dlho mi bude mala spat 🙂 ked je take uprsane pocasie mohla by aj tri hodky pospat 😀

najjulinka
20. máj 2008

každý vek ma svoje výhody... Ja napr. dúfam, že ešte v 40ke budem kočíkovať nejaké to mimčo naše 😀 😀 😀 Ja chcem byť večne mladá 😀 😀 😀 Ale zas v 40ke kočíkovať vnučku má tiež svoje výhody - o to sa netreba starať nonstop - to si človek len užíva kočíkovanie 😀 😀 😀
Inak tu blízko býval jeden muž... mal 34 rokov, 17 ročného syna a čerstvého vnuka 😀 To je iná sila... Muži niektorí v 34ke majú prvorodené čerstvé bábo a on už vnuka 😀 😀 😀 No proste syn celý po tatovi 😀

eva4444
20. máj 2008

pipi podla mna budete musiet vziat aj ocka aby si vas ochranil 😉

eva4444
20. máj 2008

juli no to ta chapem ze sa ti tazko chodi po doktoroch s dvojickami. ☹ hlavne s tym kocikom musim mat fakt dost, na obrazkoch vyzera dost velky. to v podstate ani do obchodu s nim nevojdes, ze? ☹ toto asi maju vsetky dvojickovske maminy dost na figu. ani dovytahu, ani nikde.. ☹ ☹ ale zase dvojita radost 😉 😉

eva4444
20. máj 2008

baby co ideme na stretko vraj sa junovkam ten mr.sustiak moc nezdal 🙄 😅 😅 😔 😔 kuknite do temy 😅

najjulinka
20. máj 2008

eva4444 no vieš asi ako to je so sólo kočiarom.. .tak s dvojčatovým je to 1000x horšie 😀 😀 😀 Ale ja som rada, že máme 2 deti také malé ako dvojčatká 😉 Len je to občas na zúfanie... ☹
Ale ono na Slovensku aj so sólo kočiarom je mnohokrát problém dakde sa dostať... Tu nemyslia na maminy ani na vozičkárov 😖
No a do obchodov kde je viac ako jeden schod, tak nehrozí, že vojdem... Vlastne máme rekord... Vošla som do dvojschodového obchodu, ale tie schody mali fajn rozstúpené, tak akurát, že sa dalo 😀 😀 😀

eva4444
20. máj 2008

juli to mas pravdu. napr. ked chcem v stiavnici kupit nieco malemu tak sa do detskeho obchodu s kocikom nedostanem 😠 alebo na urady, chod si vybavit do socialnej poistovne ked je na druhom poschodi bez schodov atd. ale to pozname vsetky 😒 😒 a s double to musi byt o krky aj v potravinach 😖

miriamkac
20. máj 2008

Caute....kocky..
najjulinka vyuzivam vsetkych v rodine, jednu babku, druhu babku, dedka aj segru.... 😝 ...akurat o dva tyzdne pojdem na poradnu a uz to musim organizovat teraz 😝 ...parkrat som bola sama len s chlapcami ked boli malinky, to sa dalo, ale teraz to neexistuje...to vies aj sama... 😝

a evi, co sa tyka toho kocika...(mala som najskor ten klasicky hlboky, teraz mam ten predlzeny tandemovy alebo tiez surodenecky) takze bud som bola moc siroka, alebo dlha...uz to neriesim...lebo by som musela zurit. Byvam na dedine a ja sa ani primeskou dopravou (autobusom) nemozem dostat do mesta, len autom..a td...tych problemov je viac...

najjulinka
20. máj 2008

V zahraničí, ked sú 4 schody, tak už je pomaly vťah pre maminy a u nás aj ked 4 poschodia tak s výťahom si ťažku hlavu nikto nerobí... Však nech sa maminy vytrápia 😖
Čo už... My sme na tom ešte fajn.. .Ak nám náhodou deti dakto postráži, alebo vyrastú, tak sa všade dostaneme, ale takí vozičkári sú riadni chudáci... Takto sa celý život nikam nevedia dostať... 😢

miriamkac
20. máj 2008

To je pravda ale ani my to nemame zelene. Ja byvam na tretom poschodi v bytovke bez vytahu, teraz cim dalej tym viac chodim s detmi von sama, tak si predstav: chalanov pod pazuchov, malu na schodisku, pridem do vestibulu a jeden mily sused mi "odprace" kocik do chodby k pivniciam, alebo este mudrejsie do kocikarne...nezabijala by si??

lubi22
20. máj 2008

Ahojte 🙂

No to fakt mate s dvojickovskymi kocikmi narocne, ja som pre istotu nikam netrepala ani s normalnym kocikom, urady pochodil vsetky muz a k lekarke chodime vzdy dvaja s malym autom. Cestovat autobusom s malym si neviem predstavit, v dnesnej dobe sa asi kazdy na Teba vykasle, nez by Ti pomohol 😖 Nastastie muzik si vie takmer vzdy zariadit, aby nas mohol odviezt tam kam potrebujeme. Idealne by bolo, aby som sa dostala do soferovania, no som na to dost bojko 😅

Pipi, no Ty budes mlada babka 😀 Ale fakt mozes chodit s Momo zurovat 😉

Dadi blahozelam Matuskovi k samostatnym krockom 😉 Asi tym nasim dvom pomohlo stretnutie s Deniskom, lebo aj Samko sa odvcera pustil bezkat sam. Uz prejde bez problemov celu izbu, vie sa aj otocit a ist spat, zabocit 😵 Je to zlatunke 🙂

miriamkac
20. máj 2008

lubi....poslite Deniska aj k nam aj Matuska so Samkom.....nasiim chalanom sa chodit nechce... 😠

lubi22
20. máj 2008

Miriamka, oni su dvaja, maju spolu o zabavu postarane, asi si uvazili, ze naco sa namahat, ked sa zabavia aj tak 😉 😀 Ale zase teraz sa bojim, ci sa dakde neudrie, lebo doteraz prisiel za mnou vzdy popri nabytku alebo po styroch, teraz ho polozim na deku a on sa zdvihne a ide sam stredom izby 😅 Uz som dala chranbice na rohy, ale aj tak si moze este ublizit.

lubi22
20. máj 2008

Vcera som nestihala konika, tak dodatocne blahozelam Frederike k rocku a Adamkovi k 13 mesiacikom. 😵 😵 😵

najjulinka
20. máj 2008

miriamkac nezávidím... My máme výťah našťatie a kočiar dvojčkovský je v kočikárni a vždy na chodbe deti prekladám... Tak nejak to robila aj naša mamka s nami 😀
Inak svokra s dvojčatami bývala na nejakom 11.poschodí a raz prišla domkov (do bloku) s väčším nákupom a výťah nešiel... Kočiar mala taký nejaký ako golfky, ale vtedy trošku ťažší... Švagriné boli ešte drobné na to aby sami vyšľapali poschodoch... Tak mi vravela ako sa odniesla... Zložila golfky a zavesila na jednu ruku (predlaktie), na druhú ruku (predlaktie) zavesila tašky a obe deti pod pazuchy 😨 😖 A že odvtedy už nikdy nerobila väčší nákup, že sa bála...

miriamkac
20. máj 2008

najjulinka tak teraz si ma dorazila..... 😀

lubi22 ono to uz pojde.....ved ked ma Samko problemik sadne na zadok, nie? Tak to robila moja dcera....dokonca aj prahy som ju naucila prekracovat (mame ich take velke).....ja som zlikvidovala vsetky obrusy, to sa mi zda najnebezpecnejsie....lebo sa stiahne aj to, co je vzadu na stole....

ikka
20. máj 2008

joj maminy, ja mam iba jedno dieta, ale kolkokrat nesiem tolko veci, ze tiez pomaly neviem kam si mam co zavesit a fakt si neviem vobec predstavit ako to tak super zvladate...matky fakt zvladnu neuveritelne veci 😉

lubi tak gratulujeme k prvym krocikom, ak Samko "neleti moc rychlo", tak to snad nejak zvladnete...trosku mu prizvukuj, ze opatrne a pomaly a ono to pojde 😉 Emi bola od zaciatku velmi opatrna a pekne padala na zadocek, horsie je to teraz, lebo ma obdobie horolezectva a hadzania sa...tak musim davat velky pozor. Len sa otocim a uz pocujem take santive zvuky a to viem, ze vyliezla na kreslo alebo na gauc...z gauca leze na okno. Leze aj na krabicu od hraciek a tak rozne. A hadze sa strasne rada po vankusoch a v perinach a ked sa rozsanti poriadne, tak jej je uplne jedno kade leti 😅