Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
27. júl 2008

Evi nestras, ja uz sa chystam spat uz aj v roku 2011 😀

arimzv
27. júl 2008

no ja by som sa uz rada vyspat este v tomto roku, natalka prechadza na jeden spanok a neviem co vymysla, ale v noci sme niekedy aj dve hodky hore, keca, nechce mlieko, caj, na rukach, vcera sa mi aj smiala do tvare 🙂 . nie aby spala celu noc ako maju deticky v jej veku ale este je aj hore 😢
riuska drzim palce na piatok a tesim sa na info 🙂
inac co sa stavky tyka - ja tipujem dievcatko 🙂

riuska
27. júl 2008

no aj som vas trosicku precitala 🙂
evka super ze uz spinka Petko sam v izbicke, my sme tiez uz dnes dali tomaska do jeho izbicky a zajtra dochystam postielku pre druhe babatko zase u nas v spalni - vsetko som prala - tak to musim este pozehlit
lubi 😀 neboj deturence sa dobehnu a nebudu furt nosit veci po sebe - ale zase takto ked su malinke preco nie, my tiez nebudeme nejak veci kupovat - len fakt potrebne - kvoli 3mesacnemu rozdielu
lubi a nieze vsetkych prekvapis, mate mat chlapca 😵 😵 😵 a dalsieho znova chlapca 😀 😀 😀 (ale tiez sa priklanam k babike 😵 )

zuzka80
27. júl 2008

Ľubka aj ja tipujem dievčatko 😅 A keď ti to potvrdí ultrazvuk, určite neodoláš nejakým novým dievčenským vecičkám 😀 Pri chlapčekovi ušetríš 😀

ikka
28. júl 2008

Ahojte,
Lubka, ja tiez zelam babiku (aby bola podobna manzelikovi a v tvojom vydani 😉 ...tak ako mate Samka, ale naopak 😀 )
My mame trosku problem so spanim taky, ze ked sa Emily vecer este zobudi a my nie sme este v spalni, tak place a musime tam pri nej zas byt, kym nezaspi znova...chce aby stale pri nej niekto bol.

riuska
28. júl 2008

dobre ranko 🙂
nejako tu mame ticho 😀 😀 😀 😀 😀
takze aj my sme zvladli prve samostatne spinkanie perfektne, ako vzdy sme boli hore uz od 6.20 😀 😀 😀 ale v noci sme pekne spinkali 🙂
ikka a nechcete ju chvilku nechat poplackat? mozno to pomoze

sisa07
28. júl 2008

Ahojte
Riuska, ze dobre ranko 12,27 😀 😀 😀 - Ty mas teda zmysel pre humor 🙂 . Veeeelmi Ti drzime palce na piatok, aby vsetko hladko prebehlo a nech ste aj s malinkym zdravi a rychlo doma pri Tomaskovi a ocinovi!!! 😵
Tak to Vam vsetkym tak trochu / dost 😀 / zavidim, ze Vam deticky tak pekne spinkaju. My sa asi nevyspime ani do roku 2012 a potom este asi dalsich 5 rokov, ak bude aj druhe dietatko take ako Adelka 🙂 . My tiez planujeme tak nejako ako Zuzka , teda rozdiel okolo 4-5rokov. Pri Adelke si zatial neviem predstavit dalsie dietatko, aj ked by sme velmi chceli a tesime sa na druhe uz teraz.

sisa07
28. júl 2008

a tiez sa polepsim a pridam fotocky, akosi som na to pozabudla 😅 , musim to vecer napravit. Teraz utekam, aby mi nezhorel ryzovy nakyp, papa

sisa07
28. júl 2008

s tym spanim deti som to myslela tak, ze oproti Adelke stale Vase deti spinkaju krasne 😉 . My sa stale budime viackrat za noc, ked je super noc, tak len 3 a ked je taka ako dnes, tak aj 7. Ale nastastie sme uz dlho nemali taku noc ako opisuje ikka, ze by sme boli 2 hodiny hore /ale stavalo sa obcas..../. uz utekaaaaam

ikka
28. júl 2008

Sisa davas papat aj Adelke ryzovy nakyp? Ja totiz prave mam v trube zemlovku a idem dat aj Emily. Prakticky prvykrat bude mat sladky obed, ale je tam veeeela jablcka a tvaroh 😉 Mnam uz sa aj ja na nu tesim 😝

Riuska mi Emi nenechame plakat, ono sa to zas nestava kazdy den, lebo ona ked sa prebudi, tak place veeelmi, akoby sa jej nieco zle snivalo a potom chce asi pritomnost, ale je pravda, ze ked jej odidem z dohladu, z izby alebo na zachod, tak vzdy spusti krik...no je to maminkin zavislacik 😅 Inak spi krasne, paradoxne sa mi budi 1-2x do tej 23,00 kym si mi nelahneme a potom ked uz tam sme, tak spi az do 7-7,30 vacsinou bez prebudenia alebo 1-2x mrnkne, to jej dam dudu a prikryjem a ideme dalej...takze ja sa citim celkom vyspata a niekedy si s nou aj cez obed dachnem 😉 😀 Prakticky mi zatial vyhovuje, ze spi pri nas....asi by som bola nevyspatejsia, keby som musela vstat, prejst cez cely byt a dat jej dudu...ale zas na druhej strane, mozno by sa uz nebudila vobec 😉 A manzel ten je uplne rad, ze ju tam ma...tak mi tu izbu zatial neriesime 🙂

eva4444
28. júl 2008

ahojte 🙂
riuska super ze tomasko pekne spinka sam 🙂 a uz tomasko nieco tusi ze pride nove babenko a nebude mamicka uz iba jeho? mam znamu co chodime na stretnutie babetiek a oni cakaju v septembri a jej syncek vie ukazat na brusko ze 'bejby' ale asi este nerozumie velmi ze co to znamena, je to strasne zlate 🙂 🙂

sisa to mate dost zle s tym spinkanim ☹ Petrik ako som ho odstavila prespinka celu noc, niekedy sa este po zaspinkani zobudi ked je moc rozruseny, ale len pride, zanotim mu pohladkam ho a on chyti psika schuli sa do klbka a zaspinka znovu. a niekedy si trosku mrnka z toho svojho klbka, ale to sa mu ani neprihovarame aby sme ho nebudili, zvacsa to o 2-3 minuty utichne. teraz cez obed trosku 2-3 minutky mrnkal, ale myslim ze lezkal, lebo ked sa v postielke postavi tak zacne revat akoby ho na noze brali a to nevydrzim 😅
inac sa petrik dost rozjedol, na ranajky zemlu s lekvarom, celu parku samozrejme bez chleba, termix, potom na desiatu skoro celu sladku zemlu v kociku a asi 100g ovocia, teraz na obed za msiku zeleninoveho rizota 😝 som zvedava co bude poobede kupila som mu ceresne tak bude rad 😝 😝 vcera sme vzali na kupko stvrtku melonu, ze dame petrikovi a lacne sme kukali kym sa napapa ze potom je rad na nas ale on nam nic nenechal 😠 😀 😀 😀 tak som len utrela nos a sli sme do vody...

arimzv
28. júl 2008

evka tak to Ti Petrikove papkanie uprimne zavidim 🙂

lubi22
28. júl 2008

Ahojte 🙂

Evi, tak to sa Petko super rozpapkal 🙂 No musite nosit na kupko cely melon, ked chcete, aby sa Vam uslo 😀

Sisa, tak to sa Adelka fakt casto budi v noci. Ja za uspech povazujem jedno prebudenie na mliecko medzi 4-5, aj dnes v noci to tak bolo. Fakt spinka lepsie sam 🙂

Ikka, ja som tiez uz raz skusala zemlovku, Samkovi celkom chutila.

Vcera som prvykrat skusala sunku, kupila som kraliciu a ta chutila tiez velmi. 🙂

Mirka, to je najhorsie, ked sa malinka zobudi a chce debatit uprostred noci. 😖

Samko ma dnes od rana zvysenu teplotku, mal az 39,1, tak som mu dala cipok. Sopliky nema, hrdielko tiez, ale zuje vsetko ostosest, aj ho trosku prehana, tak si myslim, ze su to asi zubky. Ale ak to do zajtra neprejde, pojdeme radsej pozriet doktorku.

No som zvedava, ci Vam stavky vyjdu, no zatial je to tu same dievcatko 😀 No keby ste mali pravdu, bola by sranda. No a kebyze mame dievcatko, tak to by nebolo sily co by ma zadrzala od nakupu kopca zlatych saticiek a inych sladkych dievcenskych veciciek 😀 Chlapcek sa zvezie na Samkvych vecickach 😅

lubi22
28. júl 2008

Riuska, super ze Tomasko pekne spinkal v izbicke. No ja som velmi zvedava na vas, ako bude Tominko reagovat na babenko 😵

Ja som uz Samka naucila, ze v brusku je babo, tak ked sa ho spytam, co mam v brusku, povie babo, ale nemyslim, ze by pochopil toho zmysel 😅 😵

eva4444
28. júl 2008

lubi to musi byt zlate ked samko povie babo 😵 🙂 🙂 snad su to len zubky a rychlo to prejde.. kukla si mu dozadu na dasienka? ja viem ze to nie je jednoduche deticky to neznasaju 😖 nas petrik mal asi mesiac jedno dasienko vzadu fialove, az sme sa bali ci to nema nejaku ranku alebo infekciu, a nakoniec tam vyrastol zub...

eva4444
28. júl 2008

arim aj ja si tak trosku zavidim pretoze niekedy mu stacilo na den jogurt kusok chlebika a ovocie podla mna maju vsetky deticky zrave fazy 😉 😝

zuzka80
28. júl 2008

A my zase hnačkujeme 😖 Neviem, či Laurinke idú ďalšie zúbky, ale pozerala som a nič nevidno. Minule hnačkovala skoro 2 týždne, doktorka brala aj vzorku moču a stolice, aj výter jej robili a nezistili nič. Potom to prešlo. Vtedy nám predpísala kvapky Hylac. Tak som jej ich už dnes večer dala. No uvidíme.

arimzv
28. júl 2008

tak ja s usmevom cakam natkinu zravu fazu 🙂 ale nejako nechodi, asi sa naziera niekde inde 🙂

sisa07
28. júl 2008

Ahojte
Ikka, ano, davala som Adelke ryzovy nakyp / tiez s jablckami 🙂 /,ale jej taketo veci velmi nechutia. Ked jej dam masko s ryzou alebo cestoviny so zeleninou, polievocku, natierky, syr, chlebik, tak to by mohla jest stale, ale sladke veci malokedy a male mnozstvo. NASTASTIE!!! Ani palacinky mi minule nechcela, hned to vyplula. Aj na ranajky radsej spapa natierkovy chlebik ako vianocku s maslom / dzem ani nespominam...../.
No, s tym spinkanim ma to uz pekne unavuje, ale co sa da robit, tiez mame doma maminkinho zavislacika 😵 .
Lubi, nic sa nezmenilo, stale hlasujem za dievcatko 😉 🙂

sisa07
28. júl 2008

Lubi, to budu urcite zubky, ved si spominala, ze je Samko aj nervozny a uplakany, tak to bude asi tato radost......Tak zelame, nech sa rychlo prederu na svet a je zase na chvilu pokoj.
Zuzi, Hylac Vam urcite zaberie,aj my sme s nim velmi spokojni, zatial sme sa vzdy mohli spolahnut. Zelame pokojnu noc, papa

pipi1211
29. júl 2008

dobre ranko mamulky tak nam sa vcera prerezal piaty zubok 😀 😀 😀 😀 😀 ako sa mate? ja mam teraz mrte zhonu dnes si musim ist po obciansky ale tak sa mi nechce lebo tam sa vzdy hodinu caka no porazi ma 😒 😒 😒

lubi22
29. júl 2008

Ahojte 🙂

No boli sme u lekarky, a ze mame daku virozu 😖 Ja to nechapem, kde to chytame, uz druhy krat. Ze je to daco ako angina, tak teraz 4 dni budeme brat antibiotika a nemozeme chodit von. Ziadne sopliky nemame, iba teplotku. Lekarka mu pozerala aj na dasienka, ze ich ma cervene, ale ze z nich to nie je. Takze teraz sme doma, a ja sa snazim neochoriet od Samka, len sa mu neda vysvetlit, ze sa po mne nemoze teraz splhat 😔 Ocko je doma, tak sa mu vnucuje 😅

Sisa, tak to je dobre, ze Adelke nechutia az tak sladke veci. Ved uvidis, ci jej to zostane. Samko ma tiez normalne radsej masko. 🙂 Teraz nejeme skoro nic, ale lekarka hovorila, ze ho nemam nutit, ze staci, ked pije.

zuzka80
29. júl 2008

Ľubka tak nech to Samkovi rýchlo prejde a ty si dávaj na seba pozor 😉 Ocko sa teraz nudiť nebude, má na starosti Samka 😀 Len škoda, že von nemôže ísť, je ťažké udržať dieťa v byte 4 dni, Laurinka by už búchala na dvere, nech jej otvorím 😀
Pipi kedy to máte svadbu alebo ste už mali 😕

zuzka80
29. júl 2008

Evi pozerala som fotky, tak Petrík už krásne bežká 😅

eva4444
29. júl 2008

ahojte
joj lubi to je blbe 😖 zelame samkovi skore vyliecenie a maminke vela sil a imunity 🙂
zuzi diki 🙂 Petrik uz krasne bezka sam je zlatunky 🙂
dnes sme boli doobeda na kupku aj so susedou +15m dievcatko, bolo super deticky totalne hotove dievcatko zaspalo len co sme nasadli do auta moj zbojnik este pobehal po dvore ale teraz uz o nom ani neviem 😀
Petrikovi staci pri bazeniku 3 kelimky a jeden kyblik a prelieva rozlieva aj polhodinu ani som o nom nevedela, potom urobil progress-upgrade a uz len ponaral cely kyblik a vylieval z neho na mravenciu pracu s kelimkami sa vykaslal 😀 zaujimave to dievcatko vobec sa takto nehralo, len nahanalo lopto po vode 🙂 ake su tie deticky odlisne 😝 🙂

lubi22
29. júl 2008

Zuzi, Evi dakujeme 🙂 Najhorsie, ze si nemozem dovolit ochoriet a doteraz som chytila kazdu chorobu od Samka. Inak Samko momentalne s teplotou 38,5 stoji pred telkou, ma pustenu hudobnu stanicu a uz tancuje v kuse o dusu na tretiu pesnicku. Hraju mu do do noty, najprv Enique Iglesias, Madonna a teraz to Closer od neviem koho. Pred chvilockou pridal na vezi tak, ze nam zhodilo zo stolika sluchadla, no snad to susedia vydrzia a my neohluchneme 😀

Zuzi, to aj Samka udrzat bude problem 😅

Evi, je super, ze sa Petrik takto prehra, to Samko by nevydrzal pri takej aktivite viac ako minutku. Mame odskusane, Samko pri mori musel stale nieco objavovat, bud do vody, alebo pochodovat. A dievcatko o 4 mesiace starsie sedelo nepohnute dve hodinky na deke a presypalo kamienky. Fakt kazde dietatko je ine 🙂

eva4444
29. júl 2008

lubi ja som zitila ze niekedy je aj moc hraciek na skodu, ked mu dam 8 kelimkov tak vydrzi 5 minut ked dostane 3 tak trochu dlhsie 🙂 Petrik sa celkom aj sam prebavi, alebo chodi hore dole a ja ho len zachranujem 🙂

lubi22
29. júl 2008

To mas pravdu s hrackami, Samko ich ma kopec a nehra sa s nimi skoro vobec. To je aj jeho oblubena aktivita, chodi z jednej izby do druhej a prevleka veci 🙂 Niekedy uz ani za nim nejdem, iba ked nastane ticho, to je jasne, ze daco vymakol 😀

eva4444
29. júl 2008

lubi to asi vsetky deticky miluju a cim tazsie a vacsie tym viac su na seba hrdi 😵

najjulinka
30. júl 2008

Dobré ránko.
Nám Kiko začal hrať ozajstnú schovávačku a naháňačku... 😀 Ja ho nemožem prebaliť, lebo uteká... Síce po štyroch, ale zdrhá proste... A schová sa za nohu stola 😀 😀 😀 A aby ho nebolo vidieť, tak prižmúri oči 😀 😀 😀