Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
29. okt 2008

Evi, ja obdivujem Teba, ako to takto sama cele dni s Petrikom zvladas 🙂 . Ja mam dost, ked muz ide raz zacas na 2, 3dni na sluzobku. A to Ty ozaj nemas nikoho, kto by Ti cez den trosku pomohol / u nas v pripade potreby moze vypomoct na chvilku moja mama - tu ma Adelka rada/, takze klobuk dolu 🙂 .
A to spanie.......fakt otrasne......Dnes sa Adelka zase zobudila 4,55 a do siestej poplakavala so zavretymi ocami - chcela strasne este spat, ale je jednoducho nastavena vstavat okolo siestej - sucasnej piatej, takze s tym chuda male bojovala....Potom este zaspala do 6,45, ale ta hodina medzi 5 a 6 bola o nicom, take nervy som na cely tento system mala. Ale aspon normalne prezila doobedie a zaspala o 12tej po polievocke ako obycajne. Len to skore vstavanie zase..........
Lubi neboj, o styri mesiace moze byt vsetko inak a Samko to tiez podla mna pochopi ako pise Evka. Deti su mudre bytosti. Ked sa im veci podaju pozitivne, oni vsetko vnimaju pozitivne tiez. Takze sa budete vsetci tesit, ze maminka donesie domov dalsieho uzasneho chlapceka, cela rodina bude vytvarat Samkovi program a tyzden ubehne ako voda, ved mas uzasne zazemie 🙂 . Urcite to zvladnete.
Efsco, ja si myslim to, co ostatne maminy - este je velmi skoro na novu autosedacku, tiez sme dali Adelku do vacsej az okolo 10 mesiaca. ALe my sme zdedili, takze znacku nejakej dobrej autosedacky Ti nepoviem, zial nemam prehlad.......
Evi, tak dnes by si mala vecer prehladat youtube a najst dalsie bagre a miesacky na zajtra 😉 😀

sisa07
29. okt 2008

Efsco , s tymi kilam babatiek je to asi individualne, neviem. Nasa ma teraz 9,5 a su take deticky, co v jej veku vazia aj 12-13 kil, takze tazko povedat....prajem stastnu volbu pri kupe 🙂

najjulinka
29. okt 2008

18 kg maju deti zhruba štvorročné, ale je to velmi zhruba, lebo je to individuálne 😉

Ale vajíčko je najbezpečnejšia sedačka a kým fakt bábu netrčí hlava (alebo už má viac kíl), tak by som to bábo tam nechala 😉 Vďaka tej rúčke za ktorú sa vajíčko nosí má vyššiu bezpečnosť ako akákaľvek iná sedačka. 😉

ikka
29. okt 2008

efcso a kedze mas teraz vajicko, tak rozhodne nekupuj od 0 do 18...to uz je zas lepsia kategoria od 9-18, lepsie prisposobena pre deticky od roku.
my mame tuto:
http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedac...
som s nou absolutne spokojna, da sa aj polohovat, je priestorna, mala z nej pekne vidi a cena je viac nez prijemna 😉

ikka
29. okt 2008

Tiez obdivujem vsetky maminy, ktore nemaju cele dni doma muzika a ziadnu pomoc v dohlade....u nas to je super, lebo Andrej chodi do prace 2 resp. 3 dni za sebou a potom je zas 2-3 dni doma, sice pracuje aj cez sviatky a vikendy a nocne...ale kedze teraz mi to je skoro jedno aky je den, tak je to super...mam pocit, ze sme stale spolu a samozrejme sa teda dokaze dobre postarat o malu, lebo vidi vsetko, co s nou a ako robim a ked nieco potrebujem, tak sa mozem spolahnut 🙂 Akurat samozrejme, ze mi chyba ist trebars k nasim na obed, na navstevu a tak....
Dokonca som sa uz aj u nas v robote pytala, ci by ma nevzali na 2 dni v tyzdni do prace, ale nedavam tomu moc sancu, lebo nasa firma nie je k tomuto moc pristupna, ale sef sa tvaril, ze by sa mu to hodilo...tak som zvedava ako moc 😀

lubi22
29. okt 2008

Susy, este mozete 8 mesiacikov Simonka pripravovat, my uz iba styri. No fakt som zvedava ako to bude s mojim pobytom v nemocnici. Navyse urcite budem rodit cisarskym, takze ak vsetko dobre pojde, tak to bude tych 7 dni isto. A to by chcel ist manzel so mnou, pri Samkovi som prve dni po cisarskom ledva vstala z postele aj to za jeho pomoci, no tak fakt neviem. Ale hovorim si, ze vsak to prezili aj ini, tak to zvladneme aj my. Mozno si Samko poplacka, bude mi to hrozne luto, ale inak sa neda. A nasi aj svokrovci povedali, ze pridu a budu s nim. Musim sa dohodnut so sestrou, mozno by si aj ona mohla urobit cas, lebo ju maly zboznuje, uz sa parkrat stalo, ze jej povedal maminka a potom sa opravil, ze krsna. Len este rozmyslam, neviete nahodou, ci je lepsie pre neho, aby ma potom cely cas nevidel alebo ci ho maju kazdy den nosit na navstevy? Neviem, co je pre take deticky lepsie 😕

Evi, Sisa, no vy uz ste pomaly, ako keby ste do bane chodili, joj vstavat tak skoro. Zastrelila by som tych, co odsuhlasili tuto hlupu zmenu casu. U nas je to tiez cele popletene, vecer nechce zabuvat, hoci je uz unaveny a rano vstava skor, v noci sa budi aj tri-styrikrat s takym placom,ze ho nemozeme utisit, chce ist do obyvky, co ho nikdy predtym nenapadlo, no hruza, horsie ako ked bol male babetko 😒 No a ked ideme o pol 5 von, tak uz je tma ako v rohu😠

Ja tiez obdivujem kazdu slobodnu maminku, ja si to neviem ani predstavit. Alebo ze by mal muz chodit z prace o 6 a neskor. My sme si povedali, ze radsej kym su deti male uprednostnime to, aby bol ocko doma o 16 za menej prachov ako aby chodil domov vecer, lebo maminka by asi skoncila na psychiatrii. Evi aj tak to zvladas super, ked muzik cestuje prec, moj muz ked musi niekam cestovat, tak ideme radsej s malym k nasim, alebo pridu svokrovci. No u Vas sa to neda, ked ste v Nemecku.

Ikka, to by si mala super, keby Ti to vyslo s pracou, ja za ten jeden den vzdy naberiem taku inu energiu 😅 A bohate mi to staci 😉 A ani peniazky navyse nie su zle 🙂

susy
29. okt 2008

to my vstavame kazdy den o 9:OO, a tatino chodi domov o 16:30. S malym je cez den kopec srandy. Stale niečo musi robit. Poobede mi chodi spavat na 1hod, tak to si stihnem tak akurat požehliť,no druhu vec už nestihnem. Teraz má obdobie, ked mi stále visí na nohe a pozerá na mňa, čo práve robím 😀 .

Lubi, ja som po cisárskom problémi nemala. Večer som rodila a rano som už cupitala po chodbe za Simonkom. rana ma nikdy nebolela,volali ma srnka 😀 . Ja by som asi chcela, aby chodili so Simkom za mnou. Potom asi plakat bude,no nie večne. Myslim,že by bol pre neho šok,ked sa objavíš medzi dvermi po 7 dnoch a v rokr malého cudzinčeka 😀 . Inak ja som rodila 25.5 a doma som bola 30.5. Ukecala som ich 😉 . a odkial vieš,že budeš rodiť zase sekciou?

lubi22
29. okt 2008

Susy, rozpravala som sa s lekarkou, mne cisarsky robili po 28 hodinach preto, ze sa mi vobec neotvoril krcok maternice, napriek kontrakciam. Povedala, ze nie je predpoklad, ze by to teraz bolo ine, navyse budem rodit iba 21 mesiacov od 1. porodu a ze ta doba nestaci na zahojenie jazvy na maternici, takze nijaky lekar by neriskoval jej rupturu pri kontrakciach. Takze rodit by som mala cca 2 tyzdne pred terminom, aby sa predislo kontrakciam. Inak ked tak pocitam, ja som bola v nemocnici tiez presne tolko co Ty, sice prisla som dva dni pred, ale po porode 26. ma pustili domov 1. juna, takze Samko bol pre nas darcek na den deti 🙂

No drzim Ti paste, aby Ti nebyvalo zle, mne uz nastastie nie je, ale som unavenejsia, preto hoci je so Samkom cez den v pohode a zabava, tesim sa na manzela a ze trosku vylozim nohy a oddychnem si 🙂

susy
29. okt 2008

tak to budem možno rodiť cisarskym aj ja,čo by som bola veľmi rada. Ešte som nebola u Dr.aj tak do 8 tt je to zbytočné. A chcela by som doktora asi vymeniť.

eva4444
29. okt 2008

ikka budeme drzat prsty aby ti to vyslo s pracou 🙂

lubi 3 tyzdne pred terminom tu bude vari este vo februari ze? 😵 😝

efcso no 18kg neviem, my mame teraz okolo 11. ako pisu baby fakt radsej kup 9-18kg.

dnes som petka pekne potiahla tak uvidime ako rano vstane. dala som mu vynimocne moj najvacsi hrniec varechu a par bobuliek hrozna tak to nam vydrzalo dllllho 😀

baby ono zase nie je co obdivovat, lebo Petrik je fakt user-friendly dieta. to ked bol babo som sa v duchu hnevala na muza ked prisiel polhodinu neskor z roboty 😀 nasjkor som chcela ist aj ja na slovensko, len ked som si spomenula ako to bolo ked sme boli v auguste, ze u svokrovcov sme boli cele dni sami u nich doma, cize v cudzom prostredi, muz behal okolo stavby, svokra sa stara o svoju mamu tu treba skoro full servisovat a svokor bol cele dni v kniznici (co fakt nechapem ked mi do telefonu vyprava ako sa na nas tesi a ze chce Petrika vidiet - si moze nechat tie recicky) tak to je nam lepsie tu, kde mame svoje pohodlicko, byt je pre Petrika prisposobeny aby tu mohol lietat a tak. ale uz to bude ine teraz v decembri, muz uz polozil podlahy tak ak sa spojazdni kurenie mozeme byt uz vsetci spolu v nasom domceku, sice nezariadenom ale budeme spolu. inak ma moj muz dovolenku 6.12-6.1 😝 dobre ze? 😝 😝 😝 sa teism ako mala 😀

eva4444
29. okt 2008

lubi kukla som si v albumiku viziu vyzoru vasich deticiek. no dobreee to je, ale chyba vam tam modrooky blondiacik 😉 🙂

lubi22
29. okt 2008

Susy svagor lekar, sice nie gynekolog mi hovoril, ze ak sa otehotnie do 2 rokov po cisarskom, tak ze 99 % lekarov zvoli aj druhy porod cisarskym prave kvoli hrozbe roztrhnutiu maternice v reze, ze to este nie je zahojene. A ja do 2 rokov nie ze otehotniem ale aj porodim, Ty podobne, takze myslim, ze nebudu velmi rozmyslat. Este mi svagor vysvetloval, ako by mi mali viest ten rez a vybrat tkanivo po prvom a ine nechutnosti, aby bol vysledok pekny, ale on je chirurg, riaden humusak, tak neviem, ci s tymi jeho radami pojdem za porodnikom 😅

Evi, no mohlo by to byt este vo februari, ja by som radsej marec, ten je mi sympatickejsi 😀 A paci sa mi datum 3.3.2009, no uvidime, ci sa dohodneme 😀 Na moje narodky lekara asi nepresvedcim, lebo je to nedela, skoda 😅
No to mas pravdu, ze ked Ti z rodiny nepomozu tak ci tak, tak nemas za cim smutit, akurat mate aspon v Nemecku sukromie. Ale tak skoro sa asi este nemienite stahovat z Nemecka, ze? No super dovolenku ma Tvoj muzik, riadne si to uzijete spolu vsetci 🙂 Chystate sa vtedy na Slovensko? Ja tiez som radsej s malym u nas doma ako u svokrovcov, maju velky dom, kopec schodov, dvere lietacky, dom na kopci, cesta z kamenov, no same nastrahy pre male dieta, v kuse musime byt pri nom na menej ako meter, lebo sa bojim, ze si ublizi. Doma viem, ze aj ked ja som v kuchyni a on v detskej je to v pohode, nema si co kde urobit. Spozorniem az ked je dlhsie ticho 😅

lubi22
29. okt 2008

Evi vidis, modrookeho blondiacika nam ten program nejako nevygeneroval, esteze sa mozeme spolahnut sami na seba 😀 Ja sa neviem dockat ci sa Matko Adamko bude podobat na Samka alebo nie 🙂 Riuskini syncekovia su obaja ako jeden, som zvedava, aki budu ti nasi 😉 Muz tvrdi, ze babulko bude tmavovlase a modrooke, tak uvidime, aka je z neho Sibyla, pri Samkovi mu modrooky blondacik vysiel 🙂

eva4444
29. okt 2008

lubi keby sme mali kde by sme aj sli hned, ale este nam treba veela peniazkov aby sme dali to co budujeme do pohodlneuzivaniaschopneho stavu. tu ma muz dobru robotu, ze ja si mozem dovolit ostat doma a este aj cosi usetrime ked neminame na somariny. na sk by ho vzali robit do ziliny, kde by dostal 20t hrubeho, ale mal by moznost chodit von na sluzobky a 'zarobit si na dietach'. ale to nema zmyslu teraz, to potom ked si uz pojdeme na nervy ho budem prehovarat nech ide na sluzobku 😀 takze uvidime. no najneskor ked pojde Petrik do posledneho roku skolky musime byt doma, je nas zavazok 🙂

lubi a ty by si co chcela? na jednom obrazku mate aj rysavka 🙂 to je rarita 😀

lubi22
29. okt 2008

Evi, to je jasne, nie vzdy sa da urobit vsetko presne tak, ako by si clovek zelal, treba nieco aj obetovat, aby ste o par rockov mali krasny domcek - taky ako si predstavujete. A hlavne, ked ste v Nemecku v pohode 😉 Vsetko je o kompromisoch, clovek sa musi rozhodnut, co je pre neho a deticky najlepsie.

No toho rysaveho chlapceka asi vytvorili skrizenim blond a tmavych vlasov 😀 No to by som si velmi nezelala 😅 Inak vsetko ostatne je v pohode 🙂 Ja by som sa potesila, keby aj druhy chlapcek mal modre ocka ako manzel, na farbe vlasov mi nezalezi, ja som bola vzdy na modre oci zatazena, tym ze ich sama nemam 😉 Ale nie ze by to bolo nejako dolezite, budem sa tesit rovnako aj ked bude mat hneducke po mne 🙂 Ale na chlapoch je pekna kombinacia modre oci a tmave vlasy 😎

lubi22
30. okt 2008

Dobre ranko 🙂

Vsetko najlepsie k meninam Simonkovi 😵

My ideme dnes na sono cela rodinka, tak sa tesim, ze chlapi uvidia babulko 🙂 Vcera vecer bol Samko zlaty, vzdy sa ho pytame, ze co ma maminka v brusku, tak povie bud babo, alebo braceka. Vcera mi najprv vypusinkoval brusko a potom zahlasil ze Otvorit braceka 😀 Sme sa smiali, keby to bolo take jednoduche, iba ho tak vypustit 😵

eva4444
30. okt 2008

ahojte 🙂

aj od nas vsetko naj 🙂

jej lubi super, samkove hlasky teda nemaju chybu 😀 😀 😀 😝 😝 modrooke deticky maju take nevinne pohlady, ze? no som zvedava ze ako to bude, skoda ze to sono neukaze 🙂 aj ked my sme obaja tmavovlasy a Petrik je zatial blondak proste priroda je mocna carodejka 😎 a presne ako pises, treba sa rozhodnut co je najlepsie, my sme momentalne takto stastni 🙂
cez sviatky planujeme ist na sk, este musime kupit matrac pre nas, Petrik ma postielku v martine po deckach, a nejaku malu chladnicku a dvojplatnicku.

sisa07
30. okt 2008

ahojte 🙂

Simonkovi aj my prajeme vsetko dobre, nech je z neho stale zdravy a usmiaty chlapcek 🙂

Evi, tak to je super, ze budete takto dlho pekne cela rodinka spolu a este aj v novom domceku - to je taka romantika s tou dvojplatnickou a malou chladnickou 🙂 - my sme takto s muzom fungovali 2roky v garsonke. Uzijete si ocinka , Slovensko aj celu rodinu do sytosti, a predsa budete mat svoje sukromie a utocisko.

Lubi, tie podoby deticiek su zlate a aj ten rysavko je podareny 🙂 . Takze uz sa mena zuzili na Matejka a Adamka definitivne? A ta hlaska je super 😀, Samko je srandista. Ak sa Ti bude dat, pridaj nam novu babulkovsku fotocku 🙂

Adelka sa dnes zase prebrala 4,55 😒 , potom sa zase prehadzovala a pomrnkavala a este zaspala do 5,50 a bolo po spani. A spala od 20,20.....A teraz na obed isla spat s velkym placom, stale hryzla mna, deku, oblecko, zase zuby.....Ale kym to nie je nic horsie, tak sa da.......

Ake je u Vas pocko? U nas sice fuci, ale som bola prekvapena, ze inak je dost teplo, mozno okolo 15st.

lubi22
30. okt 2008

Evi, no som zvedava, ako ti nasi drobcekovia budu vyzerat ako patnastrocni, ked budu balit baby, ci zaberu nevinne modre ocka alebo hlboke hnede 😀 No dufam, ze budeme v kontakte, aby sme si vymenili skusenosti nasich nevinnych blondiacikov 😀 A budete mat na Slovensku teraz na sviatky aspon romantiku 😉 A fakt najlespie je tam, kde mozete byt vsetci spolu a spokojni. Aj my sme uz x-krat riesili manzelove pracovne ponuky, lenze znamenali by sice viac prachov, mozno este vacsie pohodlie, domcek by sme mohli riesit hned, ale zaroven aj menej casu pre rodinu, cize niektori si nad nami klepu na celo, ze naco nam je take vzdelanie a skusenosti, ked sme na skole, ale zbytocne vysvetlovat kazdemu, ze nasou prioritou je rodina a som rada, ze Samko a bracek nebudu mat iba obcasneho vikendoveho ocka 🙂 Aj takto je nam super, pre mna je zaklad, ze spolu mozeme travit co najviac casu, tieto roky, ked su deticky male, sa uz nikdy nevratia 😉

Sisa, snad sa to Adelke za nejaky cas upravi, ta zmena casu narobila sarapatu vsetkym detickam, ako keby nemai dost zo zubkov 😖 A najhorsie, ze tento zimny cas by mal myslim zostat natrvalo po roku 2011, teda aspon nam by vohovoval viac letny cas, ved nemyslim, ze vacsina ludi chodi do prace na 6 ☹

Pridala som fotocku babulka, dnes nadherne spolupracoval, vsetko je v poriadku, bol taky ukazkovy asi preto, ze sa prvykrat cez telku stretol s tatinkom a bracekom 🙂 A mena sme definitivne zuzili na dve - Matej a Adam, je to tak 50:50 🙂

eva4444
30. okt 2008

Ahojte 🙂

Sisa no chudatko Adelka, ta zmena casu je fakt zla pre taketo male deticky ☹ A ked sa do toho pridaju este aj zubky tak je to na figu ☹

lubi sympatizujem s vasim nazorom, ja som rodinny typ 😎 Babenko je krasnucke na fotkach 😵 Mne sa trosicku viac paci Matej, mam dlhorocnu prax s oslavovanim menin na vianoce 😀 😀

lubi22
30. okt 2008

Evi, dakujem za babenko 😵 Dnes kopka ako dive, uz aj manzelika viackrat koplo 😵 Je to super 🙂 Toto je asi ta vec, co sa mi na tehotenstve paci najviac, ked clovek citi, ako sa ten maly cloviecik hybe v brusku 😵

Co sa tyka tych mien, Mateja je 24. februara, co moze byt lahko aj datum narodenia, ak aj nie, bude to velmi blizko. A ak by sme sa nakoniec rozhodli pre Adamka, tak som to uz vymyslela tak, ze aj Adamko by oslavoval meninky vtedy ked Samko - v auguste, a kazdy kto by prisiel blahozelat Samkovi musi blahozelat s darcekom aj Adamkovi, inak ich nepustim dnu 😀 A zase na Vianoce doobeda by dostali meninove darceky obaja, vecer zase vianocne. Takze namiesto 3 sviatkov by mali 4. No je to pre nich win-win situacia 😀

Evi daj link na ten bager na youtube, co ste s Petkom pozerali 😉

najjulinka
30. okt 2008

lubi naše imaginárne dcéry sa na seba velmi podobajú 😉 Aspoň majú rovnaký účes a nosia rovnakú sponku 😀 😀 😀

susy
30. okt 2008

Ahojte.dakujem za gratulácie, nooooo my nemáme šimona ale ,,SIMONA,, 😀
Ale inak sme uz dostali sms na Samka. Náš malý sa volá celým menom Simon Ján- a to Ján má preto,aby mal aj on meniny,ako ostatní ľudia. 🙂

eva4444
30. okt 2008

lubi

https://www.youtube.com/watch?v=_XLSiLUJL5o


toto je nase zakladne video, potom od neho sa odvijaju dalsie tie len tak nahodne klikam, hladam pod 'bagger' a pod 'excavator'. no skus som zvedava, petrik uz len zapnem pocitac chce pozerat je to maniak, ale velmi vela mu nedozicim aby som sa nechytila do vlastnej pasce 🙂

lubi22
30. okt 2008

Hmmm, Julinka, cim to bude? 😀 😀 😀

Susy, ale podla podrobneho kalendara, co maju a na matrike je aj Simona aj Šimona dnes 😉 Takze, aby ste stihli este Simonkovi zablahozelat, ak ste tak este neurobili 😉

Evi diki, skusim ten link. Ja uz som si vyhladala podla bagger, ale nevedela som, ze ci Ty nemas nejake osvedcene video - resp. chcela som to, co Petrika zabavilo na 15 minut 😉 😎 Clovek nikdy nevie, kedy sa 15 minut zide 😀

lubi22
30. okt 2008

Susy, tu je zoznam mien s datumami meniniek:

http://www.prerodicov.sk/modules.php?name=News&...

eva4444
30. okt 2008

lubi to ja pústam tie videa za sebou klikam ako pride. ale asi nejake postahujem, eln sa mi este doteraz nechcelo 🙂

ikka
30. okt 2008

Lubi, az zimomriavky mi behali, ked si opisovala ako kopka a pri cmulajucej fotke 😵 😵 😵
Lubi, tak tusim podla tvojich opisov sa zas priklanas viac k Adamkovi? No ja som tiez mala navrh na Adamka, ked sme cakali Emily a aj Mateja 😉 obe mena sa mi pacia. Ja uz ale teraz premyslam, ze ked budeme niekedy v ocakavani, tak rozhodne to bude meno na samohlasku, kedze sme uz vsetci taki samohlaskovi, tak nech sme zladeni 🙂, aj ked meno pre chlapca sa bude tazsie vymyslat.

Evi, ja zas ked zapnem PC, tak Emily chce volat babke 😀 posadi sa mi na kolena a vola baba baba 🙂

My meniny oslavujeme normalne na Emiliu, podla slovenskeho kalendara...no akoby to bolo, keby sme neoslavovali 😅

lubi22
30. okt 2008

Ikka, aj mojej svagrinej sa velmi paci Emily, ak raz budu mat dverku, co im velmi prajem ale velmi tomu neverim po vsetkych tych chlapcoch 😵 To mas pravdu, vy mate vsetky mena na samohlasku, tak pri babulku by ste to mali dodrzat 😉

No teraz mam asi obdobie Adamka, ale este pred dvoma tyzdnami to bol Matejko, takze u nas sa to tak strieda, uvidime, na ktorej faze budeme v case ked sa babulko narodi 😀 Adamko sa mi paci aj preto, ze ak by sme si raz adoptovali Sasku, tak Samko, Adamko a Saska by boli super trojica mien pre deticky 🙂 Teda podla nas 😉 No este 4 mesiace budeme premyslat, mozno si dovtedy aj Samko vyberie, ktore sa mu bude viac pacit, to by bolo najlepsie 🙂

ikka
30. okt 2008

Samko a Adamko sa tak krajsie rymuje a aj to tak pekne ladi, mate pravdu....no ved uvidite 🙂