Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

susy
20. jan 2009

Aj Simon sa rad vyzlieka, ponožky,pančušky,tepláky,vetrovku,mikinku aj pyžamko vie,ale mu musim pomoct s jednou rukou. My davame iba večer plnotučne s kašičkou do flašky.

sisa07
20. jan 2009

Ahojte 🙂
Susy, tehulkovanie prebieha uplne v pohode, bez akychkolvek nevolnosti, tak ako aj pri Adelke. Zatial ziadne rozdiely nebadam, vsetko je v poriadku.dakujem 🙂 . Ty sa ako citis?
Aj Adelka ma take pokusy, vyzliekat a obliekat sa, ale nastastie nie donaha 😀 .
Mliecko davame stale umele, este aspon do 2 rokov budeme, potom mozno prejdeme na plnotucne, este neviem, vela zavisi aj od vysledkov od alergologicky. Ale asi ostaneme dlhsie pri umelom....Vypijeme za den okolo 500ml mliecka /200rano + 120po obede +150-170mlvecer / a este spapa jogurt doobeda a vypije Acidko - to zboznuje. Okrem toho syry, takze mliecne vyrobky mame pekne pokryte, som rada 🙂 .
Lubi, neuveritelne to ubehlo, este si pamatam, ked si prisla z dovolenky a oznamila si nam radostnu novinku,ako vcera 🙂 . Uz sa tesim, co nam budes pisat potom 🙂 . Riuska uz nepise vobec, asi je toho vsetkeho okolo deticiek ozaj dost. Nemas o nej nejake spravy?
Pekny vecer 🙂

sisa07
20. jan 2009

Lubi, este k tomu spinkaniu - nechavame otvorene dvere, mame velmi blizko spalnu, je to asi tri metre, takze to prebehnem raz- dva a usi mam uz vytrenovane ako radary 😀 . Svetielko nedavame, aj zaspavame po tme, tak je zvyknuta, ze ked sa dame po kupani do poriadku, tak ten rodic, ktory od nej odchadza, zhasina. Adelka sa vobec neboji tmy, vbehne aj do izby, v ktorej je tma. Vysielacku uz nepouzivame, aj sme najprv chceli, ale casto som zareagovala skor ako vysielacka uz na suchnutie, este ani Adelka nemusela zaplakat alebo vydat nejaky zvuk.
Predchadzajuce noci boli v pohode, dnesna bola horsia, mam pekne kruhy pod ocami......hodinu bola hore - medzi tretou a stvrt na 5, aj som jej bola predcasne urobit mliecko, nevedela sa utriast, potom spala este do 6, takze nic moc.....Ale dnes mozno uz bude zase lepsie, len ja pojdem asi skor spat, som dost unavena.papa 🙂

najjulinka
20. jan 2009

Rozložené vo výťahu. Však o to mi ide.
Dovozca na SR ten kočík ešte reálne nemal na sklade a ani ho len tak neobjedná... Prost elen na objednávku ho dodajú. V ČR dovozca neodpoveda na maily, až po výstave odpovie, ale nemám šajn či to nebude podobný prípad ako Slovenský dovozca. A už som dala preložiť mojej sestre moj dotaz do nemčiny a poslala som to výrobcovi, ale tam sedí na nete nejaký idiot a on mi poslal jednu stránku PDF letáku, ktorý je aj na nete a ten rozmer tam nie je 😢 😢 😢 A ešte aj rozmer podvozku maju na stranke a v tom PDF letaku rozny - proste chybička se vloudila zjavne... Ale tan idiot u výrobcu miesto toho aby vzal meter a pomeral, tak mi pošle to čo je na nete 😠 By som netušila, že jeden rozmer získať je taký problém... 😢 😢 😢
Chcem aby obe deti sedeli. Teraz chodíme tak, že Lucinka ide v solo golfkach dole a Kikos toji, ale on už tak rýchlo uteká, že mám strach že sa mi zgula raz do pivnice... Ked sa rozbehne a ja hned za nim, tka ho dobehnem tak maximálne meter od schodov... A to je stále rychlejší a rýchlejší... Rozmýšlala som ho dať na vodítko, ale zas ja ho potom potrebujem pustiť na chvílu a sa bojim , že sa na obojku prizabije a nemam moc čas na odopínanie šnury.. .proste tie golfáče by boli ideálne... Ked počítam s tým, že aj dalsie bábo vezmeme, tak 2 deti z troch mať napevno priputane je vždy fajn... 😉 😀 A hlavne si ušetrím to prekladanie na prizemi... Cestou domov aj nakup prekaldam... Je to sot zdržanie.. .a tekot v klude doma ich posadim a hotovo... Možem dať na chodbua v klude sa obliecť, obuť... Lebo takto je to o držku potíme sa všetci traja kým sa v byte poobliekame všetci 😀

lubi22
20. jan 2009

Ahojte 🙂

Sisa aj my sme mali vcerajsiu noc taku horsiu, tak mozno bolo nieco vo vzduchu 😉 Dakujem za info, my tiez mame spalnu hned vedla detskej, tak to planujeme presne ako pises Ty. Nas maly tiez zaspinkava pri uplnej tme, akurat som rozmyslala dat na chodbu do zasuvky ked vyjde z izbicky take senzoricke svetielko, ak by nahodou isiel za nami do spalne. Hoci tiez reagujem na kazdy jeho such, ale co ak nahodou.

O Riuske bohuzial nemam ziadne spravy, asi to musi mat s detickami narocne. Ale Lukasko uz bude mat za par dni pol rocka, tak snad sa nam ozve. Teda aspon mne by sa dake rozumy hodili 😅

Evi, no neviem nakolko je Samko pripraveny. Uvidime za par tyzdnov. Vie, ze bude mat braceka, ze bracek ho bude velmi lubit, ze bracek je teraz malinky v maminkinom brusku a ze sa za chvilocku narodi, aj mi natiera brusko, pusinkuje ho, aj ked sa ho dakto spyta, ze co mam v brusku, tak povie ze braceka, obcas ho pyta vypustit von, ale aka bude skutocnost po nasom navrate z nemocnice veru netusim 😅

lubi22
20. jan 2009

Dnes sme boli opat v materskom centre, kedze Samkovi sa minuly tyzden velmi pacili bazenik s loptickami a trampolina, dnes to takisto malo uspech. Len z coho som bola trosku zmatena bolo, ze okrem nas a kamaratky s dcerkou tam bolo asi 5 mamiciek s detmi, ktore asi koncepciu MC pochopili inak ako my, takze kym oni sedeli na gauci vo vedlajsej miestnosti, ich deti sa hrali same. Sice boli starsie od Samka, ale mne je hlupe rozpravat cudziemu dietatu, ze nema hadzat lopticky do mojho syna, nema mu brat z rucky jeho hracku, alebo ze ho nema strkat a pchat sa silou mocou k nam, ked ho vidim prvy krat v zivote a prisla som tam, aby som sa venovala svojmu dietatku. Jeden chlapcek prisiel za mnou a tahal ma, ze nech sa idem s nim hrat. Muz zase ledvaj chytil dalsieho chlapceka ked padal zo smykacky, bol by sa minimalne dobre udrel. Tak som bola najma zo zaciatku trosku mimo z toho. 😅 Tak som si hned spomenula, co Ikka pisala vcera, ze vacsina deti to dievcatko stipka alebo robi daco zle, a ze bola ta mamicka milo prekvapena ked Emily bola k nej milucka, ze to je tiez asi vizitka rodicov tych deticiek.

susy
20. jan 2009

ja chodim do MC casto,sme s fibi členky 😅 . Tiez poznam 2 detičky,že ked su v herni s nami,tak mam o zabavu postarane. Tiez tam mame jednu velku pohovku, na ktoru si sadneme a pozerame na deticky a kecame.je to v tej istej miestnosti. No ked vidim nejake dieta,co v kuse rype do deti, som pri simonovi a ked pride knam a nieco ide zobrat,alebo ublizit,tak len zvysim hlas a škaredo pozriem a vysvetlim,že to nono! Druha maminka sa potom spamäta a hned upozornuje nezbednika.Alebo ked niekto simonkovi zoberie nejaku vec,Simčo hned uteka za mnou a ja hned hovorim ,aby si to nedal a islil pre to.

eva4444
21. jan 2009

Ahojte 🙂
K tym ihriskam - ja nemam strasne rada ked sa na ihrisku do 3r hraju 5-6r deti 😠 Oni si neuvedomuju ze su o dost rychlejsie silnejsie a nechtiac niekedy aj nebezpecne pre drobcov. Uz som zazila ked 'velke' dieta si pobralo vsetky hracky do svojho teritoria, malickym nedalo nic. A maminka spokojna pije kavu 😖 😖 😖 Uz som parkrat aj zasiahla 🤐 Napr. ked si asi 7r chlapec v kutiku s gulickami 🙄 (neviem co tam hladal) pobral vsetky 'kocky' postavil z nich ohradku, do nej nahadzal gulicky a ostatny material a mali boli odpiskani 😒 No nist 🤐 🤐

sisa zuzka julinka vy ste sa este nevyjadrili k stretku - tak sup sup.
tymto vyzyvam aj ostatne baby co nas mozno citaju aj ked neprispievaju 😉 napr. dada, miriam, riuska a ostane 😉

sisa07
21. jan 2009

Ahojte 🙂
Tak to by -Lubi, Evka, Susy- nastvalo aj mna......Mne liezli na nervy podobne situacie aj v lete na piesku a na ihrisku. Ja som sedela s Adelkou v piesku a spolu sme sa hrali a niektore - 2rocne!!!! deti boli vonku same,alebo len so starsim surodencom - 5-6rocnym...... a prifarili sa k nam a brali Adelke hracky. Tiez ma to vytacalo, nemam taketo situacie rada. Je mi tych deti luto, ale na druhej strane, ja som sa tam prisla venovat svojej dcerke a nie robit babysitterku polovici sidliska......Takze uplne chapem.....Velmi sa tesim na teple pocasie z toho dovodu, ze konecne budeme moct chodit zase von na ihrisko, aj sa stretavat s detmi, ale viem, ze bude vela podobnych situacii ako ste opisali.
Lubi, my sme mali aj dnesnu noc zlu, zase bola Adelka hore vyse hodiny, v tom istom case ako vcera a okrem toho sa este par krat zobudila, takze dnes som radsej spala pri nej na matraci, nez stale behat hore- dole, to by ma uz uplne zabilo....aj tak som mala rano problem zobudit sa a trvalo mi trochu dlhsie,kym som mala svoju zvycajnu dobru naladu.
Juli, aspon dve deti z troch priputane sa mi zda ako minimum pri takom pocte a dvoch rukach 😀 😀 . Ale vazne.... 🙂 -velmi drzim palce, aby si sa dostala k nejakemu normalnemu kociku, co bude splnat Vase potreby. Pri tolkych detoch je to nevyhnutnost, to verim...
Evi, ja som tu uz napisala, ze tazko mi je dopredu hovorit o stretku,ale idem do tej temy mrknut a vyjadrim sa tam 🙂 .
papa

ikka
21. jan 2009

Ahojte,
no julinka, veru mas pravdu, som si ani neuvedomila, ze co vsetko vlacime domov z prechadzok a clovek by chcel niekedy 30 ruk a to mam iba jedno dieta, takze jasne, ze chces mat deticky radsej bezpecne priputane 😉 Ja nastastie, ked poviem Emily, aby cakala alebo stala, tak vacsinou ma posluchne, ale samozrejme, ze niekedy mi tiez uteka a je jej jedno kam.

My sme tiez boli dnes v MC 😉 sedenie mame v jednej miestnosti, tam kde sa deticky hraju, takze tiez na ne vidime a plus to tam funguje tak, ze je tam medzi detmi aj jedna pani vychovavatelka, ktora na pripadne kolizie dohliada, takze mamicky az tak nemusia striehnut, ale celkom to funguje tak, ze si mamicky deti strazia, este som sa nestretla s nejakou bezohladnostou a viacmenej aj tak vsetci spolu sedime na koberci a hrame sa spolu. Tak asi sme sa nasli taka fajn skupina, lebo prevazne tam chodia tie iste maminy 🙂 No ale Lubi mas pravdu, ze veeela zalezi od rodicov, na tom ako svoje deti usmernia, ale myslim, ze dost je aj v povahe (alebo ako to mam nazvat) toho dietata. No s tymto sa budeme stretavat stale...ci v skolke, skole atd...a bude mozno aj horsie ☹ 😅
Takze musime deticky poriadne otrkat 😉 😀

susy
21. jan 2009

Ahojte. Včera som bola na poradnia rastieme rychlo.(to bude určite s tych mega jahôd,čo papám 😀 ) na 3D idem 19.2, uz sa tesim. Dnes som robila 1x kružok pre detičky od 18 do 36mes. Vola sa to šikovne ručičky. Deti sa blaznili s hračkami a maminky si lepili,kreslili a kecali. 😀

najjulinka
22. jan 2009

ja sa k stretku vyjadrím: Pravdu povediac neviem aké budeme zloženie vtedy a ťažko sa mi dopredu plánuje. Neviem či už nebudeme traja.. .či náhodou o Kika neprejabví dakto záujem a proste nemám šajn čo za zloženie budeme... takže sa zatial nehlásim... Máme síce napalnovane už tento rok 3 výlety, ale všade ide aj moja mama s nami ako organizátor a mám pocit, že je to istejšie... Proste ak by sme to uplne nezvladali, tak pomože a aj plno známich ide čo nemá uplne babätka, tak pomožu, ked bude treba... tak tam si to risknem bez ohladu na zloženie deti u nás... 😀 Inak som včera objednala 2 cestovné postielky... Ak by čistou náhodou sa u nás deti nijak nepomenili, tak by sme to s manželom na ten májovkový výlet zvládli - to už máme zohratý systém 😀 😀 😀 7.-10.máj máme už v pláne iný výlet (možno budeme pozvaný aj na výlet 1.-3.mája, tak to tiež asi nie), inak vyhovuje asi čokolvek čo sa týka dátumu... Miesto - nie západné slovensko... Nejaký zlatý stred keby sa našiel... Tatry alebo čosi také kde by sme neprecestovali celý den. Ale fakt nemožem sklubiť, že pojdem. Takže sa dohodnite tie čo naisto pojdete a my ostatné čo nevieme, tak v prípade, že sa odhodláme, tak sa pripojíme. - asi tak to bude najlepšie.

No kočík nevyzerá nadejne. Už mam napisanu žiadosť na družstvo o demontáž tých dvierok čo tam domontovali... 😖 Sa bojim, že sa na mna vykaslu, že mi napisu, že smola...

Inak k tým priputanym detom a k ich poslušnosti - aj Kiko a dokonca aj Lucinka občas posluchnu,ale je to o tom ako sa im chce.. .Kiko krásne zvláda aj jednoduché povely... Co je uplne super... Ale stále je to o tom ako sa mu chce 😀 😀 😀

lubi22
23. jan 2009

Ahojte 🙂

My sme od stredy chorucki, uz utorok v noci sme mali hroznu noc, Samko kaslal, drhol sa, tak odvtedy spinkava radsej so mnou v posteli. Aj pondelok aj utorok sme boli s detmi, co chodia do jasiel a kolektivu, tak sme daco chytili, daku virozu. Tak papame ATB a liecime sa. Samko sa navyse stazuje, ze ho bolia zubky a ukazuje mi spodne ocne, tak to asi tomu napomohlo.

Ikka, Sisa, no presne s Vami suhlasim, co sa tyka tych centier aj rodicov a deti. No fakt mam najvacsi strach z toho, ze sa s tym coraz viac budeme stretavat, ze nie vsetci pristupuju k vychove deticiek rovnako a kym ja Samka ucim, ze nieco sa robit nesmie, ine dieta to robi v pohode a jeho rodic si to ani nevsima, ako napriklad to sacanie, odstrkovanie, branie hraciek ap. Ale snad to dako zvladneme. 😉

Zelam pekny den 🙂

eva4444
23. jan 2009

ahojte 🙂

joooj lubi zelame samkovi rychle uzdravenie a tebe vela sil aj aby si sa nenakazila ☹

susy a odkial mas jahody? 12 mesiacikov? 😉 😝 😀

my si zijeme svoj jednoduchy tupy stastny zivot, nic nove nemame 🙂

sisa07
23. jan 2009

Evi, s tym jednoduchym zivotom podobne 😀 😀 😀 , pohoda 🙂 , az na ten nocny spanok, ale co uz.....
Lubi, rychlo sa uzdravte, posielame Samkovi pusinky 😵 a Ty papaj vela vitaminkov,drzte sa, papa 🙂

zuzka80
24. jan 2009

Ľubka želáme Samkovi skoré uzdravenie, Laurinka posiela pusinku 😉
U nás je to tiež podobné s tým jednoduchým životom 😀 nič nové 😉

lubi22
24. jan 2009

Ahojte 🙂

Dakujeme krasne, uz je trosku lepsie, ale hlas ma Samko stale taky eroticky 😀 Ale uz lepsie spinka a konecne sa mu aj trosku odkaslieva. Dakujeme aj za pusinky od Adelky a Laurinky, Samko sa pusinkuje velmi rad 😵

Evi 😀 Som sa zasmiala 😀 No aj ja milujem najviac otazky, ked sa stretneme s ludmi co nemaju deti a pytaju sa nas, co mame nove, ja furt neviem co povedat 😀 No ale zas take jednoduche to nie je, kedze babenko ma uz dost tazi a moj muzik ma posledne dve skusky, tak sme celkom vycerpani. Tak len teraz striedame kazdy vikend inych rodicov, aby som ja mohla oddychovat a manzel sa ucit a Samko mal o zabavu postarane. 🙂 A stari rodicia su z toho este aj celi vyteseni, takze vsetci su nastastie spokojni 😵

zuzka80
25. jan 2009

Ľubka som sa chcela spýtať, kde si kúpila Samkovi na narodeninovú tortičku tú sviečku s ohňostrojom. A super, že je Samkovi už lepšie 🙂

sisa07
25. jan 2009

Lubi, to je fajn, ze je Samkovi uz lepsie 🙂 . Niekedy sa velmi hodi, ked ma clovek starych rodicov nablizku, hlavne ak su spolahlivi. Mne tiez v piatok pomohla mamina - vzala si doobeda Adelku, necitila som sa dobre, mala som asi nizky tlak ale urcite k tomu prispela aj nevyspatost z poslednych dni, tak som si oddychla. A z piatka na sobotu nase dietatko spalo krasne, tak som si oddychla druhy krat.
Inak tiez mam problem odpovedat na otazku - co mame nove, lebo s Adelkou je toho noveho kazdy den vela, ale je to zaujimave akurat tak pre nas a uzky okruh ludi a aj to nie podrobne. Ale inak nove nic - samozrejme okrem babulka brusku 😵 .
Dnes popoludni si tatinko berie Adelku k svokrovcom, tak som zvedava, ako to cele bez mamicky prebehne
😅 . Ked som tam ja, tak sa Adelka odo mna ani nepohne, takze chceme dat starym rodicom vacsiu sancu na zblizenie, ked tam nebudem ja ako bariera 😀 a ja budem zatial vegetit 😝.
Prajem pekny zvysok vikendu ! papa 🙂

sisa07
25. jan 2009

tak sa hlasim znovu 🙂
Pred chvilou odisli a ja som asi divna alebo co, ale normalne mi bolo luto, ked som ich videla nastupovat do auta. Taky nezvyk, ze nejdeme vsetci traja alebo ja s Adelkou, ale idu sami len s ocinkom 😅 . Muz sa smial, ze co sa bojim, vsetko bude v pohode. Ja viem, ze bude,ale aj tak je to zvlastne.....
Tento tyzden som bola podvecer u kamaratky a boli sme dohodnuti s muzom, ze keby som nahodou neprisla do kupania, tak sa okupu a ulozia sami / v ramci nacviku na august 🙂 /. No myslite, ze som to vydrzala neprist domov??? Nedalo mi to, prisla som na kupanie a ukladala som Adelku do postele mimo poradia, aj ked bol na rade manzel, jednoducho mi chybala. Ale musime sa takto postupne obcas odlucit, lebo potom by to bol velky sok, ked pojdem do nemocky.
A Adelka bola zlata 😵 - zobrala si do takej malej tasticky plysoveho tulena a macka Pu, zakyvala mi a tesila sa, ze ide za dedom, babinou a havinkami.
No nic, este sa trosku popozeram po nete a roboty tu mam habadej, nudit sa nebudem. Mozem si vybrat medzi zehlenim, upratovanim kuchyne alebo detskej izby....tzv. terapia pracou 😀 .
Tak som si tu vyliala dusicku a lucim sa, dopisania 🙂

sisa07
25. jan 2009

Tak sa hlasim do tretice 😀 , dnes sa tu pekne rozpravam sama so sebou 😀
Zdarne sme popoludnie prezili - ja som si aj oddychla, aj som trosku poupratovala a nieco pozehlila. Adelka prisla s ocinkom pred pol 7, usmiati, v dobrej nalade. Adelka sa pekne u starych rodicov hrala, bola dobrunka, takze mozeme zalozit novu tradiciu navstev bez mamicky 😉 😀 .
Zajtra ideme na alergologiu do Nitry, tak som zvedava, ako si nase dietatko necha vziat krv a otestovat sa 😔 .drzte palce
Aky ste mali vsetky vikend? 🙂

ikka
25. jan 2009

Ahojte,
Sisa 😀 super, tak ste to fajn vsetko zvladli 😉 a tvoje pocity su uplne normalne...ja ked som sla prvykrat od malej do prace, tak to bolo hrozne a aj som si poplakala, ze uz tam nepojdem...ako male dieta, ked nechce do skolky alebo skoly 😅 😀 No ale zvladnut sa musi vsetko, takto to bude pre vas dobre...najma pre teba, budes potrebovat oddych cim dalej, tym viac. A na zajtra samozrejme drzime palce, hlavne nech je Adelka zdravucka.

Lubi, Samkovi aj Emi este posiela pusinky...aby bacily rychlo rychlo odisli prec 🙂

A vikend...no u nas sme mali vcera vecer a dnes poriadny plac ☹ Emily si rozhryzla dudku, tak som si povedala, ze to skusime vyuzit, kedze ju aj sama stale odhadzovala, tak som jej ju vzala...tak po nejakom placi vcera zaspala bez nej, ale o 2 hodinky bola hore a strasne sa rozrusila, dudku sme jej vratili (ale furt tu rozhryznutu),ale nepomahalo a hlavne sa zrovna aj stazovala na zuby. Tak sme mali rozruch az do pol jednej v noci a potom spala celu noc medzi nami a rano vstavala s placom....No neviem, ci sme ju tou dudkou tak vystresovali alebo tie zuby alebo vsetko dohromady ☹ No a dnes bol muzik kupit novu dudu, ale ju nechcela ani vidiet, stale ju odhadzovala a cez obed spustila uplne hystericky vzdorovity plac a nechcela byt v postielke, ani vobec spat, tak sme sa cez hodinu snazili a po tom hroznom placi som ju nakoniec vybrala z postielky a dnes cez den vobec nespala. A vecer po tme som jej dala novu dudu a do dvoch minut bola tuha, chudatko moje male...tak dufam, ze uz to bude ok...a dudku jej necham az do 18tky alebo kym ju sama nezahodi, ziadne pokusy uz nerobim 😔

ikka
25. jan 2009

Jej a este dnes sme volali s rodinkou a svagrina, co caka babulko, tak jej povedali, ze to bude dievcatko (uz aj na vianoce dostali nejake ruzove vecicky), tak bola na pohotovosti, lebo vonku spadla na lade...tak a tam jej na vysetreni povedali, ze to je chlapec 😕 Babulko je nastastie v poriadku 🙂 No ale musi mat taky zvlastny pocit, lebo synceka uz maju a uz bola taka pripravena na babiku...vybrate meno a tak...ale nevadi, hlavne aby bolo babulko zdrave 😵

eva4444
25. jan 2009

ahojte 🙂

sisa vidis aka je Adelka frajerka 😉 Super ze sa tak pekne zahrala bez teba, aspon si mozes trosku odychnut aj ked pracou ale je to niekedy ine vsak vies ako to myslim 🙂

lubi perfektne ze to Samkovi uz odbieha prec zla choroba fuj 🙂

my sme vikendovali tak klasicky, ziadne extra adventury sme nemali, iba v sobotu Petrikovi zabehol cukrik z hroznoveho cukru, tak chudacisko kaslal a plakal asi 10 minut vypluval slinky potom sme mu striekackou nastriekali kopec vody do pusy a to mozno mu uvolnilo a potom uz bolo lepsie. Tie cukriky su take makke a uz ich papava dlho a teraz toto. Potom vecer este niesol tanier do kuchyne a zakopol v chodbe o kocik tak padol na rozbity tanier, ale rozrezal si len bradu a prstek, ta brada krvacala trosku dlhsie ale aj to sa zahojilo. Nebolo to zle ale vyzeralo to brutalne som bola cela krvava aj Petrik. Na prstek som mu dala leukoplast s delfinom. 🙂 Potom ho este troska prehnalo, ale zase pojedol piate cez deviate a vela kyslich uhoriek tak asi to. Taka nasa klasika

ikka
25. jan 2009

Baby ja mam jednu taku otazocku... 😕 pridavky na dieta su na SK podmienene vyskou prijmu? Nikde som sa o tom nedocitala a kamoska tu v CR Slovenka mi povedala, ze si mam zaziadat o pridavky na dieta na SK. Tu v CR je to podmienene vyskou prijmu rodiny a nezda sa mi, ze by to tak na SK nebolo 😕 Ze teda ci mam ziadat alebo nie??? 😅

sisa07
26. jan 2009

Ahojte 🙂
Ikka, Evi,dakujem a vidim, ze ste si tento vikend uzili teda riadne stresy..... 😒 .
Ikka, urcite ste sa rozhodli spravne, ked s dudkou budete po takomto zazitku cakat, ved to nestoji za to, takto sa vsetci stresovat, a samozrejme najviac Emily. Podla tej reakcie urcite este nie je pripravena zit bez dudlika a hlavne ak jej idu dalsie zubky, tak nech si dudkou pomaha, ked to zatial inak nejde. Ved do tej 18ky ju urcite mat nebude 😉 🙂, netrapte sa preto .
A tie pridavky na dieta su jednotne, vobec to nesuvisi s vyskou prijmu. Je to okolo 550Sk, presne neviem 😅.
Evi, presne viem, ako si to myslela, ved vieme, ze pri tom nasom kazdodennom rovnakom kolotoci je niekedy fajn aj moct upratovat, ale nemusiet pritom stale davat pozor na drobca a mat neustalu zodpovednost. Kazde malinke vystupenie zo stereotypu potesi. Ale zase neviem si predstavit, ze by som zila inak, je nam takto dobre 😵 .
Pekny den!

sisa07
26. jan 2009

Ikka, tak opravujem, pridavky sa zvysili po Novom roku - na cca 640 Sk.

ikka
26. jan 2009

sisa dakujem za info 😉 pojdeme vybavovat, vsak kazda korunka dobra 😉

lubi22
26. jan 2009

Ahojte 🙂

Sisa presne tak som ocakavala, ze to u Vas dopadne. Vsetko ste super zvladli, Adelka je uz riadna slecna. Je to tak asi u nas vsetkych, ze maminky maju vacsi strach, ako deticky, ktore si velmi rychlo zvyknu na nove veci a prisposobia sa im. 😉 Na to sa spolieham aj ja pri bracekovi pre Samka 😀 S tymi starymi rodicmi na blizku Ti tak trosku zavidim. Nasi aj svokrovci su super, ale tym, ze jedni su v Lucenci a druhi v Trnave, mozeme ich "zneuzivat" iba cez vikendy, resp. ked je hranicna situacia, tak pridu, ale castokrat by sme potrebovali tak na hodinku niekedy, ked sa nam daco kryje, no a nehrozi, musime si poradit sami dvaja. Uz sme sa s manzelom dohodli, ze od septembra si najdeme niekoho na pomoc, lebo takto je to o drzku. Od marca nam prve tri mesiace slubili intenzivnejsie pomahat rodicia, a cez leto ma manzel volno, tak budeme dvaja.

Ikka dakujeme aj za pusinky od Emi 😵 Uz je lespie 😉 A s tou dudkou uplne suhlasim, my mame tiez iba na zaspinkanie, a nestoji mi za to ju Samkovi zobrat, ved ju nebude dudlovat do 18. Nemyslim, ze tych par minut, co s nou zaspinkava, by mu mohlo ublizit na zubky. A kedy caka svagrina babulko? No veru z dievcatka na sone sa vzdy este moze vyklut chlapcek 🙂

Evi, ze ziadne extra adventury 😕 Ste si uzili. Ale hlavne, ked je Petrik v pohode, snad sa velmi nezlakol. No asi mu uz cukricky nebudu chutit 😅

Zuzi objednavala som to cez www.partytown.sk 🙂

eva4444
27. jan 2009

Ahojte 🙂

Petrik zlatusik prave odkvecol 🙂 Dnes ked sme sli z obchodu sme si kupili trojuholnik pizze v stanku, tak to mal Petrik na obed 🤐 Vsak raz za cas to prezije 🤐

Lubi s dvomi detickami to bude urcite narocne, mas pravdu s tou pomocou.

Joj som hotova idem aj ja pod perinu tu je pocasie zeby psa nevyhnal 😒